Connect with us

Economy

„Lepiej się od razu rozłącz”: Kobieta z Monachium zaskoczona pułapką telefoniczną

Published

on

„Lepiej się od razu rozłącz”: Kobieta z Monachium zaskoczona pułapką telefoniczną

Monachium – Na początku roku zawsze przychodzi mnóstwo rachunków. Firmy ubezpieczeniowe chcą swoich rocznych składek, mają też prawo do dopłat za prąd i ciepło. Ponadto w 2024 r. wzrosną dodatkowe składki dla większości zakładów ubezpieczeń zdrowotnych. Podstępni spekulanci próbują wykorzystać ubezpieczonych, zaniżając ich rzekome składki.

Jednakże jest pewien haczyk. Kiedy dzwoni telefon Franziski B. (56 l.), początkowo jest zaskoczona mechanicznym głosem rozmówcy, który najwyraźniej jest robotem. To, co mówi maszyna, wydaje się bardzo interesujące pracownikowi biurowemu z Monachium. Masz odzyskać pieniądze i zwrócić nadwyżkę składek. „Teraz nie słyszy się już tak wiele” – mówi 56-latek.

Kobieta z Monachium musi odzyskać pieniądze, ale nie ufa głosowi robota

Ma to związek z Twoim ubezpieczeniem zdrowotnym. Franziska B. pracuje jako prawnik. Tak przynajmniej twierdzi mechaniczna osoba dzwoniąca, która chce odzyskać pieniądze monachijskiej kobiety. „Byłam trochę zaskoczona” – mówi Franziska B. „Od wielu lat korzystam z tej samej kasy i mają wszystkie moje dane”. Mogli z łatwością przelać pieniądze bezpośrednio na jej konto, bez żadnych przelewów. W pierwszej chwili Franziska B. nie zastanawiała się nad tym. „W końcu często zdarza się, że dzwonisz do firmy, a potem musisz poradzić sobie z kilkoma standardowymi zapytaniami na pasku” – mówi.

Głos robota w telefonie nie zachowuje się inaczej: „Jesteś zainteresowany?” „Więc naciśnij 1” – pyta komunikator. Franziska B. robi to, co jej każą. Połączenie zostanie natychmiast wznowione. Ale nie do towarzystwa ubezpieczeniowego, ale do call center – odpowiada kobiecy głos.

Horror oszustów telefonicznych: Jak zawstydziłem czterokrotnego emeryta…

Przez przypadek policja aresztuje kuriera po odwiedzeniu kolejnej ofiary.  (obraz ikony)

Oszust oszukuje szefa monachijskiej firmy – Interpol zapobiega wydarzyeniu się czegoś gorszegoX

Dodałeś artykuł do swojej listy obserwowanych.

Do listy obserwowanych
Robot zadzwonił do pracownika biura z Monachium: rozmowa wcale nie dotyczyła zwrotu pieniędzy

Robotocall jest oszustwem, ponieważ podejrzane firmy wykorzystują go do eleganckiego obejścia zakazu takich niechcianych reklam. Połączenia telefoniczne, na które jako konsument nie wyraziłeś wcześniej wyraźnej zgody, są zabronione. „Nieautoryzowane połączenia reklamowe są niedozwolone” – podkreśla Simon Buebe z Bawarskiego Centrum Konsumenckiego. „Oczywiście szczególnie wątpliwe firmy nadal tak robią”. Franziska B. cierpliwie słucha pani na infolinii. Szybko zorientowałem się, że rozmowa nie dotyczyła zwrotu pieniędzy, a czegoś zupełnie innego. „Chciała mnie przekonać do zmiany ubezpieczenia zdrowotnego” – mówi 56-latka.

Pani po drugiej stronie linii będzie kusić Cię specjalnymi upominkami ze swojej nowej kasy. Jednak niemal wszędzie jest tak samo, przynajmniej jeśli chodzi o prawo stanowione. Franciszka B. ma Złe przeczucie: „Kiedy zapytałem, ile mogę zaoszczędzić rocznie, osoba, z którą rozmawiałem, nagle stała się bardzo niejasna”. Zainteresowaniem zawarciem umowy i związaną z nią prowizją wydaje się tzw. ekspert ubezpieczeniowy. Franziska B. ostatecznie zakończyła rozmowę i wyraźnie oświadczyła, że ​​nie chce już, aby się z nią kontaktowano.

Cel rozmów: Klienci muszą zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe, aby oszuści otrzymali prowizję.
Cel rozmów: Klienci muszą zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe, aby oszuści otrzymali prowizję.
© Jens Kalini/DPA
Cel rozmów: Klienci muszą zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe, aby oszuści otrzymali prowizję.

Autor: Jens Kalini/DPA

„}”>

Bawarskie Centrum Konsumenckie radzi: W przypadku wątpliwych połączeń najlepiej natychmiast się rozłączyć

„Najlepiej od razu się rozłączyć, a jeśli nie jesteś pewien, zapytaj ubezpieczyciela” – radzi Centrum Doradztwa Konsumenckiego. Szczególnie ważne, mówi Simon Buebe, jest: „Nie podawaj żadnych wyciągów bankowych ani danych, na które należy spłacić rzekomy kredyt”. Eksperci Federalnej Agencji Sieci ds. Zwalczania Nieautoryzowanych Połączeń Reklamowych szczególnie przestrzegają przed popełnieniem błędu podczas takiej rozmowy telefonicznej: unikaj odpowiadania na pytania „tak”. Tak się złożyło, że takie „tak” zostało wyrwane z kontekstu i użyte jako zgoda na umowę.

Jeśli po tej wątpliwej rozmowie telefonicznej umowa dotrze pocztą lub e-mailem, nie ma powodu do paniki. Centrum Doradztwa Konsumenckiego podaje: „Okres odstąpienia od umowy wynosi 14 dni od zawarcia umowy, jeśli instrukcja została udzielona prawidłowo, a jeśli konsument nie został poinformowany – do roku i 14 dni”.

Oszustwo telefoniczne? Kobieta z Monachium jest sceptyczna

„Zasadniczo umowę należy zawsze udowodnić” – wyjaśnia Simon Bueb – „w razie potrzeby nagrywając rozmowę, jeśli obie strony się na to zgadzają. Dlatego wyrwane z kontekstu słowo „tak” nie wystarczy. Umowę zawartą przez telefon zawsze można unieważnić .”W ciągu 14 dni.” Oszustwa Robocall działają w szarej strefie prawnej. Policja jest bezradna. „To nie jest oszustwo, a zatem nie przestępstwo” – mówi rzecznik policji Tobias Schenk. Powód: Call center świadczy usługę, nawet jeśli nie jest to usługa, o której pierwotnie myślał klient.

Sprawcy próbujący oszukać seniorów coraz częściej polegają na rozmowach telefonicznych, a w niektórych przypadkach nawet z call center.

Nowe oszustwo telefoniczne: krewni uczestniczyli w wypadkuX

Dodałeś artykuł do swojej listy obserwowanych.

Do listy obserwowanych
Powódka ma inną radę dla kobiet: "Jeśli usuniesz swoje nazwisko z książki telefonicznej, nie będziesz już otrzymywać takich połączeń." (obraz ikony)

Niespodziewane telefony: Oszuści oszukują dwie kobiety z Monachium na duże pieniądzeX

Dodałeś artykuł do swojej listy obserwowanych.

Do listy obserwowanych
Kilka dni później Franziska B. ponownie próbowała skontaktować się z firmą. Kiedy jednak kobieta z Monachium naciśnie przycisk ponownego wybierania, po kilku sekundach pojawia się automatyczna informacja, że ​​numer jest obecnie niedostępny. Franziska B. zablokowała w swoim telefonie wskazany numer. Zapytanie przeprowadzone w Twojej firmie ubezpieczeniowej wykazało, że w tym roku nie ma planów zwrotu dopłat. Każda osoba, która otrzymała takie wezwanie reklamowe bez swojej uprzedniej zgody na reklamę, może się bronić i zgłosić sprawę do Federalnej Agencji Sieci. W przypadku udowodnienia naruszenia zakazu nieautoryzowanej reklamy telefonicznej Federalna Agencja Sieci może nałożyć kary w wysokości do 300 tys. euro. Za reklamowanie połączeń z ukrytym lub fikcyjnym numerem telefonu Federalna Agencja Sieci może nałożyć dodatkową karę w wysokości do 300 tysięcy euro.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Zakończyła się blokada graniczna nałożona na przejściu przez polskich kierowców ciężarówek

Published

on

Zakończyła się blokada graniczna nałożona na przejściu przez polskich kierowców ciężarówek

drWedług ukraińskich informacji polscy kierowcy ciężarówek protestujący na granicy z Ukrainą zakończyli oblężenie jednego z przejść. Ukraińska straż graniczna poinformowała w serwisie internetowym Telegram, że od niedzielnego poranka na przejściu granicznym Medica w południowej Polsce ruch wrócił do normy. Rejestracja i przejazd ciężarówek przez granicę na Ukrainę odbywa się „jak zwykle”.

Nowy polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski złożył w piątek wizytę inauguracyjną w Kijowie, a także spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Mówiono także o blokadach granic przez kierowców ciężarówek. Nowy polski premier Donald Tusk zapowiedział, że będzie pracował nad osiągnięciem porozumienia z kierowcami w swoim kraju.

Od początku listopada polskie firmy transportowe zamykają ważne przejścia graniczne z Ukrainą. Ruch żeglugowy w dużej mierze został wstrzymany z powodu blokady. Polscy spedytorzy skarżą się na „nieuczciwą konkurencję” ze strony ukraińskich firm po tym, jak Unia Europejska zawiesiła szereg wymogów w zakresie transportu granicznego w związku z atakiem Rosji na Ukrainę.

Ukraina w dużym stopniu opiera się na transporcie lądowym z Polską, członkiem Unii Europejskiej, w zakresie importu i eksportu, zwłaszcza od czasu inwazji rosyjskiej prawie dwa lata temu.

Polska jest jednym z największych zwolenników Ukrainy w Europie. Jednak spory handlowe spowodowały napięcia między obydwoma krajami w ostatnich miesiącach.

READ  Strefa euro wpada w recesję: Niemcy stały się blokiem hamującym w Europie
Continue Reading

Economy

Po 150 latach: Tradycyjne firmy rodzinne są niewypłacalne

Published

on

Po 150 latach: Tradycyjne firmy rodzinne są niewypłacalne
Obraz ikony © istockphoto/industryview

Jakie to słodko-gorzkie: po raz kolejny uderza to w firmę rodzinną. Po niemal 150 latach tradycyjna firma rodzinna o długiej tradycji została zmuszona ogłosić upadłość. Wydaje się, że nie ma już szans na ratunek.

Tradycyjna firma rodzinna musiała teraz zbankrutować. Ogłoszono jednak, że mają plany na przyszłość.

Firmy rodzinne są na skraju wyginięcia

Wygląda na to, że rok 2024 będzie kolejnym rokiem, w którym wiele firm będzie miało walkę o przetrwanie. Firmy rodzinne coraz częściej doświadczają ataków. Teraz, 150 lat później, kolejna tradycyjna firma rodzinna została zmuszona ogłosić upadłość. „Breuer Motoren” w Bochum ma już nowego właściciela.

Od wybuchu pandemii korony firma w Bochum wielokrotnie stawiała czoła poważnym wyzwaniom. Według doniesień roczny deficyt w roku budżetowym 2021 wyniósł 1 903 999 euro. Jak podają media, agresywna wojna Rosji na Ukrainie odcisnęła także piętno na rodzinie Breuerów.

Upadłość doprowadziła do sukcesu

W krótkim okresie firmie udało się uniknąć ostatecznego upadku, ogłaszając upadłość z własnej inicjatywy. W rzeczywistości później nastąpiła również poprawa sytuacji systemowej. Wydaje się jednak, że koniec już się skończył, bo jak wskazują doniesienia mediów, 75 pracowników firmy przeszło już na inne stanowiska. W efekcie Hauhinco Holding GmbH, spółka-matka dwutonowej grupy HBT, przejmuje grupę Breuer Motoren z mocą wsteczną do 1 stycznia 2024 roku. Oznacza to, że spółce nieuchronnie grozi koniec swojego istnienia w dotychczasowej formie 2024. Prawie 150 lat.

Dirk Lenneby, dyrektor zarządzający firmy Breuer, powiedział mediom, że „były bardzo szczęśliwe, że HBT z powodzeniem działa w wielu lokalizacjach na całym świecie i inwestuje w obszary dziedzictwa Breuera”. Podkreślił także, że nowy właściciel chce kontynuować „wybraną wcześniej drogę na nowe rynki, takie jak elektromobilność, poszukiwania ropy i gazu oraz poszukiwania geotermalne”.

READ  Po burzliwym dniu handlowym DAX zamknął się znacznie wyżej

Smutne pożegnanie

Nawet gdyby firmie udało się dalej istnieć, sprzedaż nie byłaby łatwa. Oddzielenie się od pracowników również było trudne, ale było to „najlepsze rozwiązanie” – mówi Linneby. Breuer-Motoren mógł teraz kontynuować działalność pod auspicjami dużej firmy. Konkurencja na rynku jest zacięta, dlatego właściwą decyzją jest zaprzestanie bycia „małym samotnym wojownikiem”. W przyszłości nowy właściciel planuje przenieść teren z Bochum do Lunen.

Continue Reading

Economy

Pamiętaj o XXL w Lidl, Aldi, Rewe and Co: po prostu nie jedz ciasteczek

Published

on

Pamiętaj o XXL w Lidl, Aldi, Rewe and Co: po prostu nie jedz ciasteczek
  1. ruhr24
  2. praca
Pamiętaj: Dyskont Lidl i inne supermarkety muszą wycofać ze sprzedaży produkt w postaci ciastek ze względu na obecność ciał obcych (glifów). © Martin Bertrand/Imago, Chris Emil Janssen/Imago; Uczelnia: RUHR24

Obecnie w sklepach Lidl, Aldi, Rewe i Penny and Co trwa akcja wycofania plików cookie. Teraz dotyczy to innych produktów.

Zaktualizowano w środę (21 lutego) o 7:45: Po Holenderski producent ciastek Banketbakkerij Merba BV ostrzegał już przed kilkoma rodzajami ciastek, a teraz nastąpią kolejne wycofania. Dotyczy to następujących produktów z supermarketów i dyskontów:

  • Roy: Tak! Ciasteczka czekoladowe w stylu amerykańskim 225 g – Najlepiej spożyć przed 13 grudnia 2024 r. – L2334810
  • Aldi Północ: Ciasteczka potrójnie czekoladowe 200 g – Najlepiej spożyć przed 12 grudnia 2024 r. – L2334710
  • Jeden grosz: Kofu Classic Cookies 225g – Najlepiej spożyć przed 13 grudnia 2024 – L2334810
  • sieć: Biscoteria Triple Choc Ciasteczka z pełną mleczną, gorzką i białą czekoladą 200 gramów

Nie zaleca się podejmowania niezbędnych środków ostrożności przed spożyciem, gdyż nie można wykluczyć obecności w produkcie obcych przedmiotów metalowych.

Pamiętajcie o słodyczach XXL w Lidlu, Aldi, Rewe, Penny and Co: metal staje się niebezpieczny

Pierwszy raport, piątek, 16 lutego o 18:23: Błąd producenta powoduje wycofanie ciastek w całym kraju. Wiele supermarketów i dyskontów musi zareagować.

W szczególności holenderski producent ciastek Banketbakkerij Merba BV wycofał kilka słodyczy. Produkty sprzedawane były pod różnymi nazwami w Metro, Tegut, Famila, Markant, Rewe, Aldi, Penny, Edeka, Netto, Kaufland i Lidl.

Powodem wycofania jest ryzyko, że w plikach cookie znajdują się obce przedmioty metalowe. Apeluje się do klientów, aby nie spożywali dotkniętych produktów, aby uniknąć infekcji.

Wycofanie z Lidl, Aldi, Rewe and Co.: Dyskonty wycofują ze sprzedaży pliki cookie

Oprócz Lidla w Niemczech na wycofanie produktów natychmiast zareagowały także inne supermarkety i dyskonty i usunęły ze swojego asortymentu pliki cookie, których dotyczył problem. Klienci mogą zwrócić produkty do odpowiedniego oddziału. Cena zakupu zostanie zwrócona nawet bez przedstawienia paragonu. Dotyczy to szczegółowo następujących produktów ciastkarskich:

READ  Po burzliwym dniu handlowym DAX zamknął się znacznie wyżej

Ciastka XXL z Lidla, Aldi, Rewe, Penny i Co wspominają: Metal staje się niebezpieczny

metro: Ciasteczka Merba podwójna czekolada 200 gramów – najlepiej przed 07-12-2024 – L2334203

tygout: Ciasteczka Merba podwójna czekolada 200 gramów – najlepiej przed 07-12-2024 – L2334203

Rodzina północno-wschodnia: Potrójne ciasteczka Hoofgot Soft Muffin 210 gramów – Najlepiej spożyć przed 12.12.2024 – L2334703

uderzyć: Potrójne ciasteczka Hoofgot Soft Muffin 210 gramów – Najlepiej spożyć przed 12.12.2024 – L2334703

Rio: Rewe Best Choice Potrójne ciasteczka czekoladowe 200 g – Najlepiej spożyć przed 06-12-2024 – L2334103;
Rio Best Choice Ciasteczka z białą czekoladą i cytryną 210 g – Najlepiej spożyć przed 12.12.2024 – L2334709

Aldi Północ: Miękkie Ciastka Pieczone Potrójna Czekolada 210g – Najlepiej spożyć przed 12-12-2024 – L2334703

Jeden grosz: Mike Mitchell Soft Muffin Cookies 210 g – Najlepiej spożyć przed 12.12.2024 – L2334703;
Mike Mitchell Gładka biała czekolada z cytryną 210 g – Najlepiej spożyć przed 12.12.2024 – L2334709

Edica: Edeka Potrójne czekoladowe ciasteczka 200g – Najlepiej spożyć przed 06.12.2024 – L2334103;
Edeka Ciasteczka Podwójnie Czekoladowe 200g – Najlepiej spożyć do 13 grudnia 2024 – L2334803;
G&G Soft Cookies Potrójna czekolada 175 g – MDH 12-13-2024 – L2334809

Rabat marki Netto: Miękkie ciasteczka biscotteria z pełnym mlekiem, ciemną i białą czekoladą 210 g Data przydatności do spożycia – 12.12.2024 – L2334703;
Miękkie Ciasteczka Biscuiteria z Białą Czekoladą i Olejem Cytrynowym 210 g Najlepiej spożyć przed 13 grudnia 2024 r. – L2334809

Kaufland: K Classic Double Chocolate Cookies 200g – Najlepiej spożyć przed 06-12-2024 – L2334103

sieć: Fenton Bakery Ciasteczka z kawałkami czekolady 225 g – Najlepiej spożyć przed 12 września 2024 r. – L2334803

Lidla: Miękkie Ciasteczka Lodowe z Białą Czekoladą i Cytryną 210g – Najlepiej spożyć przed 13 grudnia 2024 – L2334809

READ  Bądź świadomy ryzyka: Uwaga mali inwestorzy: początkujący powinni wiedzieć to o inwestycjach kryptograficznych w Bitcoin, Ethereum i Co. | biuletyn
Miękkie Ciasteczka Sundae z Białą Czekoladą i Cytryną, 210 g.
Wycofanie dotyczy pokazanych tutaj „Sondey Soft Baked Cookies White Chocolate & Lemon, 210 g”, które były sprzedawane w Lidl. © Lidla

Wycofanie jest ograniczone wyłącznie do produktów wymienionych tutaj z określonymi datami przydatności do spożycia i numerami partii wymienionymi powyżej. Niedawno popularny dostawca chipów również musiał zareagować wycofaniem produktu.

Wycofanie plików cookie ze względu na metalowe części: Holenderska seria Hema również musi zareagować

W aktualnym ostrzeżeniu holenderska sieć Hema zauważa również, że produkowane przez nią „ciasteczka z kawałkami czekolady” z najlepszą datą spożycia 12 września 2024 r. mogą zawierać kawałki metalu. Obecnie nie wiadomo, czy istnieje związek między obiema kampaniami wycofywania produktów.

Klienci, którzy już zakupili produkt, proszeni są o nieprzyjmowanie go. Zamiast tego muszą zwrócić uszkodzone pliki cookie do oddziału Hema. Tam otrzymasz zwrot pełnej ceny zakupu, nawet bez przedstawienia paragonu. Każdy, kto odczuwa dyskomfort po zażyciu produktu, powinien natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

Ogólnokrajowe wycofanie firmy Lidl and Co.: Producent ciastek żałuje błędów

Należy podkreślić, że wycofanie dotyczy wyłącznie produktów „Sondey Soft Baked Cookies White Chocolate & Lemon, 210 g”. Środek ten nie dotyczy innych produktów sprzedawanych w Lidl, w szczególności innych produktów Banketbakkerij Merba BV.

Uwaga: ten tekst został wygenerowany przy użyciu sztucznej inteligencji i dokładnie sprawdzony przez redaktora Svena Vickersa.

Continue Reading

Trending