Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Hacker Attack na EA: kod źródłowy został skopiowany z FIFA i Frostbite Engine

Przestępcy włamali się do sieci dostawcy gier Electronic Arts (EA) i według własnych danych skopiowali 780 gigabajtów danych. Obejmuje to kod źródłowy znanej na całym świecie serii gier piłkarskich FIFA oraz silnik gry Frostbite. Jest podstawą wielu innych popularnych gier. EA potwierdza atak hakerski, ale potwierdza brak dostępu do danych gracza. Prywatność graczy nie powinna być zagrożona.

Na kilku forach hakerskich ktoś udostępnia pełny kod źródłowy obecnej gry FIFA 21, a także kilka powiązanych programów deweloperskich, w tym nadchodzącej gry FIFA 22. Dodatkowo przedstawiono kod źródłowy narzędzi silnika Frostbite plus. Frostbite jest podstawą gier i serii gier, takich jak Battlefield, Need for Speed ​​i Star Wars: Battlefront.

Według hakerów dane to 780 GB i daje pełny dostęp do usług EA. Hakerzy chcą tylko ustalić cenę na żądanie. Kupujący mogą wykorzystać te dane do opracowania kodów do oszukiwania lub hackowania, a nawet do kopiowania gier do własnych produktów.

EA potwierdza operację w oświadczeniu do Vice.com. Firma stara się rozwiać obawy dotyczące danych graczy i twierdzi, że współpracuje z organami ścigania i innymi ekspertami.

EA jest jednym z największych wydawców gier na świecie i według własnych informacji ma ponad 450 milionów zarejestrowanych graczy. W 2020 roku obroty EA wyniosły 5,5 miliarda dolarów.

W 2020 roku japońska firma zajmująca się grami Capcom została trafiona atakiem ransomware, który zainfekował nawet 350 tysięcy użytkowników. Po ataku ransomware na polskiego producenta gier CD Projekt, kod źródłowy „Cyberpunk 2077” został sprzedany na początku tego roku.


(wakacje)

do strony głównej

READ  Going Medieval prowadzi obecnie na listach przebojów