Connect with us

science

Grypa czy przeziębienie – różnica

Published

on

Grypa czy przeziębienie? Objawy

Obie choroby wpływają na układ oddechowy i pogarszają ogólny stan zdrowia. Towarzyszą mu takie objawy jak kaszel, ból gardła i katar. Jeśli jesteś przeziębienie albo grypa Dlatego trudno go rozpoznać na podstawie ogólnych objawów. Istnieją jednak typowe modele Różnice pomiędzy grypa I Przeziębienie.

typowa grypa

Jeśli myślisz o tym, czy grypa lub jeden Przeziębienie Już początek choroby jest interesujący. Prawdziwy wirus grypy pojawia się nagle i bardzo gwałtownie. Temperatura szybko rośnie i trwa od trzech do czterech dni. Towarzyszy temu ból głowy, kaszel, ból gardła, dreszcze i zimne poty. Ogólnie czujesz się bardzo zmęczony i nie chcesz nawet wstawać z łóżka.

Inne objawy pojawią się później. Należą do nich bóle mięśni i stawów, utrata apetytu i chrypka.

Nasilenie objawów pomoże Ci w Doskonałośćjeśli grypa lub Przeziębienie, ale niekoniecznie. Objawy grypy nie zawsze są oczywiste. Ponadto nie wszystkie objawy muszą występować razem.

Z reguły niektóre objawy prawdziwej grypy utrzymują się dłużej. Ostra choroba kończy się po około 14 dniach. Ale objawy, takie jak zmniejszona wydajność, dokuczliwy kaszel lub pogorszenie samopoczucia, mogą ci towarzyszyć przez kolejne dni i tygodnie.

Również sexy: Sucha skóra: to 5 najlepszych domowych sposobów

typowe przeziębienie

Przeziębienie trwa siedem dni., slang znać i zwykle mają rację. Właściwie upłynęło około ośmiu do dziesięciu dni, zanim duch się skończy. Czy jesteś jedną osobą? grypa lub jeden Przeziębienie Zauważono już na początku choroby. Kiedy Przeziębienie Objawy pojawiają się stopniowo. Cieknie z nosa, masz podrapane gardło i możesz nie czuć się dobrze.

Objawy te stopniowo się pogarszają. Istnieją inne rodzaje, takie jak bóle głowy, bóle ciała, kaszel i chrypka. Jeśli w ogóle masz gorączkę, nie jest ona tak wysoka jak gorączka grypa. pokładam swoje zaufanie w grypa iść Przeziębienie Tak spokojnie, jak to się dzieje. Po wspomnianych ośmiu do dziesięciu dniach znów będziesz w formie. Nie odczuwasz bólu po przeziębieniu przez tydzień, tak jak w przypadku grypy.

READ  Dwie przeszkody! Czy możesz rozwiązać ten prosty problem matematyczny dla uczniów?

Grypa lub przeziębienie – patogen

różnica pomiędzy grypa I Przeziębienie Leży też w ekscytującym. Chociaż obie są chorobami wirusowymi, prawdziwą grypę wywołuje tylko jeden wirus, wirus grypy.

Dla mnie Przeziębienie Z drugiej strony istnieje ponad 200 różnych wirusów. Ponieważ objawy wywoływane przez te wirusy są tak podobne, podsumowuje się je po prostu terminem „przeziębienie” – zwłaszcza, że ​​w codziennym życiu nie ma to nic wspólnego z tym, który dokładnie wirus przeziębienia masz. Wysiłek związany z określeniem tego jest nieproporcjonalny do zainteresowania. Tak więc określenie „fajny” jest dość praktycznym wynalazkiem.

Grypa lub przeziębienie – leczenie

Ponieważ obie choroby są wirusowe, antybiotyki niewiele Ci pomogą. Jedyną rzeczą, która tu pomaga, jest łagodzenie objawów. Ponieważ są podobne, domowe środki i preparaty z drogerii są oczywiście takie same – niezależnie od tego, czy są grypa lub Przeziębienie.

Zimna herbata z dodatkiem babki lancetowatej, tymianku, rumianku lub kwiatu lipy nie tylko dostarcza płynów, ale również działa przeciwzapalnie. Płukanie gardła lub cukierki z szałwią mogą pomóc w leczeniu bólu gardła. Tu też pomaga odrobina miodu w herbacie.

Jeśli nie możesz dobrze spać w nocy z powodu zatkanego nosa, możesz przez krótki czas użyć również obkurczającego nosa aerozolu. Ale zawsze pamiętaj: używaj go maksymalnie przez 1 tydzień. Z drugiej strony, jeśli kaszel nie pozwala ci odpocząć w nocy, powinieneś zaopatrzyć się w środek przeciwkaszlowy z apteki.

Reszta to najlepszy przepis, bez względu na to, czy go masz grypa lub jeden Przeziębienie Ty masz. Daje to Twojemu organizmowi możliwość pełnego skupienia się na walce z atakującymi wirusami.

też seksowny: Tusz do rzęs dla alergików: To 3 najlepsze tusze do rzęs na katar sienny – piękne oczy pomimo alergii na pyłki

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

science

NASA zastanawia się nad sztucznym kraterem uderzeniowym na Księżycu

Published

on

Czas czytania: ok. 2 Minuty

Nowy krater podwójny na Księżycu dodaje więcej tajemnic do obiektu, który zderzył się tutaj 4 marca 2022 r., ale nie został zajęty przez żaden naród kosmiczny.
Prawa autorskie: NASA / Goddard / Arizona State University

Greenbelt (USA) – 4 marca 2022 r. na Księżyc uderzył „fragment rakiety”, którego misji do dziś nikt nie zna i którego posiadania odmawiają wszystkie znane narody podróżujące w kosmos. Teraz Lunar Reconnaissance Orbiter NASA odkrył krater uderzeniowy tajemniczego obiektu – co jest jeszcze bardziej zaskakujące.

„Zaskakujące jest to, że nie jest to tylko jedna dziura, ale dwie dziury” – wyjaśnia Komunikat prasowy z NASA Goddard Space Flight Center. Krater wschodni o średnicy 18 metrów przykrywa krater zachodni o wysokości około 16 metrów.

Szczegółowe powiększenie podwójnego otworu.  Prawa autorskie: NASA / Goddard / Arizona State University

Szczegółowe powiększenie podwójnego otworu.
Prawa autorskie: NASA / Goddard / Arizona State University

moja wiedza
„Rakieta” została odkryta w połowie lutego 2022 r., a jej dalszą trajektorię do uderzenia 4 marca 2022 r. można szybko dokładnie przewidzieć. Po raz pierwszy można było oczekiwać nieplanowanego uderzenia w naszego satelitę. Chociaż początkowo podejrzewano wystrzelenie rakiety SpaceX Elona Muska, astronom Bill Gray poprawił to założenie niedługo później i wyjaśnił, że jest to silnik wspomagający dla chińskiej misji księżycowej „Chang’e5-T1”. Jedyny problem z tą interpretacją: Chińska Agencja Kosmiczna również zaprzeczyła, że ​​​​powiedziano o rakiecie i wyjaśniła na konferencji prasowej 21 lutego 2022 roku, że górny stopień rakiety całkowicie spłonął w atmosferze tuż po wystrzeleniu.

Eksperci nie tylko nie spodziewali się podwójnego krateru, ale także wykazali, że „część rakietowa” musiała być na końcu dość masywna. „Zazwyczaj zużyta masa rakiety jest skoncentrowana na końcu silnika, ponieważ reszta rakiety to w większości teraz pusty zbiornik paliwa” – powiedział NASA. „Ale ponieważ pochodzenie tej struktury rakiety nie jest jeszcze znane, podwójny krater może stanowić wskazówkę dotyczącą pochodzenia obiektu”.

READ  Ostrzeżenie o arbowirusach: Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed śmiertelnymi wirusami! Czy zbliża się nowa pandemia?

www. Grenzwissenschaft-aktuell.de
+ tutaj Możesz to zrobić Bezpłatny codzienny newsletter GreWi prośba +

W rzeczywistości podwójny krater utworzony przez znane części rakiety nie jest jeszcze znany. Na przykład cztery kratery wykonane przez jednostki SIV-B misji Apollo 13, 14, 15 i 17 były dość masywne (patrz następny rysunek) i, co nie mniej ważne, były znacznie większe i miały średnicę około 35 metrów.

Kratery uderzeniowe jednostek Apollo 13, 14, 15 i 17 SIV-B | Prawa autorskie: NASA

Kratery uderzeniowe jednostek SIV-B na Apollo 13, 14, 15 i 17.
Prawa autorskie: NASA

Cokolwiek uderzyło w księżyc, pozostawiło podwójny krater, którego kształt pozostaje tajemnicą.

Inne wiadomości na ten temat
Aktualizacja: W ten sposób skała staje się „Domem Księżyca” – i na odwrót 7 stycznia 2022
Księżycowa tajemnica rozwiązana: chiński „księżycowy dom” skurczył się do „królika” 7 stycznia 2021
Chiński moduł księżycowy do zbadania „tajemniczej chaty” po drugiej stronie księżyca 5 grudnia 2021
„Wizja statku kosmicznego” — dlaczego powinniśmy szukać rozproszeń 6 lutego 2019

źródło wyszukiwania: NASAA Chińskie Ministerstwo Spraw ZagranicznychA Projekt Pluton

© Grenzwissenschaft-aktuell.de

Continue Reading

science

„Niepokojące” pokarmy: badania ostrzegają – 5 może prowadzić do demencji

Published

on

Dla wielu z nas jedna rzecz jest szczególnie ważna, jeśli chodzi o jedzenie: powinno być szybkie, wygodne i smaczne. żywność wysoko przetworzona Dokładnie tak postępowało w życiu codziennym. Można go przygotować w międzyczasie iw krótkim czasie i zapewnić uczucie sytości, przynajmniej na krótki czas. Nie wiadomo, czy są w dobrym zdrowiu. Fakt, że oprócz nadwagi może również prowadzić do demencji, jest nowym odkryciem naukowym.

Uważaj na wysoko przetworzoną żywność? Tak mówią badania

Naukowcy z Ohio State University odkryli możliwy związek między wysoko przetworzoną żywnością a rozwojem utraty pamięci i demencji w eksperymentach na myszach. Według 2021 opublikowanych w Brain, Behavior and Immunity nauka Zwierzęta podzielono na dwie grupy – małą i dużą – i karmiono odpowiednią karmą.

Po czterech tygodniach starsze myszy nie przeszły zestawu testów poznawczych. Wykazali częściową utratę pamięci. Nie pamiętali, gdzie przed chwilą byli, lub zapomnieli o oznakach strachu w obliczu niebezpieczeństwa. Ktoś powiedział, że takich reakcji nie można zaobserwować w małej grupie myszy preparaty Uniwersytet.

Wysoko przetworzona żywność użyta w badaniu obejmowała żywność często przeznaczoną do długoterminowego przechowywania żywności:

  • Czipsy
  • Inne przekąski
  • Mrożony makaron błyskawiczny
  • mrożona pizza
  • Pyszne produkty mięsne z konserwantami

Badacz klasyfikuje efekty jako „niepokojące”.

Ruth Barrientos, profesor nadzwyczajny psychiatrii i zdrowia behawioralnego oraz jedna z głównych autorek badania, wyjaśnia powagę obecnych ustaleń:

„Fakt, że tak szybko obserwujemy te efekty, jest nieco niepokojący. Odkrycia sugerują, że spożywanie przetworzonej żywności może prowadzić do znacznych i nagłych deficytów pamięci – a wraz z wiekiem gwałtowny spadek pamięci jest bardziej prawdopodobny, aby przekształcić się w chorobę neurodegeneracyjną, taką jak jak choroba Alzheimera”.

Ruth Barrientos, adiunkt psychiatrii i zdrowia behawioralnego (Wydział Medycyny Behawioralnej, Uniwersytet Stanowy Ohio)

Według badań zapobieganie jest nadal możliwe

Jak naukowcy odkryli w tym samym czasie w swoich badaniach, obserwowane efekty można osłabić poprzez dodanie kwasu tłuszczowego omega-3 DHA. To zapobiegłoby utracie pamięci i prawie całkowicie zmniejszyłoby towarzyszące efekty zapalne. W związku z tym zalecenie Barrientos dotyczące działania to:

„(…) Być może możemy ograniczyć w naszej diecie przetworzoną żywność i zwiększyć spożycie pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3 DHA, zapobiegając w ten sposób lub spowalniając ten proces.”

Ruth Barrientos, adiunkt psychiatrii i zdrowia behawioralnego (Wydział Medycyny Behawioralnej, Uniwersytet Stanowy Ohio)

Co to jest żywność wysoko przetworzona?

Żywność wysoko przetworzona często zawiera znacznie więcej składników i może być spożywana bezpośrednio z podgrzewaniem lub bez. Ponadto w produktach znajduje się wiele dodatków, takich jak aromaty, barwniki i konserwanty. Niektóre z tych pierwiastków, takie jak azotyn sodu (E250) z przetworzonych kiełbas, mogą tworzyć substancje rakotwórcze w organizmie.

READ  Wirus Epsteina-Barra: postęp w poszukiwaniu szczepionki

Ogólnie rzecz biorąc, przetworzona żywność powinna być spożywana w rozsądnych ilościach. Ich gęstość odżywcza jest zwykle bardzo niska, a zawartość kalorii jest często bardzo wysoka. Jest też dużo tłuszczu, węglowodanów, soli i cukru. Dostarczają mało białka i błonnika nasyconego. Brak regularnych ćwiczeń w tym samym czasie może prowadzić do przybierania na wadze i otyłości, jak np. Eatsmarter wspomniany.

Źródła: Brain, Behavior and Immune: „Dieta DHA zapobiega upośledzeniu funkcji poznawczych i ekspresji genów zapalnych u starszych samców szczurów karmionych dietą bogatą w rafinowane węglowodany”, Ohio State University, Whitesmarter.

Wojna szaleje na Ukrainie od 24 lutego 2022 roku. tutaj Czy możesz pomóc osobom dotkniętym chorobą?

Chcesz przeczytać od nas więcej? Śledź nas w Google News.


Continue Reading

science

Badanie: „Stara infekcja” prawie nie chroni przed nowymi wariantami Corona

Published

on

cWedług nowego badania pacjenci Orona, którzy wiosną zostali zakażeni wariantami wirusa omicron BA.1 lub BA.2 nie wykazali znaczącego wzrostu ochrony przed zakażeniem w porównaniu z obecnie dominującym wariantem BA.5.

Naukowcy z Niemieckiego Ośrodka Naczelnych w Getyndze wraz z kolegami z Hannover Medical School i Friedrich-Alexander University w Erlangen-Nuremberg wykazali, że przeciwciała nabyte w „starych infekcjach” wskazują słabo lub wcale na infekcję BA.4. Centrum Piątek blokuje BA.5. Tak więc BA.4 i BA.5 nazywane są wariantami ucieczki immunologicznej.

Przeczytaj także

Warianty patogenów powstają, ponieważ wirusy popełniają błędy podczas reprodukcji. Błędy te prowadzą do mutacji, które zmieniają białka wirusowe, w tym kolce białek powierzchniowych, które są głównym celem odpowiedzi przeciwciał.

Jeśli te mutacje skutkują słabym wiązaniem przeciwciał z białkiem wypustkowym, warianty te mogą również rozprzestrzenić się na populacje, które zostały już immunizowane w wyniku szczepienia lub szczepienia i wcześniejszej infekcji.

Przeczytaj także

Pediatra Jacob Musk obecnie leczy kilku pacjentów, którzy mieli wariant omikronowy

READ  Ostrzeżenie o arbowirusach: Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed śmiertelnymi wirusami! Czy zbliża się nowa pandemia?
Continue Reading

Trending