Connect with us

science

Dexcom patrzy w przyszłość ciągłego monitorowania stężenia glukozy we krwi

Published

on

Wyniki dwóch nowych badań wskazują na ciągły rozwój CGM firmy Dexcom, w tym dane opublikowane w JAMA na temat dodatkowych grup pacjentów, którzy mogą odnieść korzyści z tej technologii. .

DexCom, Inc. (NASDAQ:DXCM), światowy lider w ciągłym monitorowaniu stężenia glukozy we krwi w czasie rzeczywistym u pacjentów z cukrzycą, ogłosił dziś publikację i prezentację dwóch nowych badań.

Koncentrując się na wynikach klinicznych stosowania ciągłego monitorowania glikemii (CGM) w najszerszych i najbardziej zróżnicowanych grupach pacjentów, te dwa badania, wraz z nowymi danymi z nowej generacji urządzenia CGM firmy Dexcom, stanowią kluczowy moment w innowacji w cukrzycy. na świecie.

Komórka – Studio

Komórka – Studioktóra jest w Dziennik Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego Publikacja jest pierwszą, w której stwierdzono, że osoby z cukrzycą typu 2, które stosują insulinę wyjściową lub tylną, odniosły korzyści z zastosowania CGM. Wraz z opublikowaniem danych MOBILE, firma Dexcom wykazała znaczące wyniki swojej technologii CGM w randomizowanych kontrolowanych badaniach obejmujących pełne spektrum stosowania insuliny u pacjentów z cukrzycą.

Główne korzyści kliniczne ze stosowania Dexcom CGM w tej grupie pacjentów to m.in.:

  • Więcej czasu w zakresie pomiarowym
  • Znaczący spadek A1c
  • Więcej pacjentów osiąga cele HbA1c
  • Gwałtowny spadek wysokiego poziomu cukru we krwi

Randomizowane badanie kliniczne, prowadzone przez Międzynarodowe Centrum Diabetologiczne HealthPartners i koordynowane przez Jaeb Health Research Center w Tampa na Florydzie, potwierdza przekonanie firmy Dexcom o moc ciągłego monitorowania cukrzycy u wszystkich pacjentów z cukrzycą, niezależnie od typu.

Dr powiedział. Średni. David Price, dyrektor ds. medycznych w Dexcom. „Projekt mobilnego badania zwiększa również naszą zdolność do zaspokojenia potrzeb różnych społeczności, którym służymy”.

wyniki badań mobilnych

  • Grupa pacjentów stosujących Dexcom CGM spędzała średnio 3,8 godziny dziennie więcej w optymalnym zakresie glikemicznym (70-180 mg/dl), 3,6 godziny mniej dziennie w bardzo wysokim zakresie glikemicznym (>250 mg/dl). doświadczyli zmniejszenia hipoglikemii mierzonej za pomocą CGM w grupie CGM w porównaniu z grupą, w której mierzono glukozę na opuszkach palców.
  • 63% pacjentów, którzy stosowali CGM w celu dostosowania do leczenia, miało poziom HbA1c poniżej 8%, w porównaniu z zaledwie 39% pacjentów, u których wykonano test glukozy z opuszki palca.
  • Grupa, która stosowała CGM do kontroli leczenia i modyfikacji stylu życia, miała również znacznie niższe wartości HbA1c (9,1 do 8,0%) niż grupa pacjentów, którzy stosowali konwencjonalny pomiar stężenia glukozy we krwi z opuszki palca (9, 0 do 8,4%); Była to skorygowana różnica średniej zmiany HbA1c wynosząca -0,4% (95% CI: -0,8 do -0,1%; p = 0,02).
  • Zgodność z leczeniem i satysfakcja były również wysokie w grupie CGM.
READ  Meteoryt spadł na Sardynię

projekt mobilnego badania

  • Ośmiomiesięczne badanie z udziałem 175 osób dorosłych różniących się rasowo i socjoekonomicznie (w tym >50% osób kolorowych) w 15 ośrodkach badawczych.
  • Pacjenci z cukrzycą typu 2 w wieku 30 lat lub starsi, którzy byli pod opieką lekarza rodzinnego i których cukrzycę kontrolowano za pomocą insuliny początkowej lub tylnej, ale którzy nie stosują insuliny szybko działającej do posiłków.
  • Dwie trzecie uczestników badania przydzielono do korzystania z oprogramowania Dexcom CGM i zachęcono do korzystania z aplikacji oprogramowania Dexcom CLARITY, Share i Follow; Pozostała jedna trzecia uczestników badania otrzymała konwencjonalny glukometr.

Dane z Dexcom G7

Ponadto firma Dexcom dostarczyła nowe dane dotyczące zgodnego urządzenia CGM nowej generacji, Dexcom G7, pochodzące z badań klinicznych wspierających starania firmy o uzyskanie znaku CE, a także z prac poprzedzających kluczowe badania w Stanach Zjednoczonych. Dane odzwierciedlają najnowszą technologię G7 i pokazują stałą wydajność czujnika w całym spektrum odczytów poziomu glukozy i długości czasu, przez jaki był on noszony.

Wyniki G7 (około 360 sesji pomiarowych)

  • Średnia całkowita różnica względna (MARD) 8,7%
  • 93,8% 20/20
  • 99% odczytów czujników było klinicznie dokładnych i bezpiecznych dla decyzji dotyczących leczenia

Oczekiwane funkcje i zalety Dexcom G7

  • 60% mniejszy system nośny niż G6
  • Mniejszy nadajnik i czujnik
  • 30 minutowa faza rozgrzewania
  • Kompatybilność z urządzeniami do podawania insuliny
  • Utrzymanie najlepszej w swojej klasie obsługi klienta
  • Nadal najlepszy w swojej klasie pod względem dokładności من

„Wstępne dane kliniczne utwierdziły nas w przekonaniu, że Dexcom G7 opiera się na wysokim poziomie dokładności osiągniętym przez nasz G6-CGM” — powiedział Jake Leitch, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. technologii w firmie Dexcom. „G7 to całkowicie przeprojektowane urządzenie CGM; nasi użytkownicy otrzymają całą gamę nowych funkcji, które naszym zdaniem poprawią wrażenia klientów, co stało się synonimem Dexcom”.

READ  kolumna re. pomorskie: dieta i zdrowie jelit

Oprócz badania MOBILE i danych G7, kilka innych prezentacji i plakatów ATTD uwydatniło korzyści płynące z CGM firmy Dexcom w zakresie intensywnego podawania insuliny, a także stosowania w szpitalach i podczas ciąży.

Uber DexCom, Inc.

Siedziba główna firmy DexCom, Inc. w San Diego w Kalifornii i zajmuje się pomaganiem ludziom w lepszym radzeniu sobie z objawami cukrzycy poprzez opracowywanie i wprowadzanie na rynek produktów i narzędzi do ciągłego monitorowania glikemii (CGM) dla pacjentów dorosłych i dzieci. Dzięki wyjątkowej wydajności, wygodzie pacjenta i elastyczności stylu życia, które stanowią podstawę technologii DexCom, użytkownicy konsekwentnie oceniają DexCom jako najwyższy pod względem zadowolenia i lojalności klientów. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz www.dexcom.com.

Językiem źródłowym, w którym publikowany jest tekst oryginalny, jest wersja oficjalna i autoryzowana. Tłumaczenia zostaną dołączone dla lepszego zrozumienia. Jedynie pierwotnie opublikowana wersja językowa jest prawnie ważna. Dlatego powinieneś porównać tłumaczenia z oryginalną wersją językową posta.

Zobacz oryginał na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210604005430/de/

Skontaktuj się z przedstawicielami mediów

James Macintosh 619884 2118

[email protected]

Kontakt dla inwestorów

Shawn Christensen 858203 6657

[email protected]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Umysł po północy: dlaczego po prostu zachowujemy się inaczej w nocy

Published

on

Umysł po północy: dlaczego po prostu zachowujemy się inaczej w nocy

Zjawisko psychologiczne Umysł po północy: Dlaczego po prostu zachowujemy się inaczej w nocy – i nie jest to całkowicie szkodliwe

Niektórzy ludzie nie śpią w nocy i nękają ich złe myśli. Według jednej z teorii istnieje ku temu logiczne uzasadnienie

© Andrey Łysenko/Getty Images

W nocy zachowujemy się bardziej impulsywnie, przeżywamy wszystko intensywniej – jesteśmy bardziej skłonni do rozmyślań. Tak przynajmniej twierdzi „After Midnight Mind Phenomenon”. Wyjaśniamy, co się za tym kryje.

Noc ma w sobie coś magicznego. Kiedy jesteśmy na zewnątrz, zanurzamy się w kolorowy świat, w którym czasami wydaje się, że wszystko nagle jest możliwe. Pod osłoną ciemności nagle odważamy się na rzeczy, które w ciągu dnia wydawałyby się nam całkowicie absurdalne – taniec w deszczu, całowanie po raz pierwszy naszej sympatii, wskakiwanie nago do jeziora w świetle księżyca. Przynajmniej wtedy, gdy jesteśmy w dobrej formie. Prawdą jest również, że liczba samobójstw wzrasta nocą, dochodzi do większej liczby aktów przemocy i szybciej gubimy się w pętlach negatywnych myśli.

Ale dlaczego po północy tak poważnie podchodzimy do zmartwień i obaw – a jednocześnie czujemy się bardziej wolni i beztroscy niż w ciągu dnia? Naukowcy również zadawali sobie to pytanie wielokrotnie. Jedna z popularnych teorii na temat naszego czasami dziwnego zachowania w nocy opisuje tak zwane „fenomen umysłu po północy”.

Dlaczego nasz mózg zmienia się w nocy?

Amerykański zespół badawczy kierowany przez Andrew S. Tubbs z Uniwersytetu w Arizonie po raz pierwszy ukuł ten termin w artykule opublikowanym w czasopiśmie Frontiers in Network Physiology. Naukowcy ocenili kilka badań i wyjaśnili to zjawisko zmianą metabolizmu mózgu.

Zgodnie z tym nasza kora przedczołowa – obszar mózgu odpowiedzialny między innymi za nasz umysł – przestaje pracować po północy i działa jedynie w swego rodzaju trybie oszczędzania energii. Zamiast tego ciało migdałowate – nasze centrum emocjonalne – staje się bardziej aktywne w nocy. Samo to wiele zmienia, ale nasze hormony również zmieniają się, gdy zapada zmrok. Zwiększone wydzielanie hormonu snu, melatoniny, zmniejsza również wydzielanie hormonów szczęścia, takich jak serotonina i dopamina, a poziom kortyzolu, który jest ważny w radzeniu sobie ze stresem, spada.

Te dalekosiężne zmiany w mózgu mogą wyglądać inaczej w zależności od osoby. Badacze są jednak zgodni co do tego, że każdy z nas funkcjonuje trochę inaczej w nocy niż w ciągu dnia – działamy bardziej motywowani emocjonalnie, podejmujemy bardziej impulsywne decyzje, popadamy w głębokie rozmyślania lub nagle odczuwamy zachcianki. Ostatnim powodem jest to, że procesy w mózgu są intensywniejsze w nocy i dlatego potrzebujemy więcej energii. Ponieważ w nocy nasza kontrola impulsów jest słabsza, zazwyczaj nie jemy owoców i warzyw, za to zajadamy się czekoladą, daniami gotowymi lub fast foodami.

Emocjonalna noc

Zmniejszona sygnalizacja w korze mózgowej po północy to kolejny czynnik, który może nas zmienić. W rezultacie „funkcje poznawcze, takie jak pamięć robocza, uwaga i zdolność rozwiązywania problemów” uległy pogorszeniu. To z kolei może wyjaśniać rosnącą liczbę wypadków nocnych. Statystycznie rzecz biorąc, po północy częściej dochodzi do przemocy i samobójstw. Według zespołu badawczego każdy, kto ma skłonność do negatywnych myśli, powinien iść spać przed północą.

Ale nocna atmosfera kryje w sobie także pozytywne strony. Uczucia i doświadczenia są odbierane intensywniej, wzrasta nasza kreatywność i stajemy się odważniejsi w zdobywaniu nowych doświadczeń. To nie przypadek, że często po latach lubimy wspominać pełne wrażeń wieczory z przyjaciółmi. Jednak nawet z tych przyjemności, zdaniem naukowców, należy korzystać z umiarem – częste budzenie się w nocy sprzyja rozwojowi problemów psychicznych, takich jak depresja, zaburzenia lękowe i myśli paranoidalne.

READ  Każdy ponownie zarażony koroną podwaja ryzyko śmierci

źródła: Studiuj umysł po północy, Wiadomości z neurologii, Edukacja snu

Continue Reading

science

Czy opryszczka zwiększa ryzyko demencji? Nowe badanie daje jasną odpowiedź

Published

on

Czy opryszczka zwiększa ryzyko demencji?  Nowe badanie daje jasną odpowiedź
  1. Strona główna
  2. świat

Naciska

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Uppsali wykazało związek między opryszczką a demencją. Może to dać nowy impuls do opracowania leków na demencję.

Uppsala – Według Federalnego Ministerstwa Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży w Niemczech żyje 1,8 miliona osób cierpiących na demencję. Według ministerstwa do 2050 r. liczba ta znacząco wzrośnie – do 2,8 mln. W Niemczech i na świecie prowadzi się wiele badań nad demencją, aby lepiej zrozumieć tę chorobę, zidentyfikować czynniki ryzyka i, w najlepszym przypadku, znaleźć skuteczne leczenie.

Naukowcom z Uniwersytetu w Uppsali udało się to osiągnąć ZostańAby potwierdzić inny czynnik ryzyka: zakażenie wirusem opryszczki pospolitej (HSV). W badaniu u osób dotkniętych demencją częściej niż u uczestników, którzy nie byli nosicielami wirusa opryszczki, zapadała na demencję.

Nowe badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Uppsali wykazało związek między demencją a zakażeniem wirusem opryszczki. © BMVUTO/IMAGO

Badanie pokazuje zwiększone ryzyko demencji u osób chorych na opryszczkę

Badanie potwierdza zatem teorię, która była sprawdzana w badaniach nad demencją od pewnego czasu. W listopadzie 2023 r. naukowcy z Uniwersytetu Columbia zaprezentowali jeden Zostań Który ustalił związek między opryszczką a demencją. Zostało to obecnie potwierdzone w szwedzkim badaniu. Wśród osób przebadanych w ramach badania ryzyko zachorowania na demencję było dwukrotnie większe u osób zakażonych wirusem opryszczki pospolitej.

„Wyjątkowość tego badania polega na tym, że uczestnicy są w przybliżeniu w tym samym wieku, co czyni wyniki bardziej wiarygodnymi, ponieważ różnice wiekowe, które w przeciwnym razie wiązałyby się z rozwojem demencji, nie mogą zniekształcić wyników” – wyjaśnia Erika Festen, która główny autor badania w jednym komunikat prasowy Uniwersytet w Uppsali. Festein postrzega wyniki badania między innymi jako szansę Dalsze badania nad potencjalnymi metodami leczenia.

Wirus opryszczki pospolitej

Istnieje ponad 200 wirusów opryszczki, z których dziewięć jest specyficznych dla ludzi. Prawdopodobnie najbardziej znany jest wirus opryszczki pospolitej (HSV). Występuje w dwóch różnych typach: typ 1 i typ 2.

READ  Przedstawił raport Global Risks Report: Nowe zagrożenia wynikające ze zmian klimatycznych

Wirus opryszczki pospolitej typu 1 (HSV-1) prezentuje się przede wszystkim jako Opryszczka Uwaga. Przenoszona jest głównie przez ślinę.
Wirus opryszczki pospolitej typu 2 Wirus HSV-2 przenoszony jest głównie drogą kontaktów seksualnych i jest najczęstszą przyczyną opryszczki pospolitej Opryszczka narządów płciowych.

Jednak w zasadzie oba typy mogą powodować zarówno opryszczkę zimną, jak i opryszczkę narządów płciowych. Nie ma skutecznej szczepionki ani leku zwalczającego wirusa opryszczki pospolitej. Raz zarażony jest nosicielem wirusa przez całe życie.

źródło: Centrum Badań nad Infekcjami Helmholtza

Badanie czynnika ryzyka otępienia wywołanego opryszczką mogłoby pobudzić badania nad nowymi metodami leczenia

„Odkrycia mogą przyczynić się do dalszego postępu w badaniach nad demencją, umożliwiając leczenie choroby we wczesnym stadium za pomocą powszechnie stosowanych leków przeciw opryszczce lub zapobieganie chorobie przed jej wystąpieniem” – stwierdził Festen. Konieczne są również dalsze badania, aby ponad wszelką wątpliwość potwierdzić, że zakażenie wirusem opryszczki pospolitej jest czynnikiem ryzyka demencji.

Nie tylko wirus opryszczki może zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia demencji. Inne czynniki ryzyka mogą również zwiększać ryzyko rozwoju choroby Alzheimera lub innej formy demencji. Istnieją jednak również sposoby zapobiegania demencji. (sp)

Continue Reading

science

„Diabelska Kometa” zmierza w stronę Ziemi – 12P/Pons-Brooks jest większa niż Mount Everest

Published

on

„Diabelska Kometa” zmierza w stronę Ziemi – 12P/Pons-Brooks jest większa niż Mount Everest
  1. Strona główna
  2. Dowiedzmy się

Naciska

Kometa 12P/Pons-Brooks przyciągnęła uwagę swoimi „diabelskimi rogami” i teraz można ją zobaczyć na wieczornym niebie. Ekspert udziela wskazówek dotyczących monitorowania.

Aktualizacja z 28 marca, godz. 10:50: Kometę 12P/Pons-Brooks najlepiej widać teraz na niebie. Kometę, której jądro ma średnicę około 30 kilometrów, można oglądać na niebie do około 10 kwietnia. Ale chociaż kometa jest znacznie większa od Mount Everest, na wieczornym niebie można ją zobaczyć tylko w małych rozmiarach – jest bardzo daleko od Ziemi i sięga jedynie około 225 milionów kilometrów.

„Diabelska Kometa” 12P/Pons-Brooks jest teraz widoczna na niebie

Pierwszy raport z 22 marca 2024 r.: Monachium – Odkąd kometa NEOWISE pojawiła się na niebie gołym okiem latem 2020 roku, na nocnym niebie nie pojawiła się żadna jasna kometa – aż do teraz. Od pewnego czasu kometę 12P/Pons-Brooks można obserwować za pomocą małego teleskopu lub, w dobrych warunkach, nawet bez instrumentów pomocniczych. Kilka miesięcy temu ciało niebieskie wywołało zamieszanie swoimi eksplozjami, w wyniku których powstał „diabelski róg” – a teraz „diabelska kometa” jest w drodze w stronę Słońca i Ziemi.

12P/Pons-Brooks to kometa okresowa, której jedno okrążenie wokół Słońca zajmuje 71 lat. Podczas swojej długiej podróży wokół centralnej gwiazdy naszego Układu Słonecznego kometa zbliża się obecnie do Słońca. 21 kwietnia 2024 roku osiągnie punkt na swojej orbicie najbliższy Słońcu, zwany peryhelium. 12P/Pons-Brooks znajduje się wówczas nadal w odległości około 0,781 jednostek astronomicznych (co odpowiada około 117 milionom kilometrów) od Słońca i przyspiesza w przestrzeni kosmicznej z prędkością około 170 000 kilometrów na godzinę.

Kometa 12P/Pons-Brooks będzie widoczna na niebie w marcu i na początku kwietnia 2024 r. – masz gwarancję, że zobaczysz ją przez lornetkę lub gołym okiem, jeśli niebo będzie czyste. © Imago/Grupa Chrześcijańska

Kometa 12P/Pons-Brooks zbliża się do Słońca i Ziemi

Po peryhelium Kometa 12P/Pons-Brooks oddala się od Słońca i zbliża się do Ziemi. 2 czerwca 2024 roku zbliży się do Ziemi na odległość 1,5 jednostki astronomicznej (około 225 mln km). Jeśli jednak chcesz obserwować kometę, będziesz musiał poczekać do tych dwóch dat. Ekspert od komet Uwe Pilz z Ligi Przyjaciół Gwiazd (VdS) wyjaśnia. Merkur.de z IPPEN.MEDIADlaczego: „Najlepsza widoczność powinna być pod koniec marca, macie szansę do około 10 kwietnia”. Jednak kometa znajduje się wtedy bliżej horyzontu i należy ją obserwować o zmierzchu.

READ  Przedstawił raport Global Risks Report: Nowe zagrożenia wynikające ze zmian klimatycznych

Aby znaleźć 12P/Pons-Brooks na niebie, spójrz na zachód o zmierzchu lub po nim i poszukaj mlecznej plamki lub „gwiazdy okultystycznej”. Kometa znajduje się pomiędzy konstelacjami Andromedy, Ryb, Trójkąta i Barana. Obecnie w tym regionie można zobaczyć planety Merkury (bardzo nisko nad horyzontem) i Jowisz (nieco wyżej od komety). Problem dla początkujących: do 28 marca kometa będzie znajdować się w regionie bez wyraźnych gwiazd wyznaczających kierunek.

12 potoków F/Pons
Kometa okresowa (typ Haleya)
12 lipca 1812
Jean-Louis Pons (1812) i William Robert Brooks (odkryty ponownie 1883)
71 lat
Około 30 kilometrów

Gwiazda Alfa Arietis pomaga w poszukiwaniu Komety 12P/Pons-Brooks

Potem to się zmienia: „Od 29 marca do 2 kwietnia planeta znajduje się bardzo blisko jasnej Alfa Arietis” – wyjaśnia Beals. Gwiazda, zwana także Hamalem, będzie widoczna około godziny 20:00, kiedy niebo będzie jeszcze dość jasne. „Ale ponieważ kometa jest teraz jaśniejsza, wyróżnia się w lornetce. Ogon powinien być łatwy do rozpoznania” – mówi ekspert od komet. Bales szacuje, że 12P/Pons-Brooks może być widoczna gołym okiem.

W nadchodzących dniach, aż do 10 kwietnia, kometa będzie kontynuować swój ruch w stronę Jowisza. Robi się coraz jaśniej, ale też coraz bliżej słońca. Oznacza to: można go zobaczyć tylko o zmierzchu; Kiedy zapadnie ciemność, komety już dawno nie będzie. Jeśli będziesz w USA podczas całkowitego zaćmienia Słońca 8 kwietnia, być może uda Ci się zaobserwować Kometę 12P/Pons-Brooks na dziennym niebie podczas całkowitego zaćmienia.

Zapierające dech w piersiach spotkanie na niebie: półksiężyc i Jowisz spotykają się z kometą

10 kwietnia przy odrobinie szczęścia będzie można zobaczyć na niebie szczególnie imponujące spotkanie: wąski sierp księżyca odwiedza gigantyczną planetę Jowisz, a tuż poniżej widać Kometę 12P/Pons-Brooks – być może po raz ostatni zobaczyć, zanim przestanie się pojawiać na północnym niebie. (niezapłacony rachunek)

Continue Reading

Trending