Connect with us

Economy

Jak odbudować Ukrainę

Published

on

Jak odbudować Ukrainę

Davos Czy możesz negocjować odbudowę kraju, a nawet ją rozpocząć, jeśli bomby wciąż spadają codziennie? Julia Svirenko, wicepremier i minister gospodarki Ukrainy, jest przekonana o konieczności tego. „Rozpoczęliśmy już odbudowę w niektórych częściach kraju” – mówi. „Musimy sprowadzić naszych ludzi z powrotem do miast takich jak Bucha, które nie znajdują się na linii frontu”.

Ukraiński biznesmen Wiktor Pinczuk jest również przekonany, że plany obrony i odbudowy Ukrainy muszą iść w parze. Szacunkowe koszty wahają się od 500 miliardów do 1 biliona dolarów. Według wyliczeń Kijowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego infrastruktura – drogi, budynki, linie – o wartości 95 miliardów dolarów została już zniszczona.

Do tego dochodzi stagnacja w produkcji gospodarczej i dochodach podatkowych, a także rosnące wydatki, np. na obronność. Z każdym dniem wojny dochodzi nie tylko do większej liczby ofiar śmiertelnych, ale także do miliardowych kosztów, mówi Torbjorn Becker ze Sztokholmskiej Szkoły Ekonomicznej, który wraz z innymi ekonomistami próbował przez kilka tygodni obliczyć koszty odbudowy. od.

Trzy miesiące po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji stało się jasne, że wojna na Ukrainie może potrwać jeszcze długo. Wczesne rozwiązanie dyplomatyczne stawało się coraz bardziej nieprawdopodobne. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w środę, że nie widzi obecnie podstaw do negocjacji z Rosją. „Ukraina będzie walczyć, dopóki w pełni nie odzyska swojego terytorium”. Zełenski obejmuje Krym, który Rosja zaanektowała w 2014 roku.

Dzisiejsze najlepsze oferty pracy

Znajdź najlepsze oferty pracy teraz i
Zostaniesz powiadomiony e-mailem.

Zełenski powiedział, że wierzy, że rosyjski prezydent Władimir Putin żyje w bańce zniekształconej rzeczywistości i nie rozumie, co tak naprawdę dzieje się na Ukrainie. Do tego czasu nie można wynegocjować rozwiązania. Silinsky wierzy, że wojna będzie się tylko eskalować. Dostawy broni z Zachodu na Ukrainę to najlepszy sposób na skrócenie wojny.

READ  Sztab Generalny podał, że na froncie doszło do 40 starć zbrojnych Wiadomość do bota

Nieuchwytne rozwiązanie wynegocjowane

Prezydent RP Andrzej Duda, który właśnie wrócił z podróży do Kijowa, dodał, że nikt w Europie nie powinien naciskać na Ukrainę, by poszła na ustępstwa w celu szybkiego zakończenia wojny. „Żaden polityk na Ukrainie nie może przeforsować ustępstw, będą skończone”. „Cały naród postanowił walczyć”. Ukraińscy przedsiębiorcy mówią też, że wynegocjowane z Rosją rozwiązanie po okrucieństwach na Ukrainie jest nie do utrzymania.

Zniszczenie w Kijowie

Pracownicy ekipy sprzątającej przed budynkiem po wybuchu w stolicy Ukrainy.


(zdjęcie: dpa)

Eksperci wojskowi przewidują również przedłużającą się wojnę. Bill Browder, krytyk Putina, uważa, że ​​wieloletnia wojna na Ukrainie jest możliwa.

Już teraz wiadomo, że Unia Europejska będzie musiała ponieść dużą część kosztów. Komisja Europejska przygotowuje obecnie platformę odbudowy Ukrainy, której przewodzi UE i rząd Ukrainy. W platformie zostaną włączone instytucje wielostronne, takie jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy, Europejski Bank Inwestycyjny i Europejski Bank Odbudowy, a także międzynarodowe instytucje finansowe.

>> Czytaj więcej: „Dla mnie walka z Putinem jest bardzo osobista” – Bill Browder wzywa do większej twardości wobec Kremla

Minister gospodarki Sviridenko powiedział, że ukraiński rząd obecnie określa, które obszary i regiony powinny być budowane jako pierwsze. Prezydent Zełenski rozważa model odbudowy, zgodnie z którym państwa, miasta czy poszczególne firmy sprawują swego rodzaju troskę rozwojową o miasta czy poszczególne sektory Ukrainy. Przyspieszy to proces.

Potrzebne specjalne darowizny

Jurij Gorodniczenko z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley opowiada się za wykorzystaniem skonfiskowanych rosyjskich aktywów jako innej metody finansowania. Gorodniczenko również przyczynił się do powstania raportu o kosztach odbudowy. Głównym problemem jest konfiskata około 300 miliardów dolarów w rezerwach walutowych rosyjskiego Banku Centralnego. Rządy w USA i Europie dyskutują obecnie o tym, jak wywłaszczyć wcześniej zamrożone aktywa i wykorzystać je do odbudowy Ukrainy.

Operacje bojowe na Ukrainie – 16Zu9–2022-05-25

Ponadto rosyjskie wypłaty odszkodowań mogą przyczynić się do finansowania, mówi Gorodnichenko. Jako przykład podaje specjalny podatek, jaki Irak zapłacił za atak na Kuwejt przez 30 lat. Również darowizny prywatne Powinien być częścią finansowania. „Ważne jest, aby większość całkowitej kwoty to tylko niewielkie darowizny i pożyczki” – podkreśla ekonomista Gorodnichenko.

Minister gospodarki Sviridenko ma nadzieję, że system bezcłowy w Unii Europejskiej zostanie przedłużony. Swobodny dostęp do rynków UE i innych krajów G7 będzie ważnym czynnikiem wsparcia dla kraju. Zależy to również od transferu technologii z zagranicy, np. dla ukraińskiego hutnictwa i ukraińskiego przetwórstwa spożywczego.

Więcej artykułów Handelsblatt na temat pomocy dla Ukrainy

Ale ukraińscy eksperci i ekonomiści ostrzegają przed przeszkodami w odbudowie, nawet jeśli bomby przestaną spadać. Podobnie Joseph Stiglitz, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii na Uniwersytecie Columbia. Mówi, że w ramach odbudowy należy poprawić takie czynniki, jak pewność prawa, prawo konkurencji i walka z korupcją na Ukrainie. W przeciwnym razie nie będzie potrzeby inwestowania z zagranicy.

Kiedy kraj taki jak Ukraina przeżywa obecnie tak poważną recesję w swojej gospodarce, bardzo trudno jest przywrócić gospodarkę do przodu. Między innymi będzie duży problem ze złymi kredytami. Im dłużej trwa wojna, tym trudniej będzie”.

jeszcze: Pomysł G7: rosyjscy oligarchowie mogą wykupić wyjście z sankcji swoimi miliardami

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych

Published

on

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych
  1. Strona główna
  2. konsument

Naciska

Wycofanie produktów Edeka i Netto: Wycofanie dotyczy dwóch produktów z bułek. Według producenta klienci mogą odzyskać swoje pieniądze.

Bleicherode – wycofanie dotyczy obecnie ofert w Edeka i Netto Marken-Discount. Potencjalne odłamki drewna w wypiekach mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Producent zdecydowanie odradza spożywanie dotkniętych produktów.

Panem Backstube GmbH ogłasza wycofanie dwóch produktów z kategorii bułki: „bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego” i „bułki mieszane Kornmühle do pieczywa gotowego”. Obie pozycje dostępne są w opakowaniach 540 g i obowiązują do wszystkich terminów przydatności do 30 maja 2024 r.

Zagrożenia dla zdrowia związane z produktami Edeka i Netto: punkty sprzedaży i obszary dotknięte

Edeka i Netto Marken-Discount natychmiast zareagowały i wycofały ze sprzedaży wadliwy towar. Klienci, którzy już kupili oferty, pod żadnym pozorem nie powinni ich spożywać. Produkty można zwrócić do sklepów internetowych. Jest napisane, że cena zakupu zostanie zwrócona nawet bez przedstawienia paragonu Przypominamy wiadomość od producenta.

Wycofanie dotyczy dwóch produktów: bułki mieszane Kornmühle i bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego © Panem Backstube GmbH

Zdaniem firmy w cewkach mogą znajdować się ciała obce wykonane z drewna. W przypadku połknięcia może powodować obrażenia wewnętrzne i krwawienie. Z tego powodu konsumenci w żadnym wypadku nie powinni spożywać dotkniętych produktów.

W zwojach znajdują się ciała obce: uszkodzona Edica, Marktkov i Nito

Zgodnie z zawiadomieniem producenta o wycofaniu, „Rolki mieszane GUT&GÜNSTIG do przygotowania do pieczenia” zostały wprowadzone na dużych obszarach Niemiec, głównie w Edeka i Marktkauf. Wykluczono regiony Szlezwik-Holsztyn, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Hamburg, Brema, Berlin, Brandenburgia, Saksonia-Anhalt, Dolna Saksonia i przyległe części Nadrenii Północnej-Westfalii.

Panem Backstube GmbH
GUT&GÜNSTIG Mieszane bułki gotowe do pieczenia
edica, rynek zakupów
540 gramów
Wszystko do 30 maja 2024 r

Produkt „Kornmühle mieszane bułki do gotowego chleba” sprzedawany był na terenie całego kraju po cenie Netto Marken-Discount, podał producent w swoim oświadczeniu.

Wycofanie nie dotyczy innych produktów firmy Panem Backstube GmbH oraz bułek z datą przydatności do spożycia przed 30 maja 2024 r. Wycofanie dotyczy wyłącznie wymienionych produktów i terminów przydatności do spożycia.

Bakterie, ciała obce i nie tylko: Klienci powinni poważnie podchodzić do wycofania produktów i zdobywać wiedzę

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, konsumenci mogą skontaktować się z obsługą klienta Panem Backstube GmbH. Można się z nimi skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem [email protected] lub telefonicznie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00–20:00 pod numerem 036338 577 308.

Niedawno wycofano także kiełbaski Rewe, których spożycie może powodować nudności i wymioty. Niedawno z obiegu wycofano także produkty owocowe wywołujące wysypkę skórną i duszność. (Funt syryjski)

Continue Reading

Economy

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów

Published

on

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Przedsiębiorstwa dostawcze odczuwają słabą gospodarkę i skutki epidemii. Red Lobster, czołowa sieć restauracji w Stanach Zjednoczonych, zbankrutowała.

ORLANDO, Floryda – Nie tylko restauracje w Niemczech cierpią: amerykańska sieć restauracji rybnych Red Lobster zbankrutowała. Firma oficjalnie ogłosiła to w poniedziałek, 20 maja. Amerykańskie media podały, że Red Lobster zamknął już 99 restauracji i rozpoczął sprzedaż lokalu w poprzednim tygodniu Newsweek.

Sieć fast foodów, rozsławiona dzięki serialom i filmom, twierdzi, że ma 578 restauracji w 44 stanach USA i Kanady i obsługuje 64 miliony klientów rocznie. Roczna sprzedaż firmy wynosi dwa miliardy dolarów.

Sieć fast foodów jest niewypłacalna: złe zarządzanie, konkurencja i inflacja powodują bankructwo Red Lobster

Jednak teraz nadchodzi upadłość. Firma ma ponad miliard dolarów długu. Ale majątek wynosi mniej niż 30 milionów dolarów CNN W nawiązaniu do firmy. Celem jest sprzedaż spółki pożyczkodawcom. W zamian otrzymujesz fundusze potrzebne do przetrwania.

Przyczynami nierównowagi jest zwiększona konkurencja ze strony innych wschodzących sieci restauracji, inflacja oraz konsekwencje pandemii korony. Od 2019 roku jest o tym głośno CNN Liczba klientów spadła o 30 proc., ale już nie wzrosła znacząco.

Red Lobster przyznaje się do strategicznych błędów po bankructwie

Przyczyną jest także złe zarządzanie. W swoim wniosku o upadłość Red Lobster stwierdził, że ma „nadęty i słabo radzący sobie portfel restauracji”. Za straty firma obwiniła także swojego byłego największego akcjonariusza, firmę Thai Union. Według raportów firma Red Lobster rozwiązała umowę z dwoma dostawcami smażonych krewetek i zawarła umowę na wyłączność z Thai Union, co podniosło koszty sieci restauracji. CNN.

Reprezentowana niemal wszędzie w USA: sieć restauracji Red Lobster zbankrutowała. (Zdjęcie pliku) © Scott Brower/Imago

„Zauważyliśmy bezpodstawne zarzuty zawarte we wnioskach do sądu upadłościowego i nie możemy się doczekać pełnej prezentacji faktów” – stwierdziła Thai Union w odpowiedzi na zarzuty dotyczące Red Lobster.

READ  Ważny tunel w Winogesse jest na ukończeniu

Thai Union, wieloletni dostawca Red Lobster, planuje kontynuować współpracę. „Jesteśmy przekonani, że proces sądowy umożliwi firmie Red Lobster restrukturyzację zobowiązań finansowych i wykorzystanie jej długoterminowego potencjału w bardziej pozytywnym otoczeniu” – stwierdziła spółka w swoim oświadczeniu.

Firma Red Lobster jest niewypłacalna: upadłość wisiała na horyzoncie już od dłuższego czasu

Upadłość ogłoszono kilka miesięcy temu. W styczniu 2024 roku Red Lobster zatrudnił eksperta ds. restrukturyzacji Jonathana Tebusa, który od marca pełni funkcję dyrektora zarządzającego. Niektóre restauracje zostały ostatecznie wyprzedane 13 maja.

Red Lobster to godny uwagi przykład z USA. Jednak restauracje w Niemczech również muszą stawić czoła trudnym warunkom ekonomicznym. Między innymi ze względu na skutki pandemii i słabą gospodarkę branży restauracyjnej grozi fala bankructw. (SM)

Continue Reading

Economy

Organizatorzy wycieczek popadają w bankructwo: czy klienci odzyskają pieniądze?

Published

on

Organizatorzy wycieczek popadają w bankructwo: czy klienci odzyskają pieniądze?

Axel Schmeglow przebywa w areszcie od początku kwietnia. Jest dyrektorem zarządzającym holdingu itravel Group SA. Klienci luksusowego organizatora wycieczek skarżą się na tę firmę od lata ubiegłego roku. Często zdarza się, że klienci płacą z góry za wyjazd kilka tysięcy euro, a na miejscu okazuje się, że organizator nie zapłacił jeszcze za zarezerwowany hotel. Sąd Rejonowy w Kolonii wyznaczył syndyka masy upadłościowej dla Inspiring Travel Club Family GmbH, spółki zależnej Grupy itravel, informuje „gwiazda„.

Wyznaczony prawnik Philip Schober ma dostęp do rachunków bankowych i obecnie analizuje sytuację finansową spółki. Co najważniejsze, spółka musi być w stanie zapłacić mu jako syndykowi masy upadłościowej. Same procedury jeszcze się nie rozpoczęły. Jednakże dyrektor zarządzający Grupy itravel Schmiegelow wymaga zgody syndyka w przypadku majątku spółki. Jeżeli okaże się, że brakuje środków, spółka może zostać zlikwidowana bez postępowania upadłościowego. Strona internetowa itravel została wyłączona wkrótce po aresztowaniu dyrektora zarządzającego.

READ  DAX zamyka się bez zmian - Dow ledwo się rusza - Europejski Bank Centralny potwierdza kurs - Deutsche Bank prognozuje miliardy na miliony - Extron ponownie podnosi oczekiwania - Koncentracja na Deutsche Wonen, GameStop, BMW, Stylantis | Wiadomość
Continue Reading

Trending