Connect with us

entertainment

„Antypolskie wypowiedzi”: Polska wzywa ambasadora Niemiec na rozmowy

Published

on

„Antypolskie wypowiedzi”: Polska wzywa ambasadora Niemiec na rozmowy

„Antypolskie wypowiedzi”

Polska wzywa ambasadora Niemiec na rozmowy

Zaktualizowano w poniedziałek, 11 stycznia 2016 r. | 07:33

Ostry ton rozmów między sąsiadującymi krajami: Niemieccy politycy ostro skrytykowali polski konserwatywny, nacjonalistyczny rząd, a nawet wezwali do wprowadzenia sankcji w związku z nowymi, kontrowersyjnymi przepisami, które mogą nieco osłabić sądownictwo i media. Warszawa jest wściekła i poprosiła ambasadora Niemiec o spotkanie.

Minister spraw zagranicznych Polski Witold Waszczykowski poprosił Rolfa Nickela, ambasadora Niemiec w Warszawie, o spotkanie w poniedziałek. W niedzielnym oświadczeniu rzecznika ministerstwa Artura Dmochowskiego podano, że powodem były „antypolskie wypowiedzi niemieckich polityków”. W ostatnich dniach kilku niemieckich polityków wyraziło wątpliwości co do praworządności w kilku ustawach uchwalonych przez rząd Narodowych Konserwatystów w Warszawie. W przyszłym tygodniu Komisja Unii Europejskiej będzie omawiać sytuację w Polsce.

Polityka nowego rządu w Warszawie wywoływała coraz ostrzejsze reakcje

Rzecznik niemieckiej ambasady Lukas Vasilevskiy powiedział, że niemiecka ambasada oczekuje „rozmowy między partnerami”. Podkreślił, że nie jest to oficjalne wezwanie, a raczej prośba o rozmowę.

W ostatnim czasie ton wobec Polski stał się coraz bardziej ostry. Unia w Bundestagu rozważa nałożenie sankcji na Polskę, jeśli tamtejszy prawicowo-konserwatywny rząd naruszy konstytucyjne zasady, takie jak podział władzy i wolność prasy.

„W przypadku stwierdzenia naruszeń europejskich wartości państwa członkowskie muszą mieć odwagę nałożyć sankcje” – powiedział Spiegelowi Volker Kauder, lider unijnej grupy parlamentarnej. Dodał: „Polski rząd powinien wiedzieć, że w Europie nie można łamać pewnych podstawowych wartości”. To całkowicie słuszne, że Komisja Europejska przygląda się teraz bliżej sytuacji. Komisja Europejska ma omówić sytuację w Polsce 13 stycznia.

Wideo: Losowanie Eurogrupy: Polska, Ukraina i Irlandia Północna

Do wyboru Polska, Ukraina, Irlandia Północna

Skup się w Internecie
Do wyboru Polska, Ukraina, Irlandia Północna

Unia Europejska chce zbadać praworządność w Polsce

Z informacji gazety Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung wynika, że ​​już w środę władze Unii Europejskiej rozpoczną szczegółowe badanie stanu praworządności w Polsce. Rzeczniczka organu powiedziała Niemieckiej Agencji Informacyjnej w Brukseli, że na uczelni odbędzie się debata orientacyjna na temat sytuacji w Polsce i mechanizmu praworządności. „Od tego będą zależeć dalsze kroki”. W zeszłym tygodniu przewodniczący Jean-Claude Juncker ogłosił ogólną możliwość podjęcia środków konstytucyjnych.

reklama

Polska odpowiada ze złością: „Ingerencja w suwerenność kraju”

Z kolei minister obrony narodowej Polski Antoni Macierewicz oskarżył Niemcy i inne kraje zachodnie o ingerencję w suwerenność jego kraju. „Będziemy realizować nasz program” – powiedział w programie „Głos Polski” w prawicowej katolickiej telewizji TV Truam. Polska nie pozwoli sobie na otrzymywanie od Niemiec „wykładów o demokracji i wolności”. Odrzucił protesty przeciwko nowej ustawie medialnej.

Schulz: „kierowałem demokracją na sposób Putina”

Za sankcjami opowiadał się szef grupy CDU-Unia Chrześcijańsko-Społeczna w Parlamencie Europejskim Herbert Ruel, podobnie jak Caudre. Powiedział Spiegelowi: „Potrzebujemy sankcji gospodarczych, jeśli środki dialogu politycznego nie przyniosą skutku”. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz oskarżył konserwatywny, nacjonalistyczny rząd Warszawy o „demokrację kontrolowaną w stylu Putina”. „Polski rząd traktuje zwycięstwo wyborcze jako mandat podporządkowania dobra państwa woli zwycięskiej partii” – powiedział dziennikowi Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

W sobotę dziesiątki tysięcy Polaków wyszło na ulice w całym kraju przeciwko kontrowersyjnej nowej ustawie medialnej. Pod hasłami „Ręce precz od radia” i „Rząd kłamie” wzywali do uchylenia ustawy umożliwiającej rządowi wybieranie najwyższych stanowisk w mediach publicznych.

Na filmie: Międzynarodowy handel końmi: Polska chce sojuszu z Wielką Brytanią

Międzynarodowy handel końmi: Polska chce sojuszu z Wielką Brytanią

Skoncentruj się na Internecie/Watchit
Międzynarodowy handel końmi: Polska chce sojuszu z Wielką Brytanią

Howe’a/EPA

READ  Polska liczy na Oscary | MDR.DE
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

„Wielki Brat”: Trzej ekstremiści w ruchu! To nowi mieszkańcy rozrywka

Published

on

„Wielki Brat”: Trzej ekstremiści w ruchu!  To nowi mieszkańcy  rozrywka

Drei unerwartete Exits fordern nun ihre Konsequenzen.

Seit dem 4. März läuft die neue Staffel des Kult-Formats „Big Brother“ bei Sat.1. Neben dem planmäßigen Ausscheiden einiger Container-Bewohner sorgten vor allem die freiwilligen Exits für Aufruhr.

Jetzt steht fest: Drei weitere Kandidaten ziehen jetzt als Nachzügler ein – und stellen eine neue Konkurrenz für die aktuellen Bewohner dar. Alle Infos hier.

Das sind die „Big Brother“-Nachzügler

In der aktuellen „Big Brother“-Staffel ist bereits die Halbzeit angebrochen. Die Kandidaten sind von jeglichem Kontakt zur Außenwelt abgeschnitten.

Nachdem Maxime (20), Sandro (32) und Moritz (23) freiwillig das Format verließen und Angela (49) aus dem Spiel genommen wurde, entschied sich der Sender, die Regeln zu ändern: Drei Neuankömmlinge werden jetzt im Container begrüßt.

Das sind die neuen „Big Brother“-Teilnehmer:

  • Bertha (37)
  • Luanna (30)
  • Simon (30)

Bertha (37)

Bertha (37) aus Greifswald will sich den „Big Brother“-Titel sichern

Foto: Seven.One/ Julia Feldhagen

Die 37-jährige Bertha war bis 2022 als Lehrerin an einer Berufsschule tätig. Jetzt betreibt die Mutter von zwei Kindern einen OnlyFans-Account und kämpft für mehr Gleichberechtigung. Ihr Motto: „Man lebt nur einmal, also warum nicht alles geben und das Beste daraus machen?“

Luanna (30)

Luanna (30) kommt aus Hamburg

Luanna (30) kommt aus Hamburg

Foto: Seven.One/ Julia Feldhagen

Luanna (30) arbeitet als Bürokraft in einem Start-up-Unternehmen. Zu ihren Leidenschaften zählt brasilianischer Kampfsport. Von den sozialen Medien hält sie sich weitestgehend fern.

Simon (30)

Simon (30) liebt blaue Augen, aus diesem Grund trägt er Kontaktlinsen

Simon (30) liebt blaue Augen, aus diesem Grund trägt er Kontaktlinsen

Foto: Seven.One/ Julia Feldhagen

Er selbst bezeichnet sich als „charismatischen Entertainer“. Simon (30) arbeitet als Servicekraft und lebt mit seinen Eltern zusammen in einem Einfamilienhaus. Er ist leidenschaftlicher Sänger und wartete auf den großen Durchbruch.

READ  Film na YouTubie staje się problemem dla polskiego rządu
Continue Reading

entertainment

Film: Bollywood w Polsce – Filmy mają przyciągać turystów

Published

on

Film: Bollywood w Polsce – Filmy mają przyciągać turystów

film

Bollywood w Polsce – Filmy mają przyciągać turystów

niedziela, 27 kwietnia 2014 | 17:13

Dzikie pościgi, eksplozje helikopterów w powietrzu, autobus przewracający się przez barierę mostu prowadzącego na Wisłę. Pomiędzy nimi znajduje się mieszanka języka angielskiego i polskiego, zdjęcia śledzące i narzędzie do wyszukiwania podpisów.

W Warszawie można poczuć dotyk Bollywoodu: indyjski producent i reżyser Sajid Nadiadwala kręci w stolicy Polski film akcji „Kick”. Na zdjęcia do Polski przyjechał gwiazdor kina akcji Salman Khan, „Stallone Bollywood”. Inni członkowie obsady to Randeep Hooda i Jacqueline Fernandez, była Miss Sri Lanki.

To nie pierwszy raz, kiedy indyjski przemysł filmowy szuka tematów w Polsce. Reżyserzy z Bollywood kręcili już kilka zdjęć w Krakowie na południu Polski, gdzie wkrótce ma się rozpocząć kolejna duża produkcja. Początkowo góry i doliny Tatr Wysokich musiały służyć jako miejsce ekranowego romansu, ponieważ sytuacja w zakresie bezpieczeństwa w Kaszmirze była zbyt niestabilna, aby można ją było sfilmować.

Od tego czasu reżyserzy coraz bardziej pokochali egzotykę średniowiecznego rynku, wąskie brukowane uliczki i renesansowe szczyty wspaniałych pałaców arystokratycznych. Jednak do filmu „Kick” potrzebna była nowoczesna sceneria miejska z wieżowcami i większym zgiełkiem niż senny Kraków. To była szansa dla Warszawy.

Bollywood nad Wisłą zachwyca nie tylko miłośników kina. Polska branża turystyczna zabiega o względy filmowców z subkontynentu indyjskiego, obstawiając, że indyjscy turyści wybiorą Polskę, gdy Warszawa lub Kraków „zwrócą się” na dużym ekranie i wzbudzą zainteresowanie widzów.

Pod hasłem „Przyjdź i znajdź swoją historię” menadżerka kampanii Emilia Kubik z polskiej organizacji turystycznej POT promuje Polskę jako miejsce kręcenia filmów dla indyjskiego przemysłu filmowego. Pokazuje krajobrazy i historyczne miasta, a także sugeruje potencjał oszczędności – na przykład koszty produkcji i hoteli w Warszawie są znacznie niższe niż ceny w Londynie czy Dublinie, które Nadiadwala również uważała za miejsca kręcenia filmów.

reklama

Aby ułatwić Polsce podejmowanie decyzji w przyszłości, POT i Komisja Filmu Polskiego stworzyły aplikację zawierającą informacje o potencjalnych lokalizacjach filmowych i kontaktach dla polskich partnerów do współpracy, która jest skierowana w szczególności do studiów filmowych i „skautów lokalizacji”.

Monica Kapil Mohta, ambasador Indii w Polsce, uważa, że ​​tradycja Polskiej Szkoły Filmowej w Łodzi, której absolwentami jest m.in. Roman Polański, jest nie mniej ważna we współpracy z indyjskim przemysłem filmowym. Dobrze wyszkolonych specjalistów nie brakuje. „Jestem pod ogromnym wrażeniem jakości filmów produkowanych w Polsce” – podkreśla. Chwali także warszawiaków, którzy wielokrotnie muszą wybierać alternatywne trasy, gdy drogi lub mosty są zamknięte, aby obejrzeć sceny akcji: „Mimo wszystkich eksplozji wokół nich, są bardzo mili i przyjacielscy”.

Niektórzy nawet bardzo przyzwyczajają się do syren, migających świateł i głośnych huków. „Któregoś dnia widziałem trzy wozy strażackie pędzące ulicą Marszałkowską i już szukałem kamer i aktorów” – mówi szef POT Rafał Szmetky. „Ale nic nie zostało sfilmowane. W hotelu wybuchł pożar”.

READ  Anna Ermakova oferuje emocjonalny wgląd przed powrotem do Niemiec
Continue Reading

entertainment

Goku i Klass pokazują antylopę przy wodopoju, doprowadzając fanów do szaleństwa

Published

on

Goku i Klass pokazują antylopę przy wodopoju, doprowadzając fanów do szaleństwa
  1. tz
  2. telewizja

Naciska

Goku i Klass kontrolowali ProSiebena przez 24 godziny. Gdy zaczyna się nowy program, oboje mogą nadawać, co chcą – i natychmiast zaczyna się chaos.

Monachium – Znani anarchistyczni aktorzy Joko Winterscheidt (45 l.) i Klaas Heufer-Umlauf (40 l.) po raz kolejny pokazali, że potrafią wywrócić telewizję do góry nogami, i to tym razem nawet dosłownie. Po zwycięstwie w „Joko & Klaas vs. ProSieben” byli w stanie kontrolować swój kanał przez pełne 24 godziny.

Goku i Klass przedstawiają: Antylopa odpoczywa

Joko i Klass pokazali już w przeszłości, że lubią wykorzystywać czas antenowy, który zdobyli w ProSieben, do bardzo różnych celów – czasem przydatnych, czasem mniej przydatnych. Niektóre z jej poprzednich artykułów poruszających ważne kwestie społeczne zostały nagrodzone. Jednak dzisiejsi widzowie mogą mieć mniejsze szanse na takie wyróżnienia.

Jak dotąd, jedną z najważniejszych atrakcji tego dnia było zdjęcie na żywo studni bez podpisu w Namibii. Można było zobaczyć wiele oryksów odpoczywających i bawiących się nad chłodną wodą. Nie do wiary – zamiast reportaży telewizyjnych i oper mydlanych pojawiły się obrazy niedzielnych krajobrazów. Niektórzy fani opisali ProSieben na Instagramie jako „zwalniający”.

Fani oszaleli: Goku i Klass świętowali w Internecie

Ale w ProSieben można było zobaczyć nie tylko dziką przyrodę: kilka odcinków „Don't Stop Laughing” i nostalgiczne perełki talk show zabrało widzów w podróż w przeszłość. Obydwaj prezenterzy telewizyjni porwali także telewizję śniadaniową siostrzanego kanału Sat.1.

Goku i Klass, antylopa
Goku i Klass kontrolowali ProSiebena przez 24 godziny. Gdy nowa stacja staje na czele, oboje mogą nadawać, co im się podoba – i natychmiast zaczyna się chaos. © Photo Alliance / Niemiecka Agencja Prasowa / ProSieben | Sina Goertz; Zrzut ekranu ProSiebena

Internet oszalał – w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. Fani w mediach społecznościowych świętują niezwykły dzień Antelope Sunday. Pomiędzy tweetami typu „Czy antylopa przygotowała coś jeszcze lub chociaż ćwiczyła choreografię? „Trochę boję się iść do toalety, a potem coś przegapię”. do „Wyobrażam sobie, że od czasu do czasu pójdę do toalety, żeby odpocząć psychicznie!”, entuzjazm był ogromny. Klaas Heofer-Umlauf ostrzegła niedawno przed niskim budżetem jej 24-godzinnego programu. Wykorzystane źródła: Prosippin, X

READ  Film na YouTubie staje się problemem dla polskiego rządu
Continue Reading

Trending