Connect with us

Tech

Kinonikony i Leica w pełnym formacie – fotorelacja na tydzień 10.2024

Published

on

Kinonikony i Leica w pełnym formacie – fotorelacja na tydzień 10.2024

Nadal można rozczarować się targami CES i przegapić naprawdę ważne wieści z CP+: ostatni tydzień przyniósł wszystko, co stanowi tydzień dobrych wiadomości dla fotografów i filmowców. Jest wiele do rozpakowania, a jeśli jeszcze nie wspomnieliśmy o memie „Co za tydzień” w naszej kolumnie, teraz jest szansa, aby to zrobić.

reklama

Przejęcie firmy Red przez firmę Nikon będzie miało prawdopodobnie długoterminowy wpływ na wiele branż. Nasz szczegółowy raport wyjaśnia, co się tam wydarzyło, a teraz małe załamanie. Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to takie proste, że Nikon po prostu kupuje aparaty na lukratywnym rynku produkcji seryjnej i filmowej. W końcu wszystkie nowoczesne aparaty systemowe, takie jak Z 8 i Z 9, mogą nagrywać w rozdzielczości 4K i wyższej przy dobrej jakości obrazu.

Użytkownicy mają jednak zupełnie inne wymagania wobec profesjonalnej kamery kinowej. Większość pudełkowatych urządzeń nie wygląda jak tradycyjny aparat. Podobnie jak płyta główna komputera osobistego, stanowi jedynie fundament, na którym operator, zwany kamerą obrazującą, buduje aktualnie wymaganą funkcjonalność. Niezliczona ilość portów, adaptery do różnych bagnetów obiektywów, wiele wejść audio, zewnętrzne zasilacze, synchronizacja kodu czasowego z innymi urządzeniami oraz liczne mechaniczne punkty mocowania uchwytów i innych akcesoriów to tylko niektóre z wymagań, co pokazuje zdjęcie na okładce artykułu.

Red przynosi to wszystko, a przede wszystkim rozwój swoich czujników. Jeśli chodzi o aparaty z najwyższej półki, Nikon w coraz większym stopniu polega na Sony. Żaden inny aparat w A9 III nie ma czujnika z globalną migawką, ale Red ma w nim globalną migawkę Kamera V-Raptor XL Obejrzeć. Jest to w połączeniu z tak zwanym w branży filmowej „dużym formatem”, który jest formatem poziomym szerszym niż 16:9, ale nie całkiem 21:9. Zamiast tego współczynnik czujnika Raptora wynosi około 18:9, przy rozdzielczości 8192 x 4320 pikseli. Reżyser zazwyczaj wybiera dokładny fragment obrazu w zależności od pożądanego wrażenia obrazowego.

Widać, że w aparacie przeznaczonym w całości do fotografii wiele rzeczy różni się na matrycy. Podobnie jak w przypadku bagnetu: opracowany przez firmę Arri system „pozytywnego blokowania”, znany jako „mocowanie PL”, jest tutaj niemal standardem. Do tego celu służy wiele obiektywów zwanych „cine”. Inne — takie jak bagnet EF firmy Canon — można zamontować na uchwycie PL za pomocą adapterów. Jest to powszechne. Biorąc pod uwagę wysoką rozdzielczość wczesnych filmów i dzisiejsze czujniki 8K, magnetowid nie stanowi większego problemu.

Nie musi to oznaczać, że obiektywy filmowe Nikona, co niektórzy automatycznie kwestionują, nigdy nie pojawią się w aparatach RED. Nikon ma prawie całą wiedzę na temat czerwonej optyki i rzeczywiście ją posiada W innych dziedzinach Takie jak medycyna, technologia pomiarowa i inne dziedziny z urządzeniami optycznymi. Jest bardzo prawdopodobne, że zapożyczymy jedną lub dwie sztuczki optyczne obiektywów kinowych. Nie należy jednak liczyć na wiele automatycznych Nikkorów, rozwój jest złożony – stabilizacja ostrości to słowo klucz – a spodziewana liczba egzemplarzy niewielka.

Ponieważ sprzęt filmowy jest często drogi i rzadki, zwykle wynajmuje się go, a nie kupuje. Wymaga to sieci usług, zwłaszcza w stolicach kin. Nie tylko firmie Red udało się to zbudować w ciągu 17 lat swojego istnienia, ale także firmie Nikon. Ten Profesjonalne usługi Nikona Choć do tej pory przeznaczony głównie dla fotografów, struktury i lokalizacje już tam są. Poprzeczka jest bardzo wysoka. Na przykład każdy, kto kręcił już zdjęcia w Monachium i jest dobrym klientem Arri Rental, może w dowolnym momencie za rozsądną opłatą dostarczyć nowoczesny sprzęt bezpośrednio do miejsca kręcenia.

Ari to gigant branży filmowej, jakiego chyba nie ma żadna inna firma Kolejne Oscary dla technologii wygrał. Powstały także Canon i Sony, które w dalszym ciągu mogą liczyć na długie doświadczenie z Betacams w produkcji telewizyjnej i związaną z tym reputację. Prawie cała branża filmowa toczy spór prawny z firmą Red, ponieważ w 2012 roku firma ta otrzymała patent na nagrywanie surowego wideo z niewielką kompresją w aparacie.

To działa Zgodnie z patentem Nie chodzi tu jednak o konkretny algorytm, a raczej o ogólną procedurę stosowaną także w innych metodach kompresji, m.in. w podpróbkowaniu kolorów. A Klatka wideo Voyagera na YouTube Wyjaśnia to jasno. Ponieważ patent jest tak ogólny, wielu producentów próbuje go obejść, stosując własne formaty kompresji. Red regularnie narzekał na to w przeszłości, także wkrótce po wydaniu Nikona Z 9, który umożliwia również wewnętrzne nagrywanie w formacie Raw. zaskoczony Obie firmy zgodziły się Ale potem poza sądem na prawie rok.

Nie jest jeszcze jasne, czy czerwony patent przetrwa długi proces prawny. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, nie wiadomo, czy od tego czasu Nikon płacił Redowi tantiemy. Ponieważ jednak osiągnięto już porozumienie i dodano kolejny podstawowy aparat Nikon, Z 8, trudno uznać spór patentowy za główny powód przejęcia firmy Red. Swoją drogą patent ważny jest do 2028 roku, zatem z punktu widzenia Reida nie było się co spieszyć. Nie jest jeszcze jasne, czy Nikon chce teraz odebrać konkurencji patent Red.

Dlaczego Nikon, a nie pozostali trzej giganci aparatów filmowych – Arri, Canon i Sony – spadł na minus, jest oczywiste: mieli już podobne produkty i mieli rozpocząć zaciekłą konkurencję wewnętrzną. Nie musisz się tym martwić; W najlepszym razie zuchwała amerykańska kultura start-upów może kolidować z konserwatywnymi japońskimi praktykami biznesowymi. Nikon prawdopodobnie spodziewa się wzrostu na nowym rynku głównie w związku z boomem na streaming, w miarę ciągłego zapotrzebowania na coraz więcej materiałów w Amazon, Disney, Netflix, Paramount and Co.

Niemiecki rynek aparatów fotograficznych w 2023 roku nie odnotował wzrostu, ale w liczbach jest jeszcze jedna dobra wiadomość. Po pierwsze, łączny wolumen: aparaty fotograficzne, kamery wideo, kamery sportowe i akcesoria sprzedano łącznie za 636 mln euro. Zawsze warto o tym pamiętać, gdy inni twierdzą, że prawdziwe aparaty już dawno przestały być przestarzałe dzięki smartfonom. Z drugiej strony, tutaj również widać trend w kierunku droższych urządzeń: choć liczba sztuk spadła o 8,2 proc., sprzedaż spadła zaledwie o 1,6 proc. Jednak lustrzanki cyfrowe stawały się przestarzałe – sprzedano zaledwie 61 000 sztuk, o 28,3 procent mniej niż wcześniej. Z drugiej strony, aparaty natychmiastowe przeżywają boom, a sprzedaż sięga 490 000 sztuk.

Leica prawdopodobnie będzie miała udział w sprzedaży, ale niewielki w liczbie sztuk. Nowy SL3 jest również drogi i kosztuje około 6800 euro. Dzięki zakresowi dynamicznemu wynoszącemu 15 stopni czujnik ma przewyższać wszystkie inne aparaty pełnoklatkowe, a przy rozdzielczości 60 MP plasuje się również w górnej części skali dla stosunkowo kompaktowych urządzeń. Leica nie może zignorować trendów tamtych czasów wypuszczając następcę SL2, czego dowodem jest obrotowy i odporny na warunki atmosferyczne ekran – a przede wszystkim autofokus AI, w który mają teraz wszystkie nowe aparaty. Pozostałą część wyposażenia i funkcji znajdziesz tutaj.

Jednak w tym tygodniu pojawiły się też naprawdę złe wieści, a mianowicie niekończąca się historia niefortunnego tła fotograficznego. A ponieważ dramat wokół niemieckiego fotografa, który poważnie wydał ostrzeżenia, jest teraz prawnie skomplikowany, polecamy lekturę także na długi weekend. Niniejszy artykuł Daniela AJ Sokolowa dotyczy przede wszystkim faktu, że sprawa zakończyła się przed Federalnym Trybunałem Sprawiedliwości. Jak doszło do tego punktu, stanie się jasne dopiero wtedy, gdy skorzystasz ze wszystkich zawartych w nim linków. Dla tych, którym się spieszy: Lepiej nie robić zdjęć tła zdjęcia. Przynajmniej tak długo, jak istnieje wyraźna luka prawna.(nigdy)

Do strony głównej

READ  Siódma planeta w pobliżu Ziemi – Uran i chiński statek kosmiczny
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Pluton: Astrofizycy znaleźli teraz przerażające wyjaśnienie

Published

on

Pluton: Astrofizycy znaleźli teraz przerażające wyjaśnienie
Nauki Astronomia

Jak Pluton zdobył białe serce?

Artystyczna wizja dużego, powolnego uderzenia w Plutona, w wyniku którego na jego powierzchni powstała struktura w kształcie serca

Kiedy kawałek lodu zderza się z lodowym karłem, jest to interpretowane artystycznie

Źródło: Uniwersytet w Bernie, ilustracja: Thibaut Roger

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Pluton już dawno utracił status dziewiątej planety. Ale dziwna jasna plama na jego powierzchni pozostaje tajemnicą. Teraz astrofizycy znaleźli na to fajne wyjaśnienie – a jednocześnie rozwiązali kolejne pytanie.

drOgromne, jasne jądro na powierzchni Plutona prawdopodobnie powstało w wyniku zderzenia z kawałkiem lodu. To wynik symulacji przeprowadzonych przez międzynarodową grupę badawczą, które opublikowano w czasopiśmie Nature Astronomy. the Zostań Zastanawia się także, czy pod powierzchnią planety karłowatej rzeczywiście znajduje się ocean.

W lipcu 2015 roku amerykańska sonda kosmiczna „Nowe Horyzonty” po ponad dziewięciu latach lotu przeleciała w pobliżu planety karłowatej znajdującej się na skraju naszego Układu Słonecznego. Dostarczony Po raz pierwszy zdjęcia i dane o wysokiej rozdzielczości z Plutona i jego księżyców na Ziemię. Zdjęcia ukazały duży, jasny rdzeń na powierzchni lodowego karła. Strukturę tę nazwano „Tombo Reggio” na cześć amerykańskiego astronoma Clyde’a Tombo, który odkrył Plutona prawie 100 lat temu.

READ  Aktualizacje Androida: Motorola i Samsung dystrybuują Androida 11, Google, następcę Androida

Międzynarodowa grupa astrofizyków pod przewodnictwem Harry'ego Ballantyne'a z Uniwersytetu w Bernie badała tajemnicę związaną z powstawaniem i naturą jądra Plutona. Zespół skupił się na Sputnik Planitia, zachodniej części konstrukcji w kształcie łzy. Ta część zajmuje obszar 1200 na 2000 kilometrów, co odpowiada jednej czwartej powierzchni Europy i znajduje się od trzech do czterech kilometrów głębiej niż większość powierzchni ciała niebieskiego.

„Jasny wygląd Sputnik Planitia wynika z faktu, że jest ona w większości wypełniona białym lodem azotowym” – jak stwierdził główny autor Ballantyne w oświadczeniu uniwersytetu. Lód porusza się i płynie prąd, dzięki czemu powierzchnia staje się stale gładka. „Azot prawdopodobnie zgromadził się szybko po uderzeniu ze względu na małą wysokość” – wyjaśnia Ballantyne.

Lodowy karzeł Pluton sfotografowany przez należącą do NASA sondę New Horizons 14 lipca 2015 r.

To zdjęcie wyraźnie pokazuje strukturę w kształcie serca na powierzchni Plutona

Źródło: NASA/Laboratorium Fizyki Stosowanej Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa/Southwestern Research Institute

Korzystając z oprogramowania symulacyjnego, zespół odtworzył sposób powstania Sputnik Planitia. W ten sposób astrofizycy obliczyli, że ta część jądra powstała prawdopodobnie w wyniku zderzenia ciała planetarnego o średnicy około 700 kilometrów z powierzchnią przy małej prędkości.

Skała składa się prawdopodobnie głównie z lodu ze skalistym rdzeniem. „Wydłużony kształt Sputnik Planitia zdecydowanie sugeruje, że nie było to bezpośrednie uderzenie czołowe, ale raczej ukośne” – wyjaśnia współautor Martin Goetze z Uniwersytetu w Bernie.

Przeczytaj także

Biuletyn - 19 marca 2024, ---: Ilustracja, częściowo oparta na analizie danych spektroskopowych i fotometrycznych Hubble'a, przedstawia egzoplanetę WASP-12b.  Jest to najgorętsza znana planeta w Drodze Mlecznej i być może najkrócej żyjąca.  Planeta znajduje się zaledwie dwa miliony mil od swojej gwiazdy macierzystej podobnej do Słońca, co stanowi ułamek odległości Ziemi od Słońca.  Gwiazda może całkowicie pochłonąć planetę w ciągu 10 milionów lat.  (Do Niemieckiej Agencji Informacyjnej "Kosmiczny Posiłek: Każda gwiazda pożarła już 12 planet") Zdjęcie: G. Bacon/Nasa, Esa (stsci)/dpa - Uwaga: Do użytku redakcyjnego wyłącznie w związku z raportami z badań i tylko z pełnym uznaniem za punkty powyżej +++ dpa-Bildfunk +++

„Jądro Plutona jest tak zimne, że skały pozostały bardzo solidne i nie stopiły się pomimo ciepła powstałego podczas uderzenia” – dodaje Ballantyne. Dzięki ukośnemu kątowi uderzenia i małej prędkości rdzeń impaktora nie zagłębił się w serce Plutona, lecz pozostał nad nim. „Gdzieś pod Sputnikiem leżą pozostałości jądra innego masywnego obiektu, którego Pluton nigdy w pełni nie strawił” – dodaje współautor Eric Asfaugh z Uniwersytetu w Arizonie.

Tutaj znajdziesz treści pochodzące od osób trzecich

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Jak zauważają autorzy, ich badania rzucają także nowe światło na wewnętrzną strukturę lodowego karła, który jest martwy od prawie 20 lat. stan Zagubiony jako planeta. Obecnie zakłada się, że Pluton, podobnie jak inne ciała niebieskie w zewnętrznym Układzie Słonecznym, posiada podziemny ocean ciekłej wody.

READ  Horizon Forbidden West: Secret Edition wyciekło

Symulacje pozwalają teraz również stwierdzić, że pod powierzchnią Plutona znajduje się jedynie bardzo cienki ocean lub w ogóle nie ma podziemnego oceanu.

Continue Reading

Tech

NASA ogłasza sukces „Voyagera 1”: nastąpił „największy cud”.

Published

on

NASA ogłasza sukces „Voyagera 1”: nastąpił „największy cud”.
  1. Strona główna
  2. Dowiedzmy się

Naciska

Voyager 1 to jedyny ludzki element, który przekroczył granice Układu Słonecznego. (Wrażenie artysty) © Science Photo Libra/imago

Przez pięć długich miesięcy sonda Voyager 1 nie otrzymywała wyraźnego sygnału. Teraz wydaje się, że zespół NASA rozwiązał zagadkę.

PASADENA – Żadna sonda kosmiczna nie jest dalej od Ziemi niż Voyager 1. Sonda NASA od kilku lat znajduje się w przestrzeni międzygwiazdowej poza naszym Układem Słonecznym i stamtąd wysyła na Ziemię cenne dane naukowe. Robiła to co najmniej do 14 listopada 2023 r. Od tego czasu nie nadeszły zrozumiałe dane z Voyagera 1 – co stanowi problem NASA i jej Laboratorium Napędów Odrzutowych, które opiekuje się bliźniaczym statkiem kosmicznym Voyager. Sondy kosmiczne.

Podczas gdy Voyager 2 w dalszym ciągu bez problemu wysyłał dane na Ziemię, Voyager 1 przez wiele miesięcy sprawiał zespołowi ból głowy. Teraz jest jednak prawdopodobne, że zostały wysadzone w powietrze. 20 kwietnia 2024 r. — nieco ponad pięć miesięcy od ostatniego znaczącego transferu danych — sonda kosmiczna zgłosiła się ponownie na Ziemię w taki sposób, że zespół Voyagera mógł coś z nią zrobić. Co więcej, po raz pierwszy od pięciu miesięcy możliwe stało się sprawdzenie stanu i stanu technicznego statku kosmicznego, NASA twierdzi.

Podróżnik 1
5 września 1977
24,3 miliarda kilometrów
22 godziny i 33 minuty
4 z 10
Jej identyczna siostrzana sonda, Voyager 2, została wystrzelona około dwa tygodnie temu
Źródło: NASA

Sonda kosmiczna NASA Voyager 1 od miesięcy wysyłała na Ziemię niezrozumiałe dane

Ta historia sukcesu następuje po kilku miesiącach, podczas których zespół desperacko próbował przekonać Voyagera 1 do współpracy. Problem: sonda kosmiczna jest zbyt daleko, aby ją odwiedzić i naprawić. W końcu między Ziemią a sondą wystrzeloną w 1977 r. jest obecnie ponad 24 miliardy kilometrów. Oznacza to coś jeszcze, co utrudnia próby naprawy: sygnał potrzebuje około 22 godzin i 33 minut, aby przebyć trasę między Ziemią a sondą kosmiczną, a podróż powrotna ponownie zajmuje tyle samo czasu.

READ  Aktualizacje Androida: Motorola i Samsung dystrybuują Androida 11, Google, następcę Androida

Oznacza to, że po każdej zmianie zespół Voyagera wysyłał statek kosmiczny w przestrzeń kosmiczną, musiał czekać około dwóch dni, aby sprawdzić, czy zmiany przyniosły skutek. 20 kwietnia w końcu nadszedł ten czas — zespół wiedział już, jaki problem ma Voyager 1 i jak go naprawić: problem dotyczył jednego z trzech komputerów na pokładzie statku kosmicznego, podsystemu danych lotu (FDS). Odpowiada za pakowanie danych naukowych i statusowych przed wysłaniem ich na Ziemię.

„Voyager 1”: za problemy odpowiada wadliwy chip – NASA znajduje rozwiązanie

Jednak chip przechowujący część pamięci FDS jest wyraźnie uszkodzony. Zapisana jest na nim także część oprogramowania FDS – której brakuje „Voyagerowi 1” i sprawia, że ​​wszelkie dane naukowe i systemowe staną się bezużyteczne. Na Ziemi możesz wymienić uszkodzony chip – 24 miliardy kilometrów stąd trzeba wykazać się większą kreatywnością. Dlatego zespół Voyagera zdecydował się umieścić kod, którego dotyczy problem, w innym miejscu pamięci FDS.

18 kwietnia Voyager 1 po raz pierwszy otrzymał polecenie przechowywania kodu pakującego dane systemowe statku kosmicznego w innym miejscu. Odpowiedź statku kosmicznego z 20 kwietnia pokazała, że ​​próba zakończyła się sukcesem, a Voyager 1 wysłał czytelną aktualizację statusu. W nadchodzących tygodniach inne części oprogramowania, którego dotyczy problem, zostaną przeniesione w ten sposób. Voyager 1 wyśle ​​następnie czytelne dane naukowe z powrotem na Ziemię.

W lutym liderka projektu Voyager, Susan Dodd, wyraziła ostrożny optymizm: „Byłoby największym cudem, gdybyśmy go odzyskali. Jeszcze się nie poddaliśmy i wygląda na to, że ten «wielki cud» już się dzieje”. (niezapłacony rachunek)

Continue Reading

Tech

Kup PS5 i PS5 Slim 23 kwietnia: najlepsze oferty dzisiejszego dnia

Published

on

Kup PS5 i PS5 Slim 23 kwietnia: najlepsze oferty dzisiejszego dnia

Konsola PS5 będzie ponownie dostępna w kilku sklepach już w kwietniu! Dowiesz się od nas, gdzie możesz je dziś kupić i u którego sprzedawcy znajdziesz najlepszą ofertę.

Film telewizyjny/PR

Nowy pakiet w najlepszych cenach

Aktualny zdobywca nagrody: Ten pakiet pochodzi z PS5 Slim Digital i dwa kontrolery Jest skomponowany. Kliknij tutaj, aby otrzymać ofertę:

PS5: najlepsze oferty

dobre wieści: Sytuacja PS5 pozostaje w dużej mierze stabilna, nawet jeśli magazyny niektórych sklepów znów są już puste. Twoje szanse na zdobycie konsoli są teraz naprawdę duże. Dealerzy nadal to oferują Na płycie znajduje się kontroler dołączony do gry „God of War”.– A także w Wydanie cyfrowe.

Trochę alternatywnej pracy? the Pakiet Spider-Man 2 na płycie i w wersji na PS5 Pobierz od OTTO:

24-pak EA Sports FC

the 24-pak EA Sports FC Zapasy są zawsze zmniejszone. Sprawdź dostępność tutaj.

PS5 w wersji slim

Jeśli lubisz elegancką, kompaktową konstrukcję, konsola PlayStation 5 w gamie modeli Slim będzie idealnym dodatkiem do Twojego zestawu rozrywkowego. Jest obecnie dostępny na Amazon – więc zgarnij go szybko!

możesz to zrobić PS5 Slim w wersji cyfrowej Kupuj także bez dodatków.

the PS5 w wersji płytowej Teraz możesz kupić go na Amazonie po najwyższej cenie w historii i zaoszczędzić pieniądze – warto kupić!

READ  Plotki o procesorach graficznych Nvidia: między zwykłym a Ti . jest dużo przestrzeni

Popularnym pakietem, który od jakiegoś czasu jest dostępny także na Amazonie jest PlayStation 5 w wersji płytowej Zawiera drugi kontroler. Jesteś więc gotowy na sesje na kanapie ze znajomymi i możesz od razu zacząć.

Continue Reading

Trending