Connect with us

Economy

Duża niewypłacalna niemiecka firma z branży nieruchomości: trzęsienie ziemi w branży budowlanej

Published

on

Duża niewypłacalna niemiecka firma z branży nieruchomości: trzęsienie ziemi w branży budowlanej
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Obok lasu miejskiego powstają nowe mieszkania. © Rolf Wenenbernd/DPA

Kryzys budowlany pozostawia głębsze skutki niż kiedykolwiek wcześniej. Coraz więcej firm ma trudności z utrzymaniem się na rynku ze względu na recesję w branży budowlanej. A teraz dzieje się to z grupą z branży nieruchomości w Wiesbaden.

WIESBADEN – Kolejna duża niewypłacalność powoduje trzęsienie ziemi w branży budowlanej: w czwartek przed Wielkanocą grupa działająca na rynku nieruchomości Deutsche Invest Immobilien AG (Dii) ogłosiła upadłość. „Niestety, nasza zdolność przetrwania i przezwyciężenia obecnej niechęci inwestorów i kupujących została wyczerpana” – powiedział dyrektor generalny Frank Vojtalewicz.M HandelspNa. Oprócz upadłości spółki dominującej wnioski o ogłoszenie upadłości zostaną złożone również w przypadku niektórych spółek zależnych.

Grupa nieruchomości zarządza przede wszystkim projektami budownictwa mieszkaniowego. Według własnych informacji firma zarządza portfelem nieruchomości o wartości czterech miliardów euro w 50 różnych lokalizacjach. Firma zatrudnia 280 osób, z czego większość pracuje w centrali firmy w Wiesbaden. Właściwy sąd nie powinien rozstrzygać wniosku o ogłoszenie upadłości i wyznaczać zarządcę dopiero po Wielkanocy.

Masowe bankructwa w branży budowlanej są częścią kryzysu budowlanego

Grupa nieruchomościowa to jedna z kilku ogromnych upadłości w branży budowlanej i nieruchomości, która szczególnie w ciągu ostatnich dwóch lat popadła w głęboki kryzys. Upadłość austriackiej grupy nieruchomościowej Signa wywołała zamieszanie w listopadzie 2023 r., ale do kapitulacji zmuszeni byli także drobni deweloperzy ze względu na rosnące stopy procentowe, ostrożną aktywność inwestorów i rosnące ceny budynków.

Po uwzględnieniu inflacji nowe zamówienia w budownictwie w styczniu były o 7,4 proc. niższe niż w grudniu, podał w poniedziałek (25 marca) Federalny Urząd Statystyczny. Wyraźnie spadła także sprzedaż: w ujęciu realnym spadła o 5,3% w porównaniu do stycznia 2023 roku. Szczególnie dramatyczna sytuacja jest w sektorze budownictwa mieszkaniowego, gdzie aktywność budowlana spadła o 17,8%. Tim Oliver Müller, dyrektor zarządzający głównego stowarzyszenia niemieckiego przemysłu budowlanego (HDB), mówił o „katastrofalnej sytuacji w budownictwie mieszkaniowym”.

READ  Rynek Pracy - Schwerin - Polska W Centrum Doradztwa dla Pracowników Zagranicznych - Ekonomia

Niestety, nie należy się spodziewać szybkiego ożywienia w branży budowlanej. Jak wynika z miesięcznego badania koniunktury ifo, nastroje w branży budowlanej w marcu nieco się poprawiły. Oczekiwania wzrosły po historycznie niskim poziomie w poprzednim miesiącu. „Jednak perspektywy pozostają ponure” – podsumowali badacze ekonomii w Monachium.

Europejski Bank Centralny nie chce kolejnej obniżki stóp procentowych aż do lata

Rząd federalny od miesięcy obiecuje wspierać branżę budowlaną nowymi środkami. Jednak jak dotąd niewiele z tego zostało wdrożonych. Zaledwie tydzień temu, po tygodniach opóźnień, została uchwalona ustawa o możliwościach rozwoju, przewidująca ulgi podatkowe dla branży budowlanej. Inne plany, takie jak tymczasowa nowelizacja prawa budowlanego i wprowadzenie programu finansowania „młodzi kupują stare”, utknęły w koordynacji międzyresortowej.

Firmom powoli kończą się pieniądze. EBC nie chce ponownie obniżyć podstawowej stopy procentowej najwcześniej latem, a sytuacja prawdopodobnie nie ulegnie poprawie przynajmniej przez długi czas – chyba że zostaną podjęte działania wsparcia politycznego. Być może fala upadłości w branży budowlanej dopiero się rozpoczęła. Na koniec 2023 r. odnotowano Niemiecka gazeta rzemieślniczaCo piąte bankructwo można obecnie przypisać branży budowlanej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Tyle obecnie kosztują subskrypcje standardowe i premium

Published

on

Tyle obecnie kosztują subskrypcje standardowe i premium

Można było się tego spodziewać i nadal jest to zaskoczeniem. To tyle od teraz Abonament Netflix jest również droższy w Niemczech. Przynajmniej jeśli nie chcesz oglądać reklam. Zmiana nie została ogłoszona w oficjalnym ogłoszeniu, ale można ją znaleźć na stronach pomocy usługi przesyłania strumieniowego.

Podwyżka cen: Oto nowe ceny Netflix na rok 2024

Podwyżka ceny dotyczy abonamentów Standard i Premium i obowiązuje od razu w przypadku nowych abonamentów. Informacja ta pojawia się na stronie informacyjnej serwisu Netflix. Reklamy nie mają wpływu na model subskrypcji.

Oto, ile kosztuje Netflix: taryfy w skrócie

  • Abonament standardowy z reklamami: 4,99 € miesięcznie – pozostaje bez zmian
  • Abonament standardowy: Rośnie od 12,99 € 13,99 €/miesiąc
  • Subskrypcja premium: Podwyżki od 17,99 euro 19,99 €/miesiąc

Zrzut ekranu strony pomocy serwisu Netflix przedstawiającej nowe ceny

Standardowy abonament przy dwóch urządzeniach i rozdzielczości Full HD zwiększa się o 1 euro miesięcznie. Subskrypcja premium z 4 urządzeniami i Ultra HD kosztuje dodatkowo 2 euro. Jeśli chcesz roczną subskrypcję premium Netflix, płacisz teraz około 240 euro.

Ponadto istnieją koszty, które mogą zostać poniesione Dodatkowi członkowie Powstańcie, którzy nie należą do rodziny. Za to pobierana jest opłata w wysokości 4,99 EUR miesięcznie za członka. Szczegóły można znaleźć tutaj Strona informacyjna Z serwisu streamingowego.

Więcej wiadomości o Netfliksie:

Co się stanie, jeśli masz już subskrypcję?

O ile nie zostanie ogłoszone inaczej, dla osób, które posiadają już aktywną subskrypcję Netflix, nic się nie zmieni. Jeśli jednak zmienisz taryfę, musisz liczyć się z nową strukturą cen.

długoterminowy Podwyżka prawdopodobnie dotknie również obecnych klientów. W przeszłości usługa przesyłania strumieniowego w pewnym momencie dawała klientom możliwość zaakceptowania nowej ceny, zmiany taryfy lub rezygnacji z subskrypcji.

READ  „Full Screen” z SWR: Rosyjskie wizy przyciągają uchodźców z Bliskiego Wschodu na zewnętrzne granice UE

Dlaczego ceny rosną teraz?

Krok l Podwyżka cen Netflixa Nie jest to niespodzianką. Już w zeszłym roku podjęto działania przeciwko powszechnemu udostępnianiu haseł. Następnie serwis streamingowy w Niemczech zrezygnował z podstawowego abonamentu, który kosztował 7,99 euro. Tymczasem Netflix w ostatnich miesiącach podnosił ceny w takich krajach jak Wielka Brytania, Francja i Stany Zjednoczone. Wzrost cen w Niemczech był tylko kwestią czasu.

Podwyżki cen i inne środki stanowią między innymi część wysiłków serwisu przesyłania strumieniowego mających na celu zaradzenie znaczącym kosztom produkcji seriali, filmów i programów po stronie przychodów.

Wskazówka dotycząca transmisji:

Podcast na temat: Czy Netflix nadal jest tego wart?

Polecane treści redakcyjne

W tym momencie znajdziesz zawartość zewnętrzną, co kończy artykuł. Możesz go ponownie wyświetlić i ukryć jednym kliknięciem.

W strumieniu podcastu Moviepilot prezentujemy je Argumenty za i przeciw Netfliksowi oraz wyjaśnienie działań podjętych przeciwko udostępnianiu konta. Przyglądamy się również angażującym treściom, które nadal oferuje usługa przesyłania strumieniowego, i dochodzimy do odpowiedzi: zrezygnować czy nie?

Continue Reading

Economy

Zarobki prezesów DAX: Najlepiej zarabia prezes Mercedesa z 12,7 mln euro | pieniądze

Published

on

Zarobki prezesów DAX: Najlepiej zarabia prezes Mercedesa z 12,7 mln euro |  pieniądze

Sie leiten die größten deutschen Unternehmen, dafür werden sie auch fürstlich entlohnt.

Drei Bosse kassierten über zehn Millionen Euro im letzten Jahr. Und es gibt einen heimlichen Gewinner, der es nicht in die Top-Drei geschafft hat.

Spitzenreiter Mercedes Boss Ola Källenius

Ola Källenius bei der Jahrespressekonferenz im Februar vor einer elektrischen Mercedes G-Klasse

Foto: picture alliance/dpa

Der Topverdiener unter den Dax-Vorständen ist Mercedes-Boss Ola Källenius (54). Im vergangenen Jahr verdiente der Manager satte 12,74 Millionen Euro inklusive Boni.

Der gebürtige Schwede überholte 2023 Deutsche-Börse-Chef Theodor Weimer, der aber mit 10,60 Millionen Euro knapp vor Belen Garijo von Chemie- und Pharmakonzern Merck (10,53 Millionen) bleibt. Nur das Trio knackt die Zehn-Millionen-Marke.

Im Dax werden die 40 größten deutschen Unternehmen gebündelt. Die Fixgehälter machen bei den Vorständen in der Regel nur einen Bruchteil der Vergütung aus. Der Löwenanteil entfällt auf Boni für die Leistung des abgelaufenen Jahres und auf Boni, die einen Zeitraum von drei bis vier Jahren umfassen.

Chart: Die Gehälter der Dax-Bosse – Infografik

Größtes Unternehmen heißt nicht höchstes Gehalt

Christian Klein übernahm nach seiner Stelle als Co-CEO von SAP das alleinige CEO-Amt im April 2020

Christian Klein übernahm nach seiner Stelle als Co-CEO von SAP das alleinige CEO-Amt im April 2020

Foto: picture alliance/dpa

Nach Unternehmenswert ist der Softwarehersteller SAP das größte Unternehmen im Dax. Der Boss Christian Klein (43) belegt Platz Nummer 11 mit einem Einkommen von 7,16 Millionen Euro 2023. Der ausgeschiedene SAP-Finanzchef Luka Mucic (52) erhielt sogar 9,6 Millionen Euro Abfindung.

Der „heimliche“ Gewinner Adidas Boss Gulden

Bjørn Gulden, Adidas-Boss, im Trainingslager der deutschen Frauennationalmannschaft für die WM 2023

Bjørn Gulden, Adidas-Boss, im Trainingslager der deutschen Frauennationalmannschaft für die WM 2023

Foto: picture alliance/dpa

Adidas-Chef Bjørn Gulden (58) liegt mit einer Vergütung von 9,18 Millionen Euro zwar nur auf Platz fünf. Der Norweger erhielt aber nach dem Wechsel vom kleineren Sportartikelhersteller Puma als eine Art Antrittsprämie zusätzlich fast 11.900 Adidas-Aktien.

Adidas bezahlte für die Aktien inklusive Steuern 3,88 Millionen Euro. Macht insgesamt 13,06 Millionen Euro, damit wäre der Adidas-Boss Gulden der Spitzenreiter.

Allerdings müsste Gulden dafür seine Aktien noch zu Geld machen, dafür würde aber einiges an Steuern anfallen.

READ  Prezes UBS Sergio Ermotti: 9 miesięcy pracy z pensją 14 mln euro | pieniądze
Continue Reading

Economy

Przedsiębiorstwo budowy maszyn jest niewypłacalne – światowy lider rynku z Niemiec jest w stanie upadłości

Published

on

Przedsiębiorstwo budowy maszyn jest niewypłacalne – światowy lider rynku z Niemiec jest w stanie upadłości
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Tradycyjna firma napotkała trudności finansowe. Lider światowego rynku zatrudniający 500 pracowników został zmuszony do ogłoszenia upadłości w Heilbronn.

Heilbronn – W Niemczech fala bankructw znanych i tradycyjnych firm nie ustała. Upadłość jednego z gigantów branży budowlanej wywołała prawdziwe trzęsienie ziemi. Napięta sytuacja doprowadziła nawet do 30 bankructw w ciągu jednego tygodnia. Jednak niepowodzenia zdarzają się także w innych branżach.

Bankructwo zmuszona została między innymi do ogłoszenia upadłości znanego specjalisty w dziedzinie ciepłownictwa, podobnie jak niemiecka sieć spożywcza. Gigant branży modowej mógł popaść w bankructwo także dlatego, że firma wpadła w kłopoty finansowe. Ale teraz stała się także jednym z liderów rynku światowego w swojej branży. We wtorek w Heilbronn zmuszona została do ogłoszenia upadłości znana niemiecka firma z branży inżynierii mechanicznej.

Znana firma Illig zajmująca się inżynierią mechaniczną jest niewypłacalna – światowy lider rynku ma kłopoty od czasów Corony

Ponieważ przedsiębiorstwo zajmujące się inżynierią mechaniczną w Heilbronn-Illig jest niewypłacalne. Trudności finansowe tradycyjnej firmy doprowadziły już do trudności finansowych podczas pandemii korony. Teraz firma, będąca jednym z liderów światowego rynku w dziedzinie budowy maszyn do pakowania i termoformowania, została zmuszona do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości do Sądu Okręgowego w trybie samorządowym. Sąd Okręgowy zgodził się we wtorek (9 kwietnia).

Jeden ze światowych liderów rynku opakowań i termoformowania pochodzi z Niemiec. Jednak ze względu na sytuację popytową tradycyjna firma z Heilbronn musi rozpocząć postępowanie upadłościowe. (Awatar) © Klaus-Dietmar Gabbert

Nie jest jeszcze do końca jasne, co będzie dalej z Elijem. Pewne jest jednak: „Firmy nie należy rozbijać. „To jasne” – mówi Michael Unser, starszy przedstawiciel IG Metall Heilbronn-Neckarsulm SWR. Teraz ważne jest, aby znaleźć inwestora i potrzebne są nowe, dodatkowe środki. „Jest praca” – kontynuował Unser.

Przedsiębiorstwo budowy maszyn Illig ogłasza upadłość – dotyczy to 500 pracowników

We wtorek o złożeniu wniosku o upadłość powiadomiono ponad 500 pracowników centrali w Heilbronn-Sontheim. Dla pracowników oznacza to, że działalność będzie kontynuowana normalnie – przynajmniej przez następne trzy miesiące.

READ  „Full Screen” z SWR: Rosyjskie wizy przyciągają uchodźców z Bliskiego Wschodu na zewnętrzne granice UE

„Trzeba teraz ustalić, co stanie się dalej” – kontynuował Unser. Jednakże IG Metall pragnie wspierać pracowników i zapewnić zachowanie miejsc pracy na przyszłość.

Tradycyjna firma Illig musi ogłosić upadłość – powodem jest niechęć klientów

Michael Anser przyczyny, które skłoniły założoną w 1946 roku firmę do ogłoszenia upadłości, widzi w niechęci klientów do zakupów i trudnej sytuacji ekonomicznej. Dlatego 500 pracowników nie ma innego wyjścia, jak tylko poczekać i zobaczyć, co stanie się dalej z ekspertem ds. systemów narzędziowych. Podobnie jak pracownicy tradycyjnej firmy w Bawarii, która niedawno ponownie ogłosiła upadłość.

Wydaje się jednak, że w przypadku upadłości spółka z Heilbronn będzie polegać na samorządzie. Inżynier mechanik chce dokończyć restrukturyzację i znaleźć inwestora, który odwróci sytuację.

Continue Reading

Trending