Connect with us

science

Aktualizacja liczb koronowych: liczba zgonów spadła przez piąty dzień z rzędu – dowody

Published

on

Liczba zgonów w Niemczech jest o piąty kolejny dzień mniejsza od wartości z poprzedniego tygodnia.

Jest to oparte na liczbach z Instytutu Roberta Kocha z niedzieli rano. W związku z tym poprzedniego dnia doszło do trzech kolejnych zgonów związanych z Covid-19. W poprzednim tygodniu wartość wynosiła cztery.

Występowanie siedmiu dni na poziomie Niemiec między Korona– Nowe infekcje mają teraz 35,0 (poprzedni dzień: 32,7, tydzień temu: 22,6). Według danych na desce rozdzielczej RKI z godziny 3.14, w ciągu 24 godzin zarejestrowano 4728 nowych infekcji (w poprzednim tygodniu: 3127).

Wskaźnik infekcji był do tej pory podstawą wielu ograniczeń związanych z koronawirusem podczas pandemii, na przykład w ramach federalnego hamulca bezpieczeństwa, który wygasł pod koniec czerwca. W przyszłości inne wartości, takie jak hospitalizacja, będą musiały być brane pod uwagę w większym stopniu.

Według informacji, całkowita liczba zakażeń koronowych zarejestrowanych w Niemczech od początku epidemii wynosi 3 821 013. Do tej pory zgłoszono łącznie 91 867 zgonów z powodu korony. RKI szacuje liczbę osób, które wyzdrowiały z infekcji koronowej na 3 679 500.

Wartość R: Wartość R wynosi 1,30 (stan na piątek). Liczba reprodukcyjna R oznacza, że ​​100 zarażonych osób zaraża kolejne 130. Tydzień temu wartość R wynosiła 1,18.

Jeśli wartość jest stale wyższa niż 1, liczba wystąpień wzrasta.

W każdej chwili możesz znaleźć aktualne informacje w Corona Liveticker.

Raport tygodniowy RKI: Mniej osób starszych przebywa w szpitalu

Kto jest w szpitalu: Starsi ludzie mniej. Według cotygodniowego raportu RKI średni wiek pacjentów z Covid 19 leczonych w szpitalu znacznie się obniżył w porównaniu z początkiem roku: w tym czasie mediana wynosiła 77 lat, aw zeszłym tygodniu 48 lat. RKI nie podaje żadnych powodów rozwoju. Podejrzewa się jednak związek z wczesnym rozpoczęciem szczepień u osób starszych i zagrożonych.

READ  Teleskop Jamesa Webba: Surowiec dla oka w kosmosie

ten Aktualne zasady dotyczące aury Czytam tutaj.

odbiornik podróży: Trudno odpowiedzieć na pytanie o ich rolę, ponieważ dane są niekompletne. Według raportu, od połowy lipca do 8 sierpnia znanych było 7000 dobrych przypadków z możliwym zakażeniem za granicą i około 26 000 w tym samym okresie w Niemczech (z prawie 24 000 przypadków bez takich informacji). Według listy RKI, poprzednie pobyty w Hiszpanii, Turcji i Kosowie były wielokrotnie odnotowywane.

Testy laboratoryjne: Według raportu, miniony tydzień był najniższy w roku, z 588 404 testami PCR przesłanymi przez 200 laboratoriów. Od wiosny wartości tygodniowo wynosiły mniej niż milion. Przy około 4% odsetek pozytywnych testów jest stosunkowo niski, ale wyższy niż od dłuższego czasu.

Przegląd stanów i okręgów federalnych

W sumie dwa kraje związkowe wciąż znajdują się poniżej 10 poziomu: Saksonia-Anhalt (9,7) i Turyngia (8,1). Krajem o najwyższym wskaźniku infekcji jest Hamburg z 74,3. Oprócz miasta hanzeatyckiego, Berlin (62,2), Brema (35,7), Nadrenia Północna-Westfalia (54,4), Szlezwik-Holsztyn (48,7) i Kraj Saary (37,6) mają powyżej 35 marek.

W sumie trzy prowincje w całym kraju są całkowicie wolne od korony. Weimarer Land, Sonneberg (oba Turyngia) i region Werra-Meißner (Hessen) mają całkowicie białą listę: 0 przypadków.

Tak pracujesz ze szczepieniami

na nim stronie internetowej RKI informuje, ile osób w Niemczech otrzymało do tej pory swoje pierwsze lub drugie szczepienie. Na poniższej grafice widać obecną sytuację.Mapa: Monitoring szczepień przeciwko koronie w krajach związkowych - infografika

Jak rozpowszechniona jest Corona na całym świecie?

Johns Hopkins University w Baltimore (USA) określa liczbę koron na świecie. Pokazują: wskaźnik infekcji nie wszędzie jest tak niski jak w Niemczech, w niektórych krajach wartość wciąż znacznie przekracza 100.

Uwaga: 23 czerwca 2021 r. BILD usunął animowaną mapę Niemiec z chronologią nowych infekcji, aby uzyskać lepszy przegląd.

Usunięto już wykres z „gorącymi punktami koronowymi” w Niemczech, czyli obszarami o wskaźniku zapadalności powyżej 50. Ponieważ obecnie nie ma obszaru poza znacznikiem, mapa w międzyczasie była zbędna. Jeśli liczby znów wzrosną, grafikę znajdziesz jak zwykle tutaj, w BILD Corona Radar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Przypadki infekcji w Bremie: chociaż wskaźnik szczepień jest wysoki, wskaźnik infekcji przekracza 100

Published

on

To paradoks: chociaż Brema ma najwyższy wskaźnik szczepień w całym kraju, stan jest obecnie na szczycie listy wypadków. Wartość ta nie znajduje się w żadnym innym landzie, wskazując liczbę infekcji na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich siedmiu dni, czyli ponad 100. FOCUS Online wyjaśnia, w jaki sposób taki wzrost infekcji może wystąpić pomimo wysokiego wskaźnika szczepień.

Wskaźnik szczepień w Bremie

Brema w całym kraju znajduje się na szczycie szczepień w każdym kraju związkowym. Łącznie 74,8 procent populacji jest tam w pełni zaszczepionych, co daje zaledwie 78,7. Istnieje kilka przyczyn wysokiego wskaźnika szczepień w kraju.

Senat Zdrowie, Kobiety i ochrona konsumenta Von Bremen wyjaśnił FOCUS Online, gdy został zapytany, że wynika to głównie z trzech powodów:

1. Bezpośrednie podejście

Bezpośrednio na początku szczepienia osoby z pierwszym priorytetem szczepienia zostały poinformowane o możliwych terminach. Mogli otrzymać kody terminów pocztą i w ten sposób umówić się na szczepienia. Wizyty były dostępne za kilka dni.

2. Oferty niskoprogowe

Stan ustanawiał również tymczasowe ośrodki szczepień, gdy wypadki były szczególnie wysokie na niektórych obszarach. Istnieją również mobilne zespoły szczepień. Od czerwca robili nawet szczepienia bez możliwej wizyty.

jasna komunikacja

Nie tylko kody pocztowe zostały wysłane, aby ułatwić dostęp do szczepionek. Według serwisu, kampania medialna kraju jest dostępna w siedmiu językach, aby dotrzeć do jak największej liczby obywateli. Informacje są dostępne w języku arabskim, niemieckim, angielskim, francuskim, paszto, perskim i tureckim.

Proces infekcji w Bremie

Przy tak wysokim wskaźniku szczepień można założyć, że liczba infekcji jest niewielka – wręcz przeciwnie. Z częstością 112,8, Brema również we wtorek znalazła się na szczycie wszystkich krajów związkowych. Państwo-miasto zgłosiło ostatnio 47 nowych infekcji dziennie.

W Bremerhaven wskaźnik infekcji we wtorek wyniósł 285,9. Tym samym region jest najsilniejszy w kraju Korona dotknięty.

READ  Omega 3 więcej niż Omega 6 - Ćwiczenia lecznicze

Interpretacja paradoksu Bremy

Kolejne pytanie, jak wyjaśnić tę rozbieżność Senatowi ds. Zdrowia, Kobiet i Ochrony Konsumentów, do tej pory pozostawało bez odpowiedzi. Jednak eksperci już skomentowali ten temat i wymienili możliwe przyczyny:

1. Lokalizacja

Na przykład epidemiolog Haju Zeb z Instytutu Leibniza w rozmowie z “ścisły”Z drugiej strony położenie Bremy może z kolei przyczynić się do procesu zarażenia – ponieważ państwo znajduje się w porcie. „W Bremerhaven jest wielu żeglarzy z różnych krajów, którzy mieszają się z ludźmi w pubach i innych miejscach” – powiedział naukowiec.

Kilka tygodni temu rozprzestrzenienie się Corony na statku towarowym w Bremerhaven stało się znane, podobnie jak regionalny nadawca Putin i śródlądowe wzmiankowany. Z tego powodu miasto postanowiło nie uwzględniać epidemii w porcie przy obliczaniu wskaźnika infekcji. Jednak w ten sposób może następować przenoszenie zakażenia na populację.

Jednak sama sytuacja Bremy nie może być odpowiedzialna za liczbę infekcji. W końcu istnieją inne nadmorskie miasta, takie jak Hamburg. Tam jednak wskaźnik infekcji we wtorek wynosi tylko 54,1.

2. Nowy rok szkolny

W wywiadzie dla regionalnego radia rzecznik miasta Bremy Volker Heigenmuser powiedział na początku września, że ​​wzrost zachorowań wynika prawdopodobnie między innymi z osób powracających z podróży. To prawda, że ​​są Wakacje letnie W Bremie od 1 września – ale to mogło spowodować łańcuchy infekcji. Zwłaszcza, że ​​dzieci, które teraz wracają do szkoły, nie mogą być jeszcze zaszczepione przeciwko Coronie.

Jak rzecznik Ministerstwa Zdrowia Putin i śródlądowe W ciągu tygodnia większość infekcji była spowodowana przez dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Dla ciebie wskaźnik infekcji w tym czasie wynosił do 374.

3. Zmniejszony efekt szczepienia

Regionalny nadawca w Bremie identyfikuje inną możliwą przyczynę infekcji: u niektórych osób ochrona szczepień może być zmniejszona. Wirusolog Andreas Dutzauer powiedział, że liczba osiągnięć w dziedzinie szczepień rośnie. W przypadku młodych dorosłych odsetek wzrósł z 0,1 do 0,3 proc. W przypadku osób starszych odsetek ten wynosi ponad 3 proc.

READ  Grozi to zaszczepieniem mRNA

Ponieważ szczepienia dają wielu poczucie bezpieczeństwa, niektórzy z nich ignorują zasady. Dlatego Dotzauer opowiadał się za wprowadzeniem szczepień osób trzecich dla osób powyżej 60 roku życia.

Continue Reading

Trending