Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Aktualizacja zabezpieczeń do systemu MacOS 10.15 zabija OpenCL

W rzeczywistości OpenGL i OpenCL zostały już wycofane na komputerach Mac w 2018 r. Jednak procedury kontroli kart graficznych, które Apple zastąpiło teraz własnym metalowym API, są nadal używane w wielu starszych aplikacjach. Teraz, według dewelopera Gusa Mullera, Apple zaprzestało obsługi OpenCL z najnowszą aktualizacją zabezpieczeń dla macOS 10.15, aliasy Catalina – bez żadnych informacji. Nie jest nawet jasne, dlaczego tak się dzieje i czy jest to spowodowane względami bezpieczeństwa.

Popularna aplikacja do edycji zdjęć Muller Acorn to wersja 6 Bezpośrednio dotknięty zmianą. Aplikacja używa OpenCL over Core Image jako domyślnego procesora obrazu. Po zainstalowaniu aktualizacji zabezpieczeń Catalina 2021-002 oznacza to, że obrazy mogą całkowicie zniknąć, warstwy i funkcje rysowania przestają działać, a aplikacji nie można już używać. Najprostszym rozwiązaniem jest aktualizacja do Acorn 7 – nie używaj już OpenCL.

Więcej od Mac & i

Oprócz Acorn 6 i wcześniejszych, narzędzie do przetwarzania wsadowego grafiki Muller Retrobatch również stało się bezużyteczne – przynajmniej w przypadku filtrów używających obrazu podstawowego. Jest do tego nowa wersja beta. Acorn 6.6.5, również dostępny w wersji beta, powinien rozwiązać niektóre problemy z OpenCL. Acorn 4 i 5 nie będą już aktualizować Apple. Inni programiści również zgłaszają problemy ze swoimi aplikacjami.

Apple ogłosił koniec OpenGL i OpenCL wraz z wprowadzeniem macOS 10.14, alias Mojave prawie trzy lata temu. W tym systemie operacyjnym działania uznawano za wstrzymane. Jednak nie został całkowicie usunięty w Catalina. w Ulotka dołączona do opakowania Wspomina tylko o wyeliminowaniu luk w zabezpieczeniach CoreGraphics (błędy pamięci) i sterownikach graficznych Intela (problem poza zakresem), ale poza tym w ogóle nie wspomina o OpenCL. Apple ma również przeszłość Funkcje zostały wyłączone w ramach aktualizacji zabezpieczeń. Tutaj również grupa nie była zbyt komunikatywna.


(Kawaler)

Do strony głównej

READ  Bandai Namco otrzymało pozwolenie na opracowanie nowego Pokémon Snap dzięki Pokémon Tekken • Nintendo Connect