Connect with us

entertainment

Imiona tej dziewczyny i chłopców są niesamowicie piękne!

Published

on

RTL.de>

14. kwietnia 2021 – 9:38 godzina

Alec Folkl, gwiazda The BossHoss, woła swoją córkę Rosnrott

„Wszystko w tobie jest magicznie piękne! Mam nadzieję, że twoje życie jest takie samo”. Poprzez tę wzruszającą wiadomość na Instagramie piosenkarz BossHoss Alec Völkel ogłosił narodziny swojej córki. Zgodnie z życzeniem ojca, nowym mieszkańcom Ziemi nadano fikcyjne imię: Rosenrot – przydomek „Rosie” – znany ze słynnej baśni Grimm „Schneeweißchen und Rosenrot”.

Czy też uważasz, że imiona z bajek zdecydowanie powinny być podawane często? Przedstawiamy 13 niesamowicie fajnych imion dziewczynek i chłopców, których gwarantujemy, że nie będzie nosić co drugie dziecko w żłobku.

7 uroczych imion dla dziewczynek

Jurend

W bajce Grimma „Jorinde i Joringel” kochankowie są oddzieleni od siebie magią złej wiedźmy. Jednak w końcu kochankowie ponownie odnajdują to razem – i pokazują, że prawdziwa miłość może pokonać wszelkie przeszkody. Wspaniałe imię dla największej miłości Twojego życia: Twojego dziecka.

koty

W bajce Disneya Bambi koty są najlepszym przyjacielem jelenia. Nazwa ma również bardzo pozytywne znaczenie: pochodzi od łacińskiego słowa Felicitas, które oznacza „szczęście” i „błogość”.

Miliony

W bajce Grimma „Jungfrau Maleen” jej ojciec zamknął w wieży bohaterkę o tym samym imieniu. Chce uniemożliwić milionom małżeństwo z jej wielką miłością, Prince. Dzięki wielkiej odwadze i zaradności Malijczycy udaremniają plany jej ojca. Idealne imię dla silnej przyszłej kobiety!

Ha

Cóż, tak naprawdę nazywa się Kopciuszek – lub Kopciuszek, jak nazywamy w Niemczech postać z bajki. A co, jeśli podczas egzaminów w urzędach stanu cywilnego pojawią się dwa takie niezwykłe nazwiska? Ella ma lepsze karty – i też ładnie wygląda.

Sani

Fikcyjna postać, na której opiera się nazwa, niekoniecznie jest sympatyczna: w bajce „Der Fundevogel” to imię nosi zła macocha. Jednak bardziej interesujące znaczenie ma znaczenie: pochodzi od hebrajskiego imienia Shoshana, co oznacza „lilia”.

READ  Kim Virginia wywołuje lubieżne plotki na temat Mike'a Haytera.

Tiana

Imię ze współczesnej bajki. Tiana to imię księżniczki z filmu Disneya „Kiss the Frog”. Oczywiście nazwa została starannie wybrana, ponieważ pochodzi z języka greckiego i oznacza tylko – dokładnie! – „Księżniczka”.

Małgosia

Kolejny klasyk z baśni Grimma. Małgosia jest młodszą siostrą „Jasia i Małgosi”. Jako krótka forma Margaret, imię to oznacza „syn światła”.

Przeczytaj wskazówkę: 14 niesamowitych starych imion dla dzieci, które zostały błędnie zapomniane

6 imion dla chłopców z bajki

Są też fajne nazwiska z klasycznych i współczesnych bajek dla chłopców.

© iStockphoto, RealCreation

Christophe

Jak mogłoby być wyliczeniem bajkowej nazwy bez wskazania „zamrożone”? Kristoff jest lojalnym towarzyszem Anny w klasycznym filmie Disneya. Nazwa ma starożytne greckie korzenie i oznacza „nosiciela Chrystusa”.

Lysander

W bajce Szekspira „Sen nocy letniej” szlachetny Lizander przebywa w szlachetnej Hermii i robi wszystko, by móc poślubić swoich bliskich. Nazwa pochodzi od starożytnej Grecji i oznacza „wyzwolonego człowieka”.

Conrad

Conrad jest małym towarzyszem zabaw księżniczki z baśni Grimm „The Goose Girl”. Imię chłopca ma polskie i skandynawskie korzenie i oznacza „Odważny Doradca”.

Benzoes

Benjamin jest bohaterem baśni „Dwunastu braci”. Ponieważ ratuje swoją siostrę przed śmiercią. Nazwa ma hebrajskie korzenie i oznacza „syn radości” lub „syn szczęścia”.

Heinrich

Trochę stara nazwa, ale obecnie staje się coraz bardziej popularna. Heinrich – tak nazywa się arystokratyczny bohater „Froschkönig”. Oryginalna staroniemiecka nazwa oznacza „pana domu” lub króla.

Eric

Każdy, kto zna bajkę Disneya „Arielle”, wie: Eric jest księciem, w którym zakochuje się Mała Syrenka. Nazwa pochodzi od skandynawskiego imienia Eiríkr, oznaczającego „jedyny władca”.

Przeczytaj wskazówkę: Pipistrella, Diamanto, Urmel & Co.: Te dziwne nazwy można znaleźć w Berlinie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Kino Porada Tygodnia: Co ich łączy

Published

on

Kino Porada Tygodnia: Co ich łączy

Na 18. Festiwalu Filmów Polskich młode polskie postawy spotykają się z przełomowymi filmami w historii kina. I członkowie rodziny do siebie nawzajem.

9 września w Kinie Zbrojownia w POLSCE: „Komunia” w reżyserii Anny Zameka (2016) Zdjęcie: Wypożyczalnie filmów Oceanic

W świecie Oli i jej brata Nikodima wizyty Nikodima w kościele i zajęcia komunijne są kotwicą stabilności. Oboje mieszkają z ojcem alkoholikiem w małym mieszkaniu, które regularnie odwiedza ojciec i udziela mu porad pracownik socjalny. Ola, która ma zaledwie 14 lat, to ona spaja rodzinę, stara się utrzymać ojca na dobrej drodze i uczy się pod okiem autystycznego brata.

Rzadko zdarza się żyć nastolatkiem bez innych obowiązków, takich jak taniec i patrzenie w słońce. Polska reżyserka Anna Zamecka w swoim dokumencie śledzi Olę, Nikodema i ich ojca „komonia” („Spółka”) przez trudne życie codzienne.

„Komonia” jest częścią tegorocznej retrospektywy FilmpolskaFestiwal Instytutu Kultury Polskiej w Berlinie. W tym roku retrospektywa „Nasza historia(y)” poświęcona jest kinu młodych Polek reżyserek, a cykl „W archiwum” obejmuje kolejne historyczne dodatki do współczesnych programów konkursowych, panoramę i film krótkometrażowy. Programy.

Festiwal rozpocznie się w środę wieczorem projekcją filmu Droga „jąkanie się”. Kiedy umiera jego ukraińska gospodyni, szybko staje się jasne, że nie można jej pochować w Polsce. Kierowca ciężarówki Michał musi więc przewieźć przez granicę polsko-ukraińską ciało gospodyni wraz ze swoją córką Miką i Lenką, wnuczką gospodyni.

Napięty ton

18. film POLSKA – Festiwal Filmów Polskich, 6 – 13 9 Instytut Polski w Berlinie + różne kina; 9. Impreza Filmowa POLSKA w Roadrunner's Paradise Club, wejście od godz. 21:30.

U Jagody Zilk „Wesa. Jaśni Dzin” („Wieża. Jasny dzień”) Spotkanie rodzinne przybiera na sile. Mola mieszka z mężem i matką na wsi w południowej Polsce. Rodzina jedzie do Pierwszej Komunii swojej córki Niny. Jej brat Andre przyjeżdża ze swoim partnerem i dwójką dzieci. Ale z tyłu samochodu siedzi jeszcze jedna dorosła osoba, Kaja, siostra Muli.

READ  Angelina Jolie i Brad Pitt: Tak nieznośnie chciała zawstydzić swojego byłego męża Rozrywka

To pierwsze spotkanie od czasu, gdy Kaja zniknęła sześć lat temu, wkrótce po urodzeniu Niny, którą jej siostra wychowuje jak własną córkę. Film Szelca w psychodramie ukazuje spotkanie obu sióstr i napięcia widoczne w występie Kai, a obrazy zawarte w ścieżce dźwiękowej akcentuje pełnym napięcia akcentem.

Między innymi w tym roku działa już sekcja „Archiwum”. Wanda Jakubowska “Etap Ostanie” („Ostatni etap”), który opowiada historię kobiet uczestniczących w ruchu oporu w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau zaledwie kilka miesięcy po zakończeniu wojny – w pierwotnych lokalizacjach i z wieloma byłymi więźniarkami.

Tegoroczna edycja FilmPOLSKA otwiera przed widzami kinowymi w Berlinie bogactwo polskiego kina. Ale kiedy w połowie września zakończy się 18. edycja, będzie to koniec pewnej epoki. Przy tej sesji zatrzymuje się dyrektor festiwalu Kornel Miglos, który jak mało kto wykonał niezwykłą pracę, sprowadzając polskie kino do Niemiec. Mamy nadzieję, że w przyszłości festiwal pozostanie równie ciekawy i międzynarodowy.

Continue Reading

entertainment

Rocznica – „Konferencja Yad Vashem ma na celu dodanie blasku obchodom w Auschwitz”

Published

on

Polski dziennikarz Adam Krzemiński w 2017 roku w kościele Mikołaja w Lipsku (Saksonia)

Polski dziennikarz Adam Krzemiński ostro krytykuje prezydenta Rosji Władimira Putina (zdjęcie Alliance/dpa/Hendrik Schmidt)

Przez wiele lat wyzwolenie obozu koncentracyjnego Auschwitz na terenie okupowanej Polski 27 stycznia 1945 roku było obchodzone jako Dzień Pamięci o Holokauście. Około 50 szefów państw i rządów zebrało się już pod izraelskim pomnikiem Holokaustu w Yad Vashem, aby uczcić pamięć ofiar i zobowiązać się do zwalczania antysemityzmu. Wśród prelegentów będzie Frank-Walter Steinmeier, pierwszy prezydent Niemiec. Polski dziennikarz i osobowość medialna Adam Krzemiński wyjaśnia w jednym z wywiadów, jego zdaniem, związek pomiędzy polsko-rosyjskim konfliktem historycznym a wydarzeniem pamięci.

Dirka Olivera Hickmana: Panie Krzemiński, świat pamięta o ofiarach Holokaustu w Yad Vashem. Jak silne są te prześladowania w Polsce?

Adam Krzemiński: Tradycyjnie ten dzień, 27 stycznia, a nie 23 stycznia, obchodzony jest w Auschwitz. Jest to Dzień Pamięci o Holokauście i Ofiarach Nazistowskiego Ludobójstwa. Uroczystości odbędą się także w tym roku. Ta inicjatywa zorganizowania konferencji na temat Holokaustu i antysemityzmu w Yad Vashem jest wyraźnie inicjatywą mającą na celu odebranie blasku tej rocznicy przypadającej 27 stycznia, tej uroczystości w Auschwitz. To nie państwo Izrael zapoczątkowało ten ruch, ale szef Europejskiego Kongresu Żydów – bliski współpracownik Władimira Putina: Wiaczesław Mosze Kantor. To stary spór polsko-rosyjski. Chodzi o izolację Polski w polityce przeszłości. Decyzję polskiego prezydenta można zrozumieć.

„Nie ma wyjścia z tego impasu” dla polskiego prezydenta Dudy

Hickmana: Już miałem zapytać: Twierdzi pan, że to wydarzenie ma na celu przywrócenie blasku wydarzeniu, które miało już miejsce w Auschwitz.

Krzemiński: Tak!

Hickmana: Teraz prezydent Duda powiedział, że nie przyjedzie, bo nie ma prawa się wypowiadać.

Krzemiński: Tak to jest.

Hickmana: Czy rozumiesz tę decyzję?

Krzemiński: Mogę ich zrozumieć. Nie miał dobrego wyjścia z tej trudnej sytuacji. Gdyby tam poszedł i wysłuchał, co ma do powiedzenia Putin – prawdopodobnie powtórzyłby to, co powiedział niedawno – byłoby to żenujące. Oczywiście jego decyzja o nieopuszczeniu kraju jest równie zawstydzająca, ale zrozumiała i tak jest postrzegana głównie w Polsce, w tym przez opozycję, która w dużej mierze za izolację Polski obwinia całą dotychczasową polską politykę ostatnich pięciu lat. Nacjonalizm katolicki faktycznie izolował Polskę wśród sąsiadów. I nie dotyczy to tylko Rosji – ze zrozumiałych powodów. To jest Ukraina, to jest nielegalna aneksja Krymu na mocy prawa międzynarodowego. Podobnie jest jednak w przypadku Unii Europejskiej z powodu błędnej reformy systemu wymiaru sprawiedliwości. To jest Francja. To także po części Niemcy, bo w dalszym ciągu słyszymy dawno zapomnianą retorykę ze strony prawicowych polityków. Niedawno były wiceminister sprawiedliwości w Brukseli powiedział, że oskarżył byłego polskiego ministra spraw zagranicznych Sikorskiego o trzymanie się nogawki niemieckich spodni. Powiedzenie czegoś takiego w Parlamencie Europejskim pokazuje, że obywatele gotują swój własny sok.

READ  Kolekcja Mozarta - Cztery Struny Świata! Koncert w Bayreuth Reichshof

„Oczywiście, że w Polsce był antysemityzm”.

Hickmana: Panie Krzemiński, zatrzymajmy się na chwilę przy historycznym konflikcie, który pojawia się także ostatnio. Istnieją duże różnice między Moskwą i Warszawą, jeśli chodzi o ich poglądy na temat II wojny światowej i Holokaustu. Prezydent Rosji Putin oskarża Polaków o uznanie Holokaustu i wskazuje na szerzenie się wówczas w Polsce antysemityzmu. Ile tego tam jest? Jak bardzo historia jest zniekształcona?

Krzemiński: To ma ziarno prawdy. Oczywiście, że w Polsce był antysemityzm. Jest to jednak kłamstwo poparte kilkoma faktami. Po pierwsze: To państwo polskie, czyli polski rząd na uchodźstwie, przekazało dokumenty związane z Holokaustem mocarstwom zachodnim, Brytyjczykom i Amerykanom.

Hickmana: Co poinformowało światową opinię publiczną.

Krzemiński: W wojnie. Po drugie: Większość drzew w Yad Vashem poświęcona jest Polakom, którzy ratowali Żydów w czasie wojny. Haniebne jest obwinianie Polski za wybuch II wojny światowej tylko po to, by zatuszować porozumienie Hitler-Stalin i w istocie współudział Stalina w przygotowaniach do II wojny światowej i jej wybuchu. I to jest właściwie główne znaczenie konfliktu polsko-rosyjskiego. Swoją drogą: istniała polsko-rosyjska komisja historyków, która jednoznacznie obaliła kłamstwa Putina i byli to historycy rosyjscy. Ten sam Putin, który to dzisiaj mówi, odrzucił w 2009 roku na Westerplatte w Gdańsku pakt Hitler-Stalin jako moralnie nie do przyjęcia.

„Stalinowskie kłamstwo historyczne i stara ideologia carska”

Hickmana: Historycy również w zasadzie są co do tego zgodni. Ważnym wydarzeniem był także pakt Hitler-Stalin.

Krzemiński: Ale nie dla Putina! Ale nie dla Putina, bo teraz twierdzi, że to arcydzieło sowieckiej dyplomacji. Czyli obecnie jest to powiązanie na tle Ukrainy i Krymu, powiązanie ze starą ideologią carską, gdzie sama ofiara jest winna swojego losu, oraz stalinowskie kłamstwo na temat historii. Jest to absolutnie niedopuszczalne, niezależnie od tego, czy jest się członkiem opozycji w Polsce, czy rzecznikiem rządu.

READ  Polski nadawca dyskryminuje zespół gejowskich dziennikarzy

Hickmana: Ostatnie szybkie pytanie. Myślisz, że uda mu się przekonać do tego ludzi?

Krzemiński: Na pewno nie w Polsce. W Rosji tak. Na Zachodzie: To zależy od tego, jak zachodni politycy zareagują na te kłamstwa. Fakt, że to nie Trump pojechał do Jerozolimy, a wiceprezydent, pokazuje, że Amerykanie dostrzegli polski dylemat.

Oświadczenia naszych partnerów rozmów odzwierciedlają ich własne poglądy. Deutschlandfunk nie podpisuje się pod wypowiedziami swoich rozmówców w wywiadach i dyskusjach.

Continue Reading

entertainment

Zatańczmy: Ekaterina Leonova w Türkiye

Published

on

Zatańczmy: Ekaterina Leonova w Türkiye

Ekaterina Leonova jest jedną z najbardziej znanych profesjonalistek tańca w programie „Let's Dance”. W tym roku tańczy z choreografem Detlefem Sostem w programie RTL Dancing Star. Zwykle w tym tygodniu oboje ponownie ćwiczą swoją nową choreografię w Niemczech.

Ale teraz Ekaterina Leonova zmieniła swoje rutyny. Z jednej strony w piątek odwołano występ na żywo „Let's Dance”, z drugiej strony zmieniła miejsce treningu: Ekaterina Leonova jest obecnie w Turcji.

Ekaterina Leonova: Dlatego w Turcji istnieje program „Let's Star”.

Tancerka pokazała na swojej osobistej stronie na Instagramie swój pokój hotelowy z widokiem na basen. Hotel nosi nazwę „Aldiana Club Side Beach” i jest nowym miejscem treningów Ekateriny Leonowej przez kilka najbliższych dni. Bo nie jest tam sama. Jej partner taneczny Detlev Soest i jego rodzina również są w hotelu w Türkiye.

Dlaczego: Detlef Soest i jego żona Kate Hall prowadzą kursy w hotelu. Kate Hall oferuje zajęcia jogi, a Detlef Soost – kursy fitness i tańca.

Ze względu na zaangażowanie tancerza w hotel, próba do „Let's Dance” została szybko przeniesiona z Niemiec do Turcji. „Są gorsze miejsca do treningu” – mówi Ekaterina Leonova na Instagramie.

Ekaterina Leonowa I Detleva Uspokoić się: Nie ma jeszcze ulubionych w „Let's Dance”

Zespół D!Kat, jak nazywają go fani Ekateriny Leonowej i Detlefa Soosta, nadal działa w piątym tygodniu. W ostatnim pokazie oboje tańczyli współcześnie. Jury przyznało jej 21 punktów. Pomimo dużego doświadczenia tanecznego choreografa Detlev Soest nie stał się jeszcze ulubieńcem „Let's Dance”. Jak dotąd jury wystawiało oceny dość przeciętne.

Teraz on i profesjonalna tancerka Ekaterina Leonova mają dodatkowy tydzień na pracę nad choreografią. Bo kolejny występ „Let's Dance” na żywo dopiero 5 kwietnia.

Continue Reading

Trending