Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Corona, Monachium: Szaleństwo na temat „hamulców awaryjnych”! Te zasady dotyczące girland obowiązują od teraz

W te wiosenne dni kołysze się tam iz powrotem. Od środy Monachium po raz kolejny zaciągnie hamulce awaryjne w czasie kryzysu związanego z Coroną. I to pomimo nieszczęśliwego wypadku w Instytucie Roberta Kocha.

MONACHIUM – Szaleństwo trwa: miasto postanowiło zaprzestać włamań Instytut Roberta Kocha (RKI) * Od niedzieli, aby zignorować oczekiwanie na faktyczne wystąpienie 116,4)Dał RKI mniej niż 100 *). A ponieważ w poniedziałek wartość ponownie przekroczyła 100 (tj. 126,9), oznacza to: Burmistrz Dieter Reiter * Sklepy, zoo i muzea są ponownie zamknięte od środy Monachium *!

Plik Wartość zapadalności siedmiodniowej * Oficjalnie ponownie w sobotę po raz pierwszy po Wielkanocy. Instytut Roberta Kocha podaje 102,5. Jeżeli punkt 100 zostanie przekroczony trzykrotnie z rzędu, Hamulec nagły jest uruchamiany od drugiego dnia po tym *. Jest to mechanizm oparty na numerach RKI. Tak mówi bawarskie prawo o ochronie przed infekcjami. W związku z tym od środy w stolicy Bawarii ponownie zaczną obowiązywać surowsze przepisy.

Corona Rules in Munich: Private Meetings

Od środy prywatne spotkania są możliwe tylko dla członków rodziny i jednej innej osoby (z wyłączeniem dzieci poniżej 14 roku życia). Istnieje również godzina policyjna między godziną 22:00 a 5:00.

Corona Rules in Munich: Work

Od środy zakupy w sklepie są możliwe tylko z datą i oceną negatywną Koronatysta * Może. Wynik testu PCR nie powinien być dłuższy niż 48 godzin. W przypadku testu antygenowego między wynikiem testu a wizytą w sklepie może upłynąć maksymalnie 24 godziny. Sporadycznie istnieje również możliwość wykonania testów bezpośrednio przed sklepem – i pod nadzorem operatora. Sklepy określają, czy samodzielne egzaminy powinny być dostarczane przez sklepy, czy dostarczane przez klientów. Jeśli test jest przeprowadzany na miejscu, liczy się tylko do prac.

Dla sprzedawcy to skomplikowane. „Dla wielu firm pojawia się pytanie, czy wysiłek jest wart korzyści…” – mówi Bernd Ullmann, prezes zrzeszenia branżowego. „Zasada nie dotyczy sklepów codziennego użytku, takich jak sklepy spożywcze i drogerie”. Można je zwiedzać bez wizyty i testu. Zakłady fryzjerskie i niemedyczne firmy zajmujące się stopami, rękami, paznokciami i twarzami pozostają otwarte, a inne firmy zajmujące się higieną osobistą, takie jak studia urody, gabinety masażu i studia tatuażu, są zamknięte.

Samochody policyjne jak okiem sięgnąć: powróciła godzina policyjna w Monachium.

© Sven Hubei / Dr.

Zasady Corona w Monachium: Zoo & Co.

Obiekty kulturalne i rozrywkowe są zamknięte. Dotyczy to również muzeów, galerii, ogrodów zoologicznych i botanicznych, a także miejsc pamięci. Biblioteki, archiwa i biblioteki mogą pozostać otwarte w ramach koncepcji czystości i ograniczeń liczby klientów.

READ  Kryzys klimatyczny: cele zerowe netto - problem przy zerowej wartości maksymalnej

W szkołach muzycznych zabrania się śpiewu i lekcji śpiewu twarzą w twarz, dotyczy to również ofert kształcenia zawodowego, dalszej edukacji i szkoleń, a także ofert kształcenia dorosłych. Sport jest dozwolony tylko bez kontaktu fizycznego. Sporty zespołowe są zabronione.

Zasady Corona w Monachium: szkoły i ośrodki opieki dziennej

W odniesieniu do opieki nad dziećmi i szkół zasady obowiązujące w następnym tygodniu muszą zostać określone w ostatnim roboczym dniu tygodnia. Do piątku oznacza to dla Monachium, że opieka nad dziećmi będzie oferowana w stałych grupach w ograniczonych regularnych operacjach. Lekcje odbywają się naprzemiennie lub stacjonarnie z obowiązkowym sprawdzianem w szkołach. Uczennica złożyła pozew przeciwko temu. Jednak bawarski Sąd Administracyjny w poniedziałek oddalił pozew. (ska) * tz.de i merkur.de to dema z IPPEN.MEDIA

Lista ocen Lista: © Sven Hoppe / dpa