Connect with us

Top News

FDP: „Zwalczanie antysemityzmu w społecznościach muzułmańskich”

Published

on

RE.W wyniku incydentów antysemickich w ostatnich dniach komisja parlamentarna SPD w Puntestock wezwała do zaostrzenia prawa karnego. „Na przykład podżeganie do zniewagi ze strony Żydów powinno teraz stać się przestępstwem. Jeśli istnieją jakiekolwiek dowody, należy je dokładnie sprawdzić i wdrożyć”.

Wise ostro skrytykował związek partnerów koalicyjnych: „Potrzebujemy również obronnego prawa demokratycznego. Inicjatywy społeczeństwa obywatelskiego, które szkolą ludzi i prowadzą ważne działania prewencyjne, wymagają stałego wsparcia. Fakt, że komisja parlamentarna CDU / CSU nadal walczy z prawem, jest aktem prawie nie do zniesienia jeszcze przed ostatnimi wydarzeniami. „

Ponadto socjaldemokrata ostro skrytykował posunięcie do usunięcia izraelskiej flagi przed ratuszem w mieście Hagen (Nadrenia Północna-Westfalia): „Istnieje znaczna potrzeba wyjaśnienia sprawy Hagena. Rząd nie powinien się wycofywać i nie powinien cofać się przy wysyłaniu sygnału. Herbert Rule (CDU), minister spraw wewnętrznych stanu, musi zadać sobie pytanie, dlaczego w zeszłym tygodniu nie wyznaczył wystarczającej liczby policji do ochrony żydowskich instytucji.

Czytaj więcej

Według Matthiasa Middleberga, rzecznika politycznego Komisji Parlamentarnej Unii, antysemickie i antyizraelskie hasła na wiecach antyizraelskich świadczą o braku polityki imigracyjnej. „Antysemickie porażki, zwłaszcza wśród młodych ludzi pochodzenia arabskiego lub prawicowych ekstremistów tureckiego pochodzenia, powinny być prawnie karane w demonstracjach” – powiedział w niedzielę polityk CDU. „Ale zadajecie również dogłębne pytania dotyczące naszej polityki imigracyjnej i integracji – przynajmniej jeśli poważnie traktujemy zaangażowanie na rzecz istnienia Izraela w ramach naszego Risen d’Od” – powiedział.

Imigracja „musi mieć pewien poziom dalszej aktywizacji integracji”. W wyznaczaniu celów należy zintensyfikować zaangażowanie w integrację. Tutaj kontrola sukcesu musi stać się skuteczniejsza. „Konflikt na Bliskim Wschodzie powinien być problemem w naszych szkołach” – zażądał Middleberg.

Zielony: „Podstawowy konsensus” przeciwko nienawiści do Żydów dotyczy wszystkich

Poseł Zielonego Parlamentu Constantine von Knots nazwał żydowską nienawiść wyrażaną podczas demonstracji w niemieckich miastach „niezwykle oburzającą i przerażającą”. Van Notes zażądał: „Lokalne organy regulacyjne, policja i wymiar sprawiedliwości muszą działać zdecydowanie i zgodnie z prawem. Zgodnie z prawem policyjnym i polityką porządku policyjnego powinno być możliwe natychmiastowe rozwiązanie takich zgromadzeń, jeśli nadużywane jest prawo do zgromadzeń w celu nienawiści i buntu przeciwko Żydom. Wolność słowa i zgromadzeń kończą się tam, gdzie zaczyna się antysemityzm. „

READ  Polska krytykuje Węgry i Słowację za spotkanie z Ławrowem

Zielony polityk powiedział o antysemityzmie motywowanym przez islamistów: „Wszyscy ludzie, łącznie z tymi, którzy się tu nie urodzili, muszą zdać sobie sprawę, że nie ma miejsca na antysemityzm. W naszym kraju wszyscy muszą uznać ten podstawowy konsensus. Mamy polityczną odpowiedzialność za zapewnienie, że „niemiecki powód braku antysemityzmu” z niedzielnych przemówień jest egzekwowany za pomocą surowych przepisów prawa każdego dnia tygodnia. Jesteśmy to winni sobie i Żydom mieszkającym w Niemczech. „

Czytaj więcej

Kombinacja jest nowa

Antysemityzm w Niemczech

Z drugiej strony lewica postrzega społeczeństwo obywatelskie jako główny środek walki z antysemityzmem. „Każda forma antysemityzmu musi być stanowczo zwalczana przez społeczeństwo obywatelskie, aw naszym społeczeństwie nie ma miejsca dla organów bezpieczeństwa, gdzie popełniane są przestępcze akty. Przede wszystkim społeczeństwo obywatelskie, które wzywa do szerzenia się antysemityzmu w społeczeństwie jako pozór prawa do protestu – powiedział pierwszy sekretarz parlamentarny Komitetu Lewicy. John Corde powiedział.

Gordon zaatakował również decyzję miasta Hagen o usunięciu izraelskiej flagi z ratusza. „To niewiarygodne, że funkcjonariusze bezpieczeństwa w Północnej Nadrenii-Westfalii uważają za konieczne zdjęcie izraelskiej flagi. Powinno to być wezwaniem świadomościowym do zdecydowanego przeciwstawienia się antysemityzmowi w Niemczech. Potrzebne jest tu nie tylko porządne powstanie, ale godne powstanie wszystkich Demokratów ”.

FDP ostrzega przed „próbami schwytania” Erdogana

W wyniku antysemickich protestów komisja parlamentarna FDP w Bundestagu wezwała do dalszych działań przeciwko muzułmańskiej nienawiści do Żydów. „Wzywa się niemiecki rząd i niemieckich muzułmanów do jasnego zidentyfikowania i zwalczania antysemickiego problemu w społecznościach muzułmańskich” – powiedział rzecznik ds. Polityki wewnętrznej Konstantin Kuhle Welt. „Islamska edukacja religijna musi wreszcie pozbyć się w Niemczech jak największej liczby obcych wpływów”.

Te incydenty pokazują, jak „szczególnie rząd Erdogana wpływa na nastroje w społeczności tureckiej w Niemczech poprzez antysemickie stereotypy”. Wobec tych prób segregacji potrzebne są „dostrzegalne wewnętrzne debaty muzułmańskie, w tym wyraźne odrzucenie motywów antysemickich”.

Kuhley wezwał do ostrzejszych represji wobec sił bezpieczeństwa podczas protestów. „Jeśli przestępstwa popełnione zostaną podczas antyizraelskich lub antysemickich wieców lub jeśli zostaną naruszone warunki zgromadzeń, takie spotkania powinny zostać natychmiast rozwiązane” – powiedział Kuhle. „Władze muszą zapewnić, że interesy żydowskich obywateli i organizacji żydowskich są odpowiednio uwzględniane podczas procesu rejestracji i podczas uczestniczenia w odpowiednich spotkaniach”. Fakt, że ci ostatni mogą czuć się bezpiecznie, nie powinien być „zwykłą deklaracją”. .

Polityk FDP skrytykował także miasto Hagen (Północna Nadrenia-Westfalia) za powieszenie izraelskiej flagi przed ratuszem: Jeśli podniesienie flagi izraelskiej prowadzi do problemów z bezpieczeństwem, nie można udzielić odpowiedzi okupantom. ”

„Nie będę tolerować palenia izraelskich flag na niemieckiej ziemi”.

W związku z trwającymi demonstracjami antyizraelskimi w Niemczech Federalna Rada Żydów apeluje o dalsze działania policji. Minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer zapowiedział surowsze kary za ataki na instytucje żydowskie.

Parlamentarny Komitet Abisyński w Puntestock wezwał do bliższego przyjrzenia się „intelektualnej reprodukcji” antysemickich protestów. „Jakie organizacje, jakie grupy za tym stoją? Konieczne może być wycofanie z nich wsparcia politycznego. Dźwignia nie musi być wykorzystywana w celu uzyskania prawa do udowodnienia, ale raczej oczekuje gwałtownego lub karnego wzrostu w celu zinstytucjonalizowania takich demonstracji ”- powiedział Godfrey Curio Weld, rzecznik ds. Polityki wewnętrznej. „Odpowiednie ostrzeżenia należy oceniać na wczesnym etapie. Projekty, które wychodzą z niewinnego relatywizmu kulturowego, chcą promować wszelką„ różnorodność ”i nie chcą widzieć, kto w rzeczywistości jest wspierany przez państwo”.

Curio przypisuje politykę emigracyjną rządu nienawiści do Żydów podczas protestów. „Rząd federalny w dużej mierze zaimportował strukturalny antysemityzm, który jest teraz powiązany z niebezpieczną miksturą krytyki rządu izraelskiego. Jedynie zmiana, która wyklucza import zagranicznych konfliktów politycznych lub etnicznych, może przynieść rozwiązanie”.

READ  Mateusz Morawiecki krytykuje niemiecką interwencję w polską kampanię wyborczą

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Rotary Club Corbsen-Wunsdorf żegna się z wymianą studentów do Brazylii, Peru i Polski

Published

on

Rotary Club Corbsen-Wunsdorf żegna się z wymianą studentów do Brazylii, Peru i Polski
(Od lewej do prawej): Constanza Bouroncle (Peru) Holger Böttger (Zarząd ds. Usług dla Młodzieży, YEO) Sofia Menezes (Brazylia) Johanna Senst (wyjeżdża do Polski na rok) Zdjęcie: Rotary Club

Garbsen – Rotary Club Garbsen-Wunstorf żegna się z wymianą studentów do Brazylii, Peru i Polski.

Klub Rotary z Garbsen-Wunstorf pożegnał w tym tygodniu trzech studentów z wymiany. Uczestnikami programu wymiany międzynarodowej Rotary International są Sofia Menezes z Brazylii, Constanza Boronkle z Peru i Johanna Senst z Wunsdorf. Co roku 650 młodych ludzi z Niemiec uczestniczy w tym programie, który promuje wymianę kulturalną na całym świecie.

Johanna Senst, która od lipca wyjeżdża na rok do Polski jako uczennica Hölty-Gymnasium w Wunsdorf, pożegnała się na regularnym spotkaniu klubu we Frielingen. Twoja wizyta w Polsce w ramach programu wymiany to miejsce bardzo niezwykłe, ale szczególnie ekscytujące. Johanna chce skorzystać z tej okazji, aby poznać polską kulturę i język oraz nawiązać nowe przyjaźnie.

Sofia i Constanza, które przebywają w Niemczech od prawie roku, wykorzystały to spotkanie, aby podziękować członkom Klubu Rotary z Karbsen-Wunsdorf. Obydwaj uczniowie opowiedzieli o swoich doświadczeniach i wielu nowych przyjaźniach, które nawiązali podczas pobytu. Przedstawiciel klubu do spraw młodzieży, Holkar Patkar, pochwalił wysiłki i poświęcenie dwóch zaproszonych uczniów. „Mieliśmy tu dwóch bardzo dobrych i ciężko pracujących gościnnych studentów. Żadnych skarg i problemów – wręcz przeciwnie. Zawiązały się przyjaźnie na całe życie, a obie dziewczynki upierały się, że znalazły drugą rodzinę i drugi dom w Niemczech. „To najlepsze i największe wyróżnienie dla naszej wymiany młodzieży, z którego jesteśmy bardzo dumni” – powiedział Bodkar.

Programy wymiany młodzieży Rotary są otwarte dla całej młodzieży w wieku szkolnym w wieku od 15 do 18 lat. Aby uzyskać więcej informacji, zainteresowane strony Garbsen lub Wunstorf mogą skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielem klubu ds. usług młodzieżowych lub za pośrednictwem strony internetowej. www.rotary-exchange.de przyjazd

Dzięki temu zaangażowaniu Klub Rotary w Garbsen-Wunstorf pokazuje, jak ważna jest wymiana międzynarodowa w promowaniu zrozumienia i przyjaźni między różnymi kulturami.

READ  Mateusz Morawiecki krytykuje niemiecką interwencję w polską kampanię wyborczą

Osoby zainteresowane mogą uzyskać więcej informacji od Holgera Potjera pocztą elektroniczną [email protected].

GCN/bs

Continue Reading

Top News

Polska Typy, prognozy i kursy EM 2024

Published

on

Polska Typy, prognozy i kursy EM 2024

„Polska” jest pierwszym krajem, który odpadnie z mistrzostw Europy 2024. Powrót Roberta Lewandowskiego nastąpił zbyt późno, aby zapobiec sytuacji, w której zespół popadł w „ślepy zaułek”.

nasz Wskazówka Francja Polska Tymczasem dostarcza informacji o którym Bezpłatne wyzwanie EM Najlepszego i tego, czego fani wyścigów sportowych mogą się spodziewać po wtorkowym spotkaniu w Signal-Iduna-Park w Dortmundzie.

Francji nadal brakuje Kyliana Mbappe, a zamiar zaoszczędzenia jak największej siły na 1/8 finału naszym zdaniem uniemożliwi im uwolnienie pełnego potencjału w ataku.

Niemniej jednak potrzebne są trzy punkty, a przeciwko Europejczykom ze Wschodu, którzy dotychczas nie wyglądali wystarczająco agresywnie w ataku, silna obrona „Niebieskich” powinna być zacięta do samego końca.

Najlepsze referencje Francja Polska

* Kursy na 23 czerwca 2024 r., w godzinach 9:00–14:00. Informacje są udostępniane bez gwarancji. Kursy podlegają bieżącym zmianom i mogły ulec zmianie w międzyczasie. 18+ | Akceptacja regulaminu i warunków

3 powody, dla których Francja przyjechała do Polski:

 • Tym razem Francja była zmotywowana, aby zdobyć 3 punkty przeciwko Holandii.
 • Francja nie straciła gola w czterech kolejnych meczach międzynarodowych.
 • Polska strzeliła więcej niż jedną bramkę tylko w jednym z 16 meczów na Mistrzostwach Europy

Niestety bezceremonialne odejście Polski z mistrzostw Europy to smutny obraz, do którego kibice powinni już się przyzwyczaić.

Od 2008 roku Polska nie wygrała meczu w trzech z czterech występów na Mistrzostwach Europy.

Nawet więcej: W ostatnich 14 meczach Mistrzostw Europy Polsce udało się świętować tylko dwa zwycięstwa w fazie grupowej, oba w edycji 2016.

W rezultacie, jeśli znacznie lepiej wyposażeni Holendrzy nie byli ostatnio w stanie przebić się przez francuską obronę, trudno uwierzyć, że Europejczycy ze wszystkich narodów mogli to teraz zrobić.

Betano: 100% bonusu + 20 € darmowego zakładu bez depozytu

Bonus dla nowego klienta Betano 100 procent i darmowe zakłady
* 18+ | Dla nowych klientów | Akceptacja regulaminu i warunków

Francja Szanse Polski: obrona Francji stoi!

Na aktualne kursy na zakłady Francja Polska duży wpływ ma pozycja wyjściowa grupy D po drugim dniu meczowym.

READ  Speedway U23 Team EM: Polska wygrywa z Danią / Speedway U23 Team EM

Francuzi potrzebują teraz zwycięstwa w nadchodzącym meczu grupowym z Polską, aby uniknąć ewentualnego pojedynku 1/8 finału z czołową reprezentacją.

Jest to pilne Dostawca zakładów EM Francja oczywiście zrobi wszystko, co w jej mocy, aby wygrać w Dortmundzie.

Dlatego też aktualne kursy na Francję wynoszą zaledwie 1,25, co odpowiada prawdopodobieństwu zdarzenia wynoszącemu około 80% i odzwierciedla panującą obecnie na rynkach dużą pewność zwycięstwa Francji.

Z drugiej strony, wszystkie kursy w Polsce u różnych dostawców są dwucyfrowe…

Francja

aż do

Polska

* Sprzeczności 23 czerwca 2024 o 12:59. Informacje są udostępniane bez gwarancji. Kursy podlegają bieżącym zmianom i mogły ulec zmianie w międzyczasie. 18+ | Akceptacja regulaminu i warunków.

Niektórzy eksperci mogą argumentować, że Francja była rozczarowana Holandią. Zespół Deschampsa nie zremisował 0:0. Nasza analiza sytuacji jest jednak bardziej zniuansowana.

Francuzi wygrali pojedynek xG 1,33 do 0,39, więc były wyraźne okazje do strzelenia gola, a ich nieco powściągliwy styl gry był podyktowany okolicznościami na stole.

Punkt jest w pełni akceptowalny dla obu narodów, dlatego Francja mogła świadomie unikać wywierania takiej samej presji na holenderską obronę, jaką zastosowałaby drużyna w potencjalnym meczu pucharowym bez Mbappe w centrum ataku.

Ale teraz sytuacja jest inna…

Top 3 darmowych zakładów na mecz Francja – Polska

Treści biznesowe | 18+ | Akceptacja regulaminu i warunków

Lewandowski powrócił, ale samo to nie gwarantuje, że w końcu padną bramki.

Rzeczywiście, historycznie udowodniona słabość Europejczyków wschodnich w strzelaniu bramek w Mistrzostwach Europy jest jednym z głównych powodów, dla których wybraliśmy Francję i Polskę.

Uważaj: Polska strzeliła więcej niż jedną bramkę tylko w jednym z ostatnich 16 meczów w Mistrzostwach Europy – przegrała 3:2 ze Szwecją na Mistrzostwach Europy 2020.

Dlatego generalnie zalecamy obstawianie zwycięstwa Francuzów z czystym kontem. Najlepsze w połączeniu z najbardziej dochodowym Bonus EM 2024 na zakłady sportowe.

READ  Bawaria / Gonsburg: Ostrzeżenie przed zanieczyszczoną wodą pitną - Unikać jakiegokolwiek kontaktu

Ta niewielka liczba bramek wyraźnie wskazuje, że Polska będzie miała trudności z silną obroną Francuzów.

Francja Polska Zakład: Ile padnie goli?

* Kursy na 23 czerwca 2024 r., od 9:00 do 21:00. Informacje są udostępniane bez gwarancji. Kursy podlegają bieżącym zmianom i mogły ulec zmianie w międzyczasie. 18+ | Akceptacja regulaminu i warunków

Francja vs Polska feat

Największym osiągnięciem sportowym Polski było miejsce na podium zwycięzców Pucharu Świata w 1982 roku, pokonując w meczu o trzecie miejsce Francję 3:2.

Było to jednak ostatnie zwycięstwo mieszkańców Europy Wschodniej nad drużyną francuską, która niewątpliwie poprawiła jakość w ciągu ostatnich kilku dekad i jest obecnie najsilniejszą drużyną na świecie.

Krótka recenzja: Ostatnie spotkanie FRA i POL miało miejsce w 1/8 finału Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, kiedy Francuzi wyszli zwycięsko z wyraźnego zwycięstwa 3:1, wspomaganego przez parę borykającego się obecnie z problemami Kyliana Mbappe.

Nasza rekomendacja dotycząca kolejnej przydatnej wskazówki Francja Polska na ostatni dzień meczu grupowego dotyczy Oliviera Girouda.

Choć weteran nigdy nie został wykorzystany, pokazał, dlaczego eksperci uważają go za jednego z najlepszych napastników swojego pokolenia, kiedy w końcówce meczu z Holandią wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Weteran strzelił już gola w ostatnim starciu z Polską na Mistrzostwach Świata 2022 i już w ostatnich minutach meczu może znów odgrywać decydującą rolę jako „żartowniś” z ławki rezerwowych.

W tym środowisku chcemy dać Ci zakład ”Ostatni strzelec: Olivier Giroud” Sugeruję, jest obecny Aplikacja Otset Można uzyskać stosunek około 4,85.

Francja Polska prognoza: Gol Jokera Girouda!

* Kursy na 23 czerwca 2024 r., od 9:00 do 21:00. Informacje są udostępniane bez gwarancji. Kursy podlegają bieżącym zmianom i mogły ulec zmianie w międzyczasie. 18+ | Akceptacja regulaminu i warunków

Ważne fakty, takie jak Francja Polska Pomoc w przypadku napiwków

 • Polska jest pierwszym uczestnikiem Mistrzostw Europy 2024, który został już wyeliminowany.
 • Wróć: Lewandowski tym razem znajduje się w wyjściowym składzie, podczas gdy Mbappe ponownie będzie pauzował.
 • Olivier Giroud zdobył już bramkę w ostatnim spotkaniu z Polakami na mundialu 2022.
 • W ostatnich czterech meczach reprezentacji Francji nie padło więcej niż 3,5 gola.
READ  Ukraina: „To czarny dzień dla Europy” – Scholes potępia rosyjski atak

Możesz być zainteresowanym także tym:

Continue Reading

Top News

Korki i korki na początku wakacji na północy | NDR.de – Aktualności

Published

on

Korki i korki na początku wakacji na północy | NDR.de – Aktualności

Stan na: 22 czerwca 2024 r., 16:21

W piątek Dolna Saksonia i Brema rozpoczęły wakacje. Pierwsza fala podróży spowodowała w sobotę powrót do ruchu na autostradach północnych Niemiec.

Na autostradzie A2 było tłoczno między innymi: po południu w pobliżu Bad Nenndorf w kierunku Dortmundu tworzyły się dziesięciokilometrowe korki, a wieczorem na budowie sześciokilometrowy korek na trasie Lauenau – Veltheim. Na autostradzie A1, pomiędzy skrzyżowaniami Bockel i Hollenstedt w kierunku Hamburga, po południu na odcinku dziesięciu kilometrów ustawiały się samochody osobowe i ciężarowe. Plac budowy powoduje zakłócenia na autostradzie A7 pomiędzy Soltau i Garlstorf. Tam również ruch w kierunku Hamburga został chwilowo wstrzymany na odcinku około dziesięciu kilometrów. Korki i korki wystąpiły także na autostradzie A7 w okolicach Hamburga.

Most Gulfbrand jest zamknięty

Kierowcy w Hamburgu również powinni przygotować się na znaczne opóźnienia w ruchu w najbliższy weekend. Powodem jest to, że most Golbrand jest całkowicie zamknięty z powodu planowych napraw i konserwacji.

Korki i zakłócenia w ruchu drogowym ostatniego dnia szkoły

Początek wakacji już w piątek zapełnił ulice: pojazdy stały kilka kilometrów, szczególnie na autostradzie A7 w stronę plaży. „Zgodnie z oczekiwaniami, gdziekolwiek znajdują się budowy, występują korki i blokady, to właśnie tam powstają zakłócenia” – powiedziała Alexandra Kruse, rzeczniczka ADAC Dolna Saksonia/Saksonia-Anhalt. Szczególnie dotknięte zostały drogi wokół miast Brema, Hamburg, Hanower i Osnabruck. Na autostradzie A7 pomiędzy Hamburgiem a Hanowerem w rejonie Soldau i Karlsdorf utworzyły się korki w obu kierunkach. Powodem jest utrzymanie dróg.

Poważne uszkodzenie mostu na A2

W piątkowe popołudnie pojazdy ustawiły się w kolejce na długości kilku kilometrów między trójkątem Wallsrode a węzłem Dorfmark oraz między Dieshop i Eggesdorf. Po wypadku i zamknięciu na autostradzie A1 pomiędzy węzłami Neuenkirchen/Wörden i Holdorf panował dwunastokilometrowy ruch. Zatrzymano także ruch na autostradzie A27 w pobliżu Bremy. W piątek dwa pasy autostrady A2 w pobliżu Bad Eilsen w kierunku Dortmundu zostały zamknięte z powodu poważnych uszkodzeń mostu. Na trasie Luhden na odcinku około 13 kilometrów pomiędzy węzłami Bad Eilsen i Weltheim wystąpiły korki.

Autostradą lepiej wyruszyć we wtorek lub środę

Według ADAC dużego ruchu na północy należy spodziewać się w weekendy od 21 czerwca do 4 sierpnia – zawsze od piątku do niedzieli. Według ADAC, jeśli jesteś elastyczny, najlepiej wyjechać samochodem we wtorki lub środy. Jeśli nie jest to możliwe, urlopowicze powinni starać się podróżować poza najbardziej ruchliwymi porami dnia, np. wczesnym rankiem lub wieczorem w piątki, wczesnym rankiem lub popołudniem w soboty oraz wczesnym lub późnym wieczorem w niedziele. Czasy, w których urlopowicze spotykają się z podróżnikami, są zawsze ważne. Do końca sierpnia wprowadzono dodatkowy zakaz pracy dla ciężarówek w soboty w godzinach 7:00–20:00.

Zjedź z autostrady – prawda?

Według ADAC unikanie dróg drugorzędnych jest przydatne tylko wtedy, gdy autostrada jest całkowicie zamknięta z powodu wypadku lub jeśli jest to wyraźnie zalecane w radiu drogowym. Korki sięgające nawet dziesięciu kilometrów, zdecydowanie zaleca się pozostanie na autostradzie. Trasy drugorzędne są często mocno zatłoczone. Jeśli utkniesz w korku, musisz przestrzegać określonych zasad, pod groźbą kary i punktów. Między innymi pobocza nie można używać jako pasa ruchu, a wychodzenie z niego i poruszanie się po nim jest zabronione.

Więcej informacji

Pojazdy utknęły w korku na autostradzie © Colourbox Foto: PetraD

W związku ze zbliżającymi się wakacjami na autostradach mogą pojawić się korki. W korkach obowiązują specjalne „reguły gry”. Dalej

Gdzie można spodziewać się korków?

Według ADAC w okresie wakacyjnym należy spodziewać się korków i zakłóceń na następujących obszarach budowy:

A1
Brema – Osnabrück

 • W obu kierunkach pomiędzy skrzyżowaniami Groß Ippener i Wildeshausen-Nord
 • Pomiędzy węzłami Bramsche i Vechta w obu kierunkach
 • W obu kierunkach pomiędzy trójkątem Ahlhorner Heide i skrzyżowaniem Kloppenburg

Brema – Hamburg

 • Między rejsem Maschener a Hamburg-Harburg, 25 czerwca 2024 r., od 19:00 do 27 czerwca 2024 r.
READ  Virginia Polska | Śmierć | Cumberland Times News

A2
Hanower – Brunszwik

 • W obu kierunkach zamknięty jest węzeł Hanower-Buchholz, trasa łącząca A37 w kierunku Hanoweru.

Brunszwik – Magdeburg

 • Tymczasowe budowy pomiędzy węzłem Braunschweig-Airport a węzłem Braunschweig-Ost w kierunku Berlina, wyznaczono objazd.

A7
Hanower – Kassel

 • Prace mostowe w pobliżu Hildesheim, w obu kierunkach
 • w obu kierunkach pomiędzy trójkątem trójściennym a skrzyżowaniem Hahn. Münden-Hedemunden

Hamburg – Hanower

 • W obu kierunkach pomiędzy skrzyżowaniami Dorfmark i Soltau-Ost
 • W obu kierunkach pomiędzy skrzyżowaniami Egestorf i Garlstorf

Hanower – Hamburg

 • Pomiędzy obszarem usług Chievettal a trójkątem Horster

Flensburg – Hamburg

 • Od 21 czerwca 2024 r. od 20:00 do 5:00 24 czerwca 2024 Zamknięte z powodu budowy na trasie Schleswig-Holstein – Wader, wyznaczono objazdy

A27
Brema – Wallsrode

 • W obu kierunkach pomiędzy skrzyżowaniami Langwedel i Verden-Nord

A28
Oldenburg – Brema

 • Pomiędzy Kreuz Oldenburg-Ost i Hude w obu kierunkach

A29
Oldenburg – Wilhelmshaven

 • W obu kierunkach pomiędzy skrzyżowaniem Oldenburg-Oast a miejscem odpoczynku Omsted-Oast

A30
Ren – Osnabrück

 • Pomiędzy Kreuz Lotte/Osnabrück i Hasbergen-Gaste w obu kierunkach

A36
Wolfenbüttel – Wiedeńenburg

 • Pomiędzy węzłami Flöthe i Schladen-Nord

A38
Getynga – Halle

 • Pomiędzy Trójkątem Trametalu a Friedlandem

A39
Lüneburg – Hamburg

 • W obu kierunkach pomiędzy skrzyżowaniami Winsen-Ost i Handorf

A369
Wienenburg – Pat Horsburgh

 • W obu kierunkach, pomiędzy Northers Triangle i skrzyżowaniem Wienenburg-Suite

Więcej informacji

Samochody osobowe i ciężarowe są zatłoczone na autostradzie. © Zrzut ekranu

1 minuta

Ze względu na dobrą pogodę szczególnie duża liczba urlopowiczów podróżuje autostradami w kierunku wybrzeża. (08.05.2024) 1 min

Pojazdy poruszają się po autostradzie A2. © Image Alliance/dpa | Moritz Frankenberg Zdjęcie: Moritz Frankenberg

Szkoła zostaje wznowiona w Dolnej Saksonii, Hamburgu i Bremie. Na drogach A1 i A7 utworzył się korek. (01.04.2024) Również

Pojazdy są zablokowane na autostradzie. © Image Alliance/Maximilian Koch Foto: Maximilian Koch

Ruch powrotny objął całe ulice Dolnej Saksonii. Śliskie drogi powodują problemy. (07.01.2024) Dalej

Niewyraźne ujęcie autostrady w nocy. © fotolia.com Zdjęcie: sp4764

Chociaż w pięciu krajach związkowych wakacje już się skończyły – z kilkoma wyjątkami na północy – nie ma większych zakłóceń. (13.08.2023) Również

Słowa kluczowe dla tego artykułu

A7

logo NTR
Continue Reading

Trending