Connect with us

Economy

„Lepiej się od razu rozłącz”: Kobieta z Monachium zaskoczona pułapką telefoniczną

Published

on

„Lepiej się od razu rozłącz”: Kobieta z Monachium zaskoczona pułapką telefoniczną

Monachium – Na początku roku zawsze przychodzi mnóstwo rachunków. Firmy ubezpieczeniowe chcą swoich rocznych składek, mają też prawo do dopłat za prąd i ciepło. Ponadto w 2024 r. wzrosną dodatkowe składki dla większości zakładów ubezpieczeń zdrowotnych. Podstępni spekulanci próbują wykorzystać ubezpieczonych, zaniżając ich rzekome składki.

Jednakże jest pewien haczyk. Kiedy dzwoni telefon Franziski B. (56 l.), początkowo jest zaskoczona mechanicznym głosem rozmówcy, który najwyraźniej jest robotem. To, co mówi maszyna, wydaje się bardzo interesujące pracownikowi biurowemu z Monachium. Masz odzyskać pieniądze i zwrócić nadwyżkę składek. „Teraz nie słyszy się już tak wiele” – mówi 56-latek.

Kobieta z Monachium musi odzyskać pieniądze, ale nie ufa głosowi robota

Ma to związek z Twoim ubezpieczeniem zdrowotnym. Franziska B. pracuje jako prawnik. Tak przynajmniej twierdzi mechaniczna osoba dzwoniąca, która chce odzyskać pieniądze monachijskiej kobiety. „Byłam trochę zaskoczona” – mówi Franziska B. „Od wielu lat korzystam z tej samej kasy i mają wszystkie moje dane”. Mogli z łatwością przelać pieniądze bezpośrednio na jej konto, bez żadnych przelewów. W pierwszej chwili Franziska B. nie zastanawiała się nad tym. „W końcu często zdarza się, że dzwonisz do firmy, a potem musisz poradzić sobie z kilkoma standardowymi zapytaniami na pasku” – mówi.

Głos robota w telefonie nie zachowuje się inaczej: „Jesteś zainteresowany?” „Więc naciśnij 1” – pyta komunikator. Franziska B. robi to, co jej każą. Połączenie zostanie natychmiast wznowione. Ale nie do towarzystwa ubezpieczeniowego, ale do call center – odpowiada kobiecy głos.

Horror oszustów telefonicznych: Jak zawstydziłem czterokrotnego emeryta…

Przez przypadek policja aresztuje kuriera po odwiedzeniu kolejnej ofiary. (obraz ikony)

Oszust oszukuje szefa monachijskiej firmy – Interpol zapobiega wydarzyeniu się czegoś gorszegoX

Dodałeś artykuł do swojej listy obserwowanych.

Do listy obserwowanych
Robot zadzwonił do pracownika biura z Monachium: rozmowa wcale nie dotyczyła zwrotu pieniędzy

Robotocall jest oszustwem, ponieważ podejrzane firmy wykorzystują go do eleganckiego obejścia zakazu takich niechcianych reklam. Połączenia telefoniczne, na które jako konsument nie wyraziłeś wcześniej wyraźnej zgody, są zabronione. „Nieautoryzowane połączenia reklamowe są niedozwolone” – podkreśla Simon Buebe z Bawarskiego Centrum Konsumenckiego. „Oczywiście szczególnie wątpliwe firmy nadal tak robią”. Franziska B. cierpliwie słucha pani na infolinii. Szybko zorientowałem się, że rozmowa nie dotyczyła zwrotu pieniędzy, a czegoś zupełnie innego. „Chciała mnie przekonać do zmiany ubezpieczenia zdrowotnego” – mówi 56-latka.

Pani po drugiej stronie linii będzie kusić Cię specjalnymi upominkami ze swojej nowej kasy. Jednak niemal wszędzie jest tak samo, przynajmniej jeśli chodzi o prawo stanowione. Franciszka B. ma Złe przeczucie: „Kiedy zapytałem, ile mogę zaoszczędzić rocznie, osoba, z którą rozmawiałem, nagle stała się bardzo niejasna”. Zainteresowaniem zawarciem umowy i związaną z nią prowizją wydaje się tzw. ekspert ubezpieczeniowy. Franziska B. ostatecznie zakończyła rozmowę i wyraźnie oświadczyła, że ​​nie chce już, aby się z nią kontaktowano.

Cel rozmów: Klienci muszą zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe, aby oszuści otrzymali prowizję.
Cel rozmów: Klienci muszą zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe, aby oszuści otrzymali prowizję.
© Jens Kalini/DPA
Cel rozmów: Klienci muszą zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe, aby oszuści otrzymali prowizję.

Autor: Jens Kalini/DPA

„}”>

Bawarskie Centrum Konsumenckie radzi: W przypadku wątpliwych połączeń najlepiej natychmiast się rozłączyć

„Najlepiej od razu się rozłączyć, a jeśli nie jesteś pewien, zapytaj ubezpieczyciela” – radzi Centrum Doradztwa Konsumenckiego. Szczególnie ważne, mówi Simon Buebe, jest: „Nie podawaj żadnych wyciągów bankowych ani danych, na które należy spłacić rzekomy kredyt”. Eksperci Federalnej Agencji Sieci ds. Zwalczania Nieautoryzowanych Połączeń Reklamowych szczególnie przestrzegają przed popełnieniem błędu podczas takiej rozmowy telefonicznej: unikaj odpowiadania na pytania „tak”. Tak się złożyło, że takie „tak” zostało wyrwane z kontekstu i użyte jako zgoda na umowę.

Jeśli po tej wątpliwej rozmowie telefonicznej umowa dotrze pocztą lub e-mailem, nie ma powodu do paniki. Centrum Doradztwa Konsumenckiego podaje: „Okres odstąpienia od umowy wynosi 14 dni od zawarcia umowy, jeśli instrukcja została udzielona prawidłowo, a jeśli konsument nie został poinformowany – do roku i 14 dni”.

Oszustwo telefoniczne? Kobieta z Monachium jest sceptyczna

„Zasadniczo umowę należy zawsze udowodnić” – wyjaśnia Simon Bueb – „w razie potrzeby nagrywając rozmowę, jeśli obie strony się na to zgadzają. Dlatego wyrwane z kontekstu słowo „tak” nie wystarczy. Umowę zawartą przez telefon zawsze można unieważnić .”W ciągu 14 dni.” Oszustwa Robocall działają w szarej strefie prawnej. Policja jest bezradna. „To nie jest oszustwo, a zatem nie przestępstwo” – mówi rzecznik policji Tobias Schenk. Powód: Call center świadczy usługę, nawet jeśli nie jest to usługa, o której pierwotnie myślał klient.

Sprawcy próbujący oszukać seniorów coraz częściej polegają na rozmowach telefonicznych, a w niektórych przypadkach nawet z call center.

Nowe oszustwo telefoniczne: krewni uczestniczyli w wypadkuX

Dodałeś artykuł do swojej listy obserwowanych.

Do listy obserwowanych
Powódka ma inną radę dla kobiet: "Jeśli usuniesz swoje nazwisko z książki telefonicznej, nie będziesz już otrzymywać takich połączeń." (obraz ikony)

Niespodziewane telefony: Oszuści oszukują dwie kobiety z Monachium na duże pieniądzeX

Dodałeś artykuł do swojej listy obserwowanych.

Do listy obserwowanych
Kilka dni później Franziska B. ponownie próbowała skontaktować się z firmą. Kiedy jednak kobieta z Monachium naciśnie przycisk ponownego wybierania, po kilku sekundach pojawia się automatyczna informacja, że ​​numer jest obecnie niedostępny. Franziska B. zablokowała w swoim telefonie wskazany numer. Zapytanie przeprowadzone w Twojej firmie ubezpieczeniowej wykazało, że w tym roku nie ma planów zwrotu dopłat. Każda osoba, która otrzymała takie wezwanie reklamowe bez swojej uprzedniej zgody na reklamę, może się bronić i zgłosić sprawę do Federalnej Agencji Sieci. W przypadku udowodnienia naruszenia zakazu nieautoryzowanej reklamy telefonicznej Federalna Agencja Sieci może nałożyć kary w wysokości do 300 tys. euro. Za reklamowanie połączeń z ukrytym lub fikcyjnym numerem telefonu Federalna Agencja Sieci może nałożyć dodatkową karę w wysokości do 300 tysięcy euro.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Wycofano popularne dania mięsne z Lidla i Kauflandu – dotyczy to sześciu partii

Published

on

Wycofano popularne dania mięsne z Lidla i Kauflandu – dotyczy to sześciu partii
 1. tz
 2. konsument

Naciska

W Lidlu i Kauflandzie trwa pilna akcja wycofania: W produkcie z kurczaka znajduje się niewymieniony składnik. Dla niektórych osób może to być niebezpieczne.

Kassel – Kiedy wszystko idzie szybko, jest to idealny posiłek: na wynos. Wystarczy krótko podgrzać w kuchence mikrofalowej i zdrowy lunch lub kolacja jest gotowa do spożycia. Nie należy jednak sięgać po dania gotowe zbyt często. Mogą spowodować znaczne szkody dla zdrowia. Obecnie istnieje również ryzyko dla zdrowia związane z gotowym posiłkiem Lidla I Kaufland – Ale z innego powodu. Dzieje się coś wielkiego On pamięta.

Wycofanie posiłków gotowych z Lidla i Kauflandu – zanieczyszczenie rozdrobnionym kurczakiem

Dotyczy to dania „Pasy z kurczaka w sosie kremowo-grzybowym z makaronem spiralnym” w opakowaniu 400 gram. Producentem jest „Allgäu Fresh Foods”. Wycofanie dotyczy sześciu partii z datami przydatności do spożycia 27.07.24, 01.08.24 i 30.07.24. Jak wynika z informacji prasowej producenta, powodem wycofania produktu jest możliwe zanieczyszczenie produktu sezamem.

Plasterki kurczaka w kremowym sosie grzybowym z makaronem spiralnym
400 gramów
Algoi na świeżą żywność
27.07.24, 01.08.24, 30.07.24
K219193, K219194, K219195, K226282, K226281, K232681

Dlatego możliwe jest, że sezam przedostał się do filetów z kurczaka podczas procesu produkcyjnego u głównego dostawcy. Nieoznakowany składnik może być niebezpieczny dla osób uczulonych na sezam. Na to sezam Niemieckie Towarzystwo Alergii i Astmy Jeden z 14 głównych alergenów – dlatego musi być „wyraźnie oznakowany” na żywności.

Przypomnijmy w Lidlu i Kauflandzie: Nienazwany składnik może wywołać wstrząs anafilaktyczny

Reakcja alergiczna na sezam może objawiać się różnymi objawami. Jak podaje portal, są to m.in wrażliwośćberatung.de Nudności, wymioty, biegunka, wysypka skórna, ból brzucha, kaszel, chrypka, swędzenie gardła i jamy ustnej oraz zaczerwienienie i obrzęk twarzy. Ale istnieje również ryzyko wstrząsu anafilaktycznego, który objawia się problemami z oddychaniem, omdleniami, przyspieszonym biciem serca, a nawet zatrzymaniem akcji serca. Ból brzucha i wymioty są również obecnym ryzykiem podczas przyjmowania bazylii Rewe.

READ  W wąskim zakresie handlu: DAX nie robi dalszych postępów
Filety z kurczaka objęte wycofaniem sprzedawano w sklepach Lidl i Kaufland. © Algoi Fresh Foods

Klienci, którzy zakupili skażony gotowy posiłek, proszeni są o niespożywanie go i wyrzucenie go lub zwrot na rynek. Produkt sprzedawany był w sklepach spożywczych na terenie całych Niemiec w Lidlu i Kauflandzie. Cena zakupu zostanie zwrócona nawet bez przedstawienia paragonu. Jednak osoby, które nie są uczulone na sezam, mogą bez wahania zjeść rozdrobnionego kurczaka.

Obecnie przeprowadzane jest pilne wycofanie kolejnego gotowego posiłku: Zdecydowanie nie zaleca się spożywania makaronu instant ze względu na ryzyko zatrucia. (rr)

Continue Reading

Economy

Wycofane są lody firm Edeka, Rewe i Kaufland – spożycie grozi biegunką

Published

on

Wycofane są lody firm Edeka, Rewe i Kaufland – spożycie grozi biegunką
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

Lody czekoladowo-miętowe zostały wycofane z rynku z powodu błędu produkcyjnego. Jej spożycie może powodować biegunkę. © Chromorang/Imago

Jedna marka lodów została wycofana ze względu na błędne oznakowanie. Jej spożycie może u niektórych osób powodować problemy zdrowotne.

MONACHIUM — Kiedy w lecie temperatury gwałtownie rosną, gałka lodów to dla wielu osób doskonały sposób na ochłodzenie się. Albo z ulubionej lodziarni, albo z zamrażarki. Jednak obecnie zaleca się ostrożność w przypadku odmian sprzedawanych w wielu supermarketach. Producent Elvis Eis ogłosił wycofanie swoich lodów o smaku lodów w filiżance. Zawiera alergen, który nie jest odpowiednio oznakowany na opakowaniu. Ludzie z tym jedli wrażliwy Zainfekowane lody mogą powodować biegunkę, wzdęcia i bóle brzucha. Wycofano również inne słodycze, ponieważ zawierały patogeny.

Lody ciemnomiętowe od producenta Elvis Eishandwerk.
Producent Elvis Eishandwerk przypomina ciemny miętowy smak lodów w szkle. Powodem jest nieprawidłowe oznakowanie alergenów. © Elvis Ace, Elvis Bojcevic EK

Nieprawidłowe oznakowanie alergenów prowadzi do wycofania lodów: Producent ostrzega alergików, aby nie spożywali lodów

Dotyczy to lodów miętowych w filiżance o pojemności 400 mililitrów. „Błąd ludzki” podczas produkcji spowodował, że „produkt nie był prawidłowo oznakowany przez dwa dni produkcji” – mówi Wiadomość od producenta. W szczególności problem polega na tym, że etykieta alergenów z przodu i z tyłu jest nieprawidłowa. Jednak lista składników jest poprawna.

Producent przestrzega, aby osoby cierpiące na nadwrażliwość na gluten, zwaną także celiakią, nie spożywały wycofywanych produktów. Przestrzega, aby osoby z tą nietolerancją spożywały produkty zawierające gluten, gdyż może to powodować wzdęcia, biegunkę i bóle brzucha. Niemieckie Stowarzyszenie Celiakii (DZG).

Ponadto gluten powoduje u tych osób zapalenie błony śluzowej jelit. Prowadzi to do zaniku kosmków jelitowych, co utrudnia wchłanianie składników odżywczych. „W miarę postępu choroby rozwijają się niedobory składników odżywczych, co może prowadzić do szeregu objawów” – mówi DZG. Jeśli jednak nie występuje odpowiednia alergia, produkt można spożywać bez obaw.

Wycofano cztery partie — wadliwy produkt jest oferowany w sklepach Kaufland, Rio, Edica i innych

Wycofanie dotyczy łącznie czterech płatności datowanych najlepiej przed 30 kwietnia 2025 r. Informacje te znajdują się na zewnętrznej krawędzi produktu. W ten sposób możesz sprawdzić, czy zakupiony przez Ciebie produkt nie został objęty wycofaniem.

READ  Kup golarkę Braun za połowę ceny w tej ofercie Lidla

Następujące partie nazywane są:

 • 241631MZ
 • 241731MZ
 • 241951MZ
 • 241441 MZ1

Lody Elvisa sprzedawane są w kubkach w całych Niemczech. Można go znaleźć na półkach m.in. w Kaufland, Rio i Edica, ale inne sklepy też mają te lody w swojej ofercie. the Strona producenta W związku z tym odmiany lodów można znaleźć w następujących supermarketach:

 • Roy
 • Zamknij zakup
 • Blisko i dobrze
 • rodzina
 • uderzyć
 • Kaufland
 • edica
 • NP. rabat
 • Kup rynek
 • kapelusz
 • Ziemia

Co zrobić, jeśli zakupione przez Ciebie lody zostaną objęte wycofaniem? W ten sposób odzyskasz swoje pieniądze

Aby zwrócić produkty objęte wycofaniem, należy skontaktować się z samą firmą. „Aby otrzymać zwrot pieniędzy, prześlij nam zdjęcie opakowania z datą przydatności do spożycia, pod tytułem „Wycofanie produktu ELVIS Mint Dark” – napisał producent w powiadomieniu o wycofaniu. Adres e-mail to [email protected] .

Oto przegląd wszystkich informacji na temat wycofania:

Lody Elvis o ciemnej mięty
Lody Elvisa, Elvis Bojcevic EK
241631MZ, 241731MZ, 241951MZ, 241441MZ1
30 kwietnia 2025 r
400ml

Obecnie firma Edeka wycofała produkt rybny marki własnej z supermarketu. Zawsze są oddzwonienia. Niektóre przyczyny są przyczyną częściej niż inne. (S)

Continue Reading

Economy

McDonald’s chce wykorzystać sztuczną inteligencję do zamówień

Published

on

McDonald’s chce wykorzystać sztuczną inteligencję do zamówień

Stan na: 17 czerwca 2024 r. o godzinie 9:01

Czy klienci fast foodów wkrótce zamówią burgery od robota? Po okresie próbnym amerykańska sieć restauracji McDonald’s chce teraz zrobić kolejny krok. Konkurenci również eksperymentują z tą technologią.

Coraz częściej w systemie cateringowym testowane jest zastosowanie sztucznej inteligencji (AI). Sieć fast foodów McDonald’s od około dwóch lat testuje wykorzystanie sztucznej inteligencji przy zamówieniach w ponad 100 lokalizacjach. Jak poinformowała w weekend publikacja branżowa Restaurant Business, powołując się na list do restauracji, okres próbny zostanie zakończony.

McDonald’s dał jednak jasno do zrozumienia, że ​​posunięcie przetestowane z firmą komputerową IBM to nie koniec. Po wypróbowaniu testu amerykańska grupa potwierdziła „Restaurant Business”, że jesteśmy przekonani, „że rozwiązanie do zamawiania głosowego typu drive-thru będzie częścią przyszłości naszych restauracji”.

Słownictwo jest do opanowania

McDonald’s chce wdrożyć rozwiązanie technologiczne do końca roku. Modele językowe AI coraz lepiej radzą sobie z rozmowami z ludźmi.

Rozpoznawanie mowy jest szczególnie przydatne w przypadku żądań w systemie cateringowym, gdzie można kontrolować dobór słów. Tak zwana generatywna sztuczna inteligencja – taka jak ta stosowana w chatbocie ChatGPT – potrafi już formułować zdania na poziomie językowym człowieka.

W grudniu McDonald’s zgodził się na współpracę z Google skupioną na wykorzystaniu generatywnej sztucznej inteligencji, choć szczegóły umowy nie są jeszcze znane. Konkurenci, tacy jak sieci fast foodów Wendy’s i Carl’s Jr., już eksperymentują z automatycznym przyjmowaniem zamówień ustnych.

READ  Aldi już tak nie istnieje: lata tradycji dobiegają końca
Continue Reading

Trending