Connect with us

sport

Ćwierćfinał Pucharu Niemiec pomiędzy Gladbach i Saarbrücken: Wyznaczono termin dogrywki

Published

on

Ćwierćfinał Pucharu Niemiec pomiędzy Gladbach i Saarbrücken: Wyznaczono termin dogrywki
  1. Strona główna
  2. Sporty
  3. piłka nożna

Ćwierćfinał Pucharu Niemiec pomiędzy 1. FC Saarbrücken a Borussią Mönchengladbach został odwołany na kilka minut przed rozpoczęciem. Wszystkie zmiany w pasku czytelni.

Aktualizacja z 10 lutego, 7:42: Ćwierćfinał Pucharu Niemiec pomiędzy drużyną trzeciej ligi FC Saarbrücken a Borussią Mönchengladbach odbędzie się 12 marca (20:30 czasu ZDF i Sky). Poinformował o tym Niemiecki Związek Piłki Nożnej. W środę mecz został odwołany po ulewnych opadach deszczu, które spowodowały, że boisko stało się miękkie. W Ludwigspark w Saarbrücken nie ma urządzeń sanitarnych.

Losowanie półfinałów odbędzie się zgodnie z planem w sobotę o godzinie 23:00 w Studio Sportowym ZDF. W zakładzie: Bayer Leverkusen, Fortuna Dusseldorf, Kaiserslautern i podwójny remis (Saarbrücken/Mönchengladbach).

Aktualizacja od 7 lutego o 21:07 czasu wschodniego: Niemiecki Związek Piłki Nożnej musi teraz znaleźć datę obejrzenia meczu. Jedno jest pewne: półfinały zostaną rozegrane 2 i 3 kwietnia i wtedy powinien zostać wyłoniony zwycięzca. Losowanie odbędzie się zgodnie z planem w przyszłą sobotę, być może z pomocą dzikiej karty. W meczu rewanżowym drużyny będą wiedziały, z kim zmierzą się w potencjalnym półfinale.

Aktualizacja z 7 lutego, 20:50: Krótko po odwołaniu sędzia Florian Badstubner również rozmawiał ze Sky i wyjaśnił swoją decyzję: „To była naprawdę trudna decyzja, my też podróżujemy. Ale nie możesz grać na boisku. Ważna jest kwestia ryzyka kontuzji. ​​Saarbrücken próbowaliśmy oczyścić to miejsce z wody. Chcieliśmy „Dać im jak najwięcej czasu. W końcu jest kilka miejsc, w których można nimi grać, ale duże role nie. Najważniejsze jest to, że nie ktoś zostaje ranny.”

Aktualizacja z 7 lutego, 20:44: Krótko po ogłoszeniu odwołania obie drużyny wróciły na swoje stadiony, aby pożegnać się z kibicami. Na razie nie jest jasne, kiedy mecz zostanie przełożony. Dyrektor zarządzający Mönchengladbach, Roland Ferkus, uważa jednak, że odwołanie jest nieuniknione. „Chcielibyśmy zagrać, ale jeśli spojrzysz na boisko, to była to absolutnie słuszna decyzja, aby nie dmuchać w gwizdki. Zdrowie zawodników jest najważniejsze. „

READ  Bayern Monachium: młot trenera! Niewykluczone, że Marc Van Bommel był na krótko przed podpisaniem umowy z Wolfsburgiem na Florydzie

Mecz ćwierćfinałowy pucharu pomiędzy Saarbrücken i Gladbach został odwołany – ryzyko kontuzji jest zbyt duże

Aktualizacja z 7 lutego o 20:40: Mecz został odwołany! Wydaje się, że Niemiecki Związek Piłki Nożnej uważa, że ​​ryzyko kontuzji zawodników jest bardzo wysokie. Spiker stadionu właśnie ogłosił tę decyzję, ku wielkiemu przerażeniu fanów.

Stadion przy Ludwigsparkstadion w Saarbrücken jest nasiąknięty wodą deszczową. © Jan Hübner/Imago Images

„Nie widzi już bezpieczeństwa zawodników” – powiedział rzecznik prasowy Saarbrückena o sędziemu przez mikrofon Sky, dodając: „Chcielibyśmy zagrać, ale Gladbach był przeciwko temu bardzo wcześnie. Najważniejsze jest to, że przez cały mecz będzie padać deszcz jeszcze dwie godziny.”

Aktualizacja z 7 lutego, 20:29: Jeszcze na około 15 minut przed rozpoczęciem nie było jeszcze ostatecznej decyzji, czy mecz się odbędzie, czy nie. Sędzia Florian wyraźnie tego chce Badstübner zwlekał z decyzją do ostatniej chwili. Po rozgrzewce drużyny wróciły do ​​szatni.

Aktualizacja z 7 lutego, 20:15: Rozpoczęcie meczów ćwierćfinałowych pucharu zaplanowano za pół godziny. Wciąż nie jest jednak jasne, czy grę w ogóle uda się rozpocząć. „Pytanie brzmi, czy nie jest to zbyt niebezpieczne dla zawodników” – powiedział trener Gladbach Gerardo Siwani przed meczem w Sky, podając jako przykład zatrzymanie przy dużej prędkości. Nie ujawnił jednak żadnych wskazówek, w jaki sposób podejmie decyzję. Dyrektor sportowy Fohlen, Niels Schmadtke, wyraził się jaśniej w ZDF: „Gdybym mógł podjąć decyzję, nie ogłaszałbym meczu. Ale suwerenność należy do Niemieckiego Związku Piłki Nożnej.”

Aktualizacja z 7 lutego, 19:47: Choć nadal nie jest jasne, czy dojdzie do ćwierćfinału, drużyny ogłosiły swoje składy. W porównaniu do weekendowej porażki z Bayernem Monachium 1:3, trener Gladbach Gerardo Siwani dokonał dwóch zmian w swoim zespole. Kone i Huck trafiają do wyjściowego składu Ritza i Ngomo. W Saarbrücken, co zaskakujące, Marcel Gaus siedzi tylko na ławce rezerwowych. Decydującego gola strzelił między innymi w doliczonym czasie gry w drugiej rundzie przeciwko Bayernowi Monachium.

READ  Liga Niemiecka: Wiek wzrósł ponad dwukrotnie! Nowa gwiazda Bayernu Monachium jest królem wartości rynkowej Sporty

Ulewny deszcz w Saarbrücken: zamieszanie w ćwierćfinale Pucharu

Aktualizacja z 7 lutego, 19:03: Mecz ćwierćfinałowy Pucharu pomiędzy 1. Saarbrücken a Borussią Mönchengladbach jest burzliwy zdjęcie I Kicker Wygląda na to, że na krawędzi. Ze względu na ulewny deszcz nie jest pewne, czy mecz się rozpocznie. Pomocnicy próbują obecnie usunąć wodę z tego obszaru za pomocą dmuchawy do liści. Po wstępnej inspekcji boiska początkowo planowano podjąć decyzję po rozgrzewce obu drużyn.

Gladbachers opublikowali krótki film z Ludwigsparkstadion na około dwie godziny przed rozpoczęciem meczu, pokazujący ogromne masy wody i pomocników na boisku. „Musimy poczekać i zobaczyć, co się stanie” – powiedział niemieckiej agencji prasowej Niels Schmadtke, dyrektor sportowy Mönchengladbach, dodając ze śmiechem: „Z pewnością nie mamy ze sobą gumiaków”.

Dla przypomnienia: pod koniec października ubiegłego roku Saarbrücken musiał odwołać mecz z Dreznem, ponieważ stadion nie nadawał się do gry. Mecz pucharowy z Bayernem Monachium również został na długi czas zawieszony z powodu ulewnych opadów deszczu.

Trawa na Ludwigsparkstadion w Saarbrücken, około dwóch godzin przed rozpoczęciem meczu ćwierćfinałowego Pucharu Niemiec z Gladbach.
Trawa na Ludwigsparkstadion w Saarbrücken, około dwóch godzin przed rozpoczęciem meczu ćwierćfinałowego Pucharu Niemiec z Gladbach. © Zrzuty ekranu Instagram.com @borussia

Pierwszy raport z 7 lutego o godzinie 16:55: Saarbrücken – Zespół trzeciej ligi 1. Saarbrücken chce kontynuować swoją imponującą passę w Pucharze Niemiec w środowy wieczór (7 lutego) przeciwko niemieckiemu klubowi Borussia Mönchengladbach. Przestraszeni faworyci rewelacyjnie pokonali w drugiej rundzie rekordowych zdobywców pucharów Bayern Monachium i Eintracht Frankfurt w 1/8 finału. W walce o półfinał kolejna drużyna z najwyższej klasy rozgrywkowej musi teraz zostać wyeliminowana na własnym stadionie, Ludwigsparkstadion.

Ćwierćfinał DFB-Pokal: Saarbrücken ma nadzieję na kolejny kamień milowy

Podobnie jak w poprzednich rundach, słabsi chcą „znowu dojść do granic możliwości”, jak mówił przed meczem trener Rüdiger Zell. Role są jasno przydzielone, faworytami są „kucyki”. „Jeśli będą mieli dobry dzień, będzie to bardzo trudne” – przyznał Zell. „To znowu do nas należy, czy odebrać im zabawę i zastosować w nich akupunkturę”.

READ  Premier League: Była gwiazda Berlin Union sprawia, że ​​Manchester City jest mistrzem kanapy | Sporty

Jednak wśród Saary pokładana jest wielka nadzieja na kolejną sensację, wszak zespół udowodnił, że „z kibicami za sobą wszystko jest możliwe. Dlatego z całym szacunkiem możemy przystąpić do meczu pewni siebie” – powiedział bramkarz Tim Schreiber Saarbrücken z radością przyjmuje rolę outsidera: „Jesteśmy outsiderami, nie mamy nic do stracenia, ale dużo do zyskania” – powiedział Schreiber.

Saarbrücken ma nadzieję na awans do półfinału Pucharu Niemiec przeciwko Gladbach.
Saarbrücken ma nadzieję na awans do półfinału Pucharu Niemiec przeciwko Gladbach. © Jan Hübner/Imago Images

W obliczu strachu kandydatów: Borussia Mönchengladbach chce zachować pucharowe marzenie

Z kolei przed Mönchengladbach mają dużą szansę na dotarcie po raz pierwszy od 2017 roku do półfinału Pucharu Niemiec przeciwko słabszej drużynie. „Stawka jest duża. Ważne będzie, abyśmy potrafili dostosować się do tych warunków podczas meczu „- wyjaśnił trener Vols Gerardo Siwani. Ważne jest, aby znaleźć „równowagę emocjonalną”. Jeśli wygrają, Gladbach będzie jedynym czołowym -flight team do kwalifikacji.Do półfinału u boku Bayeru Leverkusen, więc tytuł będzie w zasięgu ręki.

Ważne jest, aby w jak największym stopniu dostosować się do trudnych warunków na polu golfowym. „Stoimy przed przeciwnikiem, który zasługuje, aby zajść tak daleko. Jeśli boisko nie ma najlepszych warunków, musimy dostosować nasz sposób gry. Musimy też bardzo dobrze bronić i zwracać uwagę na grę przejściową” – wyjaśnił Siwani . (Loha / Niemiecka Agencja Informacyjna)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Narciarstwo alpejskie – Straßer poddaje się zwycięstwu w Palisades Tahoe

Published

on

Narciarstwo alpejskie – Straßer poddaje się zwycięstwu w Palisades Tahoe

Stan na: 25 lutego 2024 o 23:41

Pomimo wygodnej przewagi Linus Strasser nie odniósł trzeciego zwycięstwa w sezonie. W Palisades Tahoe (USA) musiał ustąpić miejsca Manuelowi Fellerowi, ze wszystkich ludzi.

Straßer rozpoczął drugą rundę w niedzielę (25 lutego 2024 r.) z czterema dziesiątymi drugiej przewagi, ale nie był w stanie kontynuować tam swoich występów i jako ostatni start musiał okrzyknąć coraz łagodniejsze nachylenie. Manuel Feller awansował z trzeciego miejsca na prowadzenie i świętował swoje czwarte zwycięstwo w sezonie.

Dziś już wiedziałam, że jest to nadal możliwe„, powiedział 31-letni Austriak w ORF: „To była bardzo trudna trasa, szczególnie ze względu na świetny czasZa nim linię mety minął Francuz Clement Noel (+0,28 sekundy), a na podium stanął także Strasser, który uplasował się na trzeciej pozycji (+0,38 sekundy).

  • Do wyniku
    Prawa strzałka

  • Ogółem Puchar Świata Mężczyzn
    Prawa strzałka

Mała kryształowa kula oddala się w dal

Ale może to było tylko małe pocieszenie. Przecież po prestiżowych sukcesach w Kitzbühel i Schladming Strasser ma już niedługo na horyzoncie trzecie zwycięstwo w Pucharze Świata tej zimy. 31-latek mógłby wyprzedzić Fellera w rankingach dyscyplin, gdyby odniósł sukces w Palisades-Tahoe.

Austriak powiększył swoją przewagę i prowadzi obecnie z 204 punktami. Ponieważ tej zimy pozostały trzy wyścigi, szanse Strassera na zdobycie małej kryształowej kuli są jedynie teoretyczne. „Nie pozwoli już sobie tego odebraćStrasser był pewien.

Po trudnym pierwszym biegu na olimpijskim zjeździe w 1960 roku wszystko nadal układało się na jego korzyść. Pochodzący z Monachium bez problemu odnajdywał swój rytm, prawie nie miał faz poślizgu i zapewniał świetną jazdę, szczególnie na stromych podjazdach. W jego czasach konkurencja ostrzyła sobie zęby. Tylko Noelowi i Fellerowi udało się utrzymać przewagę w granicach.

Strasser nie może zmierzyć się z Fellerem

W drugiej rundzie, która była znacznie szybsza i bardziej okrężna, wymagane były umiejętności prowadzenia pojazdu i odwaga podejmowania ryzyka, szczególnie na szczycie. Wielu sportowców zostało wyeliminowanych. Przykładowo Norweg Atle-Lee McGrath, któremu udało się awansować o 15 miejsc, pokazał, że może być lepiej. Kiedy walka o czołowe miejsca w końcu stała się poważna, zbocze stało się już zauważalnie słabsze. Feller nie podejmował największego ryzyka, ale dzięki swojemu zaawansowaniu technicznemu wyciągnął z niego jak najwięcej, szczególnie na stromych zboczach.

Jako ostatni kierowca Straßer musiał po raz kolejny zapewnić dobry występ, co spisał się dobrze na starcie. Jego przewaga wzrosła do trzech czwartych sekundy, po czym stracił idealną linię w środkowej części i wylądował lekko na plecach z powodu kilku małych poślizgów. To powinno kosztować decydujące dziesiąte sekundy w porównaniu z Fellerem, który jechał znakomicie, szczególnie na stromym zboczu.

Strasser jest jedynym Niemcem, który dotarł do finału

Z wyjątkiem Strassera żaden inny Niemiec nie dotarł do drugiej rundy. Sebastian Holzmann nie popełnił większych błędów, ale nadal brakowało mu witalności. 30-latek z Oberstdorfu nigdy nie znalazł swojej linii startowej i dobiegł do mety na 46. miejscu ze stratą czterech sekund. Anton Tremmel (Rotach-Egern/+3,92 s) i Fabian Himmelsbach (Sonthofen/+3,96) wypadli nieco lepiej na 38. i 40. miejscu, ale w finale pozostali jedynie w roli widzów.

Podróż profesjonalistów z branży technologii do Stanów Zjednoczonych będzie kontynuowana w przyszły weekend dwoma wyścigami w slalomie gigancie i wyścigiem slalomu w Aspen. Wtedy też Marco Odermatt będzie skupiał się na kolejnych rekordach. Szwajcar już dzień wcześniej po raz trzeci z rzędu odniósł zwycięstwo w wielobojowym finale Pucharu Świata.

READ  Ujawniamy potencjalnego następcę Thomasa Tuchela
Continue Reading

sport

Yogi Love chce pracować jako trener od lata | Sporty

Published

on

Yogi Love chce pracować jako trener od lata |  Sporty

Unser WM-Held spricht Klartext.

In der Sendung BILD SPORT bei WELT TV gibt Weltmeistertrainer Jogi Löw (64) ein XXL-Interview und verrät unter anderem seine Zukunftspläne.

Löw im Interview mit BILD-Sport-Vize Walter M. Straten:[–> „Ich bin nicht in Fußballrente, aber ich mache nur was, wenn ich die hundertprozentige Überzeugung habe. Und dieses Angebot lag bislang jetzt nicht auf dem Tisch. Was allerdings für mich schon auch so ein Ziel jetzt ist – die WM 2026. Amerika, Kanada, Mexiko. Das finde ich schon spannend. Und jetzt stelle ich auch fest, dass so nach den Turnieren in Afrika oder Asien oder vielleicht dann auch nach der EM, in manche Verbände wieder so eine gewisse Dynamik reinkommt und vielleicht auch wieder qualifizierte Nationaltrainer gesucht werden. Ich bin da wirklich offen ab Sommer und prüfe dann Optionen, die es gibt.“

Löw schließt ein Engagement beim FC Bayern aus. Warum?[–> „Gibt wahrscheinlich verschiedene Gründe. Die Bayern haben wahrscheinlich kein Interesse an meiner Person als Trainer. Und ich hätte auch kein Interesse an Bayern München. Ich war lange genug hier in Deutschland Trainer bei der Nationalmannschaft und ich habe immer gesagt, eine Trainerstelle hier in Deutschland kommt für mich jetzt so nicht in Frage, weil ich habe 17 Jahre lang diese Republik irgendwie durchreist, war in alle möglichen Stadien, kenne die Vereine natürlich auch sehr gut. Also das ist für mich jetzt keine Motivation.“

Jogi Löw und BILD-Sport-Vize Walter M. Straten trafen sich im Frankfurter Stadion zum großen Interview

Foto: BILD

READ  „On nie należy do pierwszego składu”: ekspert strzela do gwiazdy Bayernu

Löw zu den Fan-Protesten, die die Bundesliga in den vergangenen Wochen extrem bewegt haben und den Stopp des Investoren-Einstiegs:[–> „Ich als jemand, der wahnsinnig gern Fußball schaut und Fußball liebt, im Stadion und zu Hause, hab diese Unterbrechungen und diese Proteste habe ich als extrem störend empfunden. Und mein Gefühl war, dass es eben nicht die Mehrheit dieser Ultras oder der Fangemeinde war, sondern eher eine Minderheit. Und es gibt da im Stadion schon auch gewisse Spielregeln, an die man sich hält. Und das ist auch richtig so, wenn ich ins Theater gehe und dort irgendwie für Unruhe sorge, dann macht der Hausherr wahrscheinlich vor seinem Hausrecht Gebrauch und nach einer Ermahnung darf ich da vielleicht auch nicht mehr hingehen. Und dass da einige und das auch noch vermummt so zum Ausdruck gebracht haben und das Spiel, das von Millionen Menschen so eigentlich auch geliebt wird, so gestört haben, finde ich nicht in Ordnung. Zum anderen sollten manche Ultras oder Fußballromantiker vielleicht auch ein bisschen darüber nachdenken, dass logischerweise die Welt sich hier auch ein Stück weit entwickelt. Und der Fußball ist halt einfach auch ein unglaubliches Entertainment geworden. Das hat natürlich auch seinen Preis. Und wenn man das jetzt gar nicht akzeptiert, dann muss man vielleicht ein bisschen weiter runter schauen. Und Amateurfußball, wo das Spiel, die Kommerzialisierung vielleicht eben nicht diese große Rolle spielt, schauen. Also was ich mir jetzt wünsche, ist ganz einfach, dass es weiterhin einen Dialog gibt. Wir sind eine Demokratie und es ist schon gut, wenn man miteinander spricht.

READ  McLaren umieszcza logo Senny na samochodzie Formuły 1

Rückblickend auf die WM 2018, bei der Deutschland mit Löw als amtierender Weltmeister erstmals in der Gruppenphase ausschied, verrät er:[–> „Es ist was passiert, was man so nicht erwartet hatte. Für mich persönlich hatte es auch so ein bisschen Gründe. Da war ja die ganze Geschichte mit Ilkay Gündogan, das Foto mit Erdogan und Mesut Özil. Es gab unglaublich viele Diskussionen. Die haben uns damals so ein bisschen von der Konzentration weggebracht. Danach war es natürlich dann auch schwierig, logischerweise.“

Continue Reading

sport

Kibice Schalke karzą drużynę po porażce – „Skandal”

Published

on

Kibice Schalke karzą drużynę po porażce – „Skandal”

Nächste Auswärtspleite statt Befreiungsschlag im Abstiegskampf: Der FC Schalke 04 hat im Topspiel der 2. Bundesliga eine üble Abreibung beim 1. FC Magdeburg kassiert. 

[–>

Das Team von Trainer Karel Geraerts unterlag am Samstagabend (24. Februar 2024) 0:3 (0:3) beim 1. FC Magdeburg und kassierte die dritte Auswärtsniederlage nacheinander.

[–>

Schalke-Profi Seguin: „Ich bin echt bedrückt“

[–>

„Das war skandalös von Schalke 04!“, sagte Sky-Experte Torsten Mattuschka, der in der ersten Halbzeit einen Klassenunterschied ausmachte.

[–>

Die mitgereisten Schalke-Fans stellten im Laufe der Begegnung den Support ein. Nach dem Spiel empfingen sie die Profis in der Kurve wütend. „Es tut mir einfach nur leid, dass wir auswärts immer so eine Scheiße spielen. Mir fehlen die Worte, ich bin echt bedrückt“, sagte Mittelfeldspieler Paul Seguin im Sky-Interview.

[–>

Schalke steht als 14. weiterhin nur vier Punkte vor der Abstiegszone, hat von zwölf Auswärtsspielen neun verloren. Magdeburg kletterte durch den überraschend klaren Erfolg ins gesicherte Mittelfeld.

[–>[–>

Silas Gnaka (17. Minute) eröffnete das Magdeburger Torfest der ersten Halbzeit vor 27.038 Fans. Mohammed El Hankouri (34.) legte per Foulelfmeter nach und in der Nachspielzeit setzte Tatsuya Ito (45.+2) nach toller Einzelaktion noch einen drauf.

[–>

Auf dem neu verlegten Rasen dominierte der FCM das Spiel vom Anpfiff weg. In der ersten Halbzeit hatte Schalke nur 26 Prozent Ballbesitz, einen Schuss auf das Tor brachten die Knappen nicht zustande. In der Abwehr war man immer wieder über die Außen anfällig. Baris Atik war vor der Führung auf dem rechten Flügel völlig allein, ehe er Gnaka bediente.

READ  RB Leipzig - FC Bayern dzisiaj na żywo w bezpłatnej telewizji i na żywo

[–>

Als Ito über die andere Seite in einem Zweikampf mit Cédric Brunner im Strafraum zu Boden ging, ließ Schiedsrichter Christian Dingert zunächst weiterspielen. Der Videobeweis offenbarte jedoch, dass Brunners Hand Ito im Gesicht traf – Elfmeter. Das Duo stand beim dritten Tor ebenfalls im Fokus, als der völlig überforderte Brunner Ito laufen lassen musste und der Japaner aus spitzem Winkel in die kurze Ecke traf.

[–>

Geraerts reagierte drastisch und wechselte gleich viermal, brachte unter anderem Zweitliga-Rekordtorjäger Simon Terodde. In der 58. Minute gab Kenan Karaman dann immerhin Schalkes ersten Torschuss ab. Karaman (72.) und der eingewechselte Bryan Lasme (75.) vergaben die einzigen Schalker Großchancen, während Magdeburg das Spiel routiniert zu Ende brachte. (are/dpa)

Continue Reading

Trending