Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Pogoda i burze 2021: kręci się ponad skrajnościami – wiadomości

Kiedy w końcu nadejdzie wiosna? Czy nadal będzie padać? Czy poprzednia pogoda była normalna? Jak będzie lato?

Oczywiście dokładne prognozy pogody na kilka tygodni nie są możliwe. Ale to futurystyczna perspektywa. Wykwalifikowani meteorolodzy również odpowiadają swoim wieloletnim doświadczeniem pogodowym.

Jaka była dotychczas pogoda?

Dyplomowany meteorolog Dominic Jung z Q.met Weather Service oblicza: Średnia temperatura w kwietniu wynosi obecnie 4,9 stopnia. Przez ostatnie 30 lat temperatura w kwietniu wynosiła 9 stopni, więc jest całkiem oczywiste, że jest nam bardzo zimno, obecnie w pierwszej piątce najzimniejszych kwietnia od początku rekordów. Ale zostało jeszcze kilka dni. Ponieważ średnia na pewno trochę wzrośnie, maksymalnie o 5,5 do 6 stopni ”.

To tak, jakbyśmy leżeli późną zimą. Jak na wiosnę. Może to być nawet rekordowy miesiąc kwiecień. Już niewiele.

Meteorolog Jurgen Schmidt, absolwent WetterKontor: „Kwiecień może być jak dotąd najzimniejszym kwietniem w stuleciu, jak dotąd jest to kwiecień 2001 r. W tym czasie kwiecień wymagał odchylenia 1,9 stopnia w całych Niemczech. A także dlatego, że obecnie wygląda na to, że pozostanie z północnymi wiatrami, a tym samym nieco niższe temperatury do końca kwietnia ”.

Najzimniejszy miesiąc kwiecień od początku rekordu: 1917 4,3 stopnia, 1929 4,5 stopnia, 1903 4,6 stopnia, 1891 5,1 stopnia, 1908 5,4 stopnia.


A co z deszczem, czy złapiemy suszę?

Meteorolog Dominic Jung jest absolwentem służby meteorologicznej Q.met: „Nie. Naprawdę baliśmy się, że kiedy pojawiła się pierwsza wiosenna prognoza: kolejna sucha wiosna! Marzec spowodował spadek opadów o 15 procent. Kwiecień obecnie osiąga cel tylko 47 procent i potrwa do 30 kwietnia. dużo. Szacuję, że kwiecień zakończy się spadkiem o 30 do 40 procent! Susza znowu przyspiesza! Nadal mamy duży deficyt z 2018, 2019 i 2020 roku. Wiele odnosi się do czwartego z rzędu roku suszy. Moje tendencje na maj: bardzo sucho Zgodnie z modelem europejskim Długofalowy i długoterminowy model amerykański, jest porozumienie!

Grozi czwarty rok suszy. 2018, 2019 i 2020 były naprawdę bardzo suche.

Meteorolog Jurgen Schmidt, absolwent WetterKontor: „Styczeń był w Niemczech nadal bardzo wilgotny, luty i marzec znowu były bardzo suche. Kwiecień był do tej pory bardzo suchy, zwłaszcza na południu. Niedobór opadów z poprzednich lat nie został jeszcze odpowiednio zbilansowany”.

Czy jest nadzieja? Niższe temperatury są również dobre. dlaczego? Klimatologia d. Donnerwetter.de wyjaśnia Carsten Brandt: „Ze względu na niższe temperatury parowanie jest tylko umiarkowane, więc wiosną tracimy obecnie znacznie mniej wody w porównaniu z rokiem 2020 lub 2019. Ilość opadów jest normalna, ale parowanie jest mniejsze, więc mamy lepszą sytuację niż 2019 lub 2018. Jednak nie napełniamy zbiorników na wodę. Luka pozostaje ”.

Jeśli chodzi o absolwenta meteorologii Andreasa Friedricha z Niemieckiej Służby Meteorologicznej, jest jasne:Po tym, jak uleczyliśmy się trochę zimą, sprawy znów są o wiele ważniejsze. Jeśli maj okaże się bardzo suchy, czeka nas kolejna susza ”.


Dlatego sosny nie wysychają - Diagram

Jaki jest trend lata?

Meteorolog Dominic Jung jest absolwentem służby meteorologicznej Q.met: „Obecnie nie widać trendów. Jak zawsze modele pogodowe są nieco cieplejsze, a temperatura jest o 1–2 stopnie wyższa niż zwykle. W czasach zmian klimatycznych zawsze liczą na to, że będą„ za ciepłe ”. Moja rada: Lato jest bardzo ciepłe, jeśli spojrzeć na cały trymestr, ale z potencjałem na wyraźne fale upałów, znowu być może z wyższymi wartościami zbliżającymi się do 40 stopni. Widzieliśmy już, że rekordy mogą zostać ustanowione w 2021 roku. Zobaczmy, czy lato jest również w nastroju na tak krótkie, ale ekstremalne standardowe warunki pogodowe! To może być rok ekstremizmu ”.

W ostatnim tygodniu lutego zanotowano wartości 22 stopnie, potem 6 dni z 20 stopniami i więcej, odpowiednio! To się nigdy wcześniej nie zdarzyło w niemieckim miesiącu zimowym! Pod koniec marca osiąga 27,2 stopnia, co jest najcieplejszym dniem marca w Niemczech od 1881 roku.


Rekordy ciepła w Niemczech - wykres

Meteorolog Jurgen Schmidt, absolwent WetterKontor: Niemiecka służba pogodowa widzi temperatury nieco powyżej średniej przez następne trzy miesiące od maja do lipca. European Weather Service ECMWF widzi, że z drugiej strony British Weather Service przyjmuje średnie temperatury. Generalnie, niezależnie od tego spojrzenia na perspektywę długoterminową, nic nie można powiedzieć o lecie 2021 roku.

Modele pogodowe się zgadzają. To nie będzie wielkie lato. Klimatologia d. Carsten Brandt z Donnerwetter.de: „Wszystkie modele statystyczne wykazują dość umiarkowaną trajektorię. W tym roku prawdopodobieństwo marzeń letnich lub upalnego lata jest mniejsze. Temperatury mogą być bardzo wysokie, więc żadna awaria nie jest kompletna, ale również Majorka w Niemczech nie odczuwa w 2021 roku. Pogoda może być jaśniejsza niż zwykle. Po tym wszystkim. “

Jakich warunków pogodowych możemy się spodziewać?

Meteorolog Dominic Jung jest absolwentem służby meteorologicznej Q.met: Typowe niemieckie lato w Europie Środkowej jest zmienne. Mieliśmy to również w ciągu ostatnich kilku lat. Jednak pośrodku tego wszystkiego były pojedyncze, ale potężne fale upałów. W tym roku nie byłoby inaczej. Czasami między tymi głupimi warunkami pogodowymi znowu pojawia się kilka fal upałów, być może o ekstremalnych wartościach. Ponownie, bardzo mało deszczu w okolicy, ale prawdopodobne są ulewne deszcze regionalne z burzami spowodowanymi silnymi burzami.


W sierpniu 2020 roku na Morzu Bałtyckim w Warnemünde jest bardzo gorąco.  Plaże były pełne

W sierpniu 2020 roku na Morzu Bałtyckim w Warnemünde jest bardzo gorąco. Plaże były pełneZdjęcie: dpa

Czy Corona wpływa na pogodę poprzez mniejszą liczbę ruchów w podróży?

Meteorolog Dominic Jung jest absolwentem służby meteorologicznej Q.met: Nie ma tam żadnego widocznego efektu. Przynajmniej nie znam żadnych badań naukowych ”.

Meteorolog Jurgen Schmidt, absolwent WetterKontor: „Co najmniej mniej gazów cieplarnianych jest uwalnianych. Na przykład prognozowanie pogody jest nieco zaburzone, ponieważ brak zmierzonych wartości z samolotów przynajmniej czasowo obniżył jakość obliczeń modelu. Obecnie wiele danych pochodzi z pomiarów satelitarnych. nie mają bardziej szczegółowych informacji. “


Podróż w Corona Times - Infografika

Meteorolog Andreas Friedrich jest absolwentem niemieckiej służby meteorologicznej:Nie, nie ma to znaczącego wpływu na wydarzenia pogodowe na dużą skalę ”.

Klimatologia d. Carsten Brandt z Donnerwetter.de: „Prawie. Powietrze naprawdę się pogarsza tej wiosny, ponieważ ludzie znów jeżdżą samochodami. Ma to jednak niewielki wpływ na pogodę. Jednak teraz potrzebujemy ciepłej pogody dla naszych dusz. Zimno irytuje Coronę”.

READ  RKI zgłosił 10810 nowych infekcji koronawirusem i 140,9 infekcji przez siedem dni