Connect with us

entertainment

Pojedynki również w prawdziwym świecie: gdzie w branży gier może leżeć następne przejęcie | 16.02.22

Published

on

Gry rozwijają się w cieniu pandemii, a plany Metaverse gigantów technologicznych napędzają fantazje o przejęciu. Wszyscy twórcy gier są naprawdę ciekawi. Florian Hilscher, Euro w niedzielę

Sony nie zareagowało długo w przyszłości: japońska grupa elektroniczno-rozrywkowa nabyła za 3,6 miliarda dolarów amerykańską firmę Bungie, znaną z tak udanych serii gier wideo, jak „Halo” i „Destiny”. Microsoft przejął wcześniej dewelopera gier Activision Blizzard w ramach największej akwizycji w historii firmy. W bitwie o Metaverse wielkie firmy technologiczne wstrząsają branżą gier.

Gry wciąż rosną w siłę. Na przykład gigant oprogramowania Microsoft ma model subskrypcji online, który umożliwia użytkownikom dostęp do wybranych gier za miesięczną opłatą. Bloomberg Intelligence szacuje, że do 2025 r. będzie nawet 50 milionów subskrybentów Xbox Game Pass, co może w przybliżeniu podwoić się na dzień dzisiejszy. Potrzebujesz do tego treści. Te mogą teraz pochodzić z Activision Blizzard.

Po drugie, mamy do czynienia z rozwojem Metaverse, połączeniem świata fizycznego i wirtualnego, który według firmy badawczej Vantage Market Research prawdopodobnie osiągnie 800 miliardów dolarów sprzedaży do 2028 roku. przyszłość. Ludzie powinni organizować tam konferencje jako awatary używając odpowiedniego sprzętu lub spędzać wolny czas posiadając tam rzeczy lub odwiedzając wirtualne firmy. Rozwój tych ogromnych światów i uczynienie ich użytecznymi wymaga ogromnego wysiłku technicznego i specjalnej wiedzy.

Wszystko dla Twojej stolicy!

Nasi czytelnicy wiedzą więcej: co porusza rynki, pomysły inwestycyjne, które obiecują sukces i jak zaoszczędzić pieniądze.

dla naszych ofert

Klawisz Metaverse

W tym miejscu do gry wkraczają firmy zajmujące się grami, w końcu zanurzenie się w wirtualny świat nowoczesnych gier wideo było rzeczą naturalną. Gry są uważane za otwierające drzwi do Metaverse, również dlatego, że zdaniem ekspertów ważne dla tego technologie mogą pochodzić ze świata gier. Prezes Microsoft Satya Nadella podkreślił również ogromne znaczenie gier wideo w kontekście przejęcia Activision Blizzard: „Gry są dziś najbardziej dynamiczną i ekscytującą kategorią rozrywki i będą odgrywać kluczową rolę w rozwoju platform Metaverse”.

Wraz z amerykańskim twórcą gier Activision, Microsoft wprowadza na pokład jednego z głównych graczy w branży gier. Amerykanie mają do czynienia z szeregiem przebojów filmowych, takich jak gry fantasy „World of Warcraft” i „Diablo” czy strzelanki FPS „Call of Duty”. Ponadto Microsoft zapewnił około 400 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie dla Activision Blizzard, a także doświadczenie programistyczne.

READ  „Grill den Henssler”: prezenter Wontorra pyta Jeslasona o miłość do życia

Przejęcie o wartości prawie 69 miliardów dolarów ilustruje: w świetle ogromnych rezerw gotówkowych gigantów technologicznych przejęcia gigantów branżowych, takich jak Activision Blizzard, są łatwo finansowane przez duże firmy technologiczne. Ponadto udziały w twórcach gier wzrosły na początku pandemii, ponieważ kontakty społeczne były ograniczone przez blokady i zwiększoną liczbę graczy. Później jednak tytuły gier trochę straciły, a okazja do zakupu była dobra.

Ten trend prawdopodobnie został zahamowany przez ostatnie przejęcia. Wall Street spekulowało na temat większej liczby kandydatów do przejęcia zaraz po transakcji z Activision, ponieważ wydaje się, że jest to łatwy sposób dla gigantów technologicznych na zabezpieczenie ich wiedzy i umiejętności. Na przykład trajektoria francuskiego dewelopera Ubisoft wzrosła o ponad dziesięć procent po ogłoszeniu umowy z Activision.

Znane wagi ciężkie

Dzięki serii gier, takich jak „Assassin’s Creed”, „Far Cry” czy „Just Dance”, Francuzi mają zróżnicowane portfolio, które w zeszłym roku przyniosło im sprzedaż na poziomie 2,2 miliarda euro. Niska wartość rynkowa wynosząca około 6,3 miliarda euro sprawia, że ​​firma jest atrakcyjnym potencjalnym celem przejęcia.

Jednak celem mogą być również wielkie firmy, takie jak Nintendo, których kapitalizacja rynkowa wynosi co najmniej 56,9 mld euro. Potencjalny nabywca otrzyma znaną i ugruntowaną firmę w branży gier z konsolami takimi jak Nintendo Switch oraz franczyzami, takimi jak „Pokémon” czy „Super Mario”. Za kończący się w marcu rok fiskalny Nintendo spodziewa się sprzedaży na poziomie 12,5 mld euro, nieco niższym niż rok wcześniej.

Take-Two Interactive jest już tworzone z Ameryki i ma bardzo udaną serię gier z „Grand Theft Auto”. Ze swojej strony firma przejęła dostawcę gier online Zynga za ponad dwanaście miliardów dolarów. Take-Two jest obecnie wyceniany na giełdzie na około 17,3 mld euro.

READ  Spiker ZDF krzyknął na Kaia Pfluma, a on zareagował zdziwieniem

Inna amerykańska firma miała ostatnio najlepiej sprzedający się kwartał w swojej historii: Electronic Arts. Czasami udane serie gier, takie jak „FIFA”, „Madden Football”, „Battlefield” czy „Need for Speed” ukazują się co roku w nowej i bardziej nowoczesnej odsłonie. Wartość rynkowa jest większa niż 33,1 mld euroPrzejęcie będzie ogromnym przedsięwzięciem.

Perły w Europie i Azji

Szwedzka Grupa Embracer regularnie kupuje nowe studia deweloperskie i posiada dużą liczbę spółek zależnych. W rezultacie najcenniejsza europejska firma zajmująca się grami wideo stała się znacznie mniej zależna od indywidualnych wyników gier. Giełda daje firmie ocenę około Dziewięć miliardów euro do.

Polski CD Projekt jest tańszy, ale bardziej spekulacyjny. Serie gier takie jak „Wiedźmin” czy RPG „Cyberpunk 2077” rozsławiły firmę, ale ta ostatnia zaraz po debiucie wywołała niechęć wśród graczy, ponieważ zawierała pewne błędy i nie zapewniała wystarczającej wydajności, zwłaszcza w przypadku starszych konsol. A w międzyczasie Sony usunęło grę ze sklepu Playstation. z 4,1 miliarda euro Wartość rynkowa akcji spółki jest stosunkowo niewielka.

Japońska firma Konami oferuje animację (japońską animację), a także gry wideo oraz obsługuje automaty do gier i obiekty sportowe. Azjaci stali się również znani dzięki grze karcianej „Yu-Gi-Oh!”. Na przykład w grach wideo Konami oferuje serię gier „Metal Gear Solid” lub symulację piłki nożnej „eFootball Pro”, wcześniej publikowaną jako „Pro Evolution Soccer (PES)” i konkurującą z serią Electronic Arts „FIFA”. Konami dołączy 7,4 mld euro sklasyfikowany.

Square Enix jest wart 5,5 mld euro. Japońska firma wypuściła udane serie RPG, takie jak „Dragon Quest” i „Final Fantasy”, a także sprzedaje powiązane książki i czasopisma. Tak więc kolejna duża akwizycja może być już nieuchronna.
 


READ  Talent ESC Malik Harris: Pełna moc taty kultowego mówcy Ricky'ego Harrisa - ludzie

Informacje dla inwestorów

Ubisoft

Firma posiada ekscytujące serie gier z różnych regionów. Ponadto maklerzy giełdowi wydają się widzieć potencjalną fantazję o przejęciu, zwłaszcza z Francuzami. Po mocnym dla firm gier roku poprzednim, analitycy spodziewają się lekkiego spadku sprzedaży w Ubisoft do 2022 roku, ale optymistycznie patrzą na najbliższe lata i większość rekomenduje kupowanie.

Zalecenie: kup
Cena docelowa: 60,00 €
Cena zatrzymania: 40,00 EUR

sztuka elektroniczna

Electronic Arts to światowy gigant gier wideo, znana i ugruntowana seria gier pochodząca od Amerykanów. Najnowsze kwartalne dane podkreślają siłę operacyjną firmy, nawet jeśli ostatni mecz z serii „Battlefield” sprawia problemy. Większość analityków radzi kupować akcje, bo Deutsche Bank EA to najlepsza opcja na 2022 rok w sektorze gier.

Zalecenie: kup
Cena docelowa: 140,00 EUR
Cena zatrzymania: 99,00 €

Gry ETF

Każdy, kto woli skupić się na branży gier jako całości, a nie na poszczególnych firmach, znajdzie odpowiednie rozwiązanie dzięki funduszowi VanEck Vectors Video Gaming and eSports UCITS ETF, który został wprowadzony na rynek w 2019 roku. Dzięki temu inwestorzy mogą czerpać korzyści z gwałtownego rozwoju gier i e-sportu. Obecną 26-tą pozycję zajmuje Tencent, wraz z twórcami gier, takimi jak Nintendo czy Activision Blizzard, oraz firmami produkującymi sprzęt, takimi jak Nvidia i AMD. Pod względem geograficznym największą wagę mają Stany Zjednoczone, wynoszącą około 42%, w przeciwnym razie fundusz jest silnie skoncentrowany na regionie Azji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Polska: Donald Tusk został zaprzysiężony na nowego premiera Polski

Published

on

Polska: Donald Tusk został zaprzysiężony na nowego premiera Polski
poza Proeuropejska zmiana władzy

Donald Tusk został zaprzysiężony na nowego premiera Polski

„Tusk musi teraz pokazać, że jest silnym negocjatorem UE”.

Donald Tusk został nowym premierem Polski. Osiem lat później liberalny i przyjazny Europie przywódca wraca do władzy. Paul Ziemiak (CDU), przewodniczący Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej, rozmawiał na ten temat z WELT TV.

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Dwa miesiące po wyborach w Polsce Donald Tusk i jego rząd złożyli ślubowanie na nowego premiera przez prezydenta Andrzeja Dudę. Parlament wyraził już wcześniej swoje zaufanie do niego. Incydent o charakterze antysemickim wywołał zamieszanie.

IW Polsce odbyło się zaprzysiężenie nowego proeuropejskiego premiera Donalda Tuska. Były przewodniczący Rady Unii Europejskiej i ministrowie jego nowego rządu złożyli w środę przysięgę przez polskiego prezydenta Andrzeja Dudę. Poprzedniego dnia polski parlament wyraził zaufanie do proeuropejskiego rządu Donalda Tuska.

We wtorkowym wotum zaufania za rządem Tuska głosowało 248 z 449 posłów. 201 głosów przeciw. Tusk w swoim oświadczeniu wezwał już swój rząd do przestrzegania wartości demokracji i praworządności oraz zapowiedział dobrą współpracę swojego kraju z Unią Europejską. „To, co naprawdę kształtuje społeczeństwo, to praworządność, konstytucja, zasady demokracji, bezpieczne granice, bezpieczne terytorium – to są rzeczy, o których nie możemy się kłócić” – stwierdziła 66-latka.

Przeczytaj także

Danziger był szefem polskiego rządu od 2007 do 2014 roku. Obecnie Tusk stoi na czele rządu koalicyjnego złożonego z liberalno-konserwatywnej Koalicji Obywatelskiej, chrześcijańskiej konserwatywnej Trzeciej Drogi i lewicowej koalicji Lewki. W wyborach przeprowadzonych 15 października trójpartyjna koalicja zdobyła większość rządzącą, jednak nacjonalistyczny konserwatywny rząd PiS długo zwlekał z przekazaniem władzy.

Rząd PiS od lat spiera się z Unią Europejską w sprawie reformy sądownictwa. Komisja Europejska wszczęła kilka postępowań w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego i blokuje fundusz pomocowy w związku z koronawirusem o wartości 1 miliarda dolarów.

„Im silniejsza Wspólnota Europejska, tym większa nasza suwerenność”.

Tusk powiedział, że Polska pod jego rządami dzięki dobrej współpracy osiągnie „status lidera w UE”. „Im silniejsza jest Wspólnota Europejska, tym większą mamy suwerenność” – Tusk obiecał także, że zadba o uwolnienie zamrożonych miliardów z funduszu pomocowego Korona.

Tuż po głosowaniu federalna minister spraw zagranicznych Annalena Burbock (Partia Zielonych) pogratulowała swojemu nowemu polskiemu koledze Radosławowi Sikorskiemu wyboru. „Nie mogę się doczekać ścisłej współpracy z Państwem i nowego początku w stosunkach niemiecko-polskich” – napisał Baerbock na stronie internetowej X. Sikorski był ministrem spraw zagranicznych w pierwszym rządzie Tuska.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Na marginesie późniejszej dyskusji doszło do ataku antysemickiego. Poseł Grzegorz Braun ze skrajnie prawicowej partii Confederaja chwycił za gaśnicę znajdującą się w korytarzu i zgasił światło na chanukowej menorze, którą zapalili przedstawiciele tamtejszej społeczności żydowskiej. W mediach społecznościowych można było zobaczyć głośne sceny dymu z broni, zanim Brown opuścił lobby. Następnie przedstawiciel z mównicy oświadczył, że zapalenie menory chanukowej jest „czynem diabła”. Następnie marszałek parlamentu Simon Holonia wykluczył Browna ze spotkania i zapowiedział, że Prezydium złoży skargę karną. Tusk określił działania Browna jako hańbę.

Przeczytaj także

Grzegorz Brown kilka sekund po ataku na świecznik

Chanuka upamiętnia ponowne poświęcenie Drugiej Świątyni w Jerozolimie po powstaniu przeciwko Grekom w 164 roku p.n.e. i „cud światła” płonącego przez osiem dni świecznika. Trwa do 15 grudnia tego roku.

Tutaj znajdziesz treści pochodzące od osób trzecich

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

READ  Sześć lat po śmierci na raka: Celine Dion tęskni za zmarłym mężem
Continue Reading

entertainment

Czy Detlef D! Czy praca choreografa ma jakąś zaletę? Wszystkie informacje o kandydacie!

Published

on

Czy Detlef D!  Czy praca choreografa ma jakąś zaletę?  Wszystkie informacje o kandydacie!

„Jestem taki podekscytowany”

Dlaczego Detlef D! Soost jako tancerka hip-hopowa nie ma żadnej przewagi w „Let's Dance”.

00:46 minut

Na czym będzie polegało wyzwanie „Let's Dance”?

Detlef D! Soost myśli już o Joachimie Lampe

Rytm ma we krwi!

Wielu fanów Let's Dance było zaskoczonych, gdy usłyszeli: Detlef D! Soost jest nominowaną w 2024 roku. W końcu 53-latka jest jednym z najsłynniejszych niemieckich choreografów. Ale jeszcze zanim zaczął, dał jasno do zrozumienia: jego hiphopowe ruchy nie pomagają mu na parkiecie RTL. Na powyższym filmie widać, dlaczego od razu na myśl przychodzi mu Joachim Lampe.

RTL.de jest również dostępny na WhatsApp – wypróbuj tutaj!

Nominowany do „Zatańczmy” Detlef D! Ciesz się szybkim skanowaniem

  • zawód: Choreograf i trener fitness
  • Data urodzenia: 2 lipca 1970 (53)
  • zmierzenie: 1,90 m
  • Miejsce zamieszkania: Berlin
Detlef D!  Soost był fanem Detlef D!  Soost był fanem

Detlef D! Soost jest fanem „Let's Dance” od długiego czasu

Arya Shirazi, RTL

W wieku 16 lat Detlef D! Soost jest już mistrzem Niemiec

Po szkole Detlev początkowo kształcił się na mechanika instrumentów, ale jednocześnie kształcił się w Metropole Theatre. Pierwszym wydarzeniem w jego karierze tanecznej było zdobycie tytułu mistrza Niemiec w tańcu ulicznym w wieku 16 lat! Młody berlińczyk zamienił swoją pasję w karierę i wkrótce szkolił krajowe i międzynarodowe gwiazdy hip-hopu i tańca miejskiego i od tego czasu zajmuje się choreografią przedstawień scenicznych.

Ostatni raz na scenie dla innych choreografów wystąpił 25 lat temu. Najpóźniej od castingu „Popstars” całe Niemcy znają go jako choreografa. Od ponad 14 lat wyszukuje młode talenty muzyki pop, najpierw w RTLZWEI, a następnie w ProSieben i uczy je tańca – w tym Królową Dżungli Lucie Diakowską!

W tym samym czasie Detlev otworzył własną szkołę tańca „D!'s Dance School” i do dziś prowadzi warsztaty taneczne w całym kraju. Detlef D pracuje od 2012 roku! Sukcesem cieszy się także jego program treningowo-żywieniowy „I Make You sexy”.

READ  Środowisko: niski poziom wody w rzekach może zabijać zwierzęta - Aktualności
reklama:

Rekomendacje naszych partnerów

Ona jest żoną Detlefa D! Sosta strona

Detlef D znalazł własne szczęście! Lubił piosenkarkę Kate Hall, którą poznał podczas kręcenia filmu „Popstars”. Para pobrała się w 2012 roku. Detlev mieszka w Berlinie z żoną i trójką dzieci: Chani, Carlosem i Ayaną.

Nominowany do „Zatańczmy” Detlef D! Soost: „Hip-hop to coś zupełnie innego niż tradycyjny taniec”.

„Let's Dance” od dawna znajduje się na playliście 53-latka. Przed startem jest jeszcze bardziej zdenerwowany! Co jest dla niego najważniejsze: „Jestem bardzo podekscytowany, zwłaszcza, że ​​niektórzy myślą: No cóż, jest tancerzem hip-hopowym od wielu lat, w sumie od 42 lat. Tak, to prawda. Ale hip-hop to zupełnie coś innego niż taniec towarzyski.

Według Detlefa sekwencje akcji nie mogą być bardziej różne – i to będzie jego osobiste wyzwanie: „Technologia będzie dla mnie wyzwaniem.” Kto będzie go uczył kroków standardowych i łacińskich, okaże się dopiero 23 lutego przed pokazem.

Gwiazda „Zatańczmy” Detlef D! Soost w oficjalnym podcaście

Oglądaj „Let's Dance” 2024 w RTL i RTL+

Continue Reading

entertainment

Były Ambasador Janusz Reiter – „Niemcom w Polsce nie zależy na nikim”

Published

on

Były Ambasador Janusz Reiter – „Niemcom w Polsce nie zależy na nikim”

Janusz Reiter już jako dziecko chciał wyruszyć w świat, dorastając w cichym miasteczku na północy Polski w latach 50. XX wieku. Literatura była przede wszystkim naukowcem – „Bardzo wcześnie czytał bardzo trudne książki” – wspomina były ambasador Polski w Niemczech.

Już na studiach fascynowała go literatura niemieckojęzyczna, którą do dziś można usłyszeć w jej wspaniałym języku niemieckim. Niemcy stały się tematem życia Janusza Reitera. Najpierw jako dziennikarz, potem jako dyplomata.

Pod nadzorem bezpieczeństwa państwa

Dziennikarstwo zaczęło się w Polsce w czasach prawdziwego socjalizmu. Kiedy jednak w 1981 roku w jego ojczyźnie ogłoszono stan wojenny, stracił pracę, znajdował się pod całodobowym nadzorem organów bezpieczeństwa państwa i mógł publikować jedynie pod pseudonimem – a wszystko to za sprawą zaangażowania w „Solidarność”.

Jednak dzięki temu zaangażowaniu po zjednoczeniu otrzymał posadę starszego dyplomaty: Tadeusz Mazowiecki, pierwszy polski premier Polski wybrany w wolnych wyborach, wysłał Reitera jako ambasadora do Bonn w 1990 r. Reiter wspomina, że ​​były to bardzo ekscytujące czasy, kiedy Niemcy i Polska pogodziły się i zawarły umowy graniczne I sąsiedztwo.

Niemcy: trudny sąsiad

69-latek do dziś jest poszukiwanym znawcą stosunków niemiecko-polskich w obu krajach, publikującym swoje artykuły w czołowych gazetach. Janusz Reiter twierdzi, że nie ma w Polsce nikogo, kto byłby obojętny na Niemcy; Ludzie albo są zafascynowani Niemcami, albo się ich boją. Bycie sąsiadem Niemców to wyzwanie, ale i szansa.

Jednak stosunki wielu Polaków z Niemcami i Unią Europejską uległy pogorszeniu. „Niektórzy w Polsce przestraszyli się własnej odwagi” – mówi Reiter. Początkowa euforia, jaka nastąpiła po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej i NATO, utorowała drogę do zrozumienia, że ​​Europa to także konkurencja.

„Rządy prawa nie mogą być zagrożone”.

Reiter ma jednak mieszane uczucia w związku z obecnym dramatem uchodźców na granicy Polski i Białorusi. Mówi: Oczywiście, że musimy pomóc uchodźcom. Ale Europa nie może pomieścić wszystkich, którzy tego chcą.

Zapisz się na nasz weekendowy newsletter!

Najpopularniejsze dyskusje i rekomendacje kulturalne z tygodnia, prosto do Twojej skrzynki odbiorczej w każdy piątek.

Dziękujemy za rejestrację!

Wysłaliśmy do Ciebie e-mail zawierający link potwierdzający.

Jeśli nie widzisz wiadomości e-mail z potwierdzeniem rejestracji w swojej skrzynce odbiorczej, sprawdź folder ze spamem.

Witamy spowrotem!

Jesteś już zapisany do tego newslettera.

Continue Reading

Trending