Connect with us

Tech

Galaxy AI: funkcje dla S23, S24 i innych dzięki Samsung AI poprzez aktualizację

Published

on

Galaxy AI: funkcje dla S23, S24 i innych dzięki Samsung AI poprzez aktualizację

Mit dem Update auf OneUI 6.1 Samsung udostępnił swoją funkcjonalność AI innym urządzeniom, takim jak wszystkie modele Galaxy S23, a także istniejące składane modele i tablety, począwszy od Tab S9. Jednak urządzenia klasy podstawowej i średniej, takie jak seria A, nie są uwzględnione. Ale co kryje się za Galaxy AI? Z jakich funkcji można skorzystać?

Was ist besonders an der Galaxy AI?

Anders bestehende Apps wie ChatGPT oder Microsoft Copilot ist die Galaxy AI tief ins Samsung-System integriert. Außerdem legt Samsung aus Datenschutz- und Performance-Gründen Wert darauf, dass so viele intelligente Funktionen wie möglich auf dem Gerät selbst ausgeführt werden, ohne dass Daten ins Internet übertragen oder in der Cloud verarbeitet werden. Das gilt vor allem für Dienste, die Samsungs eigenes Large Language Model (LLM) namens Samsung Gauss Użyj. Oprócz tego istnieją również usługi oparte na sztucznej inteligencji[–>Google Gemini na podstawie. Idealnie: jeśli chcesz być bezpieczny, po prostu wyłącz dostęp AI do Internetu (menu: Einstellungen, Erweiterte Funktionen, Erweiterte Intelligenz, Daten nur auf Gerät verarbeiten). Swoją drogą: aktualizacja oprogramowania jest bezpłatna, ale Samsung gwarantuje darmowe korzystanie z samych usług Galaxy AI jedynie do końca 2025 roku. Po tym czasie przynajmniej część usług może stać się płatna. Czy tak się stanie, można się tylko domyślać.

Erweiterte Intelligenz: So aktivieren Sie Galaxy AI

Auf kompatiblen Geräten für Galaxy AI (Galaxy S23,[–>S23 FE,[–>S23 Plus,[–>S23 Ultra,[–>Z Flip 5,[–>Z Fold 5I tablety[–>Tab S9 seria lub nowsza), należy najpierw pobrać najnowszy system operacyjny OneUI 6.1, jeśli nie jest jeszcze zainstalowany. Działa to po prostu w sieci WLAN Einstellungen Poprzez pozycję menu Software-Update. Jeśli tak się stanie, zadzwoń pod ten numer Einstellungen jadłospis Erweiterte Funktionen I wtedy Erweiterte Intelligenz na mnie. Wszystkie funkcje Galaxy AI są tam zgrupowane i należy je aktywować indywidualnie. Podstawowym wymogiem jest zalogowanie się na swoje konto Samsung na telefonie komórkowym. Poniżej możesz przeczytać, co oferują oferty pracy i na co warto zwrócić uwagę.

AI-Funktion 1: Telefonie mit Live-Übersetzung

READ  Magic Mouse: etui firmy Solumics zaprojektowane, aby Twoja mysz była wygodniejsza

Aktivieren Sie die Funktion Live-Übersetzung pod Erweiterte Intelligenz, Telefon Lub w ustawieniach aplikacji telefonu. Następnie wybierasz język, którym mówisz i język, którym mówi Twój rozmówca. Następnie pobierane są pakiety językowe do użytku w trybie offline. Następnie wybierz „Głos 1” dla głosu żeńskiego lub „Głos 2” dla głosu męskiego – wszystko, co powiesz tym głosem, zostanie przetłumaczone. Zwykle podczas rozmów Twój prawdziwy język jest najpierw przesyłany do rozmówcy w sposób naturalny i bez napisów, a następnie napisy po kilkusekundowej przerwie. Jeśli chcesz, możesz także wyciszyć swój oryginalny głos i głos rozmówcy – ale wtedy wszyscy usłyszą długi okres ciszy przed zakończeniem tłumaczenia – więc zwykle nie jest to dobry pomysł.

Galaxy S24, S24 Ultra i S24 Plus

Samsung: Seria Galaxy S24 na pierwszy rzut oka

Zdjęcie: Bild komputerowy

So benutzen Sie die Echtzeit-Übersetzung für Telefonate: Starten Sie die Telefon-App und wählen Sie eine Rufnummer. Unmittelbar nach Anwählen tippen Sie auf die Schaltfläche Anrufassistenz potem na „Live übersetzen”. Następnie mów jak zwykle, a po zdaniu lub dwóch lepiej zrobić sobie przerwę, aby móc przystąpić do tłumaczenia. Podczas rozmowy na Twoim telefonie komórkowym Samsung zostanie także wyświetlona kopia tekstowa rozmowy (transkrypcja), ale po rozłączeniu połączenia ze względu na ochronę danych – natychmiast usunięto Powody.Przy okazji: Osoba dzwoniąca nie potrzebuje telefonu komórkowego Samsung, tłumaczenie odbywa się tylko na Twoim smartfonie i działa nawet jeśli dzwonisz z telefonu komórkowego stary telefon obrotowy.

Die Galaxy Ai kommt mit einem eigenen Schreibassistent. Można z nich korzystać za pośrednictwem preinstalowanej klawiatury ekranowej Samsunga w dowolnej aplikacji, w której wpisuje się SMS-y – jeśli korzystasz z klawiatur firm trzecich od Google lub Microsoft, będziesz musiał najpierw ponownie podłączyć telefon komórkowy do klawiatury Samsung. Klawiatura udostępnia dwie funkcje AI: Chat-Übersetzung (Ustawienia poniżej Erweiterte Intelligenz, Samsung-Tastatur, Chat-Übersetzung) działa podobnie do tłumaczenia rozmów telefonicznych na żywo, tyle że w przypadku rozmów przez SMS lub w innej aplikacji. Funkcja Styl i gramatyka nie tylko poprawia błędy ortograficzne, ale w razie potrzeby może także przeformułować wypowiedzi treści w zupełnie innym kontekście. Często działa to zaskakująco dobrze, ale nie zawsze. Na przykład w teście „Witam, staruszku” grzecznie zmieniono na „Przepraszam pana”. Słowo „Hej” spowodowało, że asystent pisania przełączył się na angielski.

Die Dolmetscher-Funktion bietet kaum mehr als das, was schon seit Jahren aus Apps wie Google Übersetzer bekannt ist: Man tippt oder spricht ein Wort ein, danach wird es in einer fremden Sprache ausgesprochen und angezeigt. Eine Besonderheit, die man sich aber umbedingt merken sollte: Die Funktion wird nicht über ein App-Symbol, sondern über das Dolmetscher-Schnellzugriffssymbol in der heruntergezogenen Statusleiste aktiviert.

Der Notizenassistent in Samsung Notes formatiert Notizen automatisch mit Überschriften, Aufzählungszeichen und Absätzen. Er enthält die Option, auch längere Texte automatisch zusammenzufassen – klappt oft erstaunlich gut. Und man kann Texte übersetzen und Rechtschreibung sowie Grammatik korrigieren.

Die vorinstallierte Diktiergerät-App enthält jetzt einen Transkriptionsassistent. Konwertuje dyktanda, notatki głosowe, a nawet całe wywiady (o długości do około 10 stron) na tekst, który można dalej przetwarzać jako tekst. Potrafi rozróżnić mówców na podstawie ich głosów i w ten sposób przypisać każde stwierdzenie mówiącemu. Istnieje również możliwość późniejszego przetłumaczenia całego tekstu lub napisania podsumowań dla Galaxy AI.

Von jeder Internetseite lassen sich Texte von der Galaxy AI zusammenfassen. Dazu tippen Sie einfach auf das KI-Symbol (zwei Sternchen) unten in der Browser-Leiste. Danach können Sie sich eine Zusammenfassung und Übersetzung erstellen lassen und zur Weiterverwendung in die Zwischenablage kopieren.

AI-Funktion 8: Generativer Foto-Editor

Galaxy AI erweitert die Möglichkeiten der Bildbearbeitung mit Generativer AI. Oznacza to, że istniejących obrazów nie można edytować wyłącznie w tradycyjnym sensie. Galaxy AI może na nowo wyobrazić sobie całe obszary obrazu. Ale Samsung zachowuje się tutaj ostrożnie. Dlatego nie ma możliwości zrobienia jego zdjęcia tutaj Papst im Badeanzug Został stworzony. Ale to da się zrobić störende Objekte auf Bildern löschen, Galaxy AI następnie inteligentnie wypełnia luki nową zawartością obrazu. Ponadto puste przestrzenie można wypełnić po obróceniu obrazów, a obiekty obrazu można przesuwać w obrębie obrazu lub wstawiać je do innych obrazów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Mozilla testuje integrację sztucznej inteligencji z Firefoksem

Published

on

Mozilla testuje integrację sztucznej inteligencji z Firefoksem

Fundacja Mozilla planuje zapewnić obsługę sztucznej inteligencji w przeglądarce Firefox. Oferta wymaga subskrypcji i oferuje użytkownikom kilka możliwości. Można wybrać zastosowaną sztuczną inteligencję; Firefox nie jest ograniczony do jednego dostawcy.

reklama

W jednym Wpis na blogu w witrynie Mozilli Autorzy wyjaśniają, w jaki sposób można korzystać z usług IT w przeglądarce Firefox. Funkcjonalność wkrótce będzie dostępna w wersjach beta Nightly na przeglądarkę internetową.

Funkcje Chatobot AI w menu kontekstowym przeglądarki Firefox

Dostęp do funkcji chatbota AI można uzyskać z menu kontekstowego.

(Zdjęcie: Mozilla)

Chatbot AI jest zintegrowany jako dodatkowe rozwinięcie z bocznym paskiem przeglądarki, który może być wyświetlany obok strony internetowej. Pierwsze próby pozwalają użytkownikom na dodanie wybranego chatbota do paska bocznego. Pozwala to na szybki dostęp do niego podczas przeglądania.

Jako przykład przydatnych funkcji dostępnych od samego początku twórcy Mozilli podają tagowanie tekstu na stronach internetowych oraz funkcję podsumowania tekstu i tłumaczenia go na prostszy język – zdaniem twórców jest to praktyczne w odpowiedzi na zwykłe pytanie dzieci „Dlaczego? ” – Lub poproś swojego chatbota o utworzenie quizu wiedzy. Dostęp do tego można uzyskać bezpośrednio poprzez menu kontekstowe, które pojawia się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy.

Aby aktywować funkcje AI, zainteresowani muszą włączyć opcję „Integracja AI Chatbota” w ustawieniach w zakładce „Nocne eksperymenty”. Tam możesz wybierać spośród ChatGPT, Google Gemini, HuggingChat i Le Chat Mistral. Menu kontekstowe „Zapytaj chatbota” stanie się dostępne. Aby dostęp do paska bocznego był stale aktywny, wystarczy, że klikniesz pasek narzędzi prawym przyciskiem myszy i przeciągniesz tam ikonę paska bocznego, wybierając opcję „Dostosuj pasek narzędzi”.

Doświadczenie AI musi najpierw dojrzeć, zanim przejdzie do wersji beta i ostatecznie uruchomi kanały. Dlatego wszystkie wbudowane modele chatbotów AI są wciąż udoskonalane. W tym celu programiści proszą o opinię testerów. W przyszłości zaawansowani testerzy będą mogli także zintegrować własne podpowiedzi i kompatybilne chatboty z kompilacjami Nightly. Mozilla jako przykład podaje plik llamafile, który współpracuje z szablonami open source. W społeczności testerzy mogą wymieniać się pomysłami dotyczącymi podpowiedzi, chatbotów i formularzy. Programiści zastanawiają się również, jak wdrożyć łatwy w konfiguracji wariant całkowicie prywatnego chatbota działającego lokalnie jako alternatywę dla modeli innych firm.

Mozilla Developers One Towarzyszący wpis na blogu podkreśla znaczenie sztucznej inteligencjiDlatego preferują wariant opt-in i indywidualny wybór wykorzystywanego chatbota. W jednym Napiszą kolejny wpis na blogu Integracja AI rozpoczęła się już wcześniej w tym miesiącu. Sztuczna inteligencja działająca lokalnie może generować tekst ALT dla obrazów w plikach PDF. Lokalna sztuczna inteligencja ma na celu zapewnienie, że dane użytkownika pozostaną prywatne. Docelowo funkcja ma w szczególności pomóc użytkownikom czytników ekranu, którzy będą mogli zrozumieć obrazy, do których bez tej funkcji nie mieliby dostępu.

Nocne wersje Firefoksa można znaleźć pod adresem Pobierz witrynę Mozilli. W momencie pisania tego tekstu nie było jeszcze możliwe aktywowanie funkcji AI w wersji Windows.

Inne przeglądarki internetowe również od dawna polegają na integracji AI. Na przykład Brave ma asystenta AI, obsługa AI powinna być dostępna w Google Chrome jako pomoc w pisaniu, a Microsoft oczywiście upycha także obsługę AI w przeglądarce Edge.


(twoja krew)

READ  Oddzielne sposoby napędzane przez DLC, więc rozszerzone?
Continue Reading

Tech

Te telewizory służą do gier i rozrywki

Published

on

Te telewizory służą do gier i rozrywki

Szukasz nowego telewizora LG OLED evo? Zebraliśmy dla Ciebie kilka najlepszych ofert i krótko i zrozumiale wyjaśniliśmy, co oznacza ten termin.

Film telewizyjny/PR

Jeśli szukasz dobrego telewizora, decyzja nie jest łatwa. Mamy trzy naprawdę dobre oferty dla różnych Telewizor LG OLED Evo Konkretny, do którego powinieneś uzyskać bezpośredni dostęp. Powiemy Ci również, jakie zalety oferuje technologia evo.

Zaoszczędź teraz na Amazon: telewizor LG OLED evo 2023

Obecnie zostało to znacznie zmniejszone Telewizor LG OLED evo z roku modelowego 2023. Obecnie można tu dostać naprawdę dobrą ofertę Robić. Ten telewizor jest również wyposażony w klasyczne funkcje LG, takie jak wyświetlacz 4K OLED evo ze wzmacniaczem jasności, Smart TV oraz najwyższej klasy obraz i dźwięk.

Być może najważniejszą wskazówką Amazona w tej chwili jest model, który ma również ekran o przekątnej 165 cm. Częstotliwość odświeżania 120 Hz i LG ThinQ również poprawiają urządzenie w kluczowych obszarach.

Co właściwie oznacza OLED evo?

Ponieważ technologie wyświetlania stale ewoluują, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas oglądania, wciąż pojawiają się nowe terminy. LG obiecuje zapewnić bielszą biel ekranu we wszystkich modelach evo. Jak to działa? Materiały odpowiedzialne za podświetlenie panelu OLED zostały dopracowane tak, aby światło mogło być przetwarzane bardziej precyzyjnie.

READ  Elden Ring: Nie pojawił się na Gamescom 2021 – pomimo nagrody

Dzięki technologii EVO odcienie bieli są wyświetlane bardziej realistycznie. Foto: film telewizyjny/PR

Duże rabaty: Kup telewizory LG OLED evo w naszej ofercie

Pierwszy model to naprawdę niezły lucjan na Amazonie. the Telewizor LG OLED evo 55 cali Teraz dostaniesz jeden Wielka wyprzedaż! Telewizor o przekątnej 55 cali pasuje do niemal każdej sypialni, salonu lub dowolnego miejsca, w którym chcesz mieć ten wspaniały telewizor. Obecnie oferuje Państwu najwyższe ceny Rynek mediów.

Telewizor imponuje również następującymi punktami:

  • Wyświetlacz 4K OLED evo z technologią Brightness Booster Max zapewniającą optymalne kolory i kąty widzenia
  • Smart ZV z Asystentem Google, Amazon Alexa i wieloma innymi funkcjami
  • Procesor AI α9 Gen5 4K
  • Kino HDR Dolby Vision IQ

Jesteśmy podekscytowani!

Dostępne inne telewizory:

Premier League: Kup 65-calowy telewizor LG evo ze zniżką

Jeśli chcesz czegoś większego i jesteś skłonny wydać trochę więcej pieniędzy, ta oferta jest idealna dla Ciebie! the Telewizor LG OLED evo z oszałamiającym 65-calowym ekranem Aktualnie to otrzymujesz 2299 euro. Telewizor ten posiada również dobrze znane i popularne funkcje LG evo i jest też nieco większy. Dzięki temu możesz zabrać telewizor premium bezpośrednio do swojego domu i cieszyć się ulubionymi filmami i serialami jak w kinie.

Zaoszczędź na telewizorach LG OLED w MediaMarkt

Obecnie dostępne są popularne telewizory LG OLED Smart TV Taniej W Rynek mediów. Należą do nich także modele 55- i 65-calowe.

Continue Reading

Tech

Aktualizacje: Microsoft ogłasza przyszłość Flight Simulator

Published

on

Aktualizacje: Microsoft ogłasza przyszłość Flight Simulator

Flight Simulator, który został wydany w 2020 r., będzie nadal otrzymywać aktualizacje świata, symulatorów i miast do 2028 r., chociaż następca zostanie wydany pod koniec 2024 r. Ogłosili to teraz dyrektorzy projektu Jörg Neumann i Sebastian Flosch, dyrektor ds. studio deweloperskie Asobo.


Obaj przedstawili swoje plany na konferencji FlightSim Expo 2024 w Las Vegas Płynącyzaledwie kilka dni po wydaniu aktualizacji miasta, która dodaje graficznego charakteru miastu w grze w symulacji.

Jednym z powodów długiego wsparcia dla wersji 2020 jest po prostu to, że nie wszystkie rozszerzenia od społeczności lub stron trzecich będą od razu kompatybilne z nowym oprogramowaniem. Dzięki temu pozostaje więcej czasu na dokonanie niezbędnych dostosowań.

W końcu na symulatorze latało już ponad 15 milionów pilotów (amatorów), z których wielu prawdopodobnie pozostanie aktywnych i nie będzie widzieć potrzeby natychmiastowej aktualizacji.
Flight Simulator 2024: Historia i nowości

Premiera Flight Simulator 2024 zaplanowana jest na 19 listopada 2024 roku na komputery PC z systemem Windows i konsolę Xbox Series Wersja w chmurze jest również dostępna w ramach subskrypcji Game Pass.

Jedną z najważniejszych innowacji jest bardziej szczegółowe przedstawienie Ziemi. O ile obecny symulator lotu wyraźnie korzysta z interfejsu 2D z elementami 3D, o tyle następca będzie mniej więcej reprezentował przestrzennie cały świat za pomocą Azure, Bing Maps i proceduralnej AI.

READ  Listwa oświetleniowa Philips Hue do zastosowań zewnętrznych ma mniej niż 5 metrów długości


Planowane są efekty pogodowe, takie jak burze, a nawet huragany, a także zorza polarna. Pojawią się także nowe misje i misje: piloci mają za zadanie wyprowadzić spadochroniarzy na wyżyny i do pożądanego punktu skoku, są misje gaszenia pożarów z powietrza, transportu ładunków, balonów na ogrzane powietrze, sterowców i wiele innych.


Continue Reading

Trending