Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Imiona tej dziewczyny i chłopców są niesamowicie piękne!

RTL.de>

14. kwietnia 2021 – 9:38 godzina

Alec Folkl, gwiazda The BossHoss, woła swoją córkę Rosnrott

„Wszystko w tobie jest magicznie piękne! Mam nadzieję, że twoje życie jest takie samo”. Poprzez tę wzruszającą wiadomość na Instagramie piosenkarz BossHoss Alec Völkel ogłosił narodziny swojej córki. Zgodnie z życzeniem ojca, nowym mieszkańcom Ziemi nadano fikcyjne imię: Rosenrot – przydomek „Rosie” – znany ze słynnej baśni Grimm „Schneeweißchen und Rosenrot”.

Czy też uważasz, że imiona z bajek zdecydowanie powinny być podawane często? Przedstawiamy 13 niesamowicie fajnych imion dziewczynek i chłopców, których gwarantujemy, że nie będzie nosić co drugie dziecko w żłobku.

7 uroczych imion dla dziewczynek

Jurend

W bajce Grimma „Jorinde i Joringel” kochankowie są oddzieleni od siebie magią złej wiedźmy. Jednak w końcu kochankowie ponownie odnajdują to razem – i pokazują, że prawdziwa miłość może pokonać wszelkie przeszkody. Wspaniałe imię dla największej miłości Twojego życia: Twojego dziecka.

koty

W bajce Disneya Bambi koty są najlepszym przyjacielem jelenia. Nazwa ma również bardzo pozytywne znaczenie: pochodzi od łacińskiego słowa Felicitas, które oznacza „szczęście” i „błogość”.

Miliony

W bajce Grimma „Jungfrau Maleen” jej ojciec zamknął w wieży bohaterkę o tym samym imieniu. Chce uniemożliwić milionom małżeństwo z jej wielką miłością, Prince. Dzięki wielkiej odwadze i zaradności Malijczycy udaremniają plany jej ojca. Idealne imię dla silnej przyszłej kobiety!

Ha

Cóż, tak naprawdę nazywa się Kopciuszek – lub Kopciuszek, jak nazywamy w Niemczech postać z bajki. A co, jeśli podczas egzaminów w urzędach stanu cywilnego pojawią się dwa takie niezwykłe nazwiska? Ella ma lepsze karty – i też ładnie wygląda.

Sani

Fikcyjna postać, na której opiera się nazwa, niekoniecznie jest sympatyczna: w bajce „Der Fundevogel” to imię nosi zła macocha. Jednak bardziej interesujące znaczenie ma znaczenie: pochodzi od hebrajskiego imienia Shoshana, co oznacza „lilia”.

READ  Michael Windler Raw reaguje na akcję #allesdichtmachen

Tiana

Imię ze współczesnej bajki. Tiana to imię księżniczki z filmu Disneya „Kiss the Frog”. Oczywiście nazwa została starannie wybrana, ponieważ pochodzi z języka greckiego i oznacza tylko – dokładnie! – “Księżniczka”.

Małgosia

Kolejny klasyk z baśni Grimma. Małgosia jest młodszą siostrą „Jasia i Małgosi”. Jako krótka forma Margaret, imię to oznacza „syn światła”.

Przeczytaj wskazówkę: 14 niesamowitych starych imion dla dzieci, które zostały błędnie zapomniane

6 imion dla chłopców z bajki

Są też fajne nazwiska z klasycznych i współczesnych bajek dla chłopców.

© iStockphoto, RealCreation

Christophe

Jak mogłoby być wyliczeniem bajkowej nazwy bez wskazania „zamrożone”? Kristoff jest lojalnym towarzyszem Anny w klasycznym filmie Disneya. Nazwa ma starożytne greckie korzenie i oznacza „nosiciela Chrystusa”.

Lysander

W bajce Szekspira „Sen nocy letniej” szlachetny Lizander przebywa w szlachetnej Hermii i robi wszystko, by móc poślubić swoich bliskich. Nazwa pochodzi od starożytnej Grecji i oznacza „wyzwolonego człowieka”.

Conrad

Conrad jest małym towarzyszem zabaw księżniczki z baśni Grimm „The Goose Girl”. Imię chłopca ma polskie i skandynawskie korzenie i oznacza „Odważny Doradca”.

Benzoes

Benjamin jest bohaterem baśni „Dwunastu braci”. Ponieważ ratuje swoją siostrę przed śmiercią. Nazwa ma hebrajskie korzenie i oznacza „syn radości” lub „syn szczęścia”.

Heinrich

Trochę stara nazwa, ale obecnie staje się coraz bardziej popularna. Heinrich – tak nazywa się arystokratyczny bohater „Froschkönig”. Oryginalna staroniemiecka nazwa oznacza „pana domu” lub króla.

Eric

Każdy, kto zna bajkę Disneya „Arielle”, wie: Eric jest księciem, w którym zakochuje się Mała Syrenka. Nazwa pochodzi od skandynawskiego imienia Eiríkr, oznaczającego „jedyny władca”.

Przeczytaj wskazówkę: Pipistrella, Diamanto, Urmel & Co.: Te dziwne nazwy można znaleźć w Berlinie