Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Bayern Monachium: Pożegnanie z Rummenigge – co to oznacza dla Kahna i Salihamidzica

Ostatni bieg, pożegnanie, restart: Bayern Monachium Nareszcie wkraczamy w nową erę!

Rekordowi mistrzowie zrobili to we wtorek Wczesne zakończenie kadencji Karla-Heinza Rummenigge jako Prezesa Zarządu ogłosił. Oliver Kahn – jak początkowo planowano – nie obejmie urzędu 1 stycznia 2022 roku. „Titan” powstanie 1 lipca.

Otwarto podcast SPORT1 „Meine Bayern-Woche” podcast.sport1.de, w aplikacji SPORT1 i popularnych platformach streamingowych Spotify, Apple Podcasts, Amazon Music, Deezer i Podigee

Monachijska firma zrobiła kolejny krok w zmianie pokolenia. Ponieważ: Uli Hoeneß lub Rummenigge od 1979 roku zawsze piastowali czołowe stanowiska w klubie.

Bayern Monachium: Nowa era bez Hoenessa i Rummenigge

Przypomnijmy: Hoeneß był od 1979 roku kierownikiem w monachijskiej firmie, a później pełnił również funkcję prezesa i prezesa. Jednak od 2019 roku 69-latek coraz bardziej wycofuje się z funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej.

Tutaj możesz pobrać plik PDF z Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2021, a następnie go wydrukować print

Z drugiej strony jego były kolega Rummenigge dołączył do firmy jako wiceprezes w 1991 roku, a następnie pełnił funkcję prezesa zarządu od 2002 roku.Usługa: tabela EM.)

Co zmieni się wraz z odejściem Rummenigge?

Ale to też należy już do przeszłości. Więc co oznacza odejście Rummenigge do Bayernu Monachium?

Przede wszystkim klub traci znaczną część doświadczenia i gwaranta tytułu. Rummenigge zebrał wszystkie trofea, jakie klub mógł zdobyć podczas swojej kadencji, w tym dwa potrójne świętowanie. Więcej: Pochodzący z Lipstadt utworzył wraz z Hoeneß markę FCB o zasięgu globalnym.

Khan zna wielkie postępy, które podejmuje. – Karl-Heinz Rummenigge od ponad 20 lat wykonuje fantastyczną pracę dla Bayernu Monachium jako prezes zarządu – powiedział były bramkarz świata. – W tym czasie klub wygrał wszystko, co mógł wygrać. Nie można wystarczająco wysoko ocenić jego usług dla Bayernu.

READ  Werder Brema strzela gola przeciwko Gladbach: Davey Silk jest pod ziemią!

Przetestuj DAZN za darmo i poznaj Ligę Mistrzów na żywo i na żądanie | Pokazać

Jednak nikt w Bayernie Monachium nie boi się przyszłości. Wręcz przeciwnie: tam odejście Rummenigge jest postrzegane jako ważny znak. To także znak nowych początków i odnowy.

Przygotowane przez Kahna Long-Term przez Rummenigge

– To najbardziej logiczny i racjonalny punkt ze strategicznego punktu widzenia – powiedział Rummenigge o swoim poprzednim ruchu w oficjalnym komunikacie klubu. „To koniec roku finansowego, a jednocześnie zaczyna się nowy podział z nowym zespołem trenerów. Oliver Kahn jako nowy dyrektor generalny musi być odpowiedzialny za nowy sezon od samego początku – również dla dobra ludzi zaangażowanych, a zatem w interesie przyszłości Bayernu Monachium”.

W każdym razie 65-letni Khan czuje się dobrze odziedziczony i już od dawna szkolił swojego następcę. (Seifert chwali karierę Rummenigge)

Kahn oficjalnie dołączył do firmy z siedzibą w Monachium jako członek zarządu w styczniu 2020 r., a jego „proces onboardingu” już się rozpoczął i zakończy się za niecały miesiąc.

Poszukiwany: Zwycięzca Mistrzostw Europy! Zarejestruj się teraz do gry w przewidywania SPORT1

Kahn sprawdził się już na tym zadaniu – Rummenigge ostatnio wahał się, czy odpowiadać na pytania dotyczące przyszłości.

Był już odpowiedzialny za Nagelsmann-Transfer

Na przykład były “Tytan” – wraz z dyrektorem sportowym Hasanem Salihamidziciem – był również odpowiedzialny za zatrudnienie nowego trenera Juliana Nagelsmanna.

Opisując Kahna niedawno: „Oczywiście był ważną osobą. Ale wcześniej byłem zaangażowany we wszystkie ważne decyzje” w ekskluzywnym Sport 1-Wywiad. „Czy będzie to przedłużenie umowy z Manuelem Neuerem, Thomasem Mullerem, czy przeniesienie Leroy Sane: teraz wszystko jest oczywiście ważniejsze, ponieważ mój czas odpowiedzialności jest coraz bliżej”.

Znaczy: Khan był zaangażowany we wszystkie decyzje.

Podziękowania dla swojego poprzednika Rummenigge na Instagramie: „Dziękuję za ostatnie 18 miesięcy. Zawsze wspierałeś mnie w tym procesie i bardzo skorzystałeś z siebie i swojego doświadczenia”.

READ  VFB Stuttgart potwierdza zaangażowanie Bayaz: `` Jeden z najbardziej poszukiwanych graczy w całej Europie ''

Co również pokazuje: w Bawarii nigdy nie było próżni energetycznej. (Aktualności: wszystko o EM)

Zamiast tego wszystkie najważniejsze stanowiska są obsadzone w taki sposób, aby mogła rozpocząć się nowa era. Jako dyrektor generalny Hasan Salihamidzic jako dyrektor sportowy i Julian Nagelsmann jako trener mają długoterminowe kontrakty i mają teraz absolutne bezpieczeństwo planowania.

Effenberg ostrzega Bayern Monachium przed niepokojami

Do teraz: Sport 1– Ekspert Stefan Effenberg ostrzega klub przed niepokojami. Z drugiej strony, ten wczesny odjazd porty (Z Rummenigge, przyp. red.) „Oczywiście niebezpieczne” – powiedział były kapitan Bayernu w swojej kolumnie. T Online.

„Teraz Khan i Salihamidzic są natychmiast w pełni odpowiedzialni i oczywiście pod ogromną presją” – kontynuował Effenberg. „Chodzi o to, że odnoszą nie mniejsze sukcesy niż ich poprzednicy w przeszłości – i mają wszystko pod kontrolą, jak Rummenigge i Hoeneß. Stoją przed ogromnymi wyzwaniami”.

52-latek ostrzegł nowych szefów: „Twoja praca w ciągu najbliższego roku lub dwóch określi sukces Bawarii w ciągu najbliższych 10 lat”.