Connect with us

Economy

Weekendowy przegląd Ekonomia i polityka / 23. i 24 października 2021

Published

on

DJ WEEKEND Przegląd Ekonomii i Polityki / 23. i 24.10.2021

Najważniejsze wiadomości gospodarcze i polityczne z weekendowego programu Dow Jones Newswires.

Kierunek w niedzielę: Union Stability – wygrywają imprezy na światłach

Wygląda na to, że związek osiągnął dno sondażu. Zgodnie z niedzielnym trendem, który instytut sondażowy INSA opracowuje co tydzień dla Bild am Sonntag, CDU i CSU osiągnęły 20 procent, czyli o jeden punkt procentowy więcej niż w poprzednim tygodniu. Z drugiej strony socjaldemokraci tracą jeden punkt, ale wyraźnie nadal są najsilniejszą partią z 27 proc. Obie partie sygnalizacji świetlnej, FDP (14 proc.) i Partia Zielonych (17 proc.) mogły otrzymać po jednym punkcie procentowym. Podobnie jak w poprzednim tygodniu AfD osiągnęła 11 proc., a lewica pozostała na poziomie 4 proc. Pozostałe partie zagłosują w tym tygodniu 7 proc. (-2).

Habek wzywa do odwagi, by zadłużyć się

Współprzewodniczący Partii Zielonych Robert Habeck chce, aby Niemcy i Unia Europejska uzyskały w przyszłości więcej pożyczek na sfinansowanie walki ze zmianami klimatycznymi. W rozmowie z Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) powiedział, że również w tym celu należy wykorzystać możliwości Ustawy Zasadniczej. Ponadto sektor publiczny musi mieć możliwość zaciągania pożyczek, aby pomóc firmom finansować inwestycje klimatyczne. Jeśli chodzi o Unię Europejską, ostrzegł, że zbyt jastrzębia polityka oszczędnościowa może pomóc „liberalnej i demokratycznej Europie pchnąć się w otchłań”.

Volker Wesing (FDP): „Nie ma alternatywy” dla Traffic Light Alliance

Sekretarz generalny FDP Volker Wesing wykluczył fiasko negocjacji koalicyjnych dla Traffic Lights Alliance. „Porażka nie wchodzi w grę. Nie ma realnych alternatyw dla tej koalicji rządowej” – powiedział Weising w gazecie Neue Osnabrücker Zeitung (NOZ). Polityk FDP podkreślił, że chce „sformować Sojusz na rzecz Postępu i Modernizacji”. Wesing podkreślił, że ochrona klimatu jest również ważną kwestią programu rozwoju gospodarczego.

Politycy sygnalizacji świetlnej wzywają do zawarcia nowego porozumienia UE-USA w sprawie danych

Przedstawiciele SPD, Zielonych i FDP zaapelowali o nowe rozporządzenie dotyczące przekazywania danych do USA po tym, jak Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) unieważnił poprzednią umowę o ochronie danych UE-USA „Tarcza Prywatności” w lipcu 2020 r. SPD Forum Wiceprezes powiedział, że ekonomista Matthias Machnig z Handelsblatt powiedział, że bezproblemowa i prawnie bezpieczna transmisja danych „ma ogromne znaczenie dla konkurencyjności firmy”. Tak więc jedną z głównych trosk nowego rządu federalnego powinna być „aktywna” praca na szczeblu europejskim i międzynarodowym w celu opracowania rozwiązania zgodnego z RODO, które umożliwia innowacje. Wiceprzewodniczący Grupy Zielonych Konstantin von Knots powiedział, że Komisja Europejska i rząd federalny „są odpowiedzialne za ostateczne rozwiązanie tego pilnego problemu i wypracowanie rozwiązania z niezbędnym rozwiązaniem”. Moritz Korner, eurodeputowany z FDP, powiedział, że firmy potrzebują pewności prawnej, a „nie ma listka figowego do ochrony danych”, takich jak porozumienia „Safe Harbor” i „Privacy Shield”, które zostały zniesione przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości.

READ  Impuls do transformacji energetycznej, podpisanie polsko-niemieckiej umowy o współpracy, Gütsel Online, OWL na żywo

Göring-Eckardt (Zieloni) wzywają do obniżenia kosztów energii za niskie płace

Przewodnicząca grupy parlamentarnej Partii Zielonych Catherine Goering-Eckhardt wzywa do szybkiego wsparcia państwa dla osób o niskich zarobkach w radzeniu sobie z rosnącymi kosztami energii. „Potrzebujemy krótkoterminowej pomocy dla wszystkich, którzy są szczególnie dotknięci rosnącymi kosztami energii z powodu niskich dochodów”, powiedział Goering Eckhardt z Bild am Sonntag. Widać wyraźnie, że lider grupy parlamentarnej skrytykował podwyżkę czwartej stawki Hartza zadecydowaną przez socjaldemokratów w obecnym rządzie o 3 euro w styczniu 2022 roku. To w efekcie oznacza obniżkę.

CDU w Nadrenii Północnej-Westfalii wybiera Hendrika Wösta na nowego lidera partii

Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna Nadrenii Północnej-Westfalii rozpoczęła przekazywanie władzy od Armina Lascheta do Hendrika Fusta. Na sobotniej konwencji partii stanowej w Bielefeld urzędujący sekretarz ds. transportu West został wybrany na nowego przewodniczącego Chrześcijańskich Demokratów w najludniejszym stanie z prawie 98,3 procentami poparcia. Sam Laschet zaproponował Wüsta na swojego następcę na początku października – jako lidera partii i premiera.

Szef MAE wzywa Niemcy do odgrywania bardziej aktywnej roli w ochronie klimatu

Tuż przed rozpoczęciem Światowej Konferencji Klimatycznej w Glasgow szef Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) Fatih Birol wezwał Niemcy do dalszych działań na rzecz ochrony klimatu na całym świecie. „Myślę, że byłoby bardzo dobrze, gdyby Niemcy stały się bardziej aktywne na arenie międzynarodowej, aby stworzyć większy impet dla ochrony klimatu, zwłaszcza w Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej” – powiedział Birol dla Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS). Chodzi nie tylko o pomoc finansową, ale także o dyplomację. Ma nadzieję, że przyszły minister spraw zagranicznych Niemiec zajmie się ochroną klimatu podczas spotkań ze swoimi zagranicznymi odpowiednikami. Jednocześnie Birol zaapelował do przyszłego niemieckiego rządu federalnego o szybszą rozbudowę odnawialnych źródeł energii i sieci elektroenergetycznych oraz podjęcie międzynarodowych kroków w celu zamknięcia szkodliwych dla klimatu elektrowni węglowych.

READ  Volvo Electric EX30: do końca czerwca ze zniżką 3500 euro

Arabia Saudyjska, największy światowy eksporter ropy, chce być neutralny dla klimatu za 40 lat

Arabia Saudyjska, największy światowy eksporter ropy, od prawie 40 lat dąży do neutralności klimatycznej. Saudyjski książę koronny Mohammed bin Salman powiedział w nagranym przemówieniu w sobotę, że jego kraj nie chce produkować żadnych dodatkowych gazów cieplarnianych „do 2060 roku”. Powinno to być możliwe dzięki „podejściu do gospodarki opartej na obiegu węgla”. Książę koronny ogłosił to na kilka dni przed rozpoczęciem globalnego szczytu klimatycznego.

Seehofer (CSU) pokazuje, jak rozumie polskie ogrodzenie graniczne

W rozmowie z Bild am Sonntag (Bams) federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer (CSU) wyraził zrozumienie, że polski rząd buduje ogrodzenie na granicy z Białorusią. „Uzasadnione jest chronienie granic zewnętrznych w taki sposób, aby zapobiec niewykrytym przekroczeniom granicy na zielonej granicy” – powiedział gazecie Seehofer. „Jeśli chcesz się zarejestrować, musisz spełnić wymagania i zostać zweryfikowany.”

Kijów oferuje Europejczykom większe dostawy gazu

Na tle gwałtownego wzrostu cen energii Kijów zapewnił Europejczykom znaczny wzrost dostaw gazu. Szef Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow powiedział dziennikarzom, że Kijów ma obecnie kontrakt z Rosją na transport 40 mld m sześc. gazu tranzytem. Ale dzisiaj możemy zaoferować naszym europejskim przyjaciołom dodatkowe 55 miliardów metrów sześciennych gazu”. 55 mld metrów sześciennych odpowiada rocznej przepustowości niedawno ukończonego na Bałtyku gazociągu Nord Stream 2. Ukraina jest jednym z zagorzałych przeciwników niemiecko-rosyjskiego rurociągu, który według Moskwy jest „niebezpieczną bronią geopolityczną”.

Brytyjskie Ministerstwo Skarbu ogłasza wielomiliardowe inwestycje w transport

Aby lepiej połączyć resztę kraju, brytyjskie Ministerstwo Skarbu zapowiedziało miliardy dolarów na inwestycje w projekty transportowe poza Londynem. Jak poinformowało ministerstwo, w sobotę rząd zamierza przeznaczyć w kolejnym budżecie łącznie 7 mld funtów (8,3 mld euro). Chce spełnić ważną obietnicę wyborczą złożoną przez premiera Borisa Johnsona.

READ  Biała woda: Paliwo Boxberg jest dobre dla klimatu

IfW: Fala przeziębienia i grypy może kosztować nawet 30 miliardów euro

Ekonomiści ostrzegają, że w nadchodzących miesiącach wzrosną koszty gospodarcze ciężkiego przeziębienia i grypy. Jeśli w tym sezonie wystąpi szczególnie duża liczba chorób układu oddechowego, na przykład między październikiem 2017 r. a kwietniem 2018 r., może to spowodować straty gospodarcze sięgające 30 miliardów euro. Jest to oparte na szacunkach Kilońskiego Instytutu Gospodarki Światowej (IfW) dla świata w niedzielę (WamS).

Premier Hans (CDU) wzywa do zakończenia sytuacji epidemicznej

Premier Kraju Saary Tobias Hans (CDU) opowiedział się za zakończeniem sytuacji epidemicznej i uzasadnił powszechne złagodzenie sytuacji w swoim kraju. „Z zadowoleniem przyjmuję postępy Ministra Zdrowia. Epidemia jeszcze się nie skończyła, ale straciła swój horror z powodu szczepień. Musimy to wziąć pod uwagę” – powiedział w niedzielę Hans der Bild.

RKI: Siedmiodniowy wskaźnik infekcji w całym kraju wzrósł do 106,3

Częstość występowania nowych infekcji koronowych w całym kraju przez siedem dni nadal rośnie. Jak poinformował w sobotę rano Instytut Roberta Kocha (RKI), wartość wzrosła do 106,3. W związku z tym w ciągu jednego dnia zarejestrowano 13 732 nowych infekcji. Liczba zgonów w Niemczech w związku z zakażeniem Corona wzrosła o 23 do 95 100.

Austria ogłasza możliwość zamknięcia tylko dla osób niezaszczepionych

Austriacki rząd postanowił zaostrzyć środki Corona dla osób nieszczepionych. Jeśli więcej niż 600 łóżek intensywnej opieki zostanie zajętych przez pacjentów z koroną, w przyszłości zostaną nałożone ograniczenia dotyczące wyjścia dla osób bez ochrony przed szczepieniami, rząd ogłosił w piątek wieczorem, według agencji informacyjnej APA.

Skontaktuj się z autorem: [email protected]

DJG / DJN / AFP / cln

(koniec) Dow Jones Newswires

24 października 2021, 11:30 ET (15:30 GMT)

Prawa autorskie (c) 2021 przez Dow Jones & Company, Inc.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Baywie grozi niewypłacalność – przeglądy prasy i podstawowe informacje o sytuacji

Published

on

Baywie grozi niewypłacalność – przeglądy prasy i podstawowe informacje o sytuacji

Firma zajmująca się handlem produktami rolnymi Baywa AG stoi w obliczu kryzysu. Od czasu publikacji raportu restrukturyzacyjnego cena akcji spadła. Rolnicy odczuwają skutki jako klienci i inwestorzy. Informacje zwrotne i tło:

Niedziela, 21 lipca 2024 o 9:51

Czas czytania: 6 minut

Baywa AG opublikowała w piątkowy wieczór po zamknięciu giełdy specjalny komunikat, w którym zwróciła się o sporządzenie raportu restrukturyzacyjnego. W rezultacie w poniedziałek rano akcje Baywy tymczasowo spadły o około 35%. Następnie we wtorek akcje ponownie spadły i rano spadły do ​​najniższego poziomu od 2009 roku.

Zatrudniająca około 24 000 pracowników monachijska spółka zajmująca się handlem produktami rolno-energetycznymi ogłosiła, że ​​raport restrukturyzacyjny ma na celu poprawę „napiętej sytuacji finansowej”.

Komentatorzy w gazetach i portalach giełdowych widzą zmowę ze strony wyższej kadry kierowniczej. Trudna sytuacja finansowa stała się już jasna. Wybór dźwięków:

FAZ: Rockweed powinien zasiadać w radzie nadzorczej Baywy

the Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) Komentarze na temat kryzysu pod tytułem „Baiwa House of Cards”. Zaledwie 15 miesięcy temu dyrektor generalny Klaus Lutz pożegnał się z Baywa AG bilansem otoczonym złotem. Lutz w dalszym ciągu „rozbudowuje” spółkę Green AG, dotychczas ograniczającą się do lokalnego handlu produktami rolnymi, w międzynarodową grupę o obrotach rzędu 27 miliardów euro, która sfinansowała ekspansję pożyczkami. Jego następca i wieloletni towarzysz Marcus Bollinger wspierał go „najlepiej, jak mógł”. „W czasach rosnących stóp procentowych firma założona w 1923 roku wygląda jak domek z kart w środku burzy” – napisał FAZ. Rada nadzorcza, w której zasiadają prezes rolników Joachim Rockwed i europosłanka CSU Monika Hollmayr, „biernie obserwuje, co się dzieje”. Musi działać teraz, ocenia FAZ. Nowy początek na czele Rady wydaje się nieunikniony.

DSW: Dotknięci rolnicy jako klienci i inwestorzy

Wiceprezes Niemieckiego Towarzystwa Ochrony Kolekcjonerów Papierów Wartościowych (DSW), prawniczka Daniela Bergholt z Monachium, szczególnie zaniepokojona jest inwestorami z sektora rolnego. „BayWa jest firmą prywatną: wielu tamtejszych rolników jest zarówno klientami, jak i akcjonariuszami. Akcje BayWa często stanowią ważną część oszczędności emerytalnych” – powiedziała. W komunikacie prasowym.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: mimo niskich cen: Analityk UBS odradza strategię „kupuj na dole” – w obliczu szoku cenowego ropy w przyszłości? | biuletyn

Towarzystwo Opiekuńcze uruchomiło zatem serwis informacyjny dla wszystkich akcjonariuszy i obligatariuszy. Możesz bezpłatnie zarejestrować się w kancelarii prawnej Bergdolt jako regionalnym biurze DSW w Bawarii, a będziesz informowany o bieżących wydarzeniach i środkach. W tym celu należy wysłać e-mail na adres [email protected] lub zadzwonić pod numer 089/38665430.

Handelsblatt: Lutz rządzi

the Handelsblatt Dociekał przyczyn niedoli: w 2023 roku BayWa musiała ogłosić pierwszą w historii grupy porażkę. Szczególnym problemem ze względu na wysokie stopy procentowe jest wysoki poziom zadłużenia. Ponadto nie doszła do skutku planowana sprzedaż przynoszącej straty działalności w zakresie handlu energią słoneczną.

Długi te wynikają w dużej mierze z kadencji byłego dyrektora generalnego Klausa Josefa Lutza, który do wiosny 2023 roku kierował spółką ograniczającą się do handlu produktami rolnymi i przekształcił ją w konglomerat. Menedżer rozwijał się na całym świecie dzięki kredytowi, a przede wszystkim zbudował biznes energii odnawialnej jako drugi filar grupy.

Ale za kadencji Lutza Baiwa dokonywała również wykupów w branży rolnej: firma stała się większościowym właścicielem dużych nowozelandzkich plantatorów jabłek Turners and Growers, którzy prowadzą jej gospodarstwa na całym świecie.

W walce o władzę z Lutzem, która obejmowała także podejrzenia dotyczące potencjalnych naruszeń zasad compliance, zwyciężył obecny dyrektor generalny Markus Bollinger, ponieważ ufają mu właściciele spółdzielni. „Ale rada nadzorcza dała jasno do zrozumienia, że ​​oczekuje od Bollingera postępów w restrukturyzacji w tym roku” – napisał Handelsblatt.

SZ: To są najwięksi wierzyciele

the Gazeta południowoniemiecka Spojrzał na wierzycieli Baiwy. Największymi posiadaczami są DZ Cooperative Bank, Landesbank Baden-Württemberg (LBBW) i Unicredit, które pozyskały kredyt konsorcjalny o wartości 2 miliardów euro, którego termin spłaty przypada na wrzesień 2025 roku.

Monachium Mercur: kilka kryzysów jednocześnie

Zdaniem grupy przyczyną słabej działalności jest przede wszystkim spadek cen w branży modułów fotowoltaicznych Monachium Merkury. Ceny zostałyby obniżone o połowę w 2023 r. Nadwyżka mocy produkcyjnych w produkcji ogniw słonecznych w Chinach doprowadziła do globalnego nadmiaru, a następnie spadków cen.

Rolnictwo w dalszym ciągu boryka się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, kontynuuje Mercur, powołując się na wcześniejsze informacje z BayWa. Straty w zbiorach i składki ubezpieczeniowe naliczone, zwłaszcza w Nowej Zelandii, w wyniku huraganu Gabriel, zmniejszyłyby wynik. Warunki pogodowe spowodowały także straty w handlu zbożem. Dodatkowo niższe ceny nawozów będą miały negatywny wpływ na działalność rolniczą w 2023 roku. Niższe ceny zbóż w efekcie taniego importu z Ukrainy przełożyły się na niższy popyt na nawozy.

Dodatkowo, po podwyżce stóp procentowych prawdopodobnie nastąpi załamanie w budownictwie mieszkaniowym w Niemczech. Spadek liczby pozwoleń na budowę od 24 miesięcy z rzędu przekłada się wyraźnie na spadek popytu na materiały budowlane. Według Stephena Mechtera, generalnego przedstawiciela i szefa działu konstrukcyjnego monachijskiej firmy BayWa AG, największy kryzys w branży budowlanej od 50 lat można przezwyciężyć jedynie poprzez transformację – twierdzi gazeta.

Finanz.net: Analitycy zawieszają rekomendację

W poniedziałek inwestorzy sprawili, że ich akcje spadły aż o 35%. Na koniec notowań pozostało około -28%. Pisze Finanzen.net. Gazeta traci teraz 7,39% do 15,04 euro za pośrednictwem XETRA. Analitycy z Warburg Research i prywatnego banku Metzler zawiesili teraz swoją ocenę.

Fakt, że grupa powołała do zarządu eksperta ds. restrukturyzacji, będzie prawdopodobnie zauważalny w codziennej działalności, powiedział finanzen.net ekspert z Warburga, Oliver Schwarz. Na przykład wyprzedaż Solar Trade może zakończyć się nagle. Ponadto dostawcy mogą nalegać na płatność z góry, a refinansowanie może stać się droższe.

Borsenzitung: Teraz kolej na banki-wierzycieli

the Gazeta Al Borsa Uważa, że ​​„Baiwa znajduje się w kryzysie egzystencjalnym”. Wraz z publikacją raportu o restrukturyzacji mocno zadłużona grupa handlu rolnego Baywa zrzekła się sterów przedsiębiorstwa, jak podała gazeta Börsenzeitung, prosząc o dalsze komentarze. Teraz kolej na banki-wierzycieli. Raport restrukturyzacyjny opublikowany przez zadłużoną grupę handlu rolnego jest przyznaniem, że zarząd osiągnął swoje granice, jeśli chodzi o restrukturyzację spółki. Jak podaje gazeta „Porsenszeitung”, instytucje kredytowe obawiają się, że członek Monachium SDax wkrótce nie będzie w stanie terminowo spłacać swoich zobowiązań.

Rozwiązanie 3: Baywa jest „zbyt duża, aby upaść”

Nieprzyjemne konsekwencje czekają na akcjonariuszy i wierzycieli Redakcja 3. Może wystąpić ryzyko obniżenia kapitału, w tym podwyższenia kapitału lub restrukturyzacji strony pasywnej. Ale jasne jest również, że Baywa jest „zbyt duża, aby upaść” – mówi komentator Stock3. Z pewnością będzie to kontynuowane, ale w jaki sposób w perspektywie krótkoterminowej pozostaje dużym znakiem zapytania.

Mówi się, że do końca 2023 r. Baiwa będzie zadłużona na 5,5 miliarda euro. Stało się to problemem w związku ze wzrostem stóp procentowych. Po poniedziałkowym ogłoszeniu cena akcji spadła o jedną trzecią, do poziomu pomiędzy 13,80 a 14,90 euro. Największym akcjonariuszem jest Bayerische Raiffeisen-Beteiligungs-AG z 33,8%, a za nim plasuje się państwowa spółka zależna Volks- und Raiffeisenbanken. Spółka nie ujawniła początkowo tożsamości biegłego ani terminu udostępnienia raportu restrukturyzacyjnego. Według kręgów finansowych ma to być firma konsultingowa Roland Berger.

ogłoszenie:

Aby w pełni wykorzystać możliwości tej witryny, włącz JavaScript w swojej przeglądarce

Aby przeczytać ten artykuł, potrzebujesz najwyższej subskrypcji agrar

O naszych subskrypcjach

Continue Reading

Economy

Producent popełnia ogromny błąd – produkt sprzedawany jest w Edece i Rewe

Published

on

Producent popełnia ogromny błąd – produkt sprzedawany jest w Edece i Rewe
  1. tz
  2. konsument

Naciska

Piwo bezalkoholowe to idealne rozwiązanie na ugaszenie pragnienia. Jednak jeden z producentów ostrzega obecnie przed jednym ze swoich napojów. W sześciopakach znajdują się fałszywe butelki.

Kassel – Szczególnie w gorące letnie dni zimne piwo jest szczególnie popularne po treningu, na zakończenie dnia lub w towarzyskim gronie przy grillu. Jeśli wolisz unikać alkoholu, możesz zdecydować się na wersję bezalkoholową, ponieważ w supermarkecie jest duży wybór.

Konsumenci muszą jednak obecnie zachować ostrożność: alkohol przedostaje się do rzekomo bezalkoholowego napoju. Producent udostępnia informacje nt On pamięta Ostrzega wcześniej.

Pilne wycofanie piwa bezalkoholowego: Nieprawidłowa zawartość w produkcie bezalkoholowym

Dotknięte piwo nosi nazwę „Hirsch Non-Alcoholic” i pochodzi z firmy HirschBrauer Honer GmbH z siedzibą w Wurmlingen w Badenii-Wirtembergii. Firma pisze w A komunikat prasowy: „Niektóre sześciopaki oznaczone jako „Hirsch Alcohol Free” mogą zawierać butelki piwa zawierającego alkohol lub nasz produkt „Hirsch Hefe Weisse” z datą przydatności do spożycia 25 stycznia 2025 r.”.

Dotyczy następującego produktu:

Hirsch biały bezalkoholowy
Honor browaru Hirsch
25.01.2025
Sześciopakowe pudełka

Browar Hirsch informuje klientów o wycofaniu piwa – butelki, których to dotyczy, są również sprzedawane w supermarketach

Konsumenci powinni zwracać uwagę na reklamy umieszczone na butelkach podczas otwierania pudełek zawierających sześciopaki. „Możesz wymienić nieprawidłowo zapakowane butelki na zewnętrzne opakowanie alkoholu bezalkoholowego Hirsch na nowy towar w sklepie, w którym produkt został zakupiony, lub zwrócić cenę sprzedaży.”

Piwo sprzedawane jest w sklepie internetowym Hirsch Brewery Honer. Można go również dostać w wielu sklepach z napojami, zwłaszcza w Badenii-Wirtembergii. Nawet w dużych sieciach supermarketów, m.in edicanetto i RoyJest na półce.

Producent informuje o pilnym wycofaniu piwa. Napój bezalkoholowy, który nieprawidłowo zawiera alkohol. (Awatar) © Svetlana Iakusheva/Imago

Inne produkty, których nie dotyczy wycofanie

Producent udziela pełnej aprobaty dla innych produktów: „Pojedyncze butelkowane butelki z asortymentu „Hirsch Hefe Weisse” (z alkoholem) nadają się do spożycia lub mają typową jakość, a deklaracja pojedynczej butelki odpowiada również zawartości butelki .” Jedynie opakowanie zewnętrzne z napisem „Hirsch Alcohol Free” zawiera podrobione butelki.

READ  Biała woda: Paliwo Boxberg jest dobre dla klimatu

Aktualnie jest też pilny Zadzwoń do kiełbasek w Edece, w najgorszych przypadkach istnieje ryzyko zatrucia krwi. Konsumenci powinni również: Kupując ser, należy zachować ostrożność: producent ostrzega, że ​​w jednym z produktów znajdują się bakterie. (Progresywny)

Continue Reading

Economy

Czy Smart Roadster powróci jako samochód elektryczny?

Published

on

Czy Smart Roadster powróci jako samochód elektryczny?

Adelmann, oficjalny dyrektor generalny Smart Europe, powiedział Autocar, że opcją jest ożywienie małego Smart Roadstera jako samochodu elektrycznego w celu poszerzenia gamy modeli marki. „Jeśli zbudujemy roadstera, możecie być pewni, że będzie on bardzo kompaktowy – na pewno dwumiejscowy” – powiedział.

W Europie Smart sprzedaje obecnie E-SUV nr 1 i powiązane z nim SUV-y coupe nr 3 – oto nasz aktualny raport dotyczący napędu tego modelu. Większy model SUV-a nr 5 ma zostać wypuszczony na rynek w przyszłym roku, jego badanie pokazano na kwietniowym salonie Auto China, a wstępne zdjęcia i dane dotyczące wersji seryjnej stały się znane w czerwcu. Smart nadal pracuje nad elektrycznym następcą oryginalnego Smarta – Fortwo. Aby obniżyć koszty w segmencie małych samochodów, Smart twierdzi, że będzie musiał dzielić platformę z innym producentem.

Gdy ta podstawowa gama modeli elektrycznych będzie już dostępna, marka będzie mogła zacząć „przekierowywać uwagę na bardziej dynamiczne i smuklejsze oferty” – stwierdził Autocar w raporcie. Wielkie ale: w przypadku tak kompaktowych pojazdów ceny i marże są zwykle tak niskie, że zyski (lub nawet próg rentowności) można osiągnąć tylko w dużych ilościach – problem, z którym Smart już się boryka w przypadku następcy Fortwo. Modele specjalistyczne dla entuzjastów ekonomii są bardzo trudne w realizacji, zwłaszcza w segmencie minivanów i minivanów.

Sam Smart również wie to ze swojej historii: zaledwie po trzech latach budowy Smart Roadster pierwszej generacji nie był sukcesem ekonomicznym ówczesnego DaimlerChrysler AG. Wysokie ceny, minimalne rabaty i nieprzekonująca motywacja doprowadziły do ​​spadku popytu. Do końca produkcji na początku listopada 2005 roku wyprodukowano 43 000 egzemplarzy, z czego około 11 000 nie zostało wówczas jeszcze sprzedanych.

To, że Adelmann jest w dalszym ciągu tak otwarty na pomysł nowego Roadstera, może wynikać także z jego „bardzo emocjonalnego związku z tym samochodem”, jak sam mówi – Smart Roadster był kiedyś pierwszym samochodem jego firmy.

READ  Impuls do transformacji energetycznej, podpisanie polsko-niemieckiej umowy o współpracy, Gütsel Online, OWL na żywo

autocar.co.uk, Archive.org (Artykuł o zakończeniu produkcji w 2005 roku)

Continue Reading

Trending