Connect with us

Top News

Najlepsze wskazówki dotyczące podróży po Mazurach

Published

on

Najlepsze wskazówki dotyczące podróży po Mazurach

Mazury w Niemczech to dla wielu miejsce nostalgiczne. Niektórzy sami mają korzenie rodzinne w regionie północno-wschodniej Polski, jakim do II wojny światowej były Prusy Wschodnie. Dla innych dzieje się tak dlatego, że słyszeli obrazy lub historie o tysiącu jezior, wijących się rzekach, pagórkowatych wzgórzach i romantycznych lasach. Dziką przyrodę, urocze starówki i historię Mazur najlepiej poznać podczas wycieczki samochodowej – z dużą ilością czasu na wędrówki, pływanie, spływy kajakowe i obserwację ptaków.

Najwięcej turystów zwiedza Mazury z Olsztyna (niem. Allenstein), stolicy województwa Warmińsko-Mazurskiego. Leży jednak na Warmii, a historyczne Mazury zaczynają się 30 kilometrów na wschód. Magnesem turystycznym są tutaj takie miejsca jak Mikołajki, które leżą nad największym mazurskim i polskim jeziorem, Spridingsee. Miłośnicy sportów wodnych mogą przepłynąć promem do Giżycka (Lötzen) lub rozpocząć spływ kajakowy krętą rzeką Krutynią od wsi Krutyń (Krutinnen).

Typowe bocianie gniazdo na MazurachMaks Coolum

Ponad 2000 jezior

Ciche w kształcie łuku, wtopione w piękny las Pustaci Johannesburgskiej, Niedersee uznawane jest za najpiękniejsze jezioro na Mazurach (a przez niektórych nawet w całej Polsce). Został on uznany za strefę ciszy – np. motorówkom obowiązuje zakaz regularnego pływania po miejskich jeziorach w Olsztynie. Dzięki temu jest to raj dla wędkarzy, pływaków czy turystów indywidualnych poszukujących ciszy i spokoju w leśnych obozowiskach.

Dzień dobry Berlinie
biuletyn

Dziękujemy za rejestrację.
Otrzymasz potwierdzenie e-mailem.

Ale poza tymi punktami, które zna obecnie wielu podróżników, Mazury oferują tysiąc sposobów na spędzenie wspaniałych wakacji. Tak naprawdę jest tu 2000 jezior. Marian Szymkiewicz ma wgląd w szczególnie piękne modelki. Przez wiele lat był dyrektorem Muzeum Przyrodniczego w Olsztynie, w którym zgromadzono m.in. dużą kolekcję pluszaków reprezentujących całą faunę Warmii i Mazur.

Zbliżający się do wieku emerytalnego mężczyzna jest także zapalonym obserwatorem ptaków i zawsze chętnie powraca do wsi Sasek Mali niedaleko miasta powiatowego Szczecin (Ortelsburg) nad jeziorem o tej samej nazwie Sasek Mali. Okolica jest jedną z najpiękniejszych i najspokojniejszych.

Jezioro Sasek Mali

Jezioro Sasek MaliMaks Coolum

READ  Po wypadku na Starzlachklamm: Dochodzenia przeciwko przewodnikom turystycznym

Wychodzi bardzo wcześnie po wschodzie słońca lub wieczorem, tuż przed zachodem słońca. Jest to czas największej aktywności ptaków. „Przy odrobinie szczęścia możemy zobaczyć orła bielika. Gniazdują tam na drzewach” – mówi, ustawiając lunetę i wskazując na przeciwległy brzeg. „Szpaki, trzcinniki, świstuny, bąki, kormorany” – wymienia wszystkie te ptaki, które tu szaleją aż do lata i jesieni, kiedy bociany już odleciały.

Jednak główną atrakcją Mazur jest bocian. Marion Szymkiewicz odwiedzając swoje ulubione jeziora zwraca uwagę na wieś Kobuli. Jak w każdej wsi w regionie, gniazda bocianów są wyraźnie widoczne na wysokich słupach, słupach energetycznych czy dachach domów – ale bardziej niż gdziekolwiek indziej. „W tej wiosce znajduje się obecnie siedem nowych kolonii bociana białego” – wyjaśnia dyrektor muzeum. „Przy odrobinie szczęścia latem na Mazurach można spotkać bociana czarnego, ale są one bardzo rzadkie i prowadzą bardzo odosobniony tryb życia.”

Obserwacje ptaków Mariana Simkiewicza na Mazurach

Obserwacje ptaków Mariana Simkiewicza na MazurachMaks Coolum

Dalej na południe znajduje się kolejne z ulubionych jezior Marion Simkiewicz: Jesioro Strömek niedaleko Mojdini (Moitinen) uważane jest za jedno z najczystszych i najcichszych jezior w regionie. Poza kilkoma miejscami wędkarskimi nie ma tu infrastruktury turystycznej. „Można tu spotkać rybitwy czarne, rybitwy białoskrzydłe, błotniaki błotniste, bąki i kanie czarne” – wyjaśnia obserwator ptaków.

Niedaleko stąd, aby uzyskać rekomendacje restauracji od mieszkańców. W Karsma u Mazura we wsi Borki Wailki można zjeść i wypić nie tylko dobrze przygotowaną kuchnię regionalną. Po porcji pierogów, klusek ziemniaczanych w sosie mazurskim z klopsikiem lub zimnej i lekko kwaśnej zupy buraczanej warto zwrócić szczególną uwagę na porcję.

Karsma u Mazura we wsi Borgi Wheelki

Karsma u Mazura we wsi Borgi WheelkiMaks Coolum

Stary mazurski restaurator, kolekcjonujący narzędzia rolnicze, którymi w przeszłości ludzie orali pola. Oprawy są wystawione na dużym dziedzińcu niczym skansen. Największą atrakcją tej restauracji-muzeum jest oryginalny mazurski dom drewniany, mający ponad stuletni charakter, który jego właściciel rozebrał we wsi i odbudował na swoim terenie. Stopniowo zapełnia go starymi przedmiotami codziennego użytku z okolicy, a na ostatnim piętrze urządza salę szkolną z zabytkowymi ławkami i biurkami. Tutaj trzeba uczyć się kultury mazurskiej, czy języka staromazurskiego.

Byroki w Karsma u Masura we wsi Borgi Wheelki

Byroki w Karsma u Masura we wsi Borgi WheelkiMaks Coolum

READ  Arabskie wesele w Neukölln wywołuje akcję policji

Jeśli interesuje Cię już historia Mazur, najlepszym miejscem do odwiedzenia jest miasto powiatowe Szczytno (Ortelsburg). Twoje lokalne muzeum znajdujące się obok ratusza posiada jedną z największych i najważniejszych kolekcji dotyczących okolicy. Można tu zapoznać się z historią osadnictwa od wczesnej epoki kamienia po epokę brązu i żelaza – w tym ze szczegółami dotyczącymi okresu przejściowego między wojnami światowymi. Wszystkie tablice dostępne są w języku angielskim i polskim. Na życzenie możemy dodać tłumacza języka niemieckiego.

Stroje tradycyjne w Muzeum Historii Lokalnej w Szczytnie

Stroje tradycyjne w Muzeum Historii Lokalnej w SzczytnieMaks Coolum

W obszernej kolekcji łączącej archeologię z archeologią codzienną można zrozumieć, że Mazury, długie Prusy Wschodnie, zawsze były tyglem pomiędzy ludami na południe od Mazowsza, zwłaszcza Prusami i Polakami. Doświadczył poważnych wstrząsów, szczególnie w najnowszej historii: naziści chcieli go w pełni zgermanizować za swoich rządów, nadając miastom i wsiom nowe niemieckie toponimy. Po wojnie Polska ponownie je polonizowała. Prawie całą ludność zastąpiła ucieczka i ewakuacja, ale także dobrowolna emigracja i imigracja z terenów utraconych Polsce po wojnie. Aby zobaczyć ludzi, którzy do dziś posługują się językiem staromazurskim, trzeba użyć szkła powiększającego.

Obok muzeum znajduje się zbiór mazurskich przedmiotów codziennego użytku, takich jak XIX-wieczne meble, sprzęty gospodarstwa domowego i rolnicze oraz tradycyjne stroje, a także ruiny XIV-wiecznego Zamku Zakonnego, od którego wzięła swoją nazwę miasto Ortelsburg. Jest to wzorowo zaprojektowane i wystawione muzeum, nowoczesne muzeum – położone pomiędzy Wielkim i Małym Jeziorem. Jeziora stanowią oprawę panoramy Szczytna i zachęcają do spacerów lub wskakiwania do chłodnej wody – w tym Jeziora Mazurskie w pobliżu miasta, a także publiczne punkty wejścia.

Ruiny Zamku Zakonnego w Szczytnie

Ruiny Zamku Zakonnego w SzczytnieMaks Coolum

Po powrocie do Olsztyna niemiecki turysta, zagłębiając się w historię regionu, pragnie celebrować przyjaźń polsko-niemiecką. Nie jest to możliwe nigdzie na starym mieście. Wchodzisz przez Wysoką Bramę z XIV wieku i spacerujesz po targu rybnym ze św. Jakubem, najważniejszym patronem miasta. Do dziś zachowało się kilka budowli znanych już astronomowi Mikołajowi Kopernikowi, działającemu w Olsztynie w XV i XVI wieku. Upamiętniają go popiersia i posągi. W pewnym momencie nieuchronnie dotrzecie do stoiska Pawła Bakuły przy Schodach Miasto 33.

READ  Lokalizacje i daty w pobliżu

Paweł nazywa siebie „Księciem Starego Miasta Allenstein” i prowadzi stoisko z polsko- i niemieckojęzycznymi książkami o Olsztynie, Warmii i Mazurach. Otrzymuje poważną pomoc od Truitta, niemieckiego emeryta, który tymczasowo mieszka w Olsztynie, aby wspierać Pawła. Lubi pochwalić się swoimi grubymi księgami gości, w których znajdują się wpisy tych, którzy już odwiedzili jego stoisko, aby uczcić z nim przyjaźń polsko-niemiecką: jest w niej dziennikarka Judith Rakers, na przykład polityk Rita Sasmuth. Śmiało, zarejestruj się i zrób sobie zdjęcie z Pawłem Pakułą w biało-czerwonych i czarno-czerwono-złotych stylizacjach!

Więcej o wycieczce:

Na Mazury najlepiej dojechać samochodem lub pociągiem. Z Berlina do Olsztyna podróż trwa około 7 godzin. Pociągiem zazwyczaj trzeba się przesiąść raz: w Poznaniu. Hotele w pobliżu Olsztyna: Hotel Marina Club w Tomaszkowie nad Jeziorem Wulfińskim (5 gwiazdek, ok. 200 euro za noc). A w Olsztynie: Hotel Przystan & Spa, ok. 160 euro za noc, hotel położony jest nad jeziorem miejskim.

Czy masz jakieś uwagi? Napisz do nas! [email protected]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

PiS żąda wyjaśnień ws. porozumienia migracyjnego – Euractiv DE

Published

on

PiS żąda wyjaśnień ws. porozumienia migracyjnego – Euractiv DE

Opozycyjna partia PiS wezwała polskiego premiera Donalda Tuska do wyjaśnienia swoich wcześniejszych wypowiedzi w sprawie nowej unijnej umowy migracyjnej i azylowej. Tłem było oświadczenie jego francuskiego odpowiednika, że ​​Zachód udobruchał wschodnie państwa członkowskie UE.

Zgodnie z nowymi przepisami UE państwa członkowskie UE mogą uczestniczyć w systemie migracyjnym, przyjmując osoby ubiegające się o azyl lub udzielając wsparcia finansowego lub operacyjnego krajom przyjmującym. Według Tuska Polska nie będzie zmuszona do zrobienia ani jednego, ani drugiego.

Mariusz Błaszczak (EKR), były minister obrony rządu PiS, który w grudniu ubiegłego roku stracił władzę w Polsce pod obozem Tuska, przytoczył słowa prezydenta Francji Gabriela Attala podczas niedawnej debaty z liderem prawicowego Rassemblement Nationale (ID). , Jordan Bartela.

„Wiesz, co zrobiliśmy? [die östlichen EU-Mitgliedsstaaten] „Czy przyjmujecie imigrantów takich jak Francja, Hiszpania i Włochy, czy płacicie za bezpieczeństwo granic?” Ma to przekonać ich do podpisania umowy Zrób Rzeczy Zacytowany.

Zdaniem Błaszczaka propozycja Atala stoi w sprzeczności z wcześniejszymi zapewnieniami Tuska, że ​​w nowym systemie Polska nie będzie zobowiązana do przyjmowania osób ubiegających się o azyl i przekazywania darowizn. Poseł stwierdził, że należy zwołać dodatkową sesję parlamentu, aby dać rządowi możliwość wyjaśnień.

„Twierdzenie Donalda Tuska, że ​​Polska nie musi przyjmować nielegalnych imigrantów, wydaje się kłamstwem. Premier Francji powiedział, że kraje Europy Wschodniej mogą zostać „zmuszone” do podpisania dokumentu w sprawie przyjęcia migrantów pod groźbą wysokich opłat w przypadku odmowy. To pytanie należy jak najszybciej wyjaśnić” – napisał w niedzielę Błaszczak X.

Post Błaszczaka

Początkowo nikt ze strony Tuska i jego obozu nie skomentował tych zarzutów.

Jednak po zatwierdzeniu przez Radę UE porozumienia migracyjnego na początku tego miesiąca Tusk powiedział na konferencji prasowej, że Polska może zostać zwolniona z systemu „akceptuj lub płać”.

READ  Brody Clark opuszcza Gladiatorów dla Polski

Duża liczba uchodźców z Ukrainy powoduje, że Polska znajduje się pod zwiększoną presją migracyjną i potrzebuje solidarności innych państw.

Tusk powiedział także, że Polska jest „beneficjentem porozumienia migracyjnego”, gdyż sytuacja wywołana migracją z Ukrainy i Białorusi daje Polsce możliwość zwrócenia się o pomoc do innych państw członkowskich UE.

[Bearbeitet von Kjeld Neubert]

Continue Reading

Top News

Czołgi z Polski znów czynią Ukrainę mobilną

Published

on

Czołgi z Polski znów czynią Ukrainę mobilną
  1. Strona główna
  2. Polityka

Naciskać

„Wysokiej jakości czołg transportowy” – werdykt byłego premiera Polski Mateusza Morawieckiego w sprawie KTO Rosomak – polski produkt ponownie daje armii ukraińskiej inicjatywę pod Charkowem. © IMAGO/Beata Zawrzel

Błyskawicznie i na rzekach jak u siebie: Ukraina bardzo wierzyła w polski transporter opancerzony – sama wybrała.

Charków – „W związku z tym reżim w Kijowie nie powinien zbytnio ufać takiemu sprzętowi” – ​​mówią rosyjscy propagandyści. Magazyn Twoja Armia najwyższa bitwa Już na początku sierpnia próbował zabić „żarłoka”. Ukraina Mówiąc drobno. Ale dziennikarz mógł nie trafić w strzał w poprzek łuku. Magazyn opublikował właśnie tę wiadomość Akredytacja wojskowa Strażnicy z rzeczywistości Wojna ukraińska Wokół Gargi nastąpiła zmiana, aby ponownie ruszyć przeciwko żołnierzom Władimir Putin Udało się – dzięki polskiemu transporterowi opancerzonemu Ukraina nie otrzymała darowizny, ale wybrała i kupiła sama.

„Podczas ostatnich walk w obwodzie charkowskim pluton Sił Zbrojnych Ukrainy użył kilku bojowych wozów piechoty Rosomak. Pomimo kilkukrotnych podejmowanych przez Siły Zbrojne Rosji prób zneutralizowania tych pojazdów za pomocą dronów Lancet, wszystkie próby zostały udaremnione, wykazując się solidną ochroną i mobilność Rosomaka. Rezerwat wojskowy. „Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak” to skrót od opancerzonego kołowego transportera personelu „Wolverine” i ośmiokołowego lekkiego transportera opancerzonego, którego Ukraina wysłała na front 200 jednostek.

„Dowództwo Wschodnie Ukrainy wymienia stare pojazdy radzieckie na nowe, polskie, w rezultacie stając się znacznie potężniejsze”.

najwyższa bitwa Jego konstrukcyjna bliskość do innych bojowych wozów piechoty zachodnich dyskwalifikuje ten pojazd – co jest w istocie prawdą – i już z tego powodu przewiduje „problemy o charakterze wymiarowym i taktycznym” – co również może mieć ziarno prawdy. Przecież ukraińscy czołgiści i piechota pancerna manewrują w walce z wieloma pojazdami. Ponieważ mają już bardzo mało materiałów, piętrzą się wyzwania logistyczne – na przykład zakup części zamiennych lub interoperacyjność jednostek o różnych udogodnieniach – na przykład z różnymi urządzeniami komunikacyjnymi.

READ  Lokalizacje i daty w pobliżu

Pomoc zbrojeniowa: Ukraina korzysta z pomysłowych fińskich inżynierów

Załogi rosyjskich czołgów po prostu wysiadają z jednego zniszczonego pojazdu i zajmują następny. Być może ukraińska załoga będzie musiała przyzwyczaić się do nowego sprzętu. Zasadniczo „Wolverine” jest licencjonowanym produktem podobnego fińskiego transportera Patria AMV. Bundeswehra może w przyszłości korzystać także z pojazdów skandynawskiego producenta broni.

Od kwietnia 2023 roku Niemcy są częścią programu CAVS (Common Armored Vehicle System), pierwotnie ustanowionego przez Finlandię i Łotwę. CAVS nawiązuje do planu rozwoju możliwie najtańszego pojazdu 6×6 pod względem kosztów zakupu i utrzymania dla regionu Europy Wschodniej; Albo nawet dalej. Finlandia, Łotwa I Estonia Uczestnicząc w programie od 2019 roku, Szwecja Od 2021 roku. Patria produkuje transporter opancerzony 6×6, który jest uważany za preferowany zamiennik około 900 niemieckich transporterów opancerzonych Fuchs. Konkurentami są czołg transportowy Fuchs 1A9 firmy Rheinmetall i Pandur Evolution z przypominającego magazyn General Dynamics European Land System (GDELS). Europejska Obrona i Technologia zgłoszone. Jednak nic nie zostało jeszcze przesądzone.

Bestseller: Licencjonowany produkt Polski jako globalnego gracza w operacjach pokojowych

Jednakże Patria AMV pozostaje bestsellerem i używa go wiele armii Unia Europejska Na przykład Chattel korzystał z pojazdu do załatwiania spraw. Magazyn ukazał się pod koniec września Forbesa Opublikowano kolejną piosenkę wychwalającą „Wolverine’a”: „Dowództwo Wschodnie Ukrainy wymienia stare pojazdy radzieckie na nowe, polskie – w rezultacie staje się znacznie potężniejsze”.

ForbesaWedług autora Davida Axe, ośmiokołowe transportery opancerzone 200 z M-2 Bradley A 200 kołowych bojowych wozów piechoty Stryker z USA to najpopularniejsze wozy bojowe konstrukcji zachodnich na ukraińskim wyposażeniu. Ziemia wojskowa W X (poprzednio Świergot) opublikowano.. Dzięki wymianie bojowych wozów piechoty BMP i BTR Ukraina stała się bardziej mobilna i odporna – można to teraz zobaczyć w Charkowie.

READ  „Przeprowadzka z Polski do Niemiec zmieniła moje życie” - konkurs pisarski Zyshab

Nieśmiertelny: Polskiego „obżarstwa” nie pokonają drony Putina

Achs zauważa, że ​​nowoczesna armia, podobna do wojsk NATO, wyłoniła się jedynie pod względem wyposażenia z przestarzałej części byłego Układu Warszawskiego: Pod względem siły ognia, celności broni, mobilności i pancerza szybko zrobili różnicę w bitwie.

Akredytacja wojskowa Modułowy pancerz „Wolverine” podkreśla ochronę. Ze względu na zdolność pokonywania płytkiej wody pancerz jest odpowiednio lżejszy i można go wzmocnić w zależności od zadania, które ma zostać wykonane. Modernizacji wymaga również budowa podstawowych zabezpieczeń przed ogniem z broni strzeleckiej i pocisków artyleryjskich, bloków chroniących przed minami lądowymi i minami przeciwpancernymi. Akredytacja wojskowa pisze

Najlepsza bitwa Jeżeli pod kołem lub pod podłogą wybuchnie sześciokilogramowy ładunek wybuchowy, załoga chce wiedzieć, czy przeżyje i czy przód jest osłonięty przed ostrzałem 30-milimetrowych pocisków. Ta zbroja Reorganizacja wojskowa Jego ostatnie oświadczenie jest tego warte: pomimo wielu prób Rosja Mówi się, że jednostki, które mają używać dronów lancetowych przeciwko tym pojazdom, noszą Rosomax – drony lancetowe to miny w kształcie pręta, które ze względu na konstrukcję skrzydeł unoszą się w powietrzu i powodują efekt nagłego upadku z nieba i eksplozji.

Zastrzyk finansowy: Unia Europejska uruchamia specjalny fundusz dla Ukrainy

Dla Ukrainy „Wolverine” oznacza zakup podarowanej broni, takiej jak czasopisma, zamiast pomocy Żołnierz i Tech zgłoszone. Zdaniem poprzedniego premiera PolskiWedług doniesień Mateusz Morawiecki część kosztów przekazał bezpośrednio UE, część zaś Ukraina pokryła ze środków otrzymanych ze Stanów Zjednoczonych.

Fundusze europejskie pochodzą z Europejskiego Instrumentu na rzecz Pokoju, funduszu pomocowego na projekty, które przede wszystkim stabilizują struktury demokratyczne w różnych krajach. Według magazynu Uraktywny W połowie ubiegłego roku z tego funduszu publicznego samej Ukrainie udostępniono 5,6 mln euro – m.in. jako rekompensatę za zaangażowanie poszczególnych krajów partnerskich w sprzęt obronny.

READ  Źródło hałasu jako detonator?: Raport „Timesa”: rosyjski podwodny dron mógł zdetonować Nord Stream

Zgłoszono w połowie marca Uraktywny UE zgodziła się teraz na utworzenie dla Ukrainy funduszu o wartości pięciu miliardów euro. Do 2027 roku kwota ta może wzrosnąć do 17 miliardów euro. Projekt decyzji będzie oczekiwał na podpis. Środki zostaną przeznaczone także na zakup amunicji i broni – m.in. nowych transporterów opancerzonych. Prezydent Ukrainy tego potrzebuje Wołodymyr Zełenski Bardziej pilne. W związku z nowym prawem mobilizacyjnym spodziewa się dla swojej armii około 100 000 nowych żołnierzy Gazeta południowoniemiecka rozszerza się.

Kontratak: Błyskawiczny polski czołg przenosi Ukrainę do ofensywy

Na przykład w pobliżu Charkowa brakuje obecnie pojazdów do kontrataku. „Oddziały ukraińskie potrzebują wszystkich warunków do prawdziwego zmechanizowanego połączonego ataku zbrojnego, aby przełamać impas w okopach i wypchnąć wojska rosyjskie z ich twierdz: czołgi, piechota w pojazdach opancerzonych. Czołgi, artyleria samobieżna, inżynierowie bojowi i mostowcy. sprzęt budowlany i pojazdy zaopatrzeniowe” – powiedział. Michael Beck napisał w zeszłym roku. Znawca biznesu – Nie ma prędkości bez pojazdów, nigdy więcej kontrataku bez prędkości – nie ma końca wojny.

Rosomak zaprojektowany jest z myślą o stałej dużej mobilności – może osiągnąć prędkość 100 kilometrów na godzinę, a na wodzie co najmniej dziesięć; Jednak biorąc pod uwagę fińskiego zwycięzcę swojego przetargu, Polacy nalegali na produkcję licencjonowaną w swoim kraju. Aby nadać większą wagę krajowej gospodarce za pomocą lekkiego czołgu – Musiał szybko udowodnić swoje praktyczne znaczenie w różnych misjach pokojowych, takich jak Afganistan; Teraz jest to znowu metoda z wyboru, aby wymusić pokój. Jednak były premier Mateusz Morawiecki podpisując umowę był pewien jakości swojego krajowego produktu. Oficjalne lustro Uważał, że „Rosomax to wysokiej jakości transportery opancerzone”.

Continue Reading

Top News

Getynga: „To jest niedopuszczalne” – premier potępia atak na polityka Zielonych

Published

on

Getynga: „To jest niedopuszczalne” – premier potępia atak na polityka Zielonych
Niemcy Getynga

„To jest niedopuszczalne” – premier potępia atak na polityka Zielonych

Polityk Partii Zielonych, Kollenrod, został lekko ranny w ataku

Parlamentarzystka Dolnej Saksonii Marie Kollenrod (Zieloni) została zaatakowana i lekko ranna w Getyndze. Z aktualnych ustaleń policji wynika, że ​​około południa mężczyzna kilkakrotnie uderzył polityka w górną część ciała.

Kolejny atak na polityków: W Getyndze zaatakowano przedstawiciela Partii Zielonych. Podobno został kilka razy uderzony w górną część ciała. Kobieta odniosła lekkie obrażenia. Premier Dolnej Saksonii SPD Stefan Weil jednoznacznie potępił atak.

BParlamentarzystka stanu Dolna Saksonia Marie Kollenrott (Zieloni) została zaatakowana i lekko ranna podczas wydarzenia związanego z kampanią wyborczą w centrum Getyngi. Oświadczenie poinformowała policja i grupa parlamentarna Partii Zielonych w sobotni wieczór. Z aktualnych ustaleń policji wynika, że ​​około południa mężczyzna kilkakrotnie uderzył polityka w górną część ciała.

Według policji Kollenrod odniósł lekkie obrażenia rąk. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego niedługo później w pobliżu miejsca zbrodni. Ustalili tożsamość 66-latka, a następnie go wypuścili. Agencja Bezpieczeństwa Państwa prowadzi dalsze dochodzenie.

Treści osób trzecich można znaleźć tutaj

Niezbędna jest Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, ponieważ zgoda ta jest wymagana jako osoba trzecia przez dostawcę osadzonych treści, aby wyświetlić osadzone treści. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

W sobotni wieczór Kollenrod powiedział niemieckiej agencji prasowej, że do ataku doszło w miejscu kampanii. Doznano obrażeń ramienia, które policja udokumentowała. Według jego własnych relacji Kollenrod nie musiał trafiać do szpitala. 39-latek zasiada w parlamencie krajowym od października 2021 roku. Do jego obszarów zainteresowań należy polityka środowiskowa i energetyczna.

Jedność CDU i SPD

„To niedopuszczalne, że politycy wielokrotnie padają ofiarami brutalnych ataków podczas kampanii wyborczych” – powiedział w sobotni wieczór premier Dolnej Saksonii Stefan Weil (SPD).

„To, czego obecnie doświadczamy, jest alarmującym zjawiskiem. „Nasza demokracja będzie działać tylko wtedy, gdy ludzie publicznie zobowiążą się do swoich przekonań” – powiedział premier. Weil zaapelował o czujność i podjęcie działań przeciwko nadmiernej ingerencji.

„Zdecydowanie potępiamy ten atak” – powiedziała wieczorem liderka Partii Zielonych Anne Cura. „Fizyczne ataki na demokratów są atakiem na naszą demokrację. Jesteśmy przerażeni, ale nie damy się zastraszyć” – powiedziała Cura.

Treści stron trzecich można znaleźć tutaj

Niezbędna jest Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, ponieważ zgoda ta jest wymagana jako osoba trzecia przez dostawcę osadzonych treści, aby wyświetlić osadzone treści. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

Lider grupy parlamentarnej CDU w Dolnej Saksonii Sebastian Lechner również w „najostrzejszych słowach” potępił „wyraźny atak” na Kollenroda. Polityk napisał tego wieczoru w X, że atakujący powinien ponieść pełne konsekwencje praworządności.

„Zdecydowanie potępiamy ten atak” – powiedziała wieczorem liderka Partii Zielonych Anne Cura. „Fizyczne ataki na demokratów są atakiem na naszą demokrację. Jesteśmy przerażeni, ale nie damy się zastraszyć” – powiedziała Cura.

Wiceprzewodnicząca Zielonego Bundestagu Kathryn Göring-Eckard również podkreśliła, że ​​demokracja zależy od „zaangażowania się” ludzi. Atak na Kollenrotta „dokładnie miał na celu” – wyjaśnił w serwisie internetowym X.

Najpierw debata, potem walka

Według wstępnych ustaleń mieszkaniec Getyngi poczynił obraźliwe uwagi na temat Zielonych na stoisku kampanii wyborczej w strefie dla pieszych w pobliżu starego ratusza – podała policja. Następnie rzekomo odbyła się krótka dyskusja polityczna z ofiarą.

Następnie mężczyzna podszedł do polityka. Uderzył kobietę w górną część ciała i odszedł. Według doniesień poseł do parlamentu krajowego i świadek ruszyli w pościg i powiadomili policję.

Czytaj

Fala ataków na polityków i pracowników kampanii, która miała miejsce w ostatnich tygodniach, zszokowała krajem. W Dreźnie działacz wyborczy SPD Matthias Ecke został pobity do czasu hospitalizacji, a lokalna polityk Yvonne Mosler (Zieloni) została wygwizdana i zastraszona podczas wieszania plakatów wyborczych. W Berlinie podejrzany został tymczasowo umieszczony w szpitalu psychiatrycznym po ataku na senator ds. gospodarki Franziskę Giffey (SPD). Celem ataków byli także politycy AfD.

READ  Odrzańska ślina: Po znalezieniu martwej ryby w Polsce - Okręgowy MOL blokuje karmnik w Oderbruch
Continue Reading

Trending