Connect with us

Tech

Prezentuje: Stabilny post Snap: Snapchat Maker pokonuje Facebooka i Apple z okularami AR – schwytany specjalista ds. Wyświetlania | Wiadomość

Published

on

Takich okularów oczekuje się między innymi od Apple’a i Facebooka – ale programista Snap już z nich wyrósł. Okulary wyświetlają wirtualne obiekty tylko w ograniczonym polu widzenia. Początkowo jest dostępny tylko dla użytkowników określonych przez Snap i nie można go kupić.

Połączenie treści cyfrowych i świata rzeczywistego jest znane jako rzeczywistość rozszerzona (AR). Do tej pory technologia ta była używana głównie na ekranach smartfonów, a Apple od lat rozwija ją.

Po rozpoczęciu od zabawnych zawodów i sztuki cyfrowej, rzeczywistość rozszerzona jest coraz częściej wykorzystywana w zastosowaniach biznesowych – powiedział współzałożyciel i prezes Deutsche Presse-Agentur Evan Spiegel. Być może jednak pełne wykorzystanie potencjału technologii dzięki okularom rozszerzonej rzeczywistości będzie możliwe dopiero w ciągu najbliższych 10 lat. „Do tej pory korzystaliśmy z rozszerzonej rzeczywistości na małym ekranie, tak jakbyśmy patrzyli na świat przez tubkę papieru toaletowego. W przyszłości, jeśli będziemy mieli znacznie szersze pole widzenia i będziemy mogli używać rąk za darmo , stworzy zupełnie nowe możliwości ”.

Snap ugruntował swoje ambicje kupując brytyjskiego dostawcę Waveoptics, od którego pochodzi technologia wyświetlania treści cyfrowych w okularach. Według informacji podanych przez niemiecką agencję prasową (dpa), cena wynosi ponad 500 mln dolarów (410 mln euro) w dwóch transzach, z ostateczną wypłatą w ciągu dwóch lat.

Spiegel powiedział, że największym wyzwaniem w opracowywaniu okularów do rzeczywistości rozszerzonej jest obecnie znalezienie właściwej równowagi między największym możliwym polem widzenia treści cyfrowych, zużyciem energii i rozmiarem wymaganych komponentów. Obecnie jedno ładowanie baterii trwa około 30 minut. „Dzisiejsze ograniczenia sprzętowe wymagają wielu ustępstw”. Dlatego minie dekada, zanim okulary będą szeroko stosowane przez konsumentów, szacuje SPIEGEL.

Okulary, które zostały zaprezentowane w czwartek, ważą 134 gramy i zawierają wiele kamer, mikrofonów i głośników. Jest znacznie lżejszy i bardziej kompaktowy niż okulary Microsoft Hololens oferowane przez firmę programistyczną dla firm. Innym pionierem był startup Magic Leap, który wydał setki milionów dolarów na opracowanie zaawansowanych technologicznie słuchawek, które wymagały tak dużej mocy obliczeniowej, że trzeba było nosić przy pasku mały komputer.

READ  Sony otwiera drzwi do Steama

„Wszystkie inne produkty wyglądają jak hełm” – powiedział Spiegel w wywiadzie dla Financial Times. „Nie sądzę, żeby ktokolwiek spodziewał się, że będziemy gotowi”. „Spectacles” to kolejny krok na drodze do wizji inteligentnych okularów, mówi ekspert Liu Jebe z CCS Insight. Jednocześnie decyzja o ograniczeniu dostępności urządzenia wskazuje, że nie jest ono gotowe na rynek konsumencki. „Nadal jesteśmy daleko od urządzenia, które całkowicie wygląda jak zwykłe okulary”.

Na początku 2020 roku na targach technologicznych CES niemiecka grupa technologiczna Bosch zaprezentowała również prototyp lekkich i smukłych okularów rzeczywistości rozszerzonej, na których można było wyświetlać np. Instrukcje dotyczące trasy lub wiadomości na czacie. Zdjęcia są wyświetlane bezpośrednio w oku. Bosch działał w branży jako potencjalny dostawca dla Apple – podczas gdy sama firma iPhone, jak zwykle, nawet nie potwierdza, że ​​pracuje nad okularami. Jednak ostatnio spekulowano, że Apple może przedstawić przegląd urządzenia na WWDC na początku czerwca.

Spiegel zapewnił, że konkurencja ciężką technologią go nie przeraża. Obecnie Spectacles mają przede wszystkim umożliwić użytkownikom Snapchata tworzenie do dziesięciu sekund filmów z oszałamiającymi efektami cyfrowymi. Pozostawia to dużo miejsca na inne scenariusze zastosowań.

Jednocześnie sam Snapchat nie jest całkiem młody. Aplikacja ma 500 milionów aktywnych użytkowników co najmniej raz w miesiącu i 280 milionów użytkowników każdego dnia. Snap chce być centralnym interfejsem między światem rzeczywistym a wirtualną zawartością.

Podczas czwartkowego wydarzenia internetowego firma wprowadziła ulepszoną funkcjonalność, aby wypróbować elementy mody, takie jak torby, okulary przeciwsłoneczne, odzież i kosmetyki w aplikacji. Podczas pandemii Corona Snapchat był często używany do tego celu. Zwiększyło to również sprzedaż firmy. Nowością jest na przykład to, że ilość wypróbowanych rzeczy musi być dokładniej oddana. W przyszłości wielu użytkowników może jednocześnie wchodzić w interakcje z obiektem cyfrowym. Snapchat pokazał pracę na hipotetycznym przykładzie ŁamigłówkiSamochody, które może montować wiele osób z różnych lokalizacji.

READ  Roborock S7 MaxV+ pojawia się w przededniu przerwy na targach CES

Opracowywana jest również mapa w aplikacji Snap, za pomocą której można łączyć treści cyfrowe z określonymi lokalizacjami. Na przykład w przyszłości będziesz mógł przeglądać swoje zdjęcia Snap na mapie – lub nadchodzące restauracje i koncerty, gdzie możesz natychmiast kupić bilety w aplikacji. Karta jest obecnie używana przez 250 milionów użytkowników Snapchatta. W aplikacji dostępna jest teraz również funkcja „skanowania”, w której kamera celuje w obiekty w celu uzyskania informacji lub zaleceń. Na przykład przepisy są prezentowane za pośrednictwem linków do innych usług, gdy przed obiektywem znajduje się awokado.

Akcje Snap wzrosły nieznacznie na giełdzie w Nowym Jorku i obecnie wzrosły o 0,05 procent, do 57,10 USD.

Los Angeles (dpa-AFX)

Więcej informacji o Microsoft Corp.

Bildkelen: Carl Kurt / Getty Images

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Niespodzianki w nowej funkcjonalności WhatsApp – długie dotknięcie wiadomości otwiera nową opcję

Published

on

Niespodzianki w nowej funkcjonalności WhatsApp – długie dotknięcie wiadomości otwiera nową opcję
  1. Strona główna
  2. panorama

Naciska

Nowa funkcja notatek w WhatsApp może ułatwić życie użytkownikom. Z planowaną innowacją Messengera wiąże się jednak pewien problem.

Brema – Ostatnio doszło do… WhatsApp Trochę zmian. Zacząłem kilka tygodni temu Usługa Messenger wprowadza nowy design. Wielu użytkowników zauważyło, że kolor ich komunikatora zmienił się z niebieskiego na zielony. Chociaż zmiana ta została dotychczas wdrożona tylko dla niektórych użytkowników, WhatsApp już planuje kolejną aktualizację: zintegrowaną funkcję notatek.

WhatsApp planuje wprowadzić nową funkcję, z której będzie można korzystać poprzez długie naciśnięcie wiadomości

Ogólnie oświecony blog fanów WABetaInfo Stwierdzono, że WhatsApp pracuje nad „integracją funkcji robienia notatek z przyszłą aktualizacją aplikacji”. Według raportu niektórzy użytkownicy wersji beta mogą już testować tę funkcję, ale nadal znajduje się ona na etapie rozwoju. Użytkownicy WhatsApp mogą obecnie długo naciskać poszczególne wiadomości, aby otworzyć menu kontekstowe oferujące różne opcje. Za pomocą tego menu użytkownicy mogą przesyłać dalej, kopiować, przypinać i odpowiadać na wiadomości. Planowana aktualizacja ma na celu dodanie kolejnej funkcjonalności.

WhatsApp prawdopodobnie będzie pracował nad funkcją notatek dla swojego komunikatora. (Awatar) © Thomas Trutschel/imago-images

Zrzut ekranu z wersji beta WhatsApp WABetaInfo Pokazuje, że dodano element menu Dodaj do notatki. Dzięki temu użytkownicy za pomocą kilku kliknięć utworzą nową notatkę z wiadomości i szybko zapiszą ważne informacje. Ta funkcja może być szczególnie przydatna do szybkiego zapisywania otrzymanych adresów lub informacji o płatnościach bez konieczności ręcznego przesyłania ich do aplikacji do robienia notatek.

WhatsApp otrzymuje funkcję notatek – na razie zwykli użytkownicy są wykluczeni

Istnieje jednak problem innowacji. Wydaje się, że WhatsApp opracował tę funkcjonalność głównie dla klientów biznesowych. Dlatego funkcja notatek będzie prawdopodobnie początkowo dostępna tylko dla użytkowników WhatsApp Business. Dlatego też zwykli użytkownicy zwykłego komunikatora początkowo nie będą mogli skorzystać z nowej funkcjonalności.

READ  Nowe materiały topologiczne radykalnie wzmacniają fale dźwiękowe

WhatsApp

W 2009 roku uruchomiono i rozwijano program do obsługi komunikatorów internetowych Najpopularniejszy od lat program do obsługi wiadomości błyskawicznych W Niemczech. Od 2014 roku firma jest częścią spółki-matki Facebooka, Meta Platforms.

WhatsApp Business został uruchomiony w 2018 roku i jest skierowany szczególnie do właścicieli małych firm. WhatsApp twierdzi na swojej stronie internetowej, że komunikator „ułatwia komunikację z klientami dzięki funkcjom automatyzacji, organizowania i szybkiego reagowania na wiadomości”. Jeśli funkcjonalność zostanie dobrze przyjęta przez użytkowników biznesowych, można przynajmniej rozważyć przeniesienie jej na standardowy komunikator.

W kwietniu WhatsApp ogłosił także dalsze zmiany w swoich warunkach świadczenia usług. Tutaj Użytkownicy muszą podjąć niezbędne działania, aby móc dalej korzystać z Usługi. (fd)

Continue Reading

Tech

Mini PC z procesorem AMD Ryzen 8000G w wysokiej jakości 3-litrowej obudowie

Published

on

Mini PC z procesorem AMD Ryzen 8000G w wysokiej jakości 3-litrowej obudowie

Tajwański producent Gigabyte ma Gigabyte Metal Gear Plus Wprowadzono nową serię ultrakompaktowych minikomputerów opartych na 3-litrowej aluminiowej obudowie, która zawiera wiele procesorów AMD Ryzen 8000G („Phoenix”) z maksymalnie 8 rdzeniami Zen 4 i Radeon 700M z maksymalnie 12 jednostkami CU i maksymalną wydajnością. wynosi 768 jednostek cienia. W sumie trzy Barbones dla użytkowników z branży DIY są gotowe do wprowadzenia na rynek.
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus (8)
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus (4)
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus (5)
źródło: GBChińska platforma e-commerce jd.com będzie oferować w chwili premiery trzy Barbones w następującej konfiguracji.

Barbone składa się z odpowiedniego pakietu APU Zen 4, płyty głównej Gigabyte Aorus B650I ITX, niskoprofilowej chłodnicy Jonsbo i kompaktowej „3-litrowej obudowy” o wymiarach 200 x 210 x 85 mm wykonanej z aluminium. Systemy są również oferowane jako najlepsze komputery do gier z 16 GB pamięci DDR5-5600 i 512 GB NVMe SSD w cenie 899, 739 i 689 dolarów.Gigabyte Metal Gear Plus (2)
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus (3)
źródło: GBOprócz zasilacza GAN o mocy 180 W dostępne są również Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, LAN 2,5 Gb/s, a także HDMI 2.1a i DisplayPort 2.0. Nie zostało jeszcze jednoznacznie wyjaśnione, czy Gigabyte będzie oferować także w tym kraju serię Metal Gear Plus. Obecnie uwaga skupia się na regionie azjatyckim.Gigabyte Metal Gear Plus
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus
źródło: GBREAD  Detektory mierzą fale grawitacyjne kosmicznej katastrofy - ale to się znowu dzieje
Continue Reading

Tech

Departament Obrony musi w znaczący sposób dokonać przeglądu systemu poziomów

Published

on

Departament Obrony musi w znaczący sposób dokonać przeglądu systemu poziomów

Przed premierą aktualizacji Fallouta 4 nowej generacji, która nastąpi 25 kwietnia, będzie można wypróbować niektóre nowe modyfikacje Fallouta 4. Na przykład jeden z projektantów przyjrzał się systemowi poziomów w postapokaliptycznej grze RPG firmy Bethesda i przerobił atuty, umiejętności i cechy. make it Bardziej przypomina klasyczne tytuły z tej serii, z usuniętymi również niektórymi bezużytecznymi dodatkami.

Mod do Fallouta 4: Przebudowa systemu poziomowania w celu zwiększenia powtarzalności rozgrywki

Mod, o którym mowa, pochodzi ze zmodyfikowanego FishFiend i wprowadza około 50 nowych funkcji, 14 nowych cech, 12 nowych umiejętności i kilka zmian w stosunku do oryginalnych bonusów z Fallouta 4. Jeśli chcesz wrócić po obejrzeniu nowego serialu Fallout, jeśli chcesz aby wejść na pustkowie, może to być sytuacja jest tego warta. Swoją drogą mod jest remasterem moda Hot Diggity autorstwa FishFiend z 2020 roku. Można go pobrać tutaj NexusMods pobierać.

03:17
Fallout: Oficjalny zwiastun nowej serii na Amazon Prime

Modder FishFiend sam wyjaśnia, że ​​celem tego moda jest „poprawa powtarzalności rozgrywki poprzez spowolnienie stopniowego przechodzenia każdej postaci w specjalistę od wszystkiego” oraz „włączenie wyspecjalizowanych korzyści, które nadają każdej postaci większą indywidualność”. Największe zmiany dotyczą bonusów, które nie tylko zostały rozszerzone o 50 nowych bonusów wspomnianych na początku, ale nowe wymagania dotyczące atutów mają również zachęcać do nowych sposobów gry. Wiele oryginalnych serii zostało zremasterowanych. Tymczasem motywy moda mają na celu powrót do systemu poziomowania, takiego jak w Fallout 1, Fallout 2 czy Fallout: New Vegas.

Continue Reading

Trending