Connect with us

Top News

Rowery Europe Wool z Polski na całą Europę

Published

on

19.04.2021 – 09:11

Wełniane rowery dziecięce

Klosterneberg (ots)

115 tysięcy rowerów dziecięcych z iewiebodzina w 2021 roku

Austriacki producent rowerów dziecięcych Wool stopniowo wprowadza produkcję swoich rowerów do Europy na rynek europejski: od stycznia 2021 r. W iewiebodzinie w Polsce ukończono budowę wełnianych rowerów. W przyszłości jedna trzecia rocznej produkcji będzie odbywać się w Polsce.Możliwy wywiad z CEO Woom Guido Domem!

Jak zapowiadano w zeszłym roku, austriacki producent rowerów dziecięcych Woom z Gloucester robi kolejny krok, aby sprowadzić produkcję swoich rowerów do Europy na sprzedaż w Europie: zakład niemieckiej firmy SPRICK CYCLE GmbH w Świebodzinie na początku roku w zachodniej części Polyglot Killer na początku roku Od 6 – z linii produkcyjnej.

Firma Sprick znalazła niezawodnego partnera z długą tradycją w budowie rowerów. Oczekuje się, że 115 000 oryginalnych wełnianych rowerów zostanie ukończonych do końca 2021 r. W dwóch kompletnych liniach kół dla rowerów wszystkich rozmiarów, przy pomocy wysoce zautomatyzowanych procesów sznurowania i centrowania. To prawie 40% całkowitej rocznej produkcji. W dodatku przygotowania do finalnej polskiej produkcji rowerów Woom of Mountain idą pełną parą.

Krótkie terminy dostaw

„Postępująca automatyzacja, ale spadek liczby dostawców w sektorach motoryzacyjnym i lotniczym otwiera również możliwości dla produkcji i montażu rowerów w Europie” – mówi Guido Dom, dyrektor zarządzający firmy Wool: „Do tej pory przemysł rowerowy ma prawie wyłącznie od ekspertów pochodzących z Azji. Może być teraz produkowany i produkowany u dostawców w Europie. Widzimy wielką szansę dla wełny. ”

Zamiast wysyłać komponenty za granicę przez 30 dni z Azji do Europy, w przyszłości komponenty te mogłyby być dostarczane ciężarówkami w ciągu kilku dni na linie produkcyjne w UE. Kopuła: „Oszczędza czas i jest przyjazna dla środowiska”.

Kryzys koronowy podkreśla znaczenie zakładów produkcyjnych w Europie

Znaczenie posiadania fabryk w Europie w czasie kryzysu Corona było nie mniejsze: zakłady produkcyjne w Azji zostały częściowo zamknięte z powodu lokautu; Trasy transportowe są zawodne. Do chwili obecnej branża rowerowa boryka się z problemami z zaopatrzeniem w typowe komponenty. Ma to wpływ na całą produkcję i odzwierciedla fazy długich okresów oczekiwania klientów. Czas dostawy poszczególnych elementów wydłuża się: w niektórych przypadkach z 90 dni do 600 dni.

READ  Naukowcy po raz pierwszy znajdują ciężarną mumię

„Współpraca ze Sprik Cycle w Polsce to ważny krok w kierunku naszego większego celu: produkcji wełnianych rowerów na europejskie rynki zbytu w Europie” – wyjaśnia Dom. Produkcja rowerów w Azji będzie nadal odgrywać główną rolę na rozwijających się rynkach wełny w Ameryce Północnej i Azji i będzie nadal rosnąć. Jednak jeśli chodzi o europejskie rynki zbytu, produkcja w Europie jest bardziej produktywna. Jochen Hanhorster, dyrektor zarządzający i właściciel firmy Sprick, również jest zadowolony: „Dzięki wełnie mamy po swojej stronie zaawansowaną markę jako partner w branży rowerowej. Z niecierpliwością czekamy na wspólną drogę i współpracę ”.

O wełnie:

- 2013 in Wien von Christian Bezdeka und Marcus Ihlenfeld gegründet
- hohe Marktdurchdringung: jedes dritte neu gekaufte Kinderfahrrad in Österreich ist ein woom bike
- woom bikes sind in 30 Ländern weltweit erhältlich, allen voran DACH-Region und USA 
- Jährliche Wachstumsrate: deutlich über 50 %
- 2020: mehr als 200.000 verkaufte Räder, das ist eine Steigerung von 63% zum Jahr 2019 

woom CEO Guido Dohm Dostępne na wywiady na życzenie!

O kopule Guido:

Guido Dom pracuje w firmie od 1 marca 2020 r., Kiedy zaczynał jako COO. Od 15 lipca 2020 zarządza wełną wspólnie ze współzałożycielami Ihlenfeldem i Festaca. Absolwent Inżynier z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie mody / stylu życia jako dyrektor zarządzający i członek zespołu. Przed dołączeniem do Wool pracował u dekoratora zewnętrznego Jacka Wolfskina, gdzie cyfrowo konfigurował globalną logistykę zaopatrzenia, zmieniając dostawcę materiałów zewnętrznych w pioniera w branży.

O CYKLU SPRICKA:

Ta rodzinna firma z siedzibą w Getterslow od ponad 30 lat prowadzi fabrykę rowerów w Ovipodgen w Polsce.

https://sprick-cycle.de

Zdjęcie do pobrania tutaj

Kontakt prasowy:

[email protected]

Zespół prasowy:
Matthias Bernard +43664 888 227 93
[email protected]

Teresa Arietta +43664213 72 53
[email protected]

Oryginalna treść z: Rowery dla dzieci Woom, Wiadomości rozpowszechniane przez Actual

READ  Odrobił już braki – czy uda mu się dokonać przełomowego cudu z Lasket Merkel? - Polityka wewnętrzna

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Karawana Schlagermove znów przejeżdża przez Hamburg | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 07.02.2022 06:37

Barwna scena schlager powraca: jak większość wydarzeń, hamburski Schlagermo musiał zostać odwołany z powodu pandemii korony. Po dwóch latach abstynencji następuje odrodzenie.

Popowa impreza rozpoczęła się w piątek wieczorem w Heiligengeistfeld. W wielkim namiocie imprezowym puszczano popularne kultowe i imprezowe hity wszechczasów. Ale dzisiaj ma miejsce wielki ruch. Oczekuje się 500 000 fanów schlagera – w rozkloszowanych spodniach, kolorowych sukienkach w kwiaty i kolorowych perukach. W tym roku na przyczepę składa się łącznie 47 ciężarówek muzycznych.

Konwój od 15:00 do 20:00

Ciężarówki ruszą o godzinie 15:00. Wyjeżdżają z Heiligengeistfeld, gdzie ponownie powinni przybyć między 20:00 a 20:30. Trasa wiedzie przez Helgolander Allee do Landungsbrücken, przez port do targu rybnego, a następnie z powrotem przez Reeberbahn. W strefie after party odbywa się tzw. after party.

Duże zamknięte drogi

Niektóre ulice będą zamknięte dla ruchu dla Schlagermove. Classicsouci jest zamknięte do 7 rano w niedziele. W związku z dużym wydarzeniem od godziny 12:00 drogi są zamknięte. Stwarzane są możliwości opuszczenia dzielnicy przez mieszkańców.

Trasy dla mieszkańców w skrócie

  • Hein-Köllisch-Platz: Jest otwarty od 14:00 do 22:00, aby mieszkańcy mogli wejść i wyjść podczas imprezy.
  • Bernhard-Nocht-Strasse: możliwe w domu nr 10 przez usunięcie słupka w przejściu (róg Antonistrasse i Pinnasberg). Wejście i wyjście odbywa się przez Sewardstrasse (Kersten-Miles-Bridge). Alternatywnie możesz wejść i wyjść przez Hamburger Hochstrasse.

Już 23. edycja Schlagermove

To kultowe wydarzenie istnieje od 1997 roku. 23. edycja Schlagermo latem 2019 roku przyciągnęła w Hamburgu około 350 000 odwiedzających, poinformowali organizatorzy.

Więcej informacji

Istnieje ryzyko korków w Hamburgu w weekendy z powodu zamkniętych dróg i ruchu wakacyjnego w kierunku plaży. Dalej

Schlagermove w Hamburgu © NTR Zdjęcie: Karsten Segund

Komitet miejski zgromadzenia okręgowego Hamburg-Mitte nie ma zastrzeżeń do trzech głównych wydarzeń. (05.11.2022) Również

Ten temat w projekcie:

Dziennik Hamburg | 07.02.2022 | 19:30 godz.

Logo NTR
READ  Kontrowersje wokół reformy sądownictwa: w Polsce znosi się system dyscyplinarny dla sędziów
Continue Reading

Top News

Praworządność: wtedy „nie zapłacimy pieniędzy” – nowy spór między UE a Polską

Published

on

DWiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Djurova nie ma wątpliwości co do tego, co myśli o porozumieniu z polskim rządem. Zapytany przez zielonego eurodeputowanego Daniela Freunda, czy ustawa uchwalona przez polski parlament nazywa kamieniami milowymi planu ratunkowego, Jourova odpowiedziała w czwartek w parlamencie UE: „Nie, tak nie jest”.

Polska musi dokonać przeglądu warunków i „kamieni milowych”, „nie zapłacimy”, jeśli polscy sędziowie nie będą mieli odpowiedniej odpowiedzi w postaci prawnie wiążących przepisów – wyjaśnił odpowiedzialny Czech jako komisarz. Dla wartości portfela i przejrzystości. Według agencji informacyjnej DPA przedstawiciele Komisji we wcześniejszej analizie podczas rozprawy przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości (ETS) wyjaśnili, że nie zostały spełnione warunki wypłaty dla Polski miliardów koron.

Czytaj

Bardzo źli sąsiedzi

To był poważny cios dla nacjonalistycznych konserwatystów w Warszawie – czego w czerwcu nikt się nie spodziewał. Po wizycie w stolicy Polski przewodniczącej Komisji Ursuli van der Leyen sprawa stała się jasna: polski rząd ostatecznie otrzyma 35 mld euro z Funduszu Rozwoju Korony. Kraj pilnie potrzebuje pieniędzy.

Sytuacja gospodarcza jest napięta: według GUS inflacja w maju wyniosła 13,9 proc. – jedna z najwyższych wartości w Europie. Do tego dochodzą cztery miliony uchodźców, którzy przekroczyli polską granicę z rosyjskiej okupacji Ukrainy. Polska do tej pory przyjmowała Ukraińców, którzy uciekli ze swojej ojczyzny od 24 lutego. Ich integracja jest kosztowna.

Czytaj

Ogromna jedność: Ukraińcy i Polacy wspólnie protestują w Krakowie

Bruksela była więc przekonana, że ​​nie można odmówić Polsce wypłaty pomocy. Rząd pierwszej linii wyłonił się wreszcie jako najważniejszy partner Ukrainy i nadaje tempo europejskiej polityce wobec Ukrainy. Ale teraz zwrot – dlaczego?

Warszawa przedłożyła do komisji swój plan rozwoju w maju 2021 roku. W takim planie członkowie UE musieliby wyjaśnić, jakie inwestycje dokonują i jakie reformy zamierzają przeprowadzić, aby otrzymać finansowanie z tzw. Recovery and Resilience Facility (RRF) na uporanie się ze skutkami pandemii. Komisja wstrzymała jednak miliardy dla Polski, ponieważ nie widziała w kraju spełnienia standardów konstytucyjnych.

READ  Migracja z Białorusi przez Polskę znacząco spada

UE przeżywa kryzys praworządności

Rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) już od sześciu lat restrukturyzuje system sądownictwa: odwołano sędziów i utworzono nowe izby. Zdaniem ekspertów polskie sądy przestały być niezależne. W 2021 r. Sąd Konstytucyjny, w którego skład wchodzą partyjni lojaliści, uznał za niezgodne z polskim prawem znaczne części traktatów europejskich, w tym art. 19, który ustanawia jurysdykcję ETS. Od tego czasu nie tylko Polska, ale cała UE pogrążyła się w kryzysie praworządności. Warszawa nie wykonuje tymczasowych zarządzeń ETS. Dlatego nakładane są grzywny w wysokości miliona euro dziennie.

W tych okolicznościach Komisja nie jest w stanie zapłacić Polsce. Wszyscy rządzący w Warszawie o tym wiedzieli. Z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy przed czerwcową wizytą Van der Leyena Sejm uchwalił ustawę („Lex Duda”), zgodnie z którą miały zostać zastąpione części sądownictwa. W planach jest m.in. rozwiązanie kontrowersyjnej Izby Dyscyplinarnej przy Sądzie Najwyższym.

Czytaj

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (L) i kanclerz Niemiec Olaf Scholz przemawiają przed spotkaniem w Pałacu Maryjskim w Kijowie 16 czerwca 2022 r.  - To pierwsza wizyta szefów trzech krajów UE w Kijowie.  Inwazja Rosji 24 lutego na Ukrainę.  (Zdjęcie: Sergey Shubinsky/AFP)

Spekulacje w Europie Wschodniej

W Brukseli odebrano to jako znak dobrej woli. Wtedy było jasne: Polska chciała pieniędzy, a Bruksela chciała je zapłacić. Van der Leyen jest zwolennikiem takiego porozumienia z polskim rządem.

Jednak czołowi eksperci, tacy jak londyński konstytucjonalista Laurent Bech, ostrzegali komisję, że zmiany w nowej ustawie mają charakter kosmetyczny. W rzeczywistości obracają się one wokół wielu spraw między Komisją a Polską. Na przykład pokój dyscyplinarny powinien być zastąpiony tylko „Pokój odpowiedzialności zawodowej”. 11 sędziów tej izby ma powołać prezydent Duda. Założenie jest takie, że po prostu zmieni się nazwę pokoju.

Komisja jest podzielona

„Badamy nowe prawo dotyczące reżimu regulacyjnego” – napisała Jourova na Twitterze w czwartek. „Ale ta nowa ustawa nie gwarantuje, że sędziowie mogą kwestionować stanowisko innych sędziów bez narażania się na postępowanie dyscyplinarne”. W szczególności nie dotyczy Krajowej Rady Sądownictwa (KRS).

READ  Czy bezpieczeństwo na łodzi podwodnej to jedyne ryzyko?

Eksperci kwestionują, czy ci, którzy awansują w systemie, mogą pełnić funkcję sędziów. Od 2017 roku parlament większości BIS może zajmować radę, dając jej kontrolę nad sądownictwem. Krytycy mówią o „upolitycznieniu sądownictwa”.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest wymagana, ponieważ zgoda ta jest wymagana przez dostawców osadzonych treści jako dostawców zewnętrznych w celu wyświetlenia osadzonych treści. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „on”, zgadzasz się na to (która może zostać odwołana w dowolnym momencie). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazywanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Swoją zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie za pomocą przełącznika na dole strony i poprzez Prywatność.

„Sytuacja jest absurdalna” – powiedział w rozmowie z WELT eurodeputowany Daniel Freund. „Przed ETS Komisja krytykuje sądownictwo państwowe – czyli sposób powoływania sędziów. Ale to nie powinno nagle stanowić problemu dla umowy dotyczącej finansowania odbudowy.

Rzeczywiście, w tym tygodniu przed ETS wszczęto nowe sprawy przeciwko Polsce. Ważne są wstępne decyzje sędziów Christiana Markiewicza i Waldemara Jurka z Sądów Okręgowych w Katowicach i Krakowie z 2021 roku. Pozornie chodzi o prawo konsumenckie, ale wypowiadali się sędziowie zatwierdzeni przez KRS. Czy więc wyroki są ważne? W przeciwnym razie około 2000 sędziów w Polsce zostanie oficjalnie powołanych nielegalnie, a tysiące, dziesiątki tysięcy orzeczeń zostanie unieważnionych.

Czytaj

Stanowisko Komisji w tej sprawie jest niejasne. Daniel Freund uważa jednak, że słowa są jasne: „Prezydent podważa rządy prawa w Polsce i wysiłki własnego narodu” – mówi.

READ  Naukowcy po raz pierwszy znajdują ciężarną mumię

„Widzę, że w sprawie Polski komisja jest podzielona: prezydent dąży do porozumienia z Polską, chce uwolnić fundusze, ale niektórzy wpływowi komisarze chcą pozostać stabilni w kwestii praworządności i nalegają, aby Polska spełniała warunki – powiedział w rozmowie z WELT Jakub Jarakszewski, ekspert prawa z Uniwersytetu Poznańskiego. „Wśród tych komisarzy znaleźli się Jourova, Reinders, Vestager i Timmermans”, wymienia. Nic się teraz nie dzieje. To jest znaczące. – Bo po podróży van der Leyena do Warszawy wydawało się, że pieniądze zostaną wkrótce uwolnione – powiedział ekspert.

Jednak ci, którzy nie chcieli płacić Polsce, nie musieli nic płacić Polsce – jak Daniel Freund. – Solidarność z Polską jest potrzebna teraz, ale nie kosztem ustawodawstwa – mówi. Wspomina o pomocy dla uchodźców, ale Polska przekazała Ukrainie 240 czołgów i innego ciężkiego sprzętu. W tym momencie, zgodnie z suplementem, można pomóc. Zapasy można uzupełniać. „Mówię: czołgi dla Polski zamiast niszczenia sądownictwa” – powiedział Freund.

Continue Reading

Top News

Informacje dla odbiorców energii elektrycznej dotyczące liczników energii elektrycznej, zwrotu kosztów i dostawców

Published

on

READ  Dostawy skroplonego gazu: miliardy do pływających terminali LNG
Continue Reading

Trending