Connect with us

Economy

Cele Fed: inflacja – strata dla inwestorów? | Wiadomość

Published

on

?? Ożywienie gospodarcze może napędzać inflację
?? To zależy od Rezerwy Federalnej
?? Eksperci dostrzegają możliwości zakupowe

Powrót gospodarki amerykańskiej do normalnej pracy po kryzysie koronowym, wraz z potężnymi bodźcami ze strony rządu i władz monetarnych, nie powinien pozostać bez wpływu na inflację. Ponieważ jeśli po szoku podażowym następuje gwałtowny wzrost popytu, to jest to „klasyczny przepis” na wyższą inflację, cytuje Market Watch z Christophera Wooda. „Dlatego inwestorzy w Ameryce powinni przygotować się na największe obawy związane z inflacją od wczesnych lat 80-tych, kiedy gospodarka ponownie się otworzyła” – powiedział główny analityk giełdowy Jefferies.

Czy inflacja wzrośnie tylko w krótkim okresie?

To, czy stwarza to ryzyko dla inwestorów, zależy głównie od tego, jak długo utrzymuje się wysoka inflacja i jak zareaguje na nią Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych.

Jak wyjaśnił Brian Nick, główny strateg inwestycyjny Nuveen w wywiadzie dla MarketWatch, krótkoterminowy strach przed inflacją będzie prawdopodobnie tylko „kaprysem danych” wywołanym niedawnym wzrostem cen towarów, załamaniem podaży i skutkami rządów . To ostatnie oznacza, że ​​ceny znacznie wzrosną w porównaniu z rokiem poprzednim, ale wynika to również z tego, że dopiero wracają do poziomu sprzed kryzysu.

Fed chce się zrelaksować Polityka pieniężna Konserwacja

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych już wskazała, że ​​nie boi się wysokiej inflacji w dłuższej perspektywie, dlatego też zamierza przez długi czas utrzymywać otwarte blokady pieniężne.

Podczas wydarzenia internetowego zorganizowanego przez Klub Ekonomiczny w Waszyngtonie w połowie marca prezes Rezerwy Federalnej USA Jerome Powell wyjaśnił, że Fed chce poczekać, aż inflacja wzrośnie powyżej 2%, a pełne zatrudnienie osiągnie pełne zatrudnienie, zanim zmieni swoją politykę pieniężną. Jest mało prawdopodobne, że stanie się to przed końcem 2022 roku. Zaznaczył, że większość członków Fed ma taki Oceń wysoko Nieoczekiwane przed 2024 rokiem. Jednak Powell powiedział, że nie są to prognozy FOMC.

Aby stworzyć większe pole manewru w polityce pieniężnej, Fed dopiero pod koniec sierpnia zdecydował, że jego przyszły cel inflacyjny powinien wynosić średnio zaledwie 2%. Zgodnie z nowym modelem zwanym „średnim celem inflacyjnym”, przyszła inflacja może przez jakiś czas utrzymywać się powyżej celu 2%, jeśli wcześniej przez długi czas znajdowała się poniżej tej idealnej wartości docelowej. Fakt uwzględnienia inflacji w przeszłości jest nowy – dotychczas był tylko jeden cel skierowany na przyszłość.

Ta nowa polityka umożliwia władzom monetarnym USA znaczne opóźnienie wyjścia z ich obecnie skrajnie luźnej polityki pieniężnej, ponieważ dzięki zmianie strategii Fed nie jest już pod presją, aby szybko interweniować, jeśli inflacja ma w przyszłości eskalować.

Możliwości zakupu

Jednak pomimo komentarzy banku centralnego, według MarketWatch, na rynku pojawiają się również głosy ostrzegające przed ryzykiem, że wzrost inflacji może nie być krótkotrwały i że władze monetarne nie usiądą. Nadal w przedłużającym się silnym wzroście cen.

Ale nawet ta niepewność co do zachowania Fed może zmienić zainteresowanie inwestorów. Według Christiny Huber, Senior Global Market Strategist Invesco, może to otworzyć taktyczne możliwości zakupu dla inwestorów długoterminowych. A jeśli dojdzie do zawirowań na rynku, zakłada się, że prezes Fed, Powell, prawdopodobnie zainterweniuje, zgodnie z raportem „MarketWatch”.

Brian Nick widzi również możliwości dla inwestorów: Uważa, że ​​lepsze dane ekonomiczne i większe sukcesy w szczepieniu populacji powinny przynieść korzyści cyklicznym akcjom. Warunkiem jest to, że Fed nie porzuci całkowicie swojej obietnicy zrównoważonej luźnej polityki pieniężnej i nie będzie postępować w sposób przyjazny dla rynku, jeśli ostatecznie zdecyduje się podnieść stopy procentowe.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Źródła obrazu: Reha Mark / Shutterstock.com, tlegend / Shutterstock.com

READ  Pomidory za 11 euro? Klient zszokowany widząc cenę
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Powrót Airbusa A380

Published

on

drdowolne wokół twarzy Lufthansa To wspaniały znak i znak tego, jak nieprzewidywalne są warunki zewnętrzne. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kierownictwo linii wielokrotnie potwierdzało, że duży Airbus A380 na stałe opuścił flotę. We wrześniu 2021 r. redakcja Technik und Motor była obecna na niezbędne ćwiczenia we Frankfurcie przed ostatnim lotem A po żegnaniu personelu Lufthansy nie jest to najpiękniejszy samolot na świecie, ale być może najbardziej zabawny dla pasażerów. W każdym razie należy przerwać pracę czterech nieopłacalnych i nieefektywnych grzejników, to były argumenty, które trudno było wymyślić.

Teraz, niespodziewanie, dyrektor generalny Carsten Spohr proponuje przywrócić A380, który nie tylko napędza fantazje fanów, ale także wpływa na cenę akcji. Dowiadujemy się: nieopłacalne i nieefektywne są względne. Najwyraźniej wiele rezerwacji odpowiada kilku samolotom szerokokadłubowym, w końcu Lufthansa, w obecnej trudnej sytuacji, uruchamia wiele używanych samolotów odrzutowych dalekiego zasięgu azjatyckiego pochodzenia. Inną kwestią jest to, jak długo A380 może po tym przetrwać. Są bardziej nowoczesne samoloty. i przeciwny ruch. Airbusa Poinformowano o pierwszym locie testowym A321XLR, samolotu odrzutowego krótkiego i średniego zasięgu, który dzięki ulepszeniom technicznym został przekształcony w użyteczny samolot długodystansowy z Frankfurtu do Calgary. Głównie z układem kabiny jak w Shuttle Mallorca. Koncepcja została dobrze przyjęta, otrzymano 500 zamówień, a regularne serwisy zaplanowano na 2024 r. Mimo całego entuzjazmu dla osiągnięć technicznych. Będziemy wiedzieć, gdzie preferować trasy długodystansowe.

READ  Wojna z Ukrainą w centrum uwagi: Indeks DAX zamyka się na czarno - Musk jest teraz największym dostawcą na Twitterze - Tesla z nowym rekordem w dostawach - Delivery Hero, Nordex, Bayer, BMW i GAZPROM w centrum uwagi | biuletyn
Continue Reading

Economy

Konferencja Ukraina na taśmie – w Lugano, walka o odbudowę Ukrainy

Published

on

READ  Dobra wiadomość: akcje Volkswagena rosną po godzinach: Volkswagen może znacząco zwiększyć zyski - wysokie zyski | biuletyn
Continue Reading

Economy

Wartość rynkowa poniżej wartości księgowej: Siemens na minusie: Siemens tnie o 2,8 miliarda euro na Siemens Energy | biuletyn Informacyjny

Published

on

Monachijska grupa technologiczna musi odpisać miliardy ze swoich udziałów, co znacząco wpłynie na wyniki w trzecim kwartale. Teraz Siemens może swobodnie zredukować swój udział z obecnych 35 procent.

Ponadto, 1 lipca grupa sfinalizowała sprzedaż swojej działalności pocztowo-paczkowej od Siemens Logistics o wartości projektu 1,15 miliarda euro, poinformował w piątek Siemens. Jednak przychody ze sprzedaży nie zostaną zaksięgowane w trzecim kwartale. Siemens Logistics zamierza w przyszłości skoncentrować się na logistyce lotniskowej.

W trzecim kwartale Siemens spodziewa się, że spadek będzie miał negatywny wpływ na zysk po opodatkowaniu w wysokości około 2,8 miliarda euro, ogłosiła grupa w czwartek wieczorem. Przy cenie zamknięcia 13,99 euro w czwartek wartość giełdowa Siemens Energy była „znacząco” poniżej wartości księgowej, jak podano powód. Siemens planuje opublikować dane za trzeci kwartał i skutki spadku oczekiwań 11 sierpnia.

Według raportu okresowego, 35-procentowy udział w księgach nadal wynosił około 6,3 miliarda euro w pierwszej połowie roku obrotowego 2021/22. Analityk Jefferies, Simon Toennessen, szacuje poprzednią wartość akcji na 23 do 25 euro za akcję. Późnym popołudniem udział Siemensa stracił około 1 proc. Papiery Siemens Energy początkowo spadły, ale w ciągu roku okazały się dodatnie i zyskały ponad 2 procent.

Siemens uruchomił swoją działalność w zakresie technologii energetycznych, w tym swoją spółkę zależną zajmującą się energią wiatrową Siemens Gamesa, i pod koniec września 2020 r. sprzedał większość udziałów. Zarząd zamierza dalej zmniejszać pozostały udział. Jednak prezes Siemensa, Roland Bosch, oświadczył, że nie chce sprzedawać tego „za mniej niż wartość księgową”. To może teraz utorować drogę, zgodnie z rozważaniami Toennessena.

Philip Buller z Banku Berenberg wspomina o stanie wydarzeń wokół joint venture z francuskim dostawcą samochodów Valeo w zeszłym roku, które Siemens zdewaluował do zera i sprzedał kilka kwartałów później. Uważa, że ​​podobny scenariusz jest możliwy w Siemens Energy. Opisał odpis jako nieunikniony.

READ  Polska tymczasowo obniża podatek VAT na gaz i energię elektryczną ze względu na rosnącą inflację

Cena Siemens Power znalazła się pod znaczną presją w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Powodem są ciągłe problemy w spółce zależnej Gamesa zajmującej się energią wiatrową, zwłaszcza w biznesie z turbinami wiatrowymi na ziemi. Gamesa musiała ostatnio wydać szereg ostrzeżeń o zarobkach. Firma boryka się nie tylko z aktualnie wymagającym otoczeniem rynkowym, ale także z problemami wewnętrznymi. Siemens Energy kilkakrotnie zastępował kierownictwo spółki notowanej na hiszpańskiej giełdzie. Teraz musi się nim zająć Jochen Eckholt, dyrektor ds. energii Siemensa. Krokiem w kierunku restrukturyzacji jest całkowite przejęcie Gamesy, w której Siemens Energy posiada około 67 proc.

Akcje Siemens Energy straciły w tym roku prawie 40 procent swojej wartości. Gazeta jest daleka od rekordowych poziomów 34 euro, które osiągnęły na początku zeszłego roku. Stawka jest również obecnie notowana znacznie poniżej końca rynku w wysokości 22 euro. Wartość rynku wynosi około dziesięciu miliardów euro.

Berenberg opuszcza Siemensa „kupuj” – cel to 176 euro

Prywatny bank Berenberg pozostawił ocenę Siemensa na poziomie „kupuj” z ceną docelową 176 euro, pomimo 1 miliarda dolarów odpisu akcji Siemens Energy. „W normalnych okolicznościach rynek zignorowałby coś takiego, ale w tej chwili nie jest to łatwe” – napisał analityk Philip Boehler w badaniu dostępnym w piątek. Sytuacja przypomniała mu o podobnym posunięciu w zeszłym roku, dotyczącym joint venture z Valeo. W tym czasie akcje zostały odpisane jako bezwartościowe, ale wkrótce potem ponownie zaksięgowano zysk.

Monachium (dpa-AFX)

Wybrane produkty dźwigowe na Siemens AGDzięki nokautom inwestorzy spekulacyjni mogą nieproporcjonalnie uczestniczyć w ruchach cenowych. Po prostu wybierz żądany żuraw, a my pokażemy Ci odpowiednie otwarte produkty na Siemens AG

Dźwignia powinna wynosić od 2 do 20

Brak danych

Więcej wiadomości o Siemens AG

Źródła obrazu: MICHELE TANTUSSI/AFP // Getty Images, Siemens Energy AG

READ  Dobra wiadomość: akcje Volkswagena rosną po godzinach: Volkswagen może znacząco zwiększyć zyski - wysokie zyski | biuletyn
Continue Reading

Trending