Connect with us

science

Aktualizacja liczb koronowych: liczba zgonów spadła przez piąty dzień z rzędu – dowody

Published

on

Liczba zgonów w Niemczech jest o piąty kolejny dzień mniejsza od wartości z poprzedniego tygodnia.

Jest to oparte na liczbach z Instytutu Roberta Kocha z niedzieli rano. W związku z tym poprzedniego dnia doszło do trzech kolejnych zgonów związanych z Covid-19. W poprzednim tygodniu wartość wynosiła cztery.

Występowanie siedmiu dni na poziomie Niemiec między Korona– Nowe infekcje mają teraz 35,0 (poprzedni dzień: 32,7, tydzień temu: 22,6). Według danych na desce rozdzielczej RKI z godziny 3.14, w ciągu 24 godzin zarejestrowano 4728 nowych infekcji (w poprzednim tygodniu: 3127).

Wskaźnik infekcji był do tej pory podstawą wielu ograniczeń związanych z koronawirusem podczas pandemii, na przykład w ramach federalnego hamulca bezpieczeństwa, który wygasł pod koniec czerwca. W przyszłości inne wartości, takie jak hospitalizacja, będą musiały być brane pod uwagę w większym stopniu.

Według informacji, całkowita liczba zakażeń koronowych zarejestrowanych w Niemczech od początku epidemii wynosi 3 821 013. Do tej pory zgłoszono łącznie 91 867 zgonów z powodu korony. RKI szacuje liczbę osób, które wyzdrowiały z infekcji koronowej na 3 679 500.

Wartość R: Wartość R wynosi 1,30 (stan na piątek). Liczba reprodukcyjna R oznacza, że ​​100 zarażonych osób zaraża kolejne 130. Tydzień temu wartość R wynosiła 1,18.

Jeśli wartość jest stale wyższa niż 1, liczba wystąpień wzrasta.

W każdej chwili możesz znaleźć aktualne informacje w Corona Liveticker.

Raport tygodniowy RKI: Mniej osób starszych przebywa w szpitalu

Kto jest w szpitalu: Starsi ludzie mniej. Według cotygodniowego raportu RKI średni wiek pacjentów z Covid 19 leczonych w szpitalu znacznie się obniżył w porównaniu z początkiem roku: w tym czasie mediana wynosiła 77 lat, aw zeszłym tygodniu 48 lat. RKI nie podaje żadnych powodów rozwoju. Podejrzewa się jednak związek z wczesnym rozpoczęciem szczepień u osób starszych i zagrożonych.

READ  Epidemia potrwa co najmniej dwa do trzech lat

ten Aktualne zasady dotyczące aury Czytam tutaj.

odbiornik podróży: Trudno odpowiedzieć na pytanie o ich rolę, ponieważ dane są niekompletne. Według raportu, od połowy lipca do 8 sierpnia znanych było 7000 dobrych przypadków z możliwym zakażeniem za granicą i około 26 000 w tym samym okresie w Niemczech (z prawie 24 000 przypadków bez takich informacji). Według listy RKI, poprzednie pobyty w Hiszpanii, Turcji i Kosowie były wielokrotnie odnotowywane.

Testy laboratoryjne: Według raportu, miniony tydzień był najniższy w roku, z 588 404 testami PCR przesłanymi przez 200 laboratoriów. Od wiosny wartości tygodniowo wynosiły mniej niż milion. Przy około 4% odsetek pozytywnych testów jest stosunkowo niski, ale wyższy niż od dłuższego czasu.

Przegląd stanów i okręgów federalnych

W sumie dwa kraje związkowe wciąż znajdują się poniżej 10 poziomu: Saksonia-Anhalt (9,7) i Turyngia (8,1). Krajem o najwyższym wskaźniku infekcji jest Hamburg z 74,3. Oprócz miasta hanzeatyckiego, Berlin (62,2), Brema (35,7), Nadrenia Północna-Westfalia (54,4), Szlezwik-Holsztyn (48,7) i Kraj Saary (37,6) mają powyżej 35 marek.

W sumie trzy prowincje w całym kraju są całkowicie wolne od korony. Weimarer Land, Sonneberg (oba Turyngia) i region Werra-Meißner (Hessen) mają całkowicie białą listę: 0 przypadków.

Tak pracujesz ze szczepieniami

na nim stronie internetowej RKI informuje, ile osób w Niemczech otrzymało do tej pory swoje pierwsze lub drugie szczepienie. Na poniższej grafice widać obecną sytuację.Mapa: Monitoring szczepień przeciwko koronie w krajach związkowych - infografika

Jak rozpowszechniona jest Corona na całym świecie?

Johns Hopkins University w Baltimore (USA) określa liczbę koron na świecie. Pokazują: wskaźnik infekcji nie wszędzie jest tak niski jak w Niemczech, w niektórych krajach wartość wciąż znacznie przekracza 100.

READ  Czy stan białka ma kluczowe znaczenie dla układu rozrodczego? Praktyka uzdrawiania

Uwaga: 23 czerwca 2021 r. BILD usunął animowaną mapę Niemiec z chronologią nowych infekcji, aby uzyskać lepszy przegląd.

Usunięto już wykres z „gorącymi punktami koronowymi” w Niemczech, czyli obszarami o wskaźniku zapadalności powyżej 50. Ponieważ obecnie nie ma obszaru poza znacznikiem, mapa w międzyczasie była zbędna. Jeśli liczby znów wzrosną, grafikę znajdziesz jak zwykle tutaj, w BILD Corona Radar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Objawy cukrzycy: Powinieneś rozpoznać te pierwsze objawy

Published

on

Objawy cukrzycy: Powinieneś rozpoznać te pierwsze objawy

Według German Diabetes Aid cukrzyca jest chorobą szeroko rozpowszechnioną, na którą w samych Niemczech cierpi około 11 milionów osób. Ponadto coraz więcej młodych ludzi zapada na choroby metaboliczne.

Wczesne wykrycie jest szczególnie ważne w profilaktyce. Szanse na wyzdrowienie są szczególnie duże w przypadku osób z wczesną cukrzycą typu 2, zwaną stanem przedcukrzycowym. Kluczowe jest przejście do jednego Styl życia z odpowiednią aktywnością fizycznąJeden Zbilansowana dieta I Unikaj niektórych pokarmów. Prawidłowe rozpoznawanie objawów Cukrzyca typu 1 Z drugiej strony może uratować życie – nie wspominając dobrze dostosowanego leczenia.

Ale jakie są pierwsze objawy cukrzycy, o których warto wiedzieć i jakie objawy mogą wskazywać na zaburzenia poziomu cukru we krwi?

Cukrzyca typu 1: Pierwsze objawy są pomijane, zwłaszcza u dzieci

Przerażający wpływ pandemii korony: wirus podwoił liczbę przypadków cukrzycy typu 1 u dzieci Niemieckie Stowarzyszenie Diabetologiczne (DG) pisze. Ponieważ objawy nie zostały rozpoznane lub zignorowane, a także dlatego, że pójście do lekarza w czasie izolacji wiązało się z ryzykiem infekcji. Niebezpieczny rozwój, bo cukrzyca typu 1 jest jedną z nich Leczenie cukrzycy poprzez podawanie insuliny niezbędny. Jeśli tego nie zrobimy, zdaniem DGG wzrasta ryzyko wystąpienia poważnych zaburzeń metabolicznych, tzw. kwasicy ketonowej, która może doprowadzić do śmiertelnej śpiączki cukrzycowej. Zaburzenia funkcji poznawczych mogą być również skutkiem nieleczonej cukrzycy typu 1.

tak jak Typowe objawy ciężkiej śpiączki cukrzycowej Daje również DDG mdłości Lub Wymioty, Szybkie oddychanie I jeden Kwaśny zapach acetonu Oddychania. Według Generalnej Dyrekcji Zarządzania w takich przypadkach zakażone dzieci wymagają natychmiastowej opieki medycznej.

Cukrzyca typu 2 rozwija się stopniowo

W przeciwieństwie do cukrzycy typu 1, cukrzyca typu 2 może pozostać niewykryta przez wiele lat. Niebezpieczeństwo polega na tym, że choroba, która początkowo rozwija się stopniowo, przekształci się w poważną cukrzycę, w wyniku której w organizmie rozwinie się nieodwracalna insulinooporność, którą należy leczyć insuliną przez całe życie.

READ  Niedobór witaminy D zwiększa ryzyko śmierci – jest to grupa szczególnie dotknięta

Oprócz predyspozycji genetycznych wg Federalne Ministerstwo Zdrowia Otyłość i brak ruchu to dwie główne przyczyny cukrzycy typu 2. Jednak niezrównoważona dieta, czyli dieta uboga w błonnik lub bogata w tłuszcz i cukier, a także palenie również sprzyjają rozwojowi „cukrzycy, która pojawia się w wieku dorosłym”. Ale jakie są ogólne objawy cukrzycy?

Cukrzyca: To są pierwsze objawy

Podobne objawy mogą wskazywać na cukrzycę typu 1 i cukrzycę typu 2. Cztery główne znaki ostrzegawcze…

 • Pragnienie
 • Sika
 • Utrata wagi
 • wyczerpanie

…i uzupełniają go inne znaki, m.in.:

 • Słaba wydajność lub koncentracja
 • Zapominanie
 • Frustracja, a nawet depresja
 • Problemy ze wzrokiem
 • Nawracające infekcje
 • Słabe gojenie ran
 • Sucha skóra

Dla porównania: Według Federalnego Ministerstwa Zdrowia około 90 do 95 procent wszystkich przypadków cukrzycy dotyczy cukrzycy typu 2. Liczby te są problematyczne w profilaktyce cukrzycy, ponieważ wiele osób bez objawów trzeba przekonać do poddania się profilaktycznym badaniom przesiewowym. Jeden Rozpoznanie cukrzycy Jednocześnie jest szybkie w wykonaniu i można je otworzyć Cztery różne sposoby Być zdeterminowanym.

Przy okazji: oprócz zastrzyków z insuliny można to zrobić na różne sposoby Aby obniżyć poziom cukru we krwi. Dotyczy to również spożycia niektórych produktów spożywczych.

Continue Reading

science

Geniusz matematyczny sprawia, że ​​złożone zadania są dziecinnie proste. Porównanie geniuszy Dragon Ball — wykorzystuje piekielną spiralę Piccolo

Published

on

Geniusz matematyczny sprawia, że ​​złożone zadania są dziecinnie proste. Porównanie geniuszy Dragon Ball — wykorzystuje piekielną spiralę Piccolo

Gdzie były wyjaśnienia matematyczne oparte na Dragon Ball Z podczas moich egzaminów w szkole średniej?
Gdzie były wyjaśnienia matematyczne oparte na Dragon Ball Z podczas moich egzaminów w szkole średniej?

Następnym razem, gdy zostaniesz oskarżony o nieoglądanie anime, prawdopodobnie nie będziesz w stanie przedstawić wielu dowodów potwierdzających coś przeciwnego.

W końcu anime, które od razu pokazują swój dydaktyczny charakter, prawdopodobnie zostaną sklasyfikowane jako rzadkie. Ale przynajmniej istnieją pojedyncze przykłady, na przykład „Komórki w akcji”:

Polecane treści redakcyjne

Na tym etapie znajdziesz treści zewnętrzne z YouTube, które będą uzupełnieniem artykułu.
Możesz go ponownie wyświetlić i ukryć jednym kliknięciem.

Zgadzam się na wyświetlanie treści z YouTube.

Dane osobowe mogą być przekazywane do platform podmiotów zewnętrznych. Przeczytaj więcej o naszej polityce prywatności.

łączyć z Treści z YouTube'a

Przynajmniej nie używaliśmy Dragon Ball do nauki czegokolwiek o matematyce. Wydaje się, że istnieje scenariusz, w którym kanał TikTok jest…com.smartmath„Chce przybliżyć cię do wzoru na rachunku całkowym.

W niemal dwuminutowym klipie robi to wykorzystując jedną z najbardziej kultowych scen z Dragon Ball Z; Jest to walka pomiędzy Raditzem a duetem Son Goku i Piccolo.

Raditza można tu pokonać jedynie poprzez przetrzymywanie go w niewoli przez swojego młodszego brata Goku, podczas gdy Piccolo uderza ich obu atakiem zwanym Diabelską Spiralą.

Na podstawie przedstawionego problemu matematycznego jasne jest, że atak ten można zastosować do jasnego zademonstrowania działania rachunku całkowego.

Tylko w ten sposób można się dowiedzieć, czy demoniczny wir Piccolo „przybędzie” na czas, by pokonać Raditza.

I wyjaśnienie jest skuteczne, ponieważ filmy Smartmathe do „Mathematics with Dragon Ball” zostały bardzo dobrze przyjęte, co widać w komentarzach pod filmem na TikToku.

„To jest teraz mój temat z matematyki. Jestem w 100% szczery, kiedy mówię, że zrozumiałem tutaj więcej niż przez 6 tygodni lekcji”. „Con” od użytkownika to tylko jedna z wielu pieśni pochwalnych, które można tutaj znaleźć.

READ  5750 nowych przypadków korony: infekcja spada po raz pierwszy od początku lipca

Nic więc dziwnego, że na kanale Smartmathe znajduje się wiele innych scen Dragon Ball, które służą do takich wyjaśnień.

Jakie sceny z anime lub całe seriale miały na Ciebie wpływ na naukę w szkole?

Continue Reading

science

Regularne picie herbaty może zapobiec udarom

Published

on

Regularne picie herbaty może zapobiec udarom
 1. 24vita
 2. ochrona

Jedzenie i napoje, które pijesz, mają wpływ na ryzyko udaru. Aby temu zapobiec, regularnie pij herbatę.

Aby uchronić się przed udarem, należy przyjrzeć się swojemu stylowi życia i nawykom. Ponieważ wg Niemiecka Fundacja Pomocy Udarowej Możesz wpływać na ryzyko udaru. Na przykład zaleca się częste ćwiczenia, umiarkowane picie alkoholu, rzucenie palenia, a w przypadku nadwagi – utratę wagi. Powinieneś także regularnie pić herbatę, ponieważ może to również zmniejszyć ryzyko udaru.

Zapobieganie udarom i długowieczność: Pij herbatę trzy razy w tygodniu

Osoby regularnie pijące herbatę są mniej narażone na udar. © Zoonar.com/Maren Zima/IMAGO
 • Jak wynika z artykułu w czasopiśmie specjalistycznym, można regularnie pić herbatę, zwłaszcza zieloną Europejskie czasopismo kardiologii prewencyjnej opublikowany Zostań Z udziałem ponad 100 000 uczestników z Chin, których celem jest zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia i różnych przyczyn śmierci.
 • Naukowcy podzielili uczestników, których badali przez siedem lat, na dwie grupy: tych, którzy pili herbatę regularnie (co najmniej trzy razy w tygodniu) i tych, którzy pili ją rzadko. Na podstawie wyników naukowcom udało się zidentyfikować pewne skutki.
 • Ostatecznie u osób regularnie pijących herbatę ryzyko wystąpienia chorób serca i udaru było o 20% mniejsze w porównaniu z osobami, które rzadko piły herbatę.
 • Osoby regularnie pijące herbatę były o 22% mniej narażone na śmierć z powodu zawału serca lub udaru mózgu.
 • Śmiertelność w grupie osób regularnie pijących herbatę była o 15% niższa w porównaniu z grupą kontrolną.
 • Pozytywne skutki zdrowotne były bardziej widoczne w przypadku herbaty zielonej niż czarnej, ponieważ zielona herbata zawiera więcej korzystnych dla zdrowia polifenoli.
 • Liście herbaty zawierają przeciwutleniacze, które zmniejszają stany zapalne, a tym samym pomagają w zapobieganiu chorobom.
 • Badanie sugeruje, że regularne picie herbaty może przedłużyć życie i szacuje, że osoby regularnie pijące herbatę mają dłuższą średnią długość życia.
 • Jednakże na wyniki mogą mieć wpływ różne nawyki picia herbaty oraz spożycie innych pokarmów i napojów bogatych we flawonoidy w różnych regionach.
 • Należy zauważyć, że właściwości zdrowotne herbaty mogą być odmienne w świecie zachodnim, gdyż tutaj bardziej popularna jest herbata czarna, często spożywana z mlekiem i cukrem.
READ  Uważaj na czarną muchę - w ten sposób rozpoznajesz i leczysz ukąszenia

Nie przegap okazji: wszystko, co dotyczy zdrowia, znajdziesz w biuletynie naszego partnera 24vita.de.

Artykuł ten zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym wypadku nie zastępuje to wizyty u lekarza. Nasz zespół redakcyjny nie ma prawa odpowiadać na indywidualne pytania dotyczące schorzeń.

Redaktorka napisała ten artykuł, a następnie wykorzystała model języka AI do ulepszenia według własnego uznania. Wszystkie informacje zostały dokładnie sprawdzone. Więcej informacji na temat naszych zasad dotyczących sztucznej inteligencji można znaleźć tutaj.

Continue Reading

Trending