Connect with us

Top News

KELSENKICHEN: Policja zatrzymuje antysemickie demonstracje – podejrzany jest zdeterminowany

Published

on

miPolicja w stroju bojowym wtargnęła w środę na wiec, usuwając ciężarówkami setki protestujących. Około 180 demonstrantów zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy policji od prognozy stacji do synagogi.

W filmie wyemitowanym na Twitterze przez Federalną Radę Żydów można usłyszeć antysemickie hasła. Znajdziesz ludzi z flagami Palestyny, Turcji i Tunezji.

Policja ogłosiła, że ​​podczas zapowiadanego spotkania rozmowy antyizraelskie zostały zdławione. Policja podobno używała pałek, ale nikt nie został ranny. W czwartek policja potwierdziła autentyczność nagrania.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać treści z Twittera i innych sieci społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

Film pokazuje, że pomimo haseł władze nie interweniowały. Rzecznik policji powiedział, że głównym celem jest ochrona synagogi. Początkowo na miejscu nie było wystarczającej liczby funkcjonariuszy, aby natychmiast wyciągnąć podejrzanych z tłumu. Kiedy przybyło więcej funkcjonariuszy, protest został już rozwiązany.

Czytaj więcej

Antysemityzm w Niemczech

Minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii Herbert Reul (CDU) zapowiedział prześladowanie sprawców. „Nie mogłem znieść słyszenia antysemickich haseł skandowanych na niemieckiej ziemi” – powiedział Rial niemieckiej gazecie w czwartek. „Nasza policja jest konsekwentnie prześladowana, aby ukarać sprawców”.

W czwartek wieczorem policja ogłosiła, że ​​prowadzi śledztwo w sprawie podejrzanego. To 26-letni Niemiec-Libańczyk z Kelsenkirchen. Powiedział również, że powołano komisję śledczą w służbie bezpieczeństwa państwa. Film jest również oceniany. Śledczy początkowo nie podali dalszych szczegółów dotyczących protestujących w pobliżu synagogi.

Policja postawiła zarzuty zdrady stanu, naruszenia pokoju i sprzeciwu wobec funkcjonariuszy organów ścigania. Rzecznik powiedział, że aplikacja jest również sprawdzana lokalnie.

Czytaj więcej

Ochrona policyjna przed nową synagogą w Düsseldorfie: Zwiększono bezpieczeństwo instytucji żydowskich w Północnej Nadrenii-Westfalii

Minister spraw zagranicznych Heiko Moss (SPD) wezwał do lepszej ochrony synagog w Niemczech. „Ataki na synagogi w naszym kraju nie mogą być tolerowane” – powiedział dziennikarzom Mass Funke. „Szkoda, że ​​nawet to jest konieczne: rząd powinien zagwarantować bezpieczeństwo synagog bez żadnej gwarancji”.

Moss zaapelował do wszystkich obywateli, by nie akceptowali „Żydów w Niemczech biorących odpowiedzialność za wydarzenia na Bliskim Wschodzie – na ulicy iw mediach społecznościowych”.

„Allahu Akbar” – dach w Bremie

Około 1500 osób protestowało w czwartek przeciwko Izraelowi w Bremie. Krzyczeli „niepodległość Palestyny” i wzywali Izrael do zakończenia operacji w Gazie. Wielokrotnie wołano „Allahu Akbar” (Bóg jest Wielki). Można też zobaczyć liczne flagi tureckie. Zarejestrowano 300 uczestników, ale policja podała co najmniej pięć razy większą liczbę w czwartek po południu.

Służby ratownicze rozszerzyły zakrzywiony teren rajdu bezpośrednio przed katedrą w Bremie oraz w pobliżu ratusza. Wielu protestujących nie przestrzegało zasad odległości koronowej, a niektórzy zignorowali potrzebę maski. Policjanci, reprezentowani przez dużą grupę, zostali poproszeni o przestrzeganie regulaminu przez głośniki.

Czytaj więcej

Zdjęcie autora NEW DIE WELT Sesja zdjęciowa 27.09.-07.10.2016 Jack Schuster Zdjęcie: Claudius Bifflock

Komentarz Ataki na instytucje żydowskie

Według urzędników społeczność palestyńska ogłosiła wiec pod hasłem „Rząd palestyński a łamanie praw człowieka”. Urząd Porządku Publicznego potwierdził incydent powieszeniem, zakazując jednocześnie gloryfikacji przemocy. Dotyczy to również słów, obrazów lub stwierdzeń, które odmawiają państwu prawa – w szczególności wezwania nas do walki z Izraelem.

Wcześniej izraelskie flagi podpalono przed synagogami w Munster i Bonn, a obrzucone kamieniami wejście zostało uszkodzone. W Hanowerze policja musiała interweniować w demonstracji antyizraelskiej. „Wystąpiła specyficzna wrogość” – spotkali się urzędnicy w środę wieczorem, w którym podobno wzięło udział ponad 500 osób. „Na przykład próbowano spalić izraelskie flagi” – powiedział rzecznik policji. Można to uniemożliwić dwóm oskarżonym.

Premier Armin Lacet (CDU) powiedział w środę, że rząd stanu NRW natychmiast podjął dodatkowe środki bezpieczeństwa po pierwszych doniesieniach. „Ponownie zwiększyliśmy bezpieczeństwo we wszystkich oczekujących miejscach żydowskich”.

Politycy zszokowani działaniami Munstera i Bonn

Na polecenie ministra spraw wewnętrznych Herberta Riula (CDU) wszystkie inne towary żydowskie są „aktualizowane na poziomie ryzyka”. Przedstawiciele polityki i społeczeństwa zareagowali szokiem na te działania.

Niemniej jednak izraelska flaga została ponownie spalona przez nieznajomych w czwartek wieczorem przed ratuszem w Solingan. Okna synagogi w Mannheim zostały uszkodzone. Flaga Izraela zawieszona przed biurem federalnym CDU w Berlinie została skradziona.

Prezydent federalny Frank-Walter Steinmeier stanowczo potępił antysemickie hasła i palenie izraelskich flag na wiecach. „Nasze podstawowe prawo gwarantuje wolność wypowiedzi i wolność wypowiedzi” – powiedział Steinmeier w oświadczeniu wydanym w czwartek.Obrazek„-News.” „Ale nikt nie pali flag z gwiazdą Dawida na naszych ulicach i nie podnosi antysemickich haseł, nie tylko nadużywając wolności protestu, ale także popełniając zbrodnie, które powinny być ścigane!”

Steinmeier kontynuował: „Nic nie usprawiedliwia zagrożenia dla Żydów w Niemczech ani ataków na synagogi w niemieckich miastach. Nienawiść do Żydów – bez względu na kogo – nie lubimy i nie będziemy tolerować w naszym kraju. „

Centralna Rada Żydów w Niemczech z głębokim zaniepokojeniem śledzi brutalne ataki. Prezydent Joseph Schuster powiedział, że palenie izraelskich flag przed synagogami wskazuje na rosnące zagrożenie dla społeczności żydowskiej i wezwał do większego bezpieczeństwa instytucji żydowskich. „Oczekujemy jedności od obywateli Niemiec z Izraelem i społecznością żydowską”. Izrael i Żydzi są przedmiotem nienawiści i buntu, zwłaszcza w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej

Ahmed Mansour przedstawia początki politycznego islamu w swojej pięcioczęściowej serii Welt „History of Infiltration”

Historia infiltracji (4)

Leah Roche, przewodnicząca Grupy Wsparcia Pamięci Pomordowanych Żydów w Europie, wezwała do lepszej ochrony instytucji żydowskich w Niemczech. „Wzywamy rządy stanowe do zwiększenia bezpieczeństwa około 100 synagog i Żydów w Niemczech oraz do bez wahania interweniowania w jakąkolwiek działalność antysemicką” – powiedział Roche.

„Każdy w Niemczech ma prawo wypowiadać się na temat konfliktu na Bliskim Wschodzie” – powiedział Roche. Dawid i palenie izraelskich flag oraz ataki na Żydów i instytucje żydowskie to nie opinie, ale przestępstwa w rozumieniu Kodeksu karnego.

Stowarzyszenie Turecko-Islamskie DTP Hesson potępia antysemickie zamieszki. Jeśli takie obiekty jak Żydzi, synagogi i synagogi w Niemczech są celem nienawistnych ataków, należy to zdecydowanie potępić, powiedział dyrektor kraju, Onur Actinis.

Bojujący Palestyńczycy od poniedziałku wieczorem strzelają do Izraela ogromnymi rakietami. Do tej pory zginęło pięć osób, a ponad 200 zostało rannych. Armia izraelska odpowiada na ataki na cele w Strefie Gazy, głównie na siły powietrzne.

READ  18 studentów z Włoch, Hiszpanii i Polski studiuje GMG i miasto Amberg - Region Amberg - Aktualności
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polscy rolnicy nie będą mogli przekraczać granicy z Niemcami

Published

on

Polscy rolnicy nie będą mogli przekraczać granicy z Niemcami

Stan na: 25 lutego 2024 r., 16:21

Polscy rolnicy zablokowali autostradowe przejście graniczne z Niemcami, bo unijne przepisy ochrony środowiska są dla nich zbyt rygorystyczne. Operacja na A12 ma potrwać do poniedziałku.

Polscy rolnicy rozpoczęli blokowanie kluczowego przejścia granicznego z Niemcami. Swoją akcją w Słubicach oświadczyli, że chcą zademonstrować przeciwko unijnym przepisom dotyczącym ochrony środowiska.

Blokada na granicy w pobliżu Frankfurtu nad Odrą spowodowała zatrzymanie autostrady A12 po stronie niemieckiej i A2 po stronie polskiej. Łączy Berlin z Warszawą i jest powszechnie używany przez wiele ciężarówek.

Ale żadnego tygodniowego oblężenia

„Blokada rozpoczęła się zgodnie z planem o godzinie 13:00, a oba pasy autostrady A2 były zablokowane” – powiedział rzecznik polskiej policji. Rolnicy początkowo chcieli zablokować przejścia graniczne na 25 dni. Po rozmowach ze społeczeństwem i lokalnymi przedsiębiorcami powstrzymali się od tego. Współorganizator protestu Darius Wrobel powiedział, że blokada „zostanie ponownie zniesiona w poniedziałek”.

Polscy rolnicy uważają, że obecne regulacje UE dotyczące ochrony środowiska są nie do przyjęcia. Wspólna polityka rolna UE zapewnia lepszą ochronę środowiska, na przykład poprzez zachowanie różnorodności biologicznej i zapobieganie wymieraniu gatunków. Rolnicy określonej wielkości muszą zatem przestrzegać norm środowiskowych, aby otrzymać dotacje z Brukseli. Powinni na przykład przestrzegać płodozmianu, obserwować strefy buforowe w zlewniach i uprawiać rośliny okrywowe, aby chronić glebę.

Strach przed konkurencją z innych krajów

Wraz z blokadą chcą także zwrócić uwagę na kwestię importu produktów rolnych z krajów trzecich, które nie spełniają unijnych wymogów – w szczególności dotyczy to taniego zboża z Ukrainy. Rolnicy w całej Europie od tygodni protestują przeciwko unijnym przepisom dotyczącym ochrony środowiska i ochronie przed konkurencją ze strony krajów trzecich. W poniedziałek ministrowie rolnictwa UE będą omawiać żądania w Brukseli.

Continue Reading

Top News

Berlin-Kreuzberg: Po krwawym starciu – policja chroni pogotowie za pomocą pistoletów maszynowych

Published

on

Berlin-Kreuzberg: Po krwawym starciu – policja chroni pogotowie za pomocą pistoletów maszynowych
Berlinie i Brandenburgii Berlin-Kreuzberg

Po krwawej konfrontacji – policja chroni izbę przyjęć za pomocą pistoletów maszynowych

Redaktor w Wiadomościach i Społeczeństwie

Berlińscy policjanci pilnują Szpitala Miejskiego Berlińscy policjanci strzegli Szpitala Miejskiego

Policja przy wejściu do ośrodka rekonwalescencji przy szpitalu miejskim w Berlinie-Kreuzbergu

Źródło: dpa/Paul Zinken

Wieczorny wypadek zapoczątkował poważną operację policji w Berlinie: mężczyźni z klanu zaatakowali się nawzajem, niektórzy z nich zostali ciężko ranni, w tym dwóch 19-latków. Na zewnątrz szpitala ciężko uzbrojona policja zajmowała się mężczyznami.

AW sobotni wieczór w Berlinie-Kreuzbergu doszło do kłótni między kilkoma mężczyznami, która doprowadziła do zakrojonej na szeroką skalę operacji policyjnej. Co najmniej trzy osoby, które odniosły poważne obrażenia, zostały zabrane do szpitala i ostatecznie musiały zostać umieszczone pod ochroną policji” – dodał.BZWedług policji, dwóch rannych to 19 i 43-latek.

Wieczorna wizyta w berlińskim Grayfeekies w Kreuzbergu była przyczyną przemocy, kiedy około godziny 20:30 mężczyzna staranował swoim audi kilka zaparkowanych samochodów. Wycieczka zakończyła się tylko z jednym słupkiem.

Berlin

Podróż Audi kończy się na słupku

źródło: Budwell

Grupa osób podała, że ​​osoba, która wcześniej tego dnia brała udział w kłótni, rozpoznała kierowcę samochodu:Codzienne lustro„Na podstawie oświadczenia rzecznika policji. Mówi się, że osoby zaangażowane należą do klanu.

Według aktualnych ustaleń od 10 do 15 mężczyzn otoczyło Audi i wybiło kilka szyb samochodu. Sytuacja się zaostrzyła.

Dodał, że 19-letni mężczyzna został postrzelony w nogę, prawdopodobnie z pustego pistoletu Policja z. Drugi 19-letni mężczyzna w wyniku uderzeń odniósł poważne obrażenia twarzy, a 43-letni mężczyzna doznał licznych ran kłutych ciała. „BZ” pisze o wbijaniu noży w plecy.

Służby ratownicze nie zostały jednak zaalarmowane. Zamiast tego krewni zabrali rannych do szpitala Klinikum am Urban w Berlinie-Kreuzberg. W tym czasie bliscy zablokowali izbę przyjęć, więc policja zapewniła ochronę niektórym osobom za pomocą pistoletów maszynowych. Dlatego niezwiązanych ze sobą pacjentów w nagłych przypadkach trzeba było rozmieszczać godzinami po okolicznych klinikach.

Rzeczniczka Vivantes Clinic, operatora Clinicum am Urban, powiedziała firmie WELT, że na miejscu nadal przebywa policja. Żaden pracownik nie odniósł obrażeń ani nie groziło mu żadne niebezpieczeństwo. W przeszłości pracownicy wielokrotnie padali ofiarami aktów przemocy. Inna policja i eksperci ze stanowego wydziału kryminalnego zabezpieczyli wskazówki w Greyfegees i zatrzymali samochód w pobliżu szpitala.

Treści stron trzecich można znaleźć tutaj

Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest konieczna, ponieważ zgoda ta jest wymagana przez dostawców zewnętrznych, aby dostawcy treści osadzonych mogli wyświetlać treści osadzone. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

Według policji mężczyzna opuścił szpital z obrażeniami twarzy, natomiast dwóch pozostałych mężczyzn zostało przyjętych na leczenie szpitalne. Policja poinformowała, że ​​obecnie trwa dochodzenie mające na celu ustalenie tła przestępstwa i podejrzanych.

Na scenie przemawiał prezes Berlińskiego Związku Policyjnego (GTP) Benjamin Gendrow

Continue Reading

Top News

Polskie miasta zostaną „natychmiast zniszczone” – znów grozi propagandysta Putina

Published

on

Polskie miasta zostaną „natychmiast zniszczone” – znów grozi propagandysta Putina
  1. Strona główna
  2. Polityka

Naciskać

NATO wzmacnia swoją obecność w Polsce z naciskiem sytuacyjnym; Wystarczający powód, aby Moskwa groziła Zachodowi całkowitym zniszczeniem. jeszcze raz.

MOSKWA – Mówi się, że „era donośnych głosów w polityce dobiega końca”. Gazeta południowoniemiecka Napisane 30 lat temu, 5 marca; To przykładowe zdanie ilustruje to Cyfrowy słownik języka niemieckiego Osoba, która „mówi głośno, ale nie działa”, jest „wielkim mówcą”. Świat znów uwierzył, że Władimir Sołowjow jest w pełni określany jako „usta”, dzięki czemu w jego publicznych wystąpieniach kryje się więcej prawdy. – mówi Sołowjow Rosja Chociaż „współczuję” jego „braciom” na Ukrainie, Moskwa Ale Polska nie będzie powściągliwa w niszczeniu miast „natychmiast” – to właśnie przytacza. Newsweek.

Sołowjow był gospodarzem talk show „Niedzielny wieczór Władimir Sołowjow” w telewizji państwowej przez około dziesięć lat. Rozważany wspólnie z Zastępcą Przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej od początku wojny w Rosji i na Ukrainie, Dmitrij Miedwiediew, Megafon od Władimir Putin Polityka imperialna. Według klipu X (Zanim Świergot), którą podzielił się Ukrainiec Anton Zheraszczenko – powiedział Sołowjow w audycji. Unia Europejska Dopiero gdy jego kraj postanowi „zniszczyć oblicze Europy”, dominacja Rosji na kontynencie zacznie być odczuwalna.

Wściekła jest także retoryka Rosji wobec ministra spraw zagranicznych Baerboka

Anton Żeraszczenko to oficjalny doradca i były wiceminister MSW Ukrainy – w 2017 r. udaremniono zamach na niego, rzekomo kontrolowany przez Kreml. Geraszczenko wielokrotnie na swoim kanale społecznościowym zwraca uwagę na publiczne wystąpienia Sołowjowa. W listopadzie Sołowjow został ministrem spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbach (Sojusz 90/Zieloni) i zagroził, że tak jak on podbije Niemcy. Newsweek Cytat: „Sołowiew powiedział głośno: «Annaleno Baerbach, dzięki swojej skorumpowanej głupocie zobaczysz, jak Berlin płonie, a na Reichstagu wisi sztandar zwycięstwa!»

READ  Korki spowodowane kontrolami granicznymi w Brandenburgii i Polsce: Policja federalna oferuje rozwiązanie

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 r. Sołowjow zyskał reputację osoby składającej publicznie przesadne oświadczenia. Niejednokrotnie powtarzał, że państwa NATO przygotowują się do ataku i że Moskwa powinna przeprowadzić ataki nuklearne na kraje wspierające Ukrainę.

Gilotyna propagandowa Putina: Rosyjski gospodarz Władimir Sołowjow: Grozi kremacją w Polsce Ostro skrytykował także minister spraw zagranicznych Annalenę Barebock. (zdjęcie archiwalne) © Peter Kovalev/Imago

Na początku inwazja na Rosję Wojna ukraińska Pod tym względem rok 2022 rzeczywiście był dla Polski szokiem; Ale zdaniem publiczności można było się tego spodziewać. Od 30 lat warszawska Ostpolitik przygotowywała się na możliwą agresję terytorialną ze strony Moskwy. Dziennikarz Janusz A. w czasopiśmie niemiecko-polskim. Polska się boi, jak napisał Majcerek Rozmowa Pisze: Stosunek Polski do Rosji i Rosjan ukształtował się w wyniku najnowszej historii, która jego zdaniem polegała na ciągłej, agresywnej ekspansji Rosji kosztem Polski.

Wielkomocarstwowe ambicje Rosji od wieków zagrażają Polsce

Prawdą jest, że Rosja zaanektowała znaczną część Ukrainy w drugiej połowie XVII wieku. Polska Dziś pozostaje przestrogą i naczelną zasadą polskiej polityki wschodniej. Warszawa Rosja nie chce pozwolić Ukrainie się podporządkować, gdyż zamieniłoby to terytorium Putina w potężną potęgę zagrażającą Polsce. Niepodległa Ukraina gwarantuje niepodległość Polski. Z tego powodu Polska prowadzi dziś w istocie życzliwą politykę wobec Ukrainy. Polska jest członkiem NATO od 20 lat i jest tam ważnym członkiem Partner NATO w dziedzinie bezpieczeństwa w sektorze wschodnim.

Musimy wziąć pod uwagę, że Władimir Putin pewnego dnia zaatakuje kraj NATO.

Na specjalnym posiedzeniu w marcu 2022 r. NATO zdecydowało o trwałym wzmocnieniu wojsk na granicy z Rosją. W przyszłości cztery dywizje bojowe NATO będą bronić wschodniej flanki na Słowacji, Węgrzech, Bułgarii i Rumunii. Nie pozwolono tam zinstytucjonalizować struktur dowodzenia NATO, co dodatkowo złagodziło Rosję, oprócz jednostek stacjonujących już w krajach bałtyckich i Polsce. W kwietniu 2022 r. NATO ogłosiło, że czyni postępy w wysiłkach na rzecz wzmocnienia frontu wschodniego – cztery nowe wielonarodowe grupy bojowe osiągnęły pierwszy poziom gotowości operacyjnej.

READ  Najlepsze sushi i rolki we Wrocławiu – ranking lokali

NATO i Ukraina wspólnie tworzą obecnie ośrodek analizujący doświadczenia militarne rosyjskiej wojny agresywnej. Codzienne wiadomości zgłoszone. Jednostka zaplanowana dla środkowopolskiego miasta Bydgoszczy umożliwia możliwie najefektywniejsze wspólne uczenie się z bieżących wydarzeń wojennych. W tym celu Ukraińcy mogliby dostarczać informacji na temat taktyki, możliwości i słabości rosyjskich napastników. Według sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga odbędą się także wspólne ćwiczenia. Wystarczający powód do ostrej krytyki ze strony różnych rosyjskich urzędników, którzy nagle poczuli się zagrożeni ze strony struktur dowodzenia NATO.

– wykrzyknął Leonid Babaszow, poseł do Dumy z regionu krymskiego Prawdautworzenie w Polsce centrum szkoleniowego NATO dla Ukrainy przypomina politykę nazistowskich Niemiec, które w tamtym czasie finansowały także szkolenie grup Bandery. Według niego NATO chce przygotować w ośrodku szkoleniowym w Polsce jedynie armię współpracowników z obywatelami Ukrainy.

Kult Bandery: rozłam między Rosją a Ukrainą

Stephen Bandera (1909-1959) jest czczony jako bohater antyradziecki i jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii Ukrainy. Debata na temat Bandery i jego dziedzictwa jest szczególnie trudna, gdyż Władimir Putin określa swój atak na Ukrainę jako „operację specjalną” mającą na celu „degradację” kraju; Czyniąc to, oczernia kraj jako wylęgarnię antyrosyjskich prawicowych ekstremistów i nazistów.

Już na początku 1933 roku był szefem administracji krajowej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów w Polsce. Za jego kadencji organizacja zabiła wielu polskich polityków, ale także Ukraińców, którzy sprzeciwiali się ukraińskiemu nacjonalizmowi lub współpracowali z polskim rządem. W latach trzydziestych i wczesnych czterdziestych XX wieku ukraiński nacjonalizm uległ radykalizacji i coraz bardziej przypominał włoski faszyzm. W odpowiedzi na inne ruchy etniczne w Europie wyłoniła się ukraińska odmiana faszyzmu. Od połowy lat trzydziestych ruch opracowywał konkretne plany wypędzania lub mordowania Żydów, Polaków i Rosjan w celu ustanowienia takiego państwa.

Stalinowski terror, który rozpoczął się latem 1944 roku, ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia historii przemocy na zachodniej Ukrainie i kultu Bandery, który nastąpił w regionie. Zabił ponad 150 000 ludzi na zachodniej Ukrainie, a ponad 200 000 deportował w głąb Związku Radzieckiego. Po zwolnieniu we wrześniu 1944 r. Bandera wspierał Wehrmacht. Po wojnie mieszkał w Monachium. Po zamordowaniu go przez sowiecki wywiad w 1959 r., diaspora ukraińska zaczęła go promować jako bohatera narodowego, który zginął za Ukrainę w walce ze Związkiem Radzieckim. Mit ten został podchwycony przez antysowieckich demonstrantów i neofaszystów na zachodniej Ukrainie po upadku Związku Radzieckiego.

READ  Myśliwce dla Ukrainy: Polska dostarcza pierwsze MiG-29 do Kijowa

Źródła: Federalna Agencja Edukacji Obywatelskiej / Neue Zürcher Zeitung

Od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę Polska sprzymierzyła się z krajami bałtyckimi Finlandia Państwo flagowe NATO i logistyczna pępkowa flaga Ukrainy na zachodzie. Aby zasadniczo poprawić bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO, Zachodni Sojusz Bezpieczeństwa zwiększył swoją obecność – obecnie w jedenastu lokalizacjach na polskiej ziemi stacjonuje ponad 11 000 żołnierzy NATO, z czego 10 000 to Amerykanie; Na razie tam pozostaną. Jednocześnie – jak podaje magazyn – wymiar nuklearny odgrywa coraz większą rolę w procesie zbrojenia Polski. Polityka międzynarodowa Oświadczenie: 30 czerwca 2023 r. Premier Mateusz Morawiecki potwierdził wolę Polski do rozmieszczenia broni nuklearnej na polskim terytorium w ramach natowskiej polityki dzielenia się bronią nuklearną.

W tym kontekście Polska miała już łącznie 32 lata na dwa lata przed rozpoczęciem wojny na Ukrainie Myśliwce F-35A Zamówione jak magazyn Europejska Obrona i Technologia Pisze: Dostawy pierwszych sześciu samolotów mają się rozpocząć w tym i przyszłym roku, choć początkowo będą one w Stanach Zjednoczonych, aby polscy piloci mogli na nich szkolić. Samoloty te powinny zostać przekazane Polsce w latach 2025-2026. Polska będzie otrzymywać od czterech do sześciu samolotów F-35 rocznie do 2030 r., kiedy to cała flota polskich F-35 zostanie oficjalnie dostarczona i zacznie działać.

Rząd federalny bierze pod uwagę, że powstaniec taki jak Władimir Sołowjow to coś więcej niż tylko gadatliwy. Przestrzega także przed eskalacją wojny na Ukrainie. Minister obrony Borysa Pistoriusa (SPD) – stwierdziła niedawno Codzienne lustro: „Prawie codziennie słyszymy groźby ze strony Kremla – ostatnio pod adresem naszych przyjaciół w krajach bałtyckich. Musimy więc wziąć pod uwagę, że pewnego dnia Władimir Putin zaatakuje kraj NATO.

Continue Reading

Trending