Connect with us

entertainment

Polska satyra „Maska” w kinie: Antychryst

Published

on

Polska satyra „Maska” w kinie: Antychryst

Gniew brzmi jak heavy metal. System jest maksymalnie podkręcony – podnosząca na duchu linia basu z utworem „Ride the Lightning” Metalliki – a scena, w której ścigają się czerwone samochody, wygląda na bardzo dobrze zaaranżowaną. Jacek (Mateusz Kosikiewicz) podczas podróży wydaje bardzo głośny dźwięk, który na polskiej prowincji, na katolickiej wsi, w rodzinie jest nie do zniesienia. Rolnicy nie mają łatwo, bo po gospodarstwie biega pies niosący głowę świeżo zabitej świni, a jego szwagier opowiada rasistowskie świąteczne żarty.

Gniew stał się powodem powstania filmu polskiej reżyserki Małgorzaty Szumowskiej, charakteryzującego się przenikliwym czarnym humorem. W swoim kraju nie mogła mieć tego inaczej (obecnie kręci zdjęcia w Irlandii). Tak zaczyna się „Maska” atakiem, brutalna scena wojenna społeczeństwa konsumpcyjnego. Wraz z setkami mieszkańców prowincji Jacek włamuje się do taniego domu towarowego. „Urodzinowe oferty na nagie lody”: groteskowy film w zwolnionym tempie, w którym ludzie w bieliźnie ze zniekształconymi twarzami walczą o telewizory w rozmiarze XXL.

I tak, za pomocą ręcznego aparatu, surrealistyczne wieczorne niebo i efekty V rozmywające krawędzie zdjęć. Arsenał bohaterów Szumowskiej obejmuje motywy panopticonowe, od nadtlenkowo-blond punkowej panny młodej, narzeczonej Jacka Dagmary (Małgorzata Gorol), przez pijanego szwagra po fanatycznego księdza, który w konfesjonale głosi Dagmarze czystość, żeby tylko wyciągnąć jak najwięcej. szczegółowo w historię, jak to tylko możliwe.Jej seksualność od niej w tym samym czasie. Dopóki Jacek sam nie stanie się zombie.

Najwyższy posąg Jezusa znajduje się w Polsce

Oto historia transformacji. Jacek, łagodny, długowłosy Jezus w skórzanej kurtce planujący emigrację (do Londynu), syn rolnika, któremu rodzina życzy na Boże Narodzenie, aby ściął włosy i wreszcie się ożenił, spada z szafotu i traci twarz. Nie z żadnego rusztowania, ale z placu budowy pomnika Chrystusa Odkupiciela w Schweibudzinie. To nie jest satyra, ale prawda: w 2010 roku tu, na granicy polsko-niemieckiej, oddano do użytku najwyższy na świecie pomnik Chrystusa, wysoki na 36 metrów, wyższy niż ten w Rio, ufundowany ze datków mieszkańców. Arogancja pobożnych: Ostatnio toczyło się postępowanie sądowe w związku z tym, że zmarły inicjator pochował serce księdza u stóp posągu.

READ  Bauer sucht Frau: Objawienie Anny i Geralda Heiserów - Secesja

Prawdą jest też, że w 2013 roku życie gliwickiego robotnika uratował przeszczep twarzy. Jacek także zyskuje nową twarz. Wkrótce wygląda jak potwór Frankensteina, ma posiniaczone policzki, oczy łzawiące i wykrzywione usta. Tłumaczy to często ograniczone pole widzenia filmu – dostosowuje się on do perspektywy osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności i jej dezorientacji. „Świnia twarz” – mówią dzieci i nie jest to przesada. Dagmara nie chce wiedzieć o nim więcej.

Polecane treści redakcyjne

Tutaj znajdziesz wybrane przez naszych redaktorów treści zewnętrzne, wzbogacające artykuł o dodatkowe informacje. Tutaj możesz jednym kliknięciem wyświetlić lub ukryć zawartość zewnętrzną.

Wyrażam zgodę na możliwość przeglądania treści zewnętrznych. Oznacza to, że dane osobowe mogą być przekazywane do platform zewnętrznych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Ustawieniach ochrony danych. Znajdziesz je na dole naszej strony w stopce, dzięki czemu możesz w każdej chwili zarządzać swoimi ustawieniami lub je wycofać.

Maska zyskuje swoją moc dzięki kontrastowi obrazów gniewu i syna marnotrawnego w centrum wydarzeń, najbardziej samotnej osoby na świecie. Początkowo Jacka wychwalano jako cud medycyny, bohatera narodowego, człowieka zmartwychwstałego – a teraz grupa ściga Chrystusa za jego drogie leki immunosupresyjne. Następnie przemienia się w przerażającą postać Szatana – a jego matka zleca egzorcystę. Tylko siostra Jacka nadal się go trzyma. Pośród surowego traktowania Kościoła, konsumpcjonizmu i antyspołecznej opieki zdrowotnej film rozwija także coś w rodzaju współczucia dla swojego bohatera, tego antychrysta, który nie poddaje się demonizacji i rozpaczy.

Rząd chce centralizacji przemysłu filmowego

A skoro o tym mowa: Szomovska, urodzona w 1973 roku, zagrała w „Antychryście” Larsa von Triera i od dawna podróżuje po świecie. Agnieszka Holland i Szumowska to dwie z najważniejszych dziś reżyserek w Polsce, a filmy Szumowskiej cechuje silna fizyczność; Dosłownie eksploruje skórę i włosy, chociażby w studium żałoby „Ciało” czy w „W imię…” o księdzu-geju. Zdobyła za ten film nagrody na Festiwalu Filmowym w Berlinie, ostatnio Srebrnego Niedźwiedzia za film Maska.

READ  10. Miejsce zbrodni z Frankonii: trudne pożegnanie Dagmar Manzel

Chaotyczny gniew charakteryzował się także filmem Hollanda „Ślad” (2017). Nic dziwnego, że polski rząd PiS nęka pracowników kultury: obecnie jest w trakcie centralizacji produkcji filmowej i przejęcia jej pod skrzydła państwa. W polskich kinach pojawił się film „Maska”, choć nie odniósł takiego sukcesu jak dramat „Klara”, opowiadający o nadużyciach w Kościele katolickim. Jeśli jednak ministrowi kultury Piotrowi Glińskiemu się uda, na ekranach kraju pojawią się tylko patrioci. W niedawnym wywiadzie telewizyjnym Glinsky powiedział, że trwają prace nad 40 filmami historycznymi, z których wiele rozgrywa się w czasie II wojny światowej. Oczywiste jest również, że synchronizacja dat postępuje. W następnej kolejności mogą wziąć udział tacy mistrzowie jak Jacek.

W kinach Acud (również OmU), City Kino Wedding. Tłumaczenie oryginalne: fsk, Hackesche Höfe, krokodyl, wilk. Umangelo: Rolberg

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Stephen Hensler – Zmiana w programie popularnym wycofuje się

Published

on

Stephen Hensler – Zmiana w programie popularnym wycofuje się

Vox zmienia platformę. Wpływ na to ma także Stephen Hensler.Zdjęcie: RTL/Basti Sevastos

telewizja

Jennifer Ulrich

Formaty telewizyjne z udziałem gwiazdorskich szefów kuchni są w rzeczywistości gwarancją sukcesu Vox, ale ostatni sezon „Kitchen Impossible” z Timem Malzerem zakończył się rozczarowującymi ocenami: sezon 9 był najsłabszym w grupie docelowej serialu od 14 do 49 lat. – fabuła. Spadek w porównaniu do roku poprzedniego wyniósł 1,3 proc.

Teraz stacja zmienia harmonogram swoich programów kulinarnych. Szczególnie dotknięty jest program, w którym Tim Malzer i Stephen Hensler wystąpili razem przed kamerą.

Stephen Hensler: Vox zmienia termin

„No cóż, być może mam przed sobą trzy lub cztery dobre lata” – stwierdził Stephen Henssler w zeszłym roku w wydaniu Grill den Henssler. Teraz jest jasne: Vox rzeczywiście nadal planuje współpracę z 51-latkiem.

Watson jest teraz na WhatsApp

Teraz na Whatsapp i Instagramie: zaktualizuj swojego Watsona! Zaopiekujemy się Tobą Tutaj na WhatsAppie Z dzisiejszymi atrakcjami Watsona. Tylko raz dziennie – bez spamu, bez bla, tylko siedem linków. obietnica! Czy wolisz być na bieżąco na Instagramie? Tutaj Znajdziesz nasz kanał streamingowy.

W „DWDL„Dyrektor programowy Vox, Kirsten Petersen, opowiada o najnowszych planach stacji. Zgodnie z tym mają one «nowe, wielkie plany ze Stephenem Henslerem»”. Konkretnie oznacza to:

„Przygotowujemy się na Niemca Choi Henslera i każdy, kto zna Stevena, wie: przeciwnik nie może być dla niego wystarczająco duży”.

W przyszłości Steffen Hensler będzie konkurować z „celebrytami i szefami kuchni z różnych regionów całych Niemiec”. Petersen mówi także o „konkursie Bundesvision Koch”.

W programie „Grill den Henssler” telewizyjny szef kuchni rywalizował dotychczas wyłącznie z celebrytami, którzy nie posiadali żadnych sprawdzonych umiejętności kulinarnych; Wygląda na to, że szuka większego wyzwania.

W przyszłości Malzer będzie gotował bez Henslera

Stephen Hensler wkrótce zwolni gdzie indziej. Chodzi o „Mälzer i Henssler dostarczają!”. Tutaj Stephen Hensler i Tim Malzer konkurują w usłudze dostawy wyskakujących okienek.

READ  Księżna Kate ma raka: wszystkie wiadomości o dramacie choroby w rodzinie królewskiej | rozrywka

„Vox będzie nadal prezentował programy, ale w przyszłości Tim Malzer zmierzy się ze swoimi największymi przeciwnikami ze świata Kitchen Impossible – następnie z Lukasem Mrazem i Maxem Strohe” – ujawnia Petersen. Innymi słowy: Hensler znajduje się w centrum „Malzer i Hensler dostarczają!” Poza.

Ale ta decyzja nie należy do Voxa, ale do profesjonalnego szefa kuchni. „Po dziesięciu pojedynkach i jednym remisie Stephen Hensler ostatecznie zdecydował się nie kontynuować usługi dostawczej, ale stawić czoła nowym wyzwaniom” – brzmi uzasadnienie.

Nic dziwnego, że Vox pracuje nad kilkoma własnymi formatami kulinarnymi, ponieważ „Grill den Henssler” również nie radził sobie ostatnio tak dobrze, jak oczekiwano. Zeszłoroczny odcinek rocznicowy nie znalazł się na liście 25 najchętniej oglądanych programów dnia, pomimo tak znaczących gości, jak Oliver Bucher i Paul Banzer.

Continue Reading

entertainment

„Simpsonowie” żegnają 34-letniego bohatera: Larry już nie pije rozrywka

Published

on

„Simpsonowie” żegnają 34-letniego bohatera: Larry już nie pije  rozrywka

Es gibt einen leeren Barhocker in Moe’s Tavern. Die langjährige Fox-Serie „Die Simpsons“ hat am Sonntagabend einen ihrer ganz alten Charaktere getötet – Larry, der Kneipenhocker.

Seit mehr als 35 Jahren flimmert Amerikas berühmteste gelbe Familie über die Fernsehbildschirme und ein Ende ist nicht in Sicht. Aber auf den treuen Wegbegleiter Larry müssen die Fans und Homer Simpson fortan verzichten. Larry, der oft neben seinem Freund Sam saß, war (fiktive) 42 Jahre alt. Auch wenn die Fans den kahlköpfigen Mann nicht namentlich kennen, so war Larry doch mindestens seit „Homer’s Odyssee“ in Staffel 1, die im Januar 1990 ausgestrahlt wurde, bei Moe’s zu Gast – also seit mehr als 34 Jahren!

Einmal spricht Larry sogar: In der Folge „Bart wird von einem Auto angefahren“ aus Staffel 2 schaut sich der Betrunkene Marge Simpson an und ruft: „Wer ist die Tussi?“

Ausgedachte Angel-Geschichte

Dann der Schock: Sonntagnacht, in der Folge „Cremains of the Day“ in der 35. Staffel, starb Larry. Homer, Moe und die anderen Stammgäste der Bar, Lenny und Carl, machten einen Ausflug, um seine Asche zu verstreuen.

Da Larry nur eine Hintergrundfigur war, ist über ihn außer seiner Vorliebe für Alkohol und unzusammenhängendes Gemurmel wenig bekannt. So geht es auch Homer und seinen Bar-Freunden. Als ihnen klar wird, dass sie den Kerl kaum kannten, dessen Asche sie verstreuen, fühlen sie sich mies. Larrys Mutter erzählt ihnen, dass er die Leute aus Moe’s Kneipe als seine „besten Freunde“ bezeichnet hat und sie bittet Homer und Co., ein paar „schöne Erinnerungen“ zu teilen. Also erzählen sie schnell eine erfundene Geschichte über das Angeln.

READ  „Milionowe zamachy” Emmericha: Zollman daje prowadzenie

„#RIPLarry“

Langjährige Fans der Serie sind schockiert über den Verlust: „Ich habe gerade erfahren, dass sie Larry bei den ,Simpsons‘ morgen absetzen werden. Ich brauche eine Minute“, schrieb einer auf X. Nach der Ausstrahlung der Sendung trauerte ein anderer Nutzer um die Figur. „Ich kann nicht glauben, dass sie Larry Dalrymple bei den Simpsons gestern Abend getötet haben. #RIPLarry“, schrieb er.

Besonders in den Neunzigerjahren wurden die Simpsons zum Kult und haben im Laufe der Jahre schon so manches Ereignis hellsichtig vorausgesagt.

Continue Reading

entertainment

„Czy to naprawdę on?”, najgorętsza gwiazda Niemiec spontanicznie śpiewa przed Ediką podczas wakacji nad Morzem Bałtyckim

Published

on

„Czy to naprawdę on?”, najgorętsza gwiazda Niemiec spontanicznie śpiewa przed Ediką podczas wakacji nad Morzem Bałtyckim
  1. tz
  2. gwiazdy

Naciska

„Czy to naprawdę on?” szeptali przed Salą Edika nad Bałtykiem: spontanicznie zaśpiewała tam najgorętsza gwiazda Niemiec, będąca już na wakacjach.

Lubeka – Nic na to nie poradzi! Nawet jeśli chce odpocząć na krótkich wakacjach, Izaak, uczestnik niemieckiego ESC, pozostaje muzykiem w każdym tego słowa znaczeniu. W czwartek 18 kwietnia stał ze swoją gitarą w centrum Lubeki przed centrum handlowym, w którym grali DM i Edeka oraz uliczni muzycy. Samotne granie na ulicy ze swoim instrumentem nie jest dla 29-latka niczym nowym; Robi to często, ostatnio w Madrycie, co widać na Instagramie. Ale nawet jeśli zrobi sobie krótką przerwę?

Konkurs Piosenki Eurowizji: Niemiecki uczestnik Izaak faktycznie był na wakacjach nad Morzem Bałtyckim

Isaak jest obecnie najgorętszą gwiazdą Niemiec – 11 maja będzie reprezentował naród w Malmö w największym europejskim konkursie muzycznym, Konkursie Piosenki Eurowizji. Chciałby zapomnieć o niepowodzeniach ESC z poprzednich lat. Znaki ku temu niekoniecznie są dobre; Ishaq niedawno przeżył nową porażkę.

Izaak reprezentuje Niemcy w Radzie Gospodarczej i Społecznej. © Christoph Soeder/DPA

Obecnie miał wiele spotkań w swoim kalendarzu i miał trochę czasu na wytchnienie pomiędzy nimi. „Zbieramy siły, jesteśmy w hotelu w Charbots i trochę odpoczywamy” – powiedział NDR. „Mamy też kilka daktyli, które z nim połączyliśmy. Dlatego idealnie pasuje. Przez kilka dni powiedzieliśmy, że będziemy się starać, żeby nie były luźne, i prawie się udało”.

Konkurs Piosenki Eurowizji: Izaak wykonuje spontaniczny koncert przed Edeką

Niemal dlatego, że na sobotni wieczór (21 kwietnia) w Sali Muzyczno-Kongresowej w Lubece zaplanowano koncert wraz z Gospel Symphony. A także dlatego, że dał wtedy mały koncert na ulicy przed Edeką. Spontaniczne, jak napisało NDR. W tym momencie wiele osób zatrzymało się, a niektórzy szeptali: „Czy to naprawdę?”

READ  Obóz w dżungli - Dzień 13: Claudia ma kłopoty w polo

26-sekundowe nagranie występu Lubeki trafiło na Reddit. Tam śpiewa „(Sittin' On) The Dock of the Bay” Otisa Reddinga. To dodaje kibicom otuchy. W komentarzach czytamy: „Izaak ma taki niebiański głos” i „To robi wrażenie”. Lub też: „Ładny głos! Izaak zasługuje na więcej miłości!” Czy Europa to pokaże? Występy takie jak ten w Lubece powinny przynajmniej zapewnić mu wysoką popularność. Co tak naprawdę Barbara Schöneberger myśli o ESC 2024? Wykorzystane źródła: NDR.de, Reddit

Continue Reading

Trending