Connect with us

science

Kiła, rzeżączka, chlamydia itp.: takie są koszty badań i robi to ten lekarz

Published

on

Kiła, rzeżączka, chlamydia itp.: takie są koszty badań i robi to ten lekarz

Choroby przenoszone drogą płciową mają różne objawy – a czasami nie mają ich wcale. Jeśli jednak martwisz się infekcją lub po prostu chcesz się przebadać, możesz skorzystać z różnych ofert – ale jaki jest rzeczywisty koszt czegoś takiego?

Lekarze są pierwszą osobą kontaktową

Oczywiście za badanie i leczenie chorób przenoszonych drogą płciową odpowiadają lekarze. Zarówno ginekolodzy, jak i urolodzy zajmują się wszelkimi sprawami związanymi z narządami płciowymi. Pierwszym punktem kontaktowym mogą być jednak także lekarze rodzinni i dermatolodzy. Jeśli podejrzewasz, że cierpisz na chorobę przenoszoną drogą płciową, w razie potrzeby możesz zostać skierowany do specjalisty.

Ceny badań STD

Jednak towarzystwa ubezpieczeniowe nie zawsze płacą za badania. Jeśli istnieją poważne wątpliwości, zwykle płacą. Jeśli jednak chcesz, aby badanie przebiegało bez żadnych objawów, musisz za nie zapłacić samodzielnie, a to może być kosztowne. Ponieważ ceny różnią się w zależności od choroby i złożoności metody badania.

  • Rzeżączka: Od dziesięciu do 35 euro
  • Chlamydia: Objęty ubezpieczeniem zdrowotnym raz w roku do 25. roku życia. Wtedy badanie moczu kosztuje od 40 do 50 euro.
  • Syfilis: Około 10 i 25 euro.

Bezpłatne badanie w Ministerstwie Zdrowia

Nie tylko lekarze, ale także władze odpowiedzialne za służbę zdrowia, organizacje walczące z AIDS i niektóre punkty kontrolne, które oferują testy na choroby przenoszone drogą płciową. W wielu przypadkach badanie w Ministerstwie Zdrowia jest bezpłatne lub przynajmniej tańsze niż u lekarza.

Jednak tylko nieco ponad 50 procent wszystkich niemieckich organów ds. zdrowia przeprowadza testy na kiłę. Jeszcze mniejsza jest liczba przypadków chlamydii i rzeżączki. Testuje to tylko około 13 procent wszystkich organów odpowiedzialnych za opiekę zdrowotną.

Jakie centra doradcze i testujące znajdują się w pobliżu? Znajdziesz go tutaj!

READ  Jak utrzymać wątrobę w dobrej kondycji

Zestawy domowe: testy dla domu

Obecnie dostępnych jest wiele ofert umożliwiających łatwe wykonanie testu w domu. Zaleta: Nie musisz czekać na wizytę i możesz uniknąć potencjalnych przeciwwskazań do wizyty u lekarza.

Testy wysyłane są pocztą. W zależności od choroby, na którą chcesz się przebadać, w domu można wykonać wymaz z odbytu i gardła, a także pobrać próbkę moczu i krwi. Następnie paczka jest odsyłana do laboratorium, które ocenia test i odsyła wyniki.

Koszty są różne i wahają się od 70 do 150 euro.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Czy byłeś chory na Koronę? Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Published

on

Czy byłeś chory na Koronę?  Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Naukowcy z jasnym przesłaniem

Czy zostałeś zarażony koroną? Dlaczego warto już teraz sprawdzić wzrok

Czy kiedykolwiek zostałeś zarażony koroną? Następnie, według amerykańskich badaczy, powinieneś zostać zbadany przez okulistę.

Sojusz Wizerunkowy

Ile razy w przeszłości zostałeś zarażony koronawirusem?

W rzeczywistości to pytanie jest prawie nieistotne, ponieważ nawet ci, którzy tylko raz uzyskali pozytywny wynik testu, powinni zwracać szczególną uwagę na swoje oczy. Dlaczego: Nowe badanie sugeruje, że COVID-19 może powodować długotrwałe uszkodzenie nerwu wzrokowego. Co dokładnie odkryli naukowcy? Wyjaśniamy.

Konsekwencje Covid-19: Uszkodzenie nerwu wzrokowego po jednorazowym zarażeniu koroną?

Jaki jest związek między zakażeniem koroną a wzrokiem?

Pawan Kumar Singh, adiunkt okulistyki, przeprowadził badanie, w którym stwierdzono: Wszystkie osoby, które przeszły wcześniej infekcję koronową, powinny przejść badanie przez okulistę.

Dotyczy to również wszystkich osób, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem. Niezależnie od tego, jak długo trwała infekcja, zdaniem lekarza możliwe jest późniejsze uszkodzenie oka.

Czytanie poradOto, co kolor oczu mówi o naszym zdrowiu

Badanie: Test na myszach pokazuje, że koronawirusy można wykryć na siatkówkach zwierząt

Co dokładnie odkryli naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Missouri?

Podczas testowania koronawirusów na myszach zwierzęta wdychały je przez nos i usta. Zaledwie kilka godzin później naukowcy zauważyli, że wirusy można było wykryć także na siatkówkach myszy.

Czytanie poradDiagnozowanie raka oka! Mały Erian (2) bardzo dzielnie walczy z podstępną chorobą

reklama:

Rekomendacje naszych partnerów

Zależy nam na Twoim doświadczeniu!

Wyniki ankiety nie są reprezentatywne.

Wydaje się, że Sars-CoV-2 jest w stanie przeniknąć delikatną barierę w siatkówce

Wygląda na to, że koronawirusy zdołały przedostać się przez ochronną barierę siatkówki krwi!

Ta bariera w siatkówce ma na celu ochronę oka przed infekcją. Bariera zwykle w ogóle uniemożliwia patogenom dotarcie do siatkówki.

Jeśli zostaną naruszone, może to prowadzić do reakcji zapalnych w oku, co w najgorszych przypadkach może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Czytanie poradMichelle (33 lata) cierpi na rzadki zespół Marfana: „Błagałam lekarzy, żeby usunęli mi oczy”.

Wideo: Cztery lata zamknięcia Korony! Tak Niemcy myślą o środkach i szczepieniach