Connect with us

science

Dexcom patrzy w przyszłość ciągłego monitorowania stężenia glukozy we krwi

Published

on

Wyniki dwóch nowych badań wskazują na ciągły rozwój CGM firmy Dexcom, w tym dane opublikowane w JAMA na temat dodatkowych grup pacjentów, którzy mogą odnieść korzyści z tej technologii. .

DexCom, Inc. (NASDAQ:DXCM), światowy lider w ciągłym monitorowaniu stężenia glukozy we krwi w czasie rzeczywistym u pacjentów z cukrzycą, ogłosił dziś publikację i prezentację dwóch nowych badań.

Koncentrując się na wynikach klinicznych stosowania ciągłego monitorowania glikemii (CGM) w najszerszych i najbardziej zróżnicowanych grupach pacjentów, te dwa badania, wraz z nowymi danymi z nowej generacji urządzenia CGM firmy Dexcom, stanowią kluczowy moment w innowacji w cukrzycy. na świecie.

Komórka – Studio

Komórka – Studioktóra jest w Dziennik Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego Publikacja jest pierwszą, w której stwierdzono, że osoby z cukrzycą typu 2, które stosują insulinę wyjściową lub tylną, odniosły korzyści z zastosowania CGM. Wraz z opublikowaniem danych MOBILE, firma Dexcom wykazała znaczące wyniki swojej technologii CGM w randomizowanych kontrolowanych badaniach obejmujących pełne spektrum stosowania insuliny u pacjentów z cukrzycą.

Główne korzyści kliniczne ze stosowania Dexcom CGM w tej grupie pacjentów to m.in.:

 • Więcej czasu w zakresie pomiarowym
 • Znaczący spadek A1c
 • Więcej pacjentów osiąga cele HbA1c
 • Gwałtowny spadek wysokiego poziomu cukru we krwi

Randomizowane badanie kliniczne, prowadzone przez Międzynarodowe Centrum Diabetologiczne HealthPartners i koordynowane przez Jaeb Health Research Center w Tampa na Florydzie, potwierdza przekonanie firmy Dexcom o moc ciągłego monitorowania cukrzycy u wszystkich pacjentów z cukrzycą, niezależnie od typu.

Dr powiedział. Średni. David Price, dyrektor ds. medycznych w Dexcom. „Projekt mobilnego badania zwiększa również naszą zdolność do zaspokojenia potrzeb różnych społeczności, którym służymy”.

wyniki badań mobilnych

 • Grupa pacjentów stosujących Dexcom CGM spędzała średnio 3,8 godziny dziennie więcej w optymalnym zakresie glikemicznym (70-180 mg/dl), 3,6 godziny mniej dziennie w bardzo wysokim zakresie glikemicznym (>250 mg/dl). doświadczyli zmniejszenia hipoglikemii mierzonej za pomocą CGM w grupie CGM w porównaniu z grupą, w której mierzono glukozę na opuszkach palców.
 • 63% pacjentów, którzy stosowali CGM w celu dostosowania do leczenia, miało poziom HbA1c poniżej 8%, w porównaniu z zaledwie 39% pacjentów, u których wykonano test glukozy z opuszki palca.
 • Grupa, która stosowała CGM do kontroli leczenia i modyfikacji stylu życia, miała również znacznie niższe wartości HbA1c (9,1 do 8,0%) niż grupa pacjentów, którzy stosowali konwencjonalny pomiar stężenia glukozy we krwi z opuszki palca (9, 0 do 8,4%); Była to skorygowana różnica średniej zmiany HbA1c wynosząca -0,4% (95% CI: -0,8 do -0,1%; p = 0,02).
 • Zgodność z leczeniem i satysfakcja były również wysokie w grupie CGM.
READ  Tajemnicze odkrycie na Marsie – NASA mówi o „śladach opon” lub „smoczych łuskach”

projekt mobilnego badania

 • Ośmiomiesięczne badanie z udziałem 175 osób dorosłych różniących się rasowo i socjoekonomicznie (w tym >50% osób kolorowych) w 15 ośrodkach badawczych.
 • Pacjenci z cukrzycą typu 2 w wieku 30 lat lub starsi, którzy byli pod opieką lekarza rodzinnego i których cukrzycę kontrolowano za pomocą insuliny początkowej lub tylnej, ale którzy nie stosują insuliny szybko działającej do posiłków.
 • Dwie trzecie uczestników badania przydzielono do korzystania z oprogramowania Dexcom CGM i zachęcono do korzystania z aplikacji oprogramowania Dexcom CLARITY, Share i Follow; Pozostała jedna trzecia uczestników badania otrzymała konwencjonalny glukometr.

Dane z Dexcom G7

Ponadto firma Dexcom dostarczyła nowe dane dotyczące zgodnego urządzenia CGM nowej generacji, Dexcom G7, pochodzące z badań klinicznych wspierających starania firmy o uzyskanie znaku CE, a także z prac poprzedzających kluczowe badania w Stanach Zjednoczonych. Dane odzwierciedlają najnowszą technologię G7 i pokazują stałą wydajność czujnika w całym spektrum odczytów poziomu glukozy i długości czasu, przez jaki był on noszony.

Wyniki G7 (około 360 sesji pomiarowych)

 • Średnia całkowita różnica względna (MARD) 8,7%
 • 93,8% 20/20
 • 99% odczytów czujników było klinicznie dokładnych i bezpiecznych dla decyzji dotyczących leczenia

Oczekiwane funkcje i zalety Dexcom G7

 • 60% mniejszy system nośny niż G6
 • Mniejszy nadajnik i czujnik
 • 30 minutowa faza rozgrzewania
 • Kompatybilność z urządzeniami do podawania insuliny
 • Utrzymanie najlepszej w swojej klasie obsługi klienta
 • Nadal najlepszy w swojej klasie pod względem dokładności من

„Wstępne dane kliniczne utwierdziły nas w przekonaniu, że Dexcom G7 opiera się na wysokim poziomie dokładności osiągniętym przez nasz G6-CGM” — powiedział Jake Leitch, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. technologii w firmie Dexcom. „G7 to całkowicie przeprojektowane urządzenie CGM; nasi użytkownicy otrzymają całą gamę nowych funkcji, które naszym zdaniem poprawią wrażenia klientów, co stało się synonimem Dexcom”.

READ  Picie herbaty 3 razy w tygodniu zmniejsza to ryzyko

Oprócz badania MOBILE i danych G7, kilka innych prezentacji i plakatów ATTD uwydatniło korzyści płynące z CGM firmy Dexcom w zakresie intensywnego podawania insuliny, a także stosowania w szpitalach i podczas ciąży.

Uber DexCom, Inc.

Siedziba główna firmy DexCom, Inc. w San Diego w Kalifornii i zajmuje się pomaganiem ludziom w lepszym radzeniu sobie z objawami cukrzycy poprzez opracowywanie i wprowadzanie na rynek produktów i narzędzi do ciągłego monitorowania glikemii (CGM) dla pacjentów dorosłych i dzieci. Dzięki wyjątkowej wydajności, wygodzie pacjenta i elastyczności stylu życia, które stanowią podstawę technologii DexCom, użytkownicy konsekwentnie oceniają DexCom jako najwyższy pod względem zadowolenia i lojalności klientów. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz www.dexcom.com.

Językiem źródłowym, w którym publikowany jest tekst oryginalny, jest wersja oficjalna i autoryzowana. Tłumaczenia zostaną dołączone dla lepszego zrozumienia. Jedynie pierwotnie opublikowana wersja językowa jest prawnie ważna. Dlatego powinieneś porównać tłumaczenia z oryginalną wersją językową posta.

Zobacz oryginał na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210604005430/de/

Skontaktuj się z przedstawicielami mediów

James Macintosh 619884 2118

[email protected]

Kontakt dla inwestorów

Shawn Christensen 858203 6657

[email protected]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Prać w 30 czy 60 stopniach? Ekspert ds. higieny ostrzega przed bakteriami

Published

on

Prać w 30 czy 60 stopniach? Ekspert ds. higieny ostrzega przed bakteriami
 1. 24vita
 2. doradca
 3. Życie i codzienność

Naciska

Nawyki pralnicze wielu osób obejmują nie sortowanie prania i pranie go w temperaturze 30 stopni. Zdaniem badaczy nie jest to jednak rozsądna praktyka.

Ekologiczne detergenty i pranie w temperaturze 30°C są dobre dla środowiska. Twój portfel również na tym zyskuje, ponieważ w ten sposób oszczędza się energię elektryczną. Ale ta procedura może mieć również negatywny wpływ na zdrowie. Istnieje możliwość gromadzenia się w bębnie różnych mikroorganizmów, w tym bakterii. Przykładem tego są bakterie Staphylococcus aureusktóre mogą powodować infekcje skóry i głośny hałas MSD ManoaMoże również powodować zapalenie płuc, zastawki serca i infekcje kości.

Bakterie mogą przetrwać pranie w temperaturze 30 stopni

the Süddeutsche Zeitung (SZ) Z raportów wynika, że ​​niebezpieczne bakterie mogą rozprzestrzeniać się także w pralkach. the Sz Cytuje prace Martina Exnera, byłego dyrektora Instytutu Higieny i Zdrowia Publicznego oraz dyrektora zarządzającego Centrum Nauki o Infekcjach i Ochrony przed Infekcjami na Uniwersytecie w Bonn. Exner odkrył, że cykl prania w temperaturze 30 stopni z dodatkiem łagodnego detergentu zapobiegł osadzaniu się osadu Staphylococcus aureus W pralce. Przy temperaturze prania 60 stopni prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia się mikroorganizmów w pralce było znacznie mniejsze.

Program prania w temperaturze 30 stopni jest cyklem prania przyjaznym dla środowiska. Jednak niektóre patogeny mogą przetrwać również w niższych temperaturach. © imago

Więcej ekscytujących tematów zdrowotnych znajdziesz w naszym bezpłatnym biuletynie, na który możesz się zapisać tutaj.

„Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić rozwój mikroorganizmów w praniu” – mówi Hans-Kurt Flemming, ekspert ds. biofilmu na Uniwersytecie w Duisburgu, na temat nawyków prania przyjaznych dla środowiska i oszczędzających portfel. Sz wspomniany.

Nawet świeżo wyprana odzież może zawierać duże ilości mikroorganizmów, takich jak bakterie i grzyby, ze względu na cykl prania w niskiej temperaturze. Według specjalistycznych mediów Praktyka laboratoryjna Zwykle nie stanowią one szkody dla zdrowego człowieka, jednak teoretycznie możliwe jest przeniesienie chorób zakaźnych przez pralkę z „wirnikiem bakteryjnym”. Zapach stęchlizny ze świeżo wypranego prania może wskazywać, że w bębnie znajduje się zbyt wiele drobnoustrojów.

READ  Picie herbaty 3 razy w tygodniu zmniejsza to ryzyko

Pierz w temperaturze 60 stopni i używaj silnego detergentu przeciwko szkodliwym zarazkom

Aby uzyskać idealnie czyste ubrania, nie trzeba używać chemicznych środków czyszczących. Ministerstwo Żywności, Rolnictwa i Leśnictwa Bawarii (kom) Nie zaleca się nawet stosowania antyseptycznych płynów higienicznych. Są to produkty biobójcze, które zabijają owady, wirusy i bakterie. Według profesora Benjamina Eiltsa z Katedry Czyszczenia Stosowanego i Higieny na Uniwersytecie Albastadt-Sigmaringen, higieniczne zmywarki nie przydadzą się w pralce. Powiedział, że żaden z produktów testowanych przez niego i jego uczniów nie przyniósł żadnego efektu kom. Zamiast tego Elets zaleca wykonanie jak największej liczby płukań, aby mechanicznie usunąć szkodliwe organizmy.

Słońce może również zabijać zarazki. Aby to zrobić, po praniu po prostu powieś pranie na zewnątrz i wystaw je na działanie ciepła i promieni UV. Informacji udziela Thomas Hauer z Centrum Doradztwa Higienicznego we Fryburgu Gazeta południowoniemiecka W związku z tym pranie w temperaturze 60 stopni z użyciem silnie działającego detergentu wystarczy, aby wyeliminować większość bakterii i grzybów z pralki. Według Hauera, każdy, kto od czasu do czasu czyści swoją pralkę w ten sposób, nie ma się czym martwić.

Artykuł ten zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym wypadku nie zastępuje to wizyty u lekarza. Nasz zespół redakcyjny nie ma prawa odpowiadać na indywidualne pytania dotyczące schorzeń.

Continue Reading

science

Zmiana klimatu: Lodowce Antarktyki mogą topnieć znacznie szybciej

Published

on

Zmiana klimatu: Lodowce Antarktyki mogą topnieć znacznie szybciej
Nauki Zmiana klimatu

Lodowce Antarktyki mogą topnieć znacznie szybciej

31 stycznia 2019 r. – ANTARKTYKA – Gigantyczna jama, zajmująca dwie trzecie wielkości Manhattanu i wysoka na prawie 300 metrów, rosnąca na dnie lodowca Thwaites w zachodniej Antarktydzie, to jedno z kilku alarmujących odkryć zgłoszonych w nowym badaniu przeprowadzonym pod kierunkiem agencja NASA. Rozpadający się lodowiec. Odkrycia podkreślają potrzebę szczegółowych obserwacji spodniej strony lodowców Antarktyki, aby obliczyć, jak szybko będzie się podnosił globalny poziom mórz w odpowiedzi na zmiany klimatyczne. (Zdjęcie: © NASA/ZUMA Wire/ZUMAPRESS.com

Lodowiec Thwaites jest o połowę mniejszy od Niemiec i przyczynia się do wzrostu poziomu morza o cztery procent.

Źródło: Image Alliance / ZUMAPRESS.com

Amerykańscy badacze odkryli nieznane wcześniej prądy wodne pod lodowcem Thwaites na Antarktydzie. Jedna z cech tego prądu może powodować znacznie szybsze wydrążanie się masywnej góry lodowej od dołu.

drLodowiec Thwaites na Antarktydzie Zachodniej może stopić się szybciej, niż przewidywało wiele modeli. Jak odkrył zespół kierowany przez Erica Renault z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine, lodowy olbrzym zostaje porwany przez dodatkową ilość wody morskiej podczas każdego przypływu. Dlatego lodowiec Thwaites prawdopodobnie rozpada się szybciej, niż wcześniej sądzono, piszą naukowcy w czasopiśmie.Postępowanie Narodowej Akademii Nauk(Bnas).

„Przenikanie wody morskiej pod stały lód na duże odległości sprawia, że ​​lodowiec jest bardziej podatny na topnienie z powodu cieplejszego oceanu, niż wcześniej sądzono” – napisał zespół. To z kolei zwiększy oczekiwania dotyczące utraty masy lodu. Wtargnięcia słonej wody pod warstwę lodu o szerokości kilometra mogą stanowić brakujące ogniwo pomiędzy szybkimi zmierzonymi zmianami masy pokrywy lodowej a wolniejszymi zmianami przewidywanymi przez modele pokrywy lodowej.

Olaf Eisen, profesor glacjologii w Instytucie Alfreda Wegenera (AUI) w Bremerhaven, który przeprowadził już inne badania na lodowcu Thwaites, powiedział, że badania są bardzo poważne, a w zespole znajdują się czołowi światowi eksperci w tej dziedzinie. Woda morska pomiędzy lodowcem a lądem przyczynia się do topnienia lodowca, ponieważ jest znacznie cieplejsza niż woda roztopowa.

Przeczytaj także

Arvid Fox w drodze

Lodowiec Thwaites jest mniej więcej o połowę mniejszy od Niemiec, ma około kilometra grubości i obecnie przyczynia się do około czterech procent globalnego wzrostu poziomu morza. Według Awiego od połowy lat 90. kwota ta podwoiła się. Rozmiar lodowca odpowiada podniesieniu się poziomu morza o około 0,6 metra.

READ  Skończyła się kwarantanna korona - fala jesienna jest ustalona dla ekspertów

Między innymi badacze Aoi od lat wskazują luki w szelfie lodowym lodowca. Szelf lodowy to pływająca warstwa lodu zasilana lodem śródlądowym. Eisen stwierdził, że według najnowszych ustaleń, jeśli szelf lodowy na lodowcu Thwaites zniknie całkowicie, niekoniecznie będzie to miało tak silny wpływ na część lodowca na lądzie, jak się obawiał. – To dobra wiadomość.

Eisen powiedział, że nie jest jeszcze możliwe określenie, czy wzrosła ilość wody zmywanej pod lodowcami przez przypływy. Nadal nie ma serii danych na temat niedawno odkrytego zjawiska. Mechanizmy trzeba będzie teraz włączyć do modeli topnienia lodowców.

Przeczytaj także

Ziemia – widoczna z kosmosu

Dane zbierano od marca do czerwca 2023 r. za pomocą satelitów, które rejestrowały milimetrowe zmiany w wysokości powierzchni w pobliżu tzw. linii bazowej – punktu, w którym lodowiec odrywa się od gruntu. Satelity pochodzą z misji „ICEYE” w Finlandii i wykorzystują technikę zwaną interferometrią radarową.

„Dane ICEYE dostarczyły długich serii codziennych obserwacji, które ściśle odpowiadały cyklom pływowym” – stwierdził Rignot w oświadczeniu. ogłoszenie Cytat z jego uniwersytetu. Seria zasadniczo pokazywała, kiedy woda morska wpływa podczas przypływu i opada, a czasami schodzi głębiej pod lodowiec i zostaje uwięziona. „Dzięki ICEYE po raz pierwszy zaczęliśmy obserwować dynamikę pływów”.

Według naukowców linia podstawowa – w miejscu, gdzie lodowiec Thwaites nadal leży na lądzie – regularnie przemieszcza się tam i z powrotem na obszarze od 2 do 6 kilometrów, w zależności od pływów. Podczas przypływu wiosennego dobudowane zostaną kolejne sześć metrów.

Tutaj znajdziesz treści pochodzące od osób trzecich

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż takiej zgody wymagają dostawcy treści osadzonych jako osoby trzecie. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Według naukowców główna linia lodowca przebiega nadal na jednej krawędzi, za którą znajduje się głęboki basen na Antarktydzie. Gdy zostanie to osiągnięte, topnienie może znacznie przyspieszyć, ponieważ coraz więcej wody może przepływać w głąb lądu. „Obecnie nie mamy wystarczających informacji, aby ostatecznie określić, ile czasu pozostało, zanim wtargnięcie wody morskiej stanie się nieodwracalne” – dodała współautorka Christine Dow z Uniwersytetu Waterloo w Kanadzie.

READ  36 nowych przypadków korony w Berlinie - zgłasza tylko jeden region - BZ Berlin

Skutki topnienia lodu będą dramatyczne, stwierdziła badaczka z Ewe Eisen, która najwyraźniej nie zrobiła wystarczająco dużo, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Ze względu na podnoszenie się poziomu morza budowa tam w pewnym momencie nie wystarczy, a obszary przybrzeżne będą musiały zostać porzucone w perspektywie średnio- i długoterminowej. „Ale mówimy o wielu dziesięcioleciach lub stuleciach, a ekstremalne zjawiska pogodowe, które już mają miejsce na całym świecie, są szczególnie niebezpieczne”.

Continue Reading

science

Objawy, znaki ostrzegawcze i to, co pomaga w leczeniu choroby

Published

on

Objawy, znaki ostrzegawcze i to, co pomaga w leczeniu choroby

Co dziesiąty Niemiec cierpi na regularne ataki bólu głowy. Nasi felietoniści wyjaśniają, co jest jej przyczyną i co pomaga na nią.

Migrena jest jedną z najczęstszych dolegliwości związanych z bólem głowy w Niemczech i cierpi na nią od 10 do 15 procent populacji. Kobiety są trzy razy bardziej podatne niż mężczyźni, ale także dzieci.

Migreny często pojawiają się po raz pierwszy w wieku od 20 do 30 lat, a objawy są najcięższe w wieku od 40 do 50 lat. U osób starszych ataki bólu głowy są często łagodniejsze i występują rzadziej, a u niektórych pacjentów nawet całkowicie ustępują.

Zwykle choroba ma charakter epizodyczny z nawracającymi atakami, które mogą występować kilka razy w miesiącu, ale zwykle nie kilka razy w tygodniu. Czas trwania ataku migreny może wahać się od kilku godzin do trzech dni. W skrajnych przypadkach objawy mogą utrzymywać się dłużej niż 72 godziny.

Co piąty pacjent cierpi na migrenę z aurą.

U około 20% pacjentów z migreną atakom towarzyszą nudności, wymioty oraz zaburzenia świadomości i wzroku, tzw. „aura”. Charakteryzuje się objawami neurologicznymi, zwłaszcza zaburzeniami widzenia z niewyraźnym widzeniem, zaburzeniami pola widzenia, zaburzeniami czucia po jednej stronie ciała lub zaburzeniami mowy. Faza ta zwykle rozpoczyna się na mniej niż godzinę przed wystąpieniem bólu głowy i trwa od pięciu do 60 minut.

Co to jest migrena?

Jest to choroba mózgu, w przebiegu której aktywowane są ośrodki przetwarzania bólu i uwalniane są substancje przenoszące ból, takie jak peptydy związane z genem kalcytoniny (w skrócie CGRP).

Te substancje przekaźnikowe wywołują reakcję zapalną w naczyniach krwionośnych opon mózgowych. Pulsacje (rytmiczne fale ciśnienia) w naczyniach krwionośnych powodują rozszerzenie ścian naczyń krwionośnych objętych stanem zapalnym, co również wyjaśnia typowy pulsujący ból.

Genetyka odgrywa rolę

Jak zapobiegać atakom?

Mózg pacjenta często reaguje na pewne czynniki wyzwalające lub jest przeciążony napadami padaczkowymi. Dlatego osoby dotknięte mogą – przynajmniej częściowo – uchronić się przed tym.

Badania wykazały, że regularne uprawianie sportów wytrzymałościowych i zabiegi rozluźniające mięśnie mają pozytywny wpływ na migreny. Pomocne jest również ograniczenie korzystania z mediów cyfrowych, częste ćwiczenia na świeżym powietrzu, picie wystarczającej ilości wody i regularne jedzenie.

Niektórzy pacjenci również reagują negatywnie na niektóre pokarmy i każdy musi sam przekonać się, co jest szkodliwe. Warto unikać pokarmów bogatych w histaminę (np. pomidorów, owoców cytrusowych i czekolady), a także potraw gotowych i zawierających wzmacniacz smaku, glutaminian czy konserwanty, takie jak sól przetworzona, tartrazyna i kwas benzoesowy. Generalnie zaleca się unikanie alkoholu.

lekarz. Gerd Wirtz (Źródło: Wirtz)

Do osoby

Gerda Wirtza Jest neurofizjologiem, superwizorem medycznym i ekspertem w zakresie cyfrowego zdrowia, czyli cyfrowej opieki zdrowotnej. Jego specjalnością jest medycyna przyszłości.

Odpowiada wraz z Thomasem Kurscheidem i Volkerem Limrothem W podcaście „Zdrowo i zdrowo” Twoje pytania o lepsze i dłuższe życie.

Profesor dr. Volker Leimroth jest ekspertem we wszystkich tematach związanych z dłuższym i zdrowszym życiem.
Profesor dr. Volker Leimroth (Źródło: V. Leimroth)

Do osoby

Volkera Limrotha Jest starszym lekarzem, neurologiem, neurobiologiem i ekspertem ds. długowieczności. Od 2006 roku Naczelny Lekarz Szpitala Neurologii i Medycyny Paliatywnej w Kolonii-Merheim. Specjalizuje się w stwardnieniu rozsianym, bólu przewlekłym i chorobie Parkinsona. Przez ponad dziesięć lat był przewodniczącym Komitetu Farmaceutycznego klinik miejskich w Kolonii.

Jakie leki przeciwbólowe pomagają?

Podczas ataku zwykle stosuje się powszechnie stosowane leki przeciwbólowe, takie jak kwas acetylosalicylowy (ASA) lub ibuprofen, a także leki łagodzące towarzyszące nudności. Istnieją również substancje specyficzne dla migreny, zwane tryptanami.

Powinieneś także unikać jego przyjmowania, jeśli faza koronowa już się rozpoczęła. Podstawowa zasada jest taka: wszystkie leki należy zażyć jak najszybciej. Każdy, kto cierpi na bardzo ciężką postać migreny, czyli ma więcej niż dwa lub trzy poważne ataki migreny w miesiącu, powinien rozważyć zastosowanie leków zapobiegawczych (profilaktykę), aby w dłuższej perspektywie zmniejszyć częstotliwość i nasilenie napadów.

Jakie są odpowiednie środki zapobiegawcze?

Są to leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi lub padaczki. Suplementy diety i magnez również mają dobry wpływ na poszczególnych pacjentów.

Wymagana jest jednak odrobina cierpliwości, gdyż skuteczność profilaktyki można ocenić najwcześniej po czterech do sześciu tygodniach. W ciągu ostatnich pięciu lat pojawiły się także bardzo specyficzne preparaty, które raz w miesiącu wstrzykuje się w ramię lub udo. Trzy aktywne składniki: erenumab, galkanezumab i fremanezumab są zatwierdzone w tym kraju.

Działa na substancje przenoszące, które powodują zapalenie, obrzęk i ból naczyń krwionośnych. Zawartość strzykawki albo bezpośrednio neutralizuje cząsteczki CGRP, albo blokuje receptory, tak że substancja przekaźnikowa nie może się związać.

Continue Reading

Trending