Connect with us

Economy

DAX w trendzie malejącym: nastrój w piwnicy

Published

on

DAX w trendzie malejącym: nastrój w piwnicy


Raport rynkowy

Stan na: 08.09.2022 18:06

Obawy o stopy procentowe nadal określają aktywność na rynku akcji, a inwestorzy szykują się na znaczną podwyżkę podstawowych stóp procentowych. Po dużych stratach w piątek, DAX dzisiaj spada jeszcze bardziej.

Perspektywa gwałtownej podwyżki stóp procentowych i zbliżającej się recesji obciążają obecnie nastroje inwestorów. Dziś nadal żegnali się z rynkiem, indeks DAX spadł o 0,61 proc. do 12 892 punktów. Każdy, kto liczył na techniczną kontrreakcję po piątkowych ciężkich stratach, jest dziś rozczarowany. Nie było śladu łowców okazji.

Mówiąc o technologii rynkowej: Jeśli chodzi o wykresy, DAX mocno ucierpiał. „W tej chwili rynek szuka szybkiego dolnego poziomu, aby nie osiągnął następnego poziomu, co jest być może bardzo ważne: tegoroczne minimum wynosi nieco poniżej 12 500 punktów”, mówi Jürgen Molnar, analityk rynku kapitałowego w RoboMarkets.

Obawy o stopy procentowe są nieograniczone

Wypowiedź prezesa Rezerwy Federalnej USA Jerome’a ​​Powella odbiła się echem wśród inwestorów. To wprowadziło rynki finansowe w nastrój do długiej walki z inflacją. Spekulacje, że Fed może wkrótce złagodzić podwyżkę stóp, wyblakły.

„Wiadomość z Jackson Hole była głośna i jasna, a nie taka, jakiej oczekiwały rynki” – powiedział Jan von Gerrich, główny analityk Nordea, odnosząc się do seminarium banku centralnego w Wyoming, które odbyło się w zeszłym tygodniu, na którym również pojawił się Powell. „Banki centralne potrzebują przekonujących dowodów na to, że inflacja spada. To zła wiadomość dla gospodarki i apetytu na ryzyko oraz zwiększa ryzyko głębszej recesji w przypadku szybszej podwyżki stóp.”

Duży potencjał na bardzo dużą podwyżkę stóp EBC

Nie tylko w USA, gdzie Rezerwa Federalna (Fed) od jakiegoś czasu hamuje, ale także w Europie istnieją obawy o zbyt wysokie stopy procentowe. Ponieważ Europejski Bank Centralny, który od dłuższego czasu bardzo się wahał, teraz również zamierza podnieść stopę procentową o 0,75 punktu procentowego na kolejnym posiedzeniu 8 września.

Ceny na rynku pieniężnym pokazują, że prawdopodobieństwo wzrostu kluczowej stopy procentowej w strefie euro na tym poziomie szacuje się obecnie na 67%. Dla porównania: zanim bankierzy centralni pojawili się w weekend, prawdopodobieństwo tak gwałtownego wzrostu stóp procentowych szacowano na zaledwie 24 proc.

W sobotę szefowa Europejskiego Banku Centralnego Isabelle Schnabel oraz szefowie banków centralnych we Francji i na Łotwie, François Villeroy de Gallo i Martins Kazak, opowiedzieli się za silnymi lub dużymi podwyżkami stóp w celu zwalczania szalejącej inflacji. Inflacja w strefie euro skoczyła w lipcu do nowego rekordowego poziomu 8,9 proc.

READ  Ruch lotniczy - Schönefeld - Historycy podkreślają obszar lotniska Schönefeld w czasach nazistowskich - Gospodarka

Obawy o stopy procentowe również w Nowym Jorku

Zniszczone spekulacje, że tempo podwyżek stóp procentowych ulegnie spowolnieniu, nadal wywiera presję na Wall Street. Benchmarkowy indeks Dow Jones wynosi pół procenta, a wrażliwa na stopy procentowa giełda technologiczna Nasdaq straciła kolejny procent po ponad trzech procentach w piątek. Tak więc, zgodnie z jasnymi słowami prezesa Fed Powella, na rynku nadal dominują nowe obawy dotyczące stóp procentowych.

Rosnąca niepewność wśród inwestorów znalazła również odzwierciedlenie we wskaźniku zmienności, znanym jako wskaźnik strachu Wall Street, który osiągnął najwyższy poziom od siedmiu tygodni. Firmy zajmujące się ciężkimi technologiami, takie jak Apple, Microsoft i Tesla, spadły aż o 2,1% na wczesnym etapie handlu.

Niższe ceny gazu wspierają euro

Na rynku walutowym euro w międzyczasie znalazło się nieco powyżej parytetu z dolarem amerykańskim i jest teraz nieco niższe. Europejski Bank Centralny ustalił stopę referencyjną na 0,9986 USD (piątek: 1,0007). Ożywienie było spowodowane wyraźnym spadkiem cen gazu w Europie na początku tygodnia.

Rano cena kontraktu futures TTF spadła do 268 euro. Pomimo znacznie zmniejszonych wolumenów dostaw z Rosji, poziom napełnienia niemieckich magazynów gazu zbliża się do poziomu 85 proc., co faktycznie powinno zostać osiągnięte dopiero na początku października. W piątek kontrakt był wstępnie sprzedawany po cenie około 340 euro. Strefa euro, aw szczególności Niemcy, są silnie uzależnione od gazu ziemnego. Rosnące ceny gazu są ogromnym hamulcem rozwoju gospodarczego.

Przede wszystkim oczekiwania na wyższe stopy procentowe w USA wspierają amerykańską walutę. Spadek wspólnej waluty w kierunku parytetu wynika w dużej mierze ze znacznego wzrostu stóp procentowych wiodącej waluty świata, dolara. Rok temu euro kosztowało ponad 20 proc., a od tego czasu tylko spadło. Parytet oznacza stosunek wymiany 1:1 między dwiema walutami.

Ceny ropy nadal rosną

Ceny ropy zwiększyły w zeszłym tygodniu swoje duże premie. Beczka (159 litrów) różnego rodzaju Brent z Morza Północnego kosztuje po południu o ponad trzy procent więcej niż w piątek. Ceny ropy odbiły w związku z możliwością spadku podaży w ciągu ostatnich kilku dni. W zeszłym tygodniu pojawiły się odpowiednie sygnały od giganta naftowego z Arabii Saudyjskiej i innych członków sieci naftowej OPEC+.

READ  Następujący sprzedawcy obuwia ogłosili upadłość: Ponad 3000 sklepów dotkniętych

Ceny ropy wspierała niepewność w Iraku. Zwolennicy szyickiego przywódcy Muktady as-Sadra zaatakowali pałac rządowy w Bagdadzie. Około dziesięciu miesięcy po wyborach parlamentarnych partie wciąż nie są w stanie dojść do porozumienia w sprawie prezydenta czy szefa rządu, w czasie, gdy kraj cierpi z powodu kryzysu gospodarczego, inflacji i korupcji. Irak to kraj produkujący ropę.

Bayer z nadzieją kontynuuje rozwój Asundexian

Na DAX skupiono się na akcjach Bayera, które znalazły się w dolnym końcu indeksu i straciły prawie pięć procent. Firma farmaceutyczna chce teraz przetestować swojego kandydata na lek Asundexian pod kątem udarów w odpowiednich badaniach aprobacyjnych na szerokiej grupie pacjentów. Grupa DAX ogłosiła w niedzielę, na podstawie danych z fazy 2, rozpoczęcie programu rozwojowego fazy III Oceanic. Eksperci mówili jednak o mieszanych wynikach.

Uniper potrzebuje większej pomocy publicznej

Walcząca firma energetyczna Uniper zawsze musi zatykać nowe dziury i Poproś państwo o dalszą pomoc. Firma poinformowała, że ​​Uniper wycofał 2 miliardy euro z istniejących linii kredytowych państwowego KfW Bank i tym samym wyczerpał całą kwotę dziewięciu miliardów. Ponadto Uniper wystąpił o przedłużenie linii kredytowej KfW w wysokości czterech miliardów euro. Powinno to zapewnić krótkoterminową płynność firmy. Dostawca napotkał trudności z powodu przerwy w dostawach gazu w Rosji.

Dopiero w lipcu rząd federalny zebrał pakiet pomocy w wysokości 15 miliardów euro dla największego importera gazu w Niemczech. Oprócz miliardów KfW, zapewniło to również udział państwa w około 30 procentach. Rząd federalny i Uniper nie wyjaśniły jeszcze szczegółów między innymi z fińską spółką macierzystą Fortum. Od października Uniper liczy na złagodzenie planowanego podatku od gazu, który ma wspierać odbiorców gazu Uniper i inne przedsiębiorstwa znajdujące się pod presją.

Nowa szczepionka Omicron już wkrótce

Dostawa nowych szczepionek koronowychMoże rozpocząć się w przyszłym tygodniu, co lepiej chroni przed różnymi typami wirusa omikronowego. Zgodnie z listem wydanym w poniedziałek przez federalnego ministra zdrowia Karla Lauterbacha (SPD). Ponadto rząd federalny otrzyma łącznie około czterech milionów dawek szczepionki BA.1 od producenta Moderna w ciągu dwóch tygodni we wrześniu.

Według Lauterbacha, nawet jeśli nowe szczepionki są zaprojektowane dla wariantu BA.1, pomagają również przeciwdziałać innym wariantom omikronowym. „Według dostępnych danych z badań, szczepionki są znacznie bardziej skuteczne przeciwko obecnie rozpowszechnionemu wariantowi BA.5 niż szczepionka pierwszej generacji” – napisał minister. Może to być „czynnik decydujący” dla szczególnie wrażliwych grup. Lauterbach zauważył, że „codziennie około 100 osób umiera w związku z zakażeniem Covid-19”.

READ  Rozpoczęła się kampania usuwania Google: co możesz teraz zrobić, aby zabezpieczyć swoje dane

Hapag-Lloyd widzi normalizację łańcuchów dostaw

Rolf Habben Jansen, prezes hamburskiej firmy transportowej Hapag-Lloyd, dostrzega wyraźne oznaki normalizacji napiętych łańcuchów dostaw. „Sześć miesięcy temu każdy z naszych statków był trzy lub cztery razy przepełniony, a teraz statki są prawdopodobnie przepełnione o 20 procent. To główny wskaźnik” – powiedział Habin Jansen Welt am Sonntag.

RTL pozyskuje nowych menedżerów ds. finansów i HR

Firma medialna RTL Germany kontynuuje przetasowania kadry kierowniczej. Ingrid Heisserer, która wywodzi się z producenta kosmetyków L’Oreal, zostanie nowym dyrektorem finansowym 1 grudnia. Xenia Meuser, która od 25 października obejmie stanowisko nowego szefa działu zasobów ludzkich, będzie odpowiedzialna za dział zasobów ludzkich w RTL Deutschland. Menedżer pracował z matką Job Network Xing, New Work.

Lufthansa: Wymagania dotyczące masek są silną wadą konkurencyjną

Lufthansa widzi się w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej w wyniku planowanego zaostrzenia wymagań dotyczących masek w samolotach. „Pasażerowie, którzy mają możliwość podróżowania przez kilka godzin z maską lub bez, zwykle wybierają najbardziej wygodną opcję” – napisała firma w opublikowanym dzisiaj liście politycznym.

Lufthansa otrzymuje pierwszego Boeinga Dreamlinera

Z prawie dwuletnim opóźnieniem Lufthansa odbierze jutro pierwszy samolot dalekodystansowy Boeing 787-9. 294-miejscowy Dreamliner ma wylądować na lotnisku we Frankfurcie około godziny 11:00 z Seattle, poinformował dziś jego rzecznik. Lufthansa zamówiła dla całej grupy 32 dwusilnikowe samoloty, które mają zastąpić przestarzałe modele Airbusa czterema silnikami we flocie grupy.

Trener Bulgari ma nadzieję na rekordowy rok 2022

Producent biżuterii i zegarków Bvlgari dąży do nowego rekordowego roku: „2021 był już rekordowym rokiem dla Bvlgari, a ten rok będzie znacznie lepszy. Rośniemy w wysokim dwucyfrowym przedziale procentowym zarówno dla zegarków, jak i biżuterii „, powiedział Prezydent Bulgari Jean-Christophe Papin w wywiadzie dla gazety „Nowa Zelandia”. Wyzwaniem pozostają środki koronacyjne w Chinach.

Ericsson stopniowo przestaje działać w Rosji

W nadchodzących miesiącach szwedzki dostawca sieci Ericsson będzie stopniowo ograniczał swoją działalność w Rosji. Ericsson powiedział, że firma zatrudnia w Rosji około 400 osób i będzie ich wspierać finansowo. Rywal Nokii już na początku roku wysłał swoich pracowników na płatne urlopy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

NVIDIA pokonuje oczekiwania dotyczące zysków: akcje rosną | Życie i wiedza

Published

on

NVIDIA pokonuje oczekiwania dotyczące zysków: akcje rosną |  Życie i wiedza

NVIDIA untermauert seinen Ruf als Super-Aktie!

Der Chip-Hersteller hat am Mittwoch seine Bilanz veröffentlicht – und die ist mehr als erfreulich. Umsatz und Gewinn übersteigen deutlich die Prognosen für den Hersteller von Chips, die auch bei künstlicher Intelligenz (KI) eingesetzt werden.

Die Zahlen sind beeindruckend: So stieg der Umsatz um auf 22,1 Milliarden Dollar gegenüber geschätzten 20,4 Milliarden. Der Nettogewinn lag bei 12,3 Milliarden Dollar; 1,5 Milliarden mehr als noch in der Prognose veranschlagt.

Damit explodierte der Quartalsgewinn von Nvidia innerhalb eines Jahres von 1,4 auf knapp 12,3 Milliarden Dollar! Nvidia-Chef Jensen Huang erklärte dies mit dem weltweiten Einsatz von Künstlicher Intelligenz. Dies habe einen Wendepunkt erreicht. Chips des Konzerns kommen hier zum Einsatz und sind daher hoch gefragt.

Heißt: NVIDIA hat den Markt gerockt – lag mehr als zehn Prozent über den bereits schon sehr optimistischen Analysen der Börsen-Profis.

Und natürlich richtig gute Nachricht für die, die ein NVIDIA-Wertpapier haben. Denn die startet weiter steil an der Börse durch! Nach Bekanntgabe der Zahlen legte NVDIA im nachbörslichen Verkauf Mittwochnacht bis 23 Uhr um zehn Prozent an Wert zu – Tendenz steigend!

Denn die guten Nachrichten des Unternehmens reißen nicht ab: Für das laufende erste Quartal in 2024 erwartet NVIDIA einen Umsatz von rund 24 Milliarden US-Dollar, während Analysten mit 20,4 Milliarden US-Dollar rechnen. Das wären noch mal knapp zum letzten Quartal zehn Prozent drauf!

Continue Reading

Economy

Rolnictwo – Polscy rolnicy wysypują zboże z Ukrainy – Gospodarka

Published

on

Rolnictwo – Polscy rolnicy wysypują zboże z Ukrainy – Gospodarka

Warszawa (dpa) – Polscy rolnicy otworzyli ukraińskie wagony towarowe załadowane zbożem na przejściu granicznym Medica, zamykając na krótko tory na strategicznie ważnej linii kolejowej. Rzeczniczka lokalnej policji powiedziała PTI, że grupa 25 rolników uciekła z miejsca demonstracji przy wiejskiej drodze w stronę pobliskiej linii kolejowej. Procedura zakończyła się kilka minut po negocjacjach z funkcjonariuszami policji. Na tory dotarła niewielka ilość zboża.

Na nagraniu wideo rozpowszechnionym w sieciach społecznościowych ukraińskiej telewizji publicznej widać rolników rozładowujących kukurydzę z kilku ciężarówek z kilku ciężarówek z sąsiedniego kraju i śpiewających polski hymn narodowy.

Protesty przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej

Koleje Ukraińskie potwierdziły zdarzenie, które miało miejsce na polskiej stacji granicznej w Medica. Obydwa otwarte wagony zbożowe przeznaczone były dla Niemiec. Na tej stacji znajduje się około 40 ukraińskich pojazdów przewożących towary rolne. Koleje Polskie i Ambasada Ukrainy w Polsce zostały poinformowane o „nieuprawnionej ingerencji w funkcjonowanie kolei”.

Rozwiązanie to wpisuje się w ogólnokrajowe protesty rolników. Są skierowane przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej, ale także przeciwko importowi tanich produktów rolnych z Ukrainy. Rolnicy już dawno zamknęli przejścia graniczne z sąsiednim krajem na wschodzie w Dorohosku, Hrybinie, Korczui i Medici. We wtorek zamknęli autostrady, ronda i skrzyżowania w 200 miejscach.

„My, rolnicy z całej Polski, jako pierwsi wyciągnęliśmy rękę do przyjaźni i powitaliśmy naszych braci z Ukrainy. A teraz sami jesteśmy przez nich krzywdzeni” – powiedział rozgłośni radiowej Rmf.fm Roman Kondro z inicjatywy „Oszukana Wieś”. . „Różne organizacje mafijne przywożą do Polski te pigułki. Inaczej nie da się tego opisać.”

Polscy rolnicy skarżą się też, że unijny Zielony Ład nakłada na nich nowe warunki, a zboża i inne produkty rolne z Ukrainy, które można wyprodukować taniej, mogą trafiać na rynek bez tych warunków.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Kijowie wezwało Warszawę do zakończenia blokady i podjęcia działań przeciwko „retoryce antyukraińskiej”. „Nie ma żadnego uzasadnienia dla blokady granicy polsko-ukraińskiej, bez względu na towarzyszące jej hasła” – napisał na Facebooku rzecznik MSZ Ołeh Nikołenko.

READ  Amerykańskie giełdy zamknęły się na minusie, a analitycy oczekują, że dane techniczne Nvidii wzrosną do końca roku

© dpa-infocom, dpa:240220-99-59318/4

Continue Reading

Economy

DHL testuje przesyłki wysyłkowe bez drukowanych etykiet

Published

on

DHL testuje przesyłki wysyłkowe bez drukowanych etykiet

Teraz możesz wysyłać przesyłki także za pośrednictwem DHL bez samodzielnego drukowania etykiety. Alternatywnie możesz okazać kod QR w oddziale, wydrukować tam etykietę paczki i umieścić ją na przesyłce. Ale jak dotąd pozostaje tak samo: w zasadzie na pudełku znajduje się naklejka. To właśnie może się zmienić, ponieważ wydaje się, że w niektórych regionach DHL testuje wysyłkę paczek bez etykiet wśród wybranych klientów.

Alternatywnie klienci mogą odręcznie wpisać identyfikator paczki na pudełku. To powinno w takim razie wystarczyć Jak paczka! wspomniany. W mailu do klientów DHL wyjaśnia, że ​​wystarczy czytelnie wpisać za pomocą flamastrowej końcówki identyfikator PAK (zaczynający się od „PAK”) marki paczki zakupionej w Internecie lub identyfikator RET (zaczynający się od „RET”) zwrotu. długopis do pisania u góry.Nadawanie. PAK-ID lub RET-ID można znaleźć pod kodem QR etykiety wysyłkowej dostarczanej pocztą elektroniczną.

Całość ma jednak nadal charakter pilotażowy dla wybranych klientów, o których poinformowano drogą mailową. Ta metoda jest obecnie reklamowana wyłącznie w przypadku odbierania paczek z miejsca przechowywania. Powinno być również jasne, że ten rodzaj pisania piórem działa tylko w przypadku opakowań w pudełkach, a nie w przypadku zwrotów bez opakowania. Amazonka. DHL wyjaśnia również, że nieczytelne kody pisemne oznaczają, że przesyłki należy pozostawić.

Przejrzystość: ten artykuł zawiera linki partnerskie. Klikając na niego, przejdziesz bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie tam zakupu, otrzymamy niewielką prowizję. Nic nie zmienia ceny dla Ciebie. Linki partnerskie nie mają wpływu na nasze raporty.


READ  EUR EXCLUSIVE W NIEDZIELĘ: FRANKFURT INNER: Rock Tech Lithium - nowy sąsiad Tesli | biuletyn
Continue Reading

Trending