Connect with us

entertainment

„Moja siostra nigdy mnie nie osądza”.

Published

on

„Moja siostra nigdy mnie nie osądza”.

Piosenkarka Ally Newman ze wzruszeniem opowiada o swoich relacjach z matką i siostrą Polką oraz o tym, jak ukradła podkładki pod piwo z tajnego baru Bundestagu.

Jej neonowo pomarańczowe włosy falują w górę i w dół, gdy przechodzi kilka kroków wzdłuż dużego skrzyżowania ulic w Berlinie. Ma na sobie bluzę z kapturem, luźne spodnie i tenisówki na grubej podeszwie. Wszystko jest w kolorze czarnym. Jedna ręka trzyma filiżankę kawy. Drugą ręką trzyma smartfon przed twarzą i przez niego rozmawia.

Alli Neumann przychodzi na rozmowę z t-online w towarzystwie swojej menadżerki Misli Tesfamariam. „Alli uwielbia FaceTime” – zdradza menedżer. Oboje wyglądają znajomo, jak bliscy przyjaciele. Żartują między sobą i śmieją się głośno i serdecznie.

Jako dziecko Alina-Bianka „Ally” Neumann mieszkała przez kilka lat w Polsce, po czym przeniosła się do Fryzji Północnej, gdzie w wieku 14 lat opuściła szkołę i udała się do Hamburga, gdzie podpisała swój pierwszy kontrakt płytowy. W 2018 r. wydała swoją pierwszą EP-kę „Hohes Fever”, a w 2021 r. na swoim albumie „Madonna Whore Complex” poruszyła tematy seksizmu, tożsamości i uczciwości. Mówi, że kocha muzykę ponad wszystko inne i że nie pamięta czasów, kiedy nie musiała zostać muzykiem. „A potem jakoś to zadziałało”.

Podczas wywiadu Ally Newman wielokrotnie podnosiła i opuszczała nakrycie głowy i była trochę podekscytowana. Kiedy piosenkarka opowiada o swojej siostrze i matce, uspokaja się, a jej oczy napełniają się łzami. Poświęciła im piosenkę na swoim nowym albumie „Primetime”.

t-online: W piosence „Life's Work” śpiewasz: „Świat jest okrutny, ale mamo, i tak pokazałaś mi, jak go kochać”. Czy szczególnie trudno jest teraz kochać świat i jak to działa?

Ali Newmana: Ostatnie kilka dni było szczególnie trudne. Kiedy mówimy o bólu świata, pomaga mi to robić rzeczy, w których widzę, że zmiana jest możliwa. Serce mi pęka, gdy widzę bezdomnych zagubionych obok nas, mimo że żyjemy w zamożnym społeczeństwie. Uświadomienie sobie tego może być przytłaczające. Daje mi to nadzieję, że mogę zostać wolontariuszem i zobaczyć, że mogę coś z tym zrobić wspólnie z innymi ludźmi. Swoją ręką mogę zadbać o widoczność organizacji i stowarzyszeń, np. Piątki dla Przyszłości czy Festiwal Praw Człowieka.

READ  ARD Mystery Crime Series: podatni na korupcję masowi mordercy w Oderbruch

Napisałeś piosenkę dla swojej mamy. Jaką rolę odgrywa w Twoim życiu?

Dziś już nie robi mi rano kakao, jak kiedyś (śmiech). Oczywiście, że nasze relacje uległy zmianie. I to się cały czas zmienia, bo pracuję nad sobą i mam nadzieję, że będę coraz lepszy. Staje się to coraz bardziej przyjacielską relacją. Codziennie rozmawiam z nią przez FaceTime. Bardzo się cieszę, że widzę jej uroczą buzię na ekranie. Albo kiedy przykłada ucho do aparatu. Pozwalam mojemu psu, który aktualnie z nią jest, pokazywać mi i przypominać o podlaniu moich kwiatów.

Twoja matka jest Polką i jako dziecko mieszkałeś w Polsce. Jak dziś postrzegasz ten kraj?

To źle, że demokracja, liberalne wartości demokratyczne, prawa gejów i prawa kobiet są atakowane. Na razie jestem w dobrym humorze, bo tym razem do rządu wejdzie nie PiS, a Platforma Obywatelska. To oznaczałoby dla nas kolejny duży krok w kierunku demokracji i wolności.

Dlaczego prawa gejów są dla ciebie tak ważne?

Z jednej strony prawa osób queer są dla mnie ważne ze względu na własny interes. Doświadczyłam, jak to jest żyć w homofobicznym kraju. Moja kuzynka z Polski odebrała sobie życie. W ciągu dwóch lat przed śmiercią padła ofiarą kilku ataków ulicznych w Irlandii. Raz nawet musiała pojechać do szpitala. Dlatego wiem, że praw osób queer nie można uważać za coś oczywistego. Wiem, jak szybko sytuacja w Polsce się pogarsza. Przynajmniej z punktu widzenia rządu było bezpieczniej niż dotychczas.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Film: Bollywood w Polsce – Filmy mają przyciągać turystów

Published

on

Film: Bollywood w Polsce – Filmy mają przyciągać turystów

film

Bollywood w Polsce – Filmy mają przyciągać turystów

niedziela, 27 kwietnia 2014 | 17:13

Dzikie pościgi, eksplozje helikopterów w powietrzu, autobus przewracający się przez barierę mostu prowadzącego na Wisłę. Pomiędzy nimi znajduje się mieszanka języka angielskiego i polskiego, zdjęcia śledzące i narzędzie do wyszukiwania podpisów.

W Warszawie można poczuć dotyk Bollywoodu: indyjski producent i reżyser Sajid Nadiadwala kręci w stolicy Polski film akcji „Kick”. Na zdjęcia do Polski przyjechał gwiazdor kina akcji Salman Khan, „Stallone Bollywood”. Inni członkowie obsady to Randeep Hooda i Jacqueline Fernandez, była Miss Sri Lanki.

To nie pierwszy raz, kiedy indyjski przemysł filmowy szuka tematów w Polsce. Reżyserzy z Bollywood kręcili już kilka zdjęć w Krakowie na południu Polski, gdzie wkrótce ma się rozpocząć kolejna duża produkcja. Początkowo góry i doliny Tatr Wysokich musiały służyć jako miejsce ekranowego romansu, ponieważ sytuacja w zakresie bezpieczeństwa w Kaszmirze była zbyt niestabilna, aby można ją było sfilmować.

Od tego czasu reżyserzy coraz bardziej pokochali egzotykę średniowiecznego rynku, wąskie brukowane uliczki i renesansowe szczyty wspaniałych pałaców arystokratycznych. Jednak do filmu „Kick” potrzebna była nowoczesna sceneria miejska z wieżowcami i większym zgiełkiem niż senny Kraków. To była szansa dla Warszawy.

Bollywood nad Wisłą zachwyca nie tylko miłośników kina. Polska branża turystyczna zabiega o względy filmowców z subkontynentu indyjskiego, obstawiając, że indyjscy turyści wybiorą Polskę, gdy Warszawa lub Kraków „zwrócą się” na dużym ekranie i wzbudzą zainteresowanie widzów.

Pod hasłem „Przyjdź i znajdź swoją historię” menadżerka kampanii Emilia Kubik z polskiej organizacji turystycznej POT promuje Polskę jako miejsce kręcenia filmów dla indyjskiego przemysłu filmowego. Pokazuje krajobrazy i historyczne miasta, a także sugeruje potencjał oszczędności – na przykład koszty produkcji i hoteli w Warszawie są znacznie niższe niż ceny w Londynie czy Dublinie, które Nadiadwala również uważała za miejsca kręcenia filmów.

reklama

Aby ułatwić Polsce podejmowanie decyzji w przyszłości, POT i Komisja Filmu Polskiego stworzyły aplikację zawierającą informacje o potencjalnych lokalizacjach filmowych i kontaktach dla polskich partnerów do współpracy, która jest skierowana w szczególności do studiów filmowych i „skautów lokalizacji”.

Monica Kapil Mohta, ambasador Indii w Polsce, uważa, że ​​tradycja Polskiej Szkoły Filmowej w Łodzi, której absolwentami jest m.in. Roman Polański, jest nie mniej ważna we współpracy z indyjskim przemysłem filmowym. Dobrze wyszkolonych specjalistów nie brakuje. „Jestem pod ogromnym wrażeniem jakości filmów produkowanych w Polsce” – podkreśla. Chwali także warszawiaków, którzy wielokrotnie muszą wybierać alternatywne trasy, gdy drogi lub mosty są zamknięte, aby obejrzeć sceny akcji: „Mimo wszystkich eksplozji wokół nich, są bardzo mili i przyjacielscy”.

Niektórzy nawet bardzo przyzwyczajają się do syren, migających świateł i głośnych huków. „Któregoś dnia widziałem trzy wozy strażackie pędzące ulicą Marszałkowską i już szukałem kamer i aktorów” – mówi szef POT Rafał Szmetky. „Ale nic nie zostało sfilmowane. W hotelu wybuchł pożar”.

READ  ARD Mystery Crime Series: podatni na korupcję masowi mordercy w Oderbruch
Continue Reading

entertainment

Goku i Klass pokazują antylopę przy wodopoju, doprowadzając fanów do szaleństwa

Published

on

Goku i Klass pokazują antylopę przy wodopoju, doprowadzając fanów do szaleństwa
  1. tz
  2. telewizja

Naciska

Goku i Klass kontrolowali ProSiebena przez 24 godziny. Gdy zaczyna się nowy program, oboje mogą nadawać, co chcą – i natychmiast zaczyna się chaos.

Monachium – Znani anarchistyczni aktorzy Joko Winterscheidt (45 l.) i Klaas Heufer-Umlauf (40 l.) po raz kolejny pokazali, że potrafią wywrócić telewizję do góry nogami, i to tym razem nawet dosłownie. Po zwycięstwie w „Joko & Klaas vs. ProSieben” byli w stanie kontrolować swój kanał przez pełne 24 godziny.

Goku i Klass przedstawiają: Antylopa odpoczywa

Joko i Klass pokazali już w przeszłości, że lubią wykorzystywać czas antenowy, który zdobyli w ProSieben, do bardzo różnych celów – czasem przydatnych, czasem mniej przydatnych. Niektóre z jej poprzednich artykułów poruszających ważne kwestie społeczne zostały nagrodzone. Jednak dzisiejsi widzowie mogą mieć mniejsze szanse na takie wyróżnienia.

Jak dotąd, jedną z najważniejszych atrakcji tego dnia było zdjęcie na żywo studni bez podpisu w Namibii. Można było zobaczyć wiele oryksów odpoczywających i bawiących się nad chłodną wodą. Nie do wiary – zamiast reportaży telewizyjnych i oper mydlanych pojawiły się obrazy niedzielnych krajobrazów. Niektórzy fani opisali ProSieben na Instagramie jako „zwalniający”.

Fani oszaleli: Goku i Klass świętowali w Internecie

Ale w ProSieben można było zobaczyć nie tylko dziką przyrodę: kilka odcinków „Don't Stop Laughing” i nostalgiczne perełki talk show zabrało widzów w podróż w przeszłość. Obydwaj prezenterzy telewizyjni porwali także telewizję śniadaniową siostrzanego kanału Sat.1.

Goku i Klass, antylopa
Goku i Klass kontrolowali ProSiebena przez 24 godziny. Gdy nowa stacja staje na czele, oboje mogą nadawać, co im się podoba – i natychmiast zaczyna się chaos. © Photo Alliance / Niemiecka Agencja Prasowa / ProSieben | Sina Goertz; Zrzut ekranu ProSiebena

Internet oszalał – w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. Fani w mediach społecznościowych świętują niezwykły dzień Antelope Sunday. Pomiędzy tweetami typu „Czy antylopa przygotowała coś jeszcze lub chociaż ćwiczyła choreografię? „Trochę boję się iść do toalety, a potem coś przegapię”. do „Wyobrażam sobie, że od czasu do czasu pójdę do toalety, żeby odpocząć psychicznie!”, entuzjazm był ogromny. Klaas Heofer-Umlauf ostrzegła niedawno przed niskim budżetem jej 24-godzinnego programu. Wykorzystane źródła: Prosippin, X

READ  Royals na Wembley: Nie znamy Prince George z takimi uczuciami
Continue Reading

entertainment

Zatańczmy: trudny czas Renaty Lucien

Published

on

Zatańczmy: trudny czas Renaty Lucien
Continue Reading

Trending