Connect with us

Tech

Helldivers 2: Zamieszanie wokół możliwości serwera

Published

on

Helldivers 2: Zamieszanie wokół możliwości serwera

Helldivers 2 to obecnie gra chwili: zaledwie zeszłego wieczoru z piątku na sobotę strzelance ze studia deweloperskiego Arrowhead udało się ustanowić nowy rekord wszech czasów z ponad 458 000 graczy jednocześnie na platformie Steam (za pośrednictwem SteamDB). Nic więc dziwnego, że serwery nie radzą sobie z takim obciążeniem. Arrowhead Studios próbuje rozwiązać ten problem, zwiększając pojemność: niedawna łatka dla Helldivers 2 zwiększyła limit CCU (jednoczesnych użytkowników) z 450 000 do 700 000 graczy.

Jak początkowo wyjaśnił dyrektor generalny Arrowhead, Johan Pilestedt na Twitterze/X, umożliwiłoby to „każdemu graczowi ominięcie ekranu logowania”. Tweet został prawdopodobnie wysłany jako połączenie radości i braku snu, ponieważ Bilstedt wycofał się nieco wkrótce po opublikowaniu posta o 2 w nocy. Teraz usunięty tweet (nadal via Hildefers sub widoczne) nie było do końca prawdą. Limit serwerów został już podwyższony do podanych wartości, ale Arrowhead spodziewa się, że w ciągu najbliższych kilku dni te limity również zostaną przekroczone.

W związku z tym nie ma gwarancji, że każdy gracz będzie mógł uzyskać dostęp do serwerów Helldivers 2, ale przynajmniej czas oczekiwania powinien być znośniejszy. Ponadto w sobotę spodziewana jest dalsza ostateczna poprawa, co pozytywnie wpłynie na sytuację po weekendzie. Pilestedt nie powiedział jednak, jakie środki będą w dalszym ciągu podejmowane – mam nadzieję, że dyrektor generalny Arrowhead będzie mógł odpocząć.

Polecane treści redakcyjneTutaj znajdziesz treści zewnętrzne z [PLATTFORM]. Aby chronić Twoje dane osobowe, integracje zewnętrzne zostaną wyświetlone tylko wtedy, gdy potwierdzisz to klikając „Wczytaj całą zawartość zewnętrzną”: