Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Michael Schumacher: Lojalny towarzysz, który otwiera swój bagaż – „oglądaj go co najmniej dwa razy w miesiącu”

Michael Schumacher.

© dpa / David-Wolfgang Ebener

Michael Schumacher mieszka w odosobnieniu od publiczności nad Jeziorem Genewskim. Tylko nieliczni mogą ją odwiedzać. Były szef przychodzi dwa razy w miesiącu.

Monte Carlo – po poważnym wypadku na nartach w grudniu 2013 roku Michael Schumacher zniknął z oczu opinii publicznej. Podczas gdy lekarze z kliniki w Grenoble regularnie informowali media o stanie zdrowia, rodzina milczy na temat stanu Schumiego od czasu jego zwolnienia. I nie bez powodu.

Ochrona Michaela Schumachera – Rehabilitacja na rodzinnej posiadłości nad Jeziorem Genewskim

Nawet w czasach, gdy grał, prywatność jego bliskich była dla Schumachera najwyższym priorytetem. Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 zawsze chciał chronić swoją rodzinę przed wielkim interesem publicznym. Tymczasem nie należy już przede wszystkim chronić jego żony Coriny czy dzieci Micka i Giny Marii, ale samego Michaela. Wiadomo tylko, że w swojej posiadłości nad Jeziorem Genewskim dochodzi do siebie po urazie mózgu.

Tylko kilku bliskich i starych przyjaciół może tam odwiedzić 52-letniego mężczyznę. Jednym z nich jest były prezes firmy Schumacher Jan Todd. Francuz przywiózł kiedyś Niemca do Ferrari i przez cały czas był menadżerem zespołu Scuderia. Tudd niespodziewanie ujawnił w wywiadzie dla włoskiej gazety Corriere della Sera Teraz: „Widzę Michaela co najmniej dwa razy w miesiącu”.

Przyjaciel Schumachera, Jan Todd: „Nie zostawię go samego”

Todd, dziś prezydent Światowej Federacji Motoryzacyjnej FIA, ma bliską przyjaźń z Schumacherem i jego rodziną. – Nie zostawię go samego – wyjaśnił Todd. “On, Corinna, Rodzina: Mamy razem wiele doświadczeń. Piękno tego, co przeżyliśmy, jest częścią nas i trwa dalej.” Todd nie podał żadnych dalszych szczegółów na temat tego, jak jego były uczeń wyzdrowiał.

Pochwała Micka – Todt zachwyca się Ibn Schumacherem w najgłośniejszych nutach

Zamiast tego znalazł słowa uznania dla Bena Schumachera, który w tym roku debiutuje w F1: 75-latek opisuje go jako „skromnego i grzecznego” Młody Mick. Co zrozumiałe, Todt nadal nie był w stanie ocenić, czy pewnego dnia pójdzie w ślady ojca. Dyplomatyczna odpowiedź brzmiała: „Jego ambicje ograniczają się teraz do niekonkurencyjnego samochodu”.

READ  Werder Brema strzela gola przeciwko Gladbach: Davey Silk jest pod ziemią!

Mick Schumacher in the Haas: Pojedynek z Mazepinem w sezonie 1

Mick Schumacher jeździ w tym roku Haasem. Amerykański zespół wyścigowy jest obecnie najsłabszym samochodem w branży. W związku z tym potulny i inny rosyjski skandal, Nikita Mazepin, zwykle znajdują się na samym dole pola. Innymi słowy, początkujący mogą pokonać tylko siebie lub siebie. Jak dotąd Schumacher Jr. dominował głównie nad swoimi rywalami. Ale musi uważać: na Grand Prix Monako w ten weekend Mazepin po raz pierwszy prowadził. (Yan)