Connect with us

Tech

Szczegóły nowych produktów Apple

Published

on

Apple przedstawił kilka nowych produktów na swoim cyfrowym wydarzeniu Spring Loaded: nowe komputery iMac, nowy iPad Pro, nowe urządzenie Apple TV, nowo opracowane poduszki powietrzne i nie tylko.

Nowy iMac ma do wyboru siedem kolorów. Ceny zaczynają się od 1449 euro.

(Quelle: Apple Inc. / dpa-tmn)

Firma Apple wprowadziła całkowicie przeprojektowany komputer iMac. 24-calowy komputer został wyposażony w procesor M1, który już po wprowadzeniu w zeszłym roku Macbook Air, Macbook i Mac Mini zanotował spory spadek.

Metalowa obudowa jest teraz dostępna w kilku kolorach i przypomina pierwsze modele iMac, które Steve Jobs wprowadził, kiedy wrócił do Apple w 1998 roku. Podczas gdy pierwszy iMac nadal miał wyświetlacz CRT, nowy iMac jest bardzo płaski i ma zaledwie 11,5 mm.

Nowy, opracowany wewnętrznie układ M1 jest bardziej kompaktowy niż dotychczas stosowane procesory Intela. A dzięki technologii ARM zużywa również mniej energii. W rezultacie nowa obudowa iMaca może być bardziej kompaktowa niż wiele ekranów, które nie mają nawet komputera. Zamiast masywnego układu chłodzenia z poprzedniego modelu potrzebne są tylko dwa płaskie wentylatory.

Gniazdo LAN na zasilaczu

iMac z góry

Kolorystyka jest dyskretnie utrzymana z przodu iMaca, ale z tyłu jasno świeci.

(Quelle: Apple Inc. / dpa-tmn)

Aby wszystko zmieściło się w pudełku, firma Apple zleciła zewnętrzną dostawę zasilacza. Jest też gniazdo Ethernet, za pomocą którego można podłączyć komputer do sieci LAN za pomocą kabla.

Jeśli chodzi o kolor, Apple oferuje wariacje siedmiu dostępnych kolorów – niebieskiego, zielonego, żółtego, różowego, fioletowego, pomarańczowego i srebrnego – na pierwszym planie. Z drugiej strony kolory wydają się mocne na plecach.

Nowy iMac kosztuje od 1449 euro (256 GB przestrzeni dyskowej, ośmiordzeniowy procesor i siedmiordzeniowa grafika) do 1899 euro (512 GB przestrzeni dyskowej, ośmiordzeniowy procesor i ośmiordzeniowa grafika).

READ  Darmowe gry od dzisiaj z 89-procentową zniżką na gry akcji? [Update]

Chip M1, który był jednogłośnie chwalony w raportach z testów za ogromną moc obliczeniową i niskie zużycie energii, jest teraz również używany w iPadzie Pro. Większy model z 12,9-calowym ekranem ma teraz znacznie ulepszony ekran z wyższą reprezentacją kontrastu. Apple stawia na 10000 malutkich diod LED zamiast popularnej technologii OLED, która jest liderem na rynku, ponieważ pozwala osiągnąć wyższe wartości świetlne.

Thunderbolt i USB 4

iPad Pro

Główne innowacje nowego iPada Pro to mały wyświetlacz LED i potężny procesor M1.

(Quelle: Apple Inc. / dpa-tmn)

Topowy model ma również port Thunderbolt i USB-4, dzięki czemu duże ilości danych, takie jak obszerne zdjęcia i filmy, można przesłać w najwyższej rozdzielczości w ciągu kilku sekund. Wyświetlacze o rozdzielczości do 6K, takie jak Apple Pro Display XDR, można również podłączyć za pośrednictwem interfejsu.

Wraz z nowym iPadem Pro i iMacami Apple reaguje również na krytykę zainstalowanych do tej pory aparatów do selfie, które stały się niezbędne do wideokonferencji, platform edukacyjnych i innych rozwiązań, zwłaszcza w czasie pandemii. Rozdzielczość wzrosła do dwunastu megapikseli. Dodatkowo ultraszerokokątny aparat z przodu powinien dawać lepsze zdjęcia w kiepskich warunkach oświetleniowych. Dzięki mocy obliczeniowej układu M1 kamera może automatycznie podążać za ludźmi pod kątem widzenia podczas rozmów wideo i regulacji sekcji.

iPad Pro od 879 euro

Mniejszy 11-calowy model iPada Pro jest dostępny w cenie 879 EUR (128 GB). Pełna konfiguracja z 2 TB pamięci kosztuje 2089 euro. Modem komórkowy 5G kosztuje dodatkowe 170 euro za urządzenie. W przypadku większego 12,7-calowego modelu z lepszym ekranem ceny zaczynają się od 1199 euro i dochodzą do 2409 euro. Dodatkowy koszt 5G jest identyczny.

Apple przedstawił również na imprezie długo oczekiwane poduszki powietrzne – które można przyczepić do torebki, klucza, plecaka lub innego przedmiotu.

Abyś mógł je zlokalizować za pomocą iPhone’a lub iPada. Odbywa się to za pośrednictwem wewnętrznej sieci WWW połączonej z „Gdzie on jest?” Połączony. O „gdzie?” Jak dotąd można znaleźć tylko urządzenia Apple, takie jak iPhone’y, iPady, komputery Mac czy Airpods.

Poduszki powietrzne rywalizują z Tile

Air Day kosztuje 35 euro – tyle samo, co najdroższy model trackera od rywala Tile, który protestował we wtorek Apple’a we wtorek. Tile oskarżył Apple o preferowanie swoich produktów w ekosystemie. Firma Apple wskazała, że ​​system „Gdzie to jest?” Został otwarty. Dostawcy zewnętrzni i Tile również mogą w tym uczestniczyć.

Możliwe, że wielu użytkowników dekodera Apple TV, których przegląd techniczny został opóźniony, czeka na kolejne ogłoszenie. Wersja Apple TV ma teraz lepszą jakość obrazu – ale przede wszystkim nowego pilota. Stary był krytykowany przez wielu użytkowników, ponieważ nie można było intuicyjnie zobaczyć, gdzie z przodu, a gdzie z tyłu. Nowy Apple TV 4K kosztuje 199 € (32 GB) lub 219 € (64 GB). Nowy pilot zdalnego sterowania jest również dostępny osobno w cenie 65 euro.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tech

Katastrofa Magentacloud: Telekom czekał na użytkowników Maca od miesięcy

Published

on


ten Telekomunikacja Tak jak kilka miesięcy po zastąpieniu fioletowa chmura Nadal mam problemy z ponownym połączeniem wszystkich użytkowników. Podczas gdy Windows od dawna ma nowe oprogramowanie, użytkownicy Maców zostali porzuceni w deszczu, mimo zapewnień, że wkrótce zostanie ono wydane.

Telekom mówi wkrótce, ale to nic nie znaczy

Czasami reklamy nie są tak cenne: pod koniec zeszłego roku Telekom zmienił technologię usługi przechowywania online Magentacloud, co również wymagało nowego oprogramowania po stronie użytkownika. W systemie Windows oprogramowanie zapewniające automatyczną synchronizację danych istnieje już od dłuższego czasu. Użytkownicy komputerów Mac są obiecani Strona aplikacji MagentacloudNowa aplikacja będzie dostępna „w najbliższych tygodniach”. Problem: Jak pisze Hayes, to zdanie istnieje od miesięcy.
W najbliższych tygodniach: jest tu od miesięcy

Czas zapytać Telekom, czy można się spodziewać, że użytkownicy komputerów Mac będą mogli ponownie uzyskać dostęp do pamięci w chmurze za pośrednictwem oprogramowania. Odpowiedział rzecznik firmy gorąco: Nie można jeszcze podać daty, „ale zakładamy, że będzie ona dostępna wkrótce. Oprogramowanie jest obecnie w fazie testów”. Firma nie chce nawet wydać tak niejasnego oświadczenia o przyczynie opóźnienia, ale milczy. Użytkownicy komputerów Mac mogą zrobić tylko jedno: poczekaj i zobacz, dane Telekom i tak nie są zbyt przydatne do oceny rzeczywistej sytuacji.

zanurzony w zmianach

Tym samym nawet miesiące po rozpoczęciu zmiany trzeba udowodnić, że Telekom był przytłoczony. W momencie zmiany na początku grudnia usługa w chmurze całkowicie przestała działać na kilka dni. Nawet wtedy przesyłanie, pobieranie, uprawnienia i inne ważne funkcje nie działały płynnie, co skutkowało obfitością Wkład do forum wsparcia doprowadziło.

Według Heise, chmura Telekom znajdowała się w Strato, ze zmianą technologii wprowadzoną wewnętrznie i oparciem się na projekcie „Nextcloud” open source, który z kolei opiera się na Open Telekom Cloud (OTC). Być może fakt, że oprogramowanie Mac nie mogło zostać udostępnione po miesiącach, wskazuje, że konfiguracja nie była optymalna. Ciekawie będzie zobaczyć, kiedy to w końcu wyjdzie.

READ  Bloober zapowiada nową grę w uniwersum Layers of Fear

Pobierać ; MagentaCloud – Użyj Telekom Cloud
Zobacz też:


Telekom, Cloud Storage, Media Center, Darmowa poczta, MagentaCLOUD
Telekom, Cloud Storage, Media Center, Darmowa poczta, MagentaCLOUD

Continue Reading

Tech

Zobacz remastery, adaptery i elementy podrzędne na adresach IP Square Enix

Published

on

od Rhonda Bachmann
Na początku tego miesiąca szwedzka firma Embracer Group nabyła zachodnie studia Crystal Dynamics, Eidos-Montréal i Square Enix Montreal. Firma wyraźnie ma pewne plany dotyczące marek i nie chodzi tylko o kontynuację, ale także o regenerację, regenerację i podpunkty.

Na początku maja szwedzka grupa Embracer ogłosiła, że ​​większość Przejęcie zachodniego biznesu Square Enix. Obejmuje to studia Crystal Dynamics, Eidos-Montréal i Square Enix Montréal, ze znanymi markami, takimi jak Deus Ex, Tomb Raider, Legacy of Kain czy Thief. Oczywiście firma rozważa kontynuację popularnej serii gier. W swoim ostatnim briefingu finansowym Embracer Group ujawnił, że może wyobrazić sobie więcej z przejętymi markami.

Grupa Embracer chce korzystać z pozyskanych adresów IP

„Widzimy ogromny potencjał nie tylko w sequelach, ale także w remasterach, adapterach i podpozycjach, a także projektach Transmedia w grupie” – napisała firma w swoim raporcie. Studia, za które Embracer Group zapłaciła 300 milionów dolarów, nie zostały jeszcze przejęte. Jednak według firmy transakcja ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale 2022 roku. Po tym czasie szwedzka grupa będzie miała 124 własne studia gier.

Embracer Group wydała kilka przeróbek i aktualizacji niektórych przejętych marek, takich jak Destroy All Humans! oraz Kingdoms of Amalur i Spongebob Kanciastoporty. Podobno Eidos-Montréal jest obecnie Kilka projektów opartych na Unreal Engine 5 Ona jest w pracy. Tymczasem Crystal Dynamics i The Initiative nadal działają Razem na ekskluzywnej konsoli Xbox Perfect Dark.

Źródło: via Śruba do gier

READ  Plotki o procesorach graficznych Nvidia: między zwykłym a Ti . jest dużo przestrzeni
Continue Reading

Tech

Paleontolodzy mylą „skamieniałości duchów” – nowa forma formowania skamieniałości ujawnia nieoczekiwaną odporność pradawnych alg wapiennych

Published

on

Zaskakujące odkrycie: przez przypadek paleontolodzy odkryli zupełnie nową formę skamieniałości – maleńkie odciski na pradawnym pyłku, zarodnikach i aglomeratach organicznych. Te „skamieniałości duchów” pochodzą z alg wapiennych, których muszle były kiedyś wciskane w te podłoża i które przez miliony lat pozostały jako zdumiewająco szczegółowe odciski. Te mikroskamieniałości dowodzą jedynie, że glony wapienne przetrwały nawet w kwaśnych oceanach w minionych okresach interglacjalnych.

Mikroskamieniałości są ważnymi świadkami przeszłości. Małe skamieniałości mogą ujawnić, na przykład, kiedy pierwsze komórki Albo pierwsze glony eukariotyczne na naszej planecie. Również pierwsze skamieniałości ziemskie stworzenia W formie grzyba naukowcy już odkryli.

Ślady muszli kości ogonowej na 183-milionowym kawałku materii organicznej. © Slater, Bowen i in. / Nauki ścisłe

Na szlaku alg wapiennych

Skamieniałe ślady planktonu tworzącego muszle, takie jak otwornice lub kokolitofory, są szczególnie interesujące poza paleontologią. Ponieważ te często glony wapienne Abstrakcyjne organizmy morskie reagują wrażliwie na zmiany temperatury i kwasowości wody morskiej. Dlatego ich skamieniałości pozwalają wyciągnąć wnioski na temat klimatu przeszłości, a zwłaszcza konsekwencji prehistorycznych, ciepłych faz.

„Paleontolodzy zwykle szukają skamieniałości tych wróbli – a jeśli ich nie znajdują, zwykle zakładają, że te starożytne społeczności planktonu upadły” – wyjaśnia główny autor Vivi Vajda ze Szwedzkiego Muzeum Historii Naturalnej w Sztokholmie. Jak dotąd wyglądało na to, że te wapienne glony zniknęły w minionych czasach ekstremalnego globalnego ocieplenia i zakwaszenia oceanów.

Odkrycie pod mikroskopem elektronowym

Jednak szansa na ich odnalezienie obala to – i ujawnia zupełnie nową formę mikroskamieniałości. Zostało to odkryte przez Vajdę, pierwszego autora Sama Slatera i ich kolegów, gdy chcieli zbadać próbki skał sprzed 183 milionów lat z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii i Japonii pod kątem pyłku i innej materii organicznej. Aby to zrobić, najpierw potraktowali próbki kwasem, który rozpuszcza minerały wapienne, a tym samym sprawia, że ​​ślady organiczne są bardziej widoczne.

READ  Elden Ring: Nie pojawił się na Gamescom 2021 – pomimo nagrody

Kiedy naukowcy zbadali następnie swoje próbki pod mikroskopem elektronowym, zauważyli coś zaskakującego: ślady mniejszych struktur można było zobaczyć na powierzchni drobnych pyłków, zarodników i aglomeratów organicznych – łusek alg wapiennych. Chociaż skamieniałości tych organizmów zostały zniszczone dawno temu, odciski skorupy przetrwały miliony lat. „Odkrycie 'widmowych skamieniałości’ było całkowicie nieoczekiwane!”, mówi Slater.

Nawet detale są doskonale zachowane

Szczegółowa ochrona tych skamieniałych odcisków palców jest niemal zdumiewająca: „Skamieliny duchów są bardzo małe – mają rozmiar 5 mikrometrów i są 15 razy cieńsze niż ludzki włos” – mówi współautor Paul Bowen z University College London. Ale szczegóły
Oryginalne panele osłonowe są nadal w pełni widoczne. „Możesz nawet określić rodzaj kokolitofory na podstawie żeber, łuków i szwów.

Następnie, aby dowiedzieć się, czy te skamieliny duchów były zjawiskiem, które wystąpiło tylko w krótkim czasie w historii Ziemi iw niektórych miejscach, naukowcy zbadali również próbki skał z innych epok geologicznych, w tym z wczesnej i środkowej kredy. Tam też znaleźli to, czego szukali. „Znaleźliśmy skamieniałości odcisków w obu ciepłych okresach kredy” – mówi zespół. „To pokazuje, że ta ochrona nanoskamieniałości nie jest wyjątkowa dla wczesnego okresu jurajsko-byskiego”.

Przepis: woda z gliny, wyciskania i kwaśna woda porowa

Ale jak pojawiły się te niezwykłe skamieniałe odciski palców? Kiedy glony wapienne umarły miliony lat temu i opadły na dno morskie, stopniowo pokrywały je osady wraz ze szczątkami innych żywych istot. Na przykład, gdy w pobliżu pyłku znajdują się resztki glonów wapiennych lub kępy odchodów, są one ściskane przez rosnące ciśnienie w gruncie. W rezultacie twarde wapienne łupiny ziaren wapiennych dociskały się do bardziej miękkich powierzchni przylegających do nich śladów.

Zespół odkrył, że skamieliny duchów gromadzą się w warstwach skał, które kiedyś powstały z drobnych, bogatych w substancje organiczne złóż gliny. „To wskazuje, że materia organiczna była ważnym warunkiem wstępnym, ponieważ zapewniała odkształcalne podłoże, na którym odciski palców zostały odciśnięte” – wyjaśniają Slater i współpracownicy. „Jednocześnie wyjaśnia to również, dlaczego wapno ze skórki jest następnie rozpuszczane: wysoki poziom materii organicznej może powodować zakwaszenie wody w porach podczas formowania”.

READ  Galaxy A73: pojawiły się oferty nowego modelu Samsunga
faza ciepła
Skamieniałości duchów ujawniają, że glony wapienne przetrwały nawet prymitywne, ciepłe okresy. © Slater, Bowen i in. / Nauki ścisłe

Algi wapienne przetrwały nawet ciepłe fazy

Zdaniem naukowców mikroodbitki nie tylko ujawniają nową formę formowania się skamielin, ale także dostarczają zupełnie nowego wglądu w historię i klimat Ziemi. „Wkrótce stało się jasne, że ślady mchu wapiennego były również powszechne w okresach, gdy naturalne kokolitofory były rzadkie lub nieobecne – co było całkowitą niespodzianką!” „Skamieliny duchów pokazują, że zapis kopalny czasami nas zwodzi i że istnieją inne sposoby ochrony wapiennego nanoplanktonu”.

Wbrew powszechnemu przekonaniu populacje alg wapiennych nie załamały się podczas prymitywnych faz ocieplenia w okresie jurajskim i kredowym. Zamiast tego wici wapienne najwyraźniej nadal się rozwijały pomimo ocieplenia i zakwaszenia oceanów w tym czasie. „Odkryte przez nas odciski palców pokazują odporność tych społeczności nanoplanktonu w kilku poprzednich ciepłych okresach” – mówi Slater i jego zespół.

Może to oznaczać, że glony wapienne są bardziej zdolne do przystosowania się do zmian warunków oceanicznych niż wcześniej sądzono – i może to również dotyczyć obecnej zmiany klimatu. „Te skamieliny zastępują naszą wiedzę o tym, jak wapniowy nanoplankton reaguje na ocieplenie” – mówi współautor Richard Twitchett z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. (Nauka, 2022; doi: 10.1126/nauka. abm7330)

Źródło: University College London

Continue Reading

Trending