Connect with us

entertainment

Co dalej? Poniedziałek, 24 maja 2021 r

Published

on

Monachium. O 15:10 najsłynniejszy pięciogwiazdkowy hotel w Niemczech Fürstenhof otwiera swoje podwoje i zaprasza widzów na rodzinne dramaty o klanie Saalfeld. Od czasu pierwszej emisji we wrześniu 2005 roku udana telenowela ARD od poniedziałku do piątku opowiada historie o miłości, zmaganiach i ciosach losu w malowniczym Bichlheim, fikcyjnej scenerii serialu.

„Love Storm” poniedziałek 24 maja 2021: odcinek odwołany

Love Storm w poniedziałek została odwołana. Odcinek 3607 zostanie wyemitowany 25 maja 2021 roku.

„Love Storm” we wtorek 25 maja 2021: odcinek 3607

Maja i Florian podczas wyszukiwania natrafili na stare konto e-mail od Erica. Florian niepostrzeżenie próbuje uzyskać wskazówkę dotyczącą hasła od swojego brata – bezskutecznie. Aby przefiltrować ich głowy, weszli Maja i Florian i już udało nam się znaleźć prawidłowe hasło. Oboje przytulają się z dreszczykiem.

Christophe dowiaduje się, że Werner chce kupić akcje Ariane i żąda od niego rezygnacji. Kiedy Werner odmawia, Christophe daje Ariane do zrozumienia, że ​​nie powinna być zbyt szczęśliwa. Zdezorientowana wycofała swoją ofertę Wernerowi.

Alphonse Hildegard zaskakuje zwycięskim asystentem językowym. Hildegarda jest początkowo sceptyczna, ale szybko znajduje przyjemność w nowoczesnej technologii, a Alphonse jest zdumiony, chce nawet zatrzymać asystenta głosowego.

Michael przyznaje Rosalie, że tajemniczy list dotyczy dokumentów rozwodowych Nataszy i że nie powiedział jej, ponieważ nie chciał jej przeszkadzać. Ale potem Rosalie znalazła bilet na pociąg do Hamburga. Jest zdenerwowana i pyta Michaela o to, dlaczego zabronił jej widzieć się z Nataszą.

Maja (Christina Arends, po lewej) czyści Floriana (Arne Loper, po prawej) i jej głowę. © Źródło: ARD / Christoph Arnold

„Love Storm” w środę 26 maja 2021: odcinek 3608

Kiedy zdesperowany Cornelius wydaje się tak dobrze zaznajomiony z bliskością Seleny, Kristof nabiera podejrzeń. Wtedy Selena zapewniła go, że między nią a Larsem nic się nie dzieje, ale nadal będzie daleko od niego. Podczas gdy obaj przytulają się później, Selena i Cornelius nie mają pojęcia, że ​​są obserwowani.

READ  Love Storm: Rosalie podejmuje bardzo ważną decyzję

Maja i Cornelius są rozczarowani, że w starych e-mailach Erica nie znajdują dowodów zaprzeczenia. Cornelius widzi tylko jedną możliwość: musi przedstawić Ericowi fałszywe dowody. Kiedy opowiada Maga swoje myśli, spada z chmur.

Ariane broni się przed przełożonym i spowalnia plany Kristofa. Podczas gdy Werner jest coraz bardziej niespokojny, Kristof stara się mieć pewność, że jego intrygi się powiodą. Ma już rozwiązanie, które przyspieszy wsparcie Ariane.

Alphonse jest zdenerwowany, że Hildegarda poświęca zbyt wiele uwagi asystentowi językowemu i skarży się Maxowi na jego cierpienie. Ma pomysł, jak Alphonse może odzyskać głos Hildegardy.

Po kłamstwie Michaela Rosalie prosi go o romantyczny symbol miłości. Kiedy Michael mówi Robertowi o swoich myślach, radzi mu, że zwykle mniej znaczy więcej. I tak Michael powraca do swojego planu i wreszcie ma dla Rosalie wyjątkową niespodziankę.

Selena (Katia Rosen, po lewej) podkreśla Kristoff (Dieter Bach, po prawej), aby w przyszłości bardziej zdystansować się od Larsa. © Źródło: ARD / Christoph Arnold

„Love Storm” w czwartek 27 maja 2021: odcinek 3609

Selena jest zdesperowana, ponieważ nie chce już dłużej okłamywać Kristoffa o jej prawdziwym związku z Larsem. Prosi o radę Alphonse’a i ostatecznie decyduje się powiedzieć Christophe’owi prawdę. Kiedy Maja się dowiaduje, błaga matkę, by dalej okłamywała Kristofa. Ale Selena nie może tak żyć.

Podczas rozmowy telefonicznej od George’a Max słyszy, że stawia na wygraną Vanessy w turnieju szermierczym i że nie dba o jej zdrowie. Kiedy Max zaskoczył Vanessę, poinformowała go, przekazała mu jasny komunikat …

Kiedy Florian znalazł e-mail z wyrokiem skazującym na koncie e-mailowym Erica, on i Maja szybko zorientowali się, że Cornelius musiał tam umieścić sfałszowane dowody. Ponieważ Korneliusza nie można było przekonać, że ta czynność doprowadzi go do więzienia, sam Florian usunął wiadomość e-mail, więc Korneliusz był zirytowany i skierował do niego prośbę.

Werner myśli o partii szachów przeciwko sobie, ponieważ chce rozegrać słynną partię ze swojej szkolnej książki o szachach. Kiedy Cornelia się zatrzymuje, okazuje zainteresowanie. Wtedy Werner chce wiedzieć, jaki będzie jej następny najlepszy krok. Czy Leah może zastąpić jego brata Andre jako nowego partnera do gry Wernera?

READ  Rosyjski ambasador spryskuje protestujących farbą

Sherine (Merve Çakır, r.) Potajemnie lubi być blisko Floriana (Arne Löber, L.). © Źródło: ARD / Christoph Arnold

„Love Storm” w piątek 28 maja 2021: odcinek 3610

Aby udowodnić sobie, że nadal jest zakotwiczona w życiu, Ariane uczestniczy w spotkaniu właścicieli i zgadza się wygłosić przemówienie otwierające imprezę charytatywną. Eric nie uważa, że ​​to dobry pomysł, ale Aryan jest na złym tropie. Całą noc pracowała nad swoim przemówieniem, ale podczas imprezy leki pokazały swoje działanie …

Sherine Le Florian przedstawia pomysł, w jaki sposób mógł przekonać Erica do przyznania się. Kiedy chce powiedzieć to Mai, Maja ma słabą chwilę. Problemy rodziców kosztowały ją dużo siły, więc Florian stoi u jej boku ze współczuciem. Maja lubi być blisko niego następnego dnia rano. Jednak tylko Max ma ciekawe wieści …

Vanessa mówi George’owi o zarzutach Maxa przeciwko niemu. George odrzuca to i wyjaśnia, dlaczego jest z nią. Ale potem usłyszał, że Max szukał wsparcia Alphonse’a. Dlatego George hojnie zaprosił Sonnbichlerów na mistrzostwa Niemiec w szermierce. Alphonse wierzy w ten pomysł, ale powoli zaprzecza jego wątpliwościom.

Przed Wernerem (Dirk Gallupa, L.) Christoph (Dieter Bach, R.) cieszy się, że jego plan działa. © Źródło: ARD / Christoph Arnold

Obejrzyj film „Burza miłości” online w basenie

Das Erste prezentuje również cały program telewizyjny jako Live TV ARD Media Library za.

Czy przegapiłeś odcinek „Love Storm”?

Cóż, pierwszy zwyczaj pojawia się następnego dnia, aby rano o 9:55 wyemitować nowy odcinek. Piątkowy odcinek zostanie wyemitowany ponownie w następny poniedziałek, również o godzinie 9.55.

Możesz także oglądać odcinki nawet przez miesiąc po ich pierwszym wyemitowaniu na stronie internetowej „Sturm der Liebe”. DasErste.de Patrzeć na. Znajdziesz tam informacje o obsadzie i poszczególnych odcinkach, a także szeroki wachlarz materiałów dodatkowych oraz blog, który pozwoli Ci zajrzeć za kulisy.

READ  Laschet w Polsce: Rocznica Powstania Warszawskiego

Gdzie gra Love Storm?

Centralną scenerią opowieści jest Fürstenhof w fikcyjnym mieście Bichlheim. Tłem jest prywatny zamek w miejscowości Vagen w Górnej Bawarii, około pół godziny jazdy od Rosenheim. Inne miejsca znajdują się na terenie firmy Bavaria Film GmbH, gdzie znajduje się kolejna willa, która służyła jako tło dla historycznego filmu „Mannowie – powieść stulecia”. W kolekcji willa służy jako tło dla zachodniego skrzydła Fürstenhof.

Zdjęcia krajobrazowe pojawiają się pośród dziwnych scen u podnóża alpejskiego, między innymi w tle tyrolskiego pasma górskiego Samer Kaiser.

„Sturm der Liebe” to niemiecka firma eksportująca telenowele

Nawet jeśli serial stracił teraz widzów, nadal mieści się w dwucyfrowym przedziale ze średnim udziałem w rynku wynoszącym 14 procent. Tak więc „Love Storm” można opisać jako prawdziwą historię sukcesu Das Erste.

W 2010 roku telenowela zdobyła niemiecką nagrodę telewizyjną w kategorii „Najlepszy serial codzienny”. W 2013 r. Nastąpiła europejska nagroda mydlana dla „Najlepszego serialu zagranicznego”. Specjalny odcinek 3000-lecia rocznicy (Pierwsza emisja 20 września 2018 r.) Obejrzała 1,66 mln widzów, co daje stacji łączny udział w rynku na poziomie 17,4%.

Sturm der Liebe jest produkowany w tym kraju przez monachijską firmę telewizyjną Bavaria Film. Ale niemiecka telenowela otwiera się również na większą widownię niż kiedykolwiek wcześniej w innych krajach.

Sprzedając prawa do 20 stacji, sukces wykroczył daleko poza region niemieckojęzyczny. Serial będzie nosił miano telewizji włoskiej, bułgarskiej, francuskiej, polskiej i islandzkiej. Love Storm był nawet nadawany w Kanadzie. Tymczasem niemiecka telenowela okazała się prawdziwym sukcesem eksportowym.

Śniąca para z filmu Burza miłości

Mając teraz 17 eskadr, możesz stracić z oczu wszystkie pary, które zgromadziły się w Fürstenhof. Czy nadal możesz to wszystko połączyć? Oto pary, które marzą o „ SdL ” na każdą porę roku:

 • Sezon 1: Laura i Alexander
 • Sezon drugi: Miriam i Robert
 • Sezon trzeci: Samia i Gregor
 • Sezon czwarty: Emma i Felix
 • Sezon piąty: Sandra i Lucas
 • Sezon 6: Eva i Robert
 • Sezon siódmy: Teresa i Moritz
 • Sezon 8: Marilyn i Konstantin
 • Sezon dziewiąty: Pauline i Leonard
 • Sezon dziesiąty: Julia i Niklas
 • Sezon 11: Louisa i Sebastian
 • Sezon 12: Clara i Adrian
 • Sezon 13: Rebecca i William
 • Sezon czternasty: Alicia i Victor
 • Sezon 15: Denise i Joshua
 • Sezon 16: Francesca i Tim
 • Sezon 17: Maja i Florian

Maja von Thalheim (Christina Arends) i Florian Vogt (Arnie Looper) to para marząca o siedemnastym sezonie „Burzy miłości”. © Źródło: ARD / Christoph Arnold

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Energia wiatrowa: tak mogą wyglądać turbiny wiatrowe przyszłości! | pieniądze

Published

on

Ściana, która generuje prąd |

Tak mogą wyglądać turbiny wiatrowe przyszłości!

Nawet przy delikatnym wietrze powinny oszczędzać energię elektryczną!

Jednym z tematów Zoffa jest wykorzystanie darmowej energii wiatru: dla niektórych jest to prawdopodobnie najbardziej obiecujące odnawialne źródło energii. Dla innych brzydkie gigantyczne turbiny wiatrowe psują przyrodę, a grunt musi być uszczelniony betonem. A potem często wieje spokojny wiatr i stoją nieruchomo…

Wielokrotnie nagradzany „panel wiatrowy” polskiego start-upu Opole (Oppeln) może pomóc: innowacyjna konstrukcja ma na celu uczynienie energetyki wiatrowej tańszą, prostszą i wydajniejszą. Rozwiąż problemy związane z panelami słonecznymi i konwencjonalnymi turbinami wiatrowymi.

Przede wszystkim będziesz miejski: wąskie pionowe (ch) turbiny wiatrowe są umieszczone obok siebie w kompaktowej ramie, którą można następnie zainstalować jako część ogrodzenia lub wolnostojącą.

Według startowej komisji Wiatrowy system sprawnie generuje energię elektryczną ze słabych wiatrów na lądzie panujących w Europie. W związku z tym panele wytwarzają energię elektryczną nawet wtedy, gdy wiatr wieje z prędkością zaledwie jednego metra na sekundę.

mały, ale potężny

Ułamkowe 1000 metrów kwadratowych – np. na posesji lub na dachu budynku – panele mogą generować 40 kW; Firma reklamuje, że może osiągnąć moc 200 kilowatów na kilometr wzdłuż autostrady. Klient komercyjny, który zbuduje z niego ogrodzenie na obszarze jednego hektara, może wygenerować do 400 kilowatów energii elektrycznej.

„Panel wiatrowy został zaprojektowany w taki sposób, że nie ma absolutnie żadnych wad” – powiedział w 2020 roku, po dwóch latach początkowego rozwoju, kierownik projektu PW Tomasz Gruszka dla platformy informacyjnej Emerging Europe.

Według notatek z Polski, urządzenie właśnie zajęło drugie miejsce w konkursie na rozwiązania czystej energii organizowanego przez Bank ING Polska, z pulą nagród w wysokości 300 000 zł (ok. 62 700 euro).

READ  Bridget Jones wróciła! Z synem i Hugh Grantem w bagażu? | zabawa

cichy i trwały

„Panele antenowe są ciche, niezwykle trwałe i odporne na trudne warunki pogodowe, nie psują krajobrazu, są estetyczne, bezpieczne dla ptaków i ludzi, szybkie i łatwe w montażu oraz wysoce skalowalne.”

System można zintegrować z systemami energii słonecznej iw ten sposób generować dodatkową moc, gdy nie jest to możliwe – tj. w nocy i przy pochmurnej pogodzie.

Nie wiadomo jeszcze więcej o cenie. Jednak według PW panele imponują swoją trwałością szacowaną żywotnością na 50 lat, co oznacza, że ​​początkowa inwestycja amortyzuje się po trzech do czterech latach.

Gdy produkt stanie się dostępny na rynku, Wind Panel ma nadzieję wyprodukować panele o różnych rozmiarach dla wszystkich możliwych potrzeb.

Polska pilnie potrzebuje alternatywnego wytwarzania energii

Najpierw chcesz pozyskać klientów przemysłowych. Zakładając pomoc finansową, produkt musi w końcu przejść do masowej produkcji.

Sama Polska pomoże: nie tylko dlatego, że ponad 70 proc. energii elektrycznej nadal wytwarza się z węgla (najwyższa wartość w UE), dlatego reorganizacja polskiej energetyki jest konieczna ze względu na ochronę klimatu.

Również wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Europy 33 znajdują się w Polsce…

Continue Reading

entertainment

Katastrofa ekologiczna: co doprowadziło do śmierci ryb w Odrze? – zabawa

Published

on

Pierwsze wyniki z Polski

W czwartek wieczorem minister środowiska Anna Moskowa poinformowała o odkryciu toksycznych alg w próbkach wody. Nazywa się je złocistymi glonami i są zabójcze dla ryb i małży. Polskie Ministerstwo Środowiska i odpowiedzialny instytut początkowo nie były w stanie stwierdzić, czy prymnesium parvum tak.

Szukaj odpowiedzialnych

Polski rząd zakłada winnego za środowisko. – Niewykluczone, że do rzeki wrzucono ogromną ilość chemicznych odpadów, z pełną świadomością zagrożeń i konsekwencji – powiedział w piątek (12 sierpnia) premier Mateusz Morawiecki. Polska policja zaproponowała nagrodę w wysokości 210 000 euro za informację o sprawcy. Prokuratura przesłuchała do tej pory ponad 200 świadków i przeprowadziła kilkanaście wizyt terenowych na Odrze – do tej pory nie ma gorących dowodów.

Przemysł na horyzoncie

Śledczy badają także obiekty przemysłowe w pobliżu rzeki. W dniach, gdy pojawiły się pierwsze oznaki śmiertelności ryb, w mediach społecznościowych w Polsce obwiniono papiernię w Oławie na Dolnym Śląsku, na południe od Wrocławia. Firma zaprzecza. W oświadczeniu z zeszłego tygodnia napisano, że elektrownia „nie ma nic wspólnego z katastrofą ekologiczną na Odrze i nie przyczyniła się w żaden sposób do jej wystąpienia”.

Eksperci, tacy jak profesor chemii Marcin Drag z Wyższej Szkoły Zawodowej we Wrocławiu (Breslau), podejrzewają, że rzeka była zanieczyszczona odpadami górniczymi na Śląsku z powodu dużej zawartości soli. Zdaniem opozycyjnego posła Piotra Borysa, państwowa spółka górnicza regularnie odprowadza do Odry ścieki solankowe z ogromnego zbiornika retencyjnego w okolicach Glugo – ale uzyskała na to również zgodę Urzędu Wodnego.

READ  Love Storm: Rosalie podejmuje bardzo ważną decyzję
Continue Reading

entertainment

Piosenkarka „Mama” Henji: Wolałbym mieć czworo wnucząt niż dziewczynę Rozrywka

Published

on

„Mama” gwiazda Heintje |

Wolałbym mieć czworo wnucząt niż dziewczynę

W otoczeniu wnuków znów czuje się młody.

W zeszłym tygodniu świętowano imię piosenkarza Heina Simmonsa henji 67. urodziny mamy Były dziecięcy gwiazdor spotkał swoją rodzinę z 33-letnią córką Giną na belgijskiej wsi. Był też syn Henty (30) z dziećmi Colin (5) i Kylie (2), syn Pascal (40) oraz synowie Gina Romy (6) i Łukasz (4).

Musician to BILD: „Często organizujemy miłe zjazdy rodzinne. Wszyscy mieszkamy niedaleko siebie i lubimy się odwiedzać.”

Heintje (wówczas 15 lat) w 1970 roku na pokazie. Trzy lata temu zasłynął piosenką „Mama”.

Zdjęcie: dpa

Od rozwodu w 2014 roku cieszy się samotnym życiem – ma szczęście, że ma czwórkę wnucząt. Henji: „Ale to nie znaczy, że odrzucam nowy związek. Ponieważ lubię kobiety…”

Nadal zwraca uwagę na swój wygląd, właśnie schudł 25 kilogramów. Henji: „Zmieniłem dietę, przeszedłem ze 115 kg do 90. Oboję się bez słodyczy i innych tuczących pokarmów.”

Szczęśliwa rodzina: syn Hendrik Hendrik (po lewej) i synowa Danny (z tyłu), partnerka Hendrik Jenny (po lewej) i córka Henty'ego Jenna (w środku), Heine Simmons z wnukami (od lewej) Romy, Kylie, Luke i Colin

Szczęśliwa rodzina: syn Hendrik Hendrik (po lewej) i synowa Danny (z tyłu), partnerka Hendrik Jenny (po lewej) i córka Henty’ego Jenna (w środku), Heine Simmons z wnukami (od lewej) Romy, Kylie, Luke i Colin

Zdjęcie: hgm. kompresja

dwa lata temu Piosenkarz stracił dziewczynę, Mamę Joannę (86) i zmarł po zarażeniu koroną.

Henji: „Moja rodzina jest dla mnie najważniejsza. Daje mi stabilność. Mogę być sam, ale nie jestem sam. Żal mi ludzi, którzy na starość nie mają nikogo. stan życia”.

Henji jest bardzo zadowolony ze swojej czwórki wnucząt: „W nich znam siebie. Są szczęśliwi, kiedy śpiewam im piosenki na gitarze”.

I oczywiście w rodzinnych tradycjach zabrzmi też jego największa piosenka: „Mama”.

READ  Na migoczących świątecznych ścieżkach Abbey Cat Theophil, ekscytujący pokaz adwentowy dla rodzin w Abtei Museum Liesborn - Gütsel Online
Continue Reading

Trending