Connect with us

science

Jak obniżyć poziom kwasu moczowego za pomocą pokarmów

Published

on

Jak obniżyć poziom kwasu moczowego za pomocą pokarmów

Kwas moczowy, obok mocznika i kreatyniny, należy do tzw Materiały moczowe. Muszą być wydalane z moczem. Dlatego są one również używane jako markery Zdrowie nerek użytkownik. Jeśli masz wysokie wartości, można to przypisać różnym przyczynom Reakcje zapalne, takie jak dna moczanowa Lub może powodować kamienie nerkowe i moczowodowe. Naukowcy odkryli również, że warianty genetyczne wpływające na poziom kwasu moczowego również bezpośrednio wpływają na ryzyko rozwoju dny moczanowej. Kto zdecydował? Żywność zakazana z listy Możesz stosować zbilansowaną dietę Trwale obniża poziom kwasu moczowego.

Jak powstaje kwas moczowy w organizmie? Rozkład puryn poprzez dietę, alkohol i leki

Kwas moczowy powstaje w wyniku glikolizy Puryny. Jest częścią każdej komórki i jest niezbędny dla materiału genetycznego i budowy nowych komórek. więcej Pokarmy bogate w puryny Podobnie jak wysokotłuszczowe mięsa, niektóre rodzaje ryb lub owoce bogate w cukier, wchłaniamy dodatkowe puryny, które organizm również musi metabolizować. Dotyczy to również konsumpcji Fruktoza (fruktoza) staje się coraz większym obiektem zainteresowania badaczy. Fruktozę dodaje się do wielu produktów przemysłu spożywczego w postaci skrobi kukurydzianej, np. do słodzenia napojów bezalkoholowych. Ale także w Zapadnięcie się własnych komórek organizmu Wytwarzane są puryny. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku chemioterapii.

Kwas moczowy też ma Pozytywne efekty Jest ważny dla ochrony przed wolnymi rodnikami. Zachowuje się tu jak przeciwutleniacze, Chroni zatem przed wolnymi rodnikami i w ten sposób działa Ochronny dla tkanek. Z tzw Hiperurykemia Eksperci mówią, kiedy stężenie kwasu moczowego w surowicy krwi wzrasta do ponad 6,7 mg/dl u kobiet i 7,4 mg/dl u mężczyzn. Rozróżnia się dwie różne formy:

 • Pierwotna hiperurykemia: To jest jeden Zaburzenie uwarunkowane genetycznieKtóre mogą wpływać na tworzenie i wydalanie kwasu moczowego. Niektóre enzymy ważne dla metabolizmu kwasu moczowego działają jedynie w ograniczonym zakresie.
 • Hiperurykemia wtórna: Chodź tu Wiele chorób Albo efekty Medycyna Na konto. Zaburzenia tworzenia krwi, nowotwory krwi (białaczka), choroby nerek, alkoholizm lub leki rozrzedzające wodę (leki moczopędne) mogą zwiększać stężenie kwasu moczowego.

Spożywanie dużych ilości kwasu moczowego uszkadza stawy, naczynia i narządy, a jedną z głównych konsekwencji jest dna moczanowa

Nadmiar kwasu moczowego w organizmie nie zawsze prowadzi do problemów. Jeśli jednak stężenie kwasu moczowego zawsze przekracza pewien limit Kryształy kwasu moczowego Występuje w tkankach organizmu Depozyt umiejętność.

COMPLETE JOINT CARE & CO: 3-częściowy zestaw firmy Liebscher & Bracht

Dna Należy do Najczęstsze choroby zapalne stawów W Niemczech. W Ostry atak dny moczanowej Organizm próbuje rozbić kryształy kwasu moczowego w stawie poprzez reakcję zapalną. Pojawiają się wówczas typowe objawy stanu zapalnego, takie jak wysoka temperatura, obrzęk, zaczerwienienie i silny ból. Wspólny Stawy są dotknięteZnajduje się daleko od centrum ciała, a dopływ krwi jest ograniczony. Zazwyczaj pierwsze ostre ataki dny moczanowej pojawiają się w stawie śródstopno-paliczkowym dużego palca, a następnie w stawach kolanowych, łokciowych, nadgarstkowych i palców.

Zimno sprzyja wytrącaniu się kryształów kwasu moczowego, podobnie jak niska wartość pH w tkankach. Więc ty też możesz Infekcje I Wysiłek fizyczny Wywoływanie ataku dny moczanowej. Pacjenci z dną moczanową to zazwyczaj mężczyźni, osoby z nadwagą, wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą lub dysfunkcją nerek. Wiele wskazuje na to, że spożywanie zbyt dużej ilości kwasu moczowego również może to powodować Układ sercowo-naczyniowy i naczynia krwionośne To może boleć. Na długo przed pierwszym atakiem dny moczanowej może również krystalizować kwas moczowy Rozwój kamieni nerkowych Promowanie i utrudnianie wymiany.

Naturalny składnik aktywny jest poważny – te leki naprawdę pomagają w walce z dną moczanową

Ze względu na rozległe procesy zapalne w organizmie lekarze widzą taką potrzebę Trwale obniż poziom kwasu moczowego. Według „Wytyczne S2 dotyczące dnawego zapalenia stawów” Jeśli wystąpi ostry atak dny moczanowej, należy najpierw wyleczyć stan zapalny i ból. Jest uważany za lek z wyboru w ostrych napadach dny moczanowej KolchicynaJest to naturalna substancja pochodząca z trującej rośliny krokusa jesiennego. Jednak określenie dawki jest często trudne, ponieważ w pewnych warunkach mogą wystąpić objawy zatrucia.

Wskazówka Amazon Book: Dokumentacja żywieniowa – Nasz program walki z tłuszczem z brzucha: Zdrowy i sprawny, ze smukłym brzuchem

Po przeżyciu ataku dny moczanowej możesz go użyć Długotrwałe leczenie Należy je rozpocząć, aby zapobiec przewlekłemu przebiegowi. Jednakże leczenie farmakologiczne jest również uwzględnione Skutki uboczne Podłączony tak, że jeden Szczegółowe wyjaśnienie W porozumieniu z lekarzem i pacjentem skuteczność leczenia znacznie wzrasta.

Najczęściej jest to tzw Stabilność moczu Do wykorzystania np Allopurinol Lub febuksostat. Hamują one enzym, zmniejszając powstawanie kwasu moczowego. Są też leki… Zwiększone wydalanie kwasu moczowego (kwas moczowy), np Probenecyd Lub Benzbromaron.

Pokarmy na dnę moczanową: jak obniżyć poziom kwasu moczowego poprzez odpowiednie odżywianie

Górny limit dla 500 miligramów puryn Nie należy jej przekraczać codziennie. W ostrych napadach dny moczanowej zaleca się dawkę maksymalnie 300 miligramów. Zapewnia dobry przegląd zawartości kwasu moczowego Stół obiadowy NA goutinfo.de. Aby utrzymać niskie spożycie puryn, możesz: Zmiana diety Bądź bardzo skuteczny.

Wskazówka dla pisarza: Odżywianie zwykłym tekstem – jak żywność zapobiega i leczy

Warto pamiętać o następujących wskazówkach:

1. Zwróć uwagę na żywność roślinną i zasadową żywność: Jak się nazywa Dieta DASH (Dietary Methods to Stop Hypertension), bazująca na typowej diecie śródziemnomorskiej, jest już zalecana pacjentom z wysokim ciśnieniem krwi i wysokim poziomem cholesterolu we krwi. Jeden Zostań Udało mu się jednak wykazać, że nastąpiło również zmniejszenie poziomu kwasu moczowego. Ogólnie rzecz biorąc, w Twoim menu powinny znajdować się następujące produkty:

 • Warzywa, wiśnie, jagody
 • Niskotłuszczowe produkty mleczne, zwłaszcza jogurt, twaróg i ser twardy
 • Organiczne jajka
 • Produkty zbożowe lub płatkowe
 • Ziemniaki, makaron jajeczny, ryż

Przepisy wegetariańskie na każdy dzień


2. Unikaj pokarmów bogatych w puryny: Ważne jest to, że jesteś Nie za dużo puryn na raz Weź swoje. Na przykład nie należy łączyć posiłków bogatych w tłuszcze, mięso i alkohol. Może służyć na przykład jako przewodnik po 150 gramów mięsa lub kurczaka Zawiera około połowę ilości puryn, które należy spożywać dziennie – około 210 miligramów. Ale małe porcje mięsa można również smacznie przygotować, na przykład jako steki. A jednocześnie pomaga Usuwanie skóry – Dostarczanie dużej ilości puryn znajdujących się w rybach, mięsie czy kurczaku, a także unikanie kiełbas i ich podrobów, które są bogate w tłuszcze. Rośliny strączkowe I Produkty sojowe Jednak wbrew wcześniejszym zaleceniom należy zachować umiar (około dwa razy w tygodniu). Niegroźny.

3. Unikaj fruktozy: Fruktoza w owocach zwykle nie stanowi problemu, jeśli owoce są spożywane w całości. Wiśnie Mówi się nawet, że ma działanie obniżające poziom kwasu moczowego. Ale również Jagody Niska zawartość cukru. Należy jednak unikać suszonych owoców, syropu z agawy, a zwłaszcza gotowych produktów, takich jak napoje bezalkoholowe Fruktoza jako słodzik Dodany. Ponieważ podczas rozkładu fruktozy powstaje kwas moczowy.

4. Pij wystarczająco dużo: Zaleca się pić od dwóch do trzech litrów wody, herbat ziołowych, niesłodzonych owoców i kawy. Pozwala to na lepsze wydalanie kwasu moczowego. Co jest niezwykle ważne Alkohol Ponieważ pobudza produkcję kwasu moczowego i jednocześnie zapobiega jego wydalaniu przez nerki. piwo, Który sam w sobie zawiera puryny, uważany jest za najgorszą opcję, nawet w wersji bezalkoholowej.

5. Utrzymuj prawidłową masę ciała: Pomaga to chronić stawy i w połączeniu ze zdrową dietą zmniejsza stężenie kwasu moczowego. Jednak musisz… Radykalne leczenie postem Nabierz dystansu. Dzieje się tak, ponieważ powstają tak zwane ciała ketonowe Zapobiega wydzielaniu kwasu moczowego. Dodatkowo, na skutek szybkiej utraty masy ciała, następuje coraz większy rozkład puryn i wzrasta stężenie kwasu moczowego.

6. Suplementy diety po konsultacji lekarskiej: Wskazują na to badania przeprowadzone na dużą skalę Dzienne spożycie wynosi od 500 do 1500 mg witaminy C Może skutecznie chronić przed dną moczanową. Naukowcy podejrzewają, że zapobiega to procesom zapalnym i zmniejsza stężenie kwasu moczowego. Warto jednak zwrócić uwagę na zdrowy tryb życia. Przed zażyciem dużych dawek suplementów diety należy również skonsultować się z lekarzem.

Konkluzja: Dieta DASH i witamina C pomagają przy wysokim stężeniu kwasu moczowego

Wykazano, że stale wysoki poziom kwasu moczowego jest szkodliwy StawyAle to też przybory I Narządy wewnętrzne. Jeden szczególnie bolesny został zaatakowany, Kryształy kwasu moczowego ulegają rozkładowi w wyniku silnej reakcji zapalnej.

Wspomagaj równowagę kwasowo-zasadową dzięki Base+ firmy Liebscher & Bracht

Aby utrzymać poziom kwasu moczowego na tak niskim poziomie, aby można go było całkowicie wydalić z moczem, należy go zastosować Stosuj dietę wegetariańską o niskiej zawartości tłuszczu i niskiej zawartości fruktozy namysł. Dobrą orientację zapewnia tzw Dieta DASH, którego celem jest długoterminowa zmiana diety. Poza tym przyjmowanie dużych dawek… Witamina C Aby skutecznie zredukować poziom kwasu moczowego po konsultacji z lekarzem.

Wskazówka Amazon Book: Kiedy masz dnę moczanową, nie możesz obejść się bez niczego: książka kucharska i przewodnik na temat dny moczanowej zawierający 150 pysznych przepisów

Więcej na ten temat:

Wskazówka książkowa Thalii: Kuchnia przeciwzapalna – wreszcie zdrowa i odpowiednia dla diety alkalicznej

Artykuł zawiera linki afiliacyjne

Obraz podglądu: © AdobeStock/New Africa

READ  Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed nowym wariantem korony Iris: tak niebezpieczny jest wariant wirusa Omicron EG 5
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Szczyt badawczy: Niemcy muszą dogonić sztuczną inteligencję | Życie i wiedza

Published

on

Szczyt badawczy: Niemcy muszą dogonić sztuczną inteligencję | Życie i wiedza

Bei der Digitalisierung hängt Deutschland hinterher, dabei haben wir viele kluge Köpfe. Aber wie können wir unsere Ideen schneller umsetzen?

Auf dem zehnten Gipfel für Forschung und Innovation in Hannover haben Wirtschaft, Wissenschaft und Politik über wichtige Zukunftsfragen am Beispiel Künstlicher Intelligenz (KI) diskutiert. Denn hier haben Europa und Deutschland ihre anfangs führende Rolle an China und die USA verloren.

BILD war dabei und fasst die spannendsten Impulse zusammen.

Mehr Tempo, weniger Bürokratie

Die Hauptprobleme: Deutschland ist zu unflexibel, zu unkooperativ, zu bürokratisch und zu ängstlich, wenn es um KI geht – und vor allem zu langsam!

Mehr Tempo! Fordert deshalb Bundeskanzler Olaf Scholz (SPD) bei der Umsetzung von der Forschung in die Praxis.

► „Forschung ist der entscheidende Faktor für unseren Erfolg. Deshalb investieren Unternehmen und Staat so viel Geld wie noch nie in Forschung und Entwicklung. Was heute in Deutschland erfunden wird, ist morgen unser Wettbewerbsvorteil. Die Voraussetzung dafür: mehr Tempo beim Transfer von der Forschung in die Praxis.“

Die Geschwindigkeit, mit der Ideen umgesetzt werden, scheint DAS Thema auf dem Gipfel zu sein. Jonas Andrulis, Gründer und CEO von Aleph Alpha: „Das ist typisch deutsch. Wir sind schlau, verstehen und haben Ideen, die wir dann nicht auf die Straße bekommen.“

Woran liegt das? Laut den Forschern traut sich Deutschland zu wenig. Doch ohne was zu riskieren, werden uns die USA und China immer weiter abhängen. Die Folge: Deutschland und Europa werden immer anhängiger. „Wir opfern Wohlstand, Wachstum und Sicherheit durch zu viel Vorsicht bei KI“, sagt Dr. Markus Löffler von Enterprise Technology.

READ  Odżywianie przeciwstarzeniowe: Orzechy, kakao i granat pomagają

Wie lassen sich diese Probleme lösen?

Effizienterer Datenschutz, weniger Bürokratie, mehr Zusammenarbeit! Das fordern unter anderem Prof. Dr. Bernhard Schölkopf, Direktor am Max-Planck-Institut, und David Faller, Vorsitzender der Geschäftsführung IBM Deutschland Forschung und Entwicklung.

► Laut einer Umfrage bestätigen 56 Prozent der Hochschulleitungen, dass Wissenschaft und Wirtschaft beim Thema KI nur selten miteinander kooperieren. Fazit: Wir müssen enger zusammenarbeiten. Auch europaweit.

Panne bei KI-PräsentationRoboter ignoriert den Kanzler

Quelle: Reuters

► Intelligente Daten-Regulierungen statt Hemmung durch Bürokratie und so Daten für die Forschung nutzbar machen. Faller: „Wir dürfen nicht überregulieren.“

Schölkopf sagt es noch deutlicher: „Datenschutz gilt in Deutschland als absolut. Doch in der Forschung, z. B. der Medizin, kann das Menschenleben kosten.“ Deutschland muss den Zugang zu Wissen laut ihm vereinfachen.

Continue Reading

science

W tabeli przedstawiono owoce o niskiej zawartości cukru – najzdrowszą odmianę

Published

on

W tabeli przedstawiono owoce o niskiej zawartości cukru – najzdrowszą odmianę
 1. Heidelberg24
 2. konsument

Niektóre owoce zawierają więcej cukru, niż można by się spodziewać. Najlepiej wybierać owoce o niskiej zawartości cukru.

Niemieckie Towarzystwo Żywienia (DGE) zaleca codzienne spożywanie owoców i warzyw. Chociaż owoce dostarczają wielu składników odżywczych, często są pełne cukru. Niektóre rodzaje owoców zawierają więcej fruktozy, inne mniej. Jeśli zależy Ci na zdrowej diecie, powinnaś częściej jeść owoce z małą ilością cukru.

Który owoc zawiera najmniejszą ilość cukru? Tabela pokazuje, gdzie jest mało cukru

Owoce uznawane są za jeden z najzdrowszych posiłków i powinny znaleźć się w codziennym menu nie tylko według DGE, ale także wielu dietetyków. Ponieważ owoce zawierają dużo zdrowego błonnika, wtórnych surowców roślinnych, witamin i minerałów. Owoce są również bogate w wodę i stosunkowo mało energii. Istnieje wiele produktów spożywczych zawierających nieoczekiwane ilości cukru.

Niestety owoce zawierają również dużo cukru w ​​postaci fruktozy, glukozy i sacharozy. Zasadniczo najbardziej szkodliwy dla organizmu jest cukier owocowy, fruktoza. Każdy, kto spożywa zbyt dużo fruktozy, jest narażony na ryzyko gromadzenia się tego cukru w ​​postaci tłuszczu w wątrobie i rozwoju stłuszczeniowej choroby wątroby. Poniższa tabela przedstawia rodzaje owoców o niskiej zawartości cukru:

Rodzaj owocu Zawartość cukru na 100 gramów
awokado < 1
Cytrynowy 2.5
malina 4.4
Jeżyny 4.9
Truskawka 4.9
arbuz 6.2

Jaki jest najzdrowszy owoc?

W jednym z badań badaczka Jennifer De Noia z William Paterson University w New Jersey (USA) sprawdzała zawartość odżywczą 17 niezbędnych składników odżywczych w różnych produktach spożywczych. Pozwoliło to zidentyfikować zdrową żywność, w tym najzdrowsze owoce na świecie. Tak naprawdę spośród wszystkich owoców cytryna jest absolutnym liderem.

Ale wszystkie inne owoce znajdujące się na stole również można jeść bez wahania ze względu na zawarte w nich witaminy, błonnik i liczbę kalorii. Od 2008 roku DGE zaleca spożywanie 400 gramów warzyw i 250 gramów owoców dziennie, przy średnim spożyciu kalorii na poziomie 2300 kalorii. W końcu owoce nie należą do produktów zawierających największą liczbę kalorii.

READ  Prawo umów tymczasowych dla nauki: Sygnalizacja świetlna zatwierdza nowe zasady pracy w nauce

Jakie owoce są dobre na odchudzanie?

Ponieważ owoce są po prostu częścią zdrowej diety, nie powinieneś rezygnować z bomb witaminowych, gdy próbujesz schudnąć. Ale i tutaj należy zwrócić uwagę na rodzaj spożywanych owoców ze względu na zawartość cukru w ​​różnych rodzajach owoców. Najlepiej jeść owoce z dużą ilością wody i niską zawartością fruktozy.

Należą do nich jabłka, jagody, owoce cytrusowe i arbuz. Należy jednak trzymać się z daleka od owoców zawierających dużo cukru. Do tej kategorii należą banany, winogrona, daktyle i ananasy. W rzeczywistości soki reklamowane jako bogate w witaminy należą do niezdrowych napojów.

Jakie owoce nie podnoszą poziomu cukru we krwi?

Nie ma owocu, który w ogóle nie powoduje wzrostu poziomu cukru we krwi, ale są takie owoce, które prawie nie powodują wzrostu poziomu cukru we krwi. Tego typu owoce są szczególnie interesujące dla diabetyków. Niektóre owoce to prawdziwe bomby cukrowe, na przykład banany i ananasy powodują gwałtowny wzrost poziomu cukru we krwi.

Zdecydowanie należy się tym cieszyć z umiarem. Jagody natomiast mają niską zawartość cukru i diabetycy mogą bezpiecznie spożywać dwie porcje tych owoców dziennie. „Porcja” owocu odpowiada garści jagód lub większemu kawałkowi owocu. Należy również zaznaczyć, że bardzo dojrzałe owoce często zawierają większą ilość cukru. (Poszedłem do)

Continue Reading

science

„Jego obecność przemawia z mocą”.

Published

on

„Jego obecność przemawia z mocą”.
 1. Strona główna
 2. Dowiedzmy się

Naciska

Do tej pory nikomu nie udało się zobaczyć rzekomej „Planety Dziewiątej”. (Wrażenie artysty) © Caltech/R. Zraniony (IPAC)

Na skraju naszego Układu Słonecznego może znajdować się wcześniej nieodkryta dziewiąta planeta. Nowe badanie „Planety 9” daje teraz nadzieję.

FRANKFURT – W ciemnych krańcach naszego Układu Słonecznego może znajdować się wcześniej nieodkryta dziewiąta planeta. Zespół badawczy kierowany przez Konstantina Batygina i Michaela Browna twierdzi to od lat. Od tego czasu zespół w licznych badaniach coraz bardziej zbliżał się do tajemniczej „Planety 9”, a obecnie rozpoczyna nowe badanie, które jak dotąd przyniosło tylko jedno nowe badanie. Został opublikowany na serwerze preprintów ArXiv Przedstawił „nową linię dowodów”.

Według różnych zespołów badawczych na istnienie dziewiątej planety wskazują przede wszystkim orbity tzw. „obiektów transneptunowych” (TNO). Są to ciała niebieskie znajdujące się poza Neptunem, w tym planeta karłowata Pluton. Wydaje się, że na ich orbity wpływa masa, która wydaje się istnieć w Układzie Słonecznym, ale nie została jeszcze odkryta. Na tej podstawie Batygin i Brown w 2016 roku doszli do wniosku, że w Układzie Słonecznym musi istnieć dziewiąta planeta, która wpływa na TNO.

Nowe symulacje wskazują na istnienie „Planety 9”.

W nowym badaniu zespół badawczy przyjrzał się TNO, które oddziałują z orbitą Neptuna i dlatego ich orbity są trudne do zrozumienia. Z reguły są one wykluczone z wyszukiwania „Planety 9”. Zespół badawczy przeprowadził dwie różne symulacje, jedną uwzględniającą wpływ grawitacji Planety Dziewiątej na TNO w zewnętrznym Układzie Słonecznym, a drugą nieuwzględniającą masy hipotetycznej „Planety Dziewiątej”.

„Nasze obliczenia pokazują, że rozkład obserwowanych orbit zdecydowanie potwierdza istnienie niewidocznej planety” – napisał zespół w opracowaniu. W porównaniu z niezależny Batygin mówi bardziej szczegółowo: nowe badanie stanowi „najsilniejszy jak dotąd dowód statystyczny na to, że „Planeta Dziewiąta” faktycznie istnieje” – mówi Batygin.

READ  Szybko lub wolno? Oto, co Twój styl chodzenia mówi o Twojej osobowości

W poszukiwaniu „Planety 9”: Czy hipotetyczne ciało niebieskie nie istnieje?

Poszukiwania „Planety 9” są złożone, ponieważ kilka zespołów badawczych bada tajemnicze ciało niebieskie od lat. Istnieją na przykład teorie, że „Planeta 9” to coś innego niż planeta, na przykład czarna dziura w Układzie Słonecznym. Inny zespół badawczy proponuje teorię, że „Planeta 9” może w ogóle nie istnieć. Astronom ma pomysł, aby znaleźć „Planetę 9” na podstawie jej możliwych księżyców.

Nadzieja wielu badaczy wiąże się obecnie z budowanym w Chile Obserwatorium Very Rubin, które zostanie uruchomione najwcześniej w 2025 roku. Teleskop zwierciadlany ma być w stanie sfotografować całe dostępne niebo w ciągu trzech nocy, pomagając w ten sposób w poszukiwaniach „Planety 9”. „To ekscytujące, że opisana tutaj dynamika, wraz ze wszystkimi innymi dowodami dotyczącymi Planety 9, zostanie wkrótce poddana rygorystycznym testom, gdy Obserwatorium Vera Rubin zacznie działać” – czytamy w badaniu. Co więcej: „Następny etap badań może dostarczyć ważnych informacji na temat tajemnic zewnętrznych granic naszego Układu Słonecznego”. (niezapłacony rachunek)

Continue Reading

Trending