Connect with us

Economy

Bitcoin stabilizuje się: amerykańscy inwestorzy robią postępy

Published

on

Bitcoin stabilizuje się: amerykańscy inwestorzy robią postępy

Stabilizacja Bitcoina
Amerykańscy inwestorzy czują, że zmierzają w przyszłość

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Dzień przed publikacją z niecierpliwością wyczekiwanych danych o cenach w USA inwestorzy na amerykańskich giełdach byli nieco bardziej agresywni niż ostatnio. Najwyraźniejsze wzrosty zanotował indeks Nasdaq. Bitcoin wzrósł o 2% po nocnym locie na podstawie fałszywego raportu.

W oczekiwaniu na dane o inflacji w USA inwestorzy na Wall Street poruszają się ostrożnie. the Indeks Dow Jonesa Rekordowe wartości zamknęły się w środę o 0,5 proc. wyżej i wyniosły 37 695 punktów. Ciężka technologia Nasdaq Awansował o 0,8 procent, do 14 969 punktów. Szeroki Standard & Poor's 500 Zyskała 0,6 proc. do 4783 pkt. „Wciąż spekuluje się, kiedy Fed może obniżyć stopy procentowe” – powiedział Tim Gresky, strateg portfelowy w Ingalls & Snyder w Nowym Jorku. Inwestorzy mają obecnie nadzieję na uzyskanie nowych informacji na temat kolejnych kroków amerykańskiej Rezerwy Federalnej na podstawie opublikowanych w czwartek danych cenowych. „Jeśli inflacja nie okaże się wyższa niż oczekiwano, co jest mało prawdopodobne, tendencja będzie polegać na obniżkach stóp procentowych raczej wcześniej niż później” – powiedział Thomas Hayes z Great Hill Capital. Nadzieja na szybkie obniżki stóp procentowych napędzała rynki akcji w grudniu.

Bitcoina
Bitcoina 46 446,43

Cyber ​​logo po raz kolejny wywołało zamieszanie Bitcoina. Najważniejsza kryptowaluta ponownie ustabilizowała się w środę i wzrosła o około dwa procent do 46 230 dolarów. Fałszywy raport przyniósł jej tego wieczoru tymczasowe dochody do 48 000 dolarów. Jednak wkrótce potem w oświadczeniu rzecznik władz wyjaśnił, że raport jest nieprawidłowy. Hakerzy uzyskali dostęp do konta użytkownika SEC i umieścili tam wiadomość.

Po ataku hakerów ceny innych akcji branży kryptowalut również charakteryzowały się wahaniami. Tak płaci giełda kryptowalut Baza monet Początkowo spadł o około sześć procent, zanim prawie odrobił straty. Operator farmy Blockchain Zwierzęta domowe Początkowo również spadła o sześć procent, ale potem wzrosła o około trzy procent. Zarządzający aktywami w USA pozostali optymistami, że SEC zezwoli na handel funduszami będącymi przedmiotem obrotu na giełdzie Bitcoin pomimo śróddziennego ataku hakerów. Według analityków może to zwiększyć popyt na cyberwalutę. „Inwestorzy będą wówczas mogli uzyskać dostęp do Bitcoina za pośrednictwem regulowanych dostawców, bez konieczności przechodzenia przez giełdę kryptowalut, której nie ufają” – skomentował Jochen Stanzel, główny analityk w domu maklerskim CMC Markets. Wiązałoby się to również z dużymi inwestycjami

Martwy na wzroście

martwymartwy
martwy 370,47

Jednocześnie wzrosły wartości indywidualne martwy O około cztery procent, do najwyższego poziomu od ponad dwóch lat. Podwyższenie przez firmę maklerską Mizuho ceny docelowej akcji do 470 dolarów z poprzednich 400 dolarów wywołało nastrój zakupowy. Dom maklerski oczekuje, że WhatsApp będzie w stanie zwiększyć swoją bazę przychodów Meta o jedną trzecią dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji do automatyzacji obsługi klienta. Amerykańska grupa technologiczna mogłaby również skorzystać na rosnącym popycie ze strony chińskich klientów zajmujących się reklamą w handlu elektronicznym.

Po tym jak cena akcji spadła o ponad dziewięć procent w ciągu ostatnich dwóch dni, ona również zniknęła Boeinga Znów o około jeden procent. Dyrektor generalny Dave Calhoun po raz pierwszy przyznał się do winy po awaryjnym lądowaniu 737 MAX z powodu pęknięcia ściany kabiny podczas lotu i przyznał się do błędów.

Mocne liczby od tajwańskiego producenta chipów TSMC Nvidia po raz kolejny zapewniła wiatr w plecy i podniosła amerykańskiego producenta chipów o 2,3 procent. Szybka sprzedaż specjalistycznych chipów dla sztucznej inteligencji (AI) pomogła TSMC zrównoważyć słaby popyt w czwartym kwartale 2023 r. Tym samym TSMC przekroczyło oczekiwania swoje i analityków.

READ  Rolnictwo - Poczdam - Spotkanie z rolnikami w Brandenburgii na temat pomoru świń - Gospodarka
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Voit został sprzedany firmie Millison z Chin

Published

on

Voit został sprzedany firmie Millison z Chin

Dostawca samochodów Voit został sprzedany chińskiej firmie. Spółka z siedzibą w St. Ingbert ogłosiła to w piątek. Z informacji dostępnych dla naszej gazety wynika, że ​​dostawcy samochodów groziło nieuchronne bankructwo. Według kierownictwa w całym Voit zostanie zachowanych około 1750 stanowisk pracy, w tym około 1000 w Kraju Saary.

Funkcjonalność Voit musi zostać w pełni zachowana

Giełdowa spółka Millison Technologie z Chongqing nabyła wszystkie akcje od dotychczasowych akcjonariuszy – za cenę zakupu rzędu średnio dwucyfrowych milionów. Fundusze zostaną przeznaczone na restrukturyzację firmy i przygotowanie jej na przyszłość – bo w świetle zmian na światowym rynku odchodzącym od silnika spalinowego, Voit stawia na kompleksową restrukturyzację.

Przejęcie wymaga jeszcze zgody Federalnego Urzędu ds. Karteli. Według Ministerstwa Gospodarki, Innowacji, Cyfryzacji i Energii Minister Gospodarki Kraju Saary Jürgen Park od początku ściśle towarzyszył temu procesowi. „Jesteśmy zatem bardzo zadowoleni, że w zakładzie w Saarland znaleziono solidne rozwiązanie na przyszłość poprzez przejęcie Millison Technologies” – powiedział Minister Parke, który we współpracy z nowymi akcjonariuszami widzi szansę dla nowych produktów i perspektywy dla Voit. Możliwości zatrudnienia zostaną zabezpieczone, a my oferujemy firmie dalsze możliwości rozwoju w Kraju Saary.”

Plan popiera związek

Związek również optymistycznie podchodzi do projektu: „Cieszymy się z przejęcia Voit przez Melison w kontekście trudności na rynku dostawców motoryzacyjnych” – powiedział SZ zapytany starszy przedstawiciel IG Metall Saarbrücken, Patrick Selzer. Poprzednia struktura klientów była bardzo jednostronna.

Według Selzera IG Metall nawiązał już pierwszy kontakt z potencjalnymi nabywcami. Związkowcy odnieśli wrażenie, że chińscy biznesmeni chcą kontynuować wspólne podejmowanie decyzji i układy zbiorowe w strukturze Voigta i wydawało się, że chcą stworzyć konkurencyjność nie kosztem 1000 pracowników w St. Ingbert, ale kosztem rynku i z klientami.

Millison Technologies produkuje komponenty z metali lekkich

Według Voigta, Chongqing Millison Technologies Inc. Globalny dostawca komponentów z metali lekkich wytwarzanych w procesie odlewania ciśnieniowego, zatrudnia 5000 pracowników i osiąga sprzedaż przekraczającą 500 milionów euro.

Continue Reading

Economy

Hannover Messe: Schulz ma nadzieję na nowy impuls dla transformacji energetycznej

Published

on

Hannover Messe: Schulz ma nadzieję na nowy impuls dla transformacji energetycznej

Stan na: 21 kwietnia 2024 o 21:43

Zdaniem organizatorów to najważniejsze targi przemysłowe na świecie: Hannover Messe do piątku prezentuje innowacje z branży energetycznej i budowy maszyn. Doradca ma nadzieję, że wystawa nabierze nowego rozmachu.

Hanower jest przez tydzień miejscem spotkań przemysłu. Wieczorem wystawę otworzyli kanclerz Olaf Scholz, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oraz premier tegorocznego kraju partnerskiego, Norwegii Jonas Gahr Sture, wraz z kilkoma przedstawicielami świata biznesu i polityki.

Około 4000 wystawców z 60 krajów zaprezentuje do piątku innowacje w dziedzinie inżynierii mechanicznej, inżynierii instalacji, elektrotechniki i technologii ochrony klimatu.

Niedroga energia i więcej innowacji

Kanclerz Schulz ma nadzieję, że Targi Hanowerskie nadadzą nowy impuls transformacji energetycznej i zwiększą konkurencyjność niemieckiego przemysłu. To, czego nasz kraj doświadczy w przyszłości, można zobaczyć na tych targach: opracowujemy nowe rzeczy, stale udoskonalamy produkty, badamy i stosujemy technologie zorientowane na przyszłość” – powiedział Schulz podczas otwarcia. Organizatorzy twierdzą, że to najważniejsze wydarzenie światowych targów przemysłowych.

Koncentrując się na rozwiązaniach w zakresie sztucznej inteligencji i transformacji energetycznej, targi przemysłowe wyznaczają ważne priorytety, powiedział polityk Partii Socjaldemokratycznej. Niedroga energia i więcej innowacji są warunkiem wstępnym zwiększenia produktywności i wzrostu gospodarczego. Wymaga to inteligentnych rozwiązań AI, takich jak te prezentowane na targach: „maszyny, które wyręczają nas w prostych zadaniach, dzięki czemu pracownicy mogą przejść na bardziej wykwalifikowane stanowiska”.

Jak głośno podkreślał Prezes Targów Jochen Köckler NDR: Sztuczna inteligencja odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu konkurencyjności branży w przyszłości. „Sztuczna inteligencja jest kluczem do konkurencyjnego i zrównoważonego przemysłu”. Pomimo niedoboru siły roboczej daje to branży szansę na rozwój, powiedział Kockler. Na targach zaprezentowany zostanie asystent sztucznej inteligencji, który umożliwia sterowanie robotami przemysłowymi za pomocą głosu. Można także zobaczyć urządzenia automatycznie wykrywające awarie lub systemy samodzielnie planujące ich konserwację.

READ  Recesja DAX: Chiny objęły początek tygodnia

Ponad 500 wystawców na wodorze

Na targach reprezentowanych jest także kilka firm technologicznych, w tym Microsoft, Google, Amazon Web Services, Dell, SAP, Siemens i Bosch. Istnieje również wiele średnich firm i ponad 300 start-upów. Tylko do branży wodorowej należy ponad 500 wystawców. „Oznacza to, że Hannover Messe jest w tym temacie światowym liderem” – powiedział Kokler, szef targów.

Mając na uwadze ten cel, celowo wybrano także Norwegię, tegoroczny kraj partnerski. Dzięki bogatej elektrowni wodnej kraj jest w stanie dostarczyć duże ilości zielonego wodoru, czyli wodoru przyjaznego dla klimatu.

Dużo biurokracji

Ostatnio w gospodarce pojawiła się krytyka ze względu na nadmierną biurokrację i wysokie ceny energii. Z punktu widzenia branży zagraża to atrakcyjności lokalizacji, szczególnie w porównaniu z innymi regionami, takimi jak USA. „Nowoczesna polityka dostaw oznacza w sposób naturalny, że staliśmy się szybsi i prostsi” – podkreślił Scholz. „Ograniczenie biurokracji nic nie kosztuje, a wiele daje”.

Komisja Europejska pracuje również nad likwidacją przepisów przy wsparciu rządu federalnego. „To również prawda, ponieważ większość biurokratycznych przepisów pochodzi z Brukseli”. Celem jest zmniejszenie o co najmniej jedną czwartą liczby raportów, które przedsiębiorstwa muszą składać zgodnie z przepisami unijnymi.

Ceny energii są bardzo wysokie

Jeśli chodzi o ceny energii, rząd federalny rozważa również, w jaki sposób nadal zapewniać wsparcie energochłonnym przedsiębiorstwom. Niedawno szef Stowarzyszenia Przemysłu Elektrycznego i Cyfrowego ZVEI Günter Kegel skrytykował fakt, że pomimo spadku ceny energii są w dalszym ciągu zbyt wysokie dla energochłonnych przedsiębiorstw.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, która po raz pierwszy przemawiała podczas otwarcia targów, zgodziła się ze Scholzem. Tylko jeśli Europa stanie się prostsza, szybsza i tańsza, obiekt przetrwa w obliczu coraz silniejszej globalnej konkurencji. „Najważniejsze jest zmniejszenie obciążeń przedsiębiorstw i zmniejszenie biurokracji”. Należy także zwiększyć prędkość energii wiatrowej.

Continue Reading

Economy

Ciężarówka bez kierowcy na autostradzie A96 do Landsbergu

Published

on

Ciężarówka bez kierowcy na autostradzie A96 do Landsbergu
  1. Strona główna
  2. lokalny
  3. Landsberga

Naciska

Samojezdne ciężarówki jeżdżą teraz także na autostradzie A96 pomiędzy Monachium a Landsbergiem. © Człowiek

MAN Truck & Bus jest pierwszym producentem, który otrzymał zezwolenie na testy autonomicznych ciężarówek na niemieckich autostradach. Trasa testowa biegnie z Norymbergi przez Monachium do Ulm i Landsberg. W Lechstadt znajduje się zarówno Centrum Testów Mobilności ADAC (Penzing), jak i Centrum Logistyczne EDEKA.

Landsberg – „Wymagana do tego technologia była przez pewien czas testowana w Centrum Testów Mobilności ADAC w Penzing” – wyjaśnia dr inż. Reinhard Kölke, dyrektor Centrum Technologicznego ADAC w Landsbergu.

Federalny Minister Transportu dr. Volker Wessing wraz z dyrektorem generalnym MAN Alexandrem Vlaskampem towarzyszył w dziewiczym locie na krótkim odcinku między Alershausen a Vorholzen. Według firmy MAN w firmie MAN i jej spółce macierzystej TRATON Group nad tematyką „jazdy autonomicznej” pracuje 500 inżynierów. Zarejestrowano już ponad 130 patentów.

Trasa testowa MAN do Landsbergu – autonomiczna ciężarówka na autostradzie A96

Autonomiczna jazda ciężarówką – zacznij
Federalny Minister Transportu dr. Udział wzięli Volker Wessing i dyrektor zarządzający MAN Alexander Vlaskamp (po lewej). © Człowiek

Samobieżne ciężarówki mogą potencjalnie zapobiegać wypadkom związanym ze zmęczeniem, usprawniać transport i zaradzić niedoborowi 100 000 kierowców ciężarówek.

Samodzielna jazda - ciężarówka - tor testowy
Samobieżne ciężarówki można testować na czerwonych odcinkach autostrady – na trasie A96 do Landsberg. © Człowiek

Z Biuletyn Crespota Codziennie na koniec dnia lub z nowym Aplikacja „Crespot”. Zawsze na bieżąco z najważniejszymi historiami.

READ  Rolnictwo - Poczdam - Spotkanie z rolnikami w Brandenburgii na temat pomoru świń - Gospodarka
Continue Reading

Trending