Connect with us

science

Misja na Marsa świętuje historyczny sukces! Helikopter NASA kończy swój dziewiczy lot

Published

on

 • ZMichelle Brie

  Blisko

 • Marcus Gebel

  Marcus Gebel

  Blisko

Obecna misja na Marsa ma stanowić krok w kierunku wycieczek załogowych. Robiąc to, NASA napotkała przeszkodę. Eksperyment okazał się sukcesem, jak informowano.

Aktualizacja z 19 kwietnia, godz. 13:00: Jak pokazują obecnie przesłane dane, lot helikopterem „kreatywny” zakończył się sukcesem. Możesz też zobaczyć pierwsze zdjęcia w transmisji na żywo. Tak więc misja na Marsa zakończyła się „sukcesem”, jak twierdzi jeden z badaczy.

Aktualizacja z 19 kwietnia 2021 r., Godz. 12:27: Jak mówią eksperci od YouTube Live, danych nadal można się spodziewać. Ze względu na większą odległość do Marsa transmisja danych trwa dłużej. Jeden z badaczy twierdzi, że misja trwała ponad sześć lat. Malutki helikopter powinien latać przez 40 sekund.

Dane są następnie przesyłane do naukowców za pośrednictwem pojazdu mobilnego. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, według innego badacza powinieneś być w stanie zobaczyć również zdjęcia lądowania helikoptera. „To jest bardzo ekscytujące i otwiera nowe drzwi” – powiedział Thomas Zurbuchen z NASA. Celem misji było sprawdzenie, czy możesz latać na innej planecie.

Aktualizacja z 19 kwietnia 2021 r., Godz.12.20: Czy historyczna misja na Marsa się powiodła, czy nie? Pierwszy w historii kontrolowany lot helikopterem nad obcą planetą miał odbyć się w poniedziałek około 9:30 rano. Odpowiedzialni naukowcy chcą przedstawić dane z lotu w formie wideo na żywo.

Historyczna misja na Marsa: po rozpoczęciu kłopotów – dziś helikopter NASA rozpoczął ryzykowny eksperyment

Aktualizacja z 19 kwietnia 2021 r., Godz. 9.45: To ma być historyczna misja na Marsa. Pierwszy w historii kontrolowany lot helikopterem miał odbyć się nad obcą planetą w poniedziałek, tydzień później. Według informacji prasowej, helikopter powinien wystartować około godziny 9:30.

READ  Satelity mogą ujawnić nieznaną wcześniej „Planetę 9”.

Jednak doświadczenie w lataniu jest obarczone ryzykiem. Śmigłowiec NASA „Kreatywność” powinien wznieść się pionowo nad powierzchnię Marsa i zawisnąć przez dziesięć minut na wysokości około trzech metrów. Test w locie pierwotnie miał odbyć się z tygodniowym wyprzedzeniem, ale został opóźniony ze względu na wskazania potencjalnych problemów technicznych (Zobacz pierwszy raport z 14 kwietnia).

Ważące 1,8 kg urządzenie ma uchwycić obraz „wytrwałego” łazika marsjańskiego, który wylądował na Marsie w połowie lutego. Dane lotu powinny dotrzeć po kilku godzinach na ziemi, o czym świadczy komunikat prasowy. To doświadczenie jest bardzo trudne. Atmosfera na Marsie stanowi zaledwie 1% gęstości powietrza na Ziemi. To bardzo utrudniłoby wejście na pokład helikoptera. Z drugiej strony zmniejszone przyciąganie grawitacyjne Marsa mogłoby znacznie pomóc.

Na Facebooku, YouTube i Witryna NASA Film rozpocznie się o 12:15. Tam możesz śledzić, w jaki sposób zespół misyjny otrzymał dane lotu i czy się powiódł.

Nasz raport wstępny z 14 kwietnia 2021 r .: Historyczna misja na Marsa: eksperci NASA znajdują rozwiązanie problemu ze startem małego helikoptera

Monachium – Powinna być historyczną misją na Marsa. Ale jak dotąd nie miała szczególnie dobrej gwiazdy. NASA musiała odwołać start mini helikoptera „Creativity”, który wejdzie do historii kosmosu wraz ze swoim pierwszym zmotoryzowanym lotem nad obcą planetą. Jednak problem, który stał na przeszkodzie w trasie, został teraz zidentyfikowany.

Jak donosi amerykańska agencja kosmiczna, w sekwencji poleceń sterujących znaleziono błąd. Dlatego „kreatywność” nie może przejść do trybu samolotowego. Po kilku testach eksperci upewniają się, że drobne zmiany i ponowna instalacja powiązanego oprogramowania jest najbardziej stabilnym rozwiązaniem. Powinno to zapewnić bezpieczne przejście do trybu samolotowego.

Misja na Marsie: Na planetę przybył mały helikopter „Ibdaa” z „wytrwałym” łazikiem

Ponieważ jednak odpowiednie testy czekają na kolejną próbę startu, nowa próba lotu nad Czerwoną Planetą zostanie podjęta dopiero w przyszłym tygodniu. W rezultacie nadzieja na start przygasła w ciągu najbliższych kilku dni. Ale oczywiście bezpieczeństwo jest najważniejsze.

READ  Widok nieba w listopadzie: Kometę Leonarda widać gołym okiem

„Kreatywność” przebywała na Marsie od kilku tygodni, przybyła jako pasażer Z łazikiem NASA „wytrwaj” Na drugiej najmniejszej planecie w Układzie Słonecznym. Problemy techniczne ujawniono już podczas pierwszego testu, tak że pierwotna data lotu 11 kwietnia nie mogła zostać zachowana.

Wyrusz w historyczną misję: „kreatywny” mini helikopter na Marsie.

© NASA

Misja na Marsie: NASA wyznacza kamienie milowe – 30 dni na „kreatywność”

NASA mówi o ważnych kamieniach milowych w misji, z których część należy pokonać, zanim zacznie się „kreatywność”. Ze względu na powstałe komplikacje i fakt, że na wycieczkę zaplanowano kilka dni, wycieczki będą krótsze niż faktycznie planowano. NASA oszacowała czas na 30 dni dla tej częściowej misji.

W zasadzie nie jest niczym niezwykłym, że pojawiają się takie problemy, które muszą być rozwiązywane w czasie rzeczywistym. Ponieważ misje są krótsze, istnieje oczywiście większe ryzyko. W sumie odpowiednia „kreatywność”, zasilacze, komunikacja i kontrola ciepła.

Mars Mission: Perverance ma wydobywać tlen i szukać żywych istot

Podczas gdy odpowiedzialny zespół chce wyposażyć mini-helikopter do startu pod wysokim ciśnieniem, „wytrwałość” może dokonać pomiarów i przygotować pierwszy test testu Moxiego. Tlen należy pozyskiwać w rzadkiej marsjańskiej atmosferze, aby misje załogowe stały się rzeczywistością.

Rover to naprawdę jest Niesamowity obraz został wysłany z powrotem na Ziemię Musisz także szukać potencjalnych śladów życia. Jeśli znajdzie to, czego szuka, będzie to tak samo historyczne, jak opóźniony lot „kreatywności” na Marsie. (Mg)

Zdjęcie kategorii: © NASA / JPL-Caltech / dpa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Nowe badanie odkrywa czynniki ryzyka chorób psychicznych

Published

on

Nowe badanie odkrywa czynniki ryzyka chorób psychicznych
 1. Strona główna
 2. świat

Naciska

Starożytne wirusy w naszych genach uznano za „śmieci DNA”. Jednak retrowirusy są bardziej aktywne niż oczekiwano i mogą odgrywać rolę w chorobach takich jak depresja.

LONDYN – To, czy ktoś cierpi na chorobę psychiczną, zależy od wielu czynników. Na przykład pandemia korony spowodowała szybki wzrost Według Światowej Organizacji Zdrowia. Nowe badanie pokazuje, że starożytne wirusy w naszym DNA mogą być również czynnikiem ryzyka chorób psychicznych. Może to zrewolucjonizować badania nad zdrowiem psychicznym.

Ukryte zagrożenia w DNA: retrowirusy sprzed milionów lat

Najpóźniej od czasów korony znane są różne sposoby przenoszenia wirusów: na przykład drogą powietrzną lub drogą kropelkową. Tak zwane ludzkie endogenne retrowirusy, w skrócie HERV, to starożytne wirusy przenoszone z pokolenia na pokolenie poprzez ludzki genom. Jej wiek jest wyjątkowy: studia Wyniki te sugerują, że większość tak zwanych insercji HERV do sekwencji ludzkiego DNA miała miejsce około 1,2 miliona lat temu.

„Do niedawna zakładano, że te «kopalne wirusy» to po prostu odpady DNA i nie pełnią żadnej istotnej funkcji w organizmie” – twierdzą badacze pod kierunkiem Rodrigo Duarte z King’s College, których badanie ujawniło nowe, przełomowe odkrycia.

the Projekt Human Gene Project już to ujawniłOkoło osiem procent naszych genów pochodzi z retrowirusów. Podobnie jak koniec maja Czasopismo branżowe Natura Opublikowane badanie Badanie wykazało, że te starożytne wirusy mogą pozostać aktywne. Prowokuje nawet choroby psychiczne, takie jak depresja, choroba afektywna dwubiegunowa czy schizofrenia. Naukowcy już wiedzieli, że zaburzenia psychiczne mają ważny składnik genetyczny. Jednak zespół badawczy kierowany przez Rodrigo Duarte z King’s College w Londynie zidentyfikował czynniki ryzyka.

Choroby psychiczne mogą mieć różne przyczyny. Badanie dostarcza nowych spostrzeżeń (Awatar) © IMAGO/Zoonar.com/Berit Kessler

Retrowirusy w mózgu: „Potencjał zrewolucjonizowania badań nad zdrowiem psychicznym”

Naukowcy pobrali pośmiertny materiał genetyczny z 792 mózgów, a także przeanalizowali dane z dużych badań genetycznych z udziałem dziesiątek tysięcy osób chorych psychicznie i zdrowych. Porównując to z bazą danych genomu, naukowcy byli w stanie określić, które z aktywnych genów tych ludzi mają pochodzenie wirusowe.

READ  Satelity mogą ujawnić nieznaną wcześniej „Planetę 9”.

Spośród tych przypadków badacze sklasyfikowali pięć jako „HERV wysokiego ryzyka”. Dwa retrowirusy są specyficzne dla schizofrenii, jeden jest powiązany z ryzykiem choroby afektywnej dwubiegunowej i schizofrenii, a jeden jest ważny w przypadku ciężkiej depresji. Jednak badanie nie dostarczyło dowodów na to, że retrowirusy mogą być również czynnikiem ryzyka ADHD lub autyzmu.

„Nasze wyniki sugerują, że te sekwencje wirusów prawdopodobnie odgrywają ważniejszą rolę w ludzkim mózgu, niż początkowo sądzono” – stwierdził jeden z autorów badania. Timothy Powell o wynikach. Douglas Nixon, inny współautor badania, skomentował: „Wierzymy, że lepsze zrozumienie tych starożytnych wirusów i znanych genów związanych z zaburzeniami psychicznymi może zrewolucjonizować badania nad zdrowiem psychicznym i doprowadzić do nowych metod leczenia i diagnostyki tych zaburzeń. ” . Aby lepiej zrozumieć funkcję HERV, potrzebne są dalsze badania.

Tymczasem nastąpił znaczny postęp w badaniach nad Long Covid. Naukowcy odkryli przyczynę podstępnej „mgły mózgowej”.

Continue Reading

science

Tajemniczy sygnał z kosmosu wprawia astronomów w zakłopotanie – „Nie potrafimy tego do końca wyjaśnić”

Published

on

Tajemniczy sygnał z kosmosu wprawia astronomów w zakłopotanie – „Nie potrafimy tego do końca wyjaśnić”
 1. Strona główna
 2. Dowiedzmy się

Naciska

Badania interesują się dziwnym sygnałem z kosmosu. „Sygnał nie przypomina niczego, co astronomowie widzieli wcześniej” – wyjaśnia Manisha Caleb, astrofizyk z Uniwersytetu w Sydney. (Awatar) © IMAGO/imageBROKER/Christian Peters

Naukowcy otrzymali tajemniczy sygnał z kosmosu. „To niepodobne do niczego, co astronomowie widzieli wcześniej” – mówi jeden z badaczy.

SYDNEY – Tajemniczy sygnał radiowy z kosmosu jest dla naukowców zagadką. Źródłem tego sygnału jest ciało niebieskie o nazwie ASKAP J1935+2148, znajdujące się w Galaktyce Drogi Mlecznej, około 15 820 lat świetlnych od Ziemi.

Pierwszego wykrycia tego dziwnego sygnału dokonał teleskop Australian Square Kilometre Array (ASKAP) w Australii Zachodniej. Manisha Kalb, astrofizyk z Uniwersytetu w Sydney, opisuje ten sygnał jako wyjątkowy: „Sygnał nie przypomina niczego, co astronomowie widzieli wcześniej”. „Nie tylko ma cykl trwający około godziny, ale w wielu obserwacjach widzieliśmy, że czasami emituje długie, jasne błyski, czasem szybkie, słabe impulsy, a czasem wcale” – dodaje. Do takich wyników naukowiec doszedł Na platformie Rozmowa rozdzielacz.

Co powoduje tajemniczy sygnał z kosmosu? Naukowcy nie są pewni

Caleb i jej zespół nadal nie są pewni, co dokładnie powoduje to zjawisko. „Nie możemy w pełni wyjaśnić, co się tutaj dzieje. Najprawdopodobniej jest to bardzo niezwykła gwiazda neutronowa, ale nie możemy wykluczyć innych możliwości”. W czasopiśmie specjalistycznym Astronomia przyrodnicza opublikowany.

Obiekt emitujący ten niezwykły sygnał został odkryty przez przypadek, podczas gdy zaobserwowano już zupełnie inny obiekt. Po przeanalizowaniu poprzednich obserwacji zespół badawczy stwierdził, że sygnał ma regularny cykl trwający 53,8 minuty. Odkrycie to potwierdziły dodatkowe obserwacje przy użyciu radioteleskopu MeerKAT w Republice Południowej Afryki.

Tajemniczy obiekt ma trzy różne stany

W ciągu ośmiu miesięcy zespół badawczy był w stanie zaobserwować trzy różne stany ciała: silne impulsy spolaryzowane liniowo, słabsze impulsy spolaryzowane kołowo lub fazy bez mierzalnych impulsów. Zachowanie ASKAP J1935+2148 kontrastuje z poprzednimi modelami gwiazd neutronowych, które zazwyczaj wykazują przewidywalne wzorce.

READ  Terapeuta udostępnia na TikTok 15 oznak niepokoju u dzieci

Zespół Caleba spekuluje, że sygnał pochodzi albo od niezwykłej gwiazdy neutronowej, albo od białego karła, choć to drugie jest mało prawdopodobne. „Jednym z wyjaśnień może być to, że obiekt jest częścią układu podwójnego gwiazd, w którym gwiazda neutronowa lub biały karzeł krąży wokół innej, niewidocznej gwiazdy” – sugeruje Caleb.

Co to jest gwiazda neutronowa?

NASA wyjaśnia, że ​​gwiazda neutronowa powstaje w wyniku śmierci gwiazdy o masie od 8 do 30 mas Słońca. Podczas eksplozji supernowej zewnętrzna materia gwiazdy zostaje wyrzucona w przestrzeń kosmiczną. Pozostałe pozostałości gwiazdy zapadają się pod wpływem własnej grawitacji, tworząc małe, bardzo gęste ciało – gwiazdę neutronową.

Istnieją różne typy gwiazd neutronowych: zwykłe gwiazdy neutronowe są rozmyte, podczas gdy pulsary emitują promieniowanie radiowe w wyniku swojej rotacji, podobnie jak latarnia morska emituje światło. Magnetary natomiast charakteryzują się niezwykle silnym, poruszającym się i wybuchowym polem magnetycznym. Wszystkie trzy typy gwiazd neutronowych zachowują się przewidywalnie.

„Ważne jest, abyśmy zbadali ten wcześniej niezbadany obszar”.

W swoim badaniu zespół badawczy podkreśla znaczenie badania tego zjawiska: „Ważne jest, abyśmy zbadali ten wcześniej niezbadany obszar przestrzeni parametrów gwiazd neutronowych, aby uzyskać pełny obraz ewolucji gwiazd neutronowych, a to może być ważnym źródłem informacji To.” „.

Nadal nie jest pewne, jak długo ASKAP J1935+2148 emituje sygnały radiowe, gdyż tego typu sygnałów zwykle się nie szuka. Można sobie wyobrazić, że w Drodze Mlecznej istnieje wiele innych podobnych obiektów, które nie zostały jeszcze odkryte. Niedawno inny zespół badawczy również odkrył niezwykłe sygnały we wszechświecie. (niezapłacony rachunek)

Continue Reading

science

Nowe badanie odkrywa czynniki ryzyka chorób psychicznych

Published

on

Nowe badanie odkrywa czynniki ryzyka chorób psychicznych
 1. Strona główna
 2. świat

Naciska

Starożytne wirusy w naszych genach uznano za „śmieci DNA”. Jednak retrowirusy są bardziej aktywne niż oczekiwano i mogą odgrywać rolę w chorobach takich jak depresja.

LONDYN – To, czy ktoś cierpi na chorobę psychiczną, zależy od wielu czynników. Na przykład pandemia korony spowodowała szybki wzrost Według Światowej Organizacji Zdrowia. Nowe badanie pokazuje, że starożytne wirusy w naszym DNA mogą być również czynnikiem ryzyka chorób psychicznych. Może to zrewolucjonizować badania nad zdrowiem psychicznym.

Ukryte zagrożenia w DNA: retrowirusy sprzed milionów lat

Najpóźniej od czasów korony znane są różne sposoby przenoszenia wirusów: na przykład drogą powietrzną lub drogą kropelkową. Tak zwane ludzkie endogenne retrowirusy, w skrócie HERV, to starożytne wirusy przenoszone z pokolenia na pokolenie poprzez ludzki genom. Jej wiek jest wyjątkowy: studia Wyniki te sugerują, że większość tak zwanych insercji HERV do sekwencji ludzkiego DNA miała miejsce około 1,2 miliona lat temu.

„Do niedawna zakładano, że te «kopalne wirusy» to po prostu odpady DNA i nie pełnią żadnej istotnej funkcji w organizmie” – twierdzą badacze pod kierunkiem Rodrigo Duarte z King’s College, których badanie ujawniło nowe, przełomowe odkrycia.

the Projekt Human Gene Project już to ujawniłOkoło osiem procent naszych genów pochodzi z retrowirusów. Podobnie jak koniec maja Czasopismo branżowe Natura Opublikowane badanie Badanie wykazało, że te starożytne wirusy mogą pozostać aktywne. Prowokuje nawet choroby psychiczne, takie jak depresja, choroba afektywna dwubiegunowa czy schizofrenia. Naukowcy już wiedzieli, że zaburzenia psychiczne mają ważny składnik genetyczny. Jednak zespół badawczy kierowany przez Rodrigo Duarte z King’s College w Londynie zidentyfikował czynniki ryzyka.

Choroby psychiczne mogą mieć różne przyczyny. Badanie dostarcza nowych spostrzeżeń (Awatar) © IMAGO/Zoonar.com/Berit Kessler

Retrowirusy w mózgu: „Potencjał zrewolucjonizowania badań nad zdrowiem psychicznym”

Naukowcy pobrali pośmiertny materiał genetyczny z 792 mózgów, a także przeanalizowali dane z dużych badań genetycznych z udziałem dziesiątek tysięcy osób chorych psychicznie i zdrowych. Porównując to z bazą danych genomu, naukowcy byli w stanie określić, które z aktywnych genów tych ludzi mają pochodzenie wirusowe.

READ  Czarna dziura nagle obraca się w kierunku Ziemi

Spośród tych przypadków badacze sklasyfikowali pięć jako „HERV wysokiego ryzyka”. Dwa retrowirusy są specyficzne dla schizofrenii, jeden jest powiązany z ryzykiem choroby afektywnej dwubiegunowej i schizofrenii, a jeden jest ważny w przypadku ciężkiej depresji. Jednak badanie nie dostarczyło dowodów na to, że retrowirusy mogą być również czynnikiem ryzyka ADHD lub autyzmu.

„Nasze wyniki sugerują, że te sekwencje wirusów prawdopodobnie odgrywają ważniejszą rolę w ludzkim mózgu, niż początkowo sądzono” – stwierdził jeden z autorów badania. Timothy Powell o wynikach. Douglas Nixon, inny współautor badania, skomentował: „Wierzymy, że lepsze zrozumienie tych starożytnych wirusów i znanych genów związanych z zaburzeniami psychicznymi może zrewolucjonizować badania nad zdrowiem psychicznym i doprowadzić do nowych metod leczenia i diagnostyki tych zaburzeń. ” . Aby lepiej zrozumieć funkcję HERV, potrzebne są dalsze badania.

Tymczasem nastąpił znaczny postęp w badaniach nad Long Covid. Naukowcy odkryli przyczynę podstępnej „mgły mózgowej”.

Continue Reading

Trending