Connect with us

Tech

Kluczowy pomysł: dzięki własnym chipom: Apple rzuca wyzwanie komputerowym rywalom i firmie Intel dzięki cienkiemu komputerowi iMac – Apple angażuje się trochę silniej Wiadomość

Published

on

Nowy iMac wprowadzony we wtorek ma tylko 11,5 mm grubości – czyli jest cieńszy niż wiele ekranów bez komputera. Według Apple jest to możliwe dzięki przejściu z procesorów Intela na wewnętrzne chipsety M1. Między innymi pozwala to znacznie zaoszczędzić miejsce: zamiast nieporęcznego układu chłodzenia potrzebne są tylko dwa małe wentylatory.

Kolejną zaletą chipa M1 jest to, że dzieli platformę technologiczną z iPhone’ami, co ułatwia współpracę aplikacji. Po raz pierwszy klawiatura urządzenia została wyposażona w skaner linii papilarnych, podobnie jak przenośny Macbook. Ekran o przekątnej 24 cali należy do poprzednich mniejszych i większych modeli. Cena od 1445 euro jest porównywalna z tym, czego Apple szukało wcześniej za iMaca.

Jednocześnie Apple akcentuje projekt. Po tym, jak wygląd zewnętrzny iMaca pozostał praktycznie niezmieniony przez lata, Apple oferuje teraz swój komputer stacjonarny w siedmiu różnych kolorach.

Układ M1 jest również używany w tablecie iPad Pro nowej generacji. Większy model z 12,9-calowym ekranem ma również znacznie ulepszony ekran z wyższą reprezentacją kontrastu. Dzięki pracy i nauce w domu iPad stał się ważnym źródłem pieniędzy dla Apple podczas pandemii Corona. Tylko w ostatnim kwartale świąt sprzedaż iPadów wzrosła o 40% rok do roku.

Podczas wydarzenia Apple przedstawił również swoje długo oczekiwane AirTags – małe panele, które można przymocować do takich rzeczy, jak klucze, aby można je było szybko znaleźć. W ten sposób Apple konkuruje ze znanymi dostawcami technologii, takimi jak Tile.

Apple ma już odpowiednią infrastrukturę za pośrednictwem wewnętrznej sieci WWW połączonej z hasłem „Gdzie on jest?” Połączony. Urządzenia Apple na całym świecie pomagają znaleźć zagubione przedmioty w ich pobliżu. Apple potwierdza, że ​​komunikacja w tym celu jest szyfrowana i anonimowa. „AirTag jest przeznaczony do śledzenia rzeczy, a nie ludzi”. Nowsze iPhone’y z wbudowanym ultraszerokim chipem radiowym mogą konkretnie lokalizować obiekty za pomocą AirTags.

READ  16 dysków SSD M.2 na 1 karcie adaptera: skaler pamięci na Kickstarterze

O „gdzie?” Jak dotąd można znaleźć tylko urządzenia Apple, takie jak iPhone czy AirPods. Jednak kilka dni temu Apple otworzył sieć na innych producentów, w tym dostawcę rowerów elektrycznych. Konkurent Tile’a już skrytykował potencjalne wejście Apple’a do biznesu jako nieuczciwą konkurencję, ponieważ firma miałaby preferowaną pozycję ze względu na iPhone’a. Apple ocenia AirTag na 35 euro – droższy model trackerów Tile kosztuje tyle samo. Samsung, lider na rynku smartfonów, również niedawno wprowadził podobne własne urządzenia śledzące.

Dodatkowymi reklamami była nowa wersja Apple TV box z lepszą jakością obrazu i nowym pilotem – stara wersja była często krytykowana za posiadanie łatwego do kliknięcia pola dotykowego. Dzięki nowej funkcjonalności dla Apple TV, grupa doskonale zademonstrowała także współdziałanie różnych swoich urządzeń. Trzeba więc umieć używać iPhone’a, aby poprawić odwzorowanie kolorów w telewizji. Wystarczy przyłożyć telefon do ekranu. Następnie czujnik iPhone’a analizuje światło i dostosowuje ustawienia pudełka.

Apple oferuje również formularz subskrypcji podcastów. Autorzy mogą udostępniać tylko pojedyncze odcinki płatnym użytkownikom. Klienci korzystający z subskrypcji mogą również słuchać podcastów bez reklam. Apple znacznie rozszerzył swoją działalność w zakresie usług subskrypcyjnych w ostatnich latach. Najważniejszym produktem grupy jest iPhone, który generuje ponad połowę przychodów.

Reakcje analityków finansowych dotyczyły głównie segmentu M1, który już w ubiegłym roku zbierał imponujące recenzje. Samik Chatterjee z JPMorgan powiedział, że wprowadzenie układu M1 w iPadzie Pro i iMacu pokazuje, że nowy procesor jest wdrażany szybciej niż oczekiwano w całej ofercie. Może to mieć coś wspólnego z faktem, że biuro domowe zyskało na znaczeniu podczas pandemii Corony. Może to być również powód, dla którego iPad Pro jest teraz dostępny również z modemem 5G, aby ułatwić pracę w podróży lub w domu.

READ  Nowa aktualizacja zapewniająca większą ochronę danych

Amit Darianani, analityk w Evercore, wskazał, że Apple najwyraźniej nie odczuł wpływu obecnego kryzysu chipowego. W wielu sektorach przemysłu występuje obecnie niedobór mikroprocesorów, również ze względu na awarię ważnych mocy produkcyjnych w Azji. „Nowy iPad i iMac pojawią się w sprzedaży w drugiej połowie maja, co wskazuje, że niedobór półprzewodników nie ma większego wpływu, przynajmniej na te nowe produkty”.

Na giełdzie zapowiedzi Apple’a nie wpłynęły zbytnio na inwestorów. Cena akcji nieznacznie spadła we wtorek na giełdzie Nasdaq w słabym otoczeniu o 1,3 proc., A następnie w środę wzrosła o 0,29 proc. Do 133,50 dolara. Jednak w ciągu czterech tygodni poprzedzających wydarzenie cena wzrosła już o prawie 8 procent.

/ so / DP / jha

Cupertino (dpa-AFX)

Więcej informacji o firmie Intel Corp.

Źródła obrazu: TonyV3112 / Shutterstock.com, J2R / Shutterstock.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Pluton: Astrofizycy znaleźli teraz przerażające wyjaśnienie

Published

on

Pluton: Astrofizycy znaleźli teraz przerażające wyjaśnienie
Nauki Astronomia

Jak Pluton zdobył białe serce?

Artystyczna wizja dużego, powolnego uderzenia w Plutona, w wyniku którego na jego powierzchni powstała struktura w kształcie serca

Kiedy kawałek lodu zderza się z lodowym karłem, jest to interpretowane artystycznie

Źródło: Uniwersytet w Bernie, ilustracja: Thibaut Roger

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Pluton już dawno utracił status dziewiątej planety. Ale dziwna jasna plama na jego powierzchni pozostaje tajemnicą. Teraz astrofizycy znaleźli na to fajne wyjaśnienie – a jednocześnie rozwiązali kolejne pytanie.

drOgromne, jasne jądro na powierzchni Plutona prawdopodobnie powstało w wyniku zderzenia z kawałkiem lodu. To wynik symulacji przeprowadzonych przez międzynarodową grupę badawczą, które opublikowano w czasopiśmie Nature Astronomy. the Zostań Zastanawia się także, czy pod powierzchnią planety karłowatej rzeczywiście znajduje się ocean.

W lipcu 2015 roku amerykańska sonda kosmiczna „Nowe Horyzonty” po ponad dziewięciu latach lotu przeleciała w pobliżu planety karłowatej znajdującej się na skraju naszego Układu Słonecznego. Dostarczony Po raz pierwszy zdjęcia i dane o wysokiej rozdzielczości z Plutona i jego księżyców na Ziemię. Zdjęcia ukazały duży, jasny rdzeń na powierzchni lodowego karła. Strukturę tę nazwano „Tombo Reggio” na cześć amerykańskiego astronoma Clyde’a Tombo, który odkrył Plutona prawie 100 lat temu.

READ  Nowa aktualizacja zapewniająca większą ochronę danych

Międzynarodowa grupa astrofizyków pod przewodnictwem Harry'ego Ballantyne'a z Uniwersytetu w Bernie badała tajemnicę związaną z powstawaniem i naturą jądra Plutona. Zespół skupił się na Sputnik Planitia, zachodniej części konstrukcji w kształcie łzy. Ta część zajmuje obszar 1200 na 2000 kilometrów, co odpowiada jednej czwartej powierzchni Europy i znajduje się od trzech do czterech kilometrów głębiej niż większość powierzchni ciała niebieskiego.

„Jasny wygląd Sputnik Planitia wynika z faktu, że jest ona w większości wypełniona białym lodem azotowym” – jak stwierdził główny autor Ballantyne w oświadczeniu uniwersytetu. Lód porusza się i płynie prąd, dzięki czemu powierzchnia staje się stale gładka. „Azot prawdopodobnie zgromadził się szybko po uderzeniu ze względu na małą wysokość” – wyjaśnia Ballantyne.

Lodowy karzeł Pluton sfotografowany przez należącą do NASA sondę New Horizons 14 lipca 2015 r.

To zdjęcie wyraźnie pokazuje strukturę w kształcie serca na powierzchni Plutona

Źródło: NASA/Laboratorium Fizyki Stosowanej Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa/Southwestern Research Institute

Korzystając z oprogramowania symulacyjnego, zespół odtworzył sposób powstania Sputnik Planitia. W ten sposób astrofizycy obliczyli, że ta część jądra powstała prawdopodobnie w wyniku zderzenia ciała planetarnego o średnicy około 700 kilometrów z powierzchnią przy małej prędkości.

Skała składa się prawdopodobnie głównie z lodu ze skalistym rdzeniem. „Wydłużony kształt Sputnik Planitia zdecydowanie sugeruje, że nie było to bezpośrednie uderzenie czołowe, ale raczej ukośne” – wyjaśnia współautor Martin Goetze z Uniwersytetu w Bernie.

Przeczytaj także

Biuletyn - 19 marca 2024, ---: Ilustracja, częściowo oparta na analizie danych spektroskopowych i fotometrycznych Hubble'a, przedstawia egzoplanetę WASP-12b.  Jest to najgorętsza znana planeta w Drodze Mlecznej i być może najkrócej żyjąca.  Planeta znajduje się zaledwie dwa miliony mil od swojej gwiazdy macierzystej podobnej do Słońca, co stanowi ułamek odległości Ziemi od Słońca.  Gwiazda może całkowicie pochłonąć planetę w ciągu 10 milionów lat.  (Do Niemieckiej Agencji Informacyjnej "Kosmiczny Posiłek: Każda gwiazda pożarła już 12 planet") Zdjęcie: G. Bacon/Nasa, Esa (stsci)/dpa - Uwaga: Do użytku redakcyjnego wyłącznie w związku z raportami z badań i tylko z pełnym uznaniem za punkty powyżej +++ dpa-Bildfunk +++

„Jądro Plutona jest tak zimne, że skały pozostały bardzo solidne i nie stopiły się pomimo ciepła powstałego podczas uderzenia” – dodaje Ballantyne. Dzięki ukośnemu kątowi uderzenia i małej prędkości rdzeń impaktora nie zagłębił się w serce Plutona, lecz pozostał nad nim. „Gdzieś pod Sputnikiem leżą pozostałości jądra innego masywnego obiektu, którego Pluton nigdy w pełni nie strawił” – dodaje współautor Eric Asfaugh z Uniwersytetu w Arizonie.

Tutaj znajdziesz treści pochodzące od osób trzecich

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Jak zauważają autorzy, ich badania rzucają także nowe światło na wewnętrzną strukturę lodowego karła, który jest martwy od prawie 20 lat. stan Zagubiony jako planeta. Obecnie zakłada się, że Pluton, podobnie jak inne ciała niebieskie w zewnętrznym Układzie Słonecznym, posiada podziemny ocean ciekłej wody.

READ  Masowa kradzież danych na Twitchu: dotyczyła również Buxtehuder Streamer „MontanaBlack”

Symulacje pozwalają teraz również stwierdzić, że pod powierzchnią Plutona znajduje się jedynie bardzo cienki ocean lub w ogóle nie ma podziemnego oceanu.

Continue Reading

Tech

NASA ogłasza sukces „Voyagera 1”: nastąpił „największy cud”.

Published

on

NASA ogłasza sukces „Voyagera 1”: nastąpił „największy cud”.
  1. Strona główna
  2. Dowiedzmy się

Naciska

Voyager 1 to jedyny ludzki element, który przekroczył granice Układu Słonecznego. (Wrażenie artysty) © Science Photo Libra/imago

Przez pięć długich miesięcy sonda Voyager 1 nie otrzymywała wyraźnego sygnału. Teraz wydaje się, że zespół NASA rozwiązał zagadkę.

PASADENA – Żadna sonda kosmiczna nie jest dalej od Ziemi niż Voyager 1. Sonda NASA od kilku lat znajduje się w przestrzeni międzygwiazdowej poza naszym Układem Słonecznym i stamtąd wysyła na Ziemię cenne dane naukowe. Robiła to co najmniej do 14 listopada 2023 r. Od tego czasu nie nadeszły zrozumiałe dane z Voyagera 1 – co stanowi problem NASA i jej Laboratorium Napędów Odrzutowych, które opiekuje się bliźniaczym statkiem kosmicznym Voyager. Sondy kosmiczne.

Podczas gdy Voyager 2 w dalszym ciągu bez problemu wysyłał dane na Ziemię, Voyager 1 przez wiele miesięcy sprawiał zespołowi ból głowy. Teraz jest jednak prawdopodobne, że zostały wysadzone w powietrze. 20 kwietnia 2024 r. — nieco ponad pięć miesięcy od ostatniego znaczącego transferu danych — sonda kosmiczna zgłosiła się ponownie na Ziemię w taki sposób, że zespół Voyagera mógł coś z nią zrobić. Co więcej, po raz pierwszy od pięciu miesięcy możliwe stało się sprawdzenie stanu i stanu technicznego statku kosmicznego, NASA twierdzi.

Podróżnik 1
5 września 1977
24,3 miliarda kilometrów
22 godziny i 33 minuty
4 z 10
Jej identyczna siostrzana sonda, Voyager 2, została wystrzelona około dwa tygodnie temu
Źródło: NASA

Sonda kosmiczna NASA Voyager 1 od miesięcy wysyłała na Ziemię niezrozumiałe dane

Ta historia sukcesu następuje po kilku miesiącach, podczas których zespół desperacko próbował przekonać Voyagera 1 do współpracy. Problem: sonda kosmiczna jest zbyt daleko, aby ją odwiedzić i naprawić. W końcu między Ziemią a sondą wystrzeloną w 1977 r. jest obecnie ponad 24 miliardy kilometrów. Oznacza to coś jeszcze, co utrudnia próby naprawy: sygnał potrzebuje około 22 godzin i 33 minut, aby przebyć trasę między Ziemią a sondą kosmiczną, a podróż powrotna ponownie zajmuje tyle samo czasu.

READ  Masowa kradzież danych na Twitchu: dotyczyła również Buxtehuder Streamer „MontanaBlack”

Oznacza to, że po każdej zmianie zespół Voyagera wysyłał statek kosmiczny w przestrzeń kosmiczną, musiał czekać około dwóch dni, aby sprawdzić, czy zmiany przyniosły skutek. 20 kwietnia w końcu nadszedł ten czas — zespół wiedział już, jaki problem ma Voyager 1 i jak go naprawić: problem dotyczył jednego z trzech komputerów na pokładzie statku kosmicznego, podsystemu danych lotu (FDS). Odpowiada za pakowanie danych naukowych i statusowych przed wysłaniem ich na Ziemię.

„Voyager 1”: za problemy odpowiada wadliwy chip – NASA znajduje rozwiązanie

Jednak chip przechowujący część pamięci FDS jest wyraźnie uszkodzony. Zapisana jest na nim także część oprogramowania FDS – której brakuje „Voyagerowi 1” i sprawia, że ​​wszelkie dane naukowe i systemowe staną się bezużyteczne. Na Ziemi możesz wymienić uszkodzony chip – 24 miliardy kilometrów stąd trzeba wykazać się większą kreatywnością. Dlatego zespół Voyagera zdecydował się umieścić kod, którego dotyczy problem, w innym miejscu pamięci FDS.

18 kwietnia Voyager 1 po raz pierwszy otrzymał polecenie przechowywania kodu pakującego dane systemowe statku kosmicznego w innym miejscu. Odpowiedź statku kosmicznego z 20 kwietnia pokazała, że ​​próba zakończyła się sukcesem, a Voyager 1 wysłał czytelną aktualizację statusu. W nadchodzących tygodniach inne części oprogramowania, którego dotyczy problem, zostaną przeniesione w ten sposób. Voyager 1 wyśle ​​następnie czytelne dane naukowe z powrotem na Ziemię.

W lutym liderka projektu Voyager, Susan Dodd, wyraziła ostrożny optymizm: „Byłoby największym cudem, gdybyśmy go odzyskali. Jeszcze się nie poddaliśmy i wygląda na to, że ten «wielki cud» już się dzieje”. (niezapłacony rachunek)

Continue Reading

Tech

Kup PS5 i PS5 Slim 23 kwietnia: najlepsze oferty dzisiejszego dnia

Published

on

Kup PS5 i PS5 Slim 23 kwietnia: najlepsze oferty dzisiejszego dnia

Konsola PS5 będzie ponownie dostępna w kilku sklepach już w kwietniu! Dowiesz się od nas, gdzie możesz je dziś kupić i u którego sprzedawcy znajdziesz najlepszą ofertę.

Film telewizyjny/PR

Nowy pakiet w najlepszych cenach

Aktualny zdobywca nagrody: Ten pakiet pochodzi z PS5 Slim Digital i dwa kontrolery Jest skomponowany. Kliknij tutaj, aby otrzymać ofertę:

PS5: najlepsze oferty

dobre wieści: Sytuacja PS5 pozostaje w dużej mierze stabilna, nawet jeśli magazyny niektórych sklepów znów są już puste. Twoje szanse na zdobycie konsoli są teraz naprawdę duże. Dealerzy nadal to oferują Na płycie znajduje się kontroler dołączony do gry „God of War”.– A także w Wydanie cyfrowe.

Trochę alternatywnej pracy? the Pakiet Spider-Man 2 na płycie i w wersji na PS5 Pobierz od OTTO:

24-pak EA Sports FC

the 24-pak EA Sports FC Zapasy są zawsze zmniejszone. Sprawdź dostępność tutaj.

PS5 w wersji slim

Jeśli lubisz elegancką, kompaktową konstrukcję, konsola PlayStation 5 w gamie modeli Slim będzie idealnym dodatkiem do Twojego zestawu rozrywkowego. Jest obecnie dostępny na Amazon – więc zgarnij go szybko!

możesz to zrobić PS5 Slim w wersji cyfrowej Kupuj także bez dodatków.

the PS5 w wersji płytowej Teraz możesz kupić go na Amazonie po najwyższej cenie w historii i zaoszczędzić pieniądze – warto kupić!

READ  Masowa kradzież danych na Twitchu: dotyczyła również Buxtehuder Streamer „MontanaBlack”

Popularnym pakietem, który od jakiegoś czasu jest dostępny także na Amazonie jest PlayStation 5 w wersji płytowej Zawiera drugi kontroler. Jesteś więc gotowy na sesje na kanapie ze znajomymi i możesz od razu zacząć.

Continue Reading

Trending