Connect with us

Top News

Corona: Wyniki bezpłatnych prób i obowiązkowych testów dla osób, które nie zostały zaszczepione – przegląd

Published

on

D.Od 11 października nie zapłaci rządowi federalnemu Szybkie testy koronowe Weź za wszystkich obywateli. Jeśli nie jesteś zaszczepiony i potrzebujesz negatywnego testu, aby np. pójść do restauracji, musisz sam za to zapłacić.

Zgodnie z wynikami federalnymi i stanowymi we wtorek, osoby, które nie mogą zostać zaszczepione ze względów zdrowotnych, w tym dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia, będą nadal poddawane testom stanowym.

Osoby, które nie zostały zaszczepione, potrzebują najnowszych testów do 23 sierpnia: Jeśli częstość występowania w okręgu wiejskim lub miejskim jest większa niż 35, potrzebują negatywnego testu, aby przebywać w publicznych pomieszczeniach zamkniętych. Osoby, które nie zostały zaszczepione, powinny otrzymać ujemny szybki test antygenowy, który nie trwa dłużej niż 24 godziny lub ujemny test PCR, który nie trwa dłużej niż 48 godzin.

Przeczytaj decyzję rządu centralnego i rządów stanowych tutaj.

Dotyczy to szpitali i domów opieki i domów opieki, cateringu wewnętrznego, imprez sportowych i rekreacyjnych, usług fryzjerskich i usług kulturystycznych, takich jak emerytury i noclegi w hotelach. Nabożeństwa kościelne nie są już na liście.

Dzieci i uczniowie do szóstego roku życia są zwolnieni z tego obowiązkowego egzaminu, ponieważ „uczniowie są stale poddawani egzaminom w ramach koncepcji obowiązkowego bezpieczeństwa w szkole”.

„Podstawowe środki bezpieczeństwa”, takie jak noszenie maski, muszą być zachowane w lokalnym transporcie publicznym lub handlu detalicznym.

„Sytuacja epidemiczna” ma się przedłużyć

Teraz każdy ma ofertę szczepionek, co jest powodem tego ruchu. Tak więc ta rezolucja wzywa ludzi do zaszczepienia się. Istniejące szczepionki były „bardzo skuteczne” przeciwko wysoce zaraźliwej odmianie delta koronawirusa.

Wyniki wskazują zatem, że ci, którzy są zaszczepieni i wracają do zdrowia, są „zwolnieni z przepisów federalnych lub stanowych, które określają wymagania dotyczące testów”. Obowiązek izolowania tych grup ludzi nie jest już konieczny, nawet jeśli wracają do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka.

ten „Choroba zakaźna o znaczeniu krajowym” Powinna zostać przedłużona zgodnie z uchwałą. Rządy federalne i stanowe proszą Bundesstack o rozważenie przedłużenia „sytuacji epidemicznej” poza 11 września.

Inne rozdzielczości w skrócie

Wskaźnik koronowyW rezolucji stanu federalnego liczba przyjęć do szpitala z powodu Govt-19 jest opisana jako „ważny parametr do szacowania wskaźnika infekcji”. Ponadto podkreśla, że ​​rządy federalne i stanowe powinny „wziąć pod uwagę wszystkie wskaźniki, w szczególności częstość występowania, wskaźnik szczepień oraz liczbę przypadków poważnych chorób i wynikające z nich obciążenie zdrowotne”. W razie potrzeby zostaną podjęte działania koronowe.

Uroczystości i wydarzenia: Nadal możliwe są ograniczenia, takie jak ograniczona liczba uczestników klubów i imprez; Należy przedstawić pomysły dotyczące zdrowia. Na stadionach piłkarskich i wydarzeniach sportowych, które mają więcej niż 5000 widzów, na stadionie lub arenie powinna znajdować się maksymalnie połowa miejsc. Maksymalna liczba zwiedzających powinna wynosić 25 000.

Praca: Nakaz dotyczący bezpieczeństwa i higieny pracy Corona zostanie ponownie przedłużony po 10 września. Zmusza firmy do tworzenia planów zdrowotnych i przeprowadzania testów dla pracowników.

Rozszerzenie pomocy Corona: Przedłużenie możliwości pomocy finansowej (Pomoc Pomostowa III Plus) i krótkoterminowych wypłat za pracę do końca września.

Voytke uważa, że ​​płatne testy koronacyjne są prawidłowe

Premier Brandenburgii Dietmar Voytke (SPD) bronił od jesieni wyników bezpłatnych testów koronacyjnych dla wszystkich. „Jeżeli każdy w kraju ma możliwość zaszczepienia się i nie ma powodu, aby każda osoba wypowiadała się medycznie, dlaczego ogół społeczeństwa miałby nadal płacić za badania osobiste?” Wtorkowe posiedzenie nadzwyczajne parlamentu krajowego w Poczdamie. Uważa, że ​​słuszne jest pobieranie opłat za testy koronowe jesienią.

Czytaj więcej

Premier uważa, że ​​osoby, które nie mają szczepionki koronowej, w przyszłości napotkają więcej barier niż szczepionka. Na przykład życie tych, którzy nie zostali zaszczepieni, jest dziś krępujące” – powiedział Woodke, odnosząc się na przykład do prób koronacyjnych w hotelach. Zaszczepione i wyleczone, ale mogą również stanowić test dla osób z wynikiem ujemnym.

READ  Uwaga kierowcy! Służba zimowa strajkuje w Wolfsburgu, Gifhorn i Bain

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polska kupuje w Korei Południowej

Published

on

Polska kupuje w Korei Południowej

Korea Południowa stała się w ostatnich latach ważnym partnerem Polski w zakresie bezpieczeństwa. W planach są dalsze inwestycje i przejęcia. Nowy polski rząd zapowiedział jednak dokonanie przeglądu podpisanych porozumień. Budzi to uzasadnione obawy, że niektóre umowy mogą zostać poddane przeglądowi w Seulu.

Pod koniec grudnia 2023 r. polski parlament przyjął budżet obronny. Do 2024 r. całkowite wydatki na obronność mają wynieść 36,8 mld euro, przy budżecie Ministerstwa Obrony na 27,2 mld euro. Stanowi to 3,1% PKB (4,1%, jeśli uwzględnić wszystkie wydatki związane z obronnością). Modernizacja technologiczna ma kosztować Polskę co najmniej osiem miliardów euro do 2024 roku. Polska wyda na sprzęt obronny 19,4 mld euro, jeśli uda się pozyskać dodatkowe środki w ramach tzw. Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Do druku, w formacie PDF i e-mailem
READ  Padło kilka strzałów – dwóch rannych, podejrzani na wolności
Continue Reading

Top News

Dezinformacja w Internecie: ludzie w Niemczech są zaniepokojeni

Published

on

Dezinformacja w Internecie: ludzie w Niemczech są zaniepokojeni

Niemcy wpadają w panikę: kampanie dezinformacyjne i rozpowszechnianie tzw. fałszywych wiadomości niepokoją coraz więcej mieszkańców Niemiec. Według sondażu przeprowadzonego w środę przez Fundację Bertelsmanna 84 procent uważa szerzenie celowej dezinformacji w Internecie za główny problem społeczny.

Ostrzeżenie przed dezinformacją w Internecie

81 procent ankietowanych postrzega kampanie dezinformacyjne jako zagrożenie dla demokracji i jedności w Niemczech. „Większość ludzi wie teraz, że dezinformacja stanowi zagrożenie dla społeczeństwa demokratycznego” – mówi Daniela Schwarzer, członkini zarządu Fundacji Bertelsmanna. „Zwłaszcza biorąc pod uwagę obecny rok superwyborów, rozwój ten stanowi wyzwanie, któremu musimy stawić czoła, aby chronić naszą liberalną demokrację”.

Super rok wyborczy w Niemczech, Europie i Ameryce

W tym roku w Niemczech i innych krajach zbliża się wiele ważnych wyborów. W listopadzie w Stanach Zjednoczonych zostanie wybrany nowy prezydent. We wrześniu we wschodnioniemieckich krajach związkowych Saksonia, Turyngia i Brandenburgia odbędą się wybory. Tam AfD nadal jest najsilniejszą siłą polityczną.

Dezinformacja działa szczególnie dobrze…

Według badania Fundacji Bertelsmanna mieszkańcy Niemiec byli szczególnie świadomi kampanii dezinformacyjnych na temat imigracji, opieki zdrowotnej i bardziej kontrowersyjnych tematów, takich jak korona wirusowa, wojna na Ukrainie i kryzys klimatyczny. Ich zdaniem nadawcami takich kampanii w sferze politycznej są przede wszystkim aktorzy chcący wpłynąć na opinię publiczną lub wyniki wyborów i zachęcać do radykalizacji.

To są główne źródła fałszywych wiadomości

Respondenci wskazali różne media społecznościowe jako główne źródło dezinformacji szerzącej się w Internecie: 59 proc. stwierdziło, że dowiedzieli się o tym z komentarzy lub postów na portalach społecznościowych takich jak Facebook czy X – dawniej Twitter. 37 procent stwierdziło to samo w przypadku fałszywych artykułów w artykułach na blogach lub serwisach informacyjnych, a 33 procent bezpośrednio w artykułach na blogach lub portalach informacyjnych.

Kto stoi za fałszywymi wiadomościami?

Z badania wynika, że ​​za szerzenie dezinformacji i dezinformacji szczególnie odpowiedzialne są grupy opozycyjne i aktywistyczne (66 proc.). 60 procent obwinia za to influencerów i blogerów społecznościowych. 53 procent uważa, że ​​za kampanie dezinformacyjne odpowiedzialne są zagraniczne rządy, a 50 procent widzi niemieckich polityków. Co najmniej 34 procent obarcza odpowiedzialnością także rząd centralny. Jednak około 55 procent ankietowanych uważa, że ​​kampanie dezinformacyjne wywodzą się w równym stopniu z prawicowych, jak i lewicowych obozów politycznych.

READ  Szef Federalnej Agencji Sieci: polityka „Nie wpadajmy w panikę”

Prawie jedna czwarta obwinia za to działaczy centroprawicowych, a dziesięć procent lewicę.

Najlepsze zasady i zaangażowanie sieci społecznościowych

Fundacja Bertelsmanna jest zbulwersowana i wzywa do wprowadzenia dalszych środków zaradczych: „Potrzebujemy lepszych zasad – zobowiążmy sieci społecznościowe do łączenia weryfikacji faktów i ocen zaufania” – mówi Kathleen Berger, współautorka badania. „Należy lepiej wspierać użytkowników w samodzielnym weryfikowaniu informacji i zgłaszaniu wątpliwości.”

Sztuczna inteligencja ma coraz większy wpływ na tworzenie kampanii dezinformacyjnych

Na przykład Rosję wielokrotnie oskarżano o próbę osłabienia zachodniej demokracji za pomocą własnej cyberpropagandy i dezinformacji. Debatę podsyca postęp technologiczny, a przede wszystkim rozwój sztucznej inteligencji, która potrafi tworzyć niecyfrowe „deep fake newsy”. „Umożliwia to syntezę public, czyli rzeczywistości cyfrowej, która poszukuje dowolnego obiektu lub fragmentu znaczenia, który może ująć jak największą grupę” – analizuje Fundacja Bertelsmanna w swoim badaniu.

Z badania wynika, że ​​Amerykanie są „bardziej czujni” niż Niemcy

W kolejnym kroku ta wspierana przez sztuczną inteligencję zmiana percepcji umożliwia nie tylko zmianę kolizji i ich ograniczeń. Według autorów badania kwestia autentyczności treści cyfrowych jest bardziej skupiona w Stanach Zjednoczonych (67 proc.) niż w Niemczech (35 proc.). Według badania, w porównaniu z obywatelami Niemiec, mieszkańcy USA są uważani za bardziej refleksyjnych: 39 procent uważa, że ​​mogą dać się nabrać na dezinformację, w porównaniu z zaledwie 16 procentami w Niemczech.

Na potrzeby badania Fundacja Bertelsmanna przeprowadziła w październiku ubiegłego roku ankietę wśród 2000 osób w Stanach Zjednoczonych i 5000 obywateli Niemiec przebywających w Niemczech. Nosi tytuł „Zdezorientowana opinia publiczna”, a dane z badania są reprezentatywne.

Continue Reading

Top News

Zakupy w Polsce: Biedronka w Łeknicy została odbudowana – oto, co powinni wiedzieć klienci

Published

on

Zakupy w Polsce: Biedronka w Łeknicy została odbudowana – oto, co powinni wiedzieć klienci

Do końca stycznia 2024 r. można było odnieść wrażenie, że pracownicy budowlani nie pozostawiali kamienia na kamieniu. Każdy, kto chciał zrobić zakupy na starym targu Biedronki w Łeknicy, za rynkiem polskim, był zachwycony.

Odcięto całą strefę wejściową. W tym czasie stali klienci musieli udać się na obwodnicę do nowego marketu Biedronki, albo do Horexu czy Dino.

Łeknica ma nowy market Biedronka – który obsługuje klientów

Według burmistrza Piotra Kuliniaka prace budowlane powinny zakończyć się do marca 2024 roku na rynku, który podobno generuje największe przychody w regionie Żar (Sorau). Wiadomość dotarła do Bad Muska.

Jednak od 22 lutego 2024 r. znów będzie można robić zakupy w zwykłych supermarketach. Kierownik sklepu Anna Krzosek obiecuje lepsze doświadczenia zakupowe.

Biedronka jako pierwsza przykuła Twój wzrok na rynku

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest to, że zniknęły stare, duże zamrażarki, które nie mogły bardzo wyraźnie eksponować produktów. Wszystko, co należy przechowywać w lodówce, od twarogu przez 18-procentową śmietanę po pakowane świeże mięso, można teraz znaleźć na regałach chłodniczych sięgających od ściany do ściany. Bardzo elegancko prezentują się także wypieki wypiekane na miejscu lub z lokalnych piekarni.

Wygląda na to, że napływ wzrósł. Jednak doświadczeni nabywcy twierdzą, że wynika to z zapewnienia jasnej gamy produktów.

Jest jednak problem ze zmienionym rynkiem. Korytarze były wielokrotnie krytykowane za przeciążenie ładunkiem. Oczywiście nic się nie zmieniło pod względem pojemności. Poruszanie się po koszyku może być czasami trudne.

Od czasu remontu na parkingu nic się nie zmieniło.

Godziny otwarcia targu Biedronka w Łeknicy

Nawiasem mówiąc, rynek jest równie odpowiedni dla rannych ptaszków, jak i późnych ptaszków. Otwarte od poniedziałku do soboty od 6:00 do 23:00. W Niedzielę Handlową – zwaną w Polsce Niedzielą Handlową – jest czynna od 9:00 do 20:00. Najbliższe niedziele otwarte w Polsce to 24 marca i 28 kwietnia 2024 roku.

Continue Reading

Trending