Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Po bojkocie prasowym: Naomi Osaka opuszcza French Open

Japończyk Naomi Osaka Jego wycofanie z French Open Reklamować. Przedstawia konsekwencje kłótni wokół bojkotu prasy i wygląda na to, że nie będzie już grać w meczu drugiej rundy. Ogłosił to 23-letni Japończyk Świergot Z. Wcześniej urzędnicy turniejowi byli właścicielami Osaki Zagrożony wykluczeniemJeśli nie wywiąże się ze swoich zobowiązań medialnych.

„Teraz myślę, że lepiej dla turnieju, dla innych graczy i dla mojego samopoczucia, że ​​wycofam się, aby każdy mógł skupić się na aktualnych turniejach tenisowych w Paryżu” – napisał numer dwa na świecie.

Nigdy nie chciałeś „odciągać uwagi” od Rolanda-Garrosa. 23-latek kontynuuje: „Zgadzam się, że czas nie był idealny i że moje przesłanie mogło być jaśniejsze”.

Tuż przed rozpoczęciem French Open Osaka ogłosiła na Instagramie, że nie chce rozmawiać z mediami w Paryżu. Osaka podała powód, dla którego dziennikarze nie wzięliby pod uwagę zdrowia psychicznego sportowców.

Po zwycięstwie w pierwszej rundzie z rumuńską Patricią Marią Teague, Osaka nie pojawiła się na obowiązkowej niedzielnej konferencji prasowej, ogłosiła. Następnie została ukarana grzywną w wysokości 15 000 dolarów przez organizatorów French Open.

W przypadku, gdy czterokrotny zwycięzca turnieju Wielkiego Szlema zbojkotował media w innym kontekście wydarzenia na kortach ziemnych, organizatorom czterech turniejów Wielkiego Szlema groziły surowsze kary. Obiecano wykluczenie z turnieju French Open i kolejnych turniejów Wielkiego Szlema. Osaka teraz przewidziała te potencjalne sankcje, wycofując się.

READ  EM 2021, Robin Gosens: „Już jednego straciłem”