Connect with us

entertainment

Najlepszy film pochodzi z Polski

Published

on

Najlepszy film pochodzi z Polski

Görlitz (dpa/sn) Na 21. Festiwalu Filmowym w Nissi polski film „Tyle conic” (Nic dobrego) w reżyserii Grzegorza Dybowskiego otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego. „Bardzo polityczny i niestety bardzo rzadki pogląd na ludzi znajdujących się w wielkiej rozpaczy pomiędzy żądaniami Brukseli, która często nie jest zaznajomiona z lokalnymi warunkami, a życiem na wsi, społeczności… Młodym grozi rozdarcie”. W sobotę w Görlitz wyjaśniają swoją decyzję. Film podąża za podziałami społecznymi, ale także pokazuje nadzieję i lepszą przyszłość.

Wraz z pozostałymi „Neißefishami” Magdalena Šelica i Marta Neradkiewicz („Lek” (Strach) Slavomira Fabickiego) otrzymały nagrodę za najlepszą kreację aktorską, Michał Łosoński („Mok” (Moc) Matthiasa Breklera) otrzymał nagrodę za najlepszą scenografię i Klaudiusz Krostowski („Ultima Thule”) zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz. Za najlepszy film dokumentalny jury uznało „Skad dokad” w reżyserii Macka Hameli, a nagrodą specjalną dla najlepszego filmu krótkometrażowego został „Milczenie 600 milionów wyników” w reżyserii Sophie Lahusen. Nagrody Publiczności trafiły do ​​filmu fabularnego „Rohbau” Tuny Kaptan oraz dokumentu „Echoes from the Borderland” Lary Meliny Bros. Najpopularniejszym filmem krótkometrażowym był „Na żywo” Mary Tamković.

Od 14 do 19 maja około 90 filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych zostanie wyświetlonych w 19 lokalizacjach na Festiwalu Filmowym Nysa w trójkącie pomiędzy Niemcami, Polską i Czechami. Oprócz trzech konkursów i różnorodnych cykli filmowych w programie znajdują się koncerty, wystawy, odczyty i koncerty. Tym razem skupimy się na kobiecej perspektywie.

READ  Szok po „Let's Dance”! Dla tej gwiazdy „magiczny moment” zakończył się zaskakująco dobrze
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Ubiegaj się o obywatelstwo: Gwiazda „Zombielandu” Jesse Eisenberg chce zostać Polakiem

Published

on

Złóż wniosek o obywatelstwo
Gwiazda „Zombielandu” Jesse Eisenberg chce zostać Polakiem

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Amerykański aktor Jesse Eisenberg pragnie wrócić do swoich korzeni. Dla niego oznacza to: obywatelstwo polskie. Jednak nie tylko pochodzenie rodzinne jego i jego żony ma znaczenie. Jego plan ma także aspekt polityczny.

Jesse Eisenberg stara się o obywatelstwo polskie. Wydaje się, że ostateczny krok w kierunku naturalizacji nie jest daleko. W wywiadzie dla „Głosu Wielkopolskiego” urodzona w Nowym Jorku gwiazda Hollywood powiedziała niedawno, że około dziewięć miesięcy temu złożyła wniosek o obywatelstwo. „Wygląda na to, że wszystkie dokumenty zostały już skompletowane i czekam na ostateczny podpis” – brzmi stanowisko Eisenberga.

Eisenberg wyjaśnia także, dlaczego ubiegał się o obywatelstwo polskie. Jego rodzina pochodzi z małego miasteczka Krasnestau na wschodzie kraju. Jego żona Anna Strut również ma polskie korzenie. Ich rodzina pochodzi z Łodzi. Obaj chcieli zbudować lepsze relacje z Polską, a Eisenberg też chciał tam częściej kręcić.

Eisenberg został sfotografowany w rodzinnym mieście

Ostatni jak dotąd film aktora, „Real Pain”, kręcony był w Polsce – w kilku miejscach, z którymi łączą go więzy rodzinne. Oprócz zdjęć w Krasnymstau, materiał nagrywany był także w Lublinie, Warszawie, Radomiu, Kraśniku i innych.

Eisenberg, znany z „Zombielandu”, „The Social Network” i nie tylko, nie tylko występuje w tym filmie obok Kierana Culkina, ale także go reżyseruje. Film opowiada o dwójce kuzynów ze Stanów Zjednoczonych, którzy podróżują do Polski, ojczyzny ich rodziny.

Wyjaśnia, że ​​aktor czuje szczególną więź z Polską. Dorastając, często słyszał historie o stosunkach swojej żydowskiej rodziny z narodem polskim – i wszystkie były fascynujące. „Byliśmy najlepszymi przyjaciółmi Polaków” – mówi Eisenberg.

Pracując nad swoim filmem, spotkał ludzi mających powiązania z rządem. „Chciałabym stworzyć lepsze relacje między Żydami a Polakami” – powiedziała wówczas 40-latka. „To wstyd, że stosunki nie są dobre”. „Chciałbym to zrobić. Stąd pochodzi moja rodzina i stąd pochodzi rodzina mojej żony. Czy jest możliwość ubiegania się o obywatelstwo polskie?”

READ  Były Ambasador Janusz Reiter – „Niemcom w Polsce nie zależy na nikim”
Continue Reading

entertainment

Królowe rzeczywistości: Danny Bochner i jego córka Julina Karabas u boku

Published

on

Królowe rzeczywistości: Danny Bochner i jego córka Julina Karabas u boku

„Królowa rzeczywistości” Danny Bochner kipi z wściekłości

„Mam nadzieję, że moja córka mocno skopie wam tyłki”.