Connect with us

Economy

Atak uchodźców na granicy z Polską: Europa zaskoczona – nadchodzi kryzys – Polityka

Published

on

Niektóre biura podróży w Iraku od kilku miesięcy organizują kuszące wycieczki. Klienci mogą legalnie i wygodnie podróżować do bram Unii Europejskiej. Tysiące zebrały razem swoje oszczędności, pożyczyły pieniądze od przyjaciół i krewnych, a nieco później pojawiły się na granicy białorusko-polskiej.

Irakijczycy to największa grupa uchodźców na Białorusi. Według władz regionalnych w ciągu ostatnich kilku tygodni do Mińska przybyło prawie 8 tys. osób z samego tylko regionu kurdyjskiego na północy.

Według irackiego rządu centralnego, ponad 550 osób zgłosiło chęć powrotu – zrezygnowało z prób przekroczenia silnie zabezpieczonej granicy na terytorium Unii Europejskiej. Około 200 z nich ma wejść na pokład samolotu w czwartek.

[Wenn Sie aktuelle Nachrichten aus Berlin, Deutschland und der Welt live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Europę zaskoczył pośpiech na polską granicę – choć kryzys czaił się od miesięcy. Białoruś ułatwiła Irakijczykom wydawanie wiz wiosną i zwiększyła liczbę lotów z Bliskiego Wschodu do Mińska. Irak zawiesił latem bezpośrednie kontakty z Białorusią na prośbę Unii Europejskiej.

Ale touroperatorzy, przemytnicy i ich klienci znaleźli inne sposoby, na przykład przez Dubaj czy Stambuł. Uchodźcy z Iraku otrzymali od władz białoruskich wizy turystyczne. Według doniesień medialnych zainteresowani płacili do 15 tys. euro. Wiadomości podróżnicze bezpieczne i wygodne, choć drogie Rozpowszechniaj przez media społecznościowe.

Większość uchodźców pochodzi z północnego Iraku

W ten sposób północny Irak stał się głównym źródłem pochodzenia uchodźców, którzy przybyli na Białoruś. Są powody. Podobnie jak mieszkańcy innych części Iraku Kurdowie tracą nadzieję na lepsze życie w swojej ojczyźnie. Korupcja, nepotyzm i przemoc uniemożliwiają naftowym bogactwo Iraku poprawę standardu życia jego obywateli.

READ  Wszystkie oddziały zamknięte: Pierwszy niemiecki bank podejmuje radykalny krok

Ponadto wielu Irakijczyków obawia się o życie i zdrowie. Platforma internetowa „Rudaw” poinformowała, że ​​większość irackich imigrantów kurdyjskich na Białorusi pochodziła z obszarów, gdzie organizacja „Państwo Islamskie” ponownie rosła i gdzie armia turecka walczyła z terrorystyczną organizacją Partii Pracujących Kurdystanu (PKK). .

Tysiące uchodźców czekają na polskiej granicy po białoruskiej stronie.Zdjęcie: Leonid Shiglov/Belta/Reuters

Wielu chce opuścić Irak, ale Kurdowie z Iraku mogą: Bilet do Europy jest droższy niż jej obywatele w innych częściach kraju: dochód per capita w kurdyjskiej części kraju wynosi około 6000 euro rocznie – w innych regionach to tylko około 3500 euro.

Dlatego nawet bez bezpośrednich lotów rozpoczęła się fala emigracji w kierunku Białorusi. Skończyło się dopiero, gdy niedawno zakończyły się Turcja i Zjednoczone Emiraty Arabskie Na wniosek Unii Europejskiej Postanowili nie zezwalać Irakijczykom, Syryjczykom, Jemeńczykom i Afgańczykom na podróżowanie na Białoruś przez ich terytorium narodowe.

Kryzysy na Bliskim Wschodzie pozostają nierozwiązane

Rząd iracki zakazał wydawania wiz wjazdowych białoruskim konsulatom w Bagdadzie i Erbilu w północnym Iraku.

Oznacza to, że podróż uchodźców z Bliskiego Wschodu na Białoruś nie jest niemożliwa, ale staje się coraz trudniejsza. Nadal mogą wykonywać loty z przesiadką, na przykład przez Rosję. Jedynie warunki wizowe są tam bardziej rygorystyczne niż na Białorusi.

[Lesen Sie auch: Was hat Lukaschenko an der Grenze vor? (T+)]

Ale nawet jeśli brama do Europy jest na razie zamknięta dla Irakijczyków chcących wyjechać, obserwatorzy są pewni, że wybuch kolejnego kryzysu jest tylko kwestią czasu. Unia Europejska jest częściowo winna temu, że nie potrafiła znaleźć wspólnej linii dla uporządkowanego przepływu ludzi z innych części świata, napisał dla Foreign Policy dziennikarz migracyjny Andrew Connelly.

Wielu Libańczyków ubolewa nad korupcją elity politycznej.Zdjęcie: Goran Tomasević/Reuters

Ponadto w dającej się przewidzieć przyszłości nie zmienią się straszne warunki w Iraku i innych częściach Bliskiego Wschodu. Potrzeby, ubóstwo, konflikty i kryzys klimatyczny zmuszają wiele osób do wyruszenia do Europy. Sytuacja w Libanie z każdym dniem staje się coraz bardziej dramatyczna.

READ  Zarzut rasizmu: Indianie obrazili Kauflanda i zostali wydaleni? | regionalny

Ubóstwo, głód, korupcja i kryzys klimatyczny

Gospodarka tam podupada. Coraz mniej jest Libańczyków, którzy znajdują pracę, a rośnie liczba tych, którzy nie potrafią związać końca z końcem. Dopiero niedawno ONZ ostrzegło, że krajowi grozi upadek jako państwo. Liban jest na skraju upadku – ponieważ przywództwo polityczne nie jest gotowe na reformy. Kto nim rządzi, opuszcza kraj.

[Beliebt auf tagesspiegel.de: So viel weniger ansteckend sind Geimpfte (T+)]

Równie niszczycielsko wygląda sytuacja w Syrii. Wysiedlenia masowe zawsze były częścią codziennego życia. Po ponad dziesięciu latach wojny jest dziś mniej walk, ale nie ma mowy o pokoju i stabilności pod dyktatorem Baszara al-Assada. W rzeczywistości ponad 80% Syryjczyków żyje w biedzie.

Unia Europejska i Polska oskarżają Łukaszenkę o znęcanie się nad uchodźcami w celu wpędzania Europy w kłopoty.Zdjęcie: Nikołaj Pietrow / BelTA-Pool / AP / dpa

Kraj przeżył kryzys głodowy, zaostrzony przez ciężką pogodę. Miliony kobiet, dzieci i mężczyzn cierpią na rekordowe odwodnienie. Ze względu na brak opadów brakuje wody pitnej i nie można zaorać pól. To sprawia, że ​​jest wielu uchodźców.

Również w Jemenie nędza nie zna granic. Biedny dom świata arabskiego od lat tkwi w konflikcie Są potęgi takie jak Arabia Saudyjska i Iran. Ponad 20 z 30 milionów Jemeńczyków jest uzależnionych od pomocy, a setki tysięcy dzieci cierpi z powodu zagrażającego życiu niedożywienia.

Są też choroby takie jak cholera czy Covid-19. I ożywił bitwy, które okradają ludzi z ich ojczyzny. Dla nich Europa zawsze była miejscem tęsknoty, które obiecuje normalne życie w połowie drogi. Władca Białorusi Aleksander Łukaszenko bezlitośnie wykorzystuje tę nadzieję.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

NVIDIA pokonuje oczekiwania dotyczące zysków: akcje rosną | Życie i wiedza

Published

on

NVIDIA pokonuje oczekiwania dotyczące zysków: akcje rosną |  Życie i wiedza

NVIDIA untermauert seinen Ruf als Super-Aktie!

Der Chip-Hersteller hat am Mittwoch seine Bilanz veröffentlicht – und die ist mehr als erfreulich. Umsatz und Gewinn übersteigen deutlich die Prognosen für den Hersteller von Chips, die auch bei künstlicher Intelligenz (KI) eingesetzt werden.

Die Zahlen sind beeindruckend: So stieg der Umsatz um auf 22,1 Milliarden Dollar gegenüber geschätzten 20,4 Milliarden. Der Nettogewinn lag bei 12,3 Milliarden Dollar; 1,5 Milliarden mehr als noch in der Prognose veranschlagt.

Damit explodierte der Quartalsgewinn von Nvidia innerhalb eines Jahres von 1,4 auf knapp 12,3 Milliarden Dollar! Nvidia-Chef Jensen Huang erklärte dies mit dem weltweiten Einsatz von Künstlicher Intelligenz. Dies habe einen Wendepunkt erreicht. Chips des Konzerns kommen hier zum Einsatz und sind daher hoch gefragt.

Heißt: NVIDIA hat den Markt gerockt – lag mehr als zehn Prozent über den bereits schon sehr optimistischen Analysen der Börsen-Profis.

Und natürlich richtig gute Nachricht für die, die ein NVIDIA-Wertpapier haben. Denn die startet weiter steil an der Börse durch! Nach Bekanntgabe der Zahlen legte NVDIA im nachbörslichen Verkauf Mittwochnacht bis 23 Uhr um zehn Prozent an Wert zu – Tendenz steigend!

Denn die guten Nachrichten des Unternehmens reißen nicht ab: Für das laufende erste Quartal in 2024 erwartet NVIDIA einen Umsatz von rund 24 Milliarden US-Dollar, während Analysten mit 20,4 Milliarden US-Dollar rechnen. Das wären noch mal knapp zum letzten Quartal zehn Prozent drauf!

Continue Reading

Economy

Rolnictwo – Polscy rolnicy wysypują zboże z Ukrainy – Gospodarka

Published

on

Rolnictwo – Polscy rolnicy wysypują zboże z Ukrainy – Gospodarka

Warszawa (dpa) – Polscy rolnicy otworzyli ukraińskie wagony towarowe załadowane zbożem na przejściu granicznym Medica, zamykając na krótko tory na strategicznie ważnej linii kolejowej. Rzeczniczka lokalnej policji powiedziała PTI, że grupa 25 rolników uciekła z miejsca demonstracji przy wiejskiej drodze w stronę pobliskiej linii kolejowej. Procedura zakończyła się kilka minut po negocjacjach z funkcjonariuszami policji. Na tory dotarła niewielka ilość zboża.

Na nagraniu wideo rozpowszechnionym w sieciach społecznościowych ukraińskiej telewizji publicznej widać rolników rozładowujących kukurydzę z kilku ciężarówek z kilku ciężarówek z sąsiedniego kraju i śpiewających polski hymn narodowy.

Protesty przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej

Koleje Ukraińskie potwierdziły zdarzenie, które miało miejsce na polskiej stacji granicznej w Medica. Obydwa otwarte wagony zbożowe przeznaczone były dla Niemiec. Na tej stacji znajduje się około 40 ukraińskich pojazdów przewożących towary rolne. Koleje Polskie i Ambasada Ukrainy w Polsce zostały poinformowane o „nieuprawnionej ingerencji w funkcjonowanie kolei”.

Rozwiązanie to wpisuje się w ogólnokrajowe protesty rolników. Są skierowane przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej, ale także przeciwko importowi tanich produktów rolnych z Ukrainy. Rolnicy już dawno zamknęli przejścia graniczne z sąsiednim krajem na wschodzie w Dorohosku, Hrybinie, Korczui i Medici. We wtorek zamknęli autostrady, ronda i skrzyżowania w 200 miejscach.

„My, rolnicy z całej Polski, jako pierwsi wyciągnęliśmy rękę do przyjaźni i powitaliśmy naszych braci z Ukrainy. A teraz sami jesteśmy przez nich krzywdzeni” – powiedział rozgłośni radiowej Rmf.fm Roman Kondro z inicjatywy „Oszukana Wieś”. . „Różne organizacje mafijne przywożą do Polski te pigułki. Inaczej nie da się tego opisać.”

Polscy rolnicy skarżą się też, że unijny Zielony Ład nakłada na nich nowe warunki, a zboża i inne produkty rolne z Ukrainy, które można wyprodukować taniej, mogą trafiać na rynek bez tych warunków.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Kijowie wezwało Warszawę do zakończenia blokady i podjęcia działań przeciwko „retoryce antyukraińskiej”. „Nie ma żadnego uzasadnienia dla blokady granicy polsko-ukraińskiej, bez względu na towarzyszące jej hasła” – napisał na Facebooku rzecznik MSZ Ołeh Nikołenko.

READ  Putin grozi Polsce siłami rosyjskimi na Białorusi

© dpa-infocom, dpa:240220-99-59318/4

Continue Reading

Economy

DHL testuje przesyłki wysyłkowe bez drukowanych etykiet

Published

on

DHL testuje przesyłki wysyłkowe bez drukowanych etykiet

Teraz możesz wysyłać przesyłki także za pośrednictwem DHL bez samodzielnego drukowania etykiety. Alternatywnie możesz okazać kod QR w oddziale, wydrukować tam etykietę paczki i umieścić ją na przesyłce. Ale jak dotąd pozostaje tak samo: w zasadzie na pudełku znajduje się naklejka. To właśnie może się zmienić, ponieważ wydaje się, że w niektórych regionach DHL testuje wysyłkę paczek bez etykiet wśród wybranych klientów.

Alternatywnie klienci mogą odręcznie wpisać identyfikator paczki na pudełku. To powinno w takim razie wystarczyć Jak paczka! wspomniany. W mailu do klientów DHL wyjaśnia, że ​​wystarczy czytelnie wpisać za pomocą flamastrowej końcówki identyfikator PAK (zaczynający się od „PAK”) marki paczki zakupionej w Internecie lub identyfikator RET (zaczynający się od „RET”) zwrotu. długopis do pisania u góry.Nadawanie. PAK-ID lub RET-ID można znaleźć pod kodem QR etykiety wysyłkowej dostarczanej pocztą elektroniczną.

Całość ma jednak nadal charakter pilotażowy dla wybranych klientów, o których poinformowano drogą mailową. Ta metoda jest obecnie reklamowana wyłącznie w przypadku odbierania paczek z miejsca przechowywania. Powinno być również jasne, że ten rodzaj pisania piórem działa tylko w przypadku opakowań w pudełkach, a nie w przypadku zwrotów bez opakowania. Amazonka. DHL wyjaśnia również, że nieczytelne kody pisemne oznaczają, że przesyłki należy pozostawić.

Przejrzystość: ten artykuł zawiera linki partnerskie. Klikając na niego, przejdziesz bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie tam zakupu, otrzymamy niewielką prowizję. Nic nie zmienia ceny dla Ciebie. Linki partnerskie nie mają wpływu na nasze raporty.


READ  Staatliche KfW-Bank: Innovationen brauchen Förderung
Continue Reading

Trending