Connect with us

Top News

Pasek wyborów europejskich i lokalnych w Saksonii: Lokale wyborcze są otwarte

Published

on

Pasek wyborów europejskich i lokalnych w Saksonii: Lokale wyborcze są otwarte

Dziś wyborcy w Saksonii mogą w ramach wyborów lokalnych wybierać nowe rady powiatowe, miejskie, gminne i lokalne. Mogą także głosować w nowym Parlamencie Europejskim. Na bieżąco informujemy Cię o bieżących wydarzeniach i wynikach Ticker.

9:49 | W Lipsku rozpoczyna się załadunek pocztowych kart do głosowania

W Lipsku załadowano łącznie 430 pudeł pocztowych kart do głosowania na dwie ciężarówki i wywieziono do bazy w Agrze. Na tamtejszym terenie wystawowym wynajęto dwie sale do liczenia głosów. Do transportu wynajęto firmę przeprowadzkową. Każdy asystent przeprowadzki ma plan, które pudełko ustawić na którym stole w przedpokoju. Jak powiedział rzecznik Biura Wyborczego MDR SACHSEN, wcześniej zażądano przesłanych pocztą oryginałów dokumentów do głosowania.


Wiele osób głosowało wcześniej korespondencyjnie. Dokumenty te są transportowane do Centrum Wystawowego Agra w Lipsku.
Zdjęcia: MDR´/ Barbara Prahler

9:20 | Dlatego w Saksonii zasady głosowania są inne

W Saksonii karta do głosowania w wyborach europejskich wygląda inaczej niż w innych krajach związkowych. Redaktorka polityczna MDR, Daniela Kahls, wyjaśnia, dlaczego AfD jest numerem jeden w Saksonii.

8:55 | Akademie ostrzegają przed partiami autorytarnymi

Akademie ewangelickie w Niemczech Wschodnich ostrzegają przed głosowaniem na „autorytarne ruchy i partie antysystemowe” przed wyborami europejskimi. W trudnych czasach ludzie często przyłączali się do takich grup ze względu na potrzebę kontroli i łatwych odpowiedzi. Jednak ich cele są często sprzeczne z interesami wyborców ich, jak wynika ze wspólnego oświadczenia akademii ewangelickich w Berlinie, Dreźnie, Wittenberdze, Neutendorfie i Rostocku.

Christoph Meyer, dyrektor Akademii Ewangelickiej w Wittenberdze, powiedział, że teraz stanie się jasne, że „mamy silne instytucje, a dzięki silnej reprezentacji wolność i współdecydowanie są dominującymi wartościami”.

08:00 | Otwórz ankiety

Około 3,3 miliona Sasów jest dziś wezwanych do głosowania w wyborach europejskich i lokalnych. Lokale wyborcze będą czynne do godziny 18:00. W ogólnokrajowym referendum w Parlamencie Europejskim wyborcy w Wolnym Państwie mogą wybierać spośród 34 partii i list.

READ  Bawaria / Gonsburg: Ostrzeżenie przed zanieczyszczoną wodą pitną - Unikać jakiegokolwiek kontaktu

Po raz pierwszy głosować mogli 16- i 17-latkowie. Ponadto wybrani zostaną członkowie dziesięciu rad dzielnic i ponad 1200 rad miejskich, gminnych i lokalnych. Minimalny wiek uprawniający do udziału w wyborach lokalnych to 18 lat. Wybory lokalne odbywają się także w siedmiu innych stanach centralnych.

18:00 | Numery wyborcze

Wybory europejskie

– 1 krzyżyk na karcie do głosowania
– Po raz pierwszy do głosowania mogą przystąpić osoby w wieku 16 i 17 lat
– 23 polityków z Saksonii znajduje się w pierwszej dziesiątce zestawień swojej partii
– W wyborach biorą udział 34 partie

Wybory samorządowe
– 3 krzyżyki na karcie do głosowania
– 10 okręgów otrzyma w drodze wyborów nowe zgromadzenia okręgowe
– 15 partii dopuszczonych w wyborach do władz lokalnych
– 418 miast i gmin otrzymuje nowe miasta i gminy
– 855 jednostek samorządu terytorialnego ma nowe rady lokalne
– W Saksonii uprawnionych do głosowania jest 3,3 miliona osób

17:00 godz | Wiece Demokracji w Lipsku i Dreźnie

Dzień przed wyborami europejskimi ponad 20 000 ludzi wyszło na ulice Lipska i Drezna przeciwko prawicowemu ekstremizmowi. Chemnitz dał przykład już w piątek.

15:00 | Czy kwalifikujesz się do wyborów samorządowych?

Głosowanie w ilu okręgach? Jak często będą odbywać się wybory burmistrza? A ile lat powinni mieć wyborcy? O to i wiele więcej pytamy w naszym quizie.

13:00 godz | Więcej wyborców pocztowych w Wolnym Państwie

W bieżących wyborach lokalnych i europejskich liczba wyborców drogą pocztową w Saksonii ponownie wzrosła. W porównaniu z wyborami w 2019 r. wzrost liczby wyborców korespondencyjnych w samych gminach Saksonii był ogromny. MDR SACHSEN zapytał, dlaczego głosowanie korespondencyjne cieszy się tak dużą popularnością.

10:00 | Zaapeluj o wybory

08:00 | Kto lub co zostanie wybrane?

Niniejsza treść na Instagramie może wiązać się z przesyłaniem danych osobowych. Dodatkowe informacje i ustawienia można znaleźć w oświadczeniu o ochronie danych.

Ładowanie…

Ten temat w projekcie:MDR SAKSONIA | MDR SACHSENSPIEGEL | 9 czerwca 2024 | 19:00

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Raport o ataku nożem: Policja zastrzeliła napastnika w Wolmirstedt

Published

on

Raport o ataku nożem: Policja zastrzeliła napastnika w Wolmirstedt

Zgłoszenie ataku nożem
Policja zastrzeliła napastników w Wolmirstedt

Posłuchaj artykułu

Ta wersja audio została wygenerowana sztucznie. Więcej informacji | Wyślij komentarz

Dokładne okoliczności są nadal niejasne. Według doniesień mediów, w Wolmirstedt koło Magdeburga mężczyzna rzekomo zaatakował nożem kilka osób. Policja nie komentuje tej broni. Ale jedno jest pewne: po ataku na policjantów zastrzelili mężczyznę.

W piątkowy wieczór policjanci zastrzelili mężczyznę podczas operacji w Volmirstedt na północ od Magdeburga. Rzecznik policji powiedział wcześniej tego ranka w Stendhal, że zaatakował funkcjonariuszy. Według doniesień zginął na miejscu.

Rzecznik nie mógł początkowo powiedzieć, czy mężczyzna był uzbrojony, czy też byli inni ranni. Z informacji „Bildu” wynika, że ​​mężczyzna rzekomo zaatakował nożem kilka osób. Sprawę wszczęła policja w Stendhal.

Pod koniec maja w całym kraju doszło do zabójstw. 25-letni mężczyzna z Afganistanu zaatakował nożem członków islamsko-cywilnego ruchu Pax Europa na rynku w Mannheim. Zaatakował także 29-letniego policjanta, który kilka dni później w wyniku ataku zmarł.

READ  Plantatorzy działkowi i dystrykt muszą najpierw rozwiązać problemy z wodą i odpadami, a następnie przenieść
Continue Reading

Top News

Koszulka powiewa przed scenami na filmie

Published

on

Hanower. Trwa tylko 24 sekundy, ale niesie jasny przekaz: „Witajcie, Hanowerze!” Gwiazda piłki nożnej Robert Lewandowski wraz z reprezentacją Polski odwiedzi stolicę województwa podczas Mistrzostw Europy 2024. Teraz grupa opublikowała krótki film w sieciach społecznościowych, aby pokazać, że rzeczywiście dotarli.

Przeczytaj więcej Reklama

Przeczytaj więcej Reklama

Polska koszulka powiewa delikatnie na wietrze przed zabytkami miasta, a napis „Biało-Czerwony Hannover!” (czerwony i biały Hanower) macha ręką z emoji w podpisie. Można na przykład zobaczyć Marktkirche, Nowy Ratusz, główny dworzec kolejowy i Leibnizhaus. Klip został opublikowany na Instagramie, X (dawniej Twitterze) i Facebooku w czwartkowy wieczór.

Polska koszulka wisi w Hanowerze: kibice znów Cię witają

Gratulacje w komentarzach są przyjmowane pilnie. „Mieszkam w Hanowerze i cieszę się, że tam jesteś” – pisze po polsku na Instagramie jedna z użytkowniczek. Kolejny komentarz w miejscowym języku: „Hannover to piękne miasto” wciąż oczekuje na publikację.

Przeczytaj więcej Reklama

Przeczytaj więcej Reklama

Reprezentacja Polski od wtorku 11 czerwca przebywa w hotelu Sheraton Pelikan (lista). Pojawiła się duża liczba fanów, po czym w środę odbyła się ogólna sesja treningowa na stadionie Ilanwright. Zespół rozpoczyna Mistrzostwa Europy przeciwko Holandii w Hamburgu w niedzielę 16 czerwca o godzinie 15:00.

HAZ

READ  Bawaria / Gonsburg: Ostrzeżenie przed zanieczyszczoną wodą pitną - Unikać jakiegokolwiek kontaktu
Continue Reading

Top News

Policja aresztowała podejrzanego w Pradze

Published

on

Policja aresztowała podejrzanego w Pradze

Sukces obławy po śmierci małej Valerii: Policja ma jeden W Pradze aresztowano 36-letniego mężczyznę. Pozwól mu być Jest mocno podejrzany o zamordowanie dziewczynki– ogłosił w piątek prokurator w Chemnitz. The Mołdawianie Był już wcześniej poszukiwany krajowym i europejskim nakazem aresztowania. Obecnie przebywa w areszcie w Czechach i mówi się, że wkrótce zostanie poddany ekstradycji do Niemiec.

Według policji i prokuratury 36-latek został zatrzymany w piątek rano Został zatrzymany o godzinie 10:15 w praskiej restauracji. Mówiono, że na początku nie zostaną przekazane żadne dalsze informacje.

Dziewczyna pochodzi z Ukrainy Zniknął bez śladu rankiem 3 czerwca w drodze do szkoły. Po dniach poszukiwań jej ciało odnaleziono we wtorek pod drzewem w lesie niedaleko Tobeln, około czterech kilometrów od jej domu. Według policji Valeria padła ofiarą przestępstwa, ale wynika z ustaleń wstępnego śledztwa Nie wykorzystywany seksualnie. Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi prokuratura.

Od kilku dni prowadzone są w tej sprawie czynności wyjaśniające Koncentruje się na środowisku społecznym dziewczyny. Zatrzymany według „Bilda”: Były chłopak matki Valerii. Prokuratura w Chemnitz początkowo odmówiła komentarza, zapytana w piątek przez niemiecką agencję prasową.

„Bild” już wcześniej informował, że byłym chłopakiem jest matka Rankiem w dniu zniknięcia Valerii. Według doniesień jego telefon komórkowy został zalogowany do telefonu komórkowego w Doble i uchwycony kamerą monitoringu sąsiedniego domu.

Motyw i tło zbrodni nadal nie są do końca jasne

W piątkowe popołudnie czeska policja napisała na Twitterze, że policja Zatrzymał poszukiwanego mężczyznę w centrum Pragi, podejrzany o popełnienie przestępstwa z użyciem przemocy w Niemczech. Z doniesień wynika, że ​​policja kryminalna i zagraniczna w Pradze jest obecnie w kontakcie z policją niemiecką.

Tymczasem wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi – np Motyw i podłoże brutalnego przestępstwa jak i przyczynę śmierci. Wciąż pojawiają się pytania, dlaczego policja Za późno szukam dziewczyny w okolicach Döbeln.

READ  Nowa Miss Polski 2023 wybrana!

W dniu zniknięcia Valerii świadek przebywał na obrzeżach miasta Usłyszeliśmy krzyki i później zgłosiliśmy to policji. Według policji początkowo nie można było tego ustalić z całą pewnością. Kiedy rodzina powiedziała później policji, że przebywali głównie w lasach w Nollenstein, poszukiwania rozszerzyły się.

Sprawdzane jest również A Możliwe niewłaściwe postępowanie ze strony szkoły. Nie skontaktowali się zgodnie z wymogami matki Valerii, gdy dziecko było nieobecne na zajęciach w poniedziałek w zeszłym tygodniu.

Zbrodnia popełniona na dziewczynce Valerii zszokowała wielu mieszkańców jej 24-tysięcznego miasta Dobeln. Wiele osób umieszcza w pobliżu domu dziecka świeczki, pluszaki, obrazki, aniołki i kwiaty. Wyraża smutek i rozpacz.

W piątkowy wieczór mieszkańcy Döbeln chcą na Obermarkt uczcić pamięć zamordowanej Valerii ze świecami w rękach. W niedzielę odbędzie się także nabożeństwo żałobne. Zaplanowany na najbliższy weekend festiwal miejski został odwołany. (dpa)

Continue Reading

Trending