Connect with us

Economy

Polowanie na okazje czy poprawianie nastroju? Dyrektor generalny DHL kupuje akcje DHL – analitycy nie są zgodni

Published

on

Polowanie na okazje czy poprawianie nastroju?  Dyrektor generalny DHL kupuje akcje DHL – analitycy nie są zgodni

Akcje niemieckiej grupy logistycznej DHL radzą sobie na giełdzie dotychczas bardzo słabo. Wydaje się, że dlatego prezes spółki do nabycia akcji wykorzystał stosunkowo niską cenę.

• DHL ma słabe dane roczne
• Prezes DHL kupuje udziały w swojej firmie
• Analitycy nie są zgodni

Od początku roku akcje DHL straciły ok. 15 proc. Tylko w ciągu ostatnich pięciu dni handlowych spadł o prawie dziesięć procent. Miał na to wpływ także wyjątkowo negatywny odbiór kwartalnych danych giganta logistycznego z Pune.

Bilans rozczarowany

W roku finansowym 2023 zyski spadły znacznie bardziej niż oczekiwano: w ostatecznym rozrachunku zyski spadły o około jedną trzecią, do 3,7 miliarda euro. Nastąpił także znaczny spadek działalności operacyjnej: zyski wyniosły 6,3 mld euro, czyli o jedną czwartą mniej niż w rekordowym roku 2022. Tym samym DHL rozczarowuje oczekiwania rynku. Nawet stała dywidenda w wysokości 1,85 euro na akcję nie była w stanie powstrzymać spadków akcji DHL.

Negatywny wpływ miała również prognoza ogłoszona przez prezesa DHL Tobiasa Mayera w ramach prezentacji bilansu: „W 2024 r. nadal będziemy borykać się z poważnymi niepewnościami, takimi jak wahania popytu i kryzysy geopolityczne” – powiedział najwyższy menedżer dopiero w 2024 r. W drugiej połowie roku spodziewa się bardziej pozytywnej dynamiki gospodarki światowej i spodziewa się, że zyski operacyjne za cały rok wyniosą od 6 do 6,6 miliarda euro. W najgorszym przypadku mieszkańcy Bonn mogą w 2024 roku zarobić mniej niż w słabym roku 2023.

Szef DHL kupuje akcje

Tymczasem Myer skorzystał na spadku cen akcji DHL, który nastąpił po rozpoczęciu bilansu kwartalnego. W ostatnim tygodniu handlowym dyrektor generalny nabył akcje o łącznej wartości 194 216,37 euro w czterech ruchach. Mayer płacił średnio 38,84 euro za akcję DHL, czyli nieco powyżej obecnego poziomu cen. Od sierpnia 2023 r. akcje grupy logistycznej nadal były notowane na XETRA po cenie 47,05 euro.

READ  600 roześmiało się serdecznie

Większość analityków spodziewa się potencjału wzrostowego dla akcji DHL

Większość analityków, którzy bagatelizują akcje DHL, wydaje się widzieć ceny akcji na podobnym poziomie, co cena prezesa firmy. Choć DZ Bank dokonał bardziej umiarkowanej obniżki ceny docelowej z 48 do 47 euro, w dalszym ciągu rekomenduje zakup akcji DHL. „Raporty roczne dały mieszany obraz” – napisał analityk Dirk Schlamp w badaniu dostępnym w czwartek. „Biorąc pod uwagę oczekiwane ożywienie w handlu światowym w drugiej połowie roku, podtrzymujemy naszą rekomendację na poziomie inwestycyjnym Kupuj”.

Warburg Research również uważa, że ​​udział DHL jest poniżej jego wartości godziwej. Z liczb wynika, że ​​biuro analityczne podniosło cenę docelową dla Grupy DHL z 42,50 do 43,50 euro i pozostawiło rekomendację „Trzymaj”.

Tymczasem największym optymistą był amerykański bank Goldman Sachs: choć amerykańscy eksperci również ustalili cenę docelową, to obniżyli jedynie swoją prognozę z 53 euro do 51 euro, co w dalszym ciągu wskazuje na ogromny potencjał wzrostowy.

Wydaje się jednak, że dyrektor generalny Mayer nie podpisał kontraktu z amerykańskim bankiem JPMorgan, kupując akcje DHL. Z danych wynika, że ​​eksperci obniżyli cenę docelową dla Grupy DHL z 43 do 37,40 euro i potwierdzili swoją ocenę „neutralną”.

W poniedziałek akcje DHL za pośrednictwem XETRA tymczasowo wzrosły o 0,94 procent do 38,81 euro.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Wybrane produkty dźwigniowe w Grupie DHL (np. Deutsche Post)

Dzięki efektowi domina inwestorzy spekulacyjni mogą w nieproporcjonalny sposób uczestniczyć w ruchach cen. Po prostu wybierz żądany dźwig, a my pokażemy Ci odpowiednie otwarte produkty z oferty DHL (np. Deutsche Post)

Reklama

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Tyle obecnie kosztują subskrypcje standardowe i premium

Published

on

Tyle obecnie kosztują subskrypcje standardowe i premium

Można było się tego spodziewać i nadal jest to zaskoczeniem. To tyle od teraz Abonament Netflix jest również droższy w Niemczech. Przynajmniej jeśli nie chcesz oglądać reklam. Zmiana nie została ogłoszona w oficjalnym ogłoszeniu, ale można ją znaleźć na stronach pomocy usługi przesyłania strumieniowego.

Podwyżka cen: Oto nowe ceny Netflix na rok 2024

Podwyżka ceny dotyczy abonamentów Standard i Premium i obowiązuje od razu w przypadku nowych abonamentów. Informacja ta pojawia się na stronie informacyjnej serwisu Netflix. Reklamy nie mają wpływu na model subskrypcji.

Oto, ile kosztuje Netflix: taryfy w skrócie

  • Abonament standardowy z reklamami: 4,99 € miesięcznie – pozostaje bez zmian
  • Abonament standardowy: Rośnie od 12,99 € 13,99 €/miesiąc
  • Subskrypcja premium: Podwyżki od 17,99 euro 19,99 €/miesiąc

Zrzut ekranu strony pomocy serwisu Netflix przedstawiającej nowe ceny

Standardowy abonament przy dwóch urządzeniach i rozdzielczości Full HD zwiększa się o 1 euro miesięcznie. Subskrypcja premium z 4 urządzeniami i Ultra HD kosztuje dodatkowo 2 euro. Jeśli chcesz roczną subskrypcję premium Netflix, płacisz teraz około 240 euro.

Ponadto istnieją koszty, które mogą zostać poniesione Dodatkowi członkowie Powstańcie, którzy nie należą do rodziny. Za to pobierana jest opłata w wysokości 4,99 EUR miesięcznie za członka. Szczegóły można znaleźć tutaj Strona informacyjna Z serwisu streamingowego.

Więcej wiadomości o Netfliksie:

Co się stanie, jeśli masz już subskrypcję?

O ile nie zostanie ogłoszone inaczej, dla osób, które posiadają już aktywną subskrypcję Netflix, nic się nie zmieni. Jeśli jednak zmienisz taryfę, musisz liczyć się z nową strukturą cen.

długoterminowy Podwyżka prawdopodobnie dotknie również obecnych klientów. W przeszłości usługa przesyłania strumieniowego w pewnym momencie dawała klientom możliwość zaakceptowania nowej ceny, zmiany taryfy lub rezygnacji z subskrypcji.

READ  DAX wzrasta: koniec przegranej passy

Dlaczego ceny rosną teraz?

Krok l Podwyżka cen Netflixa Nie jest to niespodzianką. Już w zeszłym roku podjęto działania przeciwko powszechnemu udostępnianiu haseł. Następnie serwis streamingowy w Niemczech zrezygnował z podstawowego abonamentu, który kosztował 7,99 euro. Tymczasem Netflix w ostatnich miesiącach podnosił ceny w takich krajach jak Wielka Brytania, Francja i Stany Zjednoczone. Wzrost cen w Niemczech był tylko kwestią czasu.

Podwyżki cen i inne środki stanowią między innymi część wysiłków serwisu przesyłania strumieniowego mających na celu zaradzenie znaczącym kosztom produkcji seriali, filmów i programów po stronie przychodów.

Wskazówka dotycząca transmisji:

Podcast na temat: Czy Netflix nadal jest tego wart?

Polecane treści redakcyjne

W tym momencie znajdziesz zawartość zewnętrzną, co kończy artykuł. Możesz go ponownie wyświetlić i ukryć jednym kliknięciem.

W strumieniu podcastu Moviepilot prezentujemy je Argumenty za i przeciw Netfliksowi oraz wyjaśnienie działań podjętych przeciwko udostępnianiu konta. Przyglądamy się również angażującym treściom, które nadal oferuje usługa przesyłania strumieniowego, i dochodzimy do odpowiedzi: zrezygnować czy nie?

Continue Reading

Economy

Zarobki prezesów DAX: Najlepiej zarabia prezes Mercedesa z 12,7 mln euro | pieniądze

Published

on

Zarobki prezesów DAX: Najlepiej zarabia prezes Mercedesa z 12,7 mln euro |  pieniądze

Sie leiten die größten deutschen Unternehmen, dafür werden sie auch fürstlich entlohnt.

Drei Bosse kassierten über zehn Millionen Euro im letzten Jahr. Und es gibt einen heimlichen Gewinner, der es nicht in die Top-Drei geschafft hat.

Spitzenreiter Mercedes Boss Ola Källenius

Ola Källenius bei der Jahrespressekonferenz im Februar vor einer elektrischen Mercedes G-Klasse

Foto: picture alliance/dpa

Der Topverdiener unter den Dax-Vorständen ist Mercedes-Boss Ola Källenius (54). Im vergangenen Jahr verdiente der Manager satte 12,74 Millionen Euro inklusive Boni.

Der gebürtige Schwede überholte 2023 Deutsche-Börse-Chef Theodor Weimer, der aber mit 10,60 Millionen Euro knapp vor Belen Garijo von Chemie- und Pharmakonzern Merck (10,53 Millionen) bleibt. Nur das Trio knackt die Zehn-Millionen-Marke.

Im Dax werden die 40 größten deutschen Unternehmen gebündelt. Die Fixgehälter machen bei den Vorständen in der Regel nur einen Bruchteil der Vergütung aus. Der Löwenanteil entfällt auf Boni für die Leistung des abgelaufenen Jahres und auf Boni, die einen Zeitraum von drei bis vier Jahren umfassen.

Chart: Die Gehälter der Dax-Bosse – Infografik

Größtes Unternehmen heißt nicht höchstes Gehalt

Christian Klein übernahm nach seiner Stelle als Co-CEO von SAP das alleinige CEO-Amt im April 2020

Christian Klein übernahm nach seiner Stelle als Co-CEO von SAP das alleinige CEO-Amt im April 2020

Foto: picture alliance/dpa

Nach Unternehmenswert ist der Softwarehersteller SAP das größte Unternehmen im Dax. Der Boss Christian Klein (43) belegt Platz Nummer 11 mit einem Einkommen von 7,16 Millionen Euro 2023. Der ausgeschiedene SAP-Finanzchef Luka Mucic (52) erhielt sogar 9,6 Millionen Euro Abfindung.

Der „heimliche“ Gewinner Adidas Boss Gulden

Bjørn Gulden, Adidas-Boss, im Trainingslager der deutschen Frauennationalmannschaft für die WM 2023

Bjørn Gulden, Adidas-Boss, im Trainingslager der deutschen Frauennationalmannschaft für die WM 2023

Foto: picture alliance/dpa

Adidas-Chef Bjørn Gulden (58) liegt mit einer Vergütung von 9,18 Millionen Euro zwar nur auf Platz fünf. Der Norweger erhielt aber nach dem Wechsel vom kleineren Sportartikelhersteller Puma als eine Art Antrittsprämie zusätzlich fast 11.900 Adidas-Aktien.

Adidas bezahlte für die Aktien inklusive Steuern 3,88 Millionen Euro. Macht insgesamt 13,06 Millionen Euro, damit wäre der Adidas-Boss Gulden der Spitzenreiter.

Allerdings müsste Gulden dafür seine Aktien noch zu Geld machen, dafür würde aber einiges an Steuern anfallen.

READ  DAX wzrasta: koniec przegranej passy
Continue Reading

Economy

Przedsiębiorstwo budowy maszyn jest niewypłacalne – światowy lider rynku z Niemiec jest w stanie upadłości

Published

on

Przedsiębiorstwo budowy maszyn jest niewypłacalne – światowy lider rynku z Niemiec jest w stanie upadłości
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Tradycyjna firma napotkała trudności finansowe. Lider światowego rynku zatrudniający 500 pracowników został zmuszony do ogłoszenia upadłości w Heilbronn.

Heilbronn – W Niemczech fala bankructw znanych i tradycyjnych firm nie ustała. Upadłość jednego z gigantów branży budowlanej wywołała prawdziwe trzęsienie ziemi. Napięta sytuacja doprowadziła nawet do 30 bankructw w ciągu jednego tygodnia. Jednak niepowodzenia zdarzają się także w innych branżach.

Bankructwo zmuszona została między innymi do ogłoszenia upadłości znanego specjalisty w dziedzinie ciepłownictwa, podobnie jak niemiecka sieć spożywcza. Gigant branży modowej mógł popaść w bankructwo także dlatego, że firma wpadła w kłopoty finansowe. Ale teraz stała się także jednym z liderów rynku światowego w swojej branży. We wtorek w Heilbronn zmuszona została do ogłoszenia upadłości znana niemiecka firma z branży inżynierii mechanicznej.

Znana firma Illig zajmująca się inżynierią mechaniczną jest niewypłacalna – światowy lider rynku ma kłopoty od czasów Corony

Ponieważ przedsiębiorstwo zajmujące się inżynierią mechaniczną w Heilbronn-Illig jest niewypłacalne. Trudności finansowe tradycyjnej firmy doprowadziły już do trudności finansowych podczas pandemii korony. Teraz firma, będąca jednym z liderów światowego rynku w dziedzinie budowy maszyn do pakowania i termoformowania, została zmuszona do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości do Sądu Okręgowego w trybie samorządowym. Sąd Okręgowy zgodził się we wtorek (9 kwietnia).

Jeden ze światowych liderów rynku opakowań i termoformowania pochodzi z Niemiec. Jednak ze względu na sytuację popytową tradycyjna firma z Heilbronn musi rozpocząć postępowanie upadłościowe. (Awatar) © Klaus-Dietmar Gabbert

Nie jest jeszcze do końca jasne, co będzie dalej z Elijem. Pewne jest jednak: „Firmy nie należy rozbijać. „To jasne” – mówi Michael Unser, starszy przedstawiciel IG Metall Heilbronn-Neckarsulm SWR. Teraz ważne jest, aby znaleźć inwestora i potrzebne są nowe, dodatkowe środki. „Jest praca” – kontynuował Unser.

Przedsiębiorstwo budowy maszyn Illig ogłasza upadłość – dotyczy to 500 pracowników

We wtorek o złożeniu wniosku o upadłość powiadomiono ponad 500 pracowników centrali w Heilbronn-Sontheim. Dla pracowników oznacza to, że działalność będzie kontynuowana normalnie – przynajmniej przez następne trzy miesiące.

READ  Winterkorn i skandal z olejem napędowym: oskarżenia przeciwko byłemu szefowi Volkswagena krzywoprzysiężone

„Trzeba teraz ustalić, co stanie się dalej” – kontynuował Unser. Jednakże IG Metall pragnie wspierać pracowników i zapewnić zachowanie miejsc pracy na przyszłość.

Tradycyjna firma Illig musi ogłosić upadłość – powodem jest niechęć klientów

Michael Anser przyczyny, które skłoniły założoną w 1946 roku firmę do ogłoszenia upadłości, widzi w niechęci klientów do zakupów i trudnej sytuacji ekonomicznej. Dlatego 500 pracowników nie ma innego wyjścia, jak tylko poczekać i zobaczyć, co stanie się dalej z ekspertem ds. systemów narzędziowych. Podobnie jak pracownicy tradycyjnej firmy w Bawarii, która niedawno ponownie ogłosiła upadłość.

Wydaje się jednak, że w przypadku upadłości spółka z Heilbronn będzie polegać na samorządzie. Inżynier mechanik chce dokończyć restrukturyzację i znaleźć inwestora, który odwróci sytuację.

Continue Reading

Trending