Connect with us

entertainment

RALPH KOENIG HARTER, PSYCHIATRA: Paul ma 60 lat i musi iść na terapię

Published

on

RALPH KOENIG HARTER, PSYCHIATRA: Paul ma 60 lat i musi iść na terapię

Ralph Koenig uczynił Conrada i Paula parą od ponad 30 lat – chociaż ta dwójka nie mogłaby być bardziej od siebie różna. W ostatnim tomie serii Paul musi zmierzyć się z rzeczywistością, w której zbliżają się jego wielkie urodziny. To nie jest śmieszne!

Rosa von Praunheim nadała Ralphowi Königowi tytuł „Króla Komiksu” w swoim filmie dokumentalnym z 2012 roku. Biorąc pod uwagę wszystkie wyróżnienia, jakie autor i ilustrator z Kolonii zebrał przez 40 lat, prawdopodobnie byłby teraz królem. Teraz pokazane z „Konrad i Paweł – trudny pakt” Tom dziewiąty opowiada o niezwykłej parze gejów, której życie śledzi od 1993 roku. Pełen humoru, autoironii, miłości i zawstydzenia, tym razem opowiada między innymi o tym, jak Paul uczy się określać, ile będzie miał lat w tym roku: 60 lat. Ale aby to osiągnąć, potrzebne są dwa procesory.

Zdjęcie: Ralph Koenig

© VVG Colin

Ralph König, niemiecki znawca komiksów gejowskich, wie, o co chodzi: urodzić się w 1960 roku oznacza, że ​​ma już sześćdziesiątkę.

Panie Koenig, w „The Moving Man” znajdziecie go pod koniec lat 80-tych Niemcy Zaznajomiony z życiem gejów. Czy postrzegasz siebie jako osobę oświecającą?
NIE. Nigdy też nie postrzegałem siebie jako działacza. Właściwie to chcę po prostu rysować fajne kreskówki, ale oczywiście pochodzę z nieoczekiwanego miejsca w tamtych czasach, kiedy bycie gejem było jeszcze tabu i ludzie o tym nie mówili. Oczywiście miało to pouczający efekt, o to mi właśnie chodziło w Moving Man: z fabułą wybrałem też heteroseksualnych ludzi i zabrałem ich ze sobą, w przeciwnym razie prawdopodobnie byłaby to porażka. Była to wówczas moja pierwsza książka napisana z Roohltem i chciałem wszystkim zaimponować i z pewnością była to prawda.

Książka doczekała się następnie ekranizacji i stała się jednym z niemieckich filmów 1994 roku, który odniósł największy sukces. Czy omawiano wówczas ten temat?
Myślę, że ta historia wisiała w powietrzu i ludzie chcieli dowiedzieć się więcej o gejach, dlatego komiks odniósł naprawdę duży sukces. Inaczej Bernd Ischinger nigdy by o tym nie nakręcił, zawsze kręcił film o tym, co już odniosło sukces na rynku książki. Filmowa adaptacja była dla mnie trochę za dobra, ale Sönke Wortmann na pewno wszystko zrobił dobrze, w końcu w kinie było 6,5 miliona widzów! Oczywiście wiele zawdzięczam temu filmowi, dzięki niemu wiele osób dowiedziało się o moich komiksach i była to świetna reakcja. Ale to było już 30 lat temu. Następnie narysowałam całą półkę pełną książek.

Ralph Koenig i starzenie się

Przejdźmy zatem do „Konrada i Pawła”. Razem z wami stworzyliście parę gejów, która będzie się razem z wami starzeć. Mądre posunięcie, bo wiesz, jakie są palące problemy w twoim wieku. Czy byłeś tego świadomy od początku?
Nie, właściwie dopiero od 2017 roku. „Jesień w spodniach” była dla mnie swego rodzaju powrotem, gdyż ostatni tom serii ukazał się w 2004 roku. Ponieważ wszyscy chłopcy, którzy czytali wówczas „Conrada i Pawła” byli starsi, ja trzeba było o czymś pomyśleć. Po raz pierwszy pojawili się w nowym gejowskim magazynie „Magnus” w 1989 roku, kiedy wszyscy byliśmy młodzi i seksowni. Chciałem więc skupić się na starzeniu się, ale to bardzo nieprzyjemny temat i byłem pewien, że maluję coś, co zakończy się porażką. Mężczyźni mogą nie chcieć dokładnie tego wiedzieć. Naprawdę zabrałem się do pracy i sprawdziłem w Google, czego się spodziewać.

Co?
Wyrażenie „zmniejszenie rozmiaru jądra” nie brzmi przyjemnie dla mężczyzn. Kobiety już doświadczają menopauzy, nad którą bardzo ubolewają. Ale andropauza była wówczas jeszcze pojęciem obcym. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu książka odniosła ogromny sukces, co mnie bardzo ucieszyło. Od tego czasu zdecydowałem się pozwolić im rosnąć, co jest bardzo rzadką rzeczą w świecie komiksów. Lucky Luke ma zawsze około 30 lat, a Peanut nigdy nie osiąga dojrzałości płciowej. Kaczor Donald kończy w tym roku 90 lat, ale nadal wygląda jak świeża kaczka. Ale Paul staje się szary, gruby i rozwija się zły cholesterol. Są tacy, którzy mówią, że komiksy są z innego świata!

Czy naprawdę są małżeństwem?
NIE. Próbowali tego w książce You Can Kiss Now. Nastąpiło to, gdy Partia Czerwono-Zielona wprowadziła dla wszystkich „wstępny krok” do małżeństwa i dlatego przyczyna upadku Zachodu już wtedy istniała. Na nagraniu widać, jak stoją przed ołtarzem, ale w ostatniej chwili coś idzie nie tak. Nigdy więcej nie poruszałam tego tematu, niezależnie od tego, czy faktycznie byli małżeństwem, czy nie.

Może kiedy przejdą na emeryturę?
Tak, muszę jeszcze przemyśleć pewne rzeczy. Często słyszałem historię Paula, który podczas ślinienia biegał za włochatymi mężczyznami, ale być może jest ona opowiadana powoli. Może. Zawsze fajnie jest rysować, jak pije testosteron i tupie swoje tłuste naczynia!

A skoro już mowa o emeryturach, jak faktycznie zarabiają pieniądze? Wydaje się, że tego nigdy nie brakuje.
Conrad jest synem przemysłowca czy coś, ma dobre dziedzictwo i tyle. Paul jest pisarzem piszącym powieści science fiction i fantasy, które odniosły umiarkowany sukces. Conrad twierdzi, że to tylko porno, ale Paul temu zaprzecza. Oczywiście ma swoich czytelników, więc w taki czy inny sposób zaspokaja ich potrzeby. Ale to trochę prawda, mogłem dać Paulowi pracę kelnera czy coś. Z drugiej strony często tak jest w przypadku par heteroseksualnych, że jedno zajmuje się drugim finansowo, a potem sprząta mieszkanie czy coś.

Mogą pozwolić im się pobrać, aby jeśli Konrad umrze pierwszy, Paweł nie został na starość biedny.
Tak, coś w tym rodzaju, i to też jest temat tej książki. Mógłbym podjąć to jeszcze raz. Sam spisałem testament, co też jest dziwne. W nowej książce zdarza się, że Conradowi prawie ulega wypadek: Paul rozmawia z nim przez telefon, Conrad przechodzi przez ulicę i nagle w trakcie rozmowy słychać hałas! Doszło do wypadku samochodowego, z którego Conrad ledwo przeżył. Przydarzyło mi się to naprawdę zeszłego lata, na wyciągnięcie ręki. To był szok i coś takiego trafiło do komiksów. Właśnie pojawiły się w Internecie i dostaję je codziennie Na Instagramie opublikować.

Zacząłem tego rodzaju posty przedpremierowe jeszcze w czasie pandemii.
Tak, i było tak fajnie, że będę to kontynuować nawet po koronie. To, co przydarza mi się w życiu, ujawnia się później u Conrada i Paula. Nie mam fabuły, nie mam w głowie żadnej historii, którą mogłabym podążać, po prostu pozwalam, żeby coś się działo każdego dnia. Conrad wbrew swojej woli dostaje nowego iPhone’a, Paul jest na spotkaniu gejowskich niedźwiedzi w Kolonii, a Conrad odkrywa w iPhonie jazz, co w dużym stopniu odzwierciedla to, co przydarza mi się na co dzień.

Artykuł ten zawiera tak zwane linki partnerskie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

READ  Tajemniczy zwiastun Netflix: Co kryje się za serialem science-fiction/tajemniczym „Otwórz oczy”? - Seria wiadomości
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

moc? Valentina Doronina rzuca poważne oskarżenia pod adresem X-Can

Published

on

moc?  Valentina Doronina rzuca poważne oskarżenia pod adresem X-Can
moc? Valentina Doronina rzuca poważne oskarżenia pod adresem X-Can
Continue Reading

entertainment

Festiwal Huraganów: spokojna impreza, która kończy się słońcem | NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Published

on

Festiwal Huraganów: spokojna impreza, która kończy się słońcem |  NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Stan na: 23 czerwca 2024 o 17:21

Muzyka, imprezy i żywiołowa atmosfera: dziesiątki tysięcy fanów świętuje na festiwalu Hurricane w Schessel koło Rothenburga – wreszcie nawet w słońcu. Policja też jest zadowolona.

Przy suchej i częściowo słonecznej pogodzie dziesiątki tysięcy fanów bawiło się ostatnim dniem Hurricane Festival. W piątek inaczej: czasami pojawiało się oficjalne ostrzeżenie o silnych burzach nad obszarem w regionie Rothenburg. Wieczorem na jednej ze scen nie dało się już grać z powodu ulewnego deszczu. W tegorocznym programie festiwalu wzięło udział ponad 80 zespołów i wokalistów. Należą do nich światowej sławy artyści, tacy jak brytyjski piosenkarz pop Ed Sheeran i kanadyjska piosenkarka rockowa Avril Lavigne.

Około 75 000 fanów muzyki w Chesil

Według naocznych świadków atmosfera festiwalu była radosna i pełna witalności. Organizator FKP Scorpio spodziewał się, że w weekend festiwal odwiedzi około 75 000 osób. Przed startem sprzedano około 70 000 biletów z 78 000 dostępnych.

Filmy

1 minuta

To już niemal tradycja: także w tym roku festiwal muzyczny w powiecie Rothenburg nie przetrwa deszczu. (22.06.2024) 1 minuta

Festiwal ma przeważnie spokojny charakter

Z punktu widzenia policji festiwal przebiegał w dużej mierze spokojnie. Dlatego liczba przestępstw była stosunkowo niska. Dyrektor operacyjny policji, Jörg Wiesmann, w podsumowaniu zacytował tytuł piosenki Eda Sheerana. Z punktu widzenia policji festiwal przebiegł niemal idealnie, powiedział Fisman. Kiedy przybyli na miejsce w ubiegły czwartek, początkowo zatrzymano 25 kierowców, ponieważ byli pod wpływem narkotyków. Jednak z punktu widzenia policji legalizacja marihuany na terenie festiwalu nie była zauważalna. Przy ponad 70 000 odwiedzających zgłoszono tylko trzy bójki i dwanaście raportów o kradzieżach. Rzecznik policji powiedział, że spadek liczby przestępstw pokazał, że festiwal przebiegał spokojnie. Przez trzy dni festiwalu służbę pełniło około 400 policjantów.

READ  Gwiazda „Igrzysk śmierci”: Rachel Ziegler nawet nie chciała swojej roli w „Igrzyskach śmierci” | rozrywka

Więcej informacji

Festiwal Futur 2 w Hamburg Park © NDR Info Zdjęcie: Astdi Kühn

Festiwal Futur 2 w Hamburgu pokazuje, jak w sposób zrównoważony zorganizować imprezę plenerową. Nadzieja: inni organizatorzy pójdą ich śladem. więcej

Dwie kobiety rozmawiają z kimś na podłodze.  © Zrzut ekranu

4 minuty

Alexandra Rothgeber i jej zespół interwencji kryzysowej na dwie zmiany mieszają się z festiwalową publicznością. (22.06.2024) 4 minuty

Wielu gości festiwalu przechodzi pod znakiem przy wejściu na Festiwal Hurricane "tornado" podczas.  © Alliance image / Niemiecka Agencja Prasowa |  Hauck-Christian Dietrich Zdjęcie: Hauck-Christian Dietrich

Cztery sceny, 82 zespoły, 78 000 gości: co roku festiwal przyciąga do Chesil wielu fanów rocka, punka, popu, hip-hopu i electro. więcej

Wrażenia z Festiwalu Huraganów 2022. © Benjamin Hülsenkremer/bigbasspic.de Zdjęcie: Benjamin Hülsenkremer

Wszystkie informacje na temat Hurricane Festival 2024 w Schessel w Dolnej Saksonii w skrócie. więcej

To słowo jest zapisane na bransoletce "Panama".  © Picture Alliance / R. Goldman Zdjęcie: Picture Alliance / R. Goldman

Taniec, przepychanie się, przepychanie – na festiwalu to zupełnie normalne. Ale czasami dotyk lub spojrzenie nie wydają się właściwe. Pomoc w tej kwestii można uzyskać na festiwalach takich jak Hurricane czy Deichbrand. (12 czerwca 2024)
więcej

Fani rozciągają się przed sceną "Szybszy etap" Wacken Outdoors 2023. © Picture Allianz / DPA Zdjęcie: Christian Charicius

Koszty organizatorów dramatycznie wzrosły z powodu inflacji, a rosnące ceny biletów nie są w stanie tego pokryć. (5 czerwca 2024) Więcej

Ten temat w programie:

NDR 1 Dolna Saksonia | Witam Dolną Saksonię | 22 czerwca 2024 | O 19:30

logo NDR
Continue Reading

entertainment

Royal Ascot bez księżnej Kate i króla Karola, ale z tymi dwiema kobietami

Published

on

Royal Ascot bez księżnej Kate i króla Karola, ale z tymi dwiema kobietami

Royal Ascot – to stała data w kalendarzu Williama i Kate od wielu lat. W tym roku (18-22 czerwca 2024) książę musiał obejść się bez żony – szybko jednak znalazł efektowną zastępczynię w podwójnym opakowaniu.

Ulubieniec jej teściowej

Zamiast być z Kate, William drugiego dnia tradycyjnej imprezy przechadzał się po torze wyścigowym ze swoją macochą Camillą i teściową Carole Middleton. Obraz bogów lub lepiej: dla dziennikarzy. Bo Carol ledwo odchodziła od szwagra i od czasu do czasu dzielnie trzymała go za rękę.

Ale duet, w szczególności William i Camilla, przyciągnął uwagę i serca.

William i Camilla: Towarzystwo Przeznaczenia

Czy jazda bryczką jest przyjemna?

Tradycyjna procesja powozów na początku Royal Ascot jest uważana za akt kultu. W tym roku odbyła się druga tura, ale zabrakło głównego aktora. Bo tak naprawdę zaszczyt pierwszego powozu przypada zawsze parze królewskiej. To głupie, gdy brakuje głównego aktora.

Drugiego dnia William i Camilla byli zmuszeni pojawić się sami: zarówno Charles, jak i Kate byli nieobecni na wydarzeniu – ze względów zdrowotnych oraz ze względu na napięty harmonogram. Według brytyjskiej gazety Mirror, król zrobił sobie krótką przerwę w Royal Ascot ze względu na serię publicznych spotkań w pałacu Buckingham.

rozwiązanie? Potrzebny jest symbol zastępczy. Zatem William wkroczył – bez ostrzeżenia ze strony pałacu – w miejsce ojca i postawił go na boku Camilli. Zgodnie ze staroszkolną modą miał na sobie cylinder i uśmiechał się swoim najlepszym uśmiechem. Królowa, która miała na sobie królewski niebieski strój i pasującą biżuterię, najwyraźniej dobrze się bawiła z Williamem.

Królewski pokaz ekstrawagancji

Royal Ascot nie słynie z koni, ale ze słynnego ubioru. Slogan: Czapki na głowie, szykuj się, ruszaj! Im bardziej ekstrawagancko, tym lepiej – a członkowie rodziny królewskiej również traktują to bardzo poważnie.

Niezależnie od tego, czy jest to Fergie z Eugenią i Beatrix, czy Edward z Sophie i Zarą Tindall: rodzina królewska i królewska Ascot – to połączenie stworzone w niebie.

Continue Reading

Trending