Connect with us

entertainment

Po zwolnieniu federalnych hamulców awaryjnych: kultura zaczyna się ponownie na zewnątrz przed publicznością – kultura

Published

on

Keno

Kultura wróciła: dokładnie, jak i kiedy zostanie to wyjaśnione w ciągu najbliższych kilku dni. Oto wybór dat w całym mieście: Kino pod gołym niebem Hasenheide Neukölln rozpoczyna się 27 maja z „Tenet” i nowym systemem dźwiękowym. Na początku czerwca w programie pokazana zostanie tragiczna, nagrodzona Oscarem komedia „Der Rausch”.

Zaprezentowana zostanie także muzyka i literatura: 6 czerwca rozpocznie się festiwal „50 lat glinianych kamiennych odłamków”, w tym światowa premiera filmu dokumentalnego TTS Albrechta Metzgera. 13 czerwca rano czytamy literaturę z innymi komunistami i kumplami z Rio Riser (11 rano).

„New Stage” może być również używany z Drop Tower do filmowania w ciągu dnia. W ramach Letniego Festiwalu Berlinale od 9 czerwca zostaną pokazane filmy dla dzieci i młodzieży z cyklu Generation, a wieczorem udział innych sekcji z gośćmi z zagranicy.

Jak informowaliśmy wcześniej, kino plenerowe na Kreuzbergu ruszy w tym tygodniu, a „Strona domowa” Franca Potente rozpocznie się w czwartek.

W piątek pojawią się kina we Friedrichshain („Rosas Hochzeit”) i Rehberge („Stany Zjednoczone kontra Billie Holiday”). 25 maja w Ostkruz rozpoczyna się Pompeje, 1 czerwca. Pojawi się kino plenerowe na Kulturforum – w wielu lokalizacjach będzie się też odbywać Berlinale Summer Special.

Związek Kina na Wolnym Powietrzu w Friedrichshagen jest również skierowany do dzieci i młodzieży poprzez swój program. Rozpoczyna się koncertem dla dzieci 1 czerwca. Scena plenerowa Weißensee rozpocznie się 2 czerwca wielkim polskim spektaklem „Corpus Christi”. Nowe kino plenerowe w Charlottenburg Palace Park ogłosiło, że jego sezon rozpocznie się 8 czerwca.

Muzea i galerie

Miejskie muzea i galerie otwierają się z różną prędkością. To już jeden z pierwszych domów Śro 19 majaPonowne otwarcie jest częścią tego Dom nad jeziorem w lesie W Zehlendorf z wystawą rzeźb „Into Space”. (Argentinische Allee 30, D.Od wtorku do niedzieli od 11:00 do 18:00 bilety: hausamwaldsee.de).

READ  Festiwal Polskich Filmów prezentuje dziwaczny dramat „Wszystkie nasze lęki” - ekipa

Również Budynek Gropiusa W środę rozpoczął swój wspaniały pokaz z japońskim artystą Yayoi Kusamą, a także w „Cosmos Shine” Helli Jungerios. Sprzedaż biletów online rozpocznie się we wtorek 18 maja. (O 12:00)Niederkirchnerstrasse 7, Mi-Mo, Kusama 9-21 Uhr, Jongerius: 10-19 Uhr, bilety: gropiusbau.de).

Plik Muzeum George’a Colby’ego Otwarte w środę, 19 maja. Tam można zarejestrować się na Dance Show w Republice Weimarskiej ze skutkiem natychmiastowym (tylko telefonicznie: 030 / 30 42144, Sensburger Allee 25, od poniedziałku do niedzieli od 10:00 do 18:00).

Widok instalacji „W kosmosie: Bjorn Dahlem, Berta Fisher, Noam Gabo” w domu w Valdesi.Zdjęcie: Roman Marsh

Piątek, 21 maja Otwiera Galeria Berlińska Wystawa architektoniczna „Wszystko idzie”. Bilety można zarezerwować online na 3 dni przed wizytą (Alte Jakobstrasse 124 – 128, Codziennie od 10:00 do 18:00, bilety: berlinischegalerie.de).

Plik Muzea państwowe, W tym domy na Wyspie Muzeów, w Dahlem i na Kulturforum, mają zostać ponownie otwarte dla publiczności w piątek, 21 maja. Plik Kupferstichkabinett Wernisaż wystawy „Startuj! Latające obrazy od Albrechta Dürera do Gurinda Voigta” Gemäldegalerie Otwiera nową wystawę „Późnego gotyku”. Bilety okresowe Rezerwacji można dokonać tutaj.

Jestem 27. maja Czy jest w środku Dom Kultur Świata Ponadto m.in. z instalacją „Redefinicja Energii / Wymiar Dürer” w lustrzanym basenie przed budynkiem, Współczesna interpretacja pomnika Albrechta Dürera nigdy nie zmaterializowała się dla pokonanych chłopów. za.Dodatkowo w krótkich odstępach czasu rozpoczną się trzy wystawy, w tym „Investigative Commons”. Nowe formy wspólnego odkrywania faktów, zainicjowane przez Forensic Architecture, wielokrotnie nagradzaną grupę badawczą Turnera (od 3 czerwca). Bilety są na hkw.de.

Plik Stadtmuseum Planuje ponowne otwarcie swoich domów na początku czerwca.

Muzea i galerie są dostępne zgodnie z obowiązującymi przepisami, z codziennie aktualizowanymi negatywnymi wynikami testów lub dowodami szczepienia lub wyleczenia oraz maską FFP2.

READ  Świąteczny ogród: sezon świąteczny: Ogrody świateł rzuca wyzwanie kryzysowi energetycznemu - Rozrywka

Etap

I wreszcie znowu teatr: 22 maja DT wyszedł pod gołym niebem z komedią zapomnienia Moliera „Tartuffe czyli świnia mędrca”. Insider kontynuuje 26 maja z „Goodyear”, nowym Polleschem.

Berlińska trupa chce wydać „Fabiana” Franka Castorfa, który był kilkakrotnie przekładany 12 czerwca. W Maxim Gorky – miejmy nadzieję, że nie tak zautomatyzowanym – „Będzie gorzej” (8 czerwca) i „Wszystko jest pod kontrolą” (16 czerwca).

Literatura

Na przykład, literatura zacznie się ponownie we wtorek w Literaturhaus przy Fasanenstraße, na zewnątrz w parku, przy sprzyjającej pogodzie, z Hansem von Trothą, następnie Lana Bastaši w środę i Pascalem Janovjakiem w piątek, aby obaj opuścili Szwajcarię wymagania kwarantanny. W Brecht House wszyscy są gotowi, ale Rada Kultury wciąż czeka na decyzję we wtorek wieczorem – a LCB w Wannsee udziela porad na temat wydarzeń w parku we wtorek rano.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Film: Bollywood w Polsce – Filmy mają przyciągać turystów

Published

on

Film: Bollywood w Polsce – Filmy mają przyciągać turystów

film

Bollywood w Polsce – Filmy mają przyciągać turystów

niedziela, 27 kwietnia 2014 | 17:13

Dzikie pościgi, eksplozje helikopterów w powietrzu, autobus przewracający się przez barierę mostu prowadzącego na Wisłę. Pomiędzy nimi znajduje się mieszanka języka angielskiego i polskiego, zdjęcia śledzące i narzędzie do wyszukiwania podpisów.

W Warszawie można poczuć dotyk Bollywoodu: indyjski producent i reżyser Sajid Nadiadwala kręci w stolicy Polski film akcji „Kick”. Na zdjęcia do Polski przyjechał gwiazdor kina akcji Salman Khan, „Stallone Bollywood”. Inni członkowie obsady to Randeep Hooda i Jacqueline Fernandez, była Miss Sri Lanki.

To nie pierwszy raz, kiedy indyjski przemysł filmowy szuka tematów w Polsce. Reżyserzy z Bollywood kręcili już kilka zdjęć w Krakowie na południu Polski, gdzie wkrótce ma się rozpocząć kolejna duża produkcja. Początkowo góry i doliny Tatr Wysokich musiały służyć jako miejsce ekranowego romansu, ponieważ sytuacja w zakresie bezpieczeństwa w Kaszmirze była zbyt niestabilna, aby można ją było sfilmować.

Od tego czasu reżyserzy coraz bardziej pokochali egzotykę średniowiecznego rynku, wąskie brukowane uliczki i renesansowe szczyty wspaniałych pałaców arystokratycznych. Jednak do filmu „Kick” potrzebna była nowoczesna sceneria miejska z wieżowcami i większym zgiełkiem niż senny Kraków. To była szansa dla Warszawy.

Bollywood nad Wisłą zachwyca nie tylko miłośników kina. Polska branża turystyczna zabiega o względy filmowców z subkontynentu indyjskiego, obstawiając, że indyjscy turyści wybiorą Polskę, gdy Warszawa lub Kraków „zwrócą się” na dużym ekranie i wzbudzą zainteresowanie widzów.

Pod hasłem „Przyjdź i znajdź swoją historię” menadżerka kampanii Emilia Kubik z polskiej organizacji turystycznej POT promuje Polskę jako miejsce kręcenia filmów dla indyjskiego przemysłu filmowego. Pokazuje krajobrazy i historyczne miasta, a także sugeruje potencjał oszczędności – na przykład koszty produkcji i hoteli w Warszawie są znacznie niższe niż ceny w Londynie czy Dublinie, które Nadiadwala również uważała za miejsca kręcenia filmów.

reklama

Aby ułatwić Polsce podejmowanie decyzji w przyszłości, POT i Komisja Filmu Polskiego stworzyły aplikację zawierającą informacje o potencjalnych lokalizacjach filmowych i kontaktach dla polskich partnerów do współpracy, która jest skierowana w szczególności do studiów filmowych i „skautów lokalizacji”.

Monica Kapil Mohta, ambasador Indii w Polsce, uważa, że ​​tradycja Polskiej Szkoły Filmowej w Łodzi, której absolwentami jest m.in. Roman Polański, jest nie mniej ważna we współpracy z indyjskim przemysłem filmowym. Dobrze wyszkolonych specjalistów nie brakuje. „Jestem pod ogromnym wrażeniem jakości filmów produkowanych w Polsce” – podkreśla. Chwali także warszawiaków, którzy wielokrotnie muszą wybierać alternatywne trasy, gdy drogi lub mosty są zamknięte, aby obejrzeć sceny akcji: „Mimo wszystkich eksplozji wokół nich, są bardzo mili i przyjacielscy”.

Niektórzy nawet bardzo przyzwyczajają się do syren, migających świateł i głośnych huków. „Któregoś dnia widziałem trzy wozy strażackie pędzące ulicą Marszałkowską i już szukałem kamer i aktorów” – mówi szef POT Rafał Szmetky. „Ale nic nie zostało sfilmowane. W hotelu wybuchł pożar”.

READ  Świąteczny ogród: sezon świąteczny: Ogrody świateł rzuca wyzwanie kryzysowi energetycznemu - Rozrywka
Continue Reading

entertainment

Goku i Klass pokazują antylopę przy wodopoju, doprowadzając fanów do szaleństwa

Published

on

Goku i Klass pokazują antylopę przy wodopoju, doprowadzając fanów do szaleństwa
  1. tz
  2. telewizja

Naciska

Goku i Klass kontrolowali ProSiebena przez 24 godziny. Gdy zaczyna się nowy program, oboje mogą nadawać, co chcą – i natychmiast zaczyna się chaos.

Monachium – Znani anarchistyczni aktorzy Joko Winterscheidt (45 l.) i Klaas Heufer-Umlauf (40 l.) po raz kolejny pokazali, że potrafią wywrócić telewizję do góry nogami, i to tym razem nawet dosłownie. Po zwycięstwie w „Joko & Klaas vs. ProSieben” byli w stanie kontrolować swój kanał przez pełne 24 godziny.

Goku i Klass przedstawiają: Antylopa odpoczywa

Joko i Klass pokazali już w przeszłości, że lubią wykorzystywać czas antenowy, który zdobyli w ProSieben, do bardzo różnych celów – czasem przydatnych, czasem mniej przydatnych. Niektóre z jej poprzednich artykułów poruszających ważne kwestie społeczne zostały nagrodzone. Jednak dzisiejsi widzowie mogą mieć mniejsze szanse na takie wyróżnienia.

Jak dotąd, jedną z najważniejszych atrakcji tego dnia było zdjęcie na żywo studni bez podpisu w Namibii. Można było zobaczyć wiele oryksów odpoczywających i bawiących się nad chłodną wodą. Nie do wiary – zamiast reportaży telewizyjnych i oper mydlanych pojawiły się obrazy niedzielnych krajobrazów. Niektórzy fani opisali ProSieben na Instagramie jako „zwalniający”.

Fani oszaleli: Goku i Klass świętowali w Internecie

Ale w ProSieben można było zobaczyć nie tylko dziką przyrodę: kilka odcinków „Don't Stop Laughing” i nostalgiczne perełki talk show zabrało widzów w podróż w przeszłość. Obydwaj prezenterzy telewizyjni porwali także telewizję śniadaniową siostrzanego kanału Sat.1.

Goku i Klass, antylopa
Goku i Klass kontrolowali ProSiebena przez 24 godziny. Gdy nowa stacja staje na czele, oboje mogą nadawać, co im się podoba – i natychmiast zaczyna się chaos. © Photo Alliance / Niemiecka Agencja Prasowa / ProSieben | Sina Goertz; Zrzut ekranu ProSiebena

Internet oszalał – w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. Fani w mediach społecznościowych świętują niezwykły dzień Antelope Sunday. Pomiędzy tweetami typu „Czy antylopa przygotowała coś jeszcze lub chociaż ćwiczyła choreografię? „Trochę boję się iść do toalety, a potem coś przegapię”. do „Wyobrażam sobie, że od czasu do czasu pójdę do toalety, żeby odpocząć psychicznie!”, entuzjazm był ogromny. Klaas Heofer-Umlauf ostrzegła niedawno przed niskim budżetem jej 24-godzinnego programu. Wykorzystane źródła: Prosippin, X

READ  + Blog informacyjny o wojnie na Ukrainie + Wielka Brytania oskarża Ławrowa o wprowadzanie w błąd
Continue Reading

entertainment

Zatańczmy: trudny czas Renaty Lucien

Published

on

Zatańczmy: trudny czas Renaty Lucien
Continue Reading

Trending