Connect with us

Economy

Hamulce awaryjne koronawirusa mają wpływ na Aldi, Lidl & Co .: Co powinni wiedzieć klienci

Published

on

Zaczęły działać hamulce awaryjne Corona. Robiąc zakupy w oddziałach Aldi, Lidl and Co. Wiele zmian dla klientów.

Kassel – Liczby koronowe nadal rosną. Dlatego federalne hamulce bezpieczeństwa ustanowione przez Bundestag i Bundesrat mają pomóc powstrzymać wirusa, a także uregulować chaos przepisów. Zacznie obowiązywać automatycznie w sobotę (24 kwietnia 2021 r.), Jeśli infekcja będzie trwała siedem dni w mieście lub regionie Ponad 100 trzech kolejnych dni Przypadki na 100 000 mieszkańców. W życiu codziennym następują wtedy zmiany dla ludzi – także podczas zakupów.

Podstawą hamulców awaryjnych jest zmiana ustawy o ochronie przed infekcjami. Bundestag uchwalił ustawę w środę (21.04.2021), a Bundesrat w czwartek (22.04.2021). Na razie do 30 lipca 2021 r. Ustawa o hamulcu awaryjnym Republiki Federalnej Niemiec ma zapewnić jednolite ramy. Od soboty (24 kwietnia 2021 r.) Nowe zasady zostaną wprowadzone w dotkniętych miastach i regionach.

Hamulce awaryjne Corona mają na celu zapewnienie jednolitych przepisów w całym kraju. Klienci muszą również przewidywać zmiany podczas zakupów. (Obraz ikony)

© Tobias Haas / Dr.

Potem między innymi godzina policyjna, ale są też obiekty kulturalne i rozrywkowe i wiele sklepów jest zmuszonych do ponownego zamknięcia. Nowe zasady Corona mają również wpływ na szkoły. Co więcej, zmienia się sytuacja w supermarketach, takich jak Rewe i Tegut, lub w dyskontach, takich jak Aldi i Lidl.

wirus SARS-CoV-2
Choroba Covid-19
Pierwsza oficjalna sprawa w Niemczech 27 stycznia 2020 r
Klasyfikacja epidemiologiczna (WHO) 11 marca 2020 r

Hamulec awaryjny Corona: wpływ na zakupy – sprzedaż detaliczna musi zostać zamknięta

W szczególności sprzedawcy detaliczni ucierpią z powodu liczby 150 lub więcej przypadków. Jednak klienci nadal mają możliwość odbioru zamówionych towarów za pomocą usługi Click and Collect. Jednak są też zamknięcia Wyjątki. Może pozostać otwarte:

 • Handel spożywczy
 • Rynki napojów
 • Reeferhauser
 • Babyfachmärkte
 • Apteki
 • Sklepy z artykułami medycznymi
 • Apteki
 • Optometrysta
 • Akustyka słuchu
 • stacje benzynowe
 • Sprzedaż gazet
 • Biblioteki
 • Kwiaciarnie
 • Sklepy zoologiczne
 • Rynki paszowe
 • Centra ogrodnicze
 • Hurt
READ  Po przemocy w Polsce umiera człowiek religijny | DOMRADIO.DE

Zabrania się jednak sprzedaży towarów, które wykraczają poza zwykły asortyment danego sklepu. Oprócz wymagań dotyczących maski nadal obowiązują tam zasady higieny. W przeciwieństwie do ośrodków parkowania, które są wyraźnie wyłączone z zasady hamowania awaryjnego Sklepy z hamulcami awaryjnymi dla majsterkowiczów* Dotyczy. „w Częstość występowania jest mniejsza niż 150 Będzie też możliwe korzystanie z niego przez wszystkie inne firmy semestr I z już istniejącym Negatywny wynik testu Istnieje również minimalna liczba klientów.

Federalne hamulce awaryjne oddziałują na supermarkety: co powinni wiedzieć klienci

„Podstawowym założeniem jest to, że ludność musi mieć zagwarantowane niezawodne dostawy żywności, dóbr codziennego użytku i podstawowych usług” – mówi von der Von der. Rząd federalny.

Również w sektorze usług wszystko, co nie jest wyraźnie zabronione, pozostaje otwarte. Podobnie jak warsztaty rowerowe i samochodowe, banki, banki oszczędnościowe, urzędy pocztowe i tym podobne. Wizyta u fryzjera jest nadal możliwa z negatywnym testem halo i maską. W przypadku supermarketów regulacja zapewni przede wszystkim zmiany.

Ponieważ jeśli w jakimś obszarze zadziała hamulec bezpieczeństwa, między godziną 22:00 a 5:00 jest hamulec nocny. Odziać. Jogging i spacery są dozwolone do północy, ale obywatele również potrzebują dobrego powodu, aby wyjść z domu. Obejmuje to na przykład pracę, pomoc medyczną lub zabranie psa. Późne zakupy W związku z tym nie jest to już dozwolone do godziny 23:00 lub później. Supermarkety, takie jak Rewe czy Tegut, są zobowiązane do zamykania drzwi dla klientów od godziny 22:00. Ale firmy mogą również w tym celu otwierać swoje drzwi wcześniej

Hamulce awaryjne Corona: Aldi, Lidl i Co. również mogą mieć ograniczenia.

Dodatkowo obowiązują bardziej rygorystyczne zasady Ograniczenia wjazduPowinno to również doprowadzić do zmian w dyskontach, takich jak Aldi, Lidl i Co. W przypadku rynków: „Na pierwszych 800 mkw. Całkowitej powierzchni handlowej obowiązuje limit jednego klienta na 20 mkw. Powierzchni handlowej”, zgodnie z nowym prawem dotyczącym ochrony przed infekcjami.

READ  Produkcja wózków widłowych: nowa fabryka Kion trwa - Wiadomości z firmy, biznesu i przemysłu (inne) | aktualności | Logistyka

Jeżeli całkowita powierzchnia sprzedaży przekracza 800 metrów kwadratowych, określa się limit jednego klienta na 40 metrów kwadratowych powierzchni sprzedaży. W zasadzie powinno być możliwe zachowanie odległości co najmniej 1,5 metra między klientami. Według raportów, przy zwykłej wielkości oddziałów Aldi lub Lidl wynoszącej około 1200 metrów kwadratowych, rabat może objąć łącznie około 50 osób. merkur.de.

dodatek Wiadomości konsumenckieNa naszej stronie tematycznej znajdziesz przydatne i interesujące artykuły.

Nie wszystkie kraje związkowe czekały na federalny hamulec bezpieczeństwa. Stan Badenia-Wirtembergia już się rozwijał. Od poniedziałku (19 kwietnia 2021 r.) Obowiązują bardziej rygorystyczne zasady dotyczące Corony w gorących punktach. Podobnie w Brandenburgii i Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Hamulec bezpieczeństwa jest ponownie wyłączany, jeśli wartość graniczna nie została osiągnięta przez pięć kolejnych dni, ale tylko od „następnego dnia do następnego”. (svw, sne by material of dpa) * giessener-allgemeine.de to wersja demonstracyjna IPPEN.MEDIA.

Przejrzyj listę ogłoszeń: © Tobias Hase / dpa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Powrót Airbusa A380

Published

on

drdowolne wokół twarzy Lufthansa To wspaniały znak i znak tego, jak nieprzewidywalne są warunki zewnętrzne. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kierownictwo linii wielokrotnie potwierdzało, że duży Airbus A380 na stałe opuścił flotę. We wrześniu 2021 r. redakcja Technik und Motor była obecna na niezbędne ćwiczenia we Frankfurcie przed ostatnim lotem A po żegnaniu personelu Lufthansy nie jest to najpiękniejszy samolot na świecie, ale być może najbardziej zabawny dla pasażerów. W każdym razie należy przerwać pracę czterech nieopłacalnych i nieefektywnych grzejników, to były argumenty, które trudno było wymyślić.

Teraz, niespodziewanie, dyrektor generalny Carsten Spohr proponuje przywrócić A380, który nie tylko napędza fantazje fanów, ale także wpływa na cenę akcji. Dowiadujemy się: nieopłacalne i nieefektywne są względne. Najwyraźniej wiele rezerwacji odpowiada kilku samolotom szerokokadłubowym, w końcu Lufthansa, w obecnej trudnej sytuacji, uruchamia wiele używanych samolotów odrzutowych dalekiego zasięgu azjatyckiego pochodzenia. Inną kwestią jest to, jak długo A380 może po tym przetrwać. Są bardziej nowoczesne samoloty. i przeciwny ruch. Airbusa Poinformowano o pierwszym locie testowym A321XLR, samolotu odrzutowego krótkiego i średniego zasięgu, który dzięki ulepszeniom technicznym został przekształcony w użyteczny samolot długodystansowy z Frankfurtu do Calgary. Głównie z układem kabiny jak w Shuttle Mallorca. Koncepcja została dobrze przyjęta, otrzymano 500 zamówień, a regularne serwisy zaplanowano na 2024 r. Mimo całego entuzjazmu dla osiągnięć technicznych. Będziemy wiedzieć, gdzie preferować trasy długodystansowe.

READ  Produkcja wózków widłowych: nowa fabryka Kion trwa - Wiadomości z firmy, biznesu i przemysłu (inne) | aktualności | Logistyka
Continue Reading

Economy

Konferencja Ukraina na taśmie – w Lugano, walka o odbudowę Ukrainy

Published

on

READ  Produkcja wózków widłowych: nowa fabryka Kion trwa - Wiadomości z firmy, biznesu i przemysłu (inne) | aktualności | Logistyka
Continue Reading

Economy

Wartość rynkowa poniżej wartości księgowej: Siemens na minusie: Siemens tnie o 2,8 miliarda euro na Siemens Energy | biuletyn Informacyjny

Published

on

Monachijska grupa technologiczna musi odpisać miliardy ze swoich udziałów, co znacząco wpłynie na wyniki w trzecim kwartale. Teraz Siemens może swobodnie zredukować swój udział z obecnych 35 procent.

Ponadto, 1 lipca grupa sfinalizowała sprzedaż swojej działalności pocztowo-paczkowej od Siemens Logistics o wartości projektu 1,15 miliarda euro, poinformował w piątek Siemens. Jednak przychody ze sprzedaży nie zostaną zaksięgowane w trzecim kwartale. Siemens Logistics zamierza w przyszłości skoncentrować się na logistyce lotniskowej.

W trzecim kwartale Siemens spodziewa się, że spadek będzie miał negatywny wpływ na zysk po opodatkowaniu w wysokości około 2,8 miliarda euro, ogłosiła grupa w czwartek wieczorem. Przy cenie zamknięcia 13,99 euro w czwartek wartość giełdowa Siemens Energy była „znacząco” poniżej wartości księgowej, jak podano powód. Siemens planuje opublikować dane za trzeci kwartał i skutki spadku oczekiwań 11 sierpnia.

Według raportu okresowego, 35-procentowy udział w księgach nadal wynosił około 6,3 miliarda euro w pierwszej połowie roku obrotowego 2021/22. Analityk Jefferies, Simon Toennessen, szacuje poprzednią wartość akcji na 23 do 25 euro za akcję. Późnym popołudniem udział Siemensa stracił około 1 proc. Papiery Siemens Energy początkowo spadły, ale w ciągu roku okazały się dodatnie i zyskały ponad 2 procent.

Siemens uruchomił swoją działalność w zakresie technologii energetycznych, w tym swoją spółkę zależną zajmującą się energią wiatrową Siemens Gamesa, i pod koniec września 2020 r. sprzedał większość udziałów. Zarząd zamierza dalej zmniejszać pozostały udział. Jednak prezes Siemensa, Roland Bosch, oświadczył, że nie chce sprzedawać tego „za mniej niż wartość księgową”. To może teraz utorować drogę, zgodnie z rozważaniami Toennessena.

Philip Buller z Banku Berenberg wspomina o stanie wydarzeń wokół joint venture z francuskim dostawcą samochodów Valeo w zeszłym roku, które Siemens zdewaluował do zera i sprzedał kilka kwartałów później. Uważa, że ​​podobny scenariusz jest możliwy w Siemens Energy. Opisał odpis jako nieunikniony.

READ  Sparkasse zamyka sześć oddziałów - więcej do naśladowania

Cena Siemens Power znalazła się pod znaczną presją w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Powodem są ciągłe problemy w spółce zależnej Gamesa zajmującej się energią wiatrową, zwłaszcza w biznesie z turbinami wiatrowymi na ziemi. Gamesa musiała ostatnio wydać szereg ostrzeżeń o zarobkach. Firma boryka się nie tylko z aktualnie wymagającym otoczeniem rynkowym, ale także z problemami wewnętrznymi. Siemens Energy kilkakrotnie zastępował kierownictwo spółki notowanej na hiszpańskiej giełdzie. Teraz musi się nim zająć Jochen Eckholt, dyrektor ds. energii Siemensa. Krokiem w kierunku restrukturyzacji jest całkowite przejęcie Gamesy, w której Siemens Energy posiada około 67 proc.

Akcje Siemens Energy straciły w tym roku prawie 40 procent swojej wartości. Gazeta jest daleka od rekordowych poziomów 34 euro, które osiągnęły na początku zeszłego roku. Stawka jest również obecnie notowana znacznie poniżej końca rynku w wysokości 22 euro. Wartość rynku wynosi około dziesięciu miliardów euro.

Berenberg opuszcza Siemensa „kupuj” – cel to 176 euro

Prywatny bank Berenberg pozostawił ocenę Siemensa na poziomie „kupuj” z ceną docelową 176 euro, pomimo 1 miliarda dolarów odpisu akcji Siemens Energy. „W normalnych okolicznościach rynek zignorowałby coś takiego, ale w tej chwili nie jest to łatwe” – napisał analityk Philip Boehler w badaniu dostępnym w piątek. Sytuacja przypomniała mu o podobnym posunięciu w zeszłym roku, dotyczącym joint venture z Valeo. W tym czasie akcje zostały odpisane jako bezwartościowe, ale wkrótce potem ponownie zaksięgowano zysk.

Monachium (dpa-AFX)

Wybrane produkty dźwigowe na Siemens AGDzięki nokautom inwestorzy spekulacyjni mogą nieproporcjonalnie uczestniczyć w ruchach cenowych. Po prostu wybierz żądany żuraw, a my pokażemy Ci odpowiednie otwarte produkty na Siemens AG

Dźwignia powinna wynosić od 2 do 20

Brak danych

Więcej wiadomości o Siemens AG

Źródła obrazu: MICHELE TANTUSSI/AFP // Getty Images, Siemens Energy AG

READ  Po przemocy w Polsce umiera człowiek religijny | DOMRADIO.DE
Continue Reading

Trending