Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

11. Europejskie Dni Neudrossenfeld: Cyfrowa podróż w kulturową i gospodarczą potęgę Triestu – Bayreuth

Bawaria i Włochy

Transmisja rozpoczyna się o 10 rano salutem i wykładem historycznym o Trieście. O godzinie 11:00 następuje „Wirtschaft im Dialog”, tradycyjna wycieczka, która zwykle odbywała się na zamku Neudrossenfeld. W tym roku dyskusja będzie dotyczyła portu w Trieście i jego znaczenia dla Wolnego Państwa Bawarii. Redaktor naczelny dziennika Trieste „Il Piccolo” zarządza wymianą między przedsiębiorcami a przedstawicielami Izby. Następnie oferowany jest dwunarodowy kurs niemiecko-włoski Regensburg-Triest. Erica Rostia oferuje wgląd w kultury i religie stolicy prowincji, a wielokrotnie nagradzany Paulo Romez czyta ze swojej pracy. Laureatami Medalu Europejskiego i Pieczęci Wolności zostali Ingo Friedrich, Arcaput Nottingerwolf i Emilio Galle Zugarro.

Promocja idei europejskiej

W transmisji na żywo biorą udział także muzycy z European Youth Spirit Orchestra i Focus Europa. „Mam nadzieję, że wykorzystamy go do promowania idei europejskiej” – powiedział Hubner, który chce nie „Europy dla elit”, ale „Europy dla obywateli”. Dlatego osobisty kontakt i kulinarne spotkania, jak to było w zwyczaju na europejskim festiwalu, powinny jak najszybciej powrócić.

Jako przedstawiciel regionu Kulmbach Klemens Angermann dodał: „Europa nie jest pewnym sukcesem”. Dlatego ważne jest, aby się ze sobą komunikować i poznawać. Dzięki formatowi cyfrowemu rozjaśnienie dni Europy może mieć wpływ poza region. Jako przedstawiciel Izby Przemysłowo-Handlowej Peter Bellina podkreślał znaczenie Triestu dla gospodarki Bawarii. Triest to dla nas najkrótszy port w Górnej Frankonii.

READ  Wiele krajów sprzeciwia się rozszerzaniu handlu uprawnieniami do emisji