Connect with us

Tech

Przestępcy wykorzystują złośliwe oprogramowanie od 2020 roku

Published

on

Przestępcy wykorzystują złośliwe oprogramowanie od 2020 roku
 1. tz
 2. konsument

Horoskopy, krokomierz, kalkulator: Eksperci ds. bezpieczeństwa odkryli w niektórych aplikacjach niebezpieczne trojany. Powiemy Ci, które aplikacje usunąć.

Zamek – Wystarczy szybkie sprawdzenie codziennego horoskopu lub szybka kalkulacja – są na to zastosowania i wiele innych rzeczy w życiu codziennym. Jednak niektórych z nich nie należy pobierać lub należy je jak najszybciej usunąć, jeśli już je posiadasz. Ponieważ eksperci ds. bezpieczeństwa z McAfee Odkryli nowe złośliwe oprogramowanie o nazwie „Xamalicious”.

Dociera do smartfona za pomocą mało znanych aplikacji, takich jak „Essential Horscope dla Androida” i innych ze sklepu Google Play i stanowi backdoora, który umożliwia osobom trzecim dostęp do urządzenia. Jednak szkodliwe oprogramowanie nie jest całkowicie nowe. W rzeczywistości szkodliwe oprogramowanie było aktywne przez bardzo długi czas, ale do tej pory pozostawało niewykryte.

Zidentyfikowano 25 różnych złośliwych aplikacji: zagrożenie jest nadal aktywne

Uzyskany w ten sposób dostęp do urządzenia (w języku technicznym nazywany „backdoorem”) umożliwia instalację aplikacji generujących pieniądze dla przestępców. Na przykład klikając reklamy bez wiedzy użytkownika. Jednak możliwości backdoora wciąż są dalekie od wyczerpania. McAffee ostrzega, że ​​w ten sposób można również wprowadzić oprogramowanie szpiegowskie lub trojany bankowe. Z niszczycielskimi konsekwencjami.

Szkodliwe oprogramowanie „Xamalicious” kryje się za nieszkodliwymi aplikacjami. © imago/xPixieMex

Badaczom firmy McAffee udało się zidentyfikować około 25 różnych szkodliwych aplikacji. Od 2020 r. kilka z nich można pobrać w Google Play. Wszystkie aplikacje, których dotyczy problem, zostały już usunięte ze sklepu Google Play. Nie oznacza to jednak, że zagrożenie minęło.

Usuń natychmiast: przykłady aplikacji, których dotyczy problem

Użytkownicy Androida powinni sprawdzić, czy mają aplikacje na swoich smartfonach. Mamy kilka przykładów aplikacji, na które wpływa „Xamalicious” z Google Play.

 • Podstawowe horoskopy dla Androida (100 000 pobrań)
 • Volume Extender (5000 pobrań)
 • LetterLink (1000 pobrań)
 • Numerologia: osobiste horoskopy i przewidywania liczb (1000 pobrań)
 • Krokomierz: prosty licznik kroków (500 pobrań)
 • Kalkulator uniwersalny (100 pobrań)
 • Edytor motywów 3D dla PE Minecraft (100 000 pobrań)
 • Kreator logo Pro (100 000 pobrań)
 • Automatyczne powtarzanie kliknięć (10 000 pobrań)
 • Łatwy kalkulator kalorii (10 000 pobrań)
 • Punkty: 1 złącze liniowe (10 000 pobrań)
READ  Aplikacja JRNY zapewnia śledzenie ruchu — użytkownicy Androida

Pełna lista dostępna jest tutaj.

Dotyczy to użytkowników na całym świecie. Eksperci McAffee podejrzewają, że złośliwe oprogramowanie zainfekowało co najmniej 327 000 urządzeń Google Play, w tym użytkowników Androida z USA, Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Australii, Brazylii, Meksyku i Argentyny.

Jeśli masz na swoim smartfonie aplikację, której dotyczy problem, zdecydowanie powinieneś ją usunąć i przeskanować smartfon oprogramowaniem antywirusowym. Użytkownicy Androida powinni ogólnie dobrze chronić swoje telefony komórkoweŻeby nie doszło do tego momentu. (NHV)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Paryż stał się wylęgarnią sztucznej inteligencji

Published

on

Paryż stał się wylęgarnią sztucznej inteligencji


Stacja F to centrum początkowe w Paryżu
Zdjęcie: imago

Dzięki Mistral AI paryska scena startupowa nabiera nowego charakteru. Od wielu lat produkuje firmy, które przodują w dziedzinie sztucznej inteligencji.

drParyska scena start-upów od dawna cieszy się opinią osoby dobrze łączącej sztukę inżynieryjną i ducha rozwoju. Teraz może stać się także potęgą w Europie w zakresie opracowywania nowych modeli generatywnej sztucznej inteligencji (AI), czyli programów komputerowych, które same generują treści, takie jak tekst lub obrazy. Szybki rozwój sztucznej inteligencji Mistral jest tego dowodem. Zaledwie dziesięć miesięcy później francuska firma wprowadziła w tym tygodniu swój model trzeciego języka wraz z asystentem konwersacyjnym. Niemiecki napastnik AI Aleph Alpha jest na rynku od 2019 roku, a zatem jest na rynku stosunkowo długo.

Wydajność nowego, wielkojęzykowego modelu Mistral AI jest imponująca na podstawie danych porównawczych. Tylko model GPT-4 Open AI jest nieco lepszy. To również wzbudziło zainteresowanie Microsoftu. W tym tygodniu, równolegle z prezentacją swojego nowego modelu językowego, Mistral AI ogłosił partnerstwo z amerykańskim gigantem oprogramowania. Zakłada to, że Francuzi udostępnią swój najnowszy model językowy na platformie chmurowej Microsoftu, Azure AI. W zamian powinni uzyskać dostęp do własnej infrastruktury AI.

READ  Francuska firma zajmująca się robotyką współpracującą Niryo otrzymuje dofinansowanie w wysokości 10 mln euro
Continue Reading

Tech

Apple Vision Pro: Według analityków popyt gwałtownie spadł

Published

on

Apple Vision Pro: Według analityków popyt gwałtownie spadł

Większe moce produkcyjne, mniejszy popyt w USA i dużo cierpliwości do kolejnego modelu: Analityk Ming-Chi Kuo z Tajwanu Zostały one potwierdzone nowymi informacjami z łańcucha dostaw Apple W Azji pojawiły się obawy związane z wprowadzeniem na rynek pierwszego urządzenia Apple Vision Pro. Skutki uboczne: Jeśli Tadalafil się sprawdzi, wprowadzenie na rynek europejski będzie w zasięgu ręki ze względu na bieżący rozwój rynku.

reklama

Vision Pro jest obecnie dostępny w USA, jedynym kraju sprzedawanym na świecie, a czas dostawy wynosi od trzech do pięciu dni. Kuo powiedział, że po tym, jak czas oczekiwania szybko przesunął się na marzec, a zamówienia w przedsprzedaży rozpoczęły się w połowie stycznia, obecnie jest jasne, że popyt znacznie spadł. Prawdopodobnie w tym roku w USA zostanie dostarczonych od 200 000 do 250 000 sztuk, co oznacza, że ​​Apple zbuduje więcej niż pierwotnie oczekiwano od 150 000 do 200 000 komputerów Spatial.

W swoim nowym artykule analitycznym Kuo kwestionuje doniesienia mediów jakoby szczególnie duża liczba wczesnych nabywców zwracała Vision Pro. Stopa zwrotu wynosi jeden procent – ​​jest to wartość całkowicie normalna. Ciekawostką na marginesie jest to, że 20–30 procent przychodów wynikało z faktu, że użytkownicy nie wiedzieli, jak skonfigurować zestaw słuchawkowy do rzeczywistości mieszanej.

Ekspansja na dodatkowe rynki w mniejszym stopniu zależy od dostępności sprzętu, a bardziej od oprogramowania. Aby to zrobić, Apple będzie musiał dostosować VisionOS do praw i specyfiki danych krajów. Należy także wdrożyć wsparcie językowe. Kuo w dalszym ciągu zakłada, że ​​Vision Pro będzie dostępny w innych krajach przed tegoroczną konferencją deweloperów WWDC.

Każdy, kto spekuluje na temat (tańszego) modelu następcy, będzie musiał wykazać się dużą dozą cierpliwości, jeśli ustalenia Kuo z łańcucha dostaw okażą się prawidłowe. W efekcie Apple nie rozpoczęło jeszcze prac nad produkcją tańszego czy bardziej zaawansowanego modelu Vision Pro. Obecnie oczekuje się, że pierwsze informacje od Apple do partnerów produkcyjnych zostaną przekazane między końcem 2025 a początkiem 2026 roku. Powinny one także dotyczyć większej wydajności, a mniej wprowadzania zmian w urządzeniu. Ten efekt oszczędnościowy może przynajmniej oznaczać, że Vision Pro stanie się tańszy dla kupujących.

READ  Tylko przez 3 dni: Media Markt i Saturn rozpoczynają grudniowe niskie ceny

Nowe modele z poważnymi zmianami, które zależą również od wczesnych opinii użytkowników, nie są spodziewane wcześniej niż w 2027 r. Przy przewidywanej w tym roku sprzedaży od 650 000 do 700 000 urządzeń, obecna sytuacja jest zgodna z wewnętrznymi oczekiwaniami, napisał Kuo. Obliczenia przestrzenne nie są jednak szerokim rynkiem. Podobnie jak krytycy Vision Pro, Kuo uważa, że ​​aby urządzenie mogło wyjść ze swojej niszy, potrzebne są dodatkowe scenariusze zastosowań, niższa cena i większa wygoda.


(Makky)

Do strony głównej

Continue Reading

Tech

Yahoo Mail: Operatorzy ustalają przyczynę zakłóceń – rozwiązanie już istnieje

Published

on

Yahoo Mail: Operatorzy ustalają przyczynę zakłóceń – rozwiązanie już istnieje
poczta Yahoo

Operatorzy Yahoo Mail skomentowali ciągłe zakłócenia w świadczeniu bezpłatnej poczty. Rozwiązanie istnieje, ale niektórzy użytkownicy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

Po poważnych problemach z Yahoo Mail, które miały miejsce we wtorek, w środę ponad 2000 użytkowników zgłosiło nam, że nadal występują problemy z bezpłatną usługą poczty elektronicznej. Nadal aplikacje na Androida i iOS w zasadzie nie działają.

Operatorzy usług zgłosili teraz również, że problem występuje głównie w aplikacji Yahoo Mail. Yahoo mówiło o usłudze News X. Z własnego oświadczenia wynika, że ​​wypuścili już aktualizację aplikacji:

Jak widać z oświadczenia, zanim aktualizacja dotrze do wszystkich użytkowników, może minąć do 24 godzin. W związku z tym nadal mogą obowiązywać ograniczenia w zakresie aplikacji. Najpóźniej do wieczora wszystko powinno zostać naprawione. Według operatorów pomocne może być także odinstalowanie aplikacji z telefonu komórkowego i zainstalowanie ich ponownie. Wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji może być również rozwiązaniem oszczędzającym.

Rozwiązanie: Przejdź do klienta internetowego

Wydaje się, że nadal działa stosunkowo sprawnie Klient internetowy poczty Yahoo. Wczoraj informowaliśmy Cię, że udało nam się uzyskać dostęp do naszego konta Yahoo Mail bez żadnych problemów. Dzisiaj spróbowaliśmy ponownie i nie mieliśmy dzisiaj żadnych problemów z dostępem do naszych e-maili. Jeśli więc aplikacje nadal nie działają, wersja internetowa jest nadal przyzwoitą alternatywą.

Aktualna mapa przestojów z Yahoo Mail

Ta mapa awarii została ostatnio zaktualizowana 28 lutego 2024 r. o 9:44. Nowszą wersję znajdziesz w naszym raporcie o błędach Yahoo Mail. Postaramy się także pomóc Ci – w miarę możliwości – w rozwiązaniu problemu.

Dotknięte miasta i regiony

 • Berlin
 • Frankfurt nad Menem
 • Monachium
 • Hamburg

Najczęstsze zaburzenia

 • Inne problemy (2,49%)
 • Problemy z odbieraniem e-maili (5,63%)
 • Zaloguj się (19,76%)
 • Zastosowanie (46,11%)
 • Strona internetowa (5,64%)
 • Problemy z wysyłaniem e-maili (2,33%)
 • Problemy na Androidzie (10,63%)
 • Problemy na iOS (1,54%)
 • Problemy z komunikacją (5,88%)

Zgłoś błąd

Detektor błędów z netzwelt.de

Stale mierzymy dostępność serwerów i usług Yahoo Mail i zgłaszamy użytkownikowi wszelkie problemy lub awarie. Tutaj znajdziesz aktualny stan błędów Yahoo Mail, adresy pomocy technicznej i raporty producenta dotyczące tego problemu. Można tam również dowiedzieć się, czy zakłócenia są problemem lokalnym czy krajowym.

Zawsze możesz zobaczyć aktualne problemy i problemy w naszym edytorze błędów. Tutaj przedstawiamy listę najlepszych dostawców usług internetowych, dostawców sieci, gier online i usług przesyłania strumieniowego. Możesz także skorzystać z naszego testu prędkości, aby sprawdzić, czy występuje problem z Twoją linią.

 • ” rada: Najlepsi dostawcy VPN zapewniający dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę danych
 • » Zakup elektrowni Al-Shorfa: Porównanie najlepszych systemów energii słonecznej

Nie przegap niczego Świat sieciwiadomości

W każdy piątek: najbardziej przydatne i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

READ  Kooperacyjna gra Moving Out 2 wydana na Nintendo Switch, PC, Xbox i PlayStation • Nintendo Connect
Continue Reading

Trending