Connect with us

entertainment

Imiona tej dziewczyny i chłopców są niesamowicie piękne!

Published

on

RTL.de>

14. kwietnia 2021 – 9:38 godzina

Alec Folkl, gwiazda The BossHoss, woła swoją córkę Rosnrott

„Wszystko w tobie jest magicznie piękne! Mam nadzieję, że twoje życie jest takie samo”. Poprzez tę wzruszającą wiadomość na Instagramie piosenkarz BossHoss Alec Völkel ogłosił narodziny swojej córki. Zgodnie z życzeniem ojca, nowym mieszkańcom Ziemi nadano fikcyjne imię: Rosenrot – przydomek „Rosie” – znany ze słynnej baśni Grimm „Schneeweißchen und Rosenrot”.

Czy też uważasz, że imiona z bajek zdecydowanie powinny być podawane często? Przedstawiamy 13 niesamowicie fajnych imion dziewczynek i chłopców, których gwarantujemy, że nie będzie nosić co drugie dziecko w żłobku.

7 uroczych imion dla dziewczynek

Jurend

W bajce Grimma „Jorinde i Joringel” kochankowie są oddzieleni od siebie magią złej wiedźmy. Jednak w końcu kochankowie ponownie odnajdują to razem – i pokazują, że prawdziwa miłość może pokonać wszelkie przeszkody. Wspaniałe imię dla największej miłości Twojego życia: Twojego dziecka.

koty

W bajce Disneya Bambi koty są najlepszym przyjacielem jelenia. Nazwa ma również bardzo pozytywne znaczenie: pochodzi od łacińskiego słowa Felicitas, które oznacza „szczęście” i „błogość”.

Miliony

W bajce Grimma „Jungfrau Maleen” jej ojciec zamknął w wieży bohaterkę o tym samym imieniu. Chce uniemożliwić milionom małżeństwo z jej wielką miłością, Prince. Dzięki wielkiej odwadze i zaradności Malijczycy udaremniają plany jej ojca. Idealne imię dla silnej przyszłej kobiety!

Ha

Cóż, tak naprawdę nazywa się Kopciuszek – lub Kopciuszek, jak nazywamy w Niemczech postać z bajki. A co, jeśli podczas egzaminów w urzędach stanu cywilnego pojawią się dwa takie niezwykłe nazwiska? Ella ma lepsze karty – i też ładnie wygląda.

Sani

Fikcyjna postać, na której opiera się nazwa, niekoniecznie jest sympatyczna: w bajce „Der Fundevogel” to imię nosi zła macocha. Jednak bardziej interesujące znaczenie ma znaczenie: pochodzi od hebrajskiego imienia Shoshana, co oznacza „lilia”.

READ  Policja w Rosenheim i aktorka telenoweli ogłaszają bardzo smutne wieści o małżeństwie

Tiana

Imię ze współczesnej bajki. Tiana to imię księżniczki z filmu Disneya „Kiss the Frog”. Oczywiście nazwa została starannie wybrana, ponieważ pochodzi z języka greckiego i oznacza tylko – dokładnie! – „Księżniczka”.

Małgosia

Kolejny klasyk z baśni Grimma. Małgosia jest młodszą siostrą „Jasia i Małgosi”. Jako krótka forma Margaret, imię to oznacza „syn światła”.

Przeczytaj wskazówkę: 14 niesamowitych starych imion dla dzieci, które zostały błędnie zapomniane

6 imion dla chłopców z bajki

Są też fajne nazwiska z klasycznych i współczesnych bajek dla chłopców.

© iStockphoto, RealCreation

Christophe

Jak mogłoby być wyliczeniem bajkowej nazwy bez wskazania „zamrożone”? Kristoff jest lojalnym towarzyszem Anny w klasycznym filmie Disneya. Nazwa ma starożytne greckie korzenie i oznacza „nosiciela Chrystusa”.

Lysander

W bajce Szekspira „Sen nocy letniej” szlachetny Lizander przebywa w szlachetnej Hermii i robi wszystko, by móc poślubić swoich bliskich. Nazwa pochodzi od starożytnej Grecji i oznacza „wyzwolonego człowieka”.

Conrad

Conrad jest małym towarzyszem zabaw księżniczki z baśni Grimm „The Goose Girl”. Imię chłopca ma polskie i skandynawskie korzenie i oznacza „Odważny Doradca”.

Benzoes

Benjamin jest bohaterem baśni „Dwunastu braci”. Ponieważ ratuje swoją siostrę przed śmiercią. Nazwa ma hebrajskie korzenie i oznacza „syn radości” lub „syn szczęścia”.

Heinrich

Trochę stara nazwa, ale obecnie staje się coraz bardziej popularna. Heinrich – tak nazywa się arystokratyczny bohater „Froschkönig”. Oryginalna staroniemiecka nazwa oznacza „pana domu” lub króla.

Eric

Każdy, kto zna bajkę Disneya „Arielle”, wie: Eric jest księciem, w którym zakochuje się Mała Syrenka. Nazwa pochodzi od skandynawskiego imienia Eiríkr, oznaczającego „jedyny władca”.

Przeczytaj wskazówkę: Pipistrella, Diamanto, Urmel & Co.: Te dziwne nazwy można znaleźć w Berlinie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Film: Bollywood w Polsce – Filmy mają przyciągać turystów

Published

on

Film: Bollywood w Polsce – Filmy mają przyciągać turystów

film

Bollywood w Polsce – Filmy mają przyciągać turystów

niedziela, 27 kwietnia 2014 | 17:13

Dzikie pościgi, eksplozje helikopterów w powietrzu, autobus przewracający się przez barierę mostu prowadzącego na Wisłę. Pomiędzy nimi znajduje się mieszanka języka angielskiego i polskiego, zdjęcia śledzące i narzędzie do wyszukiwania podpisów.

W Warszawie można poczuć dotyk Bollywoodu: indyjski producent i reżyser Sajid Nadiadwala kręci w stolicy Polski film akcji „Kick”. Na zdjęcia do Polski przyjechał gwiazdor kina akcji Salman Khan, „Stallone Bollywood”. Inni członkowie obsady to Randeep Hooda i Jacqueline Fernandez, była Miss Sri Lanki.

To nie pierwszy raz, kiedy indyjski przemysł filmowy szuka tematów w Polsce. Reżyserzy z Bollywood kręcili już kilka zdjęć w Krakowie na południu Polski, gdzie wkrótce ma się rozpocząć kolejna duża produkcja. Początkowo góry i doliny Tatr Wysokich musiały służyć jako miejsce ekranowego romansu, ponieważ sytuacja w zakresie bezpieczeństwa w Kaszmirze była zbyt niestabilna, aby można ją było sfilmować.

Od tego czasu reżyserzy coraz bardziej pokochali egzotykę średniowiecznego rynku, wąskie brukowane uliczki i renesansowe szczyty wspaniałych pałaców arystokratycznych. Jednak do filmu „Kick” potrzebna była nowoczesna sceneria miejska z wieżowcami i większym zgiełkiem niż senny Kraków. To była szansa dla Warszawy.

Bollywood nad Wisłą zachwyca nie tylko miłośników kina. Polska branża turystyczna zabiega o względy filmowców z subkontynentu indyjskiego, obstawiając, że indyjscy turyści wybiorą Polskę, gdy Warszawa lub Kraków „zwrócą się” na dużym ekranie i wzbudzą zainteresowanie widzów.

Pod hasłem „Przyjdź i znajdź swoją historię” menadżerka kampanii Emilia Kubik z polskiej organizacji turystycznej POT promuje Polskę jako miejsce kręcenia filmów dla indyjskiego przemysłu filmowego. Pokazuje krajobrazy i historyczne miasta, a także sugeruje potencjał oszczędności – na przykład koszty produkcji i hoteli w Warszawie są znacznie niższe niż ceny w Londynie czy Dublinie, które Nadiadwala również uważała za miejsca kręcenia filmów.

reklama

Aby ułatwić Polsce podejmowanie decyzji w przyszłości, POT i Komisja Filmu Polskiego stworzyły aplikację zawierającą informacje o potencjalnych lokalizacjach filmowych i kontaktach dla polskich partnerów do współpracy, która jest skierowana w szczególności do studiów filmowych i „skautów lokalizacji”.

Monica Kapil Mohta, ambasador Indii w Polsce, uważa, że ​​tradycja Polskiej Szkoły Filmowej w Łodzi, której absolwentami jest m.in. Roman Polański, jest nie mniej ważna we współpracy z indyjskim przemysłem filmowym. Dobrze wyszkolonych specjalistów nie brakuje. „Jestem pod ogromnym wrażeniem jakości filmów produkowanych w Polsce” – podkreśla. Chwali także warszawiaków, którzy wielokrotnie muszą wybierać alternatywne trasy, gdy drogi lub mosty są zamknięte, aby obejrzeć sceny akcji: „Mimo wszystkich eksplozji wokół nich, są bardzo mili i przyjacielscy”.

Niektórzy nawet bardzo przyzwyczajają się do syren, migających świateł i głośnych huków. „Któregoś dnia widziałem trzy wozy strażackie pędzące ulicą Marszałkowską i już szukałem kamer i aktorów” – mówi szef POT Rafał Szmetky. „Ale nic nie zostało sfilmowane. W hotelu wybuchł pożar”.

READ  „Milionowe zamachy” Emmericha: Zollman daje prowadzenie
Continue Reading

entertainment

Goku i Klass pokazują antylopę przy wodopoju, doprowadzając fanów do szaleństwa

Published

on

Goku i Klass pokazują antylopę przy wodopoju, doprowadzając fanów do szaleństwa
  1. tz
  2. telewizja

Naciska

Goku i Klass kontrolowali ProSiebena przez 24 godziny. Gdy zaczyna się nowy program, oboje mogą nadawać, co chcą – i natychmiast zaczyna się chaos.

Monachium – Znani anarchistyczni aktorzy Joko Winterscheidt (45 l.) i Klaas Heufer-Umlauf (40 l.) po raz kolejny pokazali, że potrafią wywrócić telewizję do góry nogami, i to tym razem nawet dosłownie. Po zwycięstwie w „Joko & Klaas vs. ProSieben” byli w stanie kontrolować swój kanał przez pełne 24 godziny.

Goku i Klass przedstawiają: Antylopa odpoczywa

Joko i Klass pokazali już w przeszłości, że lubią wykorzystywać czas antenowy, który zdobyli w ProSieben, do bardzo różnych celów – czasem przydatnych, czasem mniej przydatnych. Niektóre z jej poprzednich artykułów poruszających ważne kwestie społeczne zostały nagrodzone. Jednak dzisiejsi widzowie mogą mieć mniejsze szanse na takie wyróżnienia.

Jak dotąd, jedną z najważniejszych atrakcji tego dnia było zdjęcie na żywo studni bez podpisu w Namibii. Można było zobaczyć wiele oryksów odpoczywających i bawiących się nad chłodną wodą. Nie do wiary – zamiast reportaży telewizyjnych i oper mydlanych pojawiły się obrazy niedzielnych krajobrazów. Niektórzy fani opisali ProSieben na Instagramie jako „zwalniający”.

Fani oszaleli: Goku i Klass świętowali w Internecie

Ale w ProSieben można było zobaczyć nie tylko dziką przyrodę: kilka odcinków „Don't Stop Laughing” i nostalgiczne perełki talk show zabrało widzów w podróż w przeszłość. Obydwaj prezenterzy telewizyjni porwali także telewizję śniadaniową siostrzanego kanału Sat.1.

Goku i Klass, antylopa
Goku i Klass kontrolowali ProSiebena przez 24 godziny. Gdy nowa stacja staje na czele, oboje mogą nadawać, co im się podoba – i natychmiast zaczyna się chaos. © Photo Alliance / Niemiecka Agencja Prasowa / ProSieben | Sina Goertz; Zrzut ekranu ProSiebena

Internet oszalał – w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. Fani w mediach społecznościowych świętują niezwykły dzień Antelope Sunday. Pomiędzy tweetami typu „Czy antylopa przygotowała coś jeszcze lub chociaż ćwiczyła choreografię? „Trochę boję się iść do toalety, a potem coś przegapię”. do „Wyobrażam sobie, że od czasu do czasu pójdę do toalety, żeby odpocząć psychicznie!”, entuzjazm był ogromny. Klaas Heofer-Umlauf ostrzegła niedawno przed niskim budżetem jej 24-godzinnego programu. Wykorzystane źródła: Prosippin, X

READ  „Mówimy o naszym kraju”
Continue Reading

entertainment

Zatańczmy: trudny czas Renaty Lucien

Published

on

Zatańczmy: trudny czas Renaty Lucien
Continue Reading

Trending