Connect with us

Tech

CEO Tim Cook zeznaje w tym procesie „Macerkopf

Published

on

Prezes Apple, Tim Cook, przedstawił serię oświadczeń kierownictwa wyższego szczebla w toczących się sporach sądowych z Epic Games. Zgodnie z uwagami Phil Schiller I Craig FederighiCook omówił model biznesowy Apple i wyjaśnił, dlaczego App Store jest jedynym zatwierdzonym sposobem instalowania oprogramowania przez użytkowników końcowych na iPhone’ach.

Fotocredit: Apple

Bezpieczeństwo i ochrona danych

Tim Cook powiedział, że misją Apple jest „tworzenie najlepszych produktów na świecie, które naprawdę wzbogacają życie ludzi”. W tym celu Apple „szaleńczo inwestuje w badania i rozwój” – kontynuował Cook.

„Od czasu pierwszego opracowania iPhone’a zainwestowaliśmy 100 miliardów dolarów i liczba ta ponownie wzrosła” – powiedział Cook. „Bardzo koncentrujemy się na użytkowniku i na robieniu tego, co właściwe dla klienta”.

Wyjaśnił, że bezpieczeństwo i prywatność są kluczowe dla misji Apple. Podkreślił znaczenie procesu przeglądu wniosków i nowych funkcji, takich jak przejrzystość śledzenia wniosków, jako ochrony przed szkodliwymi aplikacjami lub firmami, które „absorbują dane”.

Szef Apple skorzystał z okazji i skrytykował bezpieczeństwo konkurencyjnych platform, takich jak Android i Windows. Powołując się na dane osób trzecich, Cook stwierdził, że różnica między tymi platformami a iOS jest „dosłownie niezwykła”.

Kiedy sędzia Yvonne Gonzalez Rogers poprosiła go o wyjaśnienie danych, Cook powiedział, że na iPhonie znaleziono od 1 do 2 procent szkodliwego oprogramowania. Natomiast odsetek ten waha się od 30 do 40 procent w systemie Windows i od 30 do 40 procent w systemie Android. Chociaż proces recenzowania aplikacji nie jest doskonały, Cook powiedział: „Wykonujemy naprawdę dobrą robotę”.

Program dla małych firm firmy Apple

Zapytany o program dla małych firm Apple, który obniża prowizje do 15 procent dla firm, które generują mniej niż 1 milion dolarów rocznie w App Store, Cook zaprzeczył, że głównym powodem programu była kontrola antymonopolowa.

READ  Death's Door – teraz dostępne na Xbox Series X/S i PC

Cook powiedział, że prawa antymonopolowe „leżały mi w sercu”, ale stwierdził, że głównym motorem programu była pandemia COVID-19.

Udział w rynku Apple

Cook zaprzeczył również zarzutom, że iPhone firmy Apple był dominującym graczem w branży smartfonów. Zwrócił uwagę, że iPhone ma 15-procentowy udział w globalnym rynku, a dominuje Android.

Prezes Apple zaprzeczył również, że jego firma utrudnia przejście z iPhone’a na Androida. Powołując się na takie funkcje, jak projekt transferu danych, mówi, że Apple koncentruje się na „podejmowaniu wysiłków, aby skłonić użytkowników Androida do przejścia na iPhone’y”.

Zapytany, czy uważa, że ​​App Store jest opłacalny, Cook odpowiedział, że tak. Wskazał jednak, że Apple nie dzieli szczegółowo rentowności. Cook wspomniał również, że marże zysku App Store nie uwzględniają inwestycji w badania i rozwój czy inne obszary związane ze sklepem.

Gdyby Epic Games wygrało, byłaby to „katastrofa”

Jeśli Epic Games zwycięży i ​​Apple będzie zmuszone zezwolić na ładowanie aplikacji i sklepów z aplikacjami innych firm, rezultatem będzie katastrofa, według Cooka.

„Myślę, że byłoby to okropne dla użytkownika, ponieważ jeśli spojrzeć na to dzisiaj, sprawdzamy 100 000 aplikacji tygodniowo i odrzucamy 40 000 aplikacji z różnych powodów” – powiedział Cook, dodając, że nie zajmie dużo czasu, zanim ekosystem stanie się „Toksyczny bałagan”.

Cook powiedział, że wpłynie to również na deweloperów, ponieważ uważają, że App Store jest „bezpiecznym i godnym zaufania miejscem, do którego klienci chcą przyjeżdżać”.

Jeśli chodzi o prośbę Epic Games o zezwolenie na przetwarzanie płatności stron trzecich w App Store, Cook wspomniał, że byłoby to problematyczne z kilku powodów:

„ Klienci musieliby w końcu wypełnić swoje karty kredytowe dla wszystkich tych różnych aplikacji, więc byłby to duży problem z wygodą, ale problemy z oszustwami również mogą się zwiększyć. […]

Będziemy musieli również rozważyć inny sposób płacenia naszych prowizji. Będziemy wtedy musieli dowiedzieć się, jak śledzić i rozliczać, a następnie zweryfikować deweloperów. Prawdopodobnie jest to proces, którego nie powinno być ”.

(Przez 9to5Mac)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Kto nie podejmie działań teraz, wkrótce wpadnie w kłopoty

Published

on

Kto nie podejmie działań teraz, wkrótce wpadnie w kłopoty

Sytuacja dla użytkowników systemu Windows 10 zaczyna być bardzo napięta: tylko jedna wersja systemu operacyjnego otrzymuje drobne aktualizacje — i to też nie potrwa długo. Microsoft coraz częściej naciska na przejście na Windows 11, który coraz częściej wygląda na alternatywę.

Windows 10: Zbliża się ostateczny koniec wsparcia

To nie potrwa długo, zanim… Microsoft w końcu żegna się z Windowsem 10. Na rynku od 2015 roku dostępna jest obecnie tylko jedna wersja systemu operacyjnego dla użytkowników prywatnych z drobnymi aktualizacjami – i to też nie będzie trwało wiecznie. Microsoft obecnie uważa, że ​​tylko system Windows 10 w wersji 22H2 zasługuje na wsparcie (źródło: Microsoftu).

Jeżeli na komputerze nadal masz zainstalowaną starszą wersję systemu Windows 10, powinieneś zainstalować ją najpóźniej teraz Zaktualizuj do Windows 10 22H2 wdrożyć. W tym celu w ustawieniach systemu operacyjnego wywoływany jest asystent aktualizacji. Dla użytkowników prywatnych wsparcie dla Windows 10 downgrade 21H2 kończy się we wrześniu 2023. Firmy natomiast mogą spodziewać się wsparcia do 11 czerwca 2024.

Jednak po oficjalnym zakończeniu wsparcia istnieje sposób na dalsze otrzymywanie aktualizacji zabezpieczeń od firmy Microsoft. Grupa ogłosiła, że ​​wprowadzi program „rozszerzonych aktualizacji zabezpieczeń” – Ale tylko za zapłatę. Bardzo niewielu prywatnych użytkowników będzie prawdopodobnie tym zainteresowanych.

Windows 11 na starym komputerze? Oto jak to może działać:

Windows 10: Microsoft naciska na system Windows 11

Ponieważ w systemie Windows 10 jest co najwyżej 22H2 Pojedyncze aktualizacje zabezpieczeń – I nie są planowane żadne nowe funkcjonalności – Według Microsoftu użytkownicy powinni, jeśli to możliwe, przejść na Windows 11.

READ  Status kariery Koticka nie jest jeszcze jasny

Dla użytkowników systemu Windows 10 Aktualizacja nadal będzie dostępna bezpłatnie, co Microsoft obecnie ponownie potwierdza. Jednak wymagania systemowe Windowsa 11 są znacznie wyższe niż jego poprzednika.

Continue Reading

Tech

Apple umożliwia naprawę podzespołów znajdujących się w starszych iPhone'ach

Published

on

Apple umożliwia naprawę podzespołów znajdujących się w starszych iPhone'ach

Apple wkrótce umożliwi wykorzystywanie do naprawy iPhone'a komponentów z używanych urządzeń. Firma ogłosiła wczoraj, że nowa działalność rozpocznie się jesienią od wybranych modeli. Przedstawiciel firmy John Ternos powiedział Niemieckiej Agencji Informacyjnej, że iPhone'y będą w stanie wykryć, kiedy ktoś próbuje użyć części skradzionego lub zagubionego telefonu. Możliwa będzie także naprawa iPhone'ów z wykorzystaniem części zamiennych innych producentów, takich jak ekrany czy baterie.

Dzięki tej innowacji będziesz mógł wykorzystać do naprawy stare urządzenia, np. kamery i moduły biometryczne do rozpoznawania twarzy z Face ID czy czujnik linii papilarnych do Touch ID. Firma potwierdza, że ​​oryginalne używane części korzystają teraz z pełnej funkcjonalności i bezpieczeństwa gwarantowanego przez oryginalną kalibrację fabryczną, podobnie jak nowe, oryginalne części Apple.

„W ciągu ostatnich dwóch lat zespoły Apple opracowały innowacyjne rozwiązania w zakresie projektowania i produkcji produktów, umożliwiające naprawy przy użyciu używanych części Apple, które nie zagrażają bezpieczeństwu, ochronie i prywatności użytkowników. „Cieszymy się, że w związku z obecnym rozszerzeniem naszego programu napraw możemy zaoferować naszym klientom większy wybór, wygodę, a jednocześnie pomóc przedłużyć żywotność naszych produktów i części” – mówi Ternos, który jest odpowiedzialny za rozwój sprzętu w firmie. Grupa odpowiedzialna jest za to.

Proces tworzenia iPhone'a uległ zmianie

Aby to osiągnąć, Apple musiał zmienić sposób projektowania i budowy iPhone'ów. Po złożeniu urządzeń komponenty przechodzą proces kalibracji. Zasadniczo określa się optymalne parametry pracy tej konkretnej części. iPhone'y będą teraz mogły uzyskać dostęp do danych przechowywanych w chmurze podczas naprawy, jeśli wykryją oryginalną część, która została już zainstalowana i skalibrowana.

Części zamienne powinny zasadniczo nadawać się do użytku począwszy od iPhone'a 15 i nowszych wersji, a dzięki modułom biometrycznym będzie to możliwe dopiero jesienią w przypadku iPhone'a nowej generacji. Generalnie można założyć, że zastosowane podzespoły będą wymienne jedynie w ramach jednej generacji i serii modelowej. „Istnieje wiele zmian z pokolenia na pokolenie, które prawdopodobnie nie będą odpowiednie” – stwierdził Ternos.

READ  Google Messages ma konkurować z WhatsApp – aktualizacjami dla Androida i Wear OS

Do tej pory Apple pozwalało na jednorazowe podłączenie czujników do głównego procesora, ze względów bezpieczeństwa, co potwierdza Ternos. Apple chce teraz rozszerzyć swoją blokadę aktywacji o części do iPhone'a, aby zapobiec demontowaniu skradzionych iPhone'ów w celu użycia pojedynczych części. Ta funkcja pomaga ograniczyć kradzież iPhone'a, uniemożliwiając ponowną aktywację zgubionego lub skradzionego iPhone'a. Firma wyjaśnia, że ​​jeśli naprawiane urządzenie wykryje, że obsługiwana część pochodzi z innego urządzenia z aktywowaną blokadą aktywacji lub trybem „Utracony”, opcje kalibracji tej części zostaną ograniczone.

W ostatnich latach Apple był wielokrotnie krytykowany przez zwolenników za ułatwianie naprawy urządzeń. Ternus bronił podejścia pakietu: należy upewnić się, że wszystko działa i jest bezpieczne, a użytkownicy muszą w przejrzysty sposób informować o komponentach stosowanych przez nich technologii. Jeśli wykryta zostanie część iPhone'a, która została zgłoszona jako skradziona lub zagubiona, zostanie wyświetlone ostrzeżenie.

Apple: Głównym celem jest długowieczność i nienaprawialność urządzeń

Ternos stwierdził, że ostatecznym celem nie jest możliwość naprawy, ale trwałość urządzeń już tak. Naprawy są tutaj bardzo ważnym czynnikiem. „Ale jeśli skupisz się tylko na tym, że wszystko powinno być naprawialne, podejmiesz decyzje, które szkodzą użytkownikom i środowisku” – podkreślił. „Zawodne urządzenie, które można łatwo naprawić, jest z natury gorsze od tego, które w ogóle nie wymaga naprawy”.

Przykładami mogą być unikanie stosowania klejów podczas montażu urządzeń i zamiast tego używanie wyłącznie śrub. Z jednej strony kleje dobrze nadają się do łączenia elementów ze sobą, oszczędzając miejsce. Z drugiej strony jest to dobry sposób na zapewnienie wodoodporności urządzeń. Można również stworzyć telefon komórkowy, który można otworzyć trzema śrubkami, ale byłby on narażony na uszkodzenia spowodowane przez wodę, powiedział Ternos. „Będzie gorzej, głównie dlatego, że telefony będą się codziennie psuć i gromadzić jako odpady elektroniczne”.

READ  Nie przegap tych weekendowych ofert Amazon

Trend w kierunku systemów chipowych, które obsługują coraz więcej funkcji na jednej płycie, a które wcześniej były rozproszone w kilku komponentach, takich jak karty graficzne lub moduły pamięci, również ostatecznie jest korzystny dla zrównoważonego rozwoju, mówi Ternos. Z jednej strony komunikacja pomiędzy poszczególnymi komponentami była podatna na problemy. Z drugiej strony nowe systemy chipów są bardziej energooszczędne, a także wymagają mniej zasobów w produkcji. To z nadwyżką rekompensuje fakt, że czasami, jeśli jedna część chipa ulegnie awarii, reszta również musi zostać złomowana. (EPA/raport specjalny)

Continue Reading

Tech

Aby to zrobić, należy dłużej przytrzymać symbol plusa (AT).

Published

on

Aby to zrobić, należy dłużej przytrzymać symbol plusa (AT).
  1. tz
  2. konsument

Naciska

Na użytkowników WhatsApp czeka obecnie nowa aktualizacja, która ułatwi korzystanie z aplikacji. Wyjaśniamy, na czym polega nowa funkcjonalność.

Brema – WhatsApp stale oferuje nowe aktualizacje. Aktualizacja iOS 24.775 została niedawno udostępniona użytkownikom iOS w App Store. Zgodnie z dziennikiem zmian (changelog), to wydanie zawiera ulepszony odtwarzacz wideo, a także zapewnia możliwość nagrywania błyskawicznych wiadomości wideo. Niedawno pojawiła się także nowa funkcja wysyłania WhatsApp. Ale to nie wszystko. Według bloga WABetaInfo, Który regularnie informuje o nowych aktualizacjach, pojawiła się kolejna nowa funkcja, której nie ma na oficjalnej liście zmian.

Nowa funkcja WhatsApp: to się dzieje, gdy naciśniesz i przytrzymasz znak plus

W poście na blogu czytamy: „Chociaż nie wspomniano o tym w oficjalnym dzienniku zmian App Store, możemy potwierdzić, że WhatsApp uruchamia przydatny skrót umożliwiający szybki dostęp do galerii zdjęć”. Aby aktywować ten szybki dostęp, użytkownicy muszą po prostu dodać załączniki – naciśnij i przytrzymaj przycisk na pasku czatu. Ten przycisk to duży znak plus znajdujący się w lewym dolnym rogu czatu.

WhatsApp ogłosił nową funkcję, jaką jest efekt znaku plusa (kółko w lewym dolnym rogu) na czacie. © zrzut ekranu/wabetainfo.com/Fabian Sommer/dpa

Nowa funkcjonalność pozwala użytkownikom zaoszczędzić czas, ponieważ nie muszą już wykonywać dodatkowego kroku w postaci nawigacji do galerii zdjęć. Wcześniej musiała najpierw wybrać jedną z kilku opcji załączników, zanim została przekierowana do swojej galerii zdjęć.

Nowa aktualizacja WhatsApp: jak uzyskać tę funkcję

Nowa funkcja ma być już dostępna na wszystkich iPhone'ach, które zaimplementowały nową aktualizację. Aktualizacje WhatsApp są zwykle pobierane automatycznie. Jeśli wyłączysz automatyczne aktualizacje w swoim telefonie komórkowym, możesz także zaktualizować aplikację ręcznie w AppStore.

Użytkownicy WhatsApp wkrótce staną przed kolejną innowacją, którą muszą pilnie zatwierdzić: W ramach ustawy o rynkach cyfrowych przyjętej przez Unię Europejską w marcu usługa przesyłania wiadomości ogłosiła, że ​​wprowadzi w Europie nowe warunki użytkowania i wytyczne dotyczące ochrony danych, bez których nie będzie można korzystać z aplikacji. (Prawo)

Continue Reading

Trending