Connect with us

entertainment

Rozwód w Polsce – co warto wiedzieć?

Published

on

Rozwód w Polsce – co warto wiedzieć?

Ostatnio coraz częściej zdarza się, że rejestrujemy coraz więcej rozwodów, a polskie sądy są przepełnione sprawami rozwodowymi.

Jeżeli chcesz uzyskać rozwód w Polsce lub Twój rozwód toczy się przed sądem, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Polskie prawo przewiduje dwie możliwości uzyskania rozwodu. Pierwsza z nich to rozwód bez winy, a druga to rozwód bez winy.

Rozwód bez wyroku skazującego jest zawsze preferowany, ponieważ w tym przypadku małżonkowie wyrażają zgodę na rozwód bez konieczności przechodzenia przez długą procedurę dowodową – podczas której mają być przesłuchani świadkowie. Obie strony zdają sobie sprawę, że małżeństwo się skończyło i chcą, aby rozwód odbył się szybko i bezboleśnie. W 80% przypadków zabieg kończy się już na pierwszej sesji. Jeżeli jednak oboje małżonkowie mają dzieci, sąd rozwodowy musi również zdecydować, kto powinien sprawować opiekę nad dzieckiem, jaką wysokość alimentów powinien płacić drugi małżonek oraz jak powinny być zorganizowane prawa do kontaktów z dziećmi. Strony pozwu mają jednak możliwość – co jest również korzystne – samodzielnego ustalenia powyższych trzech kwestii bez ingerencji sądu. Strony mogą wówczas podjąć decyzję o przyznaniu opieki obu stronom lub jednemu z rodziców, przy czym drugiemu przysługuje ograniczona władza rodzicielska. Co więcej, rodzice mogą zdecydować, że prawa do kontaktów z dzieckiem nie będą regulowane przez sąd, ponieważ zadecydują o tym sami rodzice. Możesz także samodzielnie ustalić alimenty na dziecko. Obowiązek wspólnego utrzymania dzieci jest obowiązkowym elementem orzeczenia rozwodowego. Jeżeli strony nie osiągną polubownego rozwiązania, o alimentach na rzecz dziecka zadecyduje sąd. Nie wykorzystano jednak stołu z Düsseldorfu. Sąd orzeka swobodnie, kierując się możliwościami finansowymi płatnika alimentów i uzasadnionymi potrzebami dziecka. Co do zasady, alimenty na małoletnie dziecko powinny wynosić od 600 do 1300 zł miesięcznie (około 145-300 euro), w zależności od poziomu życia pary przed rozwodem. Ważne jest również, aby sąd nie liczył uprawnień alimentacyjnych dziecka.

READ  Love Storm: Maja i Hans nagle znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie

Pod względem czasowym rozwód bez dowodu winy musi zostać prawnie zakończony w ciągu maksymalnie 3-4 miesięcy, jeśli nie ma żadnych komplikacji. Opłata sądowa wynosi 600 złotych (około 145 euro). Jednakże część kwoty 300 zł (około 72,50 EUR) zostanie wypłacona powodowi zawsze po tym, jak stanie się ona prawnie wiążąca. Będziesz także musiał wpłacić kaucję na pokrycie kosztów tłumacza przysięgłego, który będzie obecny na rozprawie. Udział ten nie może jednak przekraczać 75 euro.

Jeżeli jednak rozwód zostanie złożony z orzeczeniem winy, proces może potrwać od 2 do 4 lat. Podczas rozprawy sąd musi zdecydować, kto jest odpowiedzialny za rozwód. W tym przypadku obie strony muszą przedstawić dowody potwierdzające winę drugiej strony. Często pojawiają się zeznania świadków obciążające jedną ze stron lub zdjęcia (często autorstwa informatora). Ponadto, jak już napisano, sąd musi orzec w sprawie alimentów na dziecko, a także prawa do opieki i kontaktów z dzieckiem. Dlaczego sąd musi określić winę? Niestety, jest to zwykle tylko „kwestia honoru”, ale także próba wyegzekwowania alimentów od winnego małżonka. Jednak większość niejasnych spraw (takich jak udowodnione oszustwo) kończy się orzeczeniem stwierdzającym, że winę za rozwód ponoszą obie strony. Skutek jest taki sam, jak w przypadku skazania bez stwierdzenia winy. Ale stracili w ten sposób kilka lat.

Zwykle zawsze doradzamy naszym klientom, aby kontynuowali postępowanie rozwodowe bez ustalania winy, aby mogli jak najszybciej rozpocząć nowe życie. Spór w sądzie nigdy nie może być dobry, zwłaszcza gdy strony sprawy mają również dzieci, ponieważ dobro dzieci jest dla nas ważne.

Jeśli starasz się o rozwód w Polsce, mogę jedynie polecić Ci reprezentację przez polskiego prawnika, który zna zwyczaje sądowe i może udzielić Ci profesjonalnej porady.

READ  Piosenkarka „Mama” Henji: Wolałbym mieć czworo wnucząt niż dziewczynę Rozrywka

Jeśli masz pytania dotyczące rozwodu w Polsce, skorzystaj z formularza kontaktowego lub mojego adresu e-mail.

Niniejsza porada prawna została wdrożona Adwokat Robert Majchrzak We współpracy z członkiem zespołu Prawnik Natalia Majchrzak przygotowane dla Ciebie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Film: Bollywood w Polsce – Filmy mają przyciągać turystów

Published

on

Film: Bollywood w Polsce – Filmy mają przyciągać turystów

film

Bollywood w Polsce – Filmy mają przyciągać turystów

niedziela, 27 kwietnia 2014 | 17:13

Dzikie pościgi, eksplozje helikopterów w powietrzu, autobus przewracający się przez barierę mostu prowadzącego na Wisłę. Pomiędzy nimi znajduje się mieszanka języka angielskiego i polskiego, zdjęcia śledzące i narzędzie do wyszukiwania podpisów.

W Warszawie można poczuć dotyk Bollywoodu: indyjski producent i reżyser Sajid Nadiadwala kręci w stolicy Polski film akcji „Kick”. Na zdjęcia do Polski przyjechał gwiazdor kina akcji Salman Khan, „Stallone Bollywood”. Inni członkowie obsady to Randeep Hooda i Jacqueline Fernandez, była Miss Sri Lanki.

To nie pierwszy raz, kiedy indyjski przemysł filmowy szuka tematów w Polsce. Reżyserzy z Bollywood kręcili już kilka zdjęć w Krakowie na południu Polski, gdzie wkrótce ma się rozpocząć kolejna duża produkcja. Początkowo góry i doliny Tatr Wysokich musiały służyć jako miejsce ekranowego romansu, ponieważ sytuacja w zakresie bezpieczeństwa w Kaszmirze była zbyt niestabilna, aby można ją było sfilmować.

Od tego czasu reżyserzy coraz bardziej pokochali egzotykę średniowiecznego rynku, wąskie brukowane uliczki i renesansowe szczyty wspaniałych pałaców arystokratycznych. Jednak do filmu „Kick” potrzebna była nowoczesna sceneria miejska z wieżowcami i większym zgiełkiem niż senny Kraków. To była szansa dla Warszawy.

Bollywood nad Wisłą zachwyca nie tylko miłośników kina. Polska branża turystyczna zabiega o względy filmowców z subkontynentu indyjskiego, obstawiając, że indyjscy turyści wybiorą Polskę, gdy Warszawa lub Kraków „zwrócą się” na dużym ekranie i wzbudzą zainteresowanie widzów.

Pod hasłem „Przyjdź i znajdź swoją historię” menadżerka kampanii Emilia Kubik z polskiej organizacji turystycznej POT promuje Polskę jako miejsce kręcenia filmów dla indyjskiego przemysłu filmowego. Pokazuje krajobrazy i historyczne miasta, a także sugeruje potencjał oszczędności – na przykład koszty produkcji i hoteli w Warszawie są znacznie niższe niż ceny w Londynie czy Dublinie, które Nadiadwala również uważała za miejsca kręcenia filmów.

reklama

Aby ułatwić Polsce podejmowanie decyzji w przyszłości, POT i Komisja Filmu Polskiego stworzyły aplikację zawierającą informacje o potencjalnych lokalizacjach filmowych i kontaktach dla polskich partnerów do współpracy, która jest skierowana w szczególności do studiów filmowych i „skautów lokalizacji”.

Monica Kapil Mohta, ambasador Indii w Polsce, uważa, że ​​tradycja Polskiej Szkoły Filmowej w Łodzi, której absolwentami jest m.in. Roman Polański, jest nie mniej ważna we współpracy z indyjskim przemysłem filmowym. Dobrze wyszkolonych specjalistów nie brakuje. „Jestem pod ogromnym wrażeniem jakości filmów produkowanych w Polsce” – podkreśla. Chwali także warszawiaków, którzy wielokrotnie muszą wybierać alternatywne trasy, gdy drogi lub mosty są zamknięte, aby obejrzeć sceny akcji: „Mimo wszystkich eksplozji wokół nich, są bardzo mili i przyjacielscy”.

Niektórzy nawet bardzo przyzwyczajają się do syren, migających świateł i głośnych huków. „Któregoś dnia widziałem trzy wozy strażackie pędzące ulicą Marszałkowską i już szukałem kamer i aktorów” – mówi szef POT Rafał Szmetky. „Ale nic nie zostało sfilmowane. W hotelu wybuchł pożar”.

READ  Zalecenia filmowe dla miłośników filmu: „Lost Time”, Drama & Crime
Continue Reading

entertainment

Goku i Klass pokazują antylopę przy wodopoju, doprowadzając fanów do szaleństwa

Published

on

Goku i Klass pokazują antylopę przy wodopoju, doprowadzając fanów do szaleństwa
  1. tz
  2. telewizja

Naciska

Goku i Klass kontrolowali ProSiebena przez 24 godziny. Gdy zaczyna się nowy program, oboje mogą nadawać, co chcą – i natychmiast zaczyna się chaos.

Monachium – Znani anarchistyczni aktorzy Joko Winterscheidt (45 l.) i Klaas Heufer-Umlauf (40 l.) po raz kolejny pokazali, że potrafią wywrócić telewizję do góry nogami, i to tym razem nawet dosłownie. Po zwycięstwie w „Joko & Klaas vs. ProSieben” byli w stanie kontrolować swój kanał przez pełne 24 godziny.

Goku i Klass przedstawiają: Antylopa odpoczywa

Joko i Klass pokazali już w przeszłości, że lubią wykorzystywać czas antenowy, który zdobyli w ProSieben, do bardzo różnych celów – czasem przydatnych, czasem mniej przydatnych. Niektóre z jej poprzednich artykułów poruszających ważne kwestie społeczne zostały nagrodzone. Jednak dzisiejsi widzowie mogą mieć mniejsze szanse na takie wyróżnienia.

Jak dotąd, jedną z najważniejszych atrakcji tego dnia było zdjęcie na żywo studni bez podpisu w Namibii. Można było zobaczyć wiele oryksów odpoczywających i bawiących się nad chłodną wodą. Nie do wiary – zamiast reportaży telewizyjnych i oper mydlanych pojawiły się obrazy niedzielnych krajobrazów. Niektórzy fani opisali ProSieben na Instagramie jako „zwalniający”.

Fani oszaleli: Goku i Klass świętowali w Internecie

Ale w ProSieben można było zobaczyć nie tylko dziką przyrodę: kilka odcinków „Don't Stop Laughing” i nostalgiczne perełki talk show zabrało widzów w podróż w przeszłość. Obydwaj prezenterzy telewizyjni porwali także telewizję śniadaniową siostrzanego kanału Sat.1.

Goku i Klass, antylopa
Goku i Klass kontrolowali ProSiebena przez 24 godziny. Gdy nowa stacja staje na czele, oboje mogą nadawać, co im się podoba – i natychmiast zaczyna się chaos. © Photo Alliance / Niemiecka Agencja Prasowa / ProSieben | Sina Goertz; Zrzut ekranu ProSiebena

Internet oszalał – w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. Fani w mediach społecznościowych świętują niezwykły dzień Antelope Sunday. Pomiędzy tweetami typu „Czy antylopa przygotowała coś jeszcze lub chociaż ćwiczyła choreografię? „Trochę boję się iść do toalety, a potem coś przegapię”. do „Wyobrażam sobie, że od czasu do czasu pójdę do toalety, żeby odpocząć psychicznie!”, entuzjazm był ogromny. Klaas Heofer-Umlauf ostrzegła niedawno przed niskim budżetem jej 24-godzinnego programu. Wykorzystane źródła: Prosippin, X

READ  Nasze rekomendacje na weekend 28-31 lipca 2022
Continue Reading

entertainment

Zatańczmy: trudny czas Renaty Lucien

Published

on

Zatańczmy: trudny czas Renaty Lucien
Continue Reading

Trending