Connect with us

Top News

E-auto z funkcją kompresji: Crazy Stromer z Polski staje się coraz bardziej

Published

on

z Tobias Stall 12.05.2021

Mini samochód elektryczny Trico

Samochody elektryczne, takie jak Twizy czy Microlino, mogą wydawać się niezwykłe, ale często brakuje im wykonania, a samochody nigdy nie wyruszają w drogę lub tylko w bardzo małej liczbie. Mamy nadzieję, że tak się nie stanie w przypadku Trico z Polski, która przede wszystkim oferuje cudownie wyjątkową wyprzedaż w mieście. Szanse na uwolnienie na rynku nie są wcale złe – nowy fundusz zachęca do produkcji zastrzyków.

Twizi, Electro-Izetta i Eco: Napęd elektryczny aktualizuje koncepcję mini samochodu. Teraz polski start-up Trico sprowadza do miasta wyjątkowo mały samochód elektryczny. Sposób, w jaki ludzie się poruszają, zmienia się nie tylko pod względem rodzaju wybranego kierowcy, ale także pod względem naszych potrzeb ruchowych.

Samojezdne taksówki wydają się prawie nieosiągalne w miastach, a usługi wspólnego użytkowania samochodów stają się coraz bardziej popularne – w różnych pokoleniach i we wszystkich klasach społecznych. Aby uzasadnić to zmieniające się rozumienie ruchu, polska firma inżynieryjno-projektowa Trico SA ogłosiła swój pierwszy elektryczny „pojazd do ruchu miejskiego”. Trico zostało zaprojektowane tak, aby połączyć bezpieczeństwo i komfort samochodu z manewrowością i opcjami parkowania skutera.

Trico rozwija się od 2015 roku i teraz wygląda na to, że jest gotowe do wprowadzenia na rynek – w sam raz na rozpoczęcie planowanej sprzedaży w 2021 roku. Firma prowadzi już rozmowy z największymi dealerami samochodowymi na całym świecie.

Ponadto firma nie otrzymała dużego zastrzyku finansowego od państwa aż do początku maja 2021 roku. Z pomocą 6,3 mln zł, czyli około 4 1,4 mln zł, Trico Pilot wykona produkcję, uzyska europejską akredytację i będzie pracować przy produkcji seryjnej.

To, co czyni Trico tak wyjątkowym, to unikalne, wymienne podwozie, które pozwala kierowcy na wybór pomiędzy dwoma trybami: „trybem rejsowym”, z zasięgiem do 90 km / hi zwrotnością przy prędkościach do 25 km / h. Idź do transportu i zaparkuj Trico jak skuter.

Więcej w tym zakresie: Dwumiejscowy samochód elektryczny: to najlepsze modele 2020

W trybie jazdy przednia i tylna oś wysuwają się na boki, aby zapewnić lepszą stabilność przy wyższych prędkościach. W trybie manewrowym osie ponownie się cofają, dzięki czemu Trico nie jest szerszy niż motorower. Dwóch współpasażerów – siedzących jeden po drugim – ma miejsce w mini-stromerze. Zgodnie z komunikatem prasowym EFAHRER.com, Trico nadal spełnia wszystkie wspólne kryteria bezpieczeństwa i zapewnia wszystkie wymagane ustawienia bezpieczeństwa.

EFAHRER.com wypróbował już podobny samochód Microlino. Ale dwa lata później nadal nie jest jasne, czy E-Ezeta kiedykolwiek będzie jeździł po drogach J:

Electro-Izeta made in Germany: jak wygląda microlino

Najtańszy stromer może być obsługiwany za pomocą zwykłego prawa jazdy

Trico SA został opracowany przede wszystkim jako autonomiczna taksówka-robot lub pojazd elektryczny, aby zaspokoić zorientowane na przyszłość zapotrzebowanie na ruch miejski w głównych miastach w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych, które chciałyby być wykorzystywane do wspólnego korzystania z samochodów. Usługi.

Trico posiada sterowanie cyfrowe typu „drive-by-wire” i wymienną baterię, co oznacza, że ​​przerwy w ładowaniu są zbędne, a poziom rozwoju kompleksowej, ogólnej infrastruktury ładowania jest nieco mniej istotny. Zamknięta, dwumiejscowa kabina posiada również funkcje multimedialne i zwiększające komfort, takie jak łączność Bluetooth i klimatyzacja. Do prowadzenia Trico na drogach wystarczy standardowe prawo jazdy.

Czytaj więcej

Niedługo tani Stromer Citroen Amy podbije największe niemieckie miasta.

CitroenNiedługo tani Stromer Citroen Amy podbije największe niemieckie miasta.

Citroen Amy na próbie: ten samochód elektryczny kosztuje 20 euro miesięcznie

Wraz z Amy francuski producent samochodów Citron sprowadza tani samochód elektryczny – wkrótce do Niemiec. W jego rodzinnej Francji …

Wraz z Amy francuski producent samochodów Citron sprowadza tani samochód elektryczny – wkrótce do Niemiec. W jego rodzinnej Francji mały samochód elektryczny kosztuje tylko 6000 euro, a Amy 20 jest w leasingu …

Rafael Buttweil, dyrektor generalny i założyciel Trico, powiedział: „Na początku tego roku ukończyliśmy przedprodukcyjną wersję Trico, a niedawno do 2021 roku rozpoczniemy naszą ofertę licencjonowania pojazdu. Doceniamy postęp, jaki poczyniliśmy z Trico. Z zadowoleniem przyjmujemy również stałe zainteresowanie międzynarodowych zespołów samochodowych. ”

Firma ma jeszcze mniej szczegółów na temat Trico, jego przewidywanej ceny i dodatkowych szczegółów technicznych dotyczących planowanego modelu sprzedaży. Jednak można sobie tylko wyobrazić, że rozwój nowej firmy w ramach umowy licencyjnej zostanie przekazany innym producentom cztero- i dwukołowych pojazdów na bardzo konkurencyjnym rynku współdzielenia samochodów i robotyki.

Czytaj więcej

Peugeot 108 raczej nie będzie dostępny jako samochód elektryczny.  Zamiast tego mały samochód całkowicie zniknie z rynku.

Obrazy obrazów / ITAR-TASSPeugeot 108 raczej nie będzie dostępny jako samochód elektryczny. Zamiast tego mały samochód całkowicie zniknie z rynku.

Ponieważ są tak drogie jak samochód elektryczny: teraz w czołówce są małe samochody

Francuski zespół motoryzacyjny chce wstrzymać produkcję mikro samochodów PSA Peugeot 108 i Citroen C1. Powód się kurczy …

Francuski producent samochodów PSA chce wstrzymać produkcję mikrosamochodu Peugeot 108 i Citroen C1. Powodem jest to, że zawęził marże zysku, co nie uzasadnia już produkcji małych samochodów. Jeszcze jeden …

Czytaj więcej

Samochód Hyundai Concept 45

HyundaiSamochód Hyundai Concept 45

Przy 800 km / h ładuje się w 20 minut: to super akumulator Korei do samochodów elektrycznych

W trakcie szybko rozwijającego się rynku elektromobilności dalszy rozwój technologii akumulatorów jest w czołówce …

W miarę szybko rozwijającego się rynku elektromobilności dalszy rozwój technologii akumulatorów posuwa się coraz dalej. Koreańska firma SK Innowacja (SKI) jest obecnie w nowej super baterii …

READ  Polscy partnerzy mówią „dziękuję” za transport pomocy z dystryktu Altenkirchen
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Wypełnianie w Polsce nie jest już korzystne dla berlińczyków

Published

on

Dużo pojazdów z Niemiec na polskiej stacji benzynowej – może się zmienić od 1 czerwca (zdjęcie archiwalne) Zdjęcie: ppl exa

Wyłączony Michael Chaverpeer

Berlińczycy i Brandenburczycy mogą teraz zaoszczędzić jedną czwartą kosztów paliwa na polskich dystrybutorach. Dzięki zniżce na czołgi od 1 czerwca podróż nie jest już tego warta.

Na granicy olej napędowy kosztuje obecnie 1,56 euro za litr i 1,54 euro za litr. W Berlinie kierowcy musieli zapłacić minimum 56 paisów za benzynę i 39 paisów więcej za olej napędowy. Przy napełnieniu zbiornika o pojemności 50 litrów to różnica 28 euro.

Przy zniżce na zbiorniki od 1 czerwca przewaga Polski kurczy się do 20 centów (diesel) i 19 centów na benzynę. Ponieważ podatek jest obniżony o 17 lub 35 centów za litr. W Polsce można zaoszczędzić tylko dziesięć euro na jednym baku.

Zaproszony: Od czerwca warto przekraczać granicę tylko jeśli mieszkasz niedaleko Polski. W zależności od typu samochodu może kosztować od 39 do 99 centów za kilometr i tył – wliczając podatki, ubezpieczenie, warsztat, opony, paliwo i amortyzację.

Mieszkańcy przygranicznych miast Brandenburgii nadal mają niewielkie oszczędności. Nie dla berlińczyków: to najbliższa polska stacja benzynowa na wschodnim krańcu stolicy i 110 kilometrów do tyłu.

Lekcje:

Ceny gazu
Diesel
Polska
Stacja paliw

READ  Zamrożone fundusze unijne: Polska liczy na wcześniejsze uwolnienie
Continue Reading

Top News

Nowe technologie, które na nowo zdefiniują przyszłość

Published

on

Przyszłość nadchodzi i to szybciej niż myślisz. Te pojawiające się technologie zmienią sposób, w jaki żyjemy, sposób, w jaki dbamy o nasze ciała i pomogą nam zapobiec katastrofie klimatycznej. Technologia szybko się poprawia, co roku oferując nowe innowacje i rewolucyjne projekty. W każdej chwili naukowcy, inżynierowie i bardzo bystre umysły tworzą kolejną część przyszłej technologii, która zmieni nasze życie. Można odnieść wrażenie, że postęp naukowy jest stały, ale przeżyliśmy okres ogromnego postępu technologicznego w ciągu ostatniego półwiecza. Czy jeszcze 30 lat temu ktokolwiek wyobrażał sobie, że w przyszłości choćby popularna gra hazardowa jak ruletka online na prawdziwe pieniądze (nie mówiąc już o kryptowalutach) będzie dostępna na wyciągnięcie ręki? I to dosłownie — bo możesz grać w nią na telefonie, który masz w kieszeni.

W tej chwili dzieją się innowacje, które zostały wyrwane prosto ze stron opowieści science-fiction. Niezależnie od tego, czy są to roboty, które potrafią czytać w myślach, NFTS, bioniczne oczy, smartwatche zasilane Twoim potem, czy wiele innych oszałamiających technologii, jest wiele do oczekiwania od świata technologii przyszłości. Poniżej wybraliśmy niektóre z największych i najciekawszych pomysłów.

Roboty czytające dane mózgowe

Nie jest to już wymysł autorów Science-Fiction, wykorzystanie technologii czytania w mózgu znacznie się poprawiło w ostatnich latach. Jedno z najciekawszych i najbardziej praktycznych zastosowań, jakie widzieliśmy do tej pory, pochodzi od naukowców ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii w Lozannie (EPFL).

Dzięki algorytmowi uczenia maszynowego ramieniu robota i interfejsowi mózg-komputer badaczom udało się stworzyć sposób na interakcję ze światem dla pacjentów z tetraplegią (tych, którzy nie mogą poruszać górną lub dolną częścią ciała).

W testach ramię robota wykonywałoby proste zadania, takie jak poruszanie się wokół przeszkody. Algorytm następnie interpretował sygnały z mózgu za pomocą czepka EEG i automatycznie określał, kiedy ramię wykonało ruch, który mózg uznał za nieprawidłowy, na przykład poruszając się zbyt blisko przeszkody lub jadąc zbyt szybko.

READ  Polska: W ciągu dwóch tygodni 3200 osób próbowało nielegalnie przejechać przez Białoruś

Z czasem algorytm może dostosować się do indywidualnych preferencji i sygnałów mózgowych. W przyszłości może to doprowadzić do powstania wózków inwalidzkich sterowanych przez mózg lub maszyn asystujących pacjentom z tetraplegią.

Kości drukowane w 3D

Druk 3D to branża obiecująca wszystko, od taniego budowania domów po przystępną cenowo, wytrzymałą zbroję, ale jednym z najciekawszych zastosowań tej technologii jest budowanie kości drukowanych w 3D. Firma Ossiform specjalizuje się w medycznym druku 3D, tworząc dopasowane do pacjenta zamienniki różnych kości z fosforanu trójwapniowego — materiału o właściwościach zbliżonych do ludzkich kości.

Korzystanie z tych wydrukowanych w 3D kości jest zaskakująco łatwe. Szpital może wykonać rezonans magnetyczny, który jest następnie przesyłany do firmy Ossiform, która tworzy model 3D potrzebnego implantu dla danego pacjenta. Chirurg akceptuje projekt i po jego wydrukowaniu może być wykorzystany w chirurgii.

Cechą szczególną tych wydrukowanych w 3D kości jest to, że dzięki zastosowaniu fosforanu trójwapniowego organizm przemodeluje implanty w unaczynioną kość. Oznacza to, że umożliwią pełne przywrócenie funkcji, jaką miała zastępowana kość. Aby osiągnąć najlepszą możliwą integrację, implanty mają porowatą strukturę oraz duże pory i kanały, przez które komórki mogą przyczepiać się i przekształcać kość.

Produkty mleczne wytwarzane w laboratorium

Słyszałeś być może o hodowanym „mięsie” i stekach Wagyu hodowanych komórka po komórce w laboratorium, ale co z innymi produktami spożywczymi pochodzenia zwierzęcego? Rosnąca liczba firm biotechnologicznych na całym świecie bada produkty mleczne wytwarzane w laboratoriach, w tym mleko, lody, sery i jajka.

Przemysł mleczarski nie jest przyjazny dla środowiska, nawet nie jest blisko. Odpowiada za 4 procent światowej emisji dwutlenku węgla, więcej niż podróże lotnicze i żegluga razem wzięte, a rośnie zapotrzebowanie na bardziej ekologiczne napoje, które wlewają się do naszych filiżanek do herbaty i miseczek na płatki zbożowe.

W porównaniu z mięsem, mleko nie jest tak trudne do wytworzenia w laboratorium. Zamiast hodować go z komórek macierzystych, większość badaczy próbuje wyprodukować go w procesie fermentacji, chcąc wyprodukować białka mleka, serwatkę i kazeinę. Niektóre produkty są już na rynku w Stanach Zjednoczonych, od firm takich jak Perfect Day, a ciągłe prace koncentrują się na odtwarzaniu odczucia smakowego w ustach i wartości odżywczych zwykłego mleka krowiego. Poza tym naukowcy pracują nad wyprodukowaną w laboratorium mozzarellą, która idealnie rozpływa się na pizzy, a także na innych serach i lodach.

READ  Nazwa „AIDAcosma” w Hamburgu | NDR.de - Aktualności

Samoloty napędzane wodorem

Emisje dwutlenku węgla są ogromnym problemem, jeśli chodzi o loty komercyjne, ale istnieje potencjalne rozwiązanie, które ostatnio otrzymało spore dofinansowanie. Wart 15 milionów funtów brytyjski projekt ujawnił plany dotyczące samolotu napędzanego wodorem. Projekt ten znany jest jako Fly Zero i jest kierowany przez Instytut Technologii Lotniczych we współpracy z rządem Wielkiej Brytanii.

W ramach projektu opracowano koncepcję samolotu średniej wielkości napędzanego całkowicie ciekłym wodorem. Mógłby przewieźć około 279 pasażerów przez pół świata bez zatrzymywania się na tankowanie. Uaktualnienie tej technologii mogłoby oznaczać lot bez emisji dwutlenku węgla i bez międzylądowania między Londynem a zachodnim wybrzeżem USA lub też z Londynu do Nowej Zelandii z jedną przesiadką — i to dopiero w Australii.

Cyfrowe „bliźniaki”, które śledzą Twoje zdrowie

W Star Trek, gdzie kiełkowało wiele naszych pomysłów na przyszłość technologii, ludzie mogą po prostu wejść do ambulatorium i poddać się cyfrowemu skanowaniu całego ciała pod kątem wykrywania potencjalnej choroby i urazu. Jak twierdzą twórcy Q Bio, zrobienie tego w prawdziwym życiu poprawiłoby wyniki zdrowotne i jednocześnie odciążyłoby lekarzy.

Amerykańska firma zbudowała skaner, który mierzy setki biomarkerów w ciągu około godziny, od poziomu hormonów, poprzez gromadzenie się tłuszczu w wątrobie, po markery stanu zapalnego lub dowolnej liczby nowotworów. Zamierza wykorzystać te dane do stworzenia cyfrowego awatara 3D ciała pacjenta — znanego jako cyfrowy bliźniak — który można śledzić w czasie i aktualizować przy każdym nowym skanowaniu.

Dyrektor generalny Q Bio, Jeff Kaditz, ma nadzieję, że doprowadzi to do nowej ery profilaktycznej, spersonalizowanej medycyny, w której ogromne ilości gromadzonych danych nie tylko pomagają lekarzom w ustaleniu priorytetów, których pacjentów należy pilnie zgłosić, ale także w opracowaniu bardziej wyrafinowanych sposobów diagnozowania chorób.

Continue Reading

Top News

Olaf Scholes na Dniu Katolika w Stuttgarcie: „Bezpieczeństwo zniknęło”

Published

on

Scholz ostrzega przed kryzysem gospodarczym i finansowym

Kanclerz ostrzegła przed światowym kryzysem gospodarczym i finansowym, biorąc pod uwagę ogromne pożyczki udzielane przez Chiny biednym krajom, zwłaszcza afrykańskim. Niemcy koordynują współpracę z zachodnimi pożyczkodawcami znanymi jako Klub Paryski i dostarczają informacji na temat udzielania pożyczek, aby uniknąć powtarzania błędów z przeszłości. „Jedną z największych ambicji, do których dążymy, jest dodanie Chin jako pożyczkodawcy w nowy sposób” – powiedział Scholes.

„Następny poważny kryzys zadłużenia na globalnym południu będzie pochodził z pożyczek udzielonych przez Chiny na całym świecie i nie ma perspektyw na siebie, ponieważ zaangażowanych jest wielu graczy” – ostrzegł kanclerz. „Wtedy pogrąży Chiny i globalne południe w poważnym kryzysie gospodarczym i finansowym i nie dotknie przypadkowo reszty świata”. Zmiana tego jest poważnym problemem, powiedział Scholz.

Kanclerz odniosła się do strategii „Global Gateway” jako do jednej z inicjatyw europejskich. UE chce go przejąć i przeznaczyć około 150 mld euro na projekty infrastrukturalne w Afryce.

Koncentracja na wojnie na Ukrainie

Scholes wziął udział w panelu dyskusyjnym „Niemiecka polityka w niepewnych czasach” w ramach Dnia Katolickiego. Chodzi między innymi o następstwa wojny na Ukrainie. Oprócz Scholesa w dyskusji wzięli udział Irme Stetter-Corp, przewodnicząca Centralnego Komitetu Katolików Niemieckich oraz pisarka Nora Posang.

Tymczasem aktywistka wywołała poruszenie na imprezie. Chciał, żeby burza uderzyła w scenę, na której był kanclerz. Inny aktywista krzyczał „bzdury”, gdy Sholes mówił. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj. Pod koniec sesji pytań i odpowiedzi Scholes dał wgląd w swoje życie osobiste. Przeczytaj, co ujawnił tutaj. Po dyskusji odbył się centralny wiec pokojowy pod hasłem „Solidarność z narodem Ukrainy”.

Scholes ostrzega z góry

102. Dzień Katolika rozpoczął się w środę wieczorem w Stuttgarcie. Z 1500 wydarzeniami odbywa się na żywo po raz pierwszy od czterech lat. Dzień Katolika odbywa się zwykle co dwa lata – w 2020 roku został odwołany z powodu epidemii korony. Szacuje się, że do niedzieli w stolicy Badenii-Wirtembergii zgromadzi się 25 000 wiernych.

Continue Reading

Trending